Anadolubank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1997


ANADOLUBANK

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak faaliyetlerine başlayan Anadolubank, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlamış ve ülkemiz bankacılık sektörünün saygın isimleri arasındaki yerini almıştır.

Habaş ismi, Anadolubank'ın yurt içi piyasalarda olduğu kadar uluslararası arenada da riski kabul edilen bir kurum kimliğine kavuşmasında önemli rol oynamıştır.

Bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarında her türlü ürünü müşterilerinin hizmetine sunan Anadolubank, değişken müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme konusunda iddialı bir kurumdur. Yetkin kadrosu, hızla gelişmekte olan fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ile teknolojik altyapısı bu anlamdaki çalışmalara büyük katkı sağlamaktadır.

Anadolubank, faaliyete geçtiği günden itibaren uluslararası alanda etkin bir politika izlemiş, uyguladığı etkin pazarlama stratejisi sonucunda güçlü bir muhabir ağı tesis etmiştir. Sağladığı uluslararası kredi olanakları, Bankanın dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermesini olanaklı kılmıştır.

Türk ekonomi tarihinde benzeri görülmemiş bir mali krizin yaşandığı 2001 yılında Anadolubank likidite yönetimine verdiği büyük önem sayesinde bu süreci en az hasarla atlatmayı başarabilmiştir. GSMH'nın %9.4 oranında küçüldüğü 2001 yılı, Türk Lirası'nda tarihi bir değer kaybının kaydedildiği, işsizlik oranının üst seviyelere tırmandığı, hemen hemen tüm sektörlerde kapasite kullanım oranlarının büyük ölçüde düşüş gösterdiği bir yıl olarak hatırlanacaktır. Anadolubank, izlediği dikkatli mali politikalarının sonucunda bu kaotik süreci kendi lehine kullanma becerisini göstermiş; geleceğe yönelik planlarını oluşturarak yeni rekabet şartlarına uyum anlamında kendisini her anlamda yarınların bankacılığına hazırlamayı başarabilmiştir.

Anadolubank'ın ana hissedarı olan Habaş Grubunun gücü ve kesintisiz desteği Bankanın en önemli varlıklarındadır. Habaş Grubu, büyüme sürecinde ve ihtiyaç duyulabilecek her anda, Bankanın özvarlıklarına gerekli katkılarda bulunmaktan Grup ticaret hacimlerini yönlendirmeye kadar farklı boyutlarda Anadolubank'a destek olmaya ve hissedar olmanın kendisine yüklediği ödevleri eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir.

www.anadolubank.com.tr
     

Personel Yapısı (31.12.2017)      

Şube sayısı: 112

Personel sayısı: 1817

Yüksek Lisans mezunu: %4,95
Lisans mezunu: %72,81
Ön lisans mezunu:%6,33
Lise mezunu:%15,85
Kadın Çalışan Oranı: %44.25
Erkek Çalışan Oranı: %55.75Banka Yönetimi


YÖNETİM KURULU


Mehmet Rüştü BAŞARAN
Başkan, Murahhas Üye 

İzzet ŞAHİN
Üye

Engin TÜRKER
Üye
 

Erol ALTINTUĞ
Üye

Fikriye Filiz HASESKİ
Üye

Sencan DEREBEYOĞLU
Üye

Yusuf GEZGÖR
Üye

Namık ÜLKE
Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi

ÜST YÖNETİM

Namık ÜLKE
Genel Müdür Vekili

İsmet DEMİR
Genel Müdür Yrd. - İnsan Kaynakları

Merih YURTKURAN
Genel Müdür Yrd. - Uluslararası Bankacılık

Orhan Asım Tunç BERGSAN
Genel Müdür Yrd. - Bilgi Teknolojileri

A.Kürşad ORHUN
Genel Müdür Yrd. - Operasyon

Ferudun CANBAY
Genel Müdür Yrd. - Mali İşler


Genel Müdür Yrd. - Mevduat ve Perakende Bankacılık

Recep ATAKAN
Genel Müdür Yrd. – Hazine

Ali Tunç DORÖZ
Genel Müdür Yrd. - Kredi Takip

İlhan KÜÇÜKAHMETLER
Genel Müdür Yrd. - Tarım Bankacılığı

Ali İhsan ARIDAŞIR
Genel Müdür Yrd. - Kredi Tahsis 

İsmail Atakan ÖZGÜNEY
Genel Müdür Yrd. - Ticari ve İşletme Bankacılığı

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bankacılık

Firma web sitesi: www.anadolubank.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 1500-1999


Anadolubank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kobi Bankacılığı Portföy Yöneticisi İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Kobi Bankacılığı Portföy YöneticisiAnadolubank
Bankamız Konya, İzmir, İzmir-Karşıyaka ve İstanbul-Davutpaşa, Sultanhamam, Beylikdüzü, Karaköy Şubelerinde görevlendirilmek üzere;Tercihen Üniversite mezunu, Banka şubelerinde Kobi Bankacılığı alanında 3 yıl ve üzeri iş deneyimine sahip,Bankacılık ürünleri ve mevzuatına hakim, Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan, Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın, Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen, Krediler, Dış Ticaret, Nakit Yönetimi sistemleri ve Mali Analiz konusunda bilgili,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan, Aktif araç kullanabilen Portföy Yöneticileri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yatırım Uzmanı Adana Anadolubank
Yatırım UzmanıAnadolubank
Anadolu Yatırım Adana Şubesi'nde istihdam edilmek üzere;         Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren ilgili bölümlerinden mezun,         Düzey 3 ve Türev araçlar Lisanslarına sahip,          Hisse senedi, Viop, Forex piyasa bilgisine hakim,          Bankaların yatırım iştiraklerinde veya aracı kurumlarda satış konusunda en az 3 sene tecrübeli,         Tercihen müşteri portföyü bulunan,          Ekip çalışmasına yatkın yatırım uzmanı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Birim Yöneticisi/Müdür Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Birim Yöneticisi/Müdür YardımcısıAnadolubank
Bankamız Risk Yönetimi Departmanı Operasyonel Risk Birimi için Birim Yöneticisi ve Müdür Yardımcısı unvanıyla çalışacak adaylar aranmaktadır. Lisans veya Yüksek Lisans mezunu, Bankaların Risk Yönetimi, İş Sürekliliği, Teftiş Kurulu veya İç Kontrol bölümlerinde görev almış,Operasyonel risk konusunda en az 8 yıl deneyim sahibi, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Analitik düşünme, ekip yönetme yetkinliklerine sahip, İletişim ve temsil yeteneği bulunan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Genel BaşvuruAnadolubank
*Anadolubank A.Ş. Genel Müdürlüğü ve İstanbul Şubelerimizde muhtelif pozisyonlarda değerlendirilmek üzere,*Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı ve engelli personel kadrosunda istihdam edilmeye uygun olan,*İnsan ilişkileri kuvvetli ve güler yüzlü,*Yazılı-sözlü iletişim becerisi gelişmiş, iş takibinde başarılı ve kişisel motivasyonu yüksek,*En az lise mezunu,*Tercihen 20-30 yaş arası,*Engellilik derecesi %40 ve üzeri olan; tam teşekküllü devlet hastanelerinden belgeleyen,*MS Office programlarını kullanabilen,Engelli Personel arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Finansman Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Finansman UzmanıAnadolubank
Anadolu Leasing  - Finansman Departmanımız için;Üniversitelerin İktisat, İşletme, Ekonomi, Maliye veya Mühendislik bölümlerinden mezun,Finans ve finansal raporlamalar konusunda en az 5 yıl deneyim sahibi olan, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen,  Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan aday arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
BT RİSK YÖNETİMİ TAKIM LİDERİ İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
BT RİSK YÖNETİMİ TAKIM LİDERİAnadolubank
·         Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun,·         Bilgi Teknolojileri Denetimi / Yönetişimi konusunda teknik bilgi ve deneye sahip,·         Bilgi sistemlerine yönelik süreçlere, uygulamalara ve risklere hakim,·         COBIT, ISO 27001, PCI-DSS gibi uluslararası standartlar konusunda bilgili,·         Bilgi Teknolojileri yönetişim dünyasını takip eden, öğrenmeye ve gelişmeye açık,·         Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,·         Planlama ve iş takibinde başarılı, kendi işinin lideri olanBilgi Teknolojileri Risk Yönetimi Takım Lideri arayışımız mevcuttur.***Bağımsız denetim firmalarında Bilgi Sistemleri denetimi/danışmanlığı alanında veya Bankaların Bilgi Teknolojileri bölümlerinde, Süreç Yönetimi/BT Yönetişimi/BT Risk Yönetimi/Bilgi Güvenliği bölümlerinden herhangi birinde çalışmış adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Perakende Bankacılık Yönetmeni Ankara, Antalya... Anadolubank
Perakende Bankacılık YönetmeniAnadolubank
Bankamız İstanbul (Etiler, Kazasker, Taksim), Antalya ve Ankara şubelerimizde görevlendirilmek üzere,Tercihen Üniversite mezunu, Perakende Bankacılık ve Mevduat alanında en az 5 yıl deneyim sahibi, Hazine/Türev Ürünlerine ve Bankacılık mevzuatına hakim, Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan, Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın, Gelişmiş iletişim ve ikna becerilerine sahip Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen, SPK lisans belgesi ve BES sertifikasına sahip, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan, Aktif araç kullanabilen, Portföy Yöneticileri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı