Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.albarakaturk.com.tr
ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.
 

Albaraka Türk’te Çalışmak
Sektörünün ilki olma özelliğini taşıyan Albaraka Türk, kurumsallaşmış organizasyon yapısı, özlük hakları ve eğitim imkanlarıyla, hem yeni mezunlar hem de profesyonel kadrolar tarafından tercih edilmektedir.
Bankamızın İnsan Kıymetleri politikası; sağlıklı bir iş ortamı oluşturmak, ekip çalışmasını geliştirmek, eğitim programlarıyla personelin gelişmesine imkan vermek, adil bir ücret sistemi uygulamak, her pozisyonda kalifiye ve verimli personel istihdam etmek, personelin iş motivasyonunu artırıcı bir çalışma ortamı meydana getirmek ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesine çaba göstermek, personeli yenilikçi, gelişimci düşünmeye, yeni fikir ve ürünler üretmeye özendirecek ortamlar sağlamak, esaslarına dayanmaktadır.
 
Personelin %89'u Üniversite mezunu olup, yaş ortalaması 32'dir.
Albaraka Türk'e yardımcı personel pozisyonu haricindeki iş başvurularında şu özellikler aranmaktadır.
Üniversite mezunu olmak. (Bankacılık ile ilgili bölüm.)
28 yaşını aşmamış olmak.
Askerlikle ilişiği olmamak. (erkek adaylar için)
Bu özelliklere sahip olan adaylar, personel ihtiyacı olduğu zaman, sınava alınırlar ve sınavda başarılı olan adaylar mülakata davet edilirler. Mülakat sonucuna göre adaylar talep ettikleri pozisyonun özelliklerine göre değerlendirilirler.

Eğitim İmkanları
Albaraka Türk'te çalışmaya başlayan her personele öncelikle Bankamızı tanımaya yönelik eğitime tâbi tutulurlar. Sonraki dönemlerde ise meslekî bilgilerin verildiği eğitimlere yönlendirilirler.
Yaklaşık yılın yarısında daha çok yetkili personeli kapsayan dershane eğitimleri uygulanmaktadır.
Eğitim programının içeriği, personelin sorumluluğu ve kariyer planlaması dikkate alınarak belirlenmektedir.

Özlük Hakları
Personelimize, aylık maaşının yanında, evlilik yardımı, doğum yardımı, giyim yardımı, yabancı dil (İngilizce) tazminatı, yüksek lisans yardımı, yol ve yemek yardımı gibi sosyal yardımlar da yapılmaktadır.
Bankamız, SGK'ya ek olarak anlaştığı özel bir sigorta şirketi vasıtasıyla, personelin herhangi bir hastane veya doktorda yaptığı sağlık harcamalarını belirli limitler dahilinde karşılanmasını sağlar. Sağlık sigortası eş ve çocukları da kapsamaktadır.

Kariyer İmkanları
Albaraka Türk'te Personel Yönetmeliği'nde belirtilen süreyi dolduran her personel terfi sınavlarına katılabilir. Terfi sisteminde; açılan sınavda başarılı olmak, performans değerlendirmelerinde başarılı bulunmak, disiplin yönünden terfie engel bir durumu olmamak şartları aranmaktadır. Ayrıca personelin aldığı eğitimler de terfilerde göz önünde bulundurulmaktadır.


Sosyal İmkanlar
Personelimiz arasında dostlukların pekişmesi ve takım ruhunun gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla, geziler, yemek davetleri ve spor turnuvaları düzenlenmektedir.
 

 

 

 

  

 


Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 14
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
AVUKAT(TECRÜBELİ) İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
AVUKAT(TECRÜBELİ)Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Uluslararası bir finans grubunun Türkiye iştiraki olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Hukuk Müşavirliği’nde istihdam edilmek üzere; Üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden mezun, Faizsiz bankacılık sektöründe çalışmaya istekli, En az beş yıl bankacılık tecrübesi olan, Analitik düşünme yeteneğine haiz, Çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyebilen, Tercihen iyi derecede Hukuk İngilizcesi bilen, MS Office programlarına hâkim, Sürücü belgesi sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), Tercihen 35 yaşını aşmamış, “AVUKAT” aramaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
AVUKAT İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
AVUKATAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Uluslararası bir finans grubunun Türkiye iştiraki olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Hukuk Müşavirliği’nde istihdam edilmek üzere; Üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden mezun, Faizsiz bankacılık sektöründe çalışmaya istekli, Analitik düşünme yeteneğine haiz, Çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyebilen, Tercihen iyi derecede Hukuk İngilizcesi bilen, MS Office programlarına hâkim, Sürücü belgesi sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), Tercihen 28 yaşını aşmamış, “AVUKAT” aramaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ENGELLİ PERSONEL-GENEL BAŞVURU İstanbul(Avr.), ... Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
ENGELLİ PERSONEL-GENEL BAŞVURUAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Sektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Genel Müdürlük ve İstanbul Şubeleri'nde görevlendirmek üzere; Üniversite mezunu, İşkur'a kayıtlı ve yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek,MS Office uygulamalarına hakim, Faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli, İletişim, organizasyon ve planlama yetkinlikleri gelişmiş, 30 yaşından gün almamış. "Personel" aramaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Destek Uzmanı/Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Yazılım Destek Uzmanı/Uzman YardımcısıAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Yazılım Destek Uzmanı/Uzman YardımcısıSektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., BT Sistem Destek ve Alt Yapı Müdürlüğü - Hizmet ve Uygulama Operasyon Servisi'nde görevlendirmek üzere;Üniversitelerin Bilgisayar, Yazılım, Elektrik-Elektronik, Matematik Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun,Bankacılık ve finans uygulamalarında en az 2 yıl tecrübe sahibi, C#, .NET, JavaScript ve veri tabanı konusunda yeterli düzeyde tecrübeli, Orta derece SQL sorgulama komutlarına hakim, Yazılım geliştirme süreçleri, donanım ve network alanında temel bilgilere sahip,Sistemde oluşan yazılım hatalarını tespit ederek kayıt altına almak ve durumlarını takip edebilecek,Faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli, Analitik düşünebilen, sonuç odaklı ve yeniliklere açık, Müşteri memnuniyet odaklı çalışabilecek, Ekip çalışmasına yatkın, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış "Yazılım Destek Uzmanı/Uzman Yardımcısı" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
BT Teknik Destek Personeli İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
BT Teknik Destek PersoneliAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Sektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., BT Sistem Destek Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin 4 Yıllık eğitim veren Elektrik-Elektronik, Bilgisayar Öğretmenliği, İstatistik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik-Bilgisayar ve diğer ilgili bölümlerinden mezun,Faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli, Tercihen İngilizce bilen, Son kullanıcılara BT ile ilgili tüm teknik konularda 2. Seviye destek verebilecek,PC, Notebook, Tablet ürün grubu ve çevre birimlerine (Tarayıcı,Yazıcı,Kiosk ) teknik destek verebilecek  yetkinlikte,İleri düzey donanım,temel düzey Network ve Active Directory bilgisi olan, Microsoft İşletim Sistemleri konusunda tecrübeli, MS İşletim Sistemi Entegre Yazılımları konusunda bilgi sahibi, Tercihen Microsoft İşletim Sistemi üzerine sertifikası olan, Tercihen MS Server donanım bilgisine sahip, Benzer görevde minimum 2 yıl tecrübesi olan, Öğrenmeye açık ve istekli, çözüm odaklı, iletişim becerisi gelişmiş, Analitik düşünce becerisine sahip, 28 yaşını aşmamış, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış  “BT Teknik Destek Personeli” aramaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
UYGULAMA YÖNETİMİ UZMANI İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
UYGULAMA YÖNETİMİ UZMANIAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Sektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., BT Sistem Destek Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin Bilgisayar, Elektronik, Matematik Mühendisliği veya benzer bölümlerinden mezun, Faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli, İyi derecede İngilizce bilen, En az 1 yıl orta katman sistemlerinde tecrübeli,         Orta katman sistemlerin (MS IIS, IBM-Websphere ve Tomcat..) tasarım, kurulum, bakım ve yönetimini sağlayıp performanslarını izleyecek ve gerekli düzenlemeleri sağlayacak şekilde bilgi sahibi ,BT problem, olay ve genel alt yapı süreçleri yönetimi konusunda asgari seviyede bilgili ve ilgili ,Servislerin kesintisiz ve verimli çalışması için gerekli tedbirleri alacak, sistem izleme ve uyarı mekanizmalarını kuracak şekilde proaktif düşünen,Bilgi Teknolojilerindeki gelişmeleri takip edip kuruma uyarlama heyecanı olan,Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi güçlü, Dokümantasyon yeteneğine sahip, yaptığı işi yazılı hale getirmeyi seven, Analitik düşünen ve öngörülü yaklaşımlar sergileyebilen, sorgulayıcı, Çözüm ve sonuç odaklı, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli “Uygulama Yönetimi Uzmanı” aramaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
YAZILIM UZMANI İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
YAZILIM UZMANIAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Yazılım UzmanıSektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'de görevlendirmek üzere;Üniversitelerin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik veya Matematik Mühendisliğiveya ilgili bölümlerinden mezun,Katılım bankacılığı alanında çalışmaya istekli, .NET(ASP.NET, C#) platformunda uygulama geliştirme konusunda 1-3 yıllık deneyime sahip,SQL Server veri tabanı ve T-SQL konularında bilgi sahibi, Tercihen kurumsal web tabanlı uygulamalarda tecrübeli, Dokümantasyon yeteneğine sahip, yaptığı işi yazılı hale getirmeyi seven, Analitik düşünebilen, sonuç odaklı ve yeniliklere açık, Ekip çalışmasına yatkın, İyi derecede İngilizce bilen, Askerlik görevi ile ilişiği olmayan veya 3 yıl tecilli (Erkek adaylar için) 'Yazılım Uzmanı'aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İŞ ANALİSTİ İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
İŞ ANALİSTİAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
İş AnalistiSektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de görevlendirmek üzere;Üniversitelerin Bilgisayar, Endüstri, İşletme, Matematik Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun,Katılım bankacılığı alanında çalışmaya istekli, İyi derecede İngilizce bilen, Tercihen Katılım Bankacılığı olmak üzere Bankacılık, Finans sektöründe analiz ve test konusunda en az 1-3 yıllık deneyime sahip,Tercihen SQL Server veri tabanı ve T-SQL konularında bilgi sahibi, Düzenli raporlama alışkanlığı olan ve dokümantasyona önem veren, Proaktif ve analitik düşünebilen, Yoğun iş temposunda çalışabilen, sorumluluk sahibi, Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlik görevi ile ilişiği olmayan veya 3 yıl tecilli (Erkek adaylar için) “İş Analisti” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Finansmanı Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Proje Finansmanı UzmanıAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Uluslararası bir finans grubunun Türkiye iştiraki olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş’de görevlendirmek üzere;Üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans veya doktora yapmış,Katılım Bankacılığı alanında çalışmaya istekli, Proje finansman ve satınalma kredilerinde; Öncelikle projenin ekonomik ve mali projeksiyonunu yürütmekten sorumlu ayrıca projenin; hukuki, teknik projeksiyonlarını takip ederek kredi onay sürecine destek çalışmalarda rol alabilecek,Projenin finansman yapısını oluşturarak, finansman detayları ile ilgili yapı ve fiyat analizleri çalışmak, alınan yönlendirme paralelinde teklif ve niyet mektuplarını hazırlayacak,İlgili nakit akım tabloları / finansal model üzerinde çalışarak, duyarlılık / senaryo analizlerini gerçekleştirmek ve öngörülen proje yapısının finansman modelinde sınayıp test edecek, proje finansman görüşünü hazırlayacak,Projenin teknik, ticari, mali ve hukuksal olarak incelenmesi için bağımsız danışmanlar ile koordinasyon sağlayacak,En az 3 yıl deneyimli, tercihen bankaların proje finansman birimlerinde; enerji, altyapı  şirketlerinin; proje finansman, stratejik planlama birimlerinde görev yapmış,İş planı ve fizibilite analizleri, nakit akış projeksiyonların hazırlanması gibi teknik yetkinlikler konusunda deneyimli,Raporlama ve sunum becerileri yüksek ve ileri düzey Excel kullanabilen,Çok iyi derecede İngilizce bilen, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için),  “Proje Finansman Uzmanı” aranmaktadır
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Özel Bankacılık Müşteri İlişkileri Yöneticisi İstanbul(Avr.), ... Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Özel Bankacılık Müşteri İlişkileri YöneticisiAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Uluslararası bir finans grubunun Türkiye iştiraki olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş’de görevlendirmek üzere;Üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans veya doktora yapmış,Finans sektöründe benzer bir pozisyonda en az 6 yıl ve üzeri tecrübeli, Özel Bankacılık ürünleri hakkında bilgi ve deneyimi olan, Tercihen Katılım Bankacılığında deneyimli veya Katılım Bankacılığı alanında çalışmaya istekli,İyi seviyede İngilizce bilgisine sahip, İnsan ilişkileri kuvvetli, özgüveni yüksek, vizyon sahibi, Ekip çalışmasına inanan, gelişime açık,SPK Seviye 1 tercihen SPK Seviye 3 belgelerine sahip, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için), “Özel Bankacılık Müşteri İlişkileri Yöneticisi” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SİSTEM OPERATÖR YRD. İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
SİSTEM OPERATÖR YRD.Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Sektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., BT Sistem Destek Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Bilgisayar Öğretmenliği, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik-Bilgisayar veya lisans eğitimi veren ilgili bölümlerinden mezun,Faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli, Takım çalışmasına yatkın, Yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilecek, Analitik düşünce becerisine sahip, 28 yaşını aşmamış, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış  “Sistem Operatör Yrd.” aramaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Müşteri Deneyimi Uzmanı İstanbul(Asya) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Müşteri Deneyimi UzmanıAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Müşteri Deneyimi UzmanıSektörünün ilk ve öncü kurumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası’nda görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Endüstri/İşletme Mühendisliği Fakültesi veya İşletme Fakültesi bölümlerinden mezun,Müşteri Deneyimi Çalışmaları konusunda en az 2 yıl tecrübe sahibi, Katılım Bankacılığı alanında çalışmaya istekli, Veriler arası ilişkiler ile anlamlı sonuçlar üretebilen, Süreç, proje planı yönetimi ve müşteri odaklı bakış açısına sahip, Proaktif, hızlı, düzenli ve programlı çalışma disiplinine sahip, Sonuç odaklı ve analitik düşünme becerisine sahip, Araştırmayı ve öğrenmeyi işinin gereği değil hayatının bir parçası olarak gören,Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,   “Müşteri Deneyimi Uzmanı” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU (TÜM TÜRKİYE) İstanbul(Avr.), ... Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
GENEL BAŞVURU (TÜM TÜRKİYE)Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Bankamız cv veritabanında yer almak ve ileride oluşabilecek uygun pozisyonlarda değerlendirilmek istiyorsanız, çalışmak istediğiniz alanı belirtir bir ön yazı ile bu ilana başvuruda bulunabilirsiniz.Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.Genel Başvuru Şartları:Asgari Üniversite mezunu. İletişim kabiliyeti gelişmiş. Analitik düşünebilen. 28 yaşını aşmamış. (Bankacılık tecrübesi olan adaylar için geçerli değildir.)Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GENÇ ALBARAKA AKADEMİSİ Ankara, İstanbul(Avr.)... Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
GENÇ ALBARAKA AKADEMİSİAlbaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Uluslararası bir finans grubunun Türkiye iştiraki olan Albaraka Türk Katılım Bankası, Genel Müdürlük ve Şubelerinde görevlendirilmek üzere;.Üniversitelerin örgün eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat ve İşletme Fakültelerinin dört yıllık bölümleri,Hukuk Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar, Psikoloji vb. bölümlerinin üçüncü ve dördüncü sınıfında okuyan veya Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri devam eden,.Faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli, .Okul döneminde hafta içi en az 2 tam gün çalışabilecek,.Önceki dönem derslerini başarı ile tamamlamış,.Analitik düşünme yeteneğine sahip, .Çok iyi derecede İngilizce bilen, .Ekip çalışmasına yatkın,.Yazılı ve Sözlü iletişimi güçlü,‘Takım Arkadaşları’ aramaktadır.Not: Başvuruda bulunan adaylar arasından yapılacak değerlendirmeler neticesinde başvurusu uygun bulunanlar yazılı sınava davet edilecektir. Yazılı sınavı kazanan adaylar ile mülakat yapılacak, mülakatta başarılı olanlar Genç Albaraka Akademisine katılabileceklerdir. 
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı