Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

Bilim İlaç

BİLİM İLAÇ SAN. VE TİC.AŞ.
 

 

1953 yılında faaliyete başlayan Bilim İlaç, stratejik önemi olan ilaç konusunda, üretim ve pazarlama faaliyeti gösteren yüzde yüz Türk sermayeli bir şirkettir. Türk ilaç sektöründeki 300 kuruluş içinde 3. sırada yer alan Bilim İlaç, her zaman pazarın üzerinde bir büyüme gerçekleştirerek büyümeye devam etmektedir.

2023 yılında, sağlıklı büyümemizi devam ettirerek Türkiye ilaç pazarında lider firma olmak ve en fazla ihracat yapan yerli ilaç üreticisi olmayı sürdürmek vizyonuyla yoluna devam eden Bilim İlaç, ürünlerinin kalitesi ve nitelikleriyle küresel pazarlarda rekabet etmekte ve 50’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Bugün, Türkiye ilaç pazarında, Gastrointestinal ürünler, Analjezik-Antienflamatuvar ürünler, Dermatolojik ürünler, Antibiyotikler, Vitaminler, Solunum Sistemi ürünleri, Antiparaziter ürünler, Tatlandırıcılar, Merkezi Sinir Sistemi ürünleri, Kardiyovasküler ürünler, Demir Preparatları, Kas Gevşeticiler ve Antigribal ürünler olmak üzere 238 adet ruhsatlı ilacı bulunmaktadır. Kuruluşundan bugüne kadar hekimlerin beklediği ilaçları üretim programına alarak başarı çizgisini daima sürdüren Bilim İlaç, güçlü ve modern ürün portföyü ile geleceğe de güvenle bakmaktadır.

 

ÖDÜL ve BAŞARILARIMIZ

1998 Bilim Çerkezköy Tesisi hizmete açıldı

1998 EFQM Mükemmellik Modeli Bilim İlaç kurumsal yönetim modeli olarak kabul edildi.

1999 Çevre Bakanlığı-Çevre Beratı

2000 İstanbul Sanayi Odası-Sektör Çevre Özendirme Ödülü

2003 Çerkezköy Sanayi ve Ticaret Odası-Çevre Ödülü

2004 OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

İlaç sektöründe bir ilk olarak EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Onayı

2006 Bilim Çerkezköy Üretim Tesisi, Almanya Sağlık Bakanlığı Onayı aldı

İlaç sektöründe bir ilk olarak Ulusal Kalite Büyük Ödülü

Web Marketing Association'ın International Web Award yarışmasında, ilaç

sektörü kategorisinde "Standard of Excellence Ödülü"

2007 İlaç sektörü kategorisinde Kariyer.net - İnsana Saygı Ödülü

2008 Bilim Gebze Üretim Tesisi hizmete alındı.

Özel Sektör Gönüllüler Derneği ve PERYÖN Gönülden Ödüller-PERYÖN Özel Ödülü

İlaç sektörü kategorisinde Kariyer.net - İnsana Saygı Ödülü

 

2009 Bilim Gebze tesisi İngiltere Sağlık Bakanlığı Onayı’nı aldı

Özel Sektör Gönüllüler Derneği En Başarılı Gönüllülük Programı Ödülü

KSS Türkiye-CSR Europe Türkiye'de KSS Çözümleri Ödülü

İlaç sektörü kategorisinde Kariyer.net-İnsana Saygı Ödülü

2010 TÜSİAD – KALDER Mükemmellikte Süreklilik Ödülü

Avrupa İş Ödülü-Ruben d'Honneur Ödülü

İlaç sektörü kategorisinde Kariyer.net - İnsana Saygı Ödülü

2011 EFQM – Avrupa Kalite Büyük Ödülü

Özel Sektör Gönüllüler Derneği Gönülden Ödüller’de “En Yaratıcı Proje” ve “En Başarılı

Gönüllü” Ödülü

PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nde “Yetenek Yönetimi” Ödülü

2012 Türkiye’nin ilk Sürdürülebilir Marka Ödülü Bilim İlaç’a verildi

 

2012 KSSD Pazaryeri Paydaş Birinciliği

 

2013 CSR Europe Türkiye 1.’si

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç SanayiBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 11
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Muhasebe Uzman yardımcısı İstanbul(Avr.), ... Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Muhasebe Uzman yardımcısıBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin İşletme, İktisat vb. bölümlerinden mezun, Tercihen muhasebe veya benzer pozisyonlarda en az bir yıl deneyimli,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Tercihen SAP bilen,  Erkek adayların askerlik görevlerini tamamlamış "MUHASEBE UZMAN YARDIMCISI"arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Teknisyeni Tekirdağ Bilim İlaç
Kalite Kontrol TeknisyeniBilim İlaç
Çerkezköy tesisimiz için Kalite Kontrol Müdürlüğü Departmanımızda görevlendirilmek üzere;2 yıllık Meslek Yüksek Okulu ve/veya Endüstri ve Teknik Meslek Liselerinin Kimya Bölümlerinden mezun,İlaç sektöründe staj yapmış ve/veya 1-2 yıl iş deneyimi olan,Sonuç odaklı çalışabilen, Yazılı ve sözlü iletişim becerisi güçlü, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy-Kapaklı ve Çorlu da ikamet eden Kalite Kontrol Teknisyeni aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknik Hizmetler Yöneticisi (Elektrik Mühendisi) Tekirdağ Bilim İlaç
Teknik Hizmetler Yöneticisi (Elektrik Mühendisi)Bilim İlaç
Bilim İlaç A.Ş. Çerkezköy fabrikası Teknik Hizmetler departmanında görevlendirilmek üzere;Mühendislik Fakültelerinin Elektrik veya Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun,Minimum 8 yıl tecrübeli (ilaç sektöründe deneyim  tercihtir) Ekip yönetimi ve iletişim becerisi yüksek, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Askerlik hizmetini tamamlamış, MS Office özellikle Autocad programını iyi derecede kullanabilen Beşeri ilişkileri güçlü, analitik düşünen, değişime ve yeniliklere açık ·         Çerkezköy veya Çorlu da ikamet eden veya edebilecek “TEKNİK HİZMETLER YÖNETİCİSİ” adayları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Personeli Kocaeli Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Üretim PersoneliBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu veya Endüstri/Teknik Meslek Lisesi veya Düz Lise Mezunu, Lise mezunu adaylar için en az 1 yıl benzer pozisyonda deneyimli, Tercihen tablet baskı, kapsül dolum makinelerinde tecrübeli GMP uygulamalarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerileri kuvvetli, Vardiyalı düzende çalışabilecek,  Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), İstanbul Anadolu Yakası'nda ya da Gebze'de ikamet eden (edebilecek), Üretim Çalışanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Uzman Yardımcısı Kocaeli Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Uzman YardımcısıBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Üretim departmanına bağlı, Solid Ambalaj bölümünde görevlendirilmek üzere,Üniversitelerin Kimya Mühendisliği veya  Kimya bölümlerinden mezun, Tercihen İlaç sektöründe Üretim departmanlarında minimum 1 yıl deneyimli,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office Programlarını kullanabilen İstanbul Anadolu yakasında veya Kocaeli-Gebze civarında ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Vardiyalı çalışabilecek; ÜRETİM UZMAN YARDIMCISI aranıyor.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni Kocaeli Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Mekanik Bakım TeknisyeniBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Endüstri Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okulu mezunu (Makine, Mekanik, Mekatronik, Endüstriyel Otomasyon)Tercihen ilaç veya kozmetik, gıda ve paketleme gibi sektörlerde benzer pozisyonda en az 2 yıl deneyimliHidrolik ve Pnömatik Kontrol üniteleri, Konveyör grupları, Kalıplar, Isıyla şekil verilen ambalaj makineleri hakkında bilgi sahibiOtomatik kontrollü sistemlerde mekanik kaynaklı arıza arama ve problem çözme konusunda bilgi ve özgüven sahibiMS Office programlarına hakim SAP PM modülü veya benzeri Bakım Yönetimi programlarını kullanmayı bilen Vardiyalı düzende çalışabilecek Ekip halinde veya gerektiğinde tek başına çalışabilecek Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
AR-GE Teknikeri/Teknisyeni Kocaeli Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
AR-GE Teknikeri/TeknisyeniBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Ar-Ge Formülasyon laboratuvarlarımızda görevlendirilmek üzere,Endüstri Meslek Liselerinin veya MYO'ların Kimya, Gıda, Kozmetik bölümlerinden mezun,İlaç sektöründe en az 2 yıl Ar-Ge  deneyimine sahip, MS Office programlarına hakim, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış Kocaeli Gebze ve İstanbul (Asya) civarında ikamet eden AR-GE TEKNİKERİ/TEKNİSYENİ arıyoruz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ar-Ge Araştırmacısı Eczacı Kocaeli Bilim İlaç
Ar-Ge Araştırmacısı EczacıBilim İlaç
Ar-Ge Departmanımızın Formulasyon bölümünde görevlendirilmek üzere,Üniversitelerin Eczacılık bölümlerinden mezun, Tercihen ilgili alanlarda Yüksek Lisans veya Doktora yapmış, İlaç sektöründe kariyer hedefleyen / yetiştirilmek üzere, Bilimsel yayın takibi, okuma ve değerlendirme konularında yetkin, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış MS Office programlarına hakim,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Operatörü- Çerkezköy Tekirdağ Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Operatörü- ÇerkezköyBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu veya Endüstri/Teknik Meslek Lisesi veya Düz Lise Mezunu, En az 3 yıl ilaç sektöründe Üretim-Ambalaj alanlarında benzer pozisyonda deneyimli,GMP uygulamalarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerileri kuvvetli, Vardiyalı düzende çalışabilecek,  Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu da  ikamet eden (edebilecek), Üretim Operatörü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Uzman Analisti Kocaeli Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol Uzman AnalistiBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Eczacılık, Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun,HPLC, GC, UV, FTIR vb. ekipmanlarını kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, 2 yıl üzeri İlaç sektöründe Kalite Kontrol Tecrübesine sahip, Kalite Kontrol Laboratuvarında çalışmak üzere, KALİTE KONTROL UZMAN ANALİST'i arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Çalışanı Çerkezköy Tekirdağ Bilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Çalışanı ÇerkezköyBilim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu veya Endüstri/Teknik Meslek Lisesi veya Düz Lise Mezunu,Tercihen tablet baskı, kapsül dolum makinelerinde tecrübeliGMP uygulamalarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerileri kuvvetli,Vardiyalı düzende çalışabilecek,  Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için),Çerkezköy-Kapaklı-Çorlu da  ikamet eden (edebilecek), Üretim Çalışanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı