Akyurt Süpermarket A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Akyurt,  1983 yılında Ankara-Keçiören`de ilk mağazası olan Akyurt Besi Çiftliği`ni kurarak perakende alanında ilk yatırımını yaptı. Et ve şarküteri reyonlarıyla hizmet vermeye başlayan bu ilk mağaza, farklılığını kısa zamanda sektöre ve müşterilerine hissettirdi. Aynı dönemde Ankara Akyurt ilçesindeki Besi Tesislerini kurarak kırmızı et üretimini gerçekleştirmeye başladı. Aracısız olarak, üreticiden tüketiciye kaliteli et ürünlerini müşterilerinin beğenisine sundu. 1987 yılında Demetevler` de 2nci mağazasını hizmete açtı.
 
1996 yılında, perakende sektöründeki hızlı değişim ile birlikte,  branş mağazacılıktan zincir süpermarket mağazacılığa geçiş yaptı.

 

2000 yılı sonunda mağaza sayısı 6` ya ulaştı. 2002 yılına kadar istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürerek, kriz döneminde tamamı öz kaynaktan finanse edilen 4 yeni mağaza daha açtı. 

2002 yılında farklı bir anlayışla, Etlik` te 3500 m2` lik kapalı alanda, bünyesinde; gıda-temizlik, kasap, şarküteri, manav, kuruyemiş, unlu mamuller satış, oyuncak, zücaciye, hediyelik eşya, konfeksiyon reyonlarıyla ve restaurant, unlu mamuller üretim üniteleriyle, 30.000 çeşit ürünü tüketicilerin beğenisine sundu.

2003-2004 yıllarında mülkiyeti kendine ait arsalar üzerinde Etimesgut ve Demetevler Mağazalarını  faaliyete geçirerek sektördeki öncü ve yenilikçi çizgisiyle iddiasını sürdürdü. 2004 sonlarında hizmete giren Yenimahalle Mağazasıyla Ankara`da 13 noktaya ulaşarak, tüketicileriyle buluşmaya devam etti.

2005 yılında Pursaklar İlçesinde Eskihisar Plaza Alışveriş Merkezi` nde 2500m2` lik modern Pursaklar Mağazasını hizmete açtı. Aynı yıl Eylül ayında Esertepe` de 3.750m2 kapalı alana sahip Ayvalı Mağazasını farklı bir konseptle sundu.

2006 yılında Cevizlidere Mağazasını hizmete açarak mağaza sayısını 16` ya çıkardı. 2007 yılına da mağaza sayısını arttırarak giren Akyurt, beğenilen ürün ve hizmet kalitesini tüm Ankara`ya yaymaya devam etti. 2500 m2 alana sahip Akyurt Ufuktepe Mağazası, 17. mağaza olarak hizmete girdi. Akyurt aynı yılın Nisan ayında mağaza sayısını 18` e çıkarttı. 500 m2 satış alanında faaliyet gösteren Erciyes Mağazasının açılışı Ankara Erciyes Mahallesi`nde gerçekleşti.

Bulunduğu yerlerdeki üstün hizmet kalitesini, güveni, müşteri memnuniyetini tüm Ankara`ya yaymayı hedefleyen Akyurt, Şentepe Mağazasını açarak hedefine doğru bir adım daha atmış oldu. Şentepe Mağazası 19. halka olarak 700 m2 satış alanı ile müşterisiyle buluştu.

Kaliteli hizmet anlayışından taviz vermeden zincirine yeni halkalar ekleyen Akyurt 20. Mağazasını Şevkat Mah. Dr. Besim Ömer Cad. Keçiören Ankara adresinde gerçekleştirdi. 1.050 m2 satış alanına sahip mağazanın açılışına halkın da ilgisi büyük oldu.

Özellikle Ankara`nın gelişmekte olan bölgelerine açtığı yeni mağazalarıyla bu bölgelere götürdüğü kaliteli hizmeti ile dikkat çeken Akyurt 21. mağazasıyla hedef kitlesini artırdı.
Yatırım yaptığı bölgelerde istihdama da katkı sağlayan Akyurt, Pursaklar` da 2. mağazasını açarak mağaza sayısını 21`e yükseltti. 1.000 m2 satış alanına sahip Yunus Emre Mağazası modern dizaynı, indirimleri, ürün çeşitliliği ile müşterilerinin de büyük beğenisini kazandı.

2007 yılının sonlarında da mağaza sayısını artıran ve istikrarlı büyümesini devam ettiren  Akyurt; 23. satış noktasına ulaştı. 500 m2 satış alanına sahip Ufuktepe-2 ve 550 m2 satış alanına sahip Dikmen mağazalarını faaliyete geçirdi.

 Akyurt 2008 yılında da büyümeye devam ediyor. 2008 yılında 500 m2 satış alanına sahip Güneşevler mağazasını hizmete sunarak mağaza sayısını 24’ e çıkardı.

Akyurt 2008 Nisan ayında APM Perakende Mağazacılı adı altında yeni bir şirket yapısı ve farklı bir konseptle a city AVM’ de “Ankara Mısır Çarşını” nı hizmete sunmuştur. 

 

Akyurt;

" Müşteri memnuniyetinden ödün vermeksizin kaliteli ürünü, uygun fiyata sunmayı,

" İnsan merkezli alışveriş mekânları oluşturmayı,

" Hijyen ve sağlık kurallarına uygun hizmet anlayışı ile güvene dayalı sağlam ilişkiler kurarak daima müşterilerinin yüzünü güldürmeyi hedeflemektedir.

Müşterilerimizle ve çalışanlarımızla olan tüm ilişkilerimizde dürüstlük, güven, yasalara ve ahlak kurallarına uymak  temel ilkemizdir.

Başarımızın temelinde sürekli gelişme, bireysel ve kolektif yaşam kalitesine verilen önem, insana ve çevreye duyulan saygı yatmaktadır.

Akyurt, 2008 yılında sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edecektir.

Akyurt, PERDER (Perakendeciler Derneği) kurucu üyesi olup, halen Yönetim Kurulunda görev almaktadır.

Bir aile şirketi olan Akyurt, perakende sektörü dışında  otomotiv alanında faaliyet gösteren Davet Otomotiv’ in de kurucu ortağıdır.

 

Akyurt

AKYURT A.Ş.Akyurt Süpermarket A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
LOJİSTİK DEPO MÜDÜRÜ Ankara Akyurt Süpermarket A.Ş.
LOJİSTİK DEPO MÜDÜRÜAkyurt Süpermarket A.Ş.
Otomotiv yedek parça sektöründe 27 yıldır toptancı olarak faaliyet gösteren ve aynı zamanda grup şirketimiz olan  Davet Otomotiv'de görevlendirilmek üzere;Tercihen lisans veya ön lisans mezunu, Otomotiv yedek parça sektöründe tecrübeli,Çalışkan ve disiplinli, Ekibini motive edebilen ve etkin çalıştırabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, MS Office uygulamalarına hakim, 30-40 yaşları arasında, Ankara' da ikamet eden/edebilecek olan, Bay -askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Gıda Mühendisi Ankara Akyurt Süpermarket A.Ş.
Gıda MühendisiAkyurt Süpermarket A.Ş.
Üniversitelerin  Gıda Mühendisliği bölümünden mezun, En az 4 yıl unlu mamuller üretim tesislerinde görev yapmış, Unlu mamuller üretimiyle ilgili iş süreçlerine ve mevzuatına  hakim, Tercihen Bay, (askerlik hizmetini tamamlamış,) Yazılı ve sözlü iletişimi güçlü, yönetim donanımları gelişmiş, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, Office programlarını etkin kullanabilen, Aktif olarak araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Mağaza Yöneticisi/Yönetmeni Ankara Akyurt Süpermarket A.Ş.
Mağaza Yöneticisi/YönetmeniAkyurt Süpermarket A.Ş.
*Lisans veya Ön lisans mezunu,*En az 5 yıl Yöneticilik yapmış,*Gıda perakendeciliği çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,*İnsan ilişkilerinde başarılı,*Kişisel bakımına özen gösteren,*MC Office proğramlarını etkin kullanabilen,*Ankara 'da ikamet eden,*Bay adayların askerlik görevini tamamlamış olması,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Eğitim Uzmanı Ankara Akyurt Süpermarket A.Ş.
Eğitim UzmanıAkyurt Süpermarket A.Ş.
İlgili bölümlerden lisans mezunu,Eğitim süreçlerinde (tercihen perakende sektöründe) en az 5 yıl deneyimli,Planlama ve raporlama becerileri gelişmiş, MS ofis programlarına etkin kullanabilen, Bay adaylar için askerlik hizmeti tamamlanmış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Seçme ve Yerleştirme Uzmanı Ankara Akyurt Süpermarket A.Ş.
Seçme ve Yerleştirme UzmanıAkyurt Süpermarket A.Ş.
*Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi, Psikoloji, Sosyoloji vb. bölümlerinden mezun,*En az 3 yıl deneyimli,*İletişim becerileri gelişmiş,*İnsan ilişkilerinde başarılı,*Kişisel bakımına özen gösteren,*Aktif araç kullanabilen,*Bay adayların askerlik görevini tamamlamış olması,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı