Alfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd. 

Şirket Bilgileri

http://www.alfakitap.com

Alfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd.

1987 yılında Bayrak Matbaacılık olarak faaliyete geçip, 1990 yılında kurumlaşan Alfa Basım Yayım Dağıtım Ltd, Dağıtım alanında verdiği başarılı hizmetleriyle kendi alanında sağlam bir yer oluşturmuş ve müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş olarak bu alandaki büyümesini tüm hızıyla sürdürüyor. Başlangıcından bugüne hızla genişleyen bir dağıtım ağı kurmayı başaran Alfa Dağıtım, portföyüne eklediği her yeni müşteriyle ailesini biraz daha genişletiyor ve güçleniyor. Her geçen gün artan dağıtım faaliyetlerinde şu an 2500’ü aşkın yayın portföyü, 60.000’i aşkın kitap veritabanı ve 1100’ü aşkın dağıtım noktasına sahip olan Alfa Basım Yayım Dağıtım Ltd., 1700 m² lik kapalı alanda, Türkiye’nin en geniş kitap mekanı ile müşterileriyle el ele, birlikte ilerliyor.

Yaklaşık 15 yıl boyunca dağıtım piyasasında kalitenin ve güvenin başarılı imzası olan Alfa, mevcut müşterilerimizin duyduğu güven ve yeni katılacak müşterilerimizin kazandıracağı enerjiyle hep var olacak...

Alfa Grubu dağıtımla aynı anda başladığı yayıncılıkta, özellikle üniversite ve yüksek okullar için her türden referans kitaplarına yönelik olarak sürdürdüğü çalışmalarını bilgisayar, psikoloji, felsefe, kişisel gelişim ve sözlük yayınlayarak genişletti. Edebiyat alanına da el atan Alfa şiir, antoloji ve romanlar yayınladı.

2000 yılında Alfa’nın tescilli markası olarak kurulan Everest Yayınları Çağdaş Dünya Edebiyatı, Türk Edebiyatı, siyaset, anı, kültürel incelemeler, biyografiler türünde eserler yayınlarken birincil amacı seçkin yazarların seçkin eserlerini yayınlamaktır. Okul öncesi ve okul çağı çocuklarına yönelik kitaplar yayımlamak üzere 2000 yılında kurulan Alfa Gelişim Yayınları, Alfa Yayın Grubu’nun en renkli, en genç ve en dinamik üyesi olma kararlılığıyla yola çıktı. Boyama kitapları, öykü kitapları, okuma-yazma öğrenim kitapları, çocuk romanları gibi alanlarda başlayan ve günden güne genişleyen bir yayın yelpazesine sahip Alfa Gelişim Yayınları, çocukların yakından tanıdığı ünlü yazarları ve çocukların dünyasına sevgiyle bakabilen genç yazarları bünyesinde bulundurmaya özen gösteriyor. 2003 yılında kurulan Artemis Yayınları, Vaat Edilen Romanlar Diyarı sloganıyla okuyucuyla buluştu. Dünya okurunun yoğun ilgi gösterdiği polisiye, gerilim, aşk, macera, fantastik ve bilim kurgu yazarları ve romanları arasından seçimler yaparak 90 romanlık koleksiyonunu oluşturdu.

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Doğu’yu Batı’ya anlatmak için yola çıktı. Eski söz ustalarının, kalemlerin, düşünürlerin, devlet adamlarının, seyyahların, araştırmacıların zengin dünyasını günümüz okurlarıyla buluşturan Kapı Yayınları Şark’a dair araştırmalar, denemeler, romanlar ve hikâyeler türünde eserler yayınlıyor. Popüler edebiyat alanında, belirlediği ilkeler doğrultusunda yayıncılık yapmak amacıyla. Judy Moody serisiyle yayın hayatına başlayan Büyülü Fener Yayınları, çocuklara ve gençlere daha iyi ve kaliteli kitaplar sunmak amacıyla 2004 yılında kuruldu. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirerek öğretmekten çok eğlendirmek ve kitap okumayı sevdirmek ilkesini benimseyen Büyülü Fener, geçen iki yıllık süre sonunda 20’ye yakın kitap yayınlamıştır.

 Everest Yayınları, Alfa Gelişim Yayınları, Kapı Yayınları, Artemis Yayınları ve Büyülü Fener Yayınları ALFA YAYIN GRUBU’nun  tescilli markalarıdır.Alfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İnsan Kaynakları Sorumlusu İstanbul(Avr.) Alfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd.
İnsan Kaynakları SorumlusuAlfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Lisans Mezunu veya Yüksek Lisans Mezunu Süreç geliştirme, planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş,Güçlü yazılı ve sözlü iletişim becerilerine sahip, İK fonksiyonlarının ERP sistemine entegre edilmesinde tecrübe sahibi,MS Office Uygulamaları kullanımında etkin, İşe alım, ücretlendirme, performans yönetimi, eğitim ve geliştirme ile kariyer planlama gibi temel İnsan Kaynakları süreçlerinde deneyimli,İnsan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasına yatkın, organizasyon yeteneği güçlü, raporlama yapabilecek, iş konusunda takipçi olan,Planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş, Analitik düşünce ve analiz yeteneğine sahip, Askerlik görevini yapmış, İnsan Kaynaklarında minimum 3 yıl görev yapmış olan. Çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Elemanı İstanbul(Avr.), ... Alfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd.
Muhasebe ElemanıAlfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd.
Lise ve Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ·        Muhasebe bilgisine sahip, en az 2 yıl deneyimli,·         Askerliğini tamamlamış (erkek adaylar için)·         Uzun süreli çalışmayı hedefleyen·         Esnek çalışma sistemlerine uyumlu·         MS Office programlarını kullanabilen  Özellikle Excel Bilgisi olan.·         Ekip çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen·         İletişim kurma yeteneği kuvvetli, öngörü sahibi·         Yoğun iş temposuna uyum sağlayacak·         Sigara kullanmayan (Tercihen)·         Logo / Tiger  muhasebe programlarını kullanabilen  ·         İş takibi konusunda dikkatli ve sonuç odaklı çalışan·         Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı