Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Isuzu

ANADOLU ISUZU

Anadolu Isuzu'nun deneyimi ve birikimi 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaj'a dayanıyor. 1986 yılına dek Skoda komyonet üretimini sürdüren şirket, 1983'te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak Temmuz 1984'te İstanbul Kartal'daki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başladı.

2 Temmuz 1999'da Gebze Şekerpınar'daki yeni fabrikasına taşınan ve Ağustos 1999'dan beri yeni fabrikasında üretim yapan şirketin ortaklık dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

Anadolu : % 53.55
Isuzu (Japon) : % 16,99
Itochu (Japon) : % 12.74
Diğer : % 1.72
Halka Açık Hisseler : % 15

Anadolu Isuzu'nun Türk otomotiv sektöründe öncülük yaptığı konular arasında belkide en önemlisi müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı olmuştur.

Kuruluşundan bu yana üretim, satış ve satış sonrasında kalite bilincine önem veren Anadolu Isuzu, çalışma sistemi olarak 1995 yılında tümüyle etkinliğe ulaşan Toplam Kalite Yönetimi'ni, 1996 yılından itibaren de ISO-9002 kalite güvence sistemini uyguluyor. Bu çalışmaların meyvesini 1998 yılında ISO-9002 kalite belgesiyle alan Anadolu Isuzu, ayrıca ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu'nun da desteğiyle üretimde KAIZEN çalışmaları yapıyor.

2003 yılında şirket TÜV tarafından ISO-9001:2000 kalite sertifikasıyla ödüllendirildi. 2005 yılında ise BVQI, şirketin uyguladığı çevre yönetimi sistemini onaylayarak, Anadolu Isuzu’yu ISO 14001 setifikasıyla ödüllendirdi. Son olarak 2006 yılında şirketin sahip olduğu 9001:2000 kalite belgesi BVQI tarafından yenilendi. Kal-Der Kalite Derneği üyesi olan Anadolu Isuzu, ilk defa 1996 yılında Kalite Ödülü'ne başvuran kuruluşlar arasındadır.

Anadolu Isuzu İnsan Kaynakları Departmanı da, Anadolu Endüstri Holding İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Koordinatörlüğü'yle birlikte İnsan Kaynakları Sistemleri kapsamında 18 Aralık 2002 tarihinde BVQI tarafından denetlenerek, ISO 9001:2000 Kalite Belgesini almış ve bu konuda Türkiye'de ve dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir.

Ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu’nun desteği ve tüm çalışanlarımızın da katılımıyla KAIZEN çalışmaları da yapılmaktadır.

YENİ FABRİKAMIZ

Anadolu Isuzu’nun Gebze/Şekerpınar’daki yeni fabrikası 2 Temmuz 1999’da hizmete açılmıştır. Kamyon ve otobüs fabrikalarından oluşan yeni tesislerde Ağustos 1999’da üretime başlanmıştır. 230.000 m2 açık, 78.500 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren yeni fabrika 50 milyon dolarlık bir yatırımın ürünüdür.

Mevcut üretim kapasitesi yılda 13.155 araç olan fabrikamızda bu rakam küçük bir tevsiatla 20.000 adet/yıl’a ulaşabilir. 38.400 m2 kapalı alan üzerine kurulu Anadolu Isuzu Kamyon Fabrikası, preshane, kabin ve şasi imalat, boyahane, montaj hatları, ofisler ve ambarları içinde bulundurmaktadır. Anadolu Isuzu Midibüs Fabrikası ise toplam 23.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu olup, kabin imalat, montaj, trim ve boyahane bölümlerinden oluşmaktadır.

ÜRÜN YELPAZESİ

A) KAMYON GRUBU

NQR 3D (12.1 ton )

NQR (7.5 ton )

NPR (7.5 ton)

B) KAMYONET GRUBU

NKR (3.5 ton)

NKR-Wide (3.5 ton)

NKR-Low (3.5 ton)

C) OTOBÜS GRUBU

27 Kişilik Otobüs Grubu (Roybus, Roybus C)

Turkuaz

Belediye Otobüsü Grubu (Citibus, Urban)

İNSAN KAYNAKLARI

PERSONEL SAYISI : Anadolu Isuzu'da 31 Ocak 2008 tarihi itibari ile, 551’imavi yakalı ve 213’ü beyaz yaka olmak üzere toplam 764 kişi çalışmaktadır.

VİZYONUMUZ: Üretiminin önemli bir kısmını ihraç eden , dış ülkelerde ortaklıklar kuran ve dünyaya teknoloji , teknik eleman ve parça temin eden uluslararası bir şirket olmak.

AMACIMIZ: Ticari araçlarda kendi sınıfında; çevreye duyarlılık, kalite, pazar payı ve ihracat etkinliğinde “ 1 numara “ olmak.

ADAYLARDA ARANILAN ÖZELLİKLER:

Şirketimizde işe alınacak adayların;

  • Üniversite mezunu, yabancı dil bilen,
  • Takım çalışmasına yatkın, yaratıcı,
  • Toplam Kalite felsefesine inanmış, değişime açık,
  • Bütünü görebilen,
  • Kendini ve işini sürekli olarak geliştirmeye istekli,
  • Sosyal ve çağdaş bir insan profiline sahip,

olmaları gerekmektedir.

ELEMAN SEÇİMİ: Şirketimize iş başvuruları; internet,fax,mektup v.b yollarla yapılabilir. Seçilen adaylara yabancı dil sınavı ve mülakat uygulanır.

PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ: Çalışanlarımızın, belirli bir dönemde kendilerine ve şirkete kattıkları artı değerler tesbit edilip, gelişmeleri yönlendirilir. Yılda bir kez yapılan bu ölçüm motive edici bir araç olarak kullanılır.

KARİYER PLANLAMA: Şirketimiz tüm personelin, nitelik ve yeteneklerini iş başında saptayarak, geliştirmesi gereken yönlerini bir eğitim planı dahilinde geliştirerek, başarılı olabilecekleri görevlerde ilerlemelerini sağlar.

EĞİTİM: Anadolu Isuzu’nun eğitime bakışı, çalışanların mesleki - kişisel bilgi ve becerilerini arttırmalarını destekleme yönündedir. Bireysel ve grup eğitimlerinin tespitinde şirketimizin performans değerlendirme ve kariyer planlama çalışmaları da önemli bir rol oynamaktadır.

ÜCRETLENDİRME: Anadolu Grubu Ücret Yönetimi sistemi doğrultusunda başlangıç ücretleri belirlenir. Ocak ayında  ücret zammı yapılır. Yıllık ödeme 12 maaş + 4 ikramiyedir. Beyaz yaka çalışanlarımız için Özel Sağlık Sigortası ve Çalışan Katkılı Bireysel Emeklilik Sistemi bulunmaktadır. Ayrıca gereken personel için ferdi kaza sigortası uygulanmaktadır.

STAJ OLANAKLARI: Üniversite öğrencisi 60 kişiye her yıl yaz döneminde, Meslek Lisesi öğrencisi 25 kişiye de bir öğretim yılı boyunca staj olanağı sağlanmaktadır. Bu sayının belirlenmesinde eğitim kurumlarına ayrılan kontenjan ve çalışanlarımızın yakınları olmaları önemlidir.

SOSYAL OLANAKLAR: ÇalışanlarıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İhracat Operasyon Uzman / Uzman Yardımcısı Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
İhracat Operasyon Uzman / Uzman YardımcısıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin İktisadi İdari Bilimlere ait bölümlerinden mezun, Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, İhracat ve Yurt Dışı Satış Süreçleri, Lojistik Süreçleri konularında deneyimli,SAP tecrübesi olan, İşini mevzuat ve lojistik bilgisi ile sürdürebilecek, İletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, Takibi çok güçlü, hızlı karar alıp, pratik düşünebilen, proaktif.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ar-Ge Sistem Konstrüktörü Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Ar-Ge Sistem KonstrüktörüAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar, Makine, Mekatronik, Endüstri vb. önlisans/lisans bölümlerinden mezun,ERP / PLM / PDM  modüllerini bilen, anahtar kullanıcı görevini üstlenmiş, (Tercihen SAP / Enovia / Catia )Geliştirme/iyileştirme faaliyetlerine öncülük edebilecek, uyum/katkı sağlayabilecek,Planlama ve organizasyon becerilerine sahip Teknoloji ve sektörün ihtiyaçlarını takip eden, etkin zaman yönetimi ile yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,Güçlü iletişim becerilerine sahip, Analitik düşünebilen, Seyahat engeli olmayan, Tercihen iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ar-Ge Sistem Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Ar-Ge Sistem MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar, Yazılım, Makine, Mekatronik, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans/ doktora eğitimine devam eden, (ya da mezun)ERP / PLM/PDM sistemlerinin kurulumu ve geliştirme süreçlerinde  deneyime sahip ,(Tercihen SAP / Enovia / Catia )Proje yönetim süreçleri bilgisi ve deneyime sahip, Yazılı ve sözlü ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Teknoloji ve sektörün ihtiyaçlarını takip eden, etkin zaman yönetimi ile yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen,Analitik düşünebilen, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi yüksek, Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Servis Sorumlusu Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Bölge Servis SorumlusuAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezunTercihen otomotiv sektöründe benzer tecrübeye sahipÇok iyi derecede İngilizce bilen MS Office uygulamalarına hakim Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen Seyahat engeli olmayan Sonuç odaklı Analitik düşünce yapısına ve güçlü iletişim becerisine sahip, ekip çalışmasına yatkın adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurt Dışı Bölge Servis Sorumlusu Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Yurt Dışı Bölge Servis SorumlusuAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezunTercihen otomotiv sektöründe benzer tecrübeye sahipİleri düzeyde İngilizce bilen, tercihen ikinci yabancı dil bilgisi olanMS Office uygulamalarına hakim Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen Seyahat engeli olmayan Sonuç odaklı Analitik düşünce yapısına ve güçlü iletişim becerisine sahip, ekip çalışmasına yatkın adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Boyahaneden Sorumlu Üretim Mühendisi Kocaeli Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Boyahaneden Sorumlu Üretim MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya ve Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen otomotiv sektöründe en az 2-3 yıl boyahane tesisi deneyimli, İyi düzeyde İngilizce bilen, Problem çözme ve sonuç odaklı, Analitik bakış açısına sahip, İnsan ilişkileri güçlü, Üretim sahasında çalışmaya istekli, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek  çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
·         Üniversitelerin Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği vb. bölümlerinden mezun,·         Tercihen otomotiv sektöründe en az 2 yıl deneyime sahip,·         Tercihen laboratuvar testleri (sertlik, çekme-basma testi, tuz testi, spektrometre testi vb.) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi·         ISO 9001/14001 kalite/çevre sistemleri konusunda bilgili,·         İleri düzeyde İngilizce bilen,·         MS Office uygulamalarına hakim,·         Orta seviyede Autocad, Smarteam ve Catia bilen,·         Başarı ve sonuç odaklı,·         Problem çözme becerisi gelişmiş,·         Proaktif,·         İnisiyatif kullanabilen,·         Ekip çalışmasına yatkın,·         Sürücü belgesi olan  ve aktif araç kullanabilen,·         Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı