Abank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991


ŞİRKET UNVANI :

ALTERNATİFBANK A.Ş.

KURULUŞ TARİHİ :
6 Kasım 1991

FAALİYET GÖSTERDİĞİ SEKTÖR :
Bankacılık

GENEL MERKEZ
 
WEB ADRESİ :
http://www.abank.com.tr

YÖNETİM KURULU BAŞKANI :
Tuncay Özilhan

GENEL MÜDÜR :
Meriç Uluşahin

ŞİRKET İLE İLGİLİ BİLGİLER

ŞİRKET TARİHÇESİ;

ABank, 1991 yılı Aralık ayı itibariyle Ticari Banka statüsüyle Doğan Grubuna bağlı olarak faaliyete başlamış ve 1996 yılı itibari ile Anadolu Grubuna bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

2013 yılında bankamızın % 74,3’lük hissesi Commercial Bank Of Qatar (CBQ) ‘a devredilmiştir.
ABank, 2013 yılı itibari ile bir CBQ ve ANADOLU GRUBU kuruluşu olarak faaliyetine devam etmektedir.

TOPLAM ŞUBE SAYISI:
 
Türkiye Genelinde Toplam Şube Sayısı 64
İstanbul İçi Şube Sayısı: 30
İstanbul Dışı Şube: 34


PERSONEL PROFİLİ

TOPLAM PERSONEL SAYISI :
1100

YAŞ ORTALAMASI :
36

KADIN / ERKEK ORANI :
% 49 kadın
% 51 erkek

EĞİTİM DÜZEYİ :
Personelin % 83'ü Lisans ve üzeri eğitim almıştır.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKALARI

ABANK GELİŞİM MERKEZİ;

ABank, eğitim ve gelişim faaliyetlerini "Gelişime Dair Her şey" konseptiyle 3 Temmuz 2013 itibariyle ABank Gelişim Merkezi çatısı altında yürütmeye başladı.

Bankanın hedefleri, stratejileri ve çalışma prensipleri ile eğitim ve gelişim faaliyetleri arasında paralellik sağlamak, çalışanların gelişimine yatırım yaparak müşterilerinin tercih ettiği ilk banka olma vizyonunu desteklemek, değerlerimizi ve liderlik yetkinliklerini güçlendirmek ABank Gelişim Merkezi’nin ana hedefleri arasında yer alıyor.

ABank çalışanlarının, bölümlere özel gelişim programlarından gelişim uygulamalarına, uzaktan eğitimlerden üniversite iş birliği ile hazırlanan özel programlara kadar uzanan tüm eğitim ihtiyaçlarını tek çatı altında birleştiren ABank Gelişim Merkezi’nde, toplam çalışan sayısının yüzde 10'una aynı anda eğitim hizmeti verilebiliyor.

ÜCRET POLİTİKASI :

Ücretlendirme, temel olarak performansa ve iş değerleme sistemine dayalıdır. Ücret artışları, yılda bir kez Ocak ayında gerçekleştirilmektedir.

KARİYER YÖNETİMİ :

Katmadeğer yaratan, performansı yüksek, başarılı çalışanlarımıza ABank’ta en üst noktalara kadar yükselme imkanı verilmekte, yöneticilerimiz çok büyük oranda kendi içimizden yetişmektedir. Bankamızda oluşan yatay ve dikey tüm kariyer olanakları öncelikle portalimiz aracılığıyla çalışanlarımıza duyurulmakta, “Açık İşler Modeli” ile çalışanlarımıza kendi gelecek planlarının yönetiminde, tercih olanağı sunulmaktadır.

Kariyer yönetimi çalışmaları Geliştirme Merkezi uygulamaları ve Kariyer Eğitimleri ile desteklenmektedir. Geliştirme merkezi uygulamalarıyla kişisel bazda gelişim planları oluşturulmaktadır. Nitelikli insan kaynağının sürekliliğini sağlamak için yönetici adayı yetiştirme programları düzenlenmektedir. Yönetici seviyesinde atama gerektiğinde bankamızda uygun olan adaylara öncelik verilmektedir.

SOSYAL OLANAKLAR

Çalışanlarımız SGK ve Özel Sağlık Sigortası (Özel Sağlık Sigortası olmayan eş ve çocuklar da kapsam dahilindedir) kapsamındadırlar. 

Dileyen çalışanlarımız Kurum Katkılı Özel Emeklilik Planından faydalanmaktadırlar. 

Ferdi Kaza Sigortası yapılmaktadır.

Genel Müdürlük çalışanları için servis imkanı sunulmaktadır. Ayrıca fazla mesai yapan Genel Müdürlük çalışanlarımız için mesai servislerimiz de bulunmaktadır. 

Genel Müdürlüğümüzde yemekhane, şubelerimizde ise ticket uygulaması mevcuttur. 
Tüm Anadolu Grubu çalışanları, grubun ürün ve hizmetlerinden indirimli olarak yararlanırlar. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Finans - Ekonomi


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)
Prim
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 6000+


Abank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kartlı Ödeme Sistemleri Uygulama Geliştirme Uzmanı İstanbul(Avr.), ... ABank
Kartlı Ödeme Sistemleri Uygulama Geliştirme UzmanıABank
  4 Yıllık Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında min 2 yıl deneyime sahip, C# programlama diline ve .Net platformuna hakim, T-SQL dili temel bilgisine sahip, İngilizce teknik doküman okuma yeterliliğinde İngilizce bilen Proaktif ve karşılaştığı problemlere çözüm üretebilen, İş ve sorumluklarının gerektirdiği teknik ve mesleki donanıma sahip, görevin gerektirdiği ölçüde Bankacılık ve Finans sektöründeki gelişmelere hakim, bilgi ve becerilerini sürekli geliştiren, Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözme yeteneği yüksek, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve etkili iletişim kurabilen,       Erkek adaylar için askerliğini yapmış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Financial Planning and Analysis Specialist İstanbul(Avr.) ABank
Financial Planning and Analysis SpecialistABank
·     University or higher degree in Management, Economics, Engineering or related fields·     1 - 3 years of experience in financial planning, strategic planning, audit or reporting functions preferably in banking & finance sector·     Experience in audit/consultancy firm is a plus·     Good understanding of the financial modelling and developing the business cases·     Understanding of the banking and financial sector in local and global perspective·     Experience in consolidation and IFRS reporting is a plus·     Excellent command of written & spoken English·     Excellent knowledge of MS Office applications·     Strong analytical and problem-solving skills·     Strong communication and interpersonal skills, teamwork oriented·     No military obligation for male candidates 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali Kontrol Müdür Yardımcısı İstanbul(Avr.) ABank
Mali Kontrol Müdür YardımcısıABank
Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinden veya İstatistik bölümünden mezun, tercihen yüksek lisans mezunu, Minimum 5 yıl mali kontrol, raporlama deneyimi olan, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Analitik yönü güçlü, insan ilişkileri kuvvetli, ekip yönetimi becerisine sahip, Denetim firması, banka, finansal kuruluşlar tarafında tecrübesi olan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Risk Yönetimi - Piyasa Riski Uzman / Yetkili Uzman İstanbul(Avr.), ... ABank
Risk Yönetimi - Piyasa Riski Uzman / Yetkili UzmanABank
Dört yıllık üniversitelerin Mühendislik, Temel Bilimler, Ekonomi, İstatistik ya da Ekonometri bölümlerinden mezun, Konusunda en az 2 yıl deneyime sahip, Temel Bankacılık, Hazine Ürünleri, Aktif Pasif Yönetimi süreçlerine ilişkin bilgi sahibi olan, Temel istatistik ve matematik prensiplerine hâkim olan, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar Lisansları'na sahip veya lisans alımlarını tamamlama aşamasında olan, Basel II ve Basel III uzlaşıları, sermaye gereksinimi ve likidite hesaplamaları konusunda birikim sahibi olan, İleri düzeyde İngilizce bilen, İleri derecede MS Office (özellikle excel) tecrübesine sahip, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Avr.) ABank
Uzun Dönem StajyerABank
4 yıllık örgün eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam eden, mezun ya da yüksek lisans öğrencisi, Haftanın  en az 3 günü tam zamanlı olarak çalışabilecek,  MS Office programlarına hakim, Analitik düşünebilen, iletişim ve organizasyon becerileri kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasına yatkın,    Öğrenmeye ve gelişime açık takım arkadaşları arıyoruz.Not: Staj yapmak istenilen bölümün ön yazıda belirtilmesini rica ederiz.
Stajyer        İlan Detayı