Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Isuzu

ANADOLU ISUZU

Anadolu Isuzu'nun deneyimi ve birikimi 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaj'a dayanıyor. 1986 yılına dek Skoda komyonet üretimini sürdüren şirket, 1983'te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak Temmuz 1984'te İstanbul Kartal'daki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başladı.

2 Temmuz 1999'da Gebze Şekerpınar'daki yeni fabrikasına taşınan ve Ağustos 1999'dan beri yeni fabrikasında üretim yapan şirketin ortaklık dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

Anadolu : % 53.55
Isuzu (Japon) : % 16,99
Itochu (Japon) : % 12.74
Diğer : % 1.72
Halka Açık Hisseler : % 15

Anadolu Isuzu'nun Türk otomotiv sektöründe öncülük yaptığı konular arasında belkide en önemlisi müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı olmuştur.

Kuruluşundan bu yana üretim, satış ve satış sonrasında kalite bilincine önem veren Anadolu Isuzu, çalışma sistemi olarak 1995 yılında tümüyle etkinliğe ulaşan Toplam Kalite Yönetimi'ni, 1996 yılından itibaren de ISO-9002 kalite güvence sistemini uyguluyor. Bu çalışmaların meyvesini 1998 yılında ISO-9002 kalite belgesiyle alan Anadolu Isuzu, ayrıca ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu'nun da desteğiyle üretimde KAIZEN çalışmaları yapıyor.

2003 yılında şirket TÜV tarafından ISO-9001:2000 kalite sertifikasıyla ödüllendirildi. 2005 yılında ise BVQI, şirketin uyguladığı çevre yönetimi sistemini onaylayarak, Anadolu Isuzu’yu ISO 14001 setifikasıyla ödüllendirdi. Son olarak 2006 yılında şirketin sahip olduğu 9001:2000 kalite belgesi BVQI tarafından yenilendi. Kal-Der Kalite Derneği üyesi olan Anadolu Isuzu, ilk defa 1996 yılında Kalite Ödülü'ne başvuran kuruluşlar arasındadır.

Anadolu Isuzu İnsan Kaynakları Departmanı da, Anadolu Endüstri Holding İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Koordinatörlüğü'yle birlikte İnsan Kaynakları Sistemleri kapsamında 18 Aralık 2002 tarihinde BVQI tarafından denetlenerek, ISO 9001:2000 Kalite Belgesini almış ve bu konuda Türkiye'de ve dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir.

Ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak, Isuzu’nun desteği ve tüm çalışanlarımızın da katılımıyla KAIZEN çalışmaları da yapılmaktadır.

YENİ FABRİKAMIZ

Anadolu Isuzu’nun Gebze/Şekerpınar’daki yeni fabrikası 2 Temmuz 1999’da hizmete açılmıştır. Kamyon ve otobüs fabrikalarından oluşan yeni tesislerde Ağustos 1999’da üretime başlanmıştır. 230.000 m2 açık, 78.500 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren yeni fabrika 50 milyon dolarlık bir yatırımın ürünüdür.

Mevcut üretim kapasitesi yılda 13.155 araç olan fabrikamızda bu rakam küçük bir tevsiatla 20.000 adet/yıl’a ulaşabilir. 38.400 m2 kapalı alan üzerine kurulu Anadolu Isuzu Kamyon Fabrikası, preshane, kabin ve şasi imalat, boyahane, montaj hatları, ofisler ve ambarları içinde bulundurmaktadır. Anadolu Isuzu Midibüs Fabrikası ise toplam 23.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu olup, kabin imalat, montaj, trim ve boyahane bölümlerinden oluşmaktadır.

ÜRÜN YELPAZESİ

A) KAMYON GRUBU

NQR 3D (12.1 ton )

NQR (7.5 ton )

NPR (7.5 ton)

B) KAMYONET GRUBU

NKR (3.5 ton)

NKR-Wide (3.5 ton)

NKR-Low (3.5 ton)

C) OTOBÜS GRUBU

27 Kişilik Otobüs Grubu (Roybus, Roybus C)

Turkuaz

Belediye Otobüsü Grubu (Citibus, Urban)

İNSAN KAYNAKLARI

PERSONEL SAYISI : Anadolu Isuzu'da 31 Ocak 2008 tarihi itibari ile, 551’imavi yakalı ve 213’ü beyaz yaka olmak üzere toplam 764 kişi çalışmaktadır.

VİZYONUMUZ: Üretiminin önemli bir kısmını ihraç eden , dış ülkelerde ortaklıklar kuran ve dünyaya teknoloji , teknik eleman ve parça temin eden uluslararası bir şirket olmak.

AMACIMIZ: Ticari araçlarda kendi sınıfında; çevreye duyarlılık, kalite, pazar payı ve ihracat etkinliğinde “ 1 numara “ olmak.

ADAYLARDA ARANILAN ÖZELLİKLER:

Şirketimizde işe alınacak adayların;

  • Üniversite mezunu, yabancı dil bilen,
  • Takım çalışmasına yatkın, yaratıcı,
  • Toplam Kalite felsefesine inanmış, değişime açık,
  • Bütünü görebilen,
  • Kendini ve işini sürekli olarak geliştirmeye istekli,
  • Sosyal ve çağdaş bir insan profiline sahip,

olmaları gerekmektedir.

ELEMAN SEÇİMİ: Şirketimize iş başvuruları; internet,fax,mektup v.b yollarla yapılabilir. Seçilen adaylara yabancı dil sınavı ve mülakat uygulanır.

PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ: Çalışanlarımızın, belirli bir dönemde kendilerine ve şirkete kattıkları artı değerler tesbit edilip, gelişmeleri yönlendirilir. Yılda bir kez yapılan bu ölçüm motive edici bir araç olarak kullanılır.

KARİYER PLANLAMA: Şirketimiz tüm personelin, nitelik ve yeteneklerini iş başında saptayarak, geliştirmesi gereken yönlerini bir eğitim planı dahilinde geliştirerek, başarılı olabilecekleri görevlerde ilerlemelerini sağlar.

EĞİTİM: Anadolu Isuzu’nun eğitime bakışı, çalışanların mesleki - kişisel bilgi ve becerilerini arttırmalarını destekleme yönündedir. Bireysel ve grup eğitimlerinin tespitinde şirketimizin performans değerlendirme ve kariyer planlama çalışmaları da önemli bir rol oynamaktadır.

ÜCRETLENDİRME: Anadolu Grubu Ücret Yönetimi sistemi doğrultusunda başlangıç ücretleri belirlenir. Ocak ayında  ücret zammı yapılır. Yıllık ödeme 12 maaş + 4 ikramiyedir. Beyaz yaka çalışanlarımız için Özel Sağlık Sigortası ve Çalışan Katkılı Bireysel Emeklilik Sistemi bulunmaktadır. Ayrıca gereken personel için ferdi kaza sigortası uygulanmaktadır.

STAJ OLANAKLARI: Üniversite öğrencisi 60 kişiye her yıl yaz döneminde, Meslek Lisesi öğrencisi 25 kişiye de bir öğretim yılı boyunca staj olanağı sağlanmaktadır. Bu sayının belirlenmesinde eğitim kurumlarına ayrılan kontenjan ve çalışanlarımızın yakınları olmaları önemlidir.

SOSYAL OLANAKLAR: ÇalışanlarıAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yurdışı Servis Bölge Sorumlusu Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Yurdışı Servis Bölge SorumlusuAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Anadolu Grubu, Isuzu Motors Limited ve Itochu ortaklığında halka açık olan Anadolu Isuzuhafif kamyon, kamyonet, küçük otobüs ve pick-up gibi ticari araçların üretim ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Anadolu Isuzu’nun kurulduğu günden bu yana en önemli hedefi, müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı oldu. 2014 yılında 30. yılını kutlayan Anadolu Isuzu, bugüne kadar 130.000 adeti aşkın araç üretti.Anadolu Isuzu, Isuzu Motors’un üstün üretim standartlarını sağlamak amacıyla verdiği “Isuzu Manufacturing Management” (IMM) ödülünü ilk kez 2008 yılında alırken 2012 yılında da bu başarıyı tekrarladı.Anadolu Isuzu, AR-GE merkezinde geliştirdiği, otobüs ve kamyon tasarımları ile özgün ürünlere imza atıyor. Türkiye’de tamamen yerli tasarıma sahip olup global marka kullanan tek otobüsü üreten Anadolu Isuzu otobüslerinin ihracatını 26 ülkeye yapmakta ve Türkiye’de 10 yıldır küçük otobüs ihracat lideri konumunda bulunmaktadır. Anadolu Isuzu, 2014’ün Mart ayında, 2004 yılından beri ithal ettiği D-Max’lerin üretimine başladı. Isuzu D-Max’ler Türkiye’de üretilen ilk yerli pick-up olma özelliğini taşıyor.Önde gelen üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen otomotiv sektöründe tecrübeye sahip, Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, tercihen ikinci yabancı dil bilgisi,Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen, MS Office uygulamalarına hakim Seyahat engeli olmayan, Başarı odaklı, analitik düşünce yapısına ve güçlü iletişim becerisine sahip, ekip çalışmasına yatkın adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satınalma Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Satınalma MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun (Makine, Endüstri, Metalurji, Elektrik-Elektronik Müh. vb.)Tercihen otomotiv sektöründe savunma sanayi ya da kamu satınalma projelerinde en az 2-3 yıl deneyimliSavunma sanayi ve kamu alımlarında yurt içi ve yurt dışı tedarikçi portföyüne hakimİyi derecede İngilizce bilen Analitik düşünme yeteneğine sahip ve çözüm odaklı yaklaşabilen İnisiyatif kullanabilen İş takibi yüksek İletişim yönü güçlü Sürücü belgesi olan ve aktif olarak araç kullanabilen Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, seyahat engeli bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Yöneticisi Kocaeli Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Ürün YöneticisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Önde gelen üniversitelerin İktisadi-İdari Bilimler veya Mühendislik bölümlerinden mezunTercihen Otomotiv sektörü deneyimi olan Ürün ve marka yönetimi, ürün döngüsü yönetimi, pazar analizleri ve fiyatlama konularında tecrübeliSaha deneyimine sahip Yazılı ve sözlü çok iyi düzeyde ingilizce bilgisi olanİleri düzeyde SAP ve MS Office uygulamalarını kullanabilen  Güçlü iletişim bilgisine sahip ve takım çalışmasına yatkın Çok yönlü ve analitik düşünebilen Proaktif Raporlama ve analiz gücü yüksek Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen Esnek çalışma koşullarına ve yoğun seyahat programına ayak uydurabilecek adaylar aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurt Dışı Satınalma Mühendisi Kocaeli, İstanbul(Asya) Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Yurt Dışı Satınalma MühendisiAnadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş.
Anadolu Grubu, Isuzu Motors Limited ve Itochu ortaklığında halka açık olanAnadolu Isuzuhafif kamyon, kamyonet, küçük otobüs ve pick-up gibi ticari araçların üretim ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Anadolu Isuzu’nun kurulduğu günden bu yana en önemli hedefi, müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı oldu. 2014 yılında 30. yılını kutlayan Anadolu Isuzu, bugüne kadar 130.000 adeti aşkın araç üretti.Anadolu Isuzu, Isuzu Motors’un üstün üretim standartlarını sağlamak amacıyla verdiği “Isuzu Manufacturing Management” (IMM) ödülünü ilk kez 2008 yılında alırken 2012 yılında da bu başarıyı tekrarladı.Anadolu Isuzu, AR-GE merkezinde geliştirdiği, otobüs ve kamyon tasarımları ile özgün ürünlere imza atıyor. Türkiye’de tamamen yerli tasarıma sahip olup global marka kullanan tek otobüsü üreten Anadolu Isuzu otobüslerinin ihracatını 26 ülkeye yapmakta ve Türkiye’de 10 yıldır küçük otobüs ihracat lideri konumunda bulunmaktadır. Anadolu Isuzu, 2014’ün Mart ayında, 2004 yılından beri ithal ettiği D-Max’lerin üretimine başladı. Isuzu D-Max’ler Türkiye’de üretilen ilk yerli pick-up olma özelliğini taşıyor.Önde gelen üniversitelerin Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği vb. lisans bölümlerinden mezun,Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Yurt Dışı Satınalma / İthalat süreçleri, Lojistik Süreçler, Üretim Metodolojisi ve Sistem Geliştirme konularında deneyimli veya yetiştirilmeye istekli,SAP tecrübesi olan, İşini teknik bilgi yanında mevzuat takibiyle sürdürebilecek, İletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, Takibi çok güçlü, hızlı karar alıp, pratik düşünebilen, proaktif.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı