Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Isuzu

ANADOLU ISUZU

Anadolu Isuzu'nun deneyimi ve birikimi 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaj'a dayanıyor. 1986 yılına dek Skoda komyonet üretimini sürdüren şirket, 1983'te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak Temmuz 1984'te İstanbul Kartal'daki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başladı.

2 Temmuz 1999'da Gebze Şekerpınar'daki yeni fabrikasına taşınan ve Ağustos 1999'dan beri yeni fabrikasında üretim yapan şirketin ortaklık dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

Anadolu : % 53.55
Isuzu (Japon) : % 16,99
Itochu (Japon) : % 12.74
Diğer : % 1.72
Halka Açık Hisseler : % 15

Anadolu Isuzu'nun Türk otomotiv sektöründe öncülük yaptığı konular arasında belkide en önemlisi müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı olmuştur.

Kuruluşundan bu yana üretim, satış ve satış sonrasında kalite bilincine önem veren Anadolu Isuzu, çalışma sistemi olarak 1995 yılında tümüyle etkinliğe ulaşan Toplam Kalite Yönetimi'ni, 1996 yılından itibaren de ISO-9002 kalite güvence sistemini uyguluyor. Bu çalışmaların meyvesini 1998 yılında ISO-9002 kalite belgesiyle alan Anadolu Isuzu, ayrıca ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu'nun da desteğiyle üretimde KAIZEN çalışmaları yapıyor.

2003 yılında şirket TÜV tarafından ISO-9001:2000 kalite sertifikasıyla ödüllendirildi. 2005 yılında ise BVQI, şirketin uyguladığı çevre yönetimi sistemini onaylayarak, Anadolu Isuzu’yu ISO 14001 setifikasıyla ödüllendirdi. Son olarak 2006 yılında şirketin sahip olduğu 9001:2000 kalite belgesi BVQI tarafından yenilendi. Kal-Der Kalite Derneği üyesi olan Anadolu Isuzu, ilk defa 1996 yılında Kalite Ödülü'ne başvuran kuruluşlar arasındadır.

Anadolu Isuzu İnsan Kaynakları Departmanı da, Anadolu Endüstri Holding İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Koordinatörlüğü'yle birlikte İnsan Kaynakları Sistemleri kapsamında 18 Aralık 2002 tarihinde BVQI tarafından denetlenerek, ISO 9001:2000 Kalite Belgesini almış ve bu konuda Türkiye'de ve dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir.

Ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu’nun desteği ve tüm çalışanlarımızın da katılımıyla KAIZEN çalışmaları da yapılmaktadır.

YENİ FABRİKAMIZ

Anadolu Isuzu’nun Gebze/Şekerpınar’daki yeni fabrikası 2 Temmuz 1999’da hizmete açılmıştır. Kamyon ve otobüs fabrikalarından oluşan yeni tesislerde Ağustos 1999’da üretime başlanmıştır. 230.000 m2 açık, 78.500 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren yeni fabrika 50 milyon dolarlık bir yatırımın ürünüdür.

Mevcut üretim kapasitesi yılda 13.155 araç olan fabrikamızda bu rakam küçük bir tevsiatla 20.000 adet/yıl’a ulaşabilir. 38.400 m2 kapalı alan üzerine kurulu Anadolu Isuzu Kamyon Fabrikası, preshane, kabin ve şasi imalat, boyahane, montaj hatları, ofisler ve ambarları içinde bulundurmaktadır. Anadolu Isuzu Midibüs Fabrikası ise toplam 23.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu olup, kabin imalat, montaj, trim ve boyahane bölümlerinden oluşmaktadır.

ÜRÜN YELPAZESİ

A) KAMYON GRUBU

NQR 3D (12.1 ton )

NQR (7.5 ton )

NPR (7.5 ton)

B) KAMYONET GRUBU

NKR (3.5 ton)

NKR-Wide (3.5 ton)

NKR-Low (3.5 ton)

C) OTOBÜS GRUBU

27 Kişilik Otobüs Grubu (Roybus, Roybus C)

Turkuaz

Belediye Otobüsü Grubu (Citibus, Urban)

İNSAN KAYNAKLARI

PERSONEL SAYISI : Anadolu Isuzu'da 31 Ocak 2008 tarihi itibari ile, 551’imavi yakalı ve 213’ü beyaz yaka olmak üzere toplam 764 kişi çalışmaktadır.

VİZYONUMUZ: Üretiminin önemli bir kısmını ihraç eden , dış ülkelerde ortaklıklar kuran ve dünyaya teknoloji , teknik eleman ve parça temin eden uluslararası bir şirket olmak.

AMACIMIZ: Ticari araçlarda kendi sınıfında; çevreye duyarlılık, kalite, pazar payı ve ihracat etkinliğinde “ 1 numara “ olmak.

ADAYLARDA ARANILAN ÖZELLİKLER:

Şirketimizde işe alınacak adayların;

  • Üniversite mezunu, yabancı dil bilen,
  • Takım çalışmasına yatkın, yaratıcı,
  • Toplam Kalite felsefesine inanmış, değişime açık,
  • Bütünü görebilen,
  • Kendini ve işini sürekli olarak geliştirmeye istekli,
  • Sosyal ve çağdaş bir insan profiline sahip,

olmaları gerekmektedir.

ELEMAN SEÇİMİ: Şirketimize iş başvuruları; internet,fax,mektup v.b yollarla yapılabilir. Seçilen adaylara yabancı dil sınavı ve mülakat uygulanır.

PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ: Çalışanlarımızın, belirli bir dönemde kendilerine ve şirkete kattıkları artı değerler tesbit edilip, gelişmeleri yönlendirilir. Yılda bir kez yapılan bu ölçüm motive edici bir araç olarak kullanılır.

KARİYER PLANLAMA: Şirketimiz tüm personelin, nitelik ve yeteneklerini iş başında saptayarak, geliştirmesi gereken yönlerini bir eğitim planı dahilinde geliştirerek, başarılı olabilecekleri görevlerde ilerlemelerini sağlar.

EĞİTİM: Anadolu Isuzu’nun eğitime bakışı, çalışanların mesleki - kişisel bilgi ve becerilerini arttırmalarını destekleme yönündedir. Bireysel ve grup eğitimlerinin tespitinde şirketimizin performans değerlendirme ve kariyer planlama çalışmaları da önemli bir rol oynamaktadır.

ÜCRETLENDİRME: Anadolu Grubu Ücret Yönetimi sistemi doğrultusunda başlangıç ücretleri belirlenir. Ocak ayında  ücret zammı yapılır. Yıllık ödeme 12 maaş + 4 ikramiyedir. Beyaz yaka çalışanlarımız için Özel Sağlık Sigortası ve Çalışan Katkılı Bireysel Emeklilik Sistemi bulunmaktadır. Ayrıca gereken personel için ferdi kaza sigortası uygulanmaktadır.

STAJ OLANAKLARI: Üniversite öğrencisi 60 kişiye her yıl yaz döneminde, Meslek Lisesi öğrencisi 25 kişiye de bir öğretim yılı boyunca staj olanağı sağlanmaktadır. Bu sayının belirlenmesinde eğitim kurumlarına ayrılan kontenjan ve çalışanlarımızın yakınları olmaları önemlidir.

SOSYAL OLANAKLAR: ÇalışanlarıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yedek Parça Planlama ve Stok Kontrol Uzman Yrd. Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Yedek Parça Planlama ve Stok Kontrol Uzman Yrd.Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler (İşletme, İktisat vb.) veya Makina Mühendisliği lisans bölümlerinden mezunTercihen konusunda 2-3 yıl tecrübeye sahip İyi düzeyde İngilizce bilen Güçlü iletişim bilgisine sahip ve takım çalışmasına yatkın Analitik düşünce yeteneğine sahip ve çözüm odaklı Planlama, takip ve raporlama becerileri yüksek MS office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen Tercihen SAP programını bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Boyahaneden Sorumlu Üretim Mühendisi Kocaeli Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Boyahaneden Sorumlu Üretim MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya ve Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen otomotiv sektöründe en az 2-3 yıl boyahane tesisi deneyimli, İyi düzeyde İngilizce bilen, Problem çözme ve sonuç odaklı, Analitik bakış açısına sahip, İnsan ilişkileri güçlü, Üretim sahasında çalışmaya istekli, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek  çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Satın Alma MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Tercihen Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinden mezun olmuş (Makine, Endüstri, Metalurji, Elektrik, Elektronik Müh.),Tercihen otomotiv sektöründe yedek parça/eşdeğer (muadil) parça satınalma faaliyetlerinde en az iki yıl deneyimli,Yurt içi ve yurt dışı yedek parça tedarikçi portföyüne hakim, İyi derecede İngilizce bilen, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Analitik düşünme yeteneğine sahip, çözüm odaklı, iş takibi yapabilecek ve kapatacak, sorumluluk, güçlü iletişim ve liderlik yetenekleri olan, inisiyatif alabilecek,Sigara kullanmayan, Sürücü belgesi olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Seyahate engeli olmayan, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Proje Stajyeri Kocaeli Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Uzun Dönem Proje StajyeriAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin Makina Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, İşletme, İktisat, Sosyal Bilimler vb. bölümlerinde lisans bitirme projesialabilecek 4.sınıf öğrencisi olmak,Eylül 2017 – Haziran 2018 döneminde tercihen haftada minimum 3 gün Ar-Ge, Satınalma, İnsan Kaynakları, Satış Sonrası Hizmetler, Kalite, Üretim Planlama ve Üretim departmanlarında çalışabilecek ders programına sahip olmak,Otomotiv sektöründe kariyer hedeflemek,Çok iyi derecede İngilizce bilmek,Makina Mühendisliği öğrencileri için; başlangıç seviyesinde CATIA, HyperWorks kullanabilmek veya kullanmaya istekli olmak.
Stajyer        İlan Detayı
Üretim Planlama ve Stok Kontrol Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üretim Planlama ve Stok Kontrol MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Genel Nitelikler:Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen, MS Office uygulamalarına hakim, Tercihen SAP/R3 programında tecrübeli, Analitik düşünme yönü kuvvetli, Ekip çalışmasına yatkın, Başarı odaklı, Planlama ve iş takip becerisi yüksek, Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Destek Uzman Yardımcısı Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
İhracat Destek Uzman YardımcısıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun,Genel muhasebe konusunda tecrübeli,İlgili alanda Otomotiv sektörü deneyimi olan,MS ofis uygulamalarını ve SAP modülünü etkin kullanabilen,Analitik yönü kuvvetli,Sorumluluk duygusu yüksek,İletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın,Planlı ve sistemli çalışabilen, zaman ve kriz yönetimi konusunda başarılı,Yazılı ve sözlü İngilizce bilgisi olanadaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Metod Konstruktörü Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Metod KonstruktörüAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin  Makine/ Makine Resim ve Kontrüksiyon/ Otomotiv Teknolojisi/ Malzeme/ Metal Teknolojileri vb.önlisans bölümlerinden mezun, Otomotiv sektöründe tasarım alanında en az 2 yıl tecrübeli,MS Office ve Catia ve Autocad programlarını kullanabilen,Tercihen yeterli seviyede ingilizce bilen,Aktif olarak araç kullanabilen ve seyahat engeli olmayan,Güçlü iletişim becerilerine sahip, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişime açık
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ar-Ge Homologasyon Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Ar-Ge Homologasyon MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen Üniversitelerin  Mühendislik bölümlerinden mezun ( Tercihen Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, vb.bölümlerinden mezun ),Tercihen homologasyon süreçlerinde deneyimli, Teknik mevzuat  incelemeye yatkın, İnsan ilişkileri kuvvetli, Detaycı ve sonuç odaklı, Takım çalışmasına yatkın ve Sürekli gelişime açık, MS Office programları programlarını kullanabilen, Çok İyi derece sözlü ve yazılı İngilizce bilgisine sahip, Seyahat engeli olmayan, Sürücü belgesine (B) sahip ve aktif olarak araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün ve Platform Uzmanı Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Ürün ve Platform UzmanıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin Mühendislik veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’nden mezunAr-ge, ürün geliştirme, ürün yönetimi, proje yönetimi veya pazarlama alanlarında 1-2 yıl tecrübeli veya yetiştirilmeye istekliÇok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip Yazılı ve sözlü iletişim becerileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın Yenilikçi, yaratıcı ve sürekli gelişmeye açık Planlama, raporlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş Analitik bakış açısına sahip ve sorumluluk sahibi Dinamik çalışma ortamına ayak uydurabilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı