Beko Elektronik A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.bekoelektronik.com.tr

Beko Elektronik A.Ş.

 

22 Eylül 1966'da Bekoteknik Sanayi A.Ş. adıyla İstanbul'da kurulan Beko Elektronik, Koç Topluluğu değerlerini özümsemiş, çevreye ve topluma karşı duyarlı, yüksek motivasyonlu çalışanlarıyla tüm ilişkilerinde yalın ve yenilikçi bir kuruluştur.

Hızla değişen dünyada rekabet edebilmenin ön koşulunun sürekli değişmek ve ilerlemek olduğu bilincinde olan, Türkiye'nin en büyük elektronik üreticilerinden biri olan kuruluş, İstanbul Beylikdüzü'ndeki toplam 125.000 metrekarelik modern tesislerinde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlar için çeşitli tip ve modellerde televizyon, yazar kasa, uydu alıcı ve PC üretmekte; müzik seti, DVD, video ve diğer ürünleri pazarlayarak servis vermektedir.

2005 yılında sektöründe Avrupa lideri olmayı hedefleyen Beko Elektronik, 60'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. İngiltere, Almanya, Avusturya, İtalya, Fransa, İspanya, Danimarka, Polonya, Bulgaristan, Hollanda ihracatın yoğun olarak yapıldığı ülkelerdendir. İhracatın % 85'i AB ülkelerine yapılsa da, bugün BEKO markalı televizyonlar, tüm Avrupa'nın yanı sıra Afrika'da da tanınmaya başlamıştır.

9 Bölge Yöneticiliğine bağlı Türkiye genelinde yayılmış 345 yetkili servis ve bu servislerde 1930 çalışan ile tüketicilere kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet verilmektedir. Avrupa çapında da 16.000 noktada satış sonrası servis imkanı sunulmaktadır.

"Değişen Dünya'da ilerleyen bir Beko Elektronik" vizyonuyla hareket eden şirketin, kendi ürün tasarım teknolojisi mevcuttur. Ürün dizaynlarını kendi yapmaktadır. Elektronik, kozmetik ve software yazılım tasarımları üzerinde çalışmaktadır. Üretim teknolojisinde ise dünya çapındaki fabrikalarla boy ölçüşebilir düzeydedir. Kendi otomosyon sistemlerini tasarlayabilmekte ve üretmektedir. İngiltere'de kurduğu Fusion Digital Technologies Ar-Ge şirketiyle de Avrupa'da her yıl yüzde 100 büyüme gösteren dijital televizyon (ID TV) ve set-top-box pazarına da iddialı bir şekilde girmektedir.

Beko Elektronik, 2002 yılında Türkiye'deki ekonomik krize rağmen yüzde 100 büyüme gösteren nadir şirketlerden biri olmuştur. Televizyon üretimini 2001 yılına oranla yüzde 98 arttıran Beko Elektronik, yüzde 48'lik üretim payıyla iç pazarda liderliğini devam ettirmiştir. 2002 yılında 4.2 milyon adet TV üreten Beko Elektronik, 2003 yılında 5 milyon adet TV üretmeyi hedeflemektedir.

Ciro bazında yüksek büyüme oranlarıyla da dikkat çeken Beko Elektronik, 2001 yılında 340 milyon Euro olan cirosunu, 2002 yılında 600 milyon Euro'ya yükseltmiştir. 2003 yılı sonunda yaklaşık 1 milyar Euro ciro hedefleyen Beko Elektronik, geçen yıl Ocak-Haziran döneminde 1 milyon 600 bin televizyon ihraç ederken, bu yıl aynı dönemde 1 milyon 900 bin adet ihracat yapmıştır.

Televizyon üreticisi olarak büyük başarılara imza atan Beko Elektronik, 2002 yılında Avrupa'nın üçüncü en büyük TV üreticisi olmuştur. 2003 yılında TV üretiminde 26 Milyon Euro'luk yatırım planlamıştır. Bu doğrultuda 2007 için display pazarının yüzde 20'sinin, LCD ve plasma ürünlerden oluşacağını, bunun dünyada 25-30 milyon, Avrupa'da ise 6 milyonluk bir pazar anlamına geleceğini öngörerek, Avrupa pazarının yüzde 10'una sahip olmayı planlamıştır. Misyonu, "Elektronikteki gelişmeleri hızlı bir şekilde kullanışlı, güvenilir ürünlere ve hizmetlere dönüştürerek ve müşterilerimizin beklentilerini aşarak sunmak" olan Beko Elektronik, ürün gelişimini ve yatırımlarını da bu yönde artırmıştır.

İşe Alımda Beko Elektronik

Beko Elektronik, uluslararası alandaki faaliyetini büyütmeyi hedefleyen bir şirket olarak bu yolda şirkete önemli rekabet avantajı sağlayacak farklı profillere sahip, yetenekli, iyi yetişmiş ve sahip olduğu bilgi birikimi ile şirkete değer katabilecek gençlere çalışma olanakları sunmaktadır.

Yılbaşından itibaren toplam 71 kişinin işe alındığı Beko Elektronik'te aranan özelliklerin başında dinamizm, uluslararası platformlarda çalışabilme, şirketi temsil edebilme, yaratıcılık ve yenilikçilik gelmektedir. Adaylarda İngilizce bilgisinin yanında ikinci bir yabancı dil bilmesini de tercih edilmektedir.

Çalışan profiline bakıldığında, sektörde yetişmiş, uzun yıllardır Bekolu olan tecrübeli çalışanlarla, gelişime açık yeni mezun çalışanların birarada olduğu; deneyimle yeni ve taze bakış açısının birleştiği bir yapı görülmektedir. Bu doğrultuda, hem tecrübeli hem de yeni mezun adaylara geniş çalışma olanakları sunulmaktadır.

 


Beko Elektronik A.Ş. İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.