Ak Gıda (Lactalis Türkiye) 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1933


Lactalis Grup

19 Ekim 1933 tarihi, Lactalis serüveninin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. André Besnier, Fransa’nın Laval bölgesinden topladığı 35 litre süt ile ilk peynirini üretmiştir. Şirket tarihinin ilk sayfaları böyle yazılmaya başlamıştır. 79 ülkede, 72.000 çalışanı ile Laktel, Dukat gibi ulusal markaların yanında President, Galbani, Parmalat gibi uluslararası markaları bünyesinde barındırarak Süt ve Sütlü Ürünler pazarında profesyonel bir kadro ile dünya lideri olarak yerini almaktadır.

Ak Gıda

Akyazı Köy-Tür fabrikasının satın alınmasıyla beraber Ak Gıda 1996 yılının Ağustos ayında kurulmuştur. 1998 yılında 450 dönümlük arazisiyle Türkiye’deki ve komşu ülkelerdeki en büyük süt işleme kapasitesine sahip Pamukova tesisine taşınmıştır. Şirket, Pamukova fabrikasında UHT süt, yoğurt, beyaz peynir ve kaşar peyniri üretmeye başlamıştır. Bu başarılı yolculuk, Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde bulunan 5 üretim tesisinde üretilen 324 ürün türü ile devam etmektedir.

Genel Merkez:
Esas Maltepe Ofis Park, Altayçeşme Mah. E5 Karayolu üstü Çamlı Sok. No:21 Kat:2 Maltepe İstanbul

Fabrikalar:

* Ak Gıda Pamukova
* Ak Gıda Karaman
* Ak Gıda Kahramanmaraş
* Ak Gıda Aydın
* Ak Gıda Lüleburgaz

Faaliyet gösterdiği sektörler: Süt ve Süt Ürünleri


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Esnek yan haklar


Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 750-999

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 1000-1499


Ak Gıda (Lactalis Türkiye) İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Elektrik Bakım Teknisyeni Kırklareli Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Elektrik Bakım TeknisyeniAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Endüstri Meslek Liselerinin ve/veya Meslek Yüksek Okullarının Elektrik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektrik vb. bölümlerinden mezun,Tercihen üretim yapan işletmelerde 1-2 yıl bakım tecrübesine sahip,Vardiyalı çalışabilecek, Kırklareli'nde ikamet eden / edebilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satış Yöneticisi (İzmir) İzmir Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Satış Yöneticisi (İzmir)Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversite Mezunu (Lisans),   En az 3 yıl tercihen FMCG sektöründe satış tecrübesine sahip,   Ekip yönetimi konusunda deneyimli,   Liderlik özelliği kuvvetli, iletişim becerisi yüksek ,   Seyahat engeli olmayan,   B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif araç kullanabilen,   İyi derecede MS Office bilgisine sahip,   Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan,   İzmir'de ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Finansal Kontrol ve Raporlama Uzmanı İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Finansal Kontrol ve Raporlama UzmanıAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin 4 yıllık İşletme, Ekonomi, Maliye veya  ilgili bölümlerinden mezun, Raporlama ve analiz konularında benzer pozisyonda en az 2 yıl tecrübeli,  MS Office programlarını özellikle Exceli çok iyi derecede kullanabilen tercihen SAP bilen,İyi derecede İngilizce bilen,    Detaylara özen gösteren ve analitik düşünebilme yeteneğine sahip,İnsan ilişkilerinde ve iletişimde başarılı, ekip çalışmasına yatkın, Yoğun çalışma temposu ve sıkışık takvimde çalışmaya uyum gösterebilecek,İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Management Controller Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Management ControllerAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
University degree in Industrial / Management Engineering Good command of MS Office applications (especially Excel) SAP knowledge would be a plus Good command of both written and spoken English Analytical thinking ability High attention to details Ability to build effective working relationships with all stakeholders For male candidates military service should be completed Residing or willing to live in Sakarya / Aydın / Karaman
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Depo Yöneticisi (İstanbul - Avrupa) İstanbul(Avr.) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Depo Yöneticisi (İstanbul - Avrupa)Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversite mezunu (tercihen üniversitelerin Endüstri Mühendisliği ve Lojistik bölümlerinden mezun)En az 5 yıl soğuk hava depo yönetimi veya lojistik konusunda deneyimi olan, İyi seviyede Excel kullanabilen, İyi derecede SAP kullanabilen ve SAP SD-MM modüllerine hakim, Tercihen İngilizce bilen, Aktif olarak araç kullanabilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul’da ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineering Trainee İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Engineering TraineeAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
START YOUR ENGINEERING CAREER IN FRANCE… Ak Gida, the largest dairy company in Turkey, is a member of the Lactalis Group. Founded in 1933, the French company Lactalis operates in 79 countries and has 72.000 employees. the Lactalis Group has brands active in both national markets, such as Laktel, Dukat, Dolcia and İçim, and international markets, including President, Galbani and Parmalat. With its highly professional team, the Lactalis Group continues to be a leader in the global dairy market. Ak Gida as one of the biggest companies of the group is looking for Engineering Trainees with below qualifications:   Food, Chemical, Mechanical, Electronic, Mechatronic, Electrical & Industrial Engineering grads or about to graduate by FebruaryB2 level English Preferably French as a second language For male candidates military service completed or exempted until 2020 Analytical mindset Strong motivation for a career in dairy industry and glocal work environment Real capacity to overcome challenges and to develop new competencies
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Vardiya Mühendisi Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Vardiya MühendisiAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümünden mezun,Çok iyi derecede İngilizce bilen, Analitik, stratejik düşünme ve sunum becerisine sahip,İletişim ve Organizasyon becerisi yüksek, Tercihen SAP konusunda bilgi sahibi olan, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,Seyahat engeli olmayan,Sakarya’da ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satış Yöneticisi (İstanbul) İstanbul(Avr.), ... Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Satış Yöneticisi (İstanbul)Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversite Mezunu (Lisans),   En az 3 yıl tercihen FMCG sektöründe satış tecrübesine sahip,  Ekip yönetimi konusunda deneyimli,   Liderlik özelliği kuvvetli, iletişim becerisi yüksek ,  Seyahat engeli olmayan,   B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif araç kullanabilen,  İyi derecede MS Office bilgisine sahip,  Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan,  İstanbul'da ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzman Yardımcısı Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Muhasebe Uzman YardımcısıAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
1933 yılında kurulan Fransa merkezli Grup Lactalis, 79 ülkede 72.000 çalışanı ile Laktel, Dukat, Dolcia, İçim gibi ulusal markaların yanında President, Galbani, Parmalat gibi uluslararası markaları bünyesinde barındırarak Süt ve Sütlü Ürünler pazarında profesyonel bir kadro ile dünya lideri olarak yerini almaktadır.Hızla büyüyen Grup Lactalis Türkiye Organizasyonunda görev alacak Muhasebe Uzman Yardımcısı (Sakarya) aranmaktadır.Üniversitelerin Maliye, Muhasebe, İşletme veya İktisat bölümlerinden mezun En az 2 yıl genel muhasebe uygulamaları tecrübesine sahip (Tercihen FMCG sektöründe)Tercihen SAP-FI modülünde deneyimi bulunan İyi derecede MS Office bilgisine sahip (özellikle Excel) İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen Sakarya’da ikamet eden/edebilecek,                      Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlama Mühendisi Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Planlama MühendisiAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Mühendislik Fakültesi ilgili bölümlerinden, tercihen Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun,Tercihen Gıda Sektöründe çalışmış, MS Office programlarına hakim, SAP hakkında bilgi sahibi,İyi düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, Sakarya'da ikamet eden/edebilecek olan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni Karaman Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Mekanik Bakım TeknisyeniAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Endüstri Meslek Liselerinin Makine, Torna, Tesviye, Metal  veya Meslek Yüksek Okullarının Makina bölümlerinden mezun,Tercihen üretim yapan işletmelerde mekanik bakım tecrübesine sahip,Vardiyalı çalışabilecek, Karaman'da ikamet eden / edebilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik Bakım Teknisyeni Karaman Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Elektrik Bakım TeknisyeniAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Endüstri Meslek Liselerinin ve/veya Meslek Yüksek Okullarının Elektrik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektrik vb. bölümlerinden mezun,Tercihen üretim yapan işletmelerde 1-2 yıl bakım tecrübesine sahip,Vardiyalı çalışabilecek, Karaman'da ikamet eden / edebilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Compensation & Benefits Executive İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Compensation & Benefits ExecutiveAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Bachelor's degree from related departments of universities Minimum 4 years of experience in Compensation & Benefits Proven HR knowledge and analytical skills Ability to work in details Fluent in English Ability to analyse and create concise/accurate reports Excellent command of Ms Office Applications especially excel No military obligation for male candidates SAP knowledge is a must
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Mühendisi Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Bakım MühendisiAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Elektrik, Elektrik&Elektronik, Makine veya Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen Gıda Sektöründe ve benzer pozisyonda en az 2 yıl deneyim sahibi,Mekanik, elektrik, elektronik, pnömatik, hidrolik sistemlerin bakım ve onarım süreçlerinde yer almış,Elektrik Mühendisleri için otomasyon konusunda deneyimli, PLC’ye hakim,İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Ms Office programlarına hakim, tercihen SAP PM Modülünü kullanabilen,Sakarya'da ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Demand Planning Manager İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Demand Planning ManagerAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
·        Industrial Engineering Degree·        A minimum of 8 years’ experience in demand planning, logistics and/or customer service. ·        Experience with a food, beverage or ingredient company highly desired ·        Excellent analytical skills and problem solving skills ·        A disciplined approach to analysis and reporting required ·        Strong interpersonal skills to interact with various levels and cultures within and outside the organization. ·        Excellent English written and verbal communication with presentation skills·        Microsoft Office with superior proficiency in Excel ·        Ability to operate and process complex data models ·        Experience with SAP
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı