AKEDAŞ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2013


Türkiye Enerji Sektörü, özellikle de elektrik piyasası, son on yıl içerisinde hızlı bir değişim ve gelişme sürecine girmiştir. 4628 ve 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu elektrik enerjisinin kaliteli, ucuz ve çevre ile uyumlu bir şekilde tüketicilere sunulduğu, mali yapısı güçlü bir elektrik piyasasını öngörmektedir. Kanunda öngörülen bu hedeflerin gerçekleşmesi ve piyasa modelinin oluşması için elektrik üretim, dağıtım ve perakende hizmetlerinde faaliyet gösteren şirketlerin özelleştirilmesine karar verilmiştir.

Buna bağlı olarak AKEDAŞ, 1997 yılında Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde işletme hakkı devir ihalesi için, yatırımcılar konsorsiyumu; KİPAŞ K.MARAŞ İPLİK PAMUK SAN. TİC. A.Ş., ARSAN TEKSTİL TİC. SAN. A.Ş., NAZAR TEKSTİL TİC. SAN.A.Ş., İSKUR TEKSTİL ENERJİ TİC. SAN.A.Ş., KURTEKS TEKSTİL ENERJİ TİC. SAN.A.Ş. ve FARSAN İNŞ. TEKS. SAN. TİC. A.Ş. tarafından kurulmuştur*.

Yürütülen özelleştirme sürecinde, enerji piyasasında gerçekleşen yeni yasal düzenlemeler çerçevesinde sözleşmelerini yeniden yapılandırmış, Dağıtım ve Perakende Satış Lisansları'nı alarak 01.01.2011’de faaliyetine başlamıştır.

AKEDAŞ, hizmet performansı ile müşteri memnuniyetini artırma, verimliliği yükseltme ve bölgenin gelişen ihtiyaçlarını karşılamayı dikkate alan dinamik yatırım planlarıyla, sürekli gelişim yolunda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik,Enerji Üretim ve Dağıtım


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Yemekhane
Tam Gün Sağlık Hizmetleri
Kaza Sigortası
Giyim YardımıAKEDAŞ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 1
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bilgisayar Mühendisi Kahramanmaraş AKEDAŞ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş
Bilgisayar MühendisiAKEDAŞ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun,         Literatürü takip edebilecek düzeyde İngilizce bilen,          Linux ve Windows İşletim Sistemleri yönetimi konusunda bilgi sahibi,         Yazılım geliştirme süreçlerine hakim,          Temel network bilgisine sahip,          İlişkisel Veri Tabanları ve SQL dili konusunda bilgili,          Nesne tabanlı programlama konusunda bilgili,          Tercihen Web Servisler hakkında bilgi ve tecrübeye sahip,          Tercihen ABAP, SAP HANA, SAP BASIS hakkında bilgi ve tecrübeye sahip         Ekip çalışmasına yatkın,          Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,          Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,          Kahramanmaraş’ta ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı