Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri



Şirket Kuruluş Yılı: 1955


http://www.abdulkadirozcan.com.tr


Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
 

1955 yıllarında ticari hayatına başlayan Abdulkadir Özcan, 1970 yılında Abdulkadir Özcan AŞ.’yi kurmuştur. Lastiğin hurdasını satarak işe başlayan Abdulkadir Özcan lastiğin yeterli olmadığı o dönemlerde yapılan basit işlemlerle diş açılarak ve kaplatılarak lastiğin yeniden satışını sağlayan firmalara lastik tedarik etmiştir.

1970 yılında lastiğin hurda satışı bırakılarak artan gereksinim doğrultusunda yeni lastik satışına başlanmıştır.

1971 yıllarında Koç’un ürettiği Uniroyal bayiliği alınmıştır. Artan talebi karşılamak amacıyla aynı dönemde 1975 yılında Lassa bayiliği de alınmıştır. Normal şartlarda iki markanın bayiliğinin bir firmaya verilmeyeceği dönemlerde Abdulkadir Özcan iki markayı da bünyesine katarak sektörde hızlı ve emin adımlarla yer almaya devam etmiştir.

1986 yıllarında artık şubeleşme başlamıştır ve ilk şube Mersin’de kurulmuştur.

1990’lı yıllarda ithalatla tanışılmış ve dünyanın ileri gelen markalarını ülkemize getirilmesini sağlayarak; bu ülkelerin tek temsilcisi olarak sektörde yer almaya başlamıştır.

Abdulkadir Özcan AŞ., Maxxis, Toyo, Falken, Dunlop, Sumitomo, Cooper Tires, Starfire Tires, Aeolus, Ohtsu Tires ve Apollo markalarını Türkiye’ye taşıyarak bu markaların ülkemizdeki tek temsilcisi olmuştur.

1993 yılında ise İstanbul Yolu’nda 3500 m2 kapalı alanda tüm lastiklerin soğuk kaplamasını yapmaya başlayan şirket; 1995’te Türkiye’de ilk defa iş makinelerinin lastiklerine soğuk kaplama uygulamasına geçmiştir. 2012 yılından itibaren CONTRA markası ile kendi sırt kaplamasını uygulamaya başlamıştır.

Abdulkadir Özcan Türkiye’de jant satışını da başarılı bir işletmecilik anlayışıyla geliştirmiş, Türkiye’de birinci kalite üretim yapan CMS, DJ, KORMETAL, CARRE gibi firmalarla birlikte ithal jant gurubunda POWCAN, SLK, MEGATİM, MEGATORK markalarının binek, otobüs, kamyon, tubeless jantlarının da toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir.

2005 Nisan ayında Türkiye’nin 1976 yılında kurulmuş tek yerli sermayeli lastik firması olan Petlas alınmıştır. Perakendeci ve toptancı kimliğinde olan Abdulkadir Özcan AŞ. sektörde sanayici kimliğini de katarak; bugün dünyanın 90’den fazla ülkesinde ülkemizi temsil etmektedir.

2012 yılında Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeye sahip, ilk ve tek lastik üreticisi AKO AŞ’nin Japon Sumitomo Rubber Industries ile imzalamış olduğu ortaklık anlaşması çerçevesinde, 516 milyon dolarlık yatırım hacmine ve her iki ülke için büyük öneme sahip olan fabrikada, Falken ve Dunlop markalarının günlük 30.000 adet lastik üretiminin yapılması ve 2000 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

2013 yılında Abdülkadir Özcan A.Ş.,  AKO Jant fabrikasını kurmuştur. 23.500 m² kapalı, toplam 120.000 m² alan üzerinde kurulu fabrika sahasında sıvama tekniği ile Hafif Ticari araçlar, Otobüs Kamyon grubundaki araçlar ve Zirai araçlar için jant üretimi yapılmaktadır. AKO Jant dünya pazarında ticari, zirai, endüstriyel araç üreticileri ve liman ekipmanları üreticilerinin tercihleri arasındadır.

Abdulkadir Özcan A.Ş. 2014’de yurtdışında yaptırdığı ve 2015 yılında üretimine başlayacağı AKO Akü ve Turbobtr ürünleri ile akü piyasasına hızlı bir giriş yapmış sektörde yerini almıştır.

Türkiye’nin 9 bölgesinde bulunan şube ve  dağıtım depoları, 50’ye yakın home ofis, 200’ü aşkın satış personeli ile hizmet vermektedir. AKO AŞ. kendi filosuyla ülkemizin en uzak noktalarına kadar ulaşabilen güçlü lojistik ağı sayesinde satış ve pazarlamasını başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Abdulkadir Özcan A.Ş kurulduğu günden bu yana sürekli gelişimi ilke edinmiş; 2000’e yakın profesyonel uzman kadrosuyla sektör deneyimleri, bilgi birikimini yeni teknolojiler ve yatırımlarla birleştirerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv,Oto Lastiği,Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi,Tamir, Bakım, Servis ve Ekipmanları

Firma web sitesi: www.abdulkadirozcan.com.tr



Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Santral Operatörü Mersin Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Santral OperatörüAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türk lastik sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Mersin’de bulunan Şubesinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “Santral Operatörü” aranmaktadır   En az lise mezunu,   Santral operatörlüğü konusunda tecrübeye sahip, Telefon, faks ve e-mail trafiğini yürütebilecek, Güzel konuşma yeteneğine sahip, diksiyonu ve ses tonu düzgün, Bilgisayar programlarına hakim (tercihen LOGO bilen), ofis araçlarını kullanabilen, Tercihen cari işlemler, fatura-irsaliye konularında bilgi sahibi, Mersin’de ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış,Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Güvenlik Görevlisi Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Güvenlik GörevlisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Ankara-AŞTİ'de bulunan Şubesine aşağıda belirtilen niteliklerde “Güvenlik Görevlisi” alınacaktır. Tercihen lise mezunu, 5188 Sayılı kanuna göre güvenlik görevlisi olarak çalışmasına herhangi bir engeli olmayan, Silahlı veya silahsız  Özel Güvenlik Kimlik Kartı olan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, 45 yaşını aşmamış, Disiplinli, saygılı, uyumlu, Ankara'da ikamet eden,Erkek adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Tesisat Mühendisi Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Mekanik Tesisat MühendisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 109. Sanayi kuruluşu, 73. İhracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Çankırı'daki endüstriyel tesis inşaatına, aşağıdaki niteliklere sahip, “Mekanik Tesisat Mühendisi” alınacaktır.  Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, Sanayi yapılarının mekanik tesisatları konusunda en az 3 yıl tecrübeli, Endüstriyel borulama işlerinde deneyim sahibi, Havalandırma, iklimlendirme, yangın ve sıhhi tesisat projelerini uygulayabilen, Malzeme ve işçilik planlaması yapabilecek, İyi düzeyde bilgisayar bilgisi olan, Konu ile ilgili taşeronları denetleyecek, yönetebilecek, Yapılan işlerin projeye uygunluğunu test ederek, devreye alabilecek, Aktif sürücü belgeli, seyahat engeli olmayan, İngilizce bilen, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, sonuç ve kalite odaklı, Yoğun iş temposuna, şantiye ortamına uyabilecek, Askerliğini yapmış, erkek, Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Boyahane Formeni Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Boyahane FormeniAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın, Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikasına, aşağıda belirtilen niteliklerde “Boyahane Ustası” alınacaktır.  Tercihen MYO veya Meslek Lisesi mezun, Katoforez kaplama, elektrostatik yaş boya uygulaması konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Benzer pozisyonda en az 3 yıl tecrübeli, Kendisine bağlı ekibi sevk ve idare edebilecek, ekip çalışmasına yatkın, uyumlu, disiplinli, ISO 9001:2009 Kalite Yönetim Sistemi hakkında bilgi sahibi olan, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek, Askerliğini yapmış,Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Akü Üretim Formeni Ankara, Antalya... Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Akü Üretim FormeniAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’ya yeni kurulan Starter Akü Fabrikamızda, tecrübeli Üretim Formenleri aranmaktadır.  En az teknik lise  mezunu, Akü fabrikalarının üretim hatlarında (Şerit, Mikser Hamur, Sıvama, Otomatik Montaj, Otomatik Şarj, Otomatik Oksit üretim hatları) en az 3 yıl tecrübe edinmiş, Kendisine bağlı ekibi sevk ve idare edebilecek, ekip çalışmasına yatkın, uyumlu, disiplinli Kendisini ve çevresini sürekli geliştiren, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, Çankırı’da ikamet eden veya edebilecek, Erkek adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Akü Üretim Mühendisi Ankara, Antalya... Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Akü Üretim MühendisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’ya yeni kurulan Starter Akü Fabrikamızda, kendine kariyer hedefleyen ve uzun süre çalışma isteğinde olan Mühendisler aranmaktadır.  Üniversitelerin mühendislik veya fen fakültelerinden  mezun, En az 3 yıl akü fabrikalarında üretim tecrübesi olan, Giriş, proses ve son kalite kontrol uygulamalarına hakim, İyi derecede İngilizce bilen, Bilgisayar programlarını çok iyi kullanabilen (iyi derecede raporlama bilgisi olan), Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, öğrenmeye açık, İletişim ve sunum becerisi yüksek, insan ilişkileri kuvvetli, Çok yönlü, katılımcı, global bakış açısına sahip, Kendisini ve çevresini sürekli geliştiren, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, Erkek adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Pazarlama İletişim Uzman Yardımcısı Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Pazarlama İletişim Uzman YardımcısıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. Sanayi kuruluşu, 68. İhracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Ankara’ da bulunan Genel Müdürlüğü'ne aşağıdaki niteliklere sahip “Pazarlama İletişim Uzman Yardımcısı” alınacaktır.  Üniversitelerin Pazarlama, Halkla İlişkiler - Tanıtım, İletişim - Tasarım ve benzeri bölümlerinden mezun, Pazarlama ve reklam konusunda en az 1 yıl iş tecrübesi olan, Kreatif terimlere aşina, İleri seviyede İngilizce bilen, Sosyal, aktif, ifade ve sunum becerisi gelişmiş, Sözlü - yazılı iletişimi, anlatım kabiliyeti ve organizasyon yeteneği güçlü, Ekip çalışmasına yatkın, disiplinli, sorumluk sahibi, Sonuç odaklı, analiz, karar verme ve değişimlere uyum sağlama yetkinlikleri gelişmiş, Bilgisayar programlarını iyi derecede kullanabilen, Aktif araç kullanabilen, seyahat engeli olmayan, Sigara kullanmayan, Ankara’da ikamet eden veya edebilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış,Erkek adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Şantiye Şefi Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Şantiye ŞefiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
İnşaat firmamızın şantiyelerinde görevlendirilmek üzere, aşağıdaki niteliklere sahip “Şantiye Şefi” alınacaktır.  Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Büyük ölçekli üst yapı projelerinde en az 5 yılı şantiye şefliği olmak üzere toplamda en az 10 yıllık tecrübesi bulunan, Maliyet analizi, malzeme seçimi, metraj keşif uygulamalarını bilen, Planlama ve hakediş tecrübesi olan, Projeyi ve şantiyeyi yönetebilecek, taşeronları denetleyebilecek, Bürokratik işlemler ve idare ile olan ilişkileri düzenleyecek, Mesleği ile ilgili bilgisayar programlarına hakim, Aktif sürücü belgeli, seyahat engeli olmayan, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, sonuç odaklı, Yoğun iş temposuna, şantiye ortamına uyabilecek, Askerliğini yapmış, Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Tır Şoförü Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Tır ŞoförüAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türk lastik sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir’de bulunan fabrikasına, aşağıdaki niteliklerde “Tır Şoförü” alınacaktır  En az 2007 yılından önce "E" sınıfı veya 2007 yılından sonra "D" sınıfı sürücü belgesine sahip, Römorklu kamyon; tır kullanımı deneyimi olan, SRC belgeleri bulunan, Askerlik hizmetini tamamlamış, erkek,Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Tır Şoförü Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Tır ŞoförüAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Çankırı'da bulunan şantiyesine aşağıdaki niteliklerde “Tır Şoförü” alınacaktır.  'E' ve 'D' sınıfı sürücü belgesine sahip, Tır kullanımı deneyimi olan, SRC belgeleri bulunan, Askerlik hizmetini tamamlamış, erkek,Adaylar değerlendirilecektir. Not: Şantiyede konaklama ve yemek imkanı bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Temizlik Görevlisi Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Temizlik GörevlisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türk lastik sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Ankara-Şaşmaz'da bulunan depo işyerine, aşağıdaki niteliklere sahip, “Temizlik Görevlisi” alınacaktır.  İşyeri temizliği ve mutfak temizliği konusunda tecrübeli, Ankara'nın Sincan, Etimesgut, Şaşmaz ve çevresinde ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış,Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Elemanı Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Üretim ElemanıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikamıza, aşağıda belirtilen niteliklerde 'Üretim Elemanları' alınacaktır.  Tercihen Lise veya Meslek Lisesi mezunu, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Askerliğini yapmış, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek,Kaynakçı ve üretim elemanları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Gıda Mühendisi Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Gıda MühendisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir"de bulunan fabrikasında görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “Gıda Mühendisi” alınacaktır. Mühendislik fakültelerinin Gıda Mühendisliği bölümünden mezun, Tercihen İngilizce bilgisine sahip, Hızlı ve doğru karar alabilme ve problem çözme yeteneği olan, Takım ruhuna yatkın, Toplu yemek üretimi konusunda bilgi sahibi; çözüm odaklı, organizasyon yeteneğine sahip olan, İletişim ve yönetim becerisi yüksek, sorumluluk sahibi, dikkatli, disiplinli, pozitif, takım çalışmasına yatkın, Gıda Güvenliği ve Yönetim Sistemlerinde (ISO 22000, HACCP, Hijyen gibi konularda) bilgi sahibi, kalite sistemlerinin yönetimini yapabilecek, üretim deneyimi olan, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Raporlama tecrübesine sahip, ERP Sistemi konusunda deneyimli, Bilgisayar programlarını etkin kullanabilen, Kırşehir’de ikamet eden veya ikamet edebilecek, 35 yaşını aşmamış, Askerlikle ilişiği olmayan (Erkek adaylar için),Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Teknik Personeli Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Teknik PersoneliAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’da faaliyet gösterecek olan Starter Akü Fabrikamızda, ihtiyaca göre üretim ve bakım birimlerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde “Üretim Personeli” alınacaktır.  Tercihen MYO, Meslek Lisesi veya Teknik Lise mezunu, PLC otomasyon, arıza bakım onarım, hidrolik, pnömatik ve tesisat konularından en az birinde tecrübe ve bilgi sahibi, Tercihen 3 yıl ve üzeri fabrika deneyimi bulunan, Çankırı'da ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış,Erkek adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PLC Otomasyon Personeli Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
PLC Otomasyon PersoneliAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’da faaliyet gösterecek olan Starter Akü Fabrikamızda görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde “PLC-Otomasyon Personeli” alınacaktır.  Üniversitelerin Teknik Öğretmenlik bölümleri, MYO’ların ve Meslek Liselerinin Elektrik/Elektronik, Otomasyon bölümlerinden mezun, PLC ve otomasyon konusunda en az 3 yıl tecrübeli, İlgili bilgisayar programlarına hakim, Üretim-montaj hatları ve makine yakınında çalışmaya istekli, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünme yetisi olan, sorumluluk sahibi, Yoğun iş temposuna uyabilecek, Askerliğini yapmış, erkek, Adayların başvuruları değerlendirilecektir. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı