Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Isuzu

ANADOLU ISUZU

Anadolu Isuzu'nun deneyimi ve birikimi 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaj'a dayanıyor. 1986 yılına dek Skoda komyonet üretimini sürdüren şirket, 1983'te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak Temmuz 1984'te İstanbul Kartal'daki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başladı.

2 Temmuz 1999'da Gebze Şekerpınar'daki yeni fabrikasına taşınan ve Ağustos 1999'dan beri yeni fabrikasında üretim yapan şirketin ortaklık dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

Anadolu : % 53.55
Isuzu (Japon) : % 16,99
Itochu (Japon) : % 12.74
Diğer : % 1.72
Halka Açık Hisseler : % 15

Anadolu Isuzu'nun Türk otomotiv sektöründe öncülük yaptığı konular arasında belkide en önemlisi müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı olmuştur.

Kuruluşundan bu yana üretim, satış ve satış sonrasında kalite bilincine önem veren Anadolu Isuzu, çalışma sistemi olarak 1995 yılında tümüyle etkinliğe ulaşan Toplam Kalite Yönetimi'ni, 1996 yılından itibaren de ISO-9002 kalite güvence sistemini uyguluyor. Bu çalışmaların meyvesini 1998 yılında ISO-9002 kalite belgesiyle alan Anadolu Isuzu, ayrıca ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu'nun da desteğiyle üretimde KAIZEN çalışmaları yapıyor.

2003 yılında şirket TÜV tarafından ISO-9001:2000 kalite sertifikasıyla ödüllendirildi. 2005 yılında ise BVQI, şirketin uyguladığı çevre yönetimi sistemini onaylayarak, Anadolu Isuzu’yu ISO 14001 setifikasıyla ödüllendirdi. Son olarak 2006 yılında şirketin sahip olduğu 9001:2000 kalite belgesi BVQI tarafından yenilendi. Kal-Der Kalite Derneği üyesi olan Anadolu Isuzu, ilk defa 1996 yılında Kalite Ödülü'ne başvuran kuruluşlar arasındadır.

Anadolu Isuzu İnsan Kaynakları Departmanı da, Anadolu Endüstri Holding İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Koordinatörlüğü'yle birlikte İnsan Kaynakları Sistemleri kapsamında 18 Aralık 2002 tarihinde BVQI tarafından denetlenerek, ISO 9001:2000 Kalite Belgesini almış ve bu konuda Türkiye'de ve dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir.

Ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu’nun desteği ve tüm çalışanlarımızın da katılımıyla KAIZEN çalışmaları da yapılmaktadır.

YENİ FABRİKAMIZ

Anadolu Isuzu’nun Gebze/Şekerpınar’daki yeni fabrikası 2 Temmuz 1999’da hizmete açılmıştır. Kamyon ve otobüs fabrikalarından oluşan yeni tesislerde Ağustos 1999’da üretime başlanmıştır. 230.000 m2 açık, 78.500 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren yeni fabrika 50 milyon dolarlık bir yatırımın ürünüdür.

Mevcut üretim kapasitesi yılda 13.155 araç olan fabrikamızda bu rakam küçük bir tevsiatla 20.000 adet/yıl’a ulaşabilir. 38.400 m2 kapalı alan üzerine kurulu Anadolu Isuzu Kamyon Fabrikası, preshane, kabin ve şasi imalat, boyahane, montaj hatları, ofisler ve ambarları içinde bulundurmaktadır. Anadolu Isuzu Midibüs Fabrikası ise toplam 23.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu olup, kabin imalat, montaj, trim ve boyahane bölümlerinden oluşmaktadır.

ÜRÜN YELPAZESİ

A) KAMYON GRUBU

NQR 3D (12.1 ton )

NQR (7.5 ton )

NPR (7.5 ton)

B) KAMYONET GRUBU

NKR (3.5 ton)

NKR-Wide (3.5 ton)

NKR-Low (3.5 ton)

C) OTOBÜS GRUBU

27 Kişilik Otobüs Grubu (Roybus, Roybus C)

Turkuaz

Belediye Otobüsü Grubu (Citibus, Urban)

İNSAN KAYNAKLARI

PERSONEL SAYISI : Anadolu Isuzu'da 31 Ocak 2008 tarihi itibari ile, 551’imavi yakalı ve 213’ü beyaz yaka olmak üzere toplam 764 kişi çalışmaktadır.

VİZYONUMUZ: Üretiminin önemli bir kısmını ihraç eden , dış ülkelerde ortaklıklar kuran ve dünyaya teknoloji , teknik eleman ve parça temin eden uluslararası bir şirket olmak.

AMACIMIZ: Ticari araçlarda kendi sınıfında; çevreye duyarlılık, kalite, pazar payı ve ihracat etkinliğinde “ 1 numara “ olmak.

ADAYLARDA ARANILAN ÖZELLİKLER:

Şirketimizde işe alınacak adayların;

  • Üniversite mezunu, yabancı dil bilen,
  • Takım çalışmasına yatkın, yaratıcı,
  • Toplam Kalite felsefesine inanmış, değişime açık,
  • Bütünü görebilen,
  • Kendini ve işini sürekli olarak geliştirmeye istekli,
  • Sosyal ve çağdaş bir insan profiline sahip,

olmaları gerekmektedir.

ELEMAN SEÇİMİ: Şirketimize iş başvuruları; internet,fax,mektup v.b yollarla yapılabilir. Seçilen adaylara yabancı dil sınavı ve mülakat uygulanır.

PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ: Çalışanlarımızın, belirli bir dönemde kendilerine ve şirkete kattıkları artı değerler tesbit edilip, gelişmeleri yönlendirilir. Yılda bir kez yapılan bu ölçüm motive edici bir araç olarak kullanılır.

KARİYER PLANLAMA: Şirketimiz tüm personelin, nitelik ve yeteneklerini iş başında saptayarak, geliştirmesi gereken yönlerini bir eğitim planı dahilinde geliştirerek, başarılı olabilecekleri görevlerde ilerlemelerini sağlar.

EĞİTİM: Anadolu Isuzu’nun eğitime bakışı, çalışanların mesleki - kişisel bilgi ve becerilerini arttırmalarını destekleme yönündedir. Bireysel ve grup eğitimlerinin tespitinde şirketimizin performans değerlendirme ve kariyer planlama çalışmaları da önemli bir rol oynamaktadır.

ÜCRETLENDİRME: Anadolu Grubu Ücret Yönetimi sistemi doğrultusunda başlangıç ücretleri belirlenir. Ocak ayında  ücret zammı yapılır. Yıllık ödeme 12 maaş + 4 ikramiyedir. Beyaz yaka çalışanlarımız için Özel Sağlık Sigortası ve Çalışan Katkılı Bireysel Emeklilik Sistemi bulunmaktadır. Ayrıca gereken personel için ferdi kaza sigortası uygulanmaktadır.

STAJ OLANAKLARI: Üniversite öğrencisi 60 kişiye her yıl yaz döneminde, Meslek Lisesi öğrencisi 25 kişiye de bir öğretim yılı boyunca staj olanağı sağlanmaktadır. Bu sayının belirlenmesinde eğitim kurumlarına ayrılan kontenjan ve çalışanlarımızın yakınları olmaları önemlidir.

SOSYAL OLANAKLAR: ÇalışanlarıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 12
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Ticari Strateji ve Fiyatlama Uzmanı Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Ticari Strateji ve Fiyatlama UzmanıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
·         Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler (İşletme, Kamu Yönetimi, İktisat, Uluslararası İlişkiler), İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb. Bölümlerinden mezun.  ·         Benzer görevlerde en az 3 yıl deneyime sahip.·         İletişim becerisi yüksek.·         Takım çalışmasına yatkın.·         Yenilikçi, yaratıcı ve sürekli gelişime açık.·         Planlama, raporlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş.·         Analitik bakış açısını sahip ve sorumluluk sahibi.·         Dinamik çalışma ortamına ayak uydurabilecek.·         İleri düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip.·         Seyahat engeli olmayan,·         MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP bilgisi olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Marka Pazarlama Yöneticisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Marka Pazarlama YöneticisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
·         Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler (İşletme, Kamu Yönetimi, İktisat, Uluslararası İlişkiler), İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya Sosyal Bilimler Fakülteleri’nden mezun,·         Pazarlama alanında en az 3 yıl tecrübeli (Tercihen Otomotiv sektörü),·         İletişim becerisi yüksek,·         Takım çalışmasına yatkın,·         Yenilikçi, yaratıcı ve sürekli gelişime açık,·         Planlama, raporlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş,·         Analitik bakış açısını sahip ve sorumluluk sahibi,·         Dinamik çalışma ortamına ayak uydurabilecek,·         İleri düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip,·         Seyahat engeli olmayan,·         MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP bilgisi olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üretim MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
·         Üniversitelerin Makine Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans yapmış.·         Otomotiv sektöründe en az 3 yıl tecrübeye sahip.·         Çok İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip.·         Problem analizi ve çözümü konusunda yetenekli.·         İletişim becerileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın.·         Planlama, gözlem ve raporlama yeteneği gelişmiş.·         Analitik bakış açısına sahip ve sorumluluk sahibi.·         Dinamik çalışma ortamına ayak uydurabilecek.·         MS Office uygulamalarına hakim, MS Windows, MS Access ve SAP bilen.·         Seyahat engeli bulunmayan.·         MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP bilgisi olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ar-Ge Sistem Konstrüktörü Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Ar-Ge Sistem KonstrüktörüAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin Bilgisayar, Makine, Mekatronik, Endüstri vb. önlisans bölümlerinden mezun,Tercihen SAP modüllerini iyi derecede bilen, anahtar kullanıcı görevini üstlenmiş,Geliştirme/iyileştirme faaliyetlerine öncülük edebilecek, uyum/katkı sağlayabilecek,Planlama ve organizasyon becerilerine sahip, Teknoloji ve sektörün ihtiyaçlarını takip eden, etkin zaman yönetimi ile yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,Güçlü iletişim becerilerine sahip, analitik düşünebilen, Seyahat engeli olmayan, Tercihen iyi seviyede ingilizce bilgisine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yedek Parça Satış Destek Operasyon Uzmanı Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Yedek Parça Satış Destek Operasyon UzmanıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik/işletme bölümlerinden mezun, Satış pazarlama konusunda en az 1 yıl deneyimli, otomotive ilgi duyan, Müşteri ve sonuç odaklı, takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünceye sahip, insan ilişkilerinde başarılı, iş konusunda takipçi,Planlama ve organizasyon yeteneği kuvvetli, Temsil, raporlama, ikna ve iletişim becerisi yüksek, sözlü ve yazılı ifade yeteneğine sahip, Disiplinli çalışmayı benimseyen, sorumluluk sahibi, Ms Office programlarını ve tercihen SAP bilen, Erkek adayların askerliğini tamamlamış , 35 yaşını aşmamış Bay - Bayan SATIŞ DESTEK operasyon uzmanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
AR-GE MÜHENDİSİ Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
AR-GE MÜHENDİSİAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun olan, (Makine Mühendisliği , Otomotiv Mühendisliği),Benzer pozisyonda en az 2 yıl tasarım deneyim sahibi, İyi derecede CATIA programı kullanabilen, Takım çalışmalarına yatkın ve motivasyonu yüksek, Problem çözme yeteneği güçlü, pratik, çözüm ve kalite odaklı, Otomotiv iç ve dış parçaların, metal parçaların tasarımı ve üretim teknikleri hakkında bilgi sahibi olan,İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen ve teknik makale okuyup, hazırlayabilen adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Boyahaneden Sorumlu Üretim Mühendisi Kocaeli Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Boyahaneden Sorumlu Üretim MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya ve Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen otomotiv sektöründe en az 2-3 yıl boyahane tesisi deneyimli, İyi düzeyde İngilizce bilen, Problem çözme ve sonuç odaklı, Analitik bakış açısına sahip, İnsan ilişkileri güçlü, Üretim sahasında çalışmaya istekli, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek  çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Operasyonel Dokümantasyon Uzman Yardımcısı Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Operasyonel Dokümantasyon Uzman YardımcısıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
·         Üniversitelerin Fen Bilimleri, Matematik, Kimya, Fizik bölümlerinden mezun,·         Yetiştirilmek üzere, yeni mezun veya 5 yıla kadar iş deneyimi olan·         İngilizce bilen, ·         MS Office uygulamalarına hakim, ·         İlişki yönetimi konusunda sorunsuz,·         Teknoloji ve sektörün ihtiyaçlarını takip eden, etkin zaman yönetimi ile yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen,·         Analitik düşünme yeteneğine sahip,·         Sonuç odaklı ve etkin,·         Ekip çalışmasına uyum sağlayabilen, kişisel gelişime önem veren,·         Tercihen ISO 9001/14001 Kalite ve Çevre Yönetim İsitemleri ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi                hakkında tecrübe sahibi,·         Cad (tercihen Catia) programı bilen veya öğrenmeye istekli.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AR-GE KONSTRÜKTÖRÜ Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
AR-GE KONSTRÜKTÖRÜAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Otobüs ve Kamyon karkas, sac parça ve iç-dış trim parçalarının 3D ve 2D tasarımını yapmak,Mevcut araçlar üzerinde gerekli olan geliştirme ve iyileştirmeleri yapmak ve takip etmek,Maliyet düşürme, hafifletme, kalite arttırma ve üretim geliştirme çalışmalarına katılmak,Konusu ile ilgili tasarım standartlarını oluşturmak, Çalıştığı konularda makale & patent çalışmaları gerçekleştirmek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurtdışı Lojistik Operasyon Uzman Yardımcısı Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Yurtdışı Lojistik Operasyon Uzman YardımcısıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Yurt dışı lojistik (öncelikle ihracat lojistiği) ve gümrük süreçleri konularında deneyimli,İşini lojistik bilgisi ve takibi yanında mevzuat bilgisiyle sürdürebilecek, İletişim becerileri çok güçlü, takım çalışmasına yatkın, Anatilik düşünebilen, Proaktif, İş takibi konusunda yetkin, hızlı karar alıp, pratik düşünebilen, SAP tecrübesi olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
PLM Sistem Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
PLM Sistem MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Anadolu Grubu, Isuzu Motors Limited ve Itochu ortaklığında halka açık olanAnadolu Isuzuhafif kamyon, kamyonet, küçük otobüs ve pick-up gibi ticari araçların üretim ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Anadolu Isuzu’nun kurulduğu günden bu yana en önemli hedefi, müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı oldu. 2014 yılında 30. yılını kutlayan Anadolu Isuzu, bugüne kadar 130.000 adeti aşkın araç üretti.Anadolu Isuzu, Isuzu Motors’un üstün üretim standartlarını sağlamak amacıyla verdiği “Isuzu Manufacturing Management” (IMM) ödülünü ilk kez 2008 yılında alırken 2012 yılında da bu başarıyı tekrarladı.Anadolu Isuzu, AR-GE merkezinde geliştirdiği, otobüs ve kamyon tasarımları ile özgün ürünlere imza atıyor. Türkiye’de tamamen yerli tasarıma sahip olup global marka kullanan tek otobüsü üreten Anadolu Isuzu otobüslerinin ihracatını 26 ülkeye yapmakta ve Türkiye’de 10 yıldır küçük otobüs ihracat lideri konumunda bulunmaktadır. Anadolu Isuzu, 2014’ün Mart ayında, 2004 yılından beri ithal ettiği D-Max’lerin üretimine başladı. Isuzu D-Max’ler Türkiye’de üretilen ilk yerli pick-up olma özelliğini taşıyor.• Önde gelen üniversitelerin Makine,Mekatronik,Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans/ doktora eğitimine devam eden (ya da mezun),• Enovia, Catia, SmartTeam PLM/PDM sistemlerinin kurulumu ve geliştirme süreçlerinde  en az 3 yıl deneyime sahip,• Yazılı ve sözlü çok iyi derecede ingilizce bilgisine sahip,• Teknoloji ve sektörün ihtiyaçlarını takip eden, etkin zaman yönetimi ile yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen.• Analitik düşünebilen, sözlü ve yazılı iletişim becerisi yüksek,• Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Global Satınalma Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Global Satınalma MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Makina Mühendisliği bölümlerinden mezunOtomotiv sektöründe Ar-Ge veya Satınalma (ağırlıklı olarak araç altyapısı) konularında en az iki yıl deneyimliÇok iyi derecede İngilizce bilgisine sahipYoğun iş temposuna ayak uydurabilecek Sorumluluk duygusu yüksek ve çözüm odaklıİnisiyatif alabilen Analitik, hızlı karar alıp, pratik düşünebilenİş takibi güçlüİletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkınSAP tecrübesi olan Sürücü belgesine sahip ve seyahat engeli bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı