Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1955


http://www.abdulkadirozcan.com.tr


Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
 

1955 yıllarında ticari hayatına başlayan Abdulkadir Özcan, 1970 yılında Abdulkadir Özcan AŞ.’yi kurmuştur. Lastiğin hurdasını satarak işe başlayan Abdulkadir Özcan lastiğin yeterli olmadığı o dönemlerde yapılan basit işlemlerle diş açılarak ve kaplatılarak lastiğin yeniden satışını sağlayan firmalara lastik tedarik etmiştir.

1970 yılında lastiğin hurda satışı bırakılarak artan gereksinim doğrultusunda yeni lastik satışına başlanmıştır.

1971 yıllarında Koç’un ürettiği Uniroyal bayiliği alınmıştır. Artan talebi karşılamak amacıyla aynı dönemde 1975 yılında Lassa bayiliği de alınmıştır. Normal şartlarda iki markanın bayiliğinin bir firmaya verilmeyeceği dönemlerde Abdulkadir Özcan iki markayı da bünyesine katarak sektörde hızlı ve emin adımlarla yer almaya devam etmiştir.

1986 yıllarında artık şubeleşme başlamıştır ve ilk şube Mersin’de kurulmuştur.

1990’lı yıllarda ithalatla tanışılmış ve dünyanın ileri gelen markalarını ülkemize getirilmesini sağlayarak; bu ülkelerin tek temsilcisi olarak sektörde yer almaya başlamıştır.

Abdulkadir Özcan AŞ., Maxxis, Toyo, Falken, Dunlop, Sumitomo, Cooper Tires, Starfire Tires, Aeolus, Ohtsu Tires ve Apollo markalarını Türkiye’ye taşıyarak bu markaların ülkemizdeki tek temsilcisi olmuştur.

1993 yılında ise İstanbul Yolu’nda 3500 m2 kapalı alanda tüm lastiklerin soğuk kaplamasını yapmaya başlayan şirket; 1995’te Türkiye’de ilk defa iş makinelerinin lastiklerine soğuk kaplama uygulamasına geçmiştir. 2012 yılından itibaren CONTRA markası ile kendi sırt kaplamasını uygulamaya başlamıştır.

Abdulkadir Özcan Türkiye’de jant satışını da başarılı bir işletmecilik anlayışıyla geliştirmiş, Türkiye’de birinci kalite üretim yapan CMS, DJ, KORMETAL, CARRE gibi firmalarla birlikte ithal jant gurubunda POWCAN, SLK, MEGATİM, MEGATORK markalarının binek, otobüs, kamyon, tubeless jantlarının da toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir.

2005 Nisan ayında Türkiye’nin 1976 yılında kurulmuş tek yerli sermayeli lastik firması olan Petlas alınmıştır. Perakendeci ve toptancı kimliğinde olan Abdulkadir Özcan AŞ. sektörde sanayici kimliğini de katarak; bugün dünyanın 90’den fazla ülkesinde ülkemizi temsil etmektedir.

2012 yılında Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeye sahip, ilk ve tek lastik üreticisi AKO AŞ’nin Japon Sumitomo Rubber Industries ile imzalamış olduğu ortaklık anlaşması çerçevesinde, 516 milyon dolarlık yatırım hacmine ve her iki ülke için büyük öneme sahip olan fabrikada, Falken ve Dunlop markalarının günlük 30.000 adet lastik üretiminin yapılması ve 2000 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

2013 yılında Abdülkadir Özcan A.Ş.,  AKO Jant fabrikasını kurmuştur. 23.500 m² kapalı, toplam 120.000 m² alan üzerinde kurulu fabrika sahasında sıvama tekniği ile Hafif Ticari araçlar, Otobüs Kamyon grubundaki araçlar ve Zirai araçlar için jant üretimi yapılmaktadır. AKO Jant dünya pazarında ticari, zirai, endüstriyel araç üreticileri ve liman ekipmanları üreticilerinin tercihleri arasındadır.

Abdulkadir Özcan A.Ş. 2014’de yurtdışında yaptırdığı ve 2015 yılında üretimine başlayacağı AKO Akü ve Turbobtr ürünleri ile akü piyasasına hızlı bir giriş yapmış sektörde yerini almıştır.

Türkiye’nin 9 bölgesinde bulunan şube ve  dağıtım depoları, 50’ye yakın home ofis, 200’ü aşkın satış personeli ile hizmet vermektedir. AKO AŞ. kendi filosuyla ülkemizin en uzak noktalarına kadar ulaşabilen güçlü lojistik ağı sayesinde satış ve pazarlamasını başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Abdulkadir Özcan A.Ş kurulduğu günden bu yana sürekli gelişimi ilke edinmiş; 2000’e yakın profesyonel uzman kadrosuyla sektör deneyimleri, bilgi birikimini yeni teknolojiler ve yatırımlarla birleştirerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv,Oto Lastiği,Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi,Tamir, Bakım, Servis ve Ekipmanları

Firma web sitesi: www.abdulkadirozcan.com.trAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Akü Üretim İşçisi Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Akü Üretim İşçisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’da faaliyet gösteren Akü Fabrikamızda, ihtiyaca göre üretim, bakım, izabe, plastik enjeksiyon ve kalite birimlerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde “Üretim Personeli” alınacaktır. Tercihen MYO, Meslek Lisesi veya Teknik Lise mezunu, Tercihen 3 yıl ve üzeri fabrika deneyimi bulunan, Ankara'nın Çubuk-Pursaklar-Akyurt-Kalecik ilçelerinde veya Çankırı'da ikamet eden,Askerlik hizmetini tamamlamış, NOT: Ankara'nın Çubuk, Pursaklar, Akyurt ve Kalecik ilçeleri ile Çankırı-Merkez'den servis imkanı bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Servis Şoförü Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Servis ŞoförüAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, Çankırı’da faaliyet gösteren Akü Fabrikasına aşağıdaki niteliklerde “Servis Şoförü” alınacaktır. Tercihen lise mezunu, "E" sınıfı ehliyeti ve SRC belgeleri olan,Otobüs kullanabilen, Fabrika personeli servisini yapabilecek,Askerliğini yapmış, Ankara'nın Çubuk ilçesinde ikamet eden veya edebilecek,Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Fabrika Bakım Elemanı Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Fabrika Bakım ElemanıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’da faaliyet gösteren Akü Fabrikamızda görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde “Bakım Elemanı” alınacaktır. En az Meslek Lisesi veya Teknik Lise mezunu (tercihen MYO Mezunu), PLC otomasyon, arıza bakım onarım, hidrolik, pnömatik ve tesisat konularından en az birinde tecrübe ve bilgi sahibi,Tercihen 3 yıl ve üzeri fabrika deneyimi bulunan, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara'nın Çubuk, Pursaklar, Akyurt ve Kalecik İlçeleri ile Çankırı'da ikamet eden veya edebilecek,Erkek Not: Ankara'nın Çubuk, Pursaklar, Akyurt ve Kalecik ilçeleri ile Çankırı'dan servis imkanı bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Güvenliği Uzmanı Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
İş Güvenliği UzmanıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir'de bulunan fabrikasında  görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “İş Güvenliği Uzmanı” alınacaktır. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinin mühendislik bölümlerinden mezun,A veya B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlık belgesine sahip,En az 5 yıl tecrübeli,Tercihen Çevre Görevlisi belgesine sahip,Çevre mevzuatı, atık yönetimi ile ilgili  mevzuata uygulama seviyesinde hakim,OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 9001, ISO 10002 standartlarını bilen,Uluslararası İSG-Ç mevzuatı konusunda bilgi sahibi (Nebosh IGC, IOSH ve benzeri sertifikasyona sahip adaylar tercih sebebidir.)Tercihen üretim yapan büyük ölçekli işletmelerde görev yapmış,Tercihen Lastik, Plastik, Kimya,İnşaat  veya Petrol Sanayii sektöründe en az 3 yıl deneyime sahip,İyi derecede bilgisayar kullanabilen, Disiplinli, uyumlu, çözüm ve sonuç odaklı,Tercihen İngilizce bilen,  B sınıfı sürücü belgeli, aktif araç kullanabilen,Kırşehir’ de ikamet eden veya edebilecek,Askerlikle ilişiği olmayan, Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Üniversal Torna Ustası Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Üniversal Torna UstasıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikamıza aşağıdaki niteliklere sahip “Üniversal Torna Ustası” alınacaktır. Tercihen Endüstri Meslek Lisesi veya  M.Y.O' nın teknik bölümlerinden mezun, Üniversal torna ve freze tezgahı kullanımında 3 yıl tecrübeli, Uyumlu, disiplinli, takım çalışmasına yatkın, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek,Askerlikle ilişiği olmayan,  Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim İşçisi Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Üretim İşçisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikamıza, aşağıda belirtilen niteliklerde 'Üretim İşçisi' alınacaktır. En az ilkokul mezunu, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Askerliğini yapmış, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek,Üretim işçisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Güvenlik Görevlisi Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Güvenlik GörevlisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Ankara-İstanbul Yolu Susuz Mevkiinde bulunan Kaplama Fabrikası'na aşağıda belirtilen niteliklerde “Güvenlik Görevlisi” alınacaktır.Tercihen lise mezunu, 5188 Sayılı kanuna göre güvenlik görevlisi olarak çalışmasına herhangi bir engeli olmayan,Silahlı veya silahsız  Özel Güvenlik Kimlik Kartı olan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, 45 yaşını aşmamış, Disiplinli, saygılı, uyumlu, Adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Depo Sorumlusu Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Depo SorumlusuAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türk lastik sektörünün lider kuruluşlarından olan Firmamızın, Çankırı’daki endüstriyel tesis inşaatına aşağıdaki niteliklere sahip, “Depo Sorumlusu” alınacaktır.  Tercihen üniversite mezunu, İnşaat sektöründe en az 5 yıl depo yönetimi ve organizasyonu deneyimi olan,İnşaat, elektrik, mekanik malzeme bilgisi olan,Malzemelerin sınıflandırılması, istiflenmesi, sevk ve organizasyonlarını yürütebilecek,Düzenli depo sayımını, malzeme miktar ve evrak kontrolünü eksiksiz olarak yapabilecek, takibini gerçekleştirebilecek,  Bilgisayar programlarını iyi derecede kullanabilen,Ekip çalışmasına yatkın, uyumlu, disiplinli,Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,Çankırı’da ikamet eden veya şantiyede kalabilecek,Askerliğini yapmış,  adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Oto Lastik Montaj Personeli Konya Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Oto Lastik Montaj PersoneliAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türk lastik sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Konya'da bulunan işyerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip "Lastik Sök Tak Ustaları" alınacaktır. Tercihen binek araç sökme takma ve montaj işini yapabilecek, Askerliğini yapmış, adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Filo Satış Temsilcisi Konya Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Filo Satış TemsilcisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türk lastik sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Konya Şubesinde görevlendirilmek üzere, aşağıda belirtilen niteliklerde “Filo Satış Temsilcisi” aramaktayız.  En az lise, tercihen üniversitelerin Mühendislik, İşletme, İktisat veya Yüksek Okulların Pazarlama, Satış bölümlerinden mezun,Tercihen kurumsal ve büyük çaplı firmalara ağır vasıta ve iş makinası lastiği satış deneyimine sahip, ya da “İş Makinaları, Yedek Parça, Madeni Yağ” filo satışı gibi benzer alanlarda en az 2 yıl satış tecrübesi edinmiş,Tercihen ağır vasıta veya iş makinası filo müşteri portföyü bulunan, Dış görünümüne özen gösteren, diksiyonu düzgün, Etkili iletişim, sadık müşteri oluşturma yöntem ve yeteneklerine sahip, Takım çalışması ve işbirliğine yatkın, Bilgisayar programlarına hakim, En az B sınıfı sürücü belgesi olan, aktif araç kullanabilen, Konya’da ikamet eden veya edebilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış,  Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Bölge Yönetmeni Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
İhracat Bölge YönetmeniAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. Sanayi kuruluşu, 68. İhracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Ankara’ da bulunan Genel Müdürlüğü'ne aşağıdaki niteliklere sahip “İhracat Bölge Yöneticisi” alınacaktır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Çok iyi derecede İngilizce (ikinci bir dil olarak Arapça veya Rusça tercih sebebidir) konuşma ve yazma yeteneğine sahip,Dış ticaret, gümrük ve akreditif mevzuatına hakim, Yeni pazarlar oluşturabilecek uluslararası vizyona sahip, İhracat alanında en az 5 yıl çalışmış, Bilgisayar programlarını çok iyi kullanabilen, Müşteri ve sonuç odaklı düşünebilen, araştırmacı, takipçi, Ekip çalışmasına yatkın, raporlama yapabilen, iletişim yeteneği yüksek, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, B Sınıfı ehliyetli, aktif araç kullanabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), Ankara’da ikamet eden veya edebilecek,  Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Tır Şoförü Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Tır ŞoförüAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Çankırı Tüney Mevkiinde bulunan Akü Fabrikası'na "Tır Şoförleri" alınacaktır.'D' sınıfı sürücü belgesine sahip, Tır kullanımı deneyimi olan, SRC 3-4 ve 5 belgeleri bulunan, Uzun yol tecrübesi bulunan, Ankara'nın Pursaklar, Akyurt, Çubuk, Kalecik ilçeleri veya Çankırı'da ikamet eden,Askerlik hizmetini tamamlamış,  Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım ve Proje Mühendisi Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Bakım ve Proje MühendisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir’ de bulunan fabrikasına, Bakım ve proje faaliyetlerini yönetebilecek aşağıdaki niteliklere sahip “Elektrik/Elektronik ve Makine Mühendisleri” alınacaktır.Üniversitelerin Elektrik/Elektronik veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,Mesleğinde en az 3 yıllık tecrübeye sahip, PLC ve otomasyon yazılımı ve bakımı konusunda deneyimli,  (Elektrik/Elektronik Mühendisliği Pozisyonu İçin)Mesleği ile ilgili çizim programlarını iyi derecede kullanabilen, Bakım ve TPM uygulamalarına hakim, Makine montaj ve devreye alma faaliyetlerini yürütebilecek, İyi derecede İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın, sonuç odaklı çalışan, Sorumluluk sahibi, araştırmacı, iletişim yeteneği güçlü, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için), Kırşehir’de ikamet edebilecek, Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Akü Montaj Hatları Sorumlusu Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Akü Montaj Hatları SorumlusuAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’da bulunan Akü Fabrikamızda, tecrübeli Akü Montaj Hatları Sorumlusu aranmaktadır. En az teknik/meslek lisesi  mezunu, Akü fabrikalarının üretim, sıvama ve montaj hatlarında en az 5 yıl tecrübe edinmiş,En az usta, ustabaşı seviyesinde çalışmış, Kendisine bağlı ekibi sevk ve idare edebilecek, ekip çalışmasına yatkın, uyumlu, disiplinli,Kendisini ve çevresini sürekli geliştiren, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara-Akyurt veya Çankırı’da ikamet eden veya edebilecek,  Adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yangın Güvenlik Uzmanı Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Yangın Güvenlik UzmanıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir"de bulunan fabrikasına aşağıdaki niteliklere sahip “Yangın Güvenlik Uzmanı” alınacaktır. Tercihen Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun,Endüstriyel tesislerde ve pratik saha uygulamalarında en az 3 yıl deneyimli,Tercihen A olmak üzere B ve C sınıfı İş Güvenliği Sertifikasına sahip,Temel yangın eğitim çalışmaları konusunda tecrübeli,İyi derecede İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünen ve sonuç odaklı, Yangından Korunma yönetmenliğine hâkim, Tercihen Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri, Endüstriyel/Tehlikeli Madde Yangınları, İlkyardım gibi alanlarda  sertifika  sahibi olmakİşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,Sağlık açısından; kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmayan,MS Office programlarını kullanabilen, İyi niyetli güvenilir ve işini sahiplenen, İnsan ilişkilerinde başarılı, sözlü ve yazılı iletişim becerileri kuvvetliKırşehir'de ikamet eden ya da edebilecek, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı