Barsan Global Lojistik A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1982


Türk ekonomisine yön veren seçkin kuruluşlara 1982’den beri entegre lojistik hizmeti sunan Barsan Global Lojistik A.Ş ( BGL ), hızla değişen ve gelişen lojistik dünyasının gereklerini önceden tespit ederek ve bu gelişmelere göre sürekli olarak kendisini geliştirip yeniden yapılandırarak, uluslararası standartlarda bir "Global Lojistik" şirketi haline gelmiştir. BGL, bireysel ve kurumsal gelişim için sonsuz fırsatlar sunan "Değişimi" hiç durmayan bir süreç olarak benimsemiştir.

BGL, zengin hizmet portföyü ile müşterilerine uluslararası kara, hava, deniz, tren ve multi-modal taşımacılığı, gümrükleme, gümrüklü-gümrüksüz depolama, katma-değerli stok yönetimi ve dağıtımı içeren “kapıdan-kapıya entegre global lojistik” hizmetlerini Türkiye ve yurtdışında kendi şubeleri ve zengin acente ağı ile verebilmektedir.

BGL Türkiye organizasyonu, İstanbul Maslak’ta bulunan Merkez Ofis yönetimindeki 19 bölge direktörlüğünden ve TIR İşletme Merkezinden oluşmaktadır. Her bir bölgenin faaliyet alanı harita üzerinde sınırlandırılmış olup, tüm bölgeler kendine bağlı antrepolar ile gümrüklerde konuşlanmış operasyonel ofislere sahiptir.

Türkiye pazarında çok uluslu birçok firmaya entegre lojistik hizmeti sağlayan, BGL ‘nin yurtiçi ve yurtdışındaki yapılanması şu şekildedir.

BGL Yurtiçi Bölge Direktörlükleri:

Avrupa Bölge Direktörlüğü ( Halkalı )
Anadolu Bölge Direktörlüğü ( Kartal, Erenköy )
Güney Marmara Bölge Direktörlüğü ( Bursa – Gemlik, Mudanya )
Ege Bölge Direktörlüğü ( İzmir, Manisa, Denizli )
Gebze Bölge Direktörlüğü ( Gebze )
Derince Bölge Direktörlüğü ( Derince, Kartepe, Gölcük, Sakarya )
Hadımköy Bölge Direktörlüğü ( Hadımköy )
Kağıthane Bölge Direktörlüğü ( Mecidiyeköy )
Mersin Bölge Direktörlüğü ( Mersin, Konya, Adana, Aksaray, Kayseri )
Ankara Bölge Direktörlüğü ( Ankara )
Eskişehir Bölge Direktörlüğü ( Eskişehir )
Kurtköy Bölge Direktörlüğü ( Kurtköy, Tuzla, Haydarpaşa, Sabiha gökçen )
Trakya Bölge Direktörlüğü ( Çerkezköy )
Tır İşletme Bölge Direktörlüğü ( Hadımköy )
Samandıra Bölge Direktörlüğü ( Kartal )
Halkalı Bölge Direktörlüğü ( Halkalı, Çatalca, Ambarlı )
Antalya Bölge Direktörlüğü ( Antalya )
İskenderun Bölge Direktörlüğü ( İskenderun, G.antep, K.maraş )
Avrupa Serbest Bölge Bölge Direktörlüğü ( Çorlu )
Atatürk Havalimanı Bölge Direktörlüğü ( Ataköy – Dünya Ticaret Merkezi )
Batı Karadeniz Bölge Direktörlüğü ( Zonguldak - Ereğli )


BGL Yurt Dışı Şubeleri

BGL yurt dışı organizasyonları, her biri kendilerine ait depolara sahip olan ve yine direkt olarak İstanbul'daki Merkez Ofis yönetiminde aşağıda ismi belirtilmiş olan noktalarda konuşlanmıştır.

Almanya
Amerika
Belarus
Belçika
Brezilya
Çin 
Fransa
Hollanda
Hong kong
Irak
İngiltere 
İrlanda
İspanya
İtalya 
Kanada
Kazakistan
Kore 
Macaristan 
Polonya 

Tüm BGL yurt dışı şubeleri ve yurt içi bölge ve ofisleri, BGL'nin özel iletişim ağı BARNET üzerinden birbirleri ile online bağlantıya sahiptir. Herhangi bir BGL lokasyonunda gerçekleştirilen bir işleme ait tüm bilgi ve belgeler, web-tabanlı BGL Kurumsal Bilgi Sistemi BARSİS üzerinden müşterilerimize özel tanımlanmış yetkiler ile dünyanın herhangi bir noktasından güvenli ve güvenilir bir şekilde ulaşılabilir durumdadır. Çok geniş bir lojistik hizmet yelpazesine sahip olan BGL, müşteri odaklılığı prensibinden hareketle, hizmet anlayışını 'Müşteri Temsilciliği' esasına dayandırmıştır. BGL müşterileri, BGL hizmet yelpazesi içindeki herhangi bir işlem veya gereksinimleri için işlemi gerçekleştiren BGL birimleri ile ayrı ayrı bağlantıya geçmek zorunda kalmadan, ana irtibat noktası olan kendi müşteri temsilcileri aracılığı ile hızlı ve randımanlı hizmet alabilmektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Taşımacılık,Depo - Antrepo,Gümrük Hizmetleri,Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat,Lojistik

Firma web sitesi: www.barsan.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
ServisBarsan Global Lojistik A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 23
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Forklift Operatörü ( ÇERKEZKÖY ) Tekirdağ Barsan Global Lojistik A.Ş.
Forklift Operatörü ( ÇERKEZKÖY )Barsan Global Lojistik A.Ş.
** Tercihen en az 1 yıl Sektör Deneyimli ve Depo İstif Makinaları Kullanmış,** Çerkezköy ve Kapaklı' da  ikamet eden,** Askerliğini Tamamlamış Erkek Adaylar** Esnek Çalışma Saatlerine Uyum Sağlayabilecek** Forklift Ehliyeti Olan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Pazarlama Elemanı İstanbul(Asya) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Pazarlama ElemanıBarsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,Kara, Hava ve Deniz nakliyede tecrübeli İyi düzeyde İngilizce bilen, Pazarlama konusunda tecrübeli Sektöründe en az 1 yıl deneyim sahibi Analitik düşünce yapısına sahip, sonuç odaklı, araştırmacı, insan ilişkileri ve iletişim becerileri kuvvetli olanGüçlü temsil yeteneğine sahip Pazar ve rakip analizi konusunda vizyon sahibi Seyahat engeli olmayan,   Ehliyeti bulunan ve aktif olarak araç kullanabilen(otomatik ve manuel) İstanbul Anadolu bölgesinde ikamet eden  Askerlik ile ilişiği olmayan (Erkek Adaylar İçin)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Gümrük Müşaviri (GEBZE) Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
Gümrük Müşaviri (GEBZE)Barsan Global Lojistik A.Ş.
* Gümrük Müşavir Belgesine Sahip (A Karne),* Mevzuat takip yeteneği ve değişen mevzuatlar konusunda bilgisi olan,* Tariflendirme konsunda tecrübeli,* Beyanname imzalayacak,* Takım çalışmasına yatkın,* Tercihen iyi derecede ingilizce bilen,* Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.* Kocaeli ve İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
OFİS DESTEK (ENGELLİ PERSONEL- SAKARYA) Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
OFİS DESTEK (ENGELLİ PERSONEL- SAKARYA)Barsan Global Lojistik A.Ş.
4857 Sayılı İş Kanunu' nun 30. maddesine istinaden ' Engelli Personel Çalıştırma Zorunluluğu ' kapsamında    görevlendirilmek üzere;** Türkiye İş Kurumuna kayıtlı,** Engellilik derecesi en az %40, ** İlgili kurumlarca onaylı sağlık raporu olan,** İletişim becerisi kuvvetli,** Takım çalışmasına yatkın.** Sakarya il sınırları içerisinde ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Müşteri Temsilcisi İstanbul(Asya) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Müşteri TemsilcisiBarsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversite, veya Meslek Yüksek Okulu(Dış Ticaret,Gümrük İşletme Bölümleri, Lojistik ) mezunu,Tercihen  İngilizce bilen,İthalat ve/veya İhracat gümrükleme operasyon süreçlerine hakim,İthalat ve/veya İhracat beyannamesi yazabilen,Gümrük operasyon konularında en az 1 yıl tecrübeli,İş disiplini gelişmiş, takipçi, hızlı pratik, titiz çalışan,Koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışını özümsemiş,Takım çalışmasına yatkın,İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,Askerliğini yapmış erkek adaylar,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Lojistik Operasyon Sorumlusu İstanbul(Avr.), ... Barsan Global Lojistik A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Lojistik Operasyon SorumlusuBarsan Global Lojistik A.Ş.
Lojistik sektöründe Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan şirketimiz Barsan Global Lojistik A.Ş. için;İstanbul'daki ofislerimizde minimum 2 yıl eğitilmek üzere görevlendirildikten sonra; Yeni açılacak olan Yurtdışı şubelerimizde, şubenin tüm sorumluluğunu alabilecek ve tüm lojistik süreçlerini yönetebilecek yönetici adayı personel alımı yapılacaktır.Aranan Özellikler:İngilizce bilen ( ikinci yabancı dil tercih sebebi ) Daha önce iş tecrübesi olmayan Uygun bulunan adaylar yabancı dil seviye tespit sınavına yönlendirilecek ve sınavda başarı gösteren adaylar değerlendirmeye alınacaktır. ( Min. upper intermediate sonucunun alınması gerekmektedir )İşe alımı yapılan personeller 2 yıl süresince Mecidiyeköy, Halkalı, Hadımköy, Kartal ofislerimizde görevlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Deniz Nakliye Elemanı ( MASLAK ) İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Deniz Nakliye Elemanı ( MASLAK )Barsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversitelerin Denizcilik İşletmesi, Dış Ticaret, İthalat İhracat, Lojistik gibi ilgili bölümlerinden mezun,** İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip** Deniz nakliye operasyon ve fiyatlandırma konusunda en az 1 yıl tecrübeli** MS Office programlarına ileri düzeyde hakim,** İletişim becerileri ve insan ilişkileri kuvvetli,** Takipçilik yeteneği güçlü, hızlı, pratik çalışan,** Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Lojistik Operasyon Sorumlusu İstanbul(Avr.), ... Barsan Global Lojistik A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Lojistik Operasyon SorumlusuBarsan Global Lojistik A.Ş.
Lojistik sektöründe Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan şirketimiz Barsan Global Lojistik A.Ş. için;İstanbul'daki ofislerimizde minimum 2 yıl eğitilmek üzere görevlendirildikten sonra; Meksika'da açılacak olan şubemizde, şubenin tüm sorumluluğunu alabilecek ve tüm lojistik süreçlerini yönetebilecek yönetici adayı personel alımı yapılacaktır.Aranan Özellikler:İngilizce bilen Daha önce iş tecrübesi olmayan Uygun bulunan adaylar yabancı dil seviye tespit sınavına yönlendirilecek ve sınavda başarı gösteren adaylar değerlendirmeye alınacaktır. ( Min. upper intermediate sonucunun alınması gerekmektedir )İşe alımı yapılan personeller 2 yıl süresince Mecidiyeköy, Halkalı, Hadımköy, Kartal ofislerimizde görevlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Lojistik Operasyon Sorumlusu İstanbul(Avr.), ... Barsan Global Lojistik A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Lojistik Operasyon SorumlusuBarsan Global Lojistik A.Ş.
Lojistik sektöründe Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan şirketimiz Barsan Global Lojistik A.Ş. için;İstanbul'daki ofislerimizde minimum 2 yıl eğitilmek üzere görevlendirildikten sonra; Hindistan'da açılacak olan şubemizde, şubenin tüm sorumluluğunu alabilecek ve tüm lojistik süreçlerini yönetebilecek yönetici adayı personel alımı yapılacaktır.Aranan Özellikler:İngilizce bilen ( Tercihen Hintçe bilen ) Daha önce iş tecrübesi olmayan Uygun bulunan adaylar yabancı dil seviye tespit sınavına yönlendirilecek ve sınavda başarı gösteren adaylar değerlendirmeye alınacaktır. ( Min. upper intermediate sonucunun alınması gerekmektedir )İşe alımı yapılan personeller 2 yıl süresince Mecidiyeköy, Halkalı, Hadımköy, Kartal, ofislerimizde görevlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Gümrük Takip Elemanı İstanbul(Asya) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Gümrük Takip ElemanıBarsan Global Lojistik A.Ş.
** Minimum 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu Mezunu,** En az 1 yıl sektör deneyimi olan,** Dahilde işleme izin belgesi, belge alımı, belge kapatılması, yurt içi satış faturalarının sisteme girilmesi,** MS Office programlarına ileri düzeyde hakim,** Takipçilik yeteneği güçlü,** Hızlı, pratik çalışan,** Dinamik ve öğrenmeye açık,** İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Operatörü ( GEBZE ) Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
Forklift Operatörü ( GEBZE )Barsan Global Lojistik A.Ş.
** Tercihen lise mezunu** Tercihen en az 2 yıl sektör deneyimli ve depo istif makinalarında çalışmış,** Forklift ehliyeti olan ve temel bilgisayar bilgisine sahip,** Kocaeli Gebze, Darıca,Çayırova,İstanbul'da (Asya)ikamet eden,** Askerliğini tamamlamış erkek adaylar
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Finans Uzmanı ( Maslak ) İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Finans Uzmanı ( Maslak )Barsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,Hizmet sektöründe finans konusunda deneyimli,MS Office programlarına İleri derecede hakim,İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip olanKasa, Banka, Çek, Senet, Teminat Mektupları ve Muhasebe işlemleri konusunda deneyimli,Güçlü iletişim becerisine ve analitik düşünce yeteneğine sahip,Takip becerisi yüksek ve detaylara önem veren,Sonuç odaklı,Zamanı iyi yönetebilen ve ekip çalışmasına yatkın,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Gümrük Müşavir Yardımcısı ( BURSA ) Bursa Barsan Global Lojistik A.Ş.
Gümrük Müşavir Yardımcısı ( BURSA )Barsan Global Lojistik A.Ş.
* Gümrük Müşavir Yardıcısı B Karnesine sahip,* Mevzuat takip yeteneği ve mevzuat bilgisi olan,* Gümrük önü tecrübesi olan,* İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip,* Takım çalışmasına yatkın,* Tercihen Bay,* Erkek adayların askerliğini yapmış olması,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgisayar Operatörü ( BURSA ) Bursa Barsan Global Lojistik A.Ş.
Bilgisayar Operatörü ( BURSA )Barsan Global Lojistik A.Ş.
Genel Nitelikler:** Tercihen MYO veya LİSANS mezunu ,** Tercihen Stok ve Sevkiyat tecrübesine sahip ,** MS office programlarına (excell/Word) ileri düzeyde hakim olması,** İletişim becerileri ve insan ilişkileri kuvvetli olması,** İnsiyatif kullanabilen ve hızlı karar verebilmesi,** Disiplinli çalışmayı seven ve sorumluluk sahibi olması,** Takipçilik yeteneği güçlü ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek,** Bay Adaylar
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kurye Bursa Barsan Global Lojistik A.Ş.
KuryeBarsan Global Lojistik A.Ş.
-  Üniverisitelerin 2  yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun veya Lise mezunu ,- Dürüst, çalışkan,azimli ,- İnsan ilişkileri kuvvetli ,- Bursa da İkamet eden ,- Esnek çalışma saatlerimize uyum sağlayabilecek- Askerliğini tamamlamış - B sınıfı ehliyetli ve aktif araç kullanabilen.- Bay Personel
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İthalat İhracat Elemanı (GEBZE) Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
İthalat İhracat Elemanı (GEBZE)Barsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversite, veya  Meslek Yüksek Okulu(Dış Ticaret,Gümrük İşletme Bölümleri, Lojistik )  mezunu,İleri seviyede İngilizce dil bilgisi olan İthalat ve/veya İhracat gümrükleme operasyon süreçlerine hakim, İthalat ve/veya İhracat beyannamesi yazabilen, İş disiplini gelişmiş, takipçi, hızlı pratik, titiz çalışan, Koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışını özümsemiş, İzmit-Gebze-Darıca veya İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Excel'i iyi kullanabilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru ** Tüm Türkiye Barsan Global Lojistik A.Ş.
Genel BaşvuruBarsan Global Lojistik A.Ş.
Yurtiçinde; İstanbul, Tekirdağ, İzmir, Manisa, Bursa, Mersin, İskenderun, Ankara, Eskişehir, Sakarya, Antalya, Kocaeli'de bulunan Direktörlük'lerimizde; Lojistik Sektörünü kendine kariyer hedefi olarak belirleyen Üniversite mezunu, En az bir yabancı dili iyi derecede bilen,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Gümrük Müşavir Yardımcısı Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
Gümrük Müşavir YardımcısıBarsan Global Lojistik A.Ş.
* Gümrük Müşavir Yardıcısı B Karnesine sahip,* Mevzuat takip yeteneği ve mevzuat bilgisi olan,* Gümrük önü tecrübesi olan,* İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip,* Takım çalışmasına yatkın,* Tercihen Bay,* Erkek adayların askerliğini yapmış olması,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Deniz Operasyon Elemanı İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Deniz Operasyon ElemanıBarsan Global Lojistik A.Ş.
* Üniversitelerin Denizcilik İşletmesi,Dış Ticaret,İthalat İhracat, Lojistik gibi bölümlerinden mezun,* İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip,* Deniz nakliye operasyon bilgisine sahip en az 1 yıl tecrübeli,* MS Office programlarına hakim ,* İletişim becerileri ve insan ilişkileri kuvvetli,* Takipçilik yeteneği güçlü,hızlı pratik çalişkan,planlı,* Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ ( BURSA ) Bursa Barsan Global Lojistik A.Ş.
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ ( BURSA )Barsan Global Lojistik A.Ş.
** Tercihen 4 Yıllık Üniversite Mezunu , Minimum Meslek Yüksek Okulu (Dış Ticaret,Lojistik,İthalat-İhracat, Gümrükleme Bölümleri) mezunu,** İthalat-İhracat Operasyonu, Uluslararası lojistik konusunda deneyimli, veya öğrenmeye açık** Orta seviyede ingilizce temeli olan,** MS Office programlarına hakim,** İnsan ilişkileri kuvvetli olan,** Takipçilik yeteneği güçlü,** Hızlı,pratik çalışan,** Dinamik,** Takım çalışmasına yatkın,** Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,** Erkek adaylar için askerlik ilişiği bulunmayan,** Kariyer hedefi olan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Gümrük Müşaviri İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Gümrük MüşaviriBarsan Global Lojistik A.Ş.
* Gümrük Müşavir Belgesine Sahip (A Karne),* Mevzuat takip yeteneği ve değişen mevzuatlar konusunda bilgisi olan,* Tariflendirme konsunda tecrübeli,* Beyanname imzalayacak,* Takım çalışmasına yatkın,* Tercihen iyi derecede ingilizce bilen,* Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ofis Destek Elemanı İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Ofis Destek ElemanıBarsan Global Lojistik A.Ş.
4857 Sayılı İş Kanunu' nun 30. maddesine istinaden ' Engelli Personel Çalıştırma Zorunluluğu ' kapsamında    görevlendirilmek üzere;** En az lise mezunu,** Bilgisayar iyi derecede kullanabilen , MS Office programlarına hakim,** Türkiye İş Kurumuna kayıtlı,** Engellilik derecesi en az %40, engeli bulunan,** İlgili kurumlarca onaylı sağlık raporu olan,** İletişim becerisi kuvvetli,** Takım çalışmasına yatkın.** Ofis içerisinde operasyonda görev alacak bay engelli personel.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Forklift Operatörü ( BURSA ) Bursa Barsan Global Lojistik A.Ş.
Forklift Operatörü ( BURSA )Barsan Global Lojistik A.Ş.
** Tercihen 3 Yıl Sektör Deneyimi olan Depo İstif Makinaları Kullanmış ** Bursada İkamet Eden** Askerliğini Tamamlamış ** Esnek Çalışma Saatlerine Uyum Sağlayabilecek** Forklift Ehliyeti Olan** Lojistik Depo Elemanı Sertifikası sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı