Abank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991


ŞİRKET UNVANI :

ALTERNATİFBANK A.Ş.

KURULUŞ TARİHİ :
6 Kasım 1991

FAALİYET GÖSTERDİĞİ SEKTÖR :
Bankacılık

GENEL MERKEZ
 
WEB ADRESİ :
http://www.abank.com.tr

YÖNETİM KURULU BAŞKANI :
Tuncay Özilhan

GENEL MÜDÜR :
Meriç Uluşahin

ŞİRKET İLE İLGİLİ BİLGİLER

ŞİRKET TARİHÇESİ;

ABank, 1991 yılı Aralık ayı itibariyle Ticari Banka statüsüyle Doğan Grubuna bağlı olarak faaliyete başlamış ve 1996 yılı itibari ile Anadolu Grubuna bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

2013 yılında bankamızın % 74,3’lük hissesi Commercial Bank Of Qatar (CBQ) ‘a devredilmiştir.
ABank, 2013 yılı itibari ile bir CBQ ve ANADOLU GRUBU kuruluşu olarak faaliyetine devam etmektedir.

TOPLAM ŞUBE SAYISI:
 
Türkiye Genelinde Toplam Şube Sayısı 64
İstanbul İçi Şube Sayısı: 30
İstanbul Dışı Şube: 34


PERSONEL PROFİLİ

TOPLAM PERSONEL SAYISI :
1100

YAŞ ORTALAMASI :
36

KADIN / ERKEK ORANI :
% 49 kadın
% 51 erkek

EĞİTİM DÜZEYİ :
Personelin % 83'ü Lisans ve üzeri eğitim almıştır.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKALARI

ABANK GELİŞİM MERKEZİ;

ABank, eğitim ve gelişim faaliyetlerini "Gelişime Dair Her şey" konseptiyle 3 Temmuz 2013 itibariyle ABank Gelişim Merkezi çatısı altında yürütmeye başladı.

Bankanın hedefleri, stratejileri ve çalışma prensipleri ile eğitim ve gelişim faaliyetleri arasında paralellik sağlamak, çalışanların gelişimine yatırım yaparak müşterilerinin tercih ettiği ilk banka olma vizyonunu desteklemek, değerlerimizi ve liderlik yetkinliklerini güçlendirmek ABank Gelişim Merkezi’nin ana hedefleri arasında yer alıyor.

ABank çalışanlarının, bölümlere özel gelişim programlarından gelişim uygulamalarına, uzaktan eğitimlerden üniversite iş birliği ile hazırlanan özel programlara kadar uzanan tüm eğitim ihtiyaçlarını tek çatı altında birleştiren ABank Gelişim Merkezi’nde, toplam çalışan sayısının yüzde 10'una aynı anda eğitim hizmeti verilebiliyor.

ÜCRET POLİTİKASI :

Ücretlendirme, temel olarak performansa ve iş değerleme sistemine dayalıdır. Ücret artışları, yılda bir kez Ocak ayında gerçekleştirilmektedir.

KARİYER YÖNETİMİ :

Katmadeğer yaratan, performansı yüksek, başarılı çalışanlarımıza ABank’ta en üst noktalara kadar yükselme imkanı verilmekte, yöneticilerimiz çok büyük oranda kendi içimizden yetişmektedir. Bankamızda oluşan yatay ve dikey tüm kariyer olanakları öncelikle portalimiz aracılığıyla çalışanlarımıza duyurulmakta, “Açık İşler Modeli” ile çalışanlarımıza kendi gelecek planlarının yönetiminde, tercih olanağı sunulmaktadır.

Kariyer yönetimi çalışmaları Geliştirme Merkezi uygulamaları ve Kariyer Eğitimleri ile desteklenmektedir. Geliştirme merkezi uygulamalarıyla kişisel bazda gelişim planları oluşturulmaktadır. Nitelikli insan kaynağının sürekliliğini sağlamak için yönetici adayı yetiştirme programları düzenlenmektedir. Yönetici seviyesinde atama gerektiğinde bankamızda uygun olan adaylara öncelik verilmektedir.

SOSYAL OLANAKLAR

Çalışanlarımız SGK ve Özel Sağlık Sigortası (Özel Sağlık Sigortası olmayan eş ve çocuklar da kapsam dahilindedir) kapsamındadırlar. 

Dileyen çalışanlarımız Kurum Katkılı Özel Emeklilik Planından faydalanmaktadırlar. 

Ferdi Kaza Sigortası yapılmaktadır.

Genel Müdürlük çalışanları için servis imkanı sunulmaktadır. Ayrıca fazla mesai yapan Genel Müdürlük çalışanlarımız için mesai servislerimiz de bulunmaktadır. 

Genel Müdürlüğümüzde yemekhane, şubelerimizde ise ticket uygulaması mevcuttur. 
Tüm Anadolu Grubu çalışanları, grubun ürün ve hizmetlerinden indirimli olarak yararlanırlar. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Finans - Ekonomi


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)
Prim
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 6000+


Abank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Financial Control and Reporting Senior Specialist İstanbul(Avr.) ABank
Financial Control and Reporting Senior SpecialistABank
·     University or higher degree in Management, Economics, Engineering or related fields·     3-5 years of experience in audit, reporting, financial planning functions preferably in banking & finance sector·     Good understanding of the BRSA and IFRS reporting·     Experience in audit/consultancy firm is a plus·     Experience in consolidation and IFRS reporting is a plus·     Understanding of the banking and financial sector in local and global perspective·     Excellent command of written & spoken English·     Excellent knowledge of MS Office applications·     Strong analytical and problem-solving skills·     Strong communication and interpersonal skills, teamwork oriented·     No military obligation for male candidates 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ticari Kredi Tahsis Yetkili Uzman/Uzman/Uzman Yard İstanbul(Avr.) ABank
Ticari Kredi Tahsis Yetkili Uzman/Uzman/Uzman YardABank
4 yıllık eğitim veren üniversitelerin tercihen İşletme, İktisat, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya Mühendislik bölümlerinden mezun, Mali Tahlil ve/veya Kredi Tahsis konularında unvanına göre (uzman yardımcısı, uzman veya yetkili uzman) değerlendirilmek üzere en az 1-4 yıl deneyim sahibi Analitik düşünme yeteneğine sahip, İngilizce bilgisine sahip, Profesyonel tutum ve temsil becerisine sahip, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi güçlü, MS Office programlarına hakim, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlanmış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Corporate & FI Credit Underwriting Analyst İstanbul(Avr.) ABank
Corporate & FI Credit Underwriting AnalystABank
The successful candidate should be able to demonstrate the following selection criteria: Candidate should have graduated with a good degree from a recognized university. At least 3-5 years of relevant work experience in credit analyst in the banking and finance industry. Strong knowledge of, and experience in, credit analysis. Sophisticated analytical skills including extensive experience in analyzing financial statements in order to assess credit risks. Analytical, detailed-oriented and team player. Ability to work under pressure and tight deadlines. Excellent written and interpersonal communication skills. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Organizasyon Uzman Yard. / Uzman İstanbul(Avr.) ABank
Organizasyon Uzman Yard. / UzmanABank
 Üniversitelerin Endüstri / İşletme Mühendisliği bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun,  Organizasyon / Süreç Yönetimi konularında minimum 1-2 yıl tecrübe sahibi,  Bankacılık süreçlerine hâkim,   Ekip çalışmasına yatkın,  Sözlü ve yazılı iletişim becerileri yüksek, analitik ve yaratıcı düşünce yetisine sahip,   İyi derecede MS Office bilgisine sahip,   İyi derecede İngilizce bilen,  Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mevzuat ve Uyum Bölümü Uyum Uzmanı İstanbul(Avr.) ABank
Mevzuat ve Uyum Bölümü Uyum UzmanıABank
  Bankacılık alanında en az 2 yıl (İç Kontrol, Uyum, Teftiş, Fraud) deneyimi olan, 4 yıllık Üniversite mezunu, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim (Excel, Word, Access, Powerpoint), Raporlama ve analiz becerisi yüksek, detaylı, dikkatli ve özenli çalışabilen, İletişim becerisi güçlü, eğitime ve öğrenmeye açık, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üst Düzey Yönetici Asistanı İstanbul(Avr.) ABank
Üst Düzey Yönetici AsistanıABank
Üniversite mezunu, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, Üst Düzey Yönetici Asistanı pozisyonunda en az 2-3 yıl deneyimli, MS Office uygulamalarını aktif olarak kullanabilen, Prezantabl, iletişimi düzgün ve kendini iyi ifade edebilen, Temsil yeteneği güçlü, takipçi, dikkatli ve çözüm üretebilen. Planlama ve Organizasyon yeteneğine sahip,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Avr.) ABank
Uzun Dönem StajyerABank
4 yıllık örgün eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam eden, mezun ya da yüksek lisans öğrencisi, Haftanın  en az 3 günü tam zamanlı olarak çalışabilecek,  MS Office programlarına hakim, Analitik düşünebilen, iletişim ve organizasyon becerileri kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasına yatkın,    Öğrenmeye ve gelişime açık takım arkadaşları arıyoruz.Not: Staj yapmak istenilen bölümün ön yazıda belirtilmesini rica ederiz.
Stajyer        İlan Detayı
Sistem Uzmanı/Yetkili Uzman/Kıdemli Uzman İstanbul(Avr.), ... ABank
Sistem Uzmanı/Yetkili Uzman/Kıdemli UzmanABank
  4 yıllık üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun Microsoft System Center ürün ailesi, Active Directory, Exchange, Lync gibi Microsoft Server uygulamalarında yüksek derecede bilgi sahibi, Microsoft ürün ailesi kurulum, konfigurasyon, yönetim ve sorun çözümü konularında en az 5 yıl deneyimli VmWare ve Hyper-V Sanallaştırma teknolojileri konusunda tecrübeli Tercihen Microsoft sistem yönetimi sertifikasyonuna sahip İstanbul Anadolu Yakasında ikamet eden İyi derecede İngilizce bilgisi olan İnsan ilişkilerinde başarılı ve takım çalışmasına yatkın Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Antalya Şube/Ticari Bankacılık Portföy Yöneticisi Antalya ABank
Antalya Şube/Ticari Bankacılık Portföy YöneticisiABank
4 yıllık üniversitelerin İdari Bilimler veya Mühendislik bölümlerinden mezun, Ticari Bankacılık uygulamaları ve ürünleri konusunda minimum 5 yıl şube deneyimi olan, Mali analiz, kredi değerlendirme ve kredi teklifi hazırlama konularında yetkin, Dış ticaret ürünleri ve mevzuatı konusunda bilgi sahibi, Hedef ve kar odaklı çalışabilen, Analitik düşünebilen, iletişim becerisi gelişmiş, ikna kabiliyeti yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Planlama, yönetim ve organizasyon yetenekleri gelişmiş, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Bireysel Bankacılık Portföy Yöneticisi/Yönetmeni İstanbul(Avr.) ABank
Bireysel Bankacılık Portföy Yöneticisi/YönetmeniABank
4 yıllık eğitim veren üniversitelerin tercihen İİBF, Mühendislik Fakülteleri, Matematik veya Bankacılık ile ilgili bölümlerinden mezun, En az 4 yıllık Bankacılık deneyimine sahip, En az 2 yıl  türev ve yatırım ürünlerinin satışında ve aktif pazarlamasında deneyimli, SPK düzey 2 ve ya düzey 3 lisans belgesine sahip, tercihen türev ürünler lisans sahibi, Tercihen İngilizce bilgisine sahip, Aktif müşteri portföyü olan, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi güçlü,  Satış ve pazarlama tekniklerine hakim,  Analitik düşünme yeteneğine sahip, İlgili hinterlandda deneyim sahibi,  B Sınıf ehliyete sahip ve aktif olarak araç kullanan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı