Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1955


http://www.abdulkadirozcan.com.tr


Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
 

1955 yıllarında ticari hayatına başlayan Abdulkadir Özcan, 1970 yılında Abdulkadir Özcan AŞ.’yi kurmuştur. Lastiğin hurdasını satarak işe başlayan Abdulkadir Özcan lastiğin yeterli olmadığı o dönemlerde yapılan basit işlemlerle diş açılarak ve kaplatılarak lastiğin yeniden satışını sağlayan firmalara lastik tedarik etmiştir.

1970 yılında lastiğin hurda satışı bırakılarak artan gereksinim doğrultusunda yeni lastik satışına başlanmıştır.

1971 yıllarında Koç’un ürettiği Uniroyal bayiliği alınmıştır. Artan talebi karşılamak amacıyla aynı dönemde 1975 yılında Lassa bayiliği de alınmıştır. Normal şartlarda iki markanın bayiliğinin bir firmaya verilmeyeceği dönemlerde Abdulkadir Özcan iki markayı da bünyesine katarak sektörde hızlı ve emin adımlarla yer almaya devam etmiştir.

1986 yıllarında artık şubeleşme başlamıştır ve ilk şube Mersin’de kurulmuştur.

1990’lı yıllarda ithalatla tanışılmış ve dünyanın ileri gelen markalarını ülkemize getirilmesini sağlayarak; bu ülkelerin tek temsilcisi olarak sektörde yer almaya başlamıştır.

Abdulkadir Özcan AŞ., Maxxis, Toyo, Falken, Dunlop, Sumitomo, Cooper Tires, Starfire Tires, Aeolus, Ohtsu Tires ve Apollo markalarını Türkiye’ye taşıyarak bu markaların ülkemizdeki tek temsilcisi olmuştur.

1993 yılında ise İstanbul Yolu’nda 3500 m2 kapalı alanda tüm lastiklerin soğuk kaplamasını yapmaya başlayan şirket; 1995’te Türkiye’de ilk defa iş makinelerinin lastiklerine soğuk kaplama uygulamasına geçmiştir. 2012 yılından itibaren CONTRA markası ile kendi sırt kaplamasını uygulamaya başlamıştır.

Abdulkadir Özcan Türkiye’de jant satışını da başarılı bir işletmecilik anlayışıyla geliştirmiş, Türkiye’de birinci kalite üretim yapan CMS, DJ, KORMETAL, CARRE gibi firmalarla birlikte ithal jant gurubunda POWCAN, SLK, MEGATİM, MEGATORK markalarının binek, otobüs, kamyon, tubeless jantlarının da toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir.

2005 Nisan ayında Türkiye’nin 1976 yılında kurulmuş tek yerli sermayeli lastik firması olan Petlas alınmıştır. Perakendeci ve toptancı kimliğinde olan Abdulkadir Özcan AŞ. sektörde sanayici kimliğini de katarak; bugün dünyanın 90’den fazla ülkesinde ülkemizi temsil etmektedir.

2012 yılında Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeye sahip, ilk ve tek lastik üreticisi AKO AŞ’nin Japon Sumitomo Rubber Industries ile imzalamış olduğu ortaklık anlaşması çerçevesinde, 516 milyon dolarlık yatırım hacmine ve her iki ülke için büyük öneme sahip olan fabrikada, Falken ve Dunlop markalarının günlük 30.000 adet lastik üretiminin yapılması ve 2000 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

2013 yılında Abdülkadir Özcan A.Ş.,  AKO Jant fabrikasını kurmuştur. 23.500 m² kapalı, toplam 120.000 m² alan üzerinde kurulu fabrika sahasında sıvama tekniği ile Hafif Ticari araçlar, Otobüs Kamyon grubundaki araçlar ve Zirai araçlar için jant üretimi yapılmaktadır. AKO Jant dünya pazarında ticari, zirai, endüstriyel araç üreticileri ve liman ekipmanları üreticilerinin tercihleri arasındadır.

Abdulkadir Özcan A.Ş. 2014’de yurtdışında yaptırdığı ve 2015 yılında üretimine başlayacağı AKO Akü ve Turbobtr ürünleri ile akü piyasasına hızlı bir giriş yapmış sektörde yerini almıştır.

Türkiye’nin 9 bölgesinde bulunan şube ve  dağıtım depoları, 50’ye yakın home ofis, 200’ü aşkın satış personeli ile hizmet vermektedir. AKO AŞ. kendi filosuyla ülkemizin en uzak noktalarına kadar ulaşabilen güçlü lojistik ağı sayesinde satış ve pazarlamasını başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Abdulkadir Özcan A.Ş kurulduğu günden bu yana sürekli gelişimi ilke edinmiş; 2000’e yakın profesyonel uzman kadrosuyla sektör deneyimleri, bilgi birikimini yeni teknolojiler ve yatırımlarla birleştirerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv,Oto Lastiği,Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi,Tamir, Bakım, Servis ve Ekipmanları

Firma web sitesi: www.abdulkadirozcan.com.trAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 14
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Akü Satış Temsilcisi Antalya, Konya... Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Akü Satış TemsilcisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamıza İstanbul (Anadolu Yakası), Konya ve Antalya illerinde görevlendirilmek üzere, aşağıda belirtilen niteliklerde “Akü Satış Temsilcileri” aramaktayız.  En az lise, tercihen üniversitelerin İşletme, İktisat veya Yüksek Okulların Pazarlama, Satış bölümlerinden mezun,  Tercihen akü satış deneyimine sahip ya da otomotiv,  madeni yağ, oto yedek parça gibi benzer alanlarda en az 3 yıl satış tecrübesi edinmiş, Dış görünümüne özen gösteren, diksiyonu düzgün, Etkili iletişim, sadık müşteri oluşturma, yöntem ve yeteneklerine sahip, Takım çalışması ve işbirliğine yatkın, Bilgisayar programlarına hakim, En az B sınıfı sürücü belgesi olan, aktif araç kullanabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış, erkek,  Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Müşteri Hizmetleri TemsilcisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamız bünyesinde, Türkiye'nin farklı bölgelerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip "Müşteri Hizmetleri ve Teknik Servis Temsilcisi" alınacaktır. MYO veya Endüstri meslek lisesi mezunu  Lisans mezunu tercih sebebidir, Görev verilen bölgede, bayilerimize, Özel müşterilerimize ve OEM müşterilerimize ziyaretler yapmaya uygun olan, Analitik düşünen, ekip çalışmasına uygun,etkin iletişim kurabilen, yeniliğe açık ve paylaşımcı olan, Microsot ofis programlarını (Excel, Word, PowerPoint) iyi derecede kullana bilen, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, sonuç odaklı, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, En az 5 yıl lastik sektörü ve benzer işlerde tecrübe sahibi olan, Askerlikle ilişiği olmayan,Adaylar görevlendirilmek üzere değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kimyager Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
KimyagerAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir'de bulunan fabrikasında görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “Kimyager" alınacaktır.  Üniversitelerin, Fen Edebiyat Fakültesi "Kimya" bölümlerinden mezun, Tercihen yüksek lisans veya doktora yapmış, İyi derecede İngilizce bilen, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, sonuç odaklı, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Kırşehir' de ikamet eden veya edebilecek, Askerlikle ilişiği olmayan, Üretim Müdürlüğüne bağlı bölümlerde görevlendirilmek üzere adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bakım Onarım Elemanı Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Bakım Onarım ElemanıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikamıza aşağıdaki niteliklere sahip “Bakım Onarım Personelleri” alınacaktır.  Tercihen Endüstri Meslek/Teknik Lise veya  M.Y.O' nın teknik bölümlerinden mezun, Hidrolik pres ,endüstriyel tesis hidrolik sistemleri, mekanik bakım konularında tecrübeli, Hidrolik makine (pres) otomasyonu ve hidrolik devre elemanları konusunda bilgi sahibi, Tercihen jant üretim sektöründe tecrübe kazanmış veya fabrika bakım onarım tecrübesi olan, Uyumlu, disiplinli, takım çalışmasına yatkın, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut, Eryaman ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek, Askerlikle ilişiği olmayan, Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Akü Bakım Onarım Mühendisi Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Akü Bakım Onarım MühendisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’ya yeni kurulan  Akü Fabrikamızda istihdam edilmek üzere "Bakım Onarım Mühendisi" aranmaktadır. Üniversitelerin Makine Mühendisliği vb. bölümlerinden mezun, Üretim tesislerinde en az 3 yıl mekanik bakım onarım tecrübesi bulunan, Bilgisayar programlarını çok iyi kullanabilen (iyi derecede raporlama bilgisi olan), Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, öğrenmeye açık, İletişim ve sunum becerisi yüksek, insan ilişkileri kuvvetli, Çok yönlü, katılımcı, global bakış açısına sahip, Kendisini ve çevresini sürekli geliştiren, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Ankara'nın Akyurt, Kalecik, Pursaklar ilçelerinde veya Çankırı’da ikamet eden/edebilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış,Adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Akü Üretim ve Bakım Personeli Ankara, Antalya... Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Akü Üretim ve Bakım PersoneliAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’ya yeni kurulan Akü Fabrikamızda, tecrübeli Üretim ve Bakım Personelleri aranmaktadır.  Tercihen teknik lise  mezunu, Akü fabrikalarının üretim hatlarında (Şerit, Mikser Hamur, Sıvama, Otomatik Montaj, Otomatik Şarj, Otomatik Oksit üretim hatları) en az 5 yıl tecrübe edinmiş, En az usta, ustabaşı seviyesinde çalışmış, Kendisine bağlı ekibi sevk ve idare edebilecek, ekip çalışmasına yatkın, uyumlu, disiplinli, Kendisini ve çevresini sürekli geliştiren, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara'nın Pursaklar, Saray, Akyurt, Kalecik ilçelerinde veya Çankırı’da ikamet eden veya edebilecek, Erkek adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
CNC Operatörü Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
CNC OperatörüAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikamıza aşağıdaki niteliklere sahip “CNC Tezgah Operatörleri” alınacaktır.  Tercihen Endüstri Meslek Lisesi veya  M.Y.O' nın teknik bölümlerinden mezun, Talaşlı imalat ve kalıpçılık bilgisi olan, Parça bağlama, takım seçme, parça sınıflama ve tolerans bilgisine sahip, CNC torna ve CNC dik işlem tezgahlarını  kullanabilen, Teknik resim okuyup uygulayabilen, Tercihen konusunda en az 2 yıl deneyimli, Uyumlu, disiplinli, takım çalışmasına yatkın, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut, Eryaman ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek, Askerlikle ilişiği olmayan, Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Boyahane Elemanı Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Boyahane ElemanıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın, Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikasına, aşağıda belirtilen niteliklerde “Boya Operatörü” alınacaktır.  En az ortaokul mezunu, Katoforez kaplama, elektrostatik yaş boya uygulaması konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Benzer pozisyonda en az 2 yıl tecrübeli, Ekip çalışmasına yatkın, uyumlu, disiplinli, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut, Eryaman ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek, Askerliğini yapmış,Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ön Muhasebe Elemanı Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Ön Muhasebe ElemanıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türk lastik sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Çankırı'da bulunan akü fabrikasına aşağıdaki niteliklere sahip “Ön Muhasebe Elemanı” alınacaktır. En az Ticaret Lisesi, tercihen üniversitelerin işletme, iktisat, maliye, muhasebe ve benzeri bölümlerinden mezun, Cari işlemler, fatura-irsaliye ve diğer ön muhasebe işlemleri ile raporlamaları konularında en az 2 yıl tecrübeli, Personel puantaj takip, giriş-çıkış, eğitim ve performans işlemleri konularında bilgi sahibi, Bilgisayar programlarını iyi bilen  (tercihen Logo Muhasebe programı kullanmış), Tercihen ERP uygulamalarında tecrübe edinmiş, 35 Yaşını aşmamış, Disiplinli, dikkatli, uyumlu, Çankırı, Akyurt, Kalecik ve çevresinde ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış, Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Endüstri Mühendisi Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Endüstri MühendisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir’ de bulunan fabrikasına, aşağıdaki niteliklere sahip “Endüstri Mühendisi” alınacaktır.  Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun, Üretim planlama, iş ve zaman etüdü konularında deneyimli, MRP I-II kavramlarına hakim, İş ve verimlilik analizleri tekniklerini bilen, Analitik düşünme yeteneğine, etkin iletişim becerisine sahip, İyi derecede İngilizce bilgisi olan, Askerlik görevini tamamlamış, Kırşehir’de ikamet edebilecek,Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Bölge Yönetmeni Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
İhracat Bölge YönetmeniAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. Sanayi kuruluşu, 68. İhracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Ankara’ da bulunan Genel Müdürlüğü'ne aşağıdaki niteliklere sahip “İhracat Bölge Yöneticisi” alınacaktır.  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Çok iyi derecede İngilizce (ikinci bir dil olarak Arapça veya Rusça tercih sebebidir) konuşma ve yazma yeteneğine sahip, Dış ticaret, gümrük ve akreditif mevzuatına hakim, Yeni pazarlar oluşturabilecek uluslararası vizyona sahip, İhracat alanında en az 5 yıl çalışmış, Bilgisayar programlarını çok iyi kullanabilen, Müşteri ve sonuç odaklı düşünebilen, araştırmacı, takipçi, Ekip çalışmasına yatkın, raporlama yapabilen, iletişim yeteneği yüksek, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, B Sınıfı ehliyetli, aktif araç kullanabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden veya edebilecek, Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İnce İşler Şefi (Mimar) Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
İnce İşler Şefi (Mimar)Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Ankara’ da bulunan şantiyelerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “İnce İşler Şefi” alınacaktır.  Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinden mezun, İnce işlerin  uygulaması  konusunda en az  5 yıl   tecrübeli, Yüksek bina ofis projelerinde çalışmış, Detay çözümlerine  hakim, Güncel malzemeler konusunda bilgili, İç dekorasyon konusunda tecrubeli ve yaratıcı, Konusu ile ilgili bilgisayar programlarını çok iyi derecede kullanabilen, Analitik düşünme yetisi olan, sorumluluk sahibi ve disiplinli, Esnek çalışma saatlerine ve şantiye ortamına uyabilecek, Ankara'da İkamet eden,  Askerlik hizmetini tamamlamış,Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Güvenlik Görevlisi Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Güvenlik GörevlisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Ankara-Şaşmaz'da bulunan depo işyerine ve Çankırı'da bulunan fabrika inşaatına aşağıda belirtilen niteliklerde “Güvenlik Görevlisi” alınacaktır. Tercihen lise mezunu, 5188 Sayılı kanuna göre güvenlik görevlisi olarak çalışmasına herhangi bir engeli olmayan, Silahlı veya silahsız  Özel Güvenlik Kimlik Kartı olan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, 45 yaşını aşmamış, Disiplinli, saygılı, uyumlu,Erkek adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yatırım Şefi Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Yatırım ŞefiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir `de bulunan fabrikasında görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “Yatırım Şefi" alınacaktır.  Üniversitelerin Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun (Tercihen alanında yüksek lisans yapmış), Yatırım projelerinin yönetiminde en az 10 yıl deneyimli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Tercihen MS Project programını kullanabilen, Yatırım süreçlerinin takibi  ve fizibilite çalışmaları ile yeni devreye alınacak üretim hattı ve ekipmanlarının satınalması ve kurulumunda tecrübe sahibi, Planlama, proje yönetimi ve organizasyon becerisi yüksek, Ekip çalışmalarına uyumlu ve koordinasyon becerisi yüksek, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayan, Askerlik görevini tamamlamış, Kırşehir’de ikamet eden veya edebilecek,Erkek adaylar değerlendirilecektir
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı