Abank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991


ŞİRKET UNVANI :

ALTERNATİFBANK A.Ş.

KURULUŞ TARİHİ :
6 Kasım 1991

FAALİYET GÖSTERDİĞİ SEKTÖR :
Bankacılık

GENEL MERKEZ
 
WEB ADRESİ :
http://www.abank.com.tr

YÖNETİM KURULU BAŞKANI :
Tuncay Özilhan

GENEL MÜDÜR :
Meriç Uluşahin

ŞİRKET İLE İLGİLİ BİLGİLER

ŞİRKET TARİHÇESİ;

ABank, 1991 yılı Aralık ayı itibariyle Ticari Banka statüsüyle Doğan Grubuna bağlı olarak faaliyete başlamış ve 1996 yılı itibari ile Anadolu Grubuna bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

2013 yılında bankamızın % 74,3’lük hissesi Commercial Bank Of Qatar (CBQ) ‘a devredilmiştir.
ABank, 2013 yılı itibari ile bir CBQ ve ANADOLU GRUBU kuruluşu olarak faaliyetine devam etmektedir.

TOPLAM ŞUBE SAYISI:
 
Türkiye Genelinde Toplam Şube Sayısı 64
İstanbul İçi Şube Sayısı: 30
İstanbul Dışı Şube: 34


PERSONEL PROFİLİ

TOPLAM PERSONEL SAYISI :
1100

YAŞ ORTALAMASI :
36

KADIN / ERKEK ORANI :
% 49 kadın
% 51 erkek

EĞİTİM DÜZEYİ :
Personelin % 83'ü Lisans ve üzeri eğitim almıştır.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKALARI

ABANK GELİŞİM MERKEZİ;

ABank, eğitim ve gelişim faaliyetlerini "Gelişime Dair Her şey" konseptiyle 3 Temmuz 2013 itibariyle ABank Gelişim Merkezi çatısı altında yürütmeye başladı.

Bankanın hedefleri, stratejileri ve çalışma prensipleri ile eğitim ve gelişim faaliyetleri arasında paralellik sağlamak, çalışanların gelişimine yatırım yaparak müşterilerinin tercih ettiği ilk banka olma vizyonunu desteklemek, değerlerimizi ve liderlik yetkinliklerini güçlendirmek ABank Gelişim Merkezi’nin ana hedefleri arasında yer alıyor.

ABank çalışanlarının, bölümlere özel gelişim programlarından gelişim uygulamalarına, uzaktan eğitimlerden üniversite iş birliği ile hazırlanan özel programlara kadar uzanan tüm eğitim ihtiyaçlarını tek çatı altında birleştiren ABank Gelişim Merkezi’nde, toplam çalışan sayısının yüzde 10'una aynı anda eğitim hizmeti verilebiliyor.

ÜCRET POLİTİKASI :

Ücretlendirme, temel olarak performansa ve iş değerleme sistemine dayalıdır. Ücret artışları, yılda bir kez Ocak ayında gerçekleştirilmektedir.

KARİYER YÖNETİMİ :

Katmadeğer yaratan, performansı yüksek, başarılı çalışanlarımıza ABank’ta en üst noktalara kadar yükselme imkanı verilmekte, yöneticilerimiz çok büyük oranda kendi içimizden yetişmektedir. Bankamızda oluşan yatay ve dikey tüm kariyer olanakları öncelikle portalimiz aracılığıyla çalışanlarımıza duyurulmakta, “Açık İşler Modeli” ile çalışanlarımıza kendi gelecek planlarının yönetiminde, tercih olanağı sunulmaktadır.

Kariyer yönetimi çalışmaları Geliştirme Merkezi uygulamaları ve Kariyer Eğitimleri ile desteklenmektedir. Geliştirme merkezi uygulamalarıyla kişisel bazda gelişim planları oluşturulmaktadır. Nitelikli insan kaynağının sürekliliğini sağlamak için yönetici adayı yetiştirme programları düzenlenmektedir. Yönetici seviyesinde atama gerektiğinde bankamızda uygun olan adaylara öncelik verilmektedir.

SOSYAL OLANAKLAR

Çalışanlarımız SGK ve Özel Sağlık Sigortası (Özel Sağlık Sigortası olmayan eş ve çocuklar da kapsam dahilindedir) kapsamındadırlar. 

Dileyen çalışanlarımız Kurum Katkılı Özel Emeklilik Planından faydalanmaktadırlar. 

Ferdi Kaza Sigortası yapılmaktadır.

Genel Müdürlük çalışanları için servis imkanı sunulmaktadır. Ayrıca fazla mesai yapan Genel Müdürlük çalışanlarımız için mesai servislerimiz de bulunmaktadır. 

Genel Müdürlüğümüzde yemekhane, şubelerimizde ise ticket uygulaması mevcuttur. 
Tüm Anadolu Grubu çalışanları, grubun ürün ve hizmetlerinden indirimli olarak yararlanırlar. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Finans - Ekonomi


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)
Prim
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 6000+


Abank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kurumsal Bankacılık Yetkilisi / Yetkili Yard. İstanbul(Avr.) ABank
Kurumsal Bankacılık Yetkilisi / Yetkili Yard.ABank
4 yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Kurumsal Bankacılık uygulamaları ve ürünleri konusunda minimum 2 yıl şube deneyimi olan, İyi derecede İngilizce bilen, Mali analiz, kredi değerlendirme ve kredi teklifi hazırlama konularında tecrübeli, Dış ticaret ürünleri ve mevzuatı konusunda bilgi sahibi, Hedef ve gelir odaklı çalışabilen, Analitik düşünebilen, iletişim becerisi gelişmiş, ikna kabiliyeti yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Planlama, yönetim ve organizasyon yetenekleri gelişmiş, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Bireysel Bankacılık Pazarlama ve Fiyatlama Uzmanı İstanbul(Avr.), ... ABank
Bireysel Bankacılık Pazarlama ve Fiyatlama UzmanıABank
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Bankacılık süreçlerine hâkim,  İyi derecede İngilizce bilen, Analitik düşünme yeteneğine sahip, Takım çalışmasına yatkın, MS Ofis (excel) uygulamalarına hakim, özellikle İyi derecede excel kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Avr.), ... ABank
Uzun Dönem StajyerABank
4 yıllık örgün eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam eden, mezun ya da yüksek lisans öğrencisi, Haftanın  en az 3 günü tam zamanlı olarak çalışabilecek,  MS Office programlarına hakim, Analitik düşünebilen, iletişim ve organizasyon becerileri kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasına yatkın,    Öğrenmeye ve gelişime açık takım arkadaşları arıyoruz.Not: Staj yapmak istenilen bölümün ön yazıda belirtilmesini rica ederiz.
Stajyer        İlan Detayı
Financial Planning and Analysis Specialist İstanbul(Avr.) ABank
Financial Planning and Analysis SpecialistABank
·     University or higher degree in Management, Economics, Engineering or related fields·     3 - 5 years of experience in financial planning, strategic planning, audit or reporting functions preferably in banking & finance sector·     Experience in audit/consultancy firm is a plus·     Good understanding of the financial modelling and developing the business cases·     Understanding of the banking and financial sector in local and global perspective·     Experience in consolidation, BRSA and IFRS reporting is a plus·     Excellent command of written & spoken English·     Excellent knowledge of MS Office applications·     Strong analytical and problem-solving skills·     Strong communication and interpersonal skills, teamwork oriented·     No military obligation for male candidates 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bireysel Bankacılık Portföy Yöneticisi/Yönetmeni Ankara, Antalya... ABank
Bireysel Bankacılık Portföy Yöneticisi/YönetmeniABank
4 yıllık eğitim veren üniversitelerin tercihen İİBF, Mühendislik Fakülteleri, Matematik veya Bankacılık ile ilgili bölümlerinden mezun, En az 4 yıllık Bankacılık deneyimine sahip, En az 2 yıl  türev ve yatırım ürünlerinin satışında ve aktif pazarlamasında deneyimli, SPK düzey 2 ve ya düzey 3 lisans belgesine sahip, tercihen türev ürünler lisans sahibi, Tercihen İngilizce bilgisine sahip, Aktif müşteri portföyü olan, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi güçlü,  Satış ve pazarlama tekniklerine hakim,  Analitik düşünme yeteneğine sahip, İlgili hinterlandda deneyim sahibi,  B Sınıf ehliyete sahip ve aktif olarak araç kullanan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Ticari Portföy Yöneticisi (Şube) Ankara, İstanbul(Avr.)... ABank
Ticari Portföy Yöneticisi (Şube)ABank
4 yıllık üniversitelerin İdari Bilimler veya Mühendislik bölümlerinden mezun, Ticari Bankacılık uygulamaları ve ürünleri konusunda minimum 5 yıl şube deneyimi olan, Mali analiz, kredi değerlendirme ve kredi teklifi hazırlama konularında yetkin, Dış ticaret ürünleri ve mevzuatı konusunda bilgi sahibi, Hedef ve kar odaklı çalışabilen, Analitik düşünebilen, iletişim becerisi gelişmiş, ikna kabiliyeti yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Planlama, yönetim ve organizasyon yetenekleri gelişmiş, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Mevzuat ve Uyum Müdür Yard. / Yetkili Uzman İstanbul(Avr.) ABank
Mevzuat ve Uyum Müdür Yard. / Yetkili UzmanABank
• Bankacılık alanında Müdür Yardımcısı için en az 6 yıl, Yetkili Uzman için en az 4 yıl (İç Kontrol, Uyum, Teftiş) deneyimi olan, • 4 yıllık Üniversite mezunu,• İyi derecede İngilizce bilen,• MS Office programlarına hakim (Excel, Word, Access, Powerpoint),• Raporlama ve analiz becerisi yüksek, detaylı, dikkatli ve özenli çalışabilen, • İletişim becerisi güçlü, eğitime ve öğrenmeye açık• Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı