İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984


Bilkent Üniversitesi; İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı kararıyla 20 Ekim 1984’te kurulmuştur. 1986’da 386 öğrenciyle eğitime başlayan Bilkent, bugün 9 fakültesi ve 2 yüksekokulu bünyesindeki 29 lisans ve 51 lisansüstü programıyla, 13.000 öğrencisi ve 40 farklı ülkeden öğretim üyeleriyle dünyaca tanınan bir eğitim ve araştırma merkezidir.

Bilkent Üniversitesi’nin eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Bu özellikler, güçlü bir alan bilgisi ve olgun bir dünya görüşüyle birleşerek onları yaşam boyu başarıya taşır. Bilkent, dört kıtadan 250’yi aşkın üniversiteyle yaptığı değişim anlaşmaları sayesinde öğrencilerinin uluslararası vizyonunu daha da genişletmektedir.

Öğrencilere diploma sonrası planlarında yol göstermek için 1988’de Kariyer Merkezi’ni kuran Bilkent, öğrenci ve mezunları ile iş dünyası arasında kuvvetli bir bağlantı oluşturmuştur. Türkiye’de bir üniversite bünyesinde bu amaçla açılmış ilk birim olan Kariyer Merkezi, öğrenci ve mezun özgeçmişlerini içeren bir veri tabanını internet üzerinden işverenlerle paylaşmaktadır. Bilkentliler, özgeçmişlerini bu veri tabanına kendileri yükleyebilmekte, sisteme üye şirketlerin iş ve staj ilanlarına başvurabilmektedir.

Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olan Bilkent’in kuruluş hazırlıkları 1967’ye dayanır. Ankara’nın batısında geniş bir arazinin alınmasıyla başlayan bu hazırlıklar, bugün 37.000’in üzerinde mezun vermiş bir araştırma üniversitesinin temellerini atmıştır. Bilkentliler, Türkiye’nin ve dünyanın köklü şirketleri ve yükseköğretim kurumlarında üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir.

Kurulduğundan beri öğretim üyesi başına düşen uluslararası bilimsel yayın sayısı bakımından Türkiye ve dünyada üst sıralarda yer alan Bilkent Üniversitesi, yükseköğretimdeki öncü rolünü sürdürmektedir.

  

Faaliyet gösterdiği sektörler: Eğitim


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
YURT GÖREVLİSİ Ankara Bilkent Üniversitesi
YURT GÖREVLİSİBilkent Üniversitesi
Yüksekokul ve Üniversite mezunu. Haftalık Vardiyalı sistemde çalışabilmek 25 - 35 yaş aralığında. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak. Hizmet ve sorun çözme odaklı çalışabilmek. Stres ve baskı altında karar alabilecek. Tercihen Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu olmak. Gerektiğin öğrencilerle ingilizce iletişim kurabilecek düzeyde ingilizce bilgisi olması tercih sebebimizdir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
QUALITY CONTROL ENGINEER Ankara Bilkent Üniversitesi
QUALITY CONTROL ENGINEERBilkent Üniversitesi
As a part of a project that we have started, we are seeking for a quality control engineer ASAP. This project is currently planned for 18 months. Hopefully, it will extend beyond this time based on our performance. The candidate should have an engineering degree, preferably in the mechanical engineering but other engineering degrees will be considered. The candidates who graduated from a reputable university are preferred. One of the main tasks of the engineer will be to prepare test procedures and documentation in line with IEC/ISO guidelines.  Minimum of BS degree in Mechanical or Electric/Electronics Engineering. Knowledge and understanding of ISO/IEC standards and CE marking. Knowledge of quality systems and techniques, process controls. Understanding of Biomedical systems and familiarity with commercial product considerations, safety protocols, and typical regulations governing relations between buyer and seller.Ability to express ideas clearly in both written and oral communications in English and Turkish.Driven to work towards meeting project goals and deadlines. Driven to establish and maintain effective working relationships with supervisors and co-workers.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı