Anadolubank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1997


www.anadolubank.com.tr

ANADOLUBANK

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak faaliyetlerine başlayan Anadolubank, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlamış ve ülkemiz bankacılık sektörünün saygın isimleri arasındaki yerini almıştır.

Habaş ismi, Anadolubank'ın yurt içi piyasalarda olduğu kadar uluslararası arenada da riski kabul edilen bir kurum kimliğine kavuşmasında önemli rol oynamıştır.

Bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarında her türlü ürünü müşterilerinin hizmetine sunan Anadolubank, değişken müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme konusunda iddialı bir kurumdur. Yetkin kadrosu, hızla gelişmekte olan fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ile teknolojik altyapısı bu anlamdaki çalışmalara büyük katkı sağlamaktadır.

Anadolubank, faaliyete geçtiği günden itibaren uluslararası alanda etkin bir politika izlemiş, uyguladığı etkin pazarlama stratejisi sonucunda güçlü bir muhabir ağı tesis etmiştir. Sağladığı uluslararası kredi olanakları, Bankanın dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermesini olanaklı kılmıştır.

Türk ekonomi tarihinde benzeri görülmemiş bir mali krizin yaşandığı 2001 yılında Anadolubank likidite yönetimine verdiği büyük önem sayesinde bu süreci en az hasarla atlatmayı başarabilmiştir. GSMH'nın %9.4 oranında küçüldüğü 2001 yılı, Türk Lirası'nda tarihi bir değer kaybının kaydedildiği, işsizlik oranının üst seviyelere tırmandığı, hemen hemen tüm sektörlerde kapasite kullanım oranlarının büyük ölçüde düşüş gösterdiği bir yıl olarak hatırlanacaktır. Anadolubank, izlediği dikkatli mali politikalarının sonucunda bu kaotik süreci kendi lehine kullanma becerisini göstermiş; geleceğe yönelik planlarını oluşturarak yeni rekabet şartlarına uyum anlamında kendisini her anlamda yarınların bankacılığına hazırlamayı başarabilmiştir.

Anadolubank'ın ana hissedarı olan Habaş Grubunun gücü ve kesintisiz desteği Bankanın en önemli varlıklarındadır. Habaş Grubu, büyüme sürecinde ve ihtiyaç duyulabilecek her anda, Bankanın özvarlıklarına gerekli katkılarda bulunmaktan Grup ticaret hacimlerini yönlendirmeye kadar farklı boyutlarda Anadolubank'a destek olmaya ve hissedar olmanın kendisine yüklediği ödevleri eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir.Stratejik Vizyonumuz

"Hizmette insanı ön planda tutarak, reel sektör firmaları ve bireysel müşterilerinin tüm bankacılık ihtiyaçlarını karşılayan, yenilikleri hızla uygulayan, finansal gücünü her zaman yüksek tutan, orta ölçekli ticari bankalar arasında lider olmak."             

Personel Yapısı (31.12.2014)      

Şube sayısı

108


Personel sayısı

1761


Yüksek Lisans mezunu
%5
Lisans mezunu
%70.58
Ön lisans mezunu
%5.79
Lise mezunu
%18.63
Kadın Çalışan Oranı
%45
Erkek Çalışan Oranı
%55

Banka YönetimiORGANİZASYONYÖNETİM KURULU


Mehmet Rüştü BAŞARAN
Başkan, Murahhas Üye 


Pulat AKÇİN
Yönetim Kurulu Başkan Vekili 

 
Cemal DÜZYOL
Üye


Engin TÜRKER
Üye


Bülent Gökhan GÜNAY
Üye ve Genel Müdür

 

Erol ALTINTUĞ
Üye


Fikriye Filiz HASESKİ
Üye


Cengiz DOĞRU
Üye


Yusuf GEZGÖR
Üye


İzzet ŞAHİN
Üye

ÜST YÖNETİMİsmet DEMİR
Genel Müdür Yrd. - İnsan Kaynakları

 

Merih YURTKURAN
Genel Müdür Yrd. - Uluslararası Bankacılık


Orhan Asım Tunç BERGSAN
Genel Müdür Yrd. - Bilgi Teknolojileri

 

A.Kürşad ORHUN
Genel Müdür Yrd. - Operasyon


Namık ÜLKE
Genel Müdür Yrd. - Ticari Bankacılık

 

Hüseyin ÇELİK
Genel Müdür Yrd. - Mali İşler


Taner AYHAN
Genel Müdür Yrd. - Perakende ve Tarım Bankacılığı

 

Recep ATAKAN
Genel Müdür Yrd. – Hazine 
Faaliyet gösterdiği sektörler: Bankacılık


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Özel Sağlık SigortasıAnadolubank İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
HRVenue
İş görüşmesinin yeni yolu
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2015 Kariyer.net