Ak Gıda (Lactalis Türkiye) 

Şirket Bilgileri



Şirket Kuruluş Yılı: 1933


Ak Gıda

Ak Gıda 1996 yılının Ağustos ayında kurulmuştur. 1998 yılında, 450 dönümlük arazisiyle Türkiye’deki ve komşu ülkelerdeki en büyük süt işleme kapasitesine sahip Pamukova tesisine taşınmıştır. Şirket, Pamukova fabrikasında UHT süt, yoğurt, beyaz peynir ve kaşar peyniri üretmeye başlamıştır. 2015 yılında ise Avrupa’nın bir numaralı süt toplayıcısı olan Groupe Lactalis’in bünyesine katılmıştır. Günümüzde Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde bulunan 5 üretim tesisi ve 2500’ün üzerinde çalışanı ile süt, ayran, tereyağı, yoğurt, peynir, krema, kaymak, kefir ve tatlı gibi geniş bir ürün yelpazesi ile tüketiciye  sağlıklı ve lezzetli süt ve sütlü ürünler sunmaya devam etmektedir.

Genel Merkez:
Esas Maltepe Ofis Park, Altayçeşme Mah. E5 Karayolu üstü Çamlı Sok. No:21 Kat:2 Maltepe İstanbul

Fabrikalar:

* Ak Gıda Pamukova
* Ak Gıda Karaman
* Ak Gıda Kahramanmaraş
* Ak Gıda Aydın
* Ak Gıda Lüleburgaz

Grup Lactalis 

19 Ekim 1933 tarihi, Lactalis serüveninin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. André Besnier, Fransa’nın Laval bölgesinden topladığı 35 litre süt ile ilk peynir üretimini gerçekleştirmiştir. Birçok ulusal markanın yanı sıra, 85 ülkede, 75.000 çalışanı ile President, Galbani, Parmalat, İçim gibi uluslararası markaları bünyesinde barındırarak Süt ve Sütlü Ürünler pazarında profesyonel bir kadro ile dünya lideri olarak yerini almaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Süt ve Süt Ürünleri

Firma web sitesi: www.akgida.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Esnek yan haklar


Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 750-999

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 1000-1499


Ak Gıda (Lactalis Türkiye) İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Market Aktivite Elemanı Ankara, Antalya... Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Market Aktivite ElemanıAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
En az lise mezunu, Tercihen FMCG sektöründe satış ve tanzim teşhir konusunda en az 1 yıl deneyimli,Müşteri ve sonuç odaklı, Problem çözme becerisi yüksek, Dikkatli ve titiz çalışan, iş takibi ve sorumluluk duygusu gelişmiş,Sözlü ve yazılı iletişim, planlama-organizasyon becerileri gelişmiş,B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Temsilcisi (İstanbul) İstanbul(Avr.), ... Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Satış Temsilcisi (İstanbul)Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Lisans mezunu, Tercihen 2 yıl soğuk ya da sıcak satış tecrübesine sahip, Müşteri ve sonuç odaklı, Problem çözme becerisi yüksek, Analitik düşünme yeteneği gelişmiş, takım çalışmasına yatkın, Seyahat engeli olmayan, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen, İyi derecede MS Office bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan, İstanbul'da ikamet eden/edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satış Temsilcisi (Ankara) Ankara Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Satış Temsilcisi (Ankara)Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
·         Lisans mezunu,·         Tercihen 2 yıl soğuk yada sıcak satış tecrübesine sahip,·         Müşteri ve Sonuç odaklı,·         Problem çözme becerisi yüksek,·         Analitik düşünme yeteneği gelişmiş, takım çalışmasına yatkın,·         B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif araç kullanabilen,·         İyi derecede MS Office bilgisine sahip,·         Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan,·         Ankara’da ikamet eden/edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Category Executive İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Category ExecutiveAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Bachelor's degree in Business Adminstration, Economics, Management & Industrial Engineering or a related field.Hardworking who will eager to learn At least 3 years category management experience in FMCG.Strong analytical, communicational skills and financial perspectiveExcellent command of written and spoken English.Advanced user of MS Office applications, Sap.No military obligation for male candidates.Valid driving license. Located in Istanbul.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
HRIS Executive İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
HRIS ExecutiveAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
University degree in Industrial Engineering At least 5 years of work experience within the field of HR-IT systems Strong MS Office skills; especially PowerPoint, Excel, Access, Project SAP HR Consultant experience is a must Strong understanding of HR systems, configurations, data structure, function and processesStrong reporting and presentation skills Proven analytical and problem solving skills Excellent oral and written communication skills in English No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Operasyon Uzmanı - Endüstriyel Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Satış Operasyon Uzmanı - EndüstriyelAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
1996 yılında kurulan Ak Gıda, Türkiye’de 5 üretim tesisi ve 2500 üzerinde çalışanı ile tüketicilere sağlıklı ve lezzetli süt ürünleri sunmaktadır.President, Galbani, Parmalat gibi uluslararası markalarıyla bilinen ve Avrupa’nın bir numaralı süt toplayıcısı olan Groupe Lactalis, 2015 yılında Ak Gıda’yı bünyesine katmıştır.Grubun Avrupa’da yer alan markaları arasında İçim, 3. en büyük markadır.Hızla büyüyen Grup Lactalis Türkiye Organizasyonunda görev alacak Satış Operasyon Uzmanı (Sakarya) aranmaktadır.Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, Tercihen satış operasyon süreçlerinde en az 2 yıl deneyimli, İyi seviyede Excel bilgisi ve raporlama yeteneğine sahip, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, Organizasyon ve iş takibi yönü gelişmiş, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Sakarya’da yaşayan ya da yaşama engeli olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Depo Yöneticisi (İstanbul - Avrupa) İstanbul(Avr.) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Depo Yöneticisi (İstanbul - Avrupa)Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversite mezunu (tercihen üniversitelerin Endüstri Mühendisliği ve Lojistik bölümlerinden mezun)En az 5 yıl soğuk hava depo yönetimi veya lojistik konusunda deneyimi olan, İyi seviyede Excel kullanabilen, İyi derecede SAP kullanabilen ve SAP SD-MM modüllerine hakim, Tercihen İngilizce bilen, Aktif olarak araç kullanabilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul’da ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlama Mühendisi Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Planlama MühendisiAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Mühendislik Fakültesi ilgili bölümlerinden, tercihen Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun,Tercihen Gıda Sektöründe çalışmış, MS Office programlarına hakim, SAP hakkında bilgi sahibi, İyi düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, Sakarya'da ikamet eden/edebilecek olan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Marketing Intern İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Marketing InternAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
'3rd or 4th year’ undergraduate students and postgraduate students Min. 3 full days required during school period,Good level of English Advanced MS Office knowledge Eager to learn, open to communication, self-motivated, team playerPassion for learning and growing in the marketing fieldPreferably previous internship experience and portfolio of past projects worked on
Stajyer        İlan Detayı