Ak Gıda (Lactalis Türkiye) 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1933


Ak Gıda

Ak Gıda 1996 yılının Ağustos ayında kurulmuştur. 1998 yılında, 450 dönümlük arazisiyle Türkiye’deki ve komşu ülkelerdeki en büyük süt işleme kapasitesine sahip Pamukova tesisine taşınmıştır. Şirket, Pamukova fabrikasında UHT süt, yoğurt, beyaz peynir ve kaşar peyniri üretmeye başlamıştır. 2015 yılında ise Avrupa’nın bir numaralı süt toplayıcısı olan Groupe Lactalis’in bünyesine katılmıştır. Günümüzde Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde bulunan 5 üretim tesisi ve 2500’ün üzerinde çalışanı ile süt, ayran, tereyağı, yoğurt, peynir, krema, kaymak, kefir ve tatlı gibi geniş bir ürün yelpazesi ile tüketiciye  sağlıklı ve lezzetli süt ve sütlü ürünler sunmaya devam etmektedir.

Genel Merkez:
Esas Maltepe Ofis Park, Altayçeşme Mah. E5 Karayolu üstü Çamlı Sok. No:21 Kat:2 Maltepe İstanbul

Fabrikalar:

* Ak Gıda Pamukova
* Ak Gıda Karaman
* Ak Gıda Kahramanmaraş
* Ak Gıda Aydın
* Ak Gıda Lüleburgaz

Grup Lactalis 

19 Ekim 1933 tarihi, Lactalis serüveninin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. André Besnier, Fransa’nın Laval bölgesinden topladığı 35 litre süt ile ilk peynir üretimini gerçekleştirmiştir. Birçok ulusal markanın yanı sıra, 85 ülkede, 75.000 çalışanı ile President, Galbani, Parmalat, İçim gibi uluslararası markaları bünyesinde barındırarak Süt ve Sütlü Ürünler pazarında profesyonel bir kadro ile dünya lideri olarak yerini almaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Süt ve Süt Ürünleri

Firma web sitesi: www.akgida.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Esnek yan haklar


Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 750-999

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 1000-1499


Ak Gıda (Lactalis Türkiye) İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 17
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
HR Specialist - HRBP İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
HR Specialist - HRBPAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Bachelor's degree from a reputable university, At least 2 years of business partnering background with labor law knowledge skills,Strong communicational and negotiation skills,  Excellent command of written and spoken English, Advanced user of MS Office applications, SAP, No military obligation for male candidates, Valid driving license, Located or willing to live in Istanbul.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Vardiya Mühendisi Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Vardiya MühendisiAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümünden mezun, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Analitik, stratejik düşünme ve sunum becerisine sahip, İletişim ve Organizasyon becerisi yüksek, Tercihen SAP konusunda bilgi sahibi olan, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Seyahat engeli olmayan, Sakarya’da ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnsan Kaynakları Stajyeri Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
İnsan Kaynakları StajyeriAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği, İşletme, Ekonomi, İnsan Kaynakları, Endüstriyel İlişkiler ve Çalışma Ekonomisi bölümlerinde okuyan son sınıf öğrencileri ve/ya yeni mezun,Tercihen haftanın en az 4 günü çalışabilecek, MS Office uygulamalarını etkin bir şekilde kullanabilen, Öğrenime açık, analitik düşünebilen, İletişim becerileri kuvvetli, takım çalışmasına uyumlu, İyi derecede yazılı ve sözlü (en az B2 seviyesinde) İngilizce bilgisine sahip,Sakarya' da ikamet eden veya edebilecek olan.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Project and Investment Engineer Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Project and Investment EngineerAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Bachelor's degree in Mechanical, Electrical Electronics or Mechatronic Engineering from a reputable university,Excellent oral and written communication skills in English, Preferably French as a second language, Strong planning, analytical, follow-up and project management skills, Effective communication skills with all levels of an organization, Preferably having knowledge of SAP, Strong MS Office skills; especially PowerPoint, Excel, Access, Project, No military obligation for male candidates, Residing or willing to live in Sakarya.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Mekanik Bakım TeknisyeniAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
·         Endüstri Meslek Liselerinin Makine, Torna, Tesviye, Metal  veya Meslek Yüksek Okullarının Makina bölümlerinden mezun,·         Tercihen üretim yapan işletmelerde mekanik bakım veya yardımcı işletmeler tecrübesine sahip,·         Vardiyalı çalışabilecek,·         Sakarya'da ikamet eden / edebilecek,·         Askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satış Temsilcisi (İzmir) İzmir Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Satış Temsilcisi (İzmir)Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Lisans mezunu, Tercihen 2 yıl soğuk yada sıcak satış tecrübesine sahip, Müşteri ve Sonuç odaklı, Problem çözme becerisi yüksek, Analitik düşünme yeteneği gelişmiş, takım çalışmasına yatkın, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif araç kullanabilen, İyi derecede MS Office bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan, İzmir’de ikamet eden/edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Category & Trade Marketing Executive İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Category & Trade Marketing ExecutiveAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Bachelor's degree in Business Adminstration, Economics, Management & Industrial Engineering or a related field,Hardworking who will eager to learn, At least 3 years category management experience in FMCG, Strong analytical, communicational skills and financial perspective, Excellent command of written and spoken English, Advanced user of MS Office applications, Sap, No military obligation for male candidates, Valid driving license, Located in Istanbul Asian side.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Aktivite Elemanı Ankara, Antalya... Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Market Aktivite ElemanıAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
En az lise mezunu, Tercihen FMCG sektöründe satış ve tanzim teşhir konusunda en az 1 yıl deneyimli,Müşteri ve sonuç odaklı, Problem çözme becerisi yüksek, Dikkatli ve titiz çalışan, iş takibi ve sorumluluk duygusu gelişmiş,Sözlü ve yazılı iletişim, planlama-organizasyon becerileri gelişmiş,B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Financial Reporting Specialist İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Financial Reporting SpecialistAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Bachelor’s Degree in Business Administration, Economics or related fieldsMin 3-4 years of experiences in audit or financial reporting in FMCGExperience in Big 4 audit firms is an asset Fluency in English both written and spoken Good knowledge of IFRS reporting Knowledge of HFM and having experience in SAP are assetsAdvance level of Excel Strong communication, negotiation and analytical skillsWillingness and potential for learning and developmentDetail-oriented, high sense of responsibility, adaptability to strict deadlinesNo restriction for travelling
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence Yöneticisi Karaman Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Kalite Güvence YöneticisiAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen alanında yüksek lisans yapmış İletişim becerileri güçlü, çözüm odaklı ve ekip çalışmasına yatkın Süt ve süt ürünleri sektöründe Kalite alanında en az 5 yıl deneyimli İyi derecede İngilizce bilen Ms Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP bilen, Karaman'da ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Purchasing Assistant Specialist Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Purchasing Assistant SpecialistAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Bachelor's degree in Industrial, Mechanical or Food Engineering Preferably experience in Packaging, Raw Material, Technical, Service Purchasing or similar positionExcellent command of written and spoken English Strong communication and negotiation skills Advanced user of MS Office applications Preferably knowledge of SAP Effective communication skills with all organizational levels Valid driving license and experience, Highly analytical, strong follow-up and project management competencies, No military obligation for male candidates Residing or willing to live in Sakarya
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Muhasebe Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Muhasebe Uzman YardımcısıAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
1996 yılında kurulan Ak Gıda, Türkiye’de 5 üretim tesisi ve 2500 üzerinde çalışanı ile tüketicilere sağlıklı ve lezzetli süt ürünleri sunmaktadır.President, Galbani, Parmalat  gibi uluslararası markalarıyla bilinen ve Avrupa’nın bir numaralı süt toplayıcısı olan Groupe Lactalis, 2015 yılında Ak Gıda’yı bünyesine katmıştır.Grubun Avrupa’da yer alan markaları arasında İçim, 3. en büyük markadır.Hızla büyüyen Ak Gıda organizasyonunda Muhasebe Yöneticisine bağlı görev alacak Muhasebe Uzman Yardımcısı (İstanbul)  aranmaktadır.Üniversitelerin Maliye, Muhasebe, İşletme veya İktisat bölümlerinden mezun Tercihen Hızlı Tüketim sektöründe en az 2 yıl genel muhasebe uygulamaları tecrübesine sahipTercihen SAP deneyimi bulunan İyi derecede MS Office bilgisine sahip (özellikle Excel) Tercihen iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden/edebilecek Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Süt Alım Agrosupply Uzmanı Afyon, Aydın, ... Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Süt Alım Agrosupply UzmanıAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Ziraat Fakültesi Zooteknik Bölümü veya Veterinerlik Fakültesi mezunuTercihen en az 2 yıl yem sektörü ve saha tecrübesi olan Hayvan sağlığı, besleme ve sürü yönetimi konusunda bilgi sahibi MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen B sınıfı ehliyeti olan ve seyahat engeli olmayan Tercihen Denizli, Afyon, Burdur, Aydın bölgelerinde ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Süt Alım Bölge Uzmanı Aydın Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Süt Alım Bölge UzmanıAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Ziraat Fakültesi Zooteknik Bölümü veya Süt teknolojisi Bölümü mezunuTercihen en az 1 yıl süt sektöründe iş deneyimi olan, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Tercihen iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, B sınıfı ehliyeti olan ve seyahat engeli olmayan Aydın, İzmir Bölgesinde ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik Bakım Mühendisi Aydın Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Elektrik Bakım MühendisiAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin Elektrik, Elektrik&Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,PLC programlama konusunda deneyimli, Üretim işletmelerinde elektrik bakım konularında minimum 1-2 yıl deneyimli, Tercihen Gıda Sektöründe tecrübeli, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Ms Office programlarına hakim, tercihen SAP PM Modülünü kullanabilen, Aydın'da ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Lojistik Mühendisi Sakarya Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Lojistik MühendisiAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Üniversitelerin lisans programlarından mezun, tercihen lojistik bölüm mezunu,Tercihen 1-3 yıl arası Lojistik iş deneyimi olan, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, B sınıfı ehliyeti olan ve seyahat engeli olmayan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni Aydın Ak Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Mekanik Bakım TeknisyeniAk Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş
Endüstri Meslek Liselerinin Makine, Torna, Tesviye, Metal  veya Meslek Yüksek Okullarının Makina bölümlerinden mezun,Tercihen üretim yapan işletmelerde mekanik bakım tecrübesine sahip, Vardiyalı çalışabilecek, Aydın'da ikamet eden / edebilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı