Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Isuzu

ANADOLU ISUZU

Anadolu Isuzu'nun deneyimi ve birikimi 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaj'a dayanıyor. 1986 yılına dek Skoda komyonet üretimini sürdüren şirket, 1983'te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak Temmuz 1984'te İstanbul Kartal'daki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başladı.

2 Temmuz 1999'da Gebze Şekerpınar'daki yeni fabrikasına taşınan ve Ağustos 1999'dan beri yeni fabrikasında üretim yapan şirketin ortaklık dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

Anadolu : % 53.55
Isuzu (Japon) : % 16,99
Itochu (Japon) : % 12.74
Diğer : % 1.72
Halka Açık Hisseler : % 15

Anadolu Isuzu'nun Türk otomotiv sektöründe öncülük yaptığı konular arasında belkide en önemlisi müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı olmuştur.

Kuruluşundan bu yana üretim, satış ve satış sonrasında kalite bilincine önem veren Anadolu Isuzu, çalışma sistemi olarak 1995 yılında tümüyle etkinliğe ulaşan Toplam Kalite Yönetimi'ni, 1996 yılından itibaren de ISO-9002 kalite güvence sistemini uyguluyor. Bu çalışmaların meyvesini 1998 yılında ISO-9002 kalite belgesiyle alan Anadolu Isuzu, ayrıca ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu'nun da desteğiyle üretimde KAIZEN çalışmaları yapıyor.

2003 yılında şirket TÜV tarafından ISO-9001:2000 kalite sertifikasıyla ödüllendirildi. 2005 yılında ise BVQI, şirketin uyguladığı çevre yönetimi sistemini onaylayarak, Anadolu Isuzu’yu ISO 14001 setifikasıyla ödüllendirdi. Son olarak 2006 yılında şirketin sahip olduğu 9001:2000 kalite belgesi BVQI tarafından yenilendi. Kal-Der Kalite Derneği üyesi olan Anadolu Isuzu, ilk defa 1996 yılında Kalite Ödülü'ne başvuran kuruluşlar arasındadır.

Anadolu Isuzu İnsan Kaynakları Departmanı da, Anadolu Endüstri Holding İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Koordinatörlüğü'yle birlikte İnsan Kaynakları Sistemleri kapsamında 18 Aralık 2002 tarihinde BVQI tarafından denetlenerek, ISO 9001:2000 Kalite Belgesini almış ve bu konuda Türkiye'de ve dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir.

Ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu’nun desteği ve tüm çalışanlarımızın da katılımıyla KAIZEN çalışmaları da yapılmaktadır.

YENİ FABRİKAMIZ

Anadolu Isuzu’nun Gebze/Şekerpınar’daki yeni fabrikası 2 Temmuz 1999’da hizmete açılmıştır. Kamyon ve otobüs fabrikalarından oluşan yeni tesislerde Ağustos 1999’da üretime başlanmıştır. 230.000 m2 açık, 78.500 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren yeni fabrika 50 milyon dolarlık bir yatırımın ürünüdür.

Mevcut üretim kapasitesi yılda 13.155 araç olan fabrikamızda bu rakam küçük bir tevsiatla 20.000 adet/yıl’a ulaşabilir. 38.400 m2 kapalı alan üzerine kurulu Anadolu Isuzu Kamyon Fabrikası, preshane, kabin ve şasi imalat, boyahane, montaj hatları, ofisler ve ambarları içinde bulundurmaktadır. Anadolu Isuzu Midibüs Fabrikası ise toplam 23.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu olup, kabin imalat, montaj, trim ve boyahane bölümlerinden oluşmaktadır.

ÜRÜN YELPAZESİ

A) KAMYON GRUBU

NQR 3D (12.1 ton )

NQR (7.5 ton )

NPR (7.5 ton)

B) KAMYONET GRUBU

NKR (3.5 ton)

NKR-Wide (3.5 ton)

NKR-Low (3.5 ton)

C) OTOBÜS GRUBU

27 Kişilik Otobüs Grubu (Roybus, Roybus C)

Turkuaz

Belediye Otobüsü Grubu (Citibus, Urban)

İNSAN KAYNAKLARI

PERSONEL SAYISI : Anadolu Isuzu'da 31 Ocak 2008 tarihi itibari ile, 551’imavi yakalı ve 213’ü beyaz yaka olmak üzere toplam 764 kişi çalışmaktadır.

VİZYONUMUZ: Üretiminin önemli bir kısmını ihraç eden , dış ülkelerde ortaklıklar kuran ve dünyaya teknoloji , teknik eleman ve parça temin eden uluslararası bir şirket olmak.

AMACIMIZ: Ticari araçlarda kendi sınıfında; çevreye duyarlılık, kalite, pazar payı ve ihracat etkinliğinde “ 1 numara “ olmak.

ADAYLARDA ARANILAN ÖZELLİKLER:

Şirketimizde işe alınacak adayların;

  • Üniversite mezunu, yabancı dil bilen,
  • Takım çalışmasına yatkın, yaratıcı,
  • Toplam Kalite felsefesine inanmış, değişime açık,
  • Bütünü görebilen,
  • Kendini ve işini sürekli olarak geliştirmeye istekli,
  • Sosyal ve çağdaş bir insan profiline sahip,

olmaları gerekmektedir.

ELEMAN SEÇİMİ: Şirketimize iş başvuruları; internet,fax,mektup v.b yollarla yapılabilir. Seçilen adaylara yabancı dil sınavı ve mülakat uygulanır.

PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ: Çalışanlarımızın, belirli bir dönemde kendilerine ve şirkete kattıkları artı değerler tesbit edilip, gelişmeleri yönlendirilir. Yılda bir kez yapılan bu ölçüm motive edici bir araç olarak kullanılır.

KARİYER PLANLAMA: Şirketimiz tüm personelin, nitelik ve yeteneklerini iş başında saptayarak, geliştirmesi gereken yönlerini bir eğitim planı dahilinde geliştirerek, başarılı olabilecekleri görevlerde ilerlemelerini sağlar.

EĞİTİM: Anadolu Isuzu’nun eğitime bakışı, çalışanların mesleki - kişisel bilgi ve becerilerini arttırmalarını destekleme yönündedir. Bireysel ve grup eğitimlerinin tespitinde şirketimizin performans değerlendirme ve kariyer planlama çalışmaları da önemli bir rol oynamaktadır.

ÜCRETLENDİRME: Anadolu Grubu Ücret Yönetimi sistemi doğrultusunda başlangıç ücretleri belirlenir. Ocak ayında  ücret zammı yapılır. Yıllık ödeme 12 maaş + 4 ikramiyedir. Beyaz yaka çalışanlarımız için Özel Sağlık Sigortası ve Çalışan Katkılı Bireysel Emeklilik Sistemi bulunmaktadır. Ayrıca gereken personel için ferdi kaza sigortası uygulanmaktadır.

STAJ OLANAKLARI: Üniversite öğrencisi 60 kişiye her yıl yaz döneminde, Meslek Lisesi öğrencisi 25 kişiye de bir öğretim yılı boyunca staj olanağı sağlanmaktadır. Bu sayının belirlenmesinde eğitim kurumlarına ayrılan kontenjan ve çalışanlarımızın yakınları olmaları önemlidir.

SOSYAL OLANAKLAR: ÇalışanlarıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Satınalma Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Satınalma MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin Mühendislik fakültelerinin Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip,Tercihen otomotiv sektörü satınalma süreçlerinde en az 2 yıl deneyime sahip,İletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen,Takibi çok güçlü, hızlı karar alıp, pratik düşünebilen, proaktif.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İthalat Uzmanı Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
İthalat UzmanıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin Mühendislik veya İktisadi İdari Bilimlere ait bölümlerinden mezun,Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, İthalat ve Yurt Dışı Satınalma süreçleri, Lojistik Süreçler, Üretim Metodolojisi ve Sistem Geliştirme konularında deneyimli veya yetiştirilmeye istekli,SAP tecrübesi olan, İşini mevzuat ve teknik bilgi ile sürdürebilecek, İletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen,Takibi çok güçlü, hızlı karar alıp, pratik düşünebilen, proaktif.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yerel Kamu ve Özel Müşteri Sorumlusu Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Yerel Kamu ve Özel Müşteri SorumlusuAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin tercihen İktisadi ve İdari Bilimler veya Mühendislik bölümlerinden mezunKey account (özel müşteri) yönetimi konusunda tercihen otomotiv sektöründe en az 2 yıl deneyime sahipAnalitik düşünme becerisi yüksek İletişimi güçlü, ekip çalışmasına yatkın Dinamik iş ortamına ayak uydurabilecek Sonuç ve başarı odaklı İyi derecede İngilizce bilen MS Office uygulamalarına hakim Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen  Seyahat engeli olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bayi Kanalı Sorumlusu Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Bayi Kanalı SorumlusuAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin tercihen İktisadi ve İdari Bilimler veya Mühendislik bölümlerinden mezunBayi yönetimi alanında tercihen otomotiv sektöründe en az 2 yıl deneyime sahipAnalitik düşünme becerisi yüksek İletişimi güçlü, ekip çalışmasına yatkın Dinamik iş ortamına ayak uydurabilecek Sonuç odaklı İyi derecede İngilizce bilen MS Office uygulamalarına hakim Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen  Seyahat engeli olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Bakım MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,Üretim sektöründe makina bakım ve onarımı konusunda 2 yıl tecrübeye sahip,Pnömatik, hidrolik ve mekanik sistemlerinde tecrübeli,Çok İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,İyi derecede SAP PM Bakım Modülü ve MS Office kullanıcı bilgisine sahip, Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek,Takım çalışmasına yatkın, yenilikçi ve analitik düşünebilen çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Assistant Business Development Specialist Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Assistant Business Development SpecialistAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
We are looking for Assistant Business Development Specialist, working as a part of General Management in Anadolu Isuzu.University degree from reputable universities in Industrial, Management, Computer or related Engineering Faculties or Management, Economics, Management Information Systems (MIS) FacultiesPreferably 1-2 years of experience in business development, project management or marketing areasHaving knowledge of entrepreneurship and start-up ecosystem Good communication and interpersonal skills Innovative, creative and open to continuous development Good planning, reporting and organizational skills Proactive and initiative taker Strong analytical skills Fluency in both written and spoken English Proficiency in MS Office applications
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı