AKBAŞ HOLDİNG  

Şirket Bilgileri

www.akbaslar.com

www.akbaslar.com www.akbaslar.com www.akbaslar.com

www.akbaslar.com www.akbaslar.com www.akbaslar.com

www.akbaslar.com www.akbaslar.comwww.akbaslar.com
www.akbaslar.comwww.akbaslar.comwww.akbaslar.comwww.akbaslar.com

AKBAŞLAR ŞİRKETLER GRUBU
 

1962 Yılında Bursa’da yerli dokuma tezgahları ile faaliyetine başlayan Akbaş Holding, bugün aralarında tekstil, enerji, turizm, gıda ve inşaatında bulunduğu 5 sektörde ulusal ve uluslararası piyasalarda faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Akbaş Holding’in lokomotif sektörü tekstildir.

Akbaş Holding tekstüre iplik üretiminden başlayarak perakende mağazalar zincirine ulaşan entegre bir tekstil işletmesine sahiptir. Kendi tekstüre ipliğini üreten Akbaş Holding, sahip olduğu büküm işletmesinde bu ipliği işleyerek kendi dokuma ve örme işletmelerinde kullanmanın yanı sıra GES İplik markası ile seçkin tekstil üreticilerinin kullanımına sunmaktadır.  Farklı konstrüksiyonlarda birçok kalitede kumaş üretimi gerçekleştiren Akbaş Holding, sahip olduğu boya & baskı işletmesinde reaktif, ronjan, digital ve transfer baskı çeşitlerini uygulayabilmektedir. Uluslararası kurumlar tarafından akredite olmuş test laboratuvarlarına sahip olan Akbaş holding, kendi bünyesinde kurmuş olduğu Ar&Ge merkezi ile teknik tekstil anlamında özellikli ürünler üretebilmekte ve üniversiteler ile işbirliği yaparak önemli projelere imza atmaktadır. Üretmiş olduğu kaliteli kumaşları kendi konfeksiyon işletmesinde kullanan Akbaş Holding yerli ve yabancı birçok firmaya üretim yapmasının yanı sıra kendi konfeksiyon markası olan RANDOM’ın üretimlerini gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin birçok şehrinde mağazaları bulunan Random markası şehirli bayana hitap eden bir çizgiye sahip olan ve sürekli gelişmekte olan bir markadır.

Akbaş Holding çevreye duyarlı olduğunu kanıtlayarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen Entegre Çevre Kirlilik Önleme Projesi’nde, Akbaşlar Tekstil grubuyla pilot tesisi olarak seçilmiştir.
Tekstilde sahip olduğu tecrübesini ve başarılarını farklı sektörlerde de değerlendiren Akbaş Holding enerji sektöründeki ilk yatırımını kendi işletmelerinin kesintisiz enerji kaynağını karşılamak için kurmuş olduğu kojenerasyon tesisi ile gerçekleştirmiştir. Kojenerasyon tesisimiz kendi işletmelerimizin enerji ihtiyacını karşılamanın yanı sıra piyasaya da elektrik arz etmektedir. Enerji sektöründeki yatırımlarını yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde yoğunlaştıran Akbaş Holding’in hidroelektrik santrali ve rüzgar enerjisi santrali olmak üzere projeleri devam eden iki yatırımı bulunmaktadır. Karabük ili Ovacık Mevkiinde bulunan ve 35 MW güce sahip olacak hidroelektrik santrali inşaatımız devam etmektedir. İzmir ili Bergama ilçesinde bulunan rüzgar enerjisi yatırımımız tamamlandığında 25 mW kurulu güce sahip olacaktır. Bu yatırımların yanı sıra güneş enerjisi ve jeotermal enerji ile ilgili yatırımlar için fizibilite çalışmaları yapmaktadır.

Gönlüferah Hotel’in Akbaş Holding ailesine katılmasıyla turizm sektöründe ilk yatırımlarını yapan Akbaş Holding daha sonrasında Gönlüferah City oteli ailesine katmıştır. Bursa’nın en güzel manzaralarından birine sahip olan termal suya sahip otelleri ve huzuru gelenek haline getirmiş olan anlayışıyla Akbaş Holding turizm sektöründe de emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Otelciliğin yanı sıra Clup 16 markasıyla eğlence sektöründe de yerini alan Akbaş Holding, sahip olduğu yatlar ile Ege ve Akdeniz kıyılarında mavi yolculuk turizmine de hizmet vermektedir.
Akbaş Holding GESSY markalı süt ürünleri ile gıda sektöründe de yerini almıştır. Sahip olduğu yüksek teknolojiye sahip süt işleme tesisleriyle hijyenik ve kaliteli süt ürünleri imalatı gerçekleştirmektedir. TSE ve Helal Gıda belgesine sahip GESSY markası yerel piyasada tercih edilen bir marka halini almıştır. Süt ürünleri işletmemizin ham madde ihtiyacının bir kısmını karşılayan Yenişehir Çardak Köyü mevkiinde bulunan çiftliğimizde ise büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yanı sıra, yarış atı yetiştiriciliği ve tarım faaliyetleri de sürdürülmektedir.

Akbaş Holding’in inşaat sektöründe tamamlanmış projeleri mevcuttur. Bursa’da Yıldırım ilçesinde bulunan konut, İzmir Çeşme ilçesinde bulunan villa ve İstanbul Şişli ilçesinde bulunan otopark inşaatları, Akbaş Holding inşaat grubu tarafından tamamlanmış projelerdir. İnşaat grubumuz bunların yanı sıra Yenişehir’de bulunan çiftliğimizin işletmesini ve otellerimizin renevasyon ve restorasyon çalışmalarını da tamamlamıştır.

kbaş Holding faaliyet gösterdiği bütün sektörlerde emin adımlarla yürüyerek büyümektedir. Yaratmış olduğu katma değerle hem ulusal hem de uluslararası piyasalarda bilinen ve tercih edilen bir şirketler grubu olmuştur.AKBAŞ HOLDİNG İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Pazarlama Asistanı İstanbul(Avr.) Akbaşlar Tekstil
Pazarlama AsistanıAkbaşlar Tekstil
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili fakültelerinden mezun,Tercihen bayan dış giyim üzerine boyalı ve baskılı kumaş konusunda en az 2 yıl deneyimli,Tercihen iyi düzeyde İngilizce bilen, Tercihen SAP programını kullanabilen,Raporlama becerileri gelişmiş,MS Office programlarına hakim,Takip yeteneği güçlü, detaylar konusunda dikkatli, hedef ve sonuç odaklı,Analitik düşünebilen, sorumluluk alabilecek,Seyahat engeli bulunmayan, Aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Güvenlik Görevlisi Bursa Akbaş Holding
Güvenlik GörevlisiAkbaş Holding
5188 Sayılı yasa gereği "Özel Güvenlik Kimlik Kartı"na sahip, (silahlı/silahsız farketmez)Tercihen en az lise mezunu, Özel güvenlik konusunda en az 2 yıl tecrübeli,Vardiya sisteminde çalışabilecek, (3'lü vardiya)Askerlikle ilişkisi olmayan, Dikkatli ve yaptığı işe özen gösteren,İnsan ilişkilerinde başarılı, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan,Bayan ve bay,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Bakım Elemanı Bursa Gönlüferah Hotel
Teknik Bakım ElemanıGönlüferah Hotel
Meslek Liselerinin , Meslek Yüksek Okullarının Elektrik veya Elektronik  bölümlerinden mezun, Turizm & Otelcilik sektöründe benzer pozisyonda en az 2 yıllık iş tecrübesine sahip,Tercihen 4 ve 5 yıldızlı Otellerde çalışmış, Askerlikle ilişkisi olmayan, Bursa'da ikamet eden/edebilecek, Bay,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tekstüre Makine Operatörü Bursa Akbaşlar Tekstil
Tekstüre Makine OperatörüAkbaşlar Tekstil
AKBAŞLAR Tekstil İplik işletmemizde çalışacak “Tekstüre Makine Operatörü”  yetiştirmek için  İŞKUR ile ortaklaşa (İEP) İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI düzenlenmiştir. İşbaşı Eğitim Programı İŞKUR tarafından finanse edilen bir programdır.Son bir aylık dönemde çalışmamış, İşkur’a kayıtlı, Yetiştirilmek üzere Ortaokul veya lise mezunu, 18–35 Yaş arası, 08.00–16.00 / 16.00–24.00 / 24.00–08.00 vardiyalarında çalışabilecek, Bay – Bayan çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Örme Kumaş Kalite Kontrol Elemanı Bursa Akbaşlar Tekstil
Örme Kumaş Kalite Kontrol ElemanıAkbaşlar Tekstil
AKBAŞLAR Tekstil Örme işletmemizde çalışacak “Örme Kumaş Kalite Kontrol Elemanı”  yetiştirmek için  İŞKUR ile ortaklaşa (İEP) İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI düzenlenmiştir. İşbaşı Eğitim Programı İŞKUR tarafından finanse edilen bir programdır.En 1 aylık işsiz kalmış İşkur’ kayıtlı Yetiştirilmek Üzere Ortaokul Veya Lise Mezunu 18–35 Yaş Arası 08.00–16.00 / 16.00–24.00 / 24.00–08.00 vardiyalarında çalışabilecek, Bay  çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Dokuma Makine Operatörü Bursa Akbaşlar Tekstil
Dokuma Makine OperatörüAkbaşlar Tekstil
AKBAŞLAR Tekstil Dokuma işletmemizde çalışacak “Dokuma Makinesi Operatörü”  yetiştirmek için  İŞKUR ile ortaklaşa (İEP) İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI düzenlenmiştir. İşbaşı Eğitim Programı İŞKUR tarafından finanse edilen bir programdır.Wamatex 1001- Picanol dokuma tezgâhlarında yetiştirilmek üzere, Son bir aylık dönemde çalışmamış, İşkur’a kayıtlı, Ortaokul veya Lise mezunu, 18–35 Yaş arası, 08.00–16.00 / 16.00–24.00 / 24.00–08.00 vardiyalarında çalışabilecek, Bay – Bayan çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Konfeksiyon Ürün Teknoloğu (Garment Technologist) Bursa Akbaşlar Tekstil
Konfeksiyon Ürün Teknoloğu (Garment Technologist)Akbaşlar Tekstil
AKBAŞLAR Tekstil bünyesinde faaliyet gösterendünyaca ünlü markaların üretimlerini gerçekleştiren Konfeksiyon işletmemiz bünyesinde istihdam edilmek üzere "Konfeksiyon Ürün Teknoloğu (Garment Technologist)" aramaktayız.Üniversitelerin yada MYO ilgili bölümlerinden (Tercihen Hazır Giyim, Moda ve Konfeksiyon) mezun,İyi derecede İngilizce bilen, (İngilizce mülakat yapılacaktır)Dikim tekniklerine ve kalıp bilgisine hakim, İyi derecede Excel bilen, İletişim becerileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, Detaylara önem veren,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı