Abank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1991


ŞİRKET UNVANI :

ALTERNATİFBANK A.Ş.

KURULUŞ TARİHİ :
6 Kasım 1991

FAALİYET GÖSTERDİĞİ SEKTÖR :
Bankacılık

GENEL MERKEZ
 
WEB ADRESİ :
http://www.abank.com.tr

YÖNETİM KURULU BAŞKANI :
Tuncay Özilhan

GENEL MÜDÜR :
Meriç Uluşahin

ŞİRKET İLE İLGİLİ BİLGİLER

ŞİRKET TARİHÇESİ;

ABank, 1991 yılı Aralık ayı itibariyle Ticari Banka statüsüyle Doğan Grubuna bağlı olarak faaliyete başlamış ve 1996 yılı itibari ile Anadolu Grubuna bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

2013 yılında bankamızın % 74,3’lük hissesi Commercial Bank Of Qatar (CBQ) ‘a devredilmiştir.
ABank, 2013 yılı itibari ile bir CBQ ve ANADOLU GRUBU kuruluşu olarak faaliyetine devam etmektedir.

TOPLAM ŞUBE SAYISI:
 
Türkiye Genelinde Toplam Şube Sayısı 64
İstanbul İçi Şube Sayısı: 30
İstanbul Dışı Şube: 34


PERSONEL PROFİLİ

TOPLAM PERSONEL SAYISI :
1100

YAŞ ORTALAMASI :
36

KADIN / ERKEK ORANI :
% 49 kadın
% 51 erkek

EĞİTİM DÜZEYİ :
Personelin % 83'ü Lisans ve üzeri eğitim almıştır.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKALARI

ABANK GELİŞİM MERKEZİ;

ABank, eğitim ve gelişim faaliyetlerini "Gelişime Dair Her şey" konseptiyle 3 Temmuz 2013 itibariyle ABank Gelişim Merkezi çatısı altında yürütmeye başladı.

Bankanın hedefleri, stratejileri ve çalışma prensipleri ile eğitim ve gelişim faaliyetleri arasında paralellik sağlamak, çalışanların gelişimine yatırım yaparak müşterilerinin tercih ettiği ilk banka olma vizyonunu desteklemek, değerlerimizi ve liderlik yetkinliklerini güçlendirmek ABank Gelişim Merkezi’nin ana hedefleri arasında yer alıyor.

ABank çalışanlarının, bölümlere özel gelişim programlarından gelişim uygulamalarına, uzaktan eğitimlerden üniversite iş birliği ile hazırlanan özel programlara kadar uzanan tüm eğitim ihtiyaçlarını tek çatı altında birleştiren ABank Gelişim Merkezi’nde, toplam çalışan sayısının yüzde 10'una aynı anda eğitim hizmeti verilebiliyor.

ÜCRET POLİTİKASI :

Ücretlendirme, temel olarak performansa ve iş değerleme sistemine dayalıdır. Ücret artışları, yılda bir kez Ocak ayında gerçekleştirilmektedir.

KARİYER YÖNETİMİ :

Katmadeğer yaratan, performansı yüksek, başarılı çalışanlarımıza ABank’ta en üst noktalara kadar yükselme imkanı verilmekte, yöneticilerimiz çok büyük oranda kendi içimizden yetişmektedir. Bankamızda oluşan yatay ve dikey tüm kariyer olanakları öncelikle portalimiz aracılığıyla çalışanlarımıza duyurulmakta, “Açık İşler Modeli” ile çalışanlarımıza kendi gelecek planlarının yönetiminde, tercih olanağı sunulmaktadır.

Kariyer yönetimi çalışmaları Geliştirme Merkezi uygulamaları ve Kariyer Eğitimleri ile desteklenmektedir. Geliştirme merkezi uygulamalarıyla kişisel bazda gelişim planları oluşturulmaktadır. Nitelikli insan kaynağının sürekliliğini sağlamak için yönetici adayı yetiştirme programları düzenlenmektedir. Yönetici seviyesinde atama gerektiğinde bankamızda uygun olan adaylara öncelik verilmektedir.

SOSYAL OLANAKLAR

Çalışanlarımız SGK ve Özel Sağlık Sigortası (Özel Sağlık Sigortası olmayan eş ve çocuklar da kapsam dahilindedir) kapsamındadırlar. 

Dileyen çalışanlarımız Kurum Katkılı Özel Emeklilik Planından faydalanmaktadırlar. 

Ferdi Kaza Sigortası yapılmaktadır.

Genel Müdürlük çalışanları için servis imkanı sunulmaktadır. Ayrıca fazla mesai yapan Genel Müdürlük çalışanlarımız için mesai servislerimiz de bulunmaktadır. 

Genel Müdürlüğümüzde yemekhane, şubelerimizde ise ticket uygulaması mevcuttur. 
Tüm Anadolu Grubu çalışanları, grubun ürün ve hizmetlerinden indirimli olarak yararlanırlar. 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Finans - Ekonomi


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)
Prim
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 6000+


Abank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bireysel Bankacılık Portföy Yöneticisi/Yönetmeni İstanbul(Avr.) ABank
Bireysel Bankacılık Portföy Yöneticisi/YönetmeniABank
4 yıllık eğitim veren üniversitelerin tercihen İİBF, Mühendislik Fakülteleri, Matematik veya Bankacılık ile ilgili bölümlerinden mezun, En az 4 yıllık Bankacılık deneyimine sahip, En az 2 yıl  türev ve yatırım ürünlerinin satışında ve aktif pazarlamasında deneyimli, SPK düzey 2 ve ya düzey 3 lisans belgesine sahip, tercihen türev ürünler lisans sahibi, Tercihen İngilizce bilgisine sahip, Aktif müşteri portföyü olan, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi güçlü,  Satış ve pazarlama tekniklerine hakim,  Analitik düşünme yeteneğine sahip, İlgili hinterlandda deneyim sahibi,  B Sınıf ehliyete sahip ve aktif olarak araç kullanan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Organizasyon Uzman Yard. / Uzman İstanbul(Avr.) ABank
Organizasyon Uzman Yard. / UzmanABank
 Üniversitelerin Endüstri / İşletme Mühendisliği bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun,  Organizasyon / Süreç Yönetimi konularında minimum 1-2 yıl tecrübe sahibi,  Bankacılık süreçlerine hâkim,   Ekip çalışmasına yatkın,  Sözlü ve yazılı iletişim becerileri yüksek, analitik ve yaratıcı düşünce yetisine sahip,   İyi derecede MS Office bilgisine sahip,   İyi derecede İngilizce bilen,  Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Tabanı Yönetimi Teknoloji Operasyon Operatörü Kocaeli ABank
Veri Tabanı Yönetimi Teknoloji Operasyon OperatörüABank
Bilgisayar Programcılığı veya ilgili bölümlerden mezun, İlgili pozisyonlarda tecrübeli, 7/24 Vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasına yatkın ve güçlü iletişim yeteneğine sahip, Analiz yeteneği gelişmiş, sonuç odaklı ve analitik düşünebilen, Sorumluluk sahibi, Yenilikçi, öğrenmeye istekli ve sürekli gelişime açık, Erkek adaylar için, askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üst Düzey Yönetici Asistanı İstanbul(Avr.) ABank
Üst Düzey Yönetici AsistanıABank
Üniversite mezunu, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, Üst Düzey Yönetici Asistanı pozisyonunda en az 2-3 yıl deneyimli, MS Office uygulamalarını aktif olarak kullanabilen, Prezantabl, iletişimi düzgün ve kendini iyi ifade edebilen, Temsil yeteneği güçlü, takipçi, dikkatli ve çözüm üretebilen. Planlama ve Organizasyon yeteneğine sahip,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mevzuat ve Uyum Bölümü Uyum Uzmanı İstanbul(Avr.) ABank
Mevzuat ve Uyum Bölümü Uyum UzmanıABank
  Bankacılık alanında en az 2 yıl (İç Kontrol, Uyum, Teftiş, Fraud) deneyimi olan, 4 yıllık Üniversite mezunu, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim (Excel, Word, Access, Powerpoint), Raporlama ve analiz becerisi yüksek, detaylı, dikkatli ve özenli çalışabilen, İletişim becerisi güçlü, eğitime ve öğrenmeye açık, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Avr.) ABank
Uzun Dönem StajyerABank
4 yıllık örgün eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 4. sınıf eğitimine devam eden, mezun ya da yüksek lisans öğrencisi, Haftanın  en az 3 günü tam zamanlı olarak çalışabilecek,  MS Office programlarına hakim, Analitik düşünebilen, iletişim ve organizasyon becerileri kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasına yatkın,    Öğrenmeye ve gelişime açık takım arkadaşları arıyoruz.Not: Staj yapmak istenilen bölümün ön yazıda belirtilmesini rica ederiz.
Stajyer        İlan Detayı
Nakit Yönetimi / Yazılım Uzmanı İstanbul(Avr.), ... ABank
Nakit Yönetimi / Yazılım UzmanıABank
  Tercihen üniversitelerin Elektronik veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun, Asp.Net C# konusunda en az 1,5-2 yıl tecrübesi olan, Çok katmanlı mimari ve nesne yönelimli yazılım geliştirme tecrübesi olan, T-SQL/PLSQL deneyimli, Tercihen Biztalk konusunda bilgi sahibi, Alanındaki yenilikleri yakından takip eden, Sorumluluk sahibi, Analitik düşünebilen, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecilli
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Zekası ve Raporlama Uzmanı İstanbul(Avr.), ... ABank
İş Zekası ve Raporlama UzmanıABank
  Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, MIS, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İstatistik veya Matematik bölümlerinden mezun olan, İş Zekası ve Raporlama konusunda 2-10 yıl arası deneyime sahip, Veri Ambarı analizi, dizayn ve tasarım süreçlerinde deneyim sahibi, Business Object, Informatica, Microsoft BI Tools  vb. gibi iş zekası araçlarından en az birisinde deneyim sahibi (T-SQL ve Informatica) Çok iyi derecede SQL bilgisi olan, Takım çalışmasına yatkın ve güçlü iletişim yeteneğine sahip, Analiz yeteneği gelişmiş, sonuç odaklı ve analitik düşünebilen, Sorumluluk sahibi, Yenilikçi, öğrenmeye istekli ve sürekli gelişime açık. İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için, askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kartlı Ödeme Sistemleri Uygulama Geliştirme Uzmanı İstanbul(Avr.), ... ABank
Kartlı Ödeme Sistemleri Uygulama Geliştirme UzmanıABank
  4 Yıllık Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında min 2 yıl deneyime sahip, C# programlama diline ve .Net platformuna hakim, T-SQL dili temel bilgisine sahip, İngilizce teknik doküman okuma yeterliliğinde İngilizce bilen Proaktif ve karşılaştığı problemlere çözüm üretebilen, İş ve sorumluklarının gerektirdiği teknik ve mesleki donanıma sahip, görevin gerektirdiği ölçüde Bankacılık ve Finans sektöründeki gelişmelere hakim, bilgi ve becerilerini sürekli geliştiren, Analitik düşünce yapısına sahip, problem çözme yeteneği yüksek, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve etkili iletişim kurabilen,       Erkek adaylar için askerliğini yapmış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı