Anadolubank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1997


ANADOLUBANK

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak faaliyetlerine başlayan Anadolubank, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlamış ve ülkemiz bankacılık sektörünün saygın isimleri arasındaki yerini almıştır.

Habaş ismi, Anadolubank'ın yurt içi piyasalarda olduğu kadar uluslararası arenada da riski kabul edilen bir kurum kimliğine kavuşmasında önemli rol oynamıştır.

Bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarında her türlü ürünü müşterilerinin hizmetine sunan Anadolubank, değişken müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme konusunda iddialı bir kurumdur. Yetkin kadrosu, hızla gelişmekte olan fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ile teknolojik altyapısı bu anlamdaki çalışmalara büyük katkı sağlamaktadır.

Anadolubank, faaliyete geçtiği günden itibaren uluslararası alanda etkin bir politika izlemiş, uyguladığı etkin pazarlama stratejisi sonucunda güçlü bir muhabir ağı tesis etmiştir. Sağladığı uluslararası kredi olanakları, Bankanın dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermesini olanaklı kılmıştır.

Türk ekonomi tarihinde benzeri görülmemiş bir mali krizin yaşandığı 2001 yılında Anadolubank likidite yönetimine verdiği büyük önem sayesinde bu süreci en az hasarla atlatmayı başarabilmiştir. GSMH'nın %9.4 oranında küçüldüğü 2001 yılı, Türk Lirası'nda tarihi bir değer kaybının kaydedildiği, işsizlik oranının üst seviyelere tırmandığı, hemen hemen tüm sektörlerde kapasite kullanım oranlarının büyük ölçüde düşüş gösterdiği bir yıl olarak hatırlanacaktır. Anadolubank, izlediği dikkatli mali politikalarının sonucunda bu kaotik süreci kendi lehine kullanma becerisini göstermiş; geleceğe yönelik planlarını oluşturarak yeni rekabet şartlarına uyum anlamında kendisini her anlamda yarınların bankacılığına hazırlamayı başarabilmiştir.

Anadolubank'ın ana hissedarı olan Habaş Grubunun gücü ve kesintisiz desteği Bankanın en önemli varlıklarındadır. Habaş Grubu, büyüme sürecinde ve ihtiyaç duyulabilecek her anda, Bankanın özvarlıklarına gerekli katkılarda bulunmaktan Grup ticaret hacimlerini yönlendirmeye kadar farklı boyutlarda Anadolubank'a destek olmaya ve hissedar olmanın kendisine yüklediği ödevleri eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir.

www.anadolubank.com.tr
     

Personel Yapısı (28.02.2016)      

Şube sayısı: 108

Personel sayısı: 1808

Yüksek Lisans mezunu: %5.37
Lisans mezunu: %71.96
Ön lisans mezunu:%6.47
Lise mezunu:%16.15
Kadın Çalışan Oranı: %44.25
Erkek Çalışan Oranı: %55.75Banka Yönetimi


YÖNETİM KURULU


Mehmet Rüştü BAŞARAN
Başkan, Murahhas Üye 

Pulat AKÇİN
Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Vekili
 

İzzet ŞAHİN
Üye

Engin TÜRKER
Üye
 

Erol ALTINTUĞ
Üye

Fikriye Filiz HASESKİ
Üye

Sencan DEREBEYOĞLU
Üye

Yusuf GEZGÖR
Üye


ÜST YÖNETİM

İsmet DEMİR
Genel Müdür Yrd. - İnsan Kaynakları

Merih YURTKURAN
Genel Müdür Yrd. - Uluslararası Bankacılık

Orhan Asım Tunç BERGSAN
Genel Müdür Yrd. - Bilgi Teknolojileri

A.Kürşad ORHUN
Genel Müdür Yrd. - Operasyon

Namık ÜLKE
Genel Müdür Yrd. - Ticari ve İşletme Bankacılığı
 
Ferudun CANBAY
Genel Müdür Yrd. - Mali İşler

Taner AYHAN
Genel Müdür Yrd. - Mevduat ve Perakende Bankacılık

Recep ATAKAN
Genel Müdür Yrd. – Hazine

Ali Tunç DORÖZ
Genel Müdür Yrd. - Kredi Takip

İlhan KÜÇÜKAHMETLER
Genel Müdür Yrd. - Tarım Bankacılığı

Ali İhsan ARIDAŞIR
Genel Müdür Yrd. - Kredi Tahsis 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bankacılık

Firma web sitesi: www.anadolubank.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 1500-1999


Anadolubank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kobi Bankacılığı Portföy Yöneticisi Gaziantep Anadolubank
Kobi Bankacılığı Portföy YöneticisiAnadolubank
Bankamız Gaziantep Şubesinde görevlendirilmek üzere;        Üniversite mezunu, Banka şubelerinde Kobi Bankacılığı alanında 4 yıl ve üzeri iş deneyimine sahip,Bankacılık ürünleri ve mevzuatına hakim, Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan, Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın, Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen, Krediler, Dış Ticaret, Nakit Yönetimi sistemleri ve Mali Analiz konusunda bilgili,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan, Aktif araç kullanabilen Portföy Yöneticileri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Perakende Bankacılık Portföy Yöneticisi Ankara, İstanbul(Avr.)... Anadolubank
Perakende Bankacılık Portföy YöneticisiAnadolubank
Bankamız Ankara, Bakırköy ve Suadiye şubelerimizde görevlendirilmek üzere,Tercihen Üniversite mezunu, Perakende Bankacılık ve Mevduat alanında en az 5 yıl deneyim sahibi, Hazine/Türev Ürünlerine ve Bankacılık mevzuatına hakim, Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan, Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın, Gelişmiş iletişim ve ikna becerilerine sahip Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen, SPK lisans belgesi ve BES sertifikasına sahip, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan, Aktif araç kullanabilen, Portföy Yöneticileri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi Sistemleri Müfettişi İstanbul(Asya) Anadolubank
Bilgi Sistemleri MüfettişiAnadolubank
BT Müfettişi / BT Müfettiş YardımcısıBankamız Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesindeki Bilgi Teknolojileri Denetim Ekibi’nde görevlendirilmek üzere:Üniversitelerin Bilgisayar, Endüstri, Elektronik, Yazılım, Matematik Mühendisliği, Yönetim ve Bilişim Sistemleri vb. bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, raporlama, sunum ve kurumu temsil etme özelliklerine sahip,MS Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilen, Veri tabanı uygulamaları (SQL, Oracle, Toad vb.) konusunda bilgi sahibi, İşletim sistemi ve network uygulamaları (Windows, Linux, Unix, Cisco, Mail Server vb.) ve yapılar konusunda bilgi sahibi,Temel Bilgi Güvenliği Uygulama ve Süreçleri (Firewall, IDS, IPS vb.) hususunda bilgi sahibi,COBIT, ITIL, ISO27001 ve benzeri Bilgi Sistemleri Yönetişim Standartları konusunda bilgi sahibi,Tek başına Bilgi Sistemleri denetimi yapma nitelik-yeterliliğine sahip, 2 – 4 yıl arası iş deneyimi bulunan, Seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış / askerlikle ilişiği bulunmayanaday arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Perakende Bankacılık Kredi Ağırlıklı Portföy Denizli, Hatay... Anadolubank
Perakende Bankacılık Kredi Ağırlıklı PortföyAnadolubank
Bankamız şubelerinde görevlendirilmek üzere;         ·         Tercihen Üniversite mezunu,·         0-2 milyon arası cirodaki firmalara kredi satışı konusunda bilgili,·         Banka şubelerinde Mikro ve İşletme Bankacılığı alanında 3 yıl ve üzeri iş deneyimine sahip,·         Bankacılık ürünleri ve mevzuatına hakim,·         Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan,·         Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın,·         Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen,·         Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan,·         Aktif araç kullanabilen. Portföy Yöneticileri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Genel BaşvuruAnadolubank
*Anadolubank A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde muhtelif pozisyonlarda değerlendirilmek üzere,*Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı ve engelli personel kadrosunda istihdam edilmeye uygun olan,*İnsan ilişkileri kuvvetli ve güler yüzlü,*Yazılı-sözlü iletişim becerisi gelişmiş, iş takibinde başarılı ve kişisel motivasyonu yüksek,*En az lise mezunu,*Tercihen 20-30 yaş arası,*Engellilik derecesi %40 ve üzeri olan; tam teşekküllü devlet hastanelerinden belgeleyen,*MS Office programlarını kullanabilen,Engelli Personel arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mikro Kredi Tahsis Grup Müdürü İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Mikro Kredi Tahsis Grup MüdürüAnadolubank
*Bankaların Kredi Tahsis Departmanlarında en az 10 yıl tecrübesi olan,*Mikro ve Bireysel Kredi Tahsisi konusunda deneyimli,*Rating, Karar Ağacı ve Skor Kart Projelerinde aktif rol almış,*Kurumumuzda kullanılmakta olan Karar Destek Sistemi ile ilgili güncelleme, geliştirme ve raporlama konularında sorumluluk üstlenecek,*İletişim kabiliyeti yüksek,*Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın,*Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi Güvenliği Uzmanı İstanbul(Asya) Anadolubank
Bilgi Güvenliği UzmanıAnadolubank
Bankamız Bilgi Teknolojileri Bölümü / Bilgi Güvenliği ve Uyum Departmanı’nda görevlendirilmek üzere; -      Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun (Tercihen Bilgisayar, Elektronik, Endüstri Mühendisliği vb.) veya bu alanlarda Yüksek Lisans yapmış,-      Bilgi Teknolojileri Denetimi / Yönetişimi konusunda teknik bilgi sahibi,-      Uzman seviyesindeki adaylar için 1-2 yıllık, yönetici seviyesindeki adaylar için 4-5 yıllık iş deneyimine sahip,-      Bilgi sistemlerine yönelik süreçlere, uygulamalara ve risklere hakim,-      ISO 27001, COBIT, PCI-DSS gibi uluslararası standartlar konusunda bilgili,-      Bilgi Teknolojileri yönetişim dünyasını takip eden, öğrenmeye ve gelişmeye açık,-    Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,-      Planlama ve iş takibinde başarılı çalışma arkadaşı arayışımız mevcuttur. Bağımsız denetim firmalarında Bilgi Sistemleri denetimi/danışmanlığı alanında veya Bankaların Bilgi Teknolojileri bölümlerinde, Süreç Yönetimi/BT Yönetişimi/BT Risk Yönetimi/Bilgi Güvenliği bölümlerinden herhangi birinde çalışmış adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Karar Destek Sistemleri Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Anadolubank
Karar Destek Sistemleri Uzman YardımcısıAnadolubank
Bankamız Karar Destek Sistemleri Departmanı'nda görevlendirilmek üzere;4 yıllık eğitim veren üniversitelerin Mühendislik/İstatistik/Matematik/MIS bölümlerinden mezun,Temel istatistik ve matematik prensiplerine hakim, Yeni mezun veya Banka / Tüketici Finansmanı şirketlerinde Karar Destek Sistemleri, Kredi Riski veya Risk Yönetimi bölümlerinde 0-2 yıl tecrübeli,Business Objects, SPSS, SAS, R gibi çeşitli veri madenciliği araçlarını kullanabilen,Ekip çalışmasına yatkın, Analitik bakış açısına ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış / askerlikle ilişiği bulunmayanaday arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı