Barsan Global Lojistik A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1982


Türk ekonomisine yön veren seçkin kuruluşlara 1982’den beri entegre lojistik hizmeti sunan Barsan Global Lojistik A.Ş ( BGL ), hızla değişen ve gelişen lojistik dünyasının gereklerini önceden tespit ederek ve bu gelişmelere göre sürekli olarak kendisini geliştirip yeniden yapılandırarak, uluslararası standartlarda bir "Global Lojistik" şirketi haline gelmiştir. BGL, bireysel ve kurumsal gelişim için sonsuz fırsatlar sunan "Değişimi" hiç durmayan bir süreç olarak benimsemiştir.

BGL, zengin hizmet portföyü ile müşterilerine uluslararası kara, hava, deniz, tren ve multi-modal taşımacılığı, gümrükleme, gümrüklü-gümrüksüz depolama, katma-değerli stok yönetimi ve dağıtımı içeren “kapıdan-kapıya entegre global lojistik” hizmetlerini Türkiye ve yurtdışında kendi şubeleri ve zengin acente ağı ile verebilmektedir.

BGL Türkiye organizasyonu, İstanbul Maslak’ta bulunan Merkez Ofis yönetimindeki 18 bölge direktörlüğünden ve TIR İşletme Merkezinden oluşmaktadır. Her bir bölgenin faaliyet alanı harita üzerinde sınırlandırılmış olup, tüm bölgeler kendine bağlı antrepolar ile gümrüklerde konuşlanmış operasyonel ofislere sahiptir.

Türkiye pazarında çok uluslu birçok firmaya entegre lojistik hizmeti sağlayan, BGL ‘nin yurtiçi ve yurtdışındaki yapılanması şu şekildedir.

BGL Yurtiçi Bölge Direktörlükleri:

Avrupa Bölge Direktörlüğü ( Halkalı )
Anadolu Bölge Direktörlüğü ( Kartal, Erenköy )
Güney Marmara Bölge Direktörlüğü ( Bursa – Gemlik, Mudanya, Zonguldak Ereğli )
Ege Bölge Direktörlüğü ( İzmir, Manisa, Denizli )
Gebze Bölge Direktörlüğü ( Gebze )
Derince Bölge Direktörlüğü ( Derince, Kartepe, Gölcük, Sakarya )
Hadımköy Bölge Direktörlüğü ( Hadımköy )
Kağıthane Bölge Direktörlüğü ( Mecidiyeköy )
Mersin Bölge Direktörlüğü ( Mersin, Konya, Adana, Aksaray, Kayseri, Antalya )
Ankara Bölge Direktörlüğü ( Ankara )
Eskişehir Bölge Direktörlüğü ( Eskişehir )
Kurtköy Bölge Direktörlüğü ( Kurtköy, Tuzla, Haydarpaşa, Sabiha gökçen )
Trakya Bölge Direktörlüğü ( Çerkezköy )
Tır İşletme Bölge Direktörlüğü ( Hadımköy )
Samandıra Bölge Direktörlüğü ( Kartal )
Halkalı Bölge Direktörlüğü ( Halkalı, Çatalca, Ambarlı )
İskenderun Bölge Direktörlüğü ( İskenderun, G.antep, K.maraş )
Avrupa Serbest Bölge Bölge Direktörlüğü ( Çorlu )
Atatürk Havalimanı Bölge Direktörlüğü ( Ataköy – Dünya Ticaret Merkezi )BGL Yurt Dışı Şubeleri

BGL yurt dışı organizasyonları, her biri kendilerine ait depolara sahip olan ve yine direkt olarak İstanbul'daki Merkez Ofis yönetiminde aşağıda ismi belirtilmiş olan noktalarda konuşlanmıştır.

Almanya
Amerika
Belarus
Belçika
Brezilya
Çin 
Fransa
Hollanda
Hong kong
Irak
İngiltere 
İrlanda
İspanya
İtalya 
Kanada
Kazakistan
Kore 
Macaristan 
Polonya 

Tüm BGL yurt dışı şubeleri ve yurt içi bölge ve ofisleri, BGL'nin özel iletişim ağı BARNET üzerinden birbirleri ile online bağlantıya sahiptir. Herhangi bir BGL lokasyonunda gerçekleştirilen bir işleme ait tüm bilgi ve belgeler, web-tabanlı BGL Kurumsal Bilgi Sistemi BARSİS üzerinden müşterilerimize özel tanımlanmış yetkiler ile dünyanın herhangi bir noktasından güvenli ve güvenilir bir şekilde ulaşılabilir durumdadır. Çok geniş bir lojistik hizmet yelpazesine sahip olan BGL, müşteri odaklılığı prensibinden hareketle, hizmet anlayışını 'Müşteri Temsilciliği' esasına dayandırmıştır. BGL müşterileri, BGL hizmet yelpazesi içindeki herhangi bir işlem veya gereksinimleri için işlemi gerçekleştiren BGL birimleri ile ayrı ayrı bağlantıya geçmek zorunda kalmadan, ana irtibat noktası olan kendi müşteri temsilcileri aracılığı ile hızlı ve randımanlı hizmet alabilmektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Taşımacılık,Depo - Antrepo,Gümrük Hizmetleri,Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat,Lojistik

Firma web sitesi: www.barsan.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Barsan Global Lojistik A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 19
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İthalat İhracat Elemanı (GEBZE) Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
İthalat İhracat Elemanı (GEBZE)Barsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversite, veya  Meslek Yüksek Okulu(Dış Ticaret,Gümrük İşletme Bölümleri, Lojistik )  mezunu,İyi seviyede İngilizce dil bilgisi olan İthalat ve/veya İhracat gümrükleme operasyon süreçlerine hakim, İthalat ve/veya İhracat beyannamesi yazabilen, İş disiplini gelişmiş, takipçi, hızlı pratik, titiz çalışan, Koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışını özümsemiş, İzmit-Gebze-Darıca veya İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Excel'i iyi kullanabilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Lojistik Operasyon Sorumlusu İstanbul(Avr.), ... Barsan Global Lojistik A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Lojistik Operasyon SorumlusuBarsan Global Lojistik A.Ş.
Lojistik sektöründe Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan şirketimiz Barsan Global Lojistik A.Ş. için;İstanbul'daki ofislerimizde minimum 2 yıl eğitilmek üzere görevlendirildikten sonra; Gelişmekte olan ülkelerde açacağımız yeni şubelerimizde, şubenin tüm sorumluluğunu alabilecek ve tüm lojistik süreçlerini yönetebilecek yönetici adayı personel alımı yapılacaktır.Aranan Özellikler:İngilizce bilen ( ikinci yabancı dil tercih sebebi ) Daha önce iş tecrübesi olmayan Uygun bulunan adaylar yabancı dil seviye tespit sınavına yönlendirilecek ve sınavda başarı gösteren adaylar değerlendirmeye alınacaktır. ( Min. upper intermediate sonucunun alınması gerekmektedir )İşe alımı yapılan personeller 2 yıl süresince Mecidiyeköy, Halkalı, Hadımköy, Kartal ofislerimizde görevlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Müşteri Temsilcisi (Manisa) Manisa Barsan Global Lojistik A.Ş.
Müşteri Temsilcisi (Manisa)Barsan Global Lojistik A.Ş.
- Minimum Meslek Yüksekokulu  (Uluslararası Ticaret, Dış Ticaret, İthalat-İhracat, Lojistik ) mezunu, - İyi derecede İngilizce bilen , - Tercihen İthalat - İhracat operasyonu, uluslararası lojıstik  konusunda deneyimli,  - MS Office programlarına hakim , - İnsan ilişkileri kuvvetli , - Hızlı, pratik ,çalışkan , - Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek ,      İş tanımı: - Ege Bölge Direktörlüğü'ne bağlı Manisa Ofisimizde görevlendirilmek üzere bir  Müşteri Temsilcisi istihdam edilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
OFİS DESTEK (ENGELLİ PERSONEL- SAKARYA) Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
OFİS DESTEK (ENGELLİ PERSONEL- SAKARYA)Barsan Global Lojistik A.Ş.
4857 Sayılı İş Kanunu' nun 30. maddesine istinaden ' Engelli Personel Çalıştırma Zorunluluğu ' kapsamında    görevlendirilmek üzere;** Türkiye İş Kurumuna kayıtlı,** Engellilik derecesi en az %40, ** İlgili kurumlarca onaylı sağlık raporu olan,** İletişim becerisi kuvvetli,** Takım çalışmasına yatkın.** Sakarya il sınırları içerisinde ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GÜMRÜK OPERASYON İstanbul(Avr.), ... Barsan Global Lojistik A.Ş.
GÜMRÜK OPERASYONBarsan Global Lojistik A.Ş.
** Minimum Meslek Yüksek Okulu (Dış Ticaret,Lojistik,İthalat-İhracat, Gümrükleme Bölümleri) mezunu,**Tercihen İthalat-İhracat Operasyonu, Uluslararası lojistik konusunda deneyimli, Gümrük Müşteri Temsilcisi  *** İthalat ve/veya İhracat gümrükleme operasyon süreçlerine hakim,  *** İthalat ve/veya İhracat beyannamesi yazabilen** İleri seviyede ingilizce bilen,** MS Office programlarına hakim,** İnsan ilişkileri kuvvetli olan,** Takipçilik yeteneği güçlü,** Hızlı,pratik çalışan,** Dinamik ve öğrenmeye açık,** Takım çalışmasına yatkın,** Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Deniz Nakliye Elemanı ( MECİDİYEKÖY ) İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Deniz Nakliye Elemanı ( MECİDİYEKÖY )Barsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversitelerin Denizcilik İşletmesi, Dış Ticaret, İthalat İhracat, Lojistik gibi ilgili bölümlerinden mezun,** İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip** Deniz nakliye operasyon ve fiyatlandırma konusunda en az 1 yıl tecrübeli** MS Office programlarına ileri düzeyde hakim,** İletişim becerileri ve insan ilişkileri kuvvetli,** Takipçilik yeteneği güçlü, hızlı, pratik çalışan,** Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru ** Tüm Türkiye Barsan Global Lojistik A.Ş.
Genel BaşvuruBarsan Global Lojistik A.Ş.
Yurtiçinde; İstanbul, Tekirdağ, İzmir, Manisa, Bursa, Mersin, İskenderun, Ankara, Eskişehir, Sakarya, Antalya, Kocaeli'de bulunan Direktörlük'lerimizde; Lojistik Sektörünü kendine kariyer hedefi olarak belirleyen Üniversite mezunu, En az bir yabancı dili iyi derecede bilen,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ağır Vasıta Lastik Montaj Ustası Türkiye Barsan Global Lojistik A.Ş.
Ağır Vasıta Lastik Montaj UstasıBarsan Global Lojistik A.Ş.
Hadımköyde bulunan kadememizeAğır vasıta konusunda tecrübeli,Mercedes marka tırların bulunduğu araç filomuz için Lastik Ustası aranıyor.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Dorse Ustası - Römork Türkiye Barsan Global Lojistik A.Ş.
Dorse Ustası - RömorkBarsan Global Lojistik A.Ş.
Hadımköyde bulunan kadememizeAğır vasıta konusunda tecrübeli,Tırsan marka dorselerin bulunduğu filomuz için Dorse Ustası aranıyor.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Ustası Türkiye Barsan Global Lojistik A.Ş.
Mekanik UstasıBarsan Global Lojistik A.Ş.
Hadımköyde bulunan kadememizeAğır vasıta konusunda tecrübeli,Mercedes marka tırların bulunduğu araç filomuz için Mekanik Ustası aranıyor.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Gümrük Operasyonları Elemanı İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Gümrük Operasyonları ElemanıBarsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversite, veya Meslek Yüksek Okulu(Dış Ticaret,Gümrük İşletme Bölümleri, Lojistik ) mezunu,Tercihen  İngilizce bilen,İthalat ve/veya İhracat gümrükleme operasyon süreçlerine hakim,Gümrük mevzuatlarında tecrübeli,İş disiplini gelişmiş, takipçi, hızlı pratik, titiz çalışan,Takım çalışmasına yatkın,İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,Askerliğini yapmış bay-bayan adaylar,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem Destek Uzmanı ( GEBZE PELİTLİ ) Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
Sistem Destek Uzmanı ( GEBZE PELİTLİ )Barsan Global Lojistik A.Ş.
MYO veya üniversitelerin tercihen Bilgisayar veya Elektronik bölümlerinden mezun,Tercihen İngilizce bilen,Microsoft işletim sistemleri, ofis uygulamaları, bilgisayar donanımı ve network kablolama konusunda uzman,Client desteği verebilecek,Problem çözmede yetenekliTerminal server konusunda bilgi sahibi,Printer problemleri ve kurulumları hakkında bilgi sahibi,Sistem ve network konusunda kendini geliştirmeyi hedefleyen,El Terminalleri ve Barkod (OT/VT - Otomatik Tanıma Veri Toplama) sistemlerinde deneyimli,Esnek saatlerde çalışmaya uygunSeyahat engeli bulunmayanAskerliğini tamamlamış,Ehliyeti olan ve seyahat engeli olmayan,Tercihen İstanbul Anadolu yakasında oturan, Erkek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Gümrük Müşaviri İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Gümrük MüşaviriBarsan Global Lojistik A.Ş.
* Gümrük Müşavir Belgesine Sahip (A Karne),* Mevzuat takip yeteneği ve değişen mevzuatlar konusunda bilgisi olan,* Tariflendirme konsunda tecrübeli,* Beyanname imzalayacak,* Takım çalışmasına yatkın,* Tercihen iyi derecede ingilizce bilen,* Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.* İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Finans Elemanı ( MASLAK ) İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Finans Elemanı ( MASLAK )Barsan Global Lojistik A.Ş.
Üniversitelerin İşletme, Ekonomi ve Finans bölümlerinden mezun,Finans ve Muhasebe konusundan max 2 yıl tecrübeli,İyi derecede İngilizce Bilen,Genel Muhasebe bilgisi olan,Finansal Raporlama yapabilen,Ms Ofis Programlarını  kullanabilen,Kullanılan ERP programlarına kayıt yapabilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Operatörü (KOCAELİ) Kocaeli Barsan Global Lojistik A.Ş.
Forklift Operatörü (KOCAELİ)Barsan Global Lojistik A.Ş.
** Tercihen en az 2 yıl sektör deneyimli ve depo istif makinalarında çalışmış,** Forklift ehliyeti/sertifikası olan ve temel bilgisayar bilgisine sahip,** Tercihen KOCAELİ Gölcük, Başiskele, Karamürsel, Derince, İzmit, Kartepe ilçelerinde ikamet eden,** Tercihen otomotiv parçaları üretim yapan firmalarda ve depolarında çalışmış.** Askerliğini Tamamlamış Erkek Adaylar** Vardiyalı çalışabilecek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Müşteri Temsilcisi (DÜNYA TİCARET MERKEZİ) İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Müşteri Temsilcisi (DÜNYA TİCARET MERKEZİ)Barsan Global Lojistik A.Ş.
**  Minimum Meslek Yüksek Okulu (Dış Ticaret,Lojistik,İthalat-İhracat, Gümrükleme Bölümleri) mezunu,** Tercihen İthalat-İhracat Operasyonu, Uluslararası lojistik konusunda deneyimli,** İthalat ve/veya İhracat gümrükleme operasyon süreçlerine hakim** İleri seviyede ingilizce bilen,(Upper-Intermediate Seviyesi ve üstü)** MS Office programlarına hakim,** İnsan ilişkileri kuvvetli olan,** Takipçilik yeteneği güçlü,** Hızlı,pratik çalışan,** Dinamik ve öğrenmeye açık,** Takım çalışmasına yatkın,** Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,** Tecrübeli yada Tecrübesiz
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Müşteri Temsilcisi (DÜNYA TİCARET MERKEZİ) İstanbul(Avr.) Barsan Global Lojistik A.Ş.
Müşteri Temsilcisi (DÜNYA TİCARET MERKEZİ)Barsan Global Lojistik A.Ş.
Minimum Meslek Yüksek Okulu (Dış Ticaret,Lojistik,İthalat-İhracat, Gümrükleme Bölümleri) mezunu,**Tercihen İthalat-İhracat Operasyonu, Uluslararası lojistik konusunda deneyimli, Gümrük Müşteri Temsilcisi  *** İthalat ve/veya İhracat gümrükleme operasyon süreçlerine hakim,  *** İthalat ve/veya İhracat beyannamesi yazabilen** İleri seviyede ingilizce bilen,** MS Office programlarına hakim,** İnsan ilişkileri kuvvetli olan,** Takipçilik yeteneği güçlü,** Hızlı,pratik çalışan,** Dinamik ve öğrenmeye açık,** Takım çalışmasına yatkın,** Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, ** Beylikdüzü ve cıvarında oturan** Ehliyeti olup Aktif araç kullanabilen** Erkek eleman alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Depo Elemanı - Manisa Manisa Barsan Global Lojistik A.Ş.
Depo Elemanı - ManisaBarsan Global Lojistik A.Ş.
Depo ve sevkiyat konusunda tecrübeliTercihen Bilgisayar ve el terminalı kullanmayı bilen Yoğun iş temposuna ve ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, Vardiyalı sistemde çalışabilecek Dürüst, hızlı ve pratik çalışan Tercihen Manisa ve çevresinde ikametgah eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Forklift Operatörü ( BURSA ) Bursa Barsan Global Lojistik A.Ş.
Forklift Operatörü ( BURSA )Barsan Global Lojistik A.Ş.
** Tercihen 3 Yıl Sektör Deneyimi olan Depo İstif Makinaları Kullanmış ** Bursada İkamet Eden** Askerliğini Tamamlamış ** Esnek Çalışma Saatlerine Uyum Sağlayabilecek** Forklift Ehliyeti Olan** Lojistik Depo Elemanı Sertifikası sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı