Anadolubank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1997


ANADOLUBANK

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak faaliyetlerine başlayan Anadolubank, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlamış ve ülkemiz bankacılık sektörünün saygın isimleri arasındaki yerini almıştır.

Habaş ismi, Anadolubank'ın yurt içi piyasalarda olduğu kadar uluslararası arenada da riski kabul edilen bir kurum kimliğine kavuşmasında önemli rol oynamıştır.

Bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarında her türlü ürünü müşterilerinin hizmetine sunan Anadolubank, değişken müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme konusunda iddialı bir kurumdur. Yetkin kadrosu, hızla gelişmekte olan fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ile teknolojik altyapısı bu anlamdaki çalışmalara büyük katkı sağlamaktadır.

Anadolubank, faaliyete geçtiği günden itibaren uluslararası alanda etkin bir politika izlemiş, uyguladığı etkin pazarlama stratejisi sonucunda güçlü bir muhabir ağı tesis etmiştir. Sağladığı uluslararası kredi olanakları, Bankanın dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermesini olanaklı kılmıştır.

Türk ekonomi tarihinde benzeri görülmemiş bir mali krizin yaşandığı 2001 yılında Anadolubank likidite yönetimine verdiği büyük önem sayesinde bu süreci en az hasarla atlatmayı başarabilmiştir. GSMH'nın %9.4 oranında küçüldüğü 2001 yılı, Türk Lirası'nda tarihi bir değer kaybının kaydedildiği, işsizlik oranının üst seviyelere tırmandığı, hemen hemen tüm sektörlerde kapasite kullanım oranlarının büyük ölçüde düşüş gösterdiği bir yıl olarak hatırlanacaktır. Anadolubank, izlediği dikkatli mali politikalarının sonucunda bu kaotik süreci kendi lehine kullanma becerisini göstermiş; geleceğe yönelik planlarını oluşturarak yeni rekabet şartlarına uyum anlamında kendisini her anlamda yarınların bankacılığına hazırlamayı başarabilmiştir.

Anadolubank'ın ana hissedarı olan Habaş Grubunun gücü ve kesintisiz desteği Bankanın en önemli varlıklarındadır. Habaş Grubu, büyüme sürecinde ve ihtiyaç duyulabilecek her anda, Bankanın özvarlıklarına gerekli katkılarda bulunmaktan Grup ticaret hacimlerini yönlendirmeye kadar farklı boyutlarda Anadolubank'a destek olmaya ve hissedar olmanın kendisine yüklediği ödevleri eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir.

www.anadolubank.com.tr
     

Personel Yapısı (30.09.2017)      

Şube sayısı: 111

Personel sayısı: 1848

Yüksek Lisans mezunu: %4,71
Lisans mezunu: %73,11
Ön lisans mezunu:%6,55
Lise mezunu:%15,58
Kadın Çalışan Oranı: %44.38
Erkek Çalışan Oranı: %55.62Banka Yönetimi


YÖNETİM KURULU


Mehmet Rüştü BAŞARAN
Başkan, Murahhas Üye 

İzzet ŞAHİN
Üye

Engin TÜRKER
Üye
 

Erol ALTINTUĞ
Üye

Fikriye Filiz HASESKİ
Üye

Sencan DEREBEYOĞLU
Üye

Yusuf GEZGÖR
Üye

Namık ÜLKE
Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi

ÜST YÖNETİM

Namık ÜLKE
Genel Müdür Vekili

İsmet DEMİR
Genel Müdür Yrd. - İnsan Kaynakları

Merih YURTKURAN
Genel Müdür Yrd. - Uluslararası Bankacılık

Orhan Asım Tunç BERGSAN
Genel Müdür Yrd. - Bilgi Teknolojileri

A.Kürşad ORHUN
Genel Müdür Yrd. - Operasyon

Ferudun CANBAY
Genel Müdür Yrd. - Mali İşler

Taner AYHAN
Genel Müdür Yrd. - Mevduat ve Perakende Bankacılık

Recep ATAKAN
Genel Müdür Yrd. – Hazine

Ali Tunç DORÖZ
Genel Müdür Yrd. - Kredi Takip

İlhan KÜÇÜKAHMETLER
Genel Müdür Yrd. - Tarım Bankacılığı

Ali İhsan ARIDAŞIR
Genel Müdür Yrd. - Kredi Tahsis 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bankacılık

Firma web sitesi: www.anadolubank.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 1500-1999


Anadolubank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yatırım Uzmanı İzmir Anadolubank
Yatırım UzmanıAnadolubank
Anadolu Yatırım İzmir Şubesi'nde istihdam edilmek üzere;         Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren ilgili bölümlerinden mezun,         Düzey 3 ve Türev araçlar Lisanslarına sahip,         Hisse senedi, Viop, Forex piyasa bilgisine hakim,         Bankaların yatırım iştiraklerinde veya aracı kurumlarda satış konusunda en az 3 sene tecrübeli,         Tercihen müşteri portföyü bulunan,          Ekip çalışmasına yatkın yatırım uzmanı arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem Analisti İstanbul(Asya) Anadolubank
Sistem AnalistiAnadolubank
Bankamız Bilgi Teknolojileri Bölümü, Sistem Geliştirme Departmanı'nda görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden (tercihen Endüstri veya Bilgisayar Mühendisliği, MIS veya İşletme) mezun,Bankalarda, analist pozisyonunda en az 2 yıl deneyimli, Analitik düşünen, İletişim, analiz, raporlama ve sunum becerileri güçlü, Yaratıcı, dinamik, sonuç odaklı ve takipçi, Dokümantasyon anlamında dikkatli ve titiz, Takım çalışmasına uyumlu, İngilizce bilen,    Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecilli takım arkadaşları arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Anadolubank
Yazılım Geliştirme UzmanıAnadolubank
Bankacılık Yazılım Geliştirme Departmanı'nda görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen Java ve/veya Oracle platformlarında  uygulama geliştirmiş, Tercihen bankacılık ve finans uygulamalarının geliştirilmesinde görev almış, İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı, İnsan ilişkilerinde başarılı, Askerlikle ilişiği bulunmayan tecrübeli yada yetiştirilmek üzere Yazılım Geliştirme Uzmanları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı