Anadolubank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1997


ANADOLUBANK

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak faaliyetlerine başlayan Anadolubank, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlamış ve ülkemiz bankacılık sektörünün saygın isimleri arasındaki yerini almıştır.

Habaş ismi, Anadolubank'ın yurt içi piyasalarda olduğu kadar uluslararası arenada da riski kabul edilen bir kurum kimliğine kavuşmasında önemli rol oynamıştır.

Bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarında her türlü ürünü müşterilerinin hizmetine sunan Anadolubank, değişken müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme konusunda iddialı bir kurumdur. Yetkin kadrosu, hızla gelişmekte olan fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ile teknolojik altyapısı bu anlamdaki çalışmalara büyük katkı sağlamaktadır.

Anadolubank, faaliyete geçtiği günden itibaren uluslararası alanda etkin bir politika izlemiş, uyguladığı etkin pazarlama stratejisi sonucunda güçlü bir muhabir ağı tesis etmiştir. Sağladığı uluslararası kredi olanakları, Bankanın dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermesini olanaklı kılmıştır.

Türk ekonomi tarihinde benzeri görülmemiş bir mali krizin yaşandığı 2001 yılında Anadolubank likidite yönetimine verdiği büyük önem sayesinde bu süreci en az hasarla atlatmayı başarabilmiştir. GSMH'nın %9.4 oranında küçüldüğü 2001 yılı, Türk Lirası'nda tarihi bir değer kaybının kaydedildiği, işsizlik oranının üst seviyelere tırmandığı, hemen hemen tüm sektörlerde kapasite kullanım oranlarının büyük ölçüde düşüş gösterdiği bir yıl olarak hatırlanacaktır. Anadolubank, izlediği dikkatli mali politikalarının sonucunda bu kaotik süreci kendi lehine kullanma becerisini göstermiş; geleceğe yönelik planlarını oluşturarak yeni rekabet şartlarına uyum anlamında kendisini her anlamda yarınların bankacılığına hazırlamayı başarabilmiştir.

Anadolubank'ın ana hissedarı olan Habaş Grubunun gücü ve kesintisiz desteği Bankanın en önemli varlıklarındadır. Habaş Grubu, büyüme sürecinde ve ihtiyaç duyulabilecek her anda, Bankanın özvarlıklarına gerekli katkılarda bulunmaktan Grup ticaret hacimlerini yönlendirmeye kadar farklı boyutlarda Anadolubank'a destek olmaya ve hissedar olmanın kendisine yüklediği ödevleri eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir.

www.anadolubank.com.tr
     

Personel Yapısı (31.08.2017)      

Şube sayısı: 110

Personel sayısı: 1884

Yüksek Lisans mezunu: %5,29
Lisans mezunu: %71,83
Ön lisans mezunu:%6,63
Lise mezunu:%16,20
Kadın Çalışan Oranı: %44.32
Erkek Çalışan Oranı: %55.68Banka Yönetimi


YÖNETİM KURULU


Mehmet Rüştü BAŞARAN
Başkan, Murahhas Üye 

İzzet ŞAHİN
Üye

Engin TÜRKER
Üye
 

Erol ALTINTUĞ
Üye

Fikriye Filiz HASESKİ
Üye

Sencan DEREBEYOĞLU
Üye

Yusuf GEZGÖR
Üye

Namık ÜLKE
Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi

ÜST YÖNETİM

Namık ÜLKE
Genel Müdür Vekili

İsmet DEMİR
Genel Müdür Yrd. - İnsan Kaynakları

Merih YURTKURAN
Genel Müdür Yrd. - Uluslararası Bankacılık

Orhan Asım Tunç BERGSAN
Genel Müdür Yrd. - Bilgi Teknolojileri

A.Kürşad ORHUN
Genel Müdür Yrd. - Operasyon

Ferudun CANBAY
Genel Müdür Yrd. - Mali İşler

Taner AYHAN
Genel Müdür Yrd. - Mevduat ve Perakende Bankacılık

Recep ATAKAN
Genel Müdür Yrd. – Hazine

Ali Tunç DORÖZ
Genel Müdür Yrd. - Kredi Takip

İlhan KÜÇÜKAHMETLER
Genel Müdür Yrd. - Tarım Bankacılığı

Ali İhsan ARIDAŞIR
Genel Müdür Yrd. - Kredi Tahsis 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bankacılık

Firma web sitesi: www.anadolubank.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 1500-1999


Anadolubank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Gişe Asistanı İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Gişe AsistanıAnadolubank
İşi mutfağında öğrenecek yeni yetenekler arıyoruz.Yeteneklerini Bankacılık alanında geliştirmek isteyen, her adımda yeni heyecanlarla üst basamakları hedefleyen genç arkadaşlarımızı ekibimize davet ediyoruz. Bankacılık kariyeri için aradığımız nitelikler: Lisans mezunu olmak, Erkeklerde 28, bayanlarda 26 yaşını aşmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Portföy Yöneticisi/Yönetmeni İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Portföy Yöneticisi/YönetmeniAnadolubank
Bankamız Gebze Şubesi Ticari ve Levent Şubesi Kobi segmentlerinde  görevlendirilmek üzere;        Üniversite mezunu, Banka şubelerinde Ticari ve Kobi Bankacılığı alanında 3 yıl ve üzeri iş deneyimine sahip,Bankacılık ürünleri ve mevzuatına hakim, Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan, Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın, Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen, Krediler, Dış Ticaret, Nakit Yönetimi sistemleri ve Mali Analiz konusunda bilgili,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan, Aktif araç kullanabilen Portföy Yöneticileri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Perakende Bankacılık Yönetmeni İstanbul(Avr.) Anadolubank
Perakende Bankacılık YönetmeniAnadolubank
Bankamız İstanbul Avcılar ve Mecidiyeköy şubelerimizde görevlendirilmek üzere,Tercihen Üniversite mezunu, Perakende Bankacılık ve Mevduat alanında en az 5 yıl deneyim sahibi, Hazine/Türev Ürünlerine ve Bankacılık mevzuatına hakim, Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan, Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın, Gelişmiş iletişim ve ikna becerilerine sahip Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen, SPK lisans belgesi ve BES sertifikasına sahip, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan, Aktif araç kullanabilen, Portföy Yöneticileri aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Genel BaşvuruAnadolubank
*Anadolubank A.Ş. Genel Müdürlüğü ve İzmir Şubelerimizde muhtelif pozisyonlarda değerlendirilmek üzere,*Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı ve engelli personel kadrosunda istihdam edilmeye uygun olan,*İnsan ilişkileri kuvvetli ve güler yüzlü,*Yazılı-sözlü iletişim becerisi gelişmiş, iş takibinde başarılı ve kişisel motivasyonu yüksek,*En az lise mezunu,*Tercihen 20-30 yaş arası,*Engellilik derecesi %40 ve üzeri olan; tam teşekküllü devlet hastanelerinden belgeleyen,*MS Office programlarını kullanabilen,Engelli Personel arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bilgi Güvenliği Uzmanı / Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Anadolubank
Bilgi Güvenliği Uzmanı / Uzman YardımcısıAnadolubank
Bankamız Bilgi Teknolojileri Bölümü / Bilgi Güvenliği ve Uyum Departmanı’nda görevlendirilmek üzere; -      Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun (Tercihen Bilgisayar, Elektronik, Endüstri Mühendisliği vb.) veya bu alanlarda Yüksek Lisans yapmış,-      Bilgi Teknolojileri Denetimi / Yönetişimi konusunda teknik bilgi sahibi,-      Uzman seviyesindeki adaylar için 1-2 yıllık, yönetici seviyesindeki adaylar için 4-5 yıllık iş deneyimine sahip,-      Bilgi sistemlerine yönelik süreçlere, uygulamalara ve risklere hakim,-      ISO 27001, COBIT, PCI-DSS gibi uluslararası standartlar konusunda bilgili,-      Bilgi Teknolojileri yönetişim dünyasını takip eden, öğrenmeye ve gelişmeye açık,-    Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,-      Planlama ve iş takibinde başarılı çalışma arkadaşı arayışımız mevcuttur. Bağımsız denetim firmalarında Bilgi Sistemleri denetimi/danışmanlığı alanında veya Bankaların Bilgi Teknolojileri bölümlerinde, Süreç Yönetimi/BT Yönetişimi/BT Risk Yönetimi/Bilgi Güvenliği bölümlerinden herhangi birinde çalışmış adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kobi Bankacılığı Portföy Yönetmeni Ankara Anadolubank
Kobi Bankacılığı Portföy YönetmeniAnadolubank
Bankamız Ankara Şubesinde görevlendirilmek üzere;        Üniversite mezunu, Banka şubelerinde Kobi Bankacılığı alanında 5 yıl ve üzeri iş deneyimine sahip,Bankacılık ürünleri ve mevzuatına hakim, Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan, Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın, Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen, Krediler, Dış Ticaret, Nakit Yönetimi sistemleri ve Mali Analiz konusunda bilgili,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan, Aktif araç kullanabilen Portföy Yöneticisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ticari Bankacılık Portföy Yöneticisi Adana Anadolubank
Ticari Bankacılık Portföy YöneticisiAnadolubank
Bankamız Adana - Toros Caddesi Şubesinde görevlendirilmek üzere;        Üniversite mezunu, Banka şubelerinde Ticari Bankacılık alanında 5 yıl ve üzeri iş deneyimine sahip,Bankacılık ürünleri ve mevzuatına hakim, Yüksek iş sorumluluğu ve başarma duygusu olan, Dinamik çalışma ortamına ve takım çalışmasına yatkın, Satış yetkinliği yüksek ve hedef odaklı çalışabilen, Krediler, Dış Ticaret, Nakit Yönetimi sistemleri ve Mali Analiz konusunda bilgili,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olan, Aktif araç kullanabilen Portföy Yöneticisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Süreç Geliştirme Yazılım Uzmanı / Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Anadolubank
Süreç Geliştirme Yazılım Uzmanı / Uzman YardımcısıAnadolubank
Bankacılık İş Süreçleri Yazılım Geliştirme Departmanı'nda görevlendirilmek üzere;·         Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun,·         Web teknolojilerini kullanmış veya bu konuda kendini geliştirmeye istekli,·         JavaScript, jQuery, HTML5, CSS, Node.js, JSF, Xpages gibi programla dillerinden birkaçını kullanarak proje yapmış.·         Tercihen bankacılık ve finans uygulamalarının geliştirilmesinde görev almış,·         İngilizce bilen,·         Ekip çalışmasına yatkın,·         Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı,·         İnsan ilişkilerinde başarılı,·         Askerlikle ilişiği bulunmayantecrübeli yada yetiştirilmek üzere Yazılım Geliştirme Uzmanları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Raporlama ve İş Zekası Uzmanı İstanbul(Asya) Anadolubank
Raporlama ve İş Zekası UzmanıAnadolubank
Bankamız Bilgi Teknolojileri Bölümü Raporlama ve İş Zekası Birimi'nde görevlendirilmek üzere;Tercihen üniversitelerin Bilgisayar, Elektronik, Matematik Mühendisliği gibi teknik bölümlerinden mezun,Veri yapıları ve bunların yönetilmesi hakkında bilgi sahibi (Oracle SQL, PL/SQL ve T-SQL),Raporlama araçları (tercihen SAP BO WEBI) kullanarak karmaşık veriden basit analizlere gidebilecek analitik düşünce yapısında,Veri Modelleme ortamlarında (tercihen SAP BO IDT) proje geliştirmiş, ETL süreçleri (tercihen SAP BO DS) üzerinde çalışmış, OLAP küpleri (tercihen MS Analysis Services) ile ilgili bilgi sahibi, Veri madenciliği yöntemleri hakkında temel bilgi sahibi, Tercihen benzer konularda ve finans sektöründe 2 yıl tecrübeli, Problem çözme ve analiz yeteneğine güvenen, Araştırmacı, kendisini geliştirebilen ve insan ilişkilerinde başarılı, Alanındaki gelişmeleri ve yeni teknolojileri takip edecek, Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk alabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış İş zekası, veri ambarı ve ilgili raporlama ihtiyaçlarının karşılanması konularında çalışacak, gelişmeye açık ve motive çalışma arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Mühendisi İstanbul(Asya) Anadolubank
Yazılım Geliştirme MühendisiAnadolubank
Bankamız ADK Yazılım Geliştirme Departmanı'nda görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Bilgisayar,Elektronik, Matematik Mühendisliği ya da ilgili bölümlerinden mezun,Java programlama diline ve nesneye yönelik yazılım geliştirme kavramlarına hakim,Oracle veritabanı tasarımı ve PL/SQL programlama dilinde deneyimi olan, İyi derecede İngilizce bilen,  Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Ekip çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı, Araştırma ve kendini geliştirmeye açık, En az 2 en fazla 5 yıl tecrübeli Tercihan Bankacılık, Hazine  ve Yatırım Ürünleri konusunda çalışmış Yazılım Mühendisi takım arkadaşları arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı