Anadolubank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1997


ANADOLUBANK

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak faaliyetlerine başlayan Anadolubank, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlamış ve ülkemiz bankacılık sektörünün saygın isimleri arasındaki yerini almıştır.

Habaş ismi, Anadolubank'ın yurt içi piyasalarda olduğu kadar uluslararası arenada da riski kabul edilen bir kurum kimliğine kavuşmasında önemli rol oynamıştır.

Bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarında her türlü ürünü müşterilerinin hizmetine sunan Anadolubank, değişken müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme konusunda iddialı bir kurumdur. Yetkin kadrosu, hızla gelişmekte olan fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ile teknolojik altyapısı bu anlamdaki çalışmalara büyük katkı sağlamaktadır.

Anadolubank, faaliyete geçtiği günden itibaren uluslararası alanda etkin bir politika izlemiş, uyguladığı etkin pazarlama stratejisi sonucunda güçlü bir muhabir ağı tesis etmiştir. Sağladığı uluslararası kredi olanakları, Bankanın dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermesini olanaklı kılmıştır.

Türk ekonomi tarihinde benzeri görülmemiş bir mali krizin yaşandığı 2001 yılında Anadolubank likidite yönetimine verdiği büyük önem sayesinde bu süreci en az hasarla atlatmayı başarabilmiştir. GSMH'nın %9.4 oranında küçüldüğü 2001 yılı, Türk Lirası'nda tarihi bir değer kaybının kaydedildiği, işsizlik oranının üst seviyelere tırmandığı, hemen hemen tüm sektörlerde kapasite kullanım oranlarının büyük ölçüde düşüş gösterdiği bir yıl olarak hatırlanacaktır. Anadolubank, izlediği dikkatli mali politikalarının sonucunda bu kaotik süreci kendi lehine kullanma becerisini göstermiş; geleceğe yönelik planlarını oluşturarak yeni rekabet şartlarına uyum anlamında kendisini her anlamda yarınların bankacılığına hazırlamayı başarabilmiştir.

Anadolubank'ın ana hissedarı olan Habaş Grubunun gücü ve kesintisiz desteği Bankanın en önemli varlıklarındadır. Habaş Grubu, büyüme sürecinde ve ihtiyaç duyulabilecek her anda, Bankanın özvarlıklarına gerekli katkılarda bulunmaktan Grup ticaret hacimlerini yönlendirmeye kadar farklı boyutlarda Anadolubank'a destek olmaya ve hissedar olmanın kendisine yüklediği ödevleri eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir.

www.anadolubank.com.tr
     

Personel Yapısı (31.01.2016)      

Şube sayısı: 106

Personel sayısı: 1698

Yüksek Lisans mezunu: %5.36
Lisans mezunu: %69.91
Ön lisans mezunu:%6.24
Lise mezunu:%18.49
Kadın Çalışan Oranı: %43.11
Erkek Çalışan Oranı: %56.89Banka Yönetimi


YÖNETİM KURULU


Mehmet Rüştü BAŞARAN
Başkan, Murahhas Üye 

Pulat AKÇİN
Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Vekili
 

İzzet ŞAHİN
Üye

Engin TÜRKER
Üye
 

Erol ALTINTUĞ
Üye

Fikriye Filiz HASESKİ
Üye

Ferudun CANBAY
Üye

Yusuf GEZGÖR
Üye


ÜST YÖNETİM

İsmet DEMİR
Genel Müdür Yrd. - İnsan Kaynakları

Merih YURTKURAN
Genel Müdür Yrd. - Uluslararası Bankacılık

Orhan Asım Tunç BERGSAN
Genel Müdür Yrd. - Bilgi Teknolojileri

A.Kürşad ORHUN
Genel Müdür Yrd. - Operasyon

Namık ÜLKE
Genel Müdür Yrd. - Ticari ve İşletme Bankacılığı
 
Hüseyin ÇELİK
Genel Müdür Yrd. - Mali İşler

Taner AYHAN
Genel Müdür Yrd. - Perakende ve Tarım Bankacılığı

Recep ATAKAN
Genel Müdür Yrd. – Hazine

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bankacılık

Firma web sitesi: www.anadolubankk.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)
Giyim YardımıÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 1500-1999


Anadolubank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Uzman YardımcısıAnadolubank
*Üniversitelerin İktisat,İşletme, Mühendislik, Ekonometri veya İstatistik bölümlerinden mezun,*İyi derecede İngilizce bilen,              *Bankaların ilgili bölümleri ya da denetim firmalarında  en az 2 yıl tecrübesi olan,*MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen,* Analitik düşünebilen, analiz ve raporlama becerisi olan, ekip çalışmasına yatkın,* Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Gişe Asistanı İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Gişe AsistanıAnadolubank
İşi mutfağında öğrenecek yeni yetenekler arıyoruz.Yeteneklerini Bankacılık alanında geliştirmek isteyen, her adımda yeni heyecanlarla üst basamakları hedefleyen genç arkadaşlarımızı ekibimize davet ediyoruz. Bankacılık kariyeri için neler bekliyor: Lisans mezunu olmak, Erkeklerde 28, bayanlarda 26 yaşını aşmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ziraat Mühendisi Adana, Bursa, ... Anadolubank
Ziraat MühendisiAnadolubank
Şubelerimizin Tarım Bankacılığı servisinde çalışacak Ziraat Mühendisi arayışımız bulunmaktadır. Aranan Nitelikler Üniversitelerin Ziraat Mühendisliği bölümlerinden mezun, İletişim kabiliyeti yüksek, Satış - pazarlama odaklı çalışabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, İlgili Şube lokasyonunda ikamet eden, Bayan adayların 26 yaşını, erkek adayların 29 yaşını aşmamış olması.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Veritabanı Yöneticisi İstanbul(Avr.), ... Anadolubank
Veritabanı YöneticisiAnadolubank
Oracle Veritabanı yönetimi konusunda 1-5 yıl tecrübesi olan,Tercihen MS SQL Server bilgisi olan,Çok sayıda veritabanı yönetimi ve kritik uygulamalara hizmet veren büyük data hacimlerinde çalışma bilgisine/tecrübesine sahip,Ekip çalışmasına yatkın, takım içi çalışma kuralları ve disiplinine uyum gösterecek,Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,Tercihen üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Matematik veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun,Veritabanı Yöneticisi aranmaktadır.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı