Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1955


http://www.abdulkadirozcan.com.tr


Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
 

1955 yıllarında ticari hayatına başlayan Abdulkadir Özcan, 1970 yılında Abdulkadir Özcan AŞ.’yi kurmuştur. Lastiğin hurdasını satarak işe başlayan Abdulkadir Özcan lastiğin yeterli olmadığı o dönemlerde yapılan basit işlemlerle diş açılarak ve kaplatılarak lastiğin yeniden satışını sağlayan firmalara lastik tedarik etmiştir.

1970 yılında lastiğin hurda satışı bırakılarak artan gereksinim doğrultusunda yeni lastik satışına başlanmıştır.

1971 yıllarında Koç’un ürettiği Uniroyal bayiliği alınmıştır. Artan talebi karşılamak amacıyla aynı dönemde 1975 yılında Lassa bayiliği de alınmıştır. Normal şartlarda iki markanın bayiliğinin bir firmaya verilmeyeceği dönemlerde Abdulkadir Özcan iki markayı da bünyesine katarak sektörde hızlı ve emin adımlarla yer almaya devam etmiştir.

1986 yıllarında artık şubeleşme başlamıştır ve ilk şube Mersin’de kurulmuştur.

1990’lı yıllarda ithalatla tanışılmış ve dünyanın ileri gelen markalarını ülkemize getirilmesini sağlayarak; bu ülkelerin tek temsilcisi olarak sektörde yer almaya başlamıştır.

Abdulkadir Özcan AŞ., Maxxis, Toyo, Falken, Dunlop, Sumitomo, Cooper Tires, Starfire Tires, Aeolus, Ohtsu Tires ve Apollo markalarını Türkiye’ye taşıyarak bu markaların ülkemizdeki tek temsilcisi olmuştur.

1993 yılında ise İstanbul Yolu’nda 3500 m2 kapalı alanda tüm lastiklerin soğuk kaplamasını yapmaya başlayan şirket; 1995’te Türkiye’de ilk defa iş makinelerinin lastiklerine soğuk kaplama uygulamasına geçmiştir. 2012 yılından itibaren CONTRA markası ile kendi sırt kaplamasını uygulamaya başlamıştır.

Abdulkadir Özcan Türkiye’de jant satışını da başarılı bir işletmecilik anlayışıyla geliştirmiş, Türkiye’de birinci kalite üretim yapan CMS, DJ, KORMETAL, CARRE gibi firmalarla birlikte ithal jant gurubunda POWCAN, SLK, MEGATİM, MEGATORK markalarının binek, otobüs, kamyon, tubeless jantlarının da toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir.

2005 Nisan ayında Türkiye’nin 1976 yılında kurulmuş tek yerli sermayeli lastik firması olan Petlas alınmıştır. Perakendeci ve toptancı kimliğinde olan Abdulkadir Özcan AŞ. sektörde sanayici kimliğini de katarak; bugün dünyanın 90’den fazla ülkesinde ülkemizi temsil etmektedir.

2012 yılında Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeye sahip, ilk ve tek lastik üreticisi AKO AŞ’nin Japon Sumitomo Rubber Industries ile imzalamış olduğu ortaklık anlaşması çerçevesinde, 516 milyon dolarlık yatırım hacmine ve her iki ülke için büyük öneme sahip olan fabrikada, Falken ve Dunlop markalarının günlük 30.000 adet lastik üretiminin yapılması ve 2000 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

2013 yılında Abdülkadir Özcan A.Ş.,  AKO Jant fabrikasını kurmuştur. 23.500 m² kapalı, toplam 120.000 m² alan üzerinde kurulu fabrika sahasında sıvama tekniği ile Hafif Ticari araçlar, Otobüs Kamyon grubundaki araçlar ve Zirai araçlar için jant üretimi yapılmaktadır. AKO Jant dünya pazarında ticari, zirai, endüstriyel araç üreticileri ve liman ekipmanları üreticilerinin tercihleri arasındadır.

Abdulkadir Özcan A.Ş. 2014’de yurtdışında yaptırdığı ve 2015 yılında üretimine başlayacağı AKO Akü ve Turbobtr ürünleri ile akü piyasasına hızlı bir giriş yapmış sektörde yerini almıştır.

Türkiye’nin 9 bölgesinde bulunan şube ve  dağıtım depoları, 50’ye yakın home ofis, 200’ü aşkın satış personeli ile hizmet vermektedir. AKO AŞ. kendi filosuyla ülkemizin en uzak noktalarına kadar ulaşabilen güçlü lojistik ağı sayesinde satış ve pazarlamasını başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Abdulkadir Özcan A.Ş kurulduğu günden bu yana sürekli gelişimi ilke edinmiş; 2000’e yakın profesyonel uzman kadrosuyla sektör deneyimleri, bilgi birikimini yeni teknolojiler ve yatırımlarla birleştirerek hızla büyümeye devam etmektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv,Oto Lastiği,Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi,Tamir, Bakım, Servis ve Ekipmanları

Firma web sitesi: www.abdulkadirozcan.com.trAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 12
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Güvenlik Görevlisi Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Güvenlik GörevlisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Ankara-Şaşmaz'da bulunan depo işyerine ve Çankırı'da bulunan fabrika inşaatına aşağıda belirtilen niteliklerde “Güvenlik Görevlisi” alınacaktır. Tercihen lise mezunu, 5188 Sayılı kanuna göre güvenlik görevlisi olarak çalışmasına herhangi bir engeli olmayan, Silahlı veya silahsız  Özel Güvenlik Kimlik Kartı olan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, 45 yaşını aşmamış, Disiplinli, saygılı, uyumlu,Erkek adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Yöneticisi Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Planlama YöneticisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’ya yeni kurulan  Akü Fabrikamızda istihdam edilmek üzere "Üretim Planlama Yöneticisi" aranmaktadır. Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden mezun, Üretim tesislerinde en az 5 yıl üretim planlama tecrübesi bulunan, Bilgisayar programlarını çok iyi kullanabilen (iyi derecede raporlama bilgisi olan), Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, öğrenmeye açık, İletişim ve sunum becerisi yüksek, insan ilişkileri kuvvetli, Çok yönlü, katılımcı, global bakış açısına sahip, Kendisini ve çevresini sürekli geliştiren, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Çankırı’da ikamet eden veya edebilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış,Adayların başvuruları değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kimyager Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
KimyagerAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir'de bulunan fabrikasında görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “Kimyager" alınacaktır.  Üniversitelerin, Fen Edebiyat Fakültesi "Kimya" bölümlerinden mezun, Tercihen yüksek lisans veya doktora yapmış, İyi derecede İngilizce bilen, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, sonuç odaklı, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Kırşehir' de ikamet eden veya edebilecek, Askerlikle ilişiği olmayan, Üretim Müdürlüğüne bağlı bölümlerde görevlendirilmek üzere yalnızca erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yatırım Şefi Kırşehir Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Yatırım ŞefiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Kırşehir `de bulunan fabrikasında görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “Yatırım Şefi" alınacaktır.  Üniversitelerin Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun (Tercihen alanında yüksek lisans yapmış), Yatırım projelerinin yönetiminde en az 10 yıl deneyimli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Tercihen MS Project programını kullanabilen, Yatırım süreçlerinin takibi  ve fizibilite çalışmaları ile yeni devreye alınacak üretim hattı ve ekipmanlarının satınalması ve kurulumunda tecrübe sahibi, Planlama, proje yönetimi ve organizasyon becerisi yüksek, Ekip çalışmalarına uyumlu ve koordinasyon becerisi yüksek, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayan, Askerlik görevini tamamlamış, Kırşehir’de ikamet eden veya edebilecek,Erkek adaylar değerlendirilecektir
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim İşçisi Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Üretim İşçisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikamıza, aşağıda belirtilen niteliklerde 'Üretim Elemanları' alınacaktır.  Tercihen Lise veya Meslek Lisesi mezunu, Disiplinli, uyumlu, takım çalışmasına yatkın, Askerliğini yapmış, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut, Eryaman ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek,Üretim elemanları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Teknik Personeli Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Teknik PersoneliAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv Yan Sanayinin lider kuruluşlarından olan firmamızın, ileri teknoloji ve yüksek seviye otomasyon ile Çankırı’da faaliyet gösterecek olan Starter Akü Fabrikamızda, ihtiyaca göre üretim, bakım ve kalite birimlerinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde “Üretim Teknik Personeli” alınacaktır.  Tercihen MYO, Meslek Lisesi veya Teknik Lise mezunu, Tercihen 3 yıl ve üzeri fabrika deneyimi bulunan, Çankırı'da ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Özel Güvenlik Yöneticisi Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Özel Güvenlik YöneticisiAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Ankara’ da bulunan Genel Müdürlüğü’ne aşağıdaki niteliklere sahip “Özel Güvenlik Yöneticisi” alınacaktır. Tercihen üniversite mezunu, 5188 sayılı Kanuna hakim, Özel güvenlik işlerinde en az 2 yıl yönetici olarak görev almış, Tercihen Silahlı Kuvvetler  veya Emniyet Teşkilatlarında çalışmış, Büyük ölçekli şirketlerde sistem kurmuş ve yönetmiş, Özel güvenlik teşkilatı hakkında deneyim ve birikime sahip, Resmi yazışmalar ve işlemleri yürütebilecek, Silahlı veya silahsız  Özel Güvenlik Kimlik Kartı olan, Gerektiğinde personeline güvenlik konularında eğitim verebilecek, İletişim yönü güçlü, İşbirliği ve takım çalışmasına yatkın, Disiplin ve güvenlik kurallarına önem veren, Ankara’da ikamet eden, Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Tır Şoförü Ankara, Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Tır ŞoförüAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Çankırı'da bulunan Akü Fabrikası'na ve şantiyesine "Tır Şoförleri" alınacaktır. 'D' sınıfı sürücü belgesine sahip, Tır kullanımı deneyimi olan, SRC 3-4 ve 5 belgeleri bulunan, Uzun yol tecrübesi bulunan, Ankara'nın Kalecik ilçesi veya Çankırı'da ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış, erkek,Adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Bölge Yönetmeni Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
İhracat Bölge YönetmeniAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. Sanayi kuruluşu, 68. İhracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Ankara’ da bulunan Genel Müdürlüğü'ne aşağıdaki niteliklere sahip “İhracat Bölge Yöneticisi” alınacaktır.  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Çok iyi derecede İngilizce (ikinci bir dil olarak Arapça veya Rusça tercih sebebidir) konuşma ve yazma yeteneğine sahip, Dış ticaret, gümrük ve akreditif mevzuatına hakim, Yeni pazarlar oluşturabilecek uluslararası vizyona sahip, İhracat alanında en az 5 yıl çalışmış, Bilgisayar programlarını çok iyi kullanabilen, Müşteri ve sonuç odaklı düşünebilen, araştırmacı, takipçi, Ekip çalışmasına yatkın, raporlama yapabilen, iletişim yeteneği yüksek, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, B Sınıfı ehliyetli, aktif araç kullanabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden veya edebilecek, Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Satınalma Müdürü Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Satınalma MüdürüAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Ankara’da bulunan Genel Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip “Satınalma Müdürü” alınacaktır.  Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun, Sanayi, inşaat ve idari satın alımlar konusunda en az 5 yılı yönetici olmak üzere toplamda 10 yıl tecrübeli, Ekip yönetimi, planlama ve iletişim becerileri yüksek, Satın alma, lojistik, tedarikçi yönetimi konusunda tecrübeli, Satınalma stratejilerinin şirket vizyonu doğrultusunda oluşturulması, uygulanması ve iyileştirilmesi süreçlerini yönetebilecek, Dinamik ve yoğun çalışma koşulları içinde ekip çalışmasına yatkın, Ekip yönetebilecek ve ekibine liderlik yapabilecek, Hızlı ve doğru karar verebilme yeteneğine sahip, Teknik ve rakamsal verileri kullanabilme niteliğine sahip, MS Office uygulamalarını iyi derecede bilen, Tercihen ERP uygulamalarında tecrübe edinmiş, Tercihen İngilizce bilgisine sahip, Zaman ve sonuç odaklı, Askerliğini yapmış, Aktif araç kullanabilen, seyahat engeli bulunmayan, Ankara’da ikamet eden,Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Ön Muhasebe Elemanı Çankırı Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Ön Muhasebe ElemanıAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin en büyük 107. sanayi kuruluşu, 68. ihracatçısı, sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, sektörünün lider kuruluşlarından olan firmamızın Çankırı’da bulunan Akü Fabrikasına aşağıdaki niteliklere sahip “Ön Muhasebe Elemanı” alınacaktır.  M.Y.O ve Üniversitelerin  Muhasebe,  İşletme, iktisat, Çalışma Ekonomisi vb. bölümlerinden mezun, Bilgisayar programlarını iyi bilen  (tercihen Logo Muhasebe programı kullanmış), Tercihen ERP uygulamalarında tecrübe edinmiş, Ön muhasebe, raporlama konularında en az 2 yıl deneyimli, Cari işlemler, fatura-irsaliye, raporlama konularında tecrübeli, Puantaj, işe alım, işten çıkarma, oryantasyon, performans vb. insan kaynakları konularında bilgi sahibi, İnsan ilişkilerinde başarılı, temsil ve iletişim yeteneği yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, uyumlu, disiplinli, Çankırı’da ikamet eden veya edebilecek olan, Askerliğini yapmış, Erkek adaylar değerlendirilecektir
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Boyahane Formeni Ankara Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Boyahane FormeniAbdulkadir Özcan Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın, Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara Malıköy’de bulunan ve “Jant Üretimi” yapan fabrikasına, aşağıda belirtilen niteliklerde “Boyahane Ustası” alınacaktır.  Tercihen MYO veya Meslek Lisesi mezun, Katoforez kaplama, elektrostatik yaş boya uygulaması konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Benzer pozisyonda en az 3 yıl tecrübeli, Kendisine bağlı ekibi sevk ve idare edebilecek, ekip çalışmasına yatkın, uyumlu, disiplinli, ISO 9001:2009 Kalite Yönetim Sistemi hakkında bilgi sahibi olan, Ankara’ nın Polatlı, Temelli, Sincan, Etimesgut, Eryaman, Batıkent ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek, Askerliğini yapmış,Erkek adaylar değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı