Anadolubank 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1997


ANADOLUBANK

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak faaliyetlerine başlayan Anadolubank, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlamış ve ülkemiz bankacılık sektörünün saygın isimleri arasındaki yerini almıştır.

Habaş ismi, Anadolubank'ın yurt içi piyasalarda olduğu kadar uluslararası arenada da riski kabul edilen bir kurum kimliğine kavuşmasında önemli rol oynamıştır.

Bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarında her türlü ürünü müşterilerinin hizmetine sunan Anadolubank, değişken müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme konusunda iddialı bir kurumdur. Yetkin kadrosu, hızla gelişmekte olan fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ile teknolojik altyapısı bu anlamdaki çalışmalara büyük katkı sağlamaktadır.

Anadolubank, faaliyete geçtiği günden itibaren uluslararası alanda etkin bir politika izlemiş, uyguladığı etkin pazarlama stratejisi sonucunda güçlü bir muhabir ağı tesis etmiştir. Sağladığı uluslararası kredi olanakları, Bankanın dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermesini olanaklı kılmıştır.

Türk ekonomi tarihinde benzeri görülmemiş bir mali krizin yaşandığı 2001 yılında Anadolubank likidite yönetimine verdiği büyük önem sayesinde bu süreci en az hasarla atlatmayı başarabilmiştir. GSMH'nın %9.4 oranında küçüldüğü 2001 yılı, Türk Lirası'nda tarihi bir değer kaybının kaydedildiği, işsizlik oranının üst seviyelere tırmandığı, hemen hemen tüm sektörlerde kapasite kullanım oranlarının büyük ölçüde düşüş gösterdiği bir yıl olarak hatırlanacaktır. Anadolubank, izlediği dikkatli mali politikalarının sonucunda bu kaotik süreci kendi lehine kullanma becerisini göstermiş; geleceğe yönelik planlarını oluşturarak yeni rekabet şartlarına uyum anlamında kendisini her anlamda yarınların bankacılığına hazırlamayı başarabilmiştir.

Anadolubank'ın ana hissedarı olan Habaş Grubunun gücü ve kesintisiz desteği Bankanın en önemli varlıklarındadır. Habaş Grubu, büyüme sürecinde ve ihtiyaç duyulabilecek her anda, Bankanın özvarlıklarına gerekli katkılarda bulunmaktan Grup ticaret hacimlerini yönlendirmeye kadar farklı boyutlarda Anadolubank'a destek olmaya ve hissedar olmanın kendisine yüklediği ödevleri eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir.

www.anadolubank.com.tr
     

Personel Yapısı (31.01.2016)      

Şube sayısı: 106

Personel sayısı: 1698

Yüksek Lisans mezunu: %5.36
Lisans mezunu: %69.91
Ön lisans mezunu:%6.24
Lise mezunu:%18.49
Kadın Çalışan Oranı: %43.11
Erkek Çalışan Oranı: %56.89Banka Yönetimi


YÖNETİM KURULU


Mehmet Rüştü BAŞARAN
Başkan, Murahhas Üye 

Pulat AKÇİN
Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Vekili
 

İzzet ŞAHİN
Üye

Engin TÜRKER
Üye
 

Erol ALTINTUĞ
Üye

Fikriye Filiz HASESKİ
Üye

Ferudun CANBAY
Üye

Yusuf GEZGÖR
Üye


ÜST YÖNETİM

İsmet DEMİR
Genel Müdür Yrd. - İnsan Kaynakları

Merih YURTKURAN
Genel Müdür Yrd. - Uluslararası Bankacılık

Orhan Asım Tunç BERGSAN
Genel Müdür Yrd. - Bilgi Teknolojileri

A.Kürşad ORHUN
Genel Müdür Yrd. - Operasyon

Namık ÜLKE
Genel Müdür Yrd. - Ticari ve İşletme Bankacılığı
 
Hüseyin ÇELİK
Genel Müdür Yrd. - Mali İşler

Taner AYHAN
Genel Müdür Yrd. - Perakende ve Tarım Bankacılığı

Recep ATAKAN
Genel Müdür Yrd. – Hazine

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bankacılık

Firma web sitesi: www.anadolubank.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 09.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)
Giyim YardımıÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 1500-1999


Anadolubank İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yasal Uyum Yönetmeni İstanbul(Asya) Anadolubank
Yasal Uyum YönetmeniAnadolubank
Bankamız Yasal Uyum Bölümü’nde görevlendirilmek üzere; Uyum, Suç Gelirlerinin Aklanması ve Önlenmesine ait faaliyetleri inceleyecek ve gerekli kontrol / raporlamalarında görevlendirilmek üzere; Üniversitelerinin 4 yıllık bölümlerinden mezun, Ulusal Suç Gelirlerinin aklanması ve Terörün Finansmanının Önlenmesi mevzuatı öncelikli olmak üzere, uluslararası AML, KYC ve Ambargo alanında 1-3 yıl deneyimli, İyi derecede ingilizce bilgisine sahip, MS Office uygulamasına hakim, Raporlama ve analiz becerisine sahip, Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış / askerlikle ilişiği bulunmayançalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi Sistemleri Müfettişi İstanbul(Asya) Anadolubank
Bilgi Sistemleri MüfettişiAnadolubank
Bankamız Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesindeki Bilgi Teknolojileri Denetim Ekibi’nde görevlendirilmek üzere: Üniversitelerin Bilgisayar, Endüstri, Elektronik, Yazılım, Matematik Mühendisliği, Yönetim ve Bilişim Sistemleri vb. bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, raporlama, sunum ve kurumu temsil etme özelliklerine sahip, MS Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilen, Veri tabanı uygulamaları (SQL, Oracle, Toad vb.), İşletim sistemi ve network uygulamaları (Windows, Linux, Unix, Cisco, Mail Server vb.), Temel Bilgi Güvenliği Uygulama ve Süreçleri (Firewall, IDS, IPS vb.), COBIT, ITIL, ISO27001 ve benzeri Bilgi Sistemleri Yönetişim Standartları konularında bilgi sahibi, Tek başına Bilgi Sistemleri denetimi yapma nitelik-yeterliliğine sahip, BT  Müfettişi için asgari 3 yıllık, Yetkili BT Müfettiş Yardımcısı için asgari 1 yıllık iş deneyimi bulunan, Seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış / askerlikle ilişiği bulunmayanaday arayışımız mevcuttur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali Tahlil ve İstihbarat Uzmanı İzmir Anadolubank
Mali Tahlil ve İstihbarat UzmanıAnadolubank
Bankamız Kredi Uygulama Departmanı – Piyasa ve Banka İstihbaratı Birimi’nde görevlendirilmek üzere; İzmir’de ikamet eden / edebilecek olan, Ege Bölgesi’ne hakim mali tahlil  ve istihbarat tecrübesi bulunan, Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış / askerlikle ilişiği bulunmayan çalışma arkadaşları arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali İşler Uzmanı İstanbul(Asya) Anadolubank
Mali İşler UzmanıAnadolubank
 Bankamız Mali İşler Departmanı'nı Bütçe ve Yönetim Raporlaması Birimi’nde  görevlendirilmek üzere; Banka stratejik plan ve bütçelerinin oluşturulması, Bütçe/Fiili değişimlerin takibi, işkolu, bölüm ve ürün karlılıklarının raporlamasına hakim, Bankanın tüm finansal verileri ile dönemsel yönetim raporlamalarını yapabilecek, BDDK muhasebe standartlarını bilen, Alanında en az 5 yıl mesleki deneyim sahibi, Tercihen ingilizce bilen, Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış / askerlikle ilişiği bulunmayan çalışma arkadaşları arıyoruz.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Hazine Operasyon Uzmanı İstanbul(Asya) Anadolubank
Hazine Operasyon UzmanıAnadolubank
Bankamız Operasyon Bölümü’ne bağlı Hazine Operasyon Departmanı’nda görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, En az 4 yıl Hazine Operasyon tecrübesi bulunan, Yurt dışı yazışmaları ve görüşmeleri yapabilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip, Tüm Hazine Ürünleri ile birlikte swift ve nakit akış takibi süreçlerine hakim, SPK Düzey 1 Lisansı sahibi, Ms Office Uygulamasına hakim, Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış / askerlikle ilişiği bulunmayan çalışma arkadaşları arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Hazine Uzmanı İstanbul(Asya) Anadolubank
Hazine UzmanıAnadolubank
Bankamız Hazine Departmanı Hazine Pazarlama Masası’nda görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun, Bankaların Hazine Bölümlerinde en az 5 yıl deneyimli, Hazine ürünleri ve finansal hesaplamalar konusunda ileri derecede bilgi sahibi, İleri düzeyde ingilizce bilgisine sahip, SPK türev ürünler lisans belgesine sahip, Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış / askerlikle ilişiği bulunmayançalışma arkadaşları arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı