İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984


Bilkent Üniversitesi; İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı kararıyla 20 Ekim 1984’te kurulmuştur. 1986’da 386 öğrenciyle eğitime başlayan Bilkent, bugün 9 fakültesi ve 2 yüksekokulu bünyesindeki 29 lisans ve 51 lisansüstü programıyla, 13.000 öğrencisi ve 40 farklı ülkeden öğretim üyeleriyle dünyaca tanınan bir eğitim ve araştırma merkezidir.

Bilkent Üniversitesi’nin eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Bu özellikler, güçlü bir alan bilgisi ve olgun bir dünya görüşüyle birleşerek onları yaşam boyu başarıya taşır. Bilkent, dört kıtadan 250’yi aşkın üniversiteyle yaptığı değişim anlaşmaları sayesinde öğrencilerinin uluslararası vizyonunu daha da genişletmektedir.

Öğrencilere diploma sonrası planlarında yol göstermek için 1988’de Kariyer Merkezi’ni kuran Bilkent, öğrenci ve mezunları ile iş dünyası arasında kuvvetli bir bağlantı oluşturmuştur. Türkiye’de bir üniversite bünyesinde bu amaçla açılmış ilk birim olan Kariyer Merkezi, öğrenci ve mezun özgeçmişlerini içeren bir veri tabanını internet üzerinden işverenlerle paylaşmaktadır. Bilkentliler, özgeçmişlerini bu veri tabanına kendileri yükleyebilmekte, sisteme üye şirketlerin iş ve staj ilanlarına başvurabilmektedir.

Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olan Bilkent’in kuruluş hazırlıkları 1967’ye dayanır. Ankara’nın batısında geniş bir arazinin alınmasıyla başlayan bu hazırlıklar, bugün 37.000’in üzerinde mezun vermiş bir araştırma üniversitesinin temellerini atmıştır. Bilkentliler, Türkiye’nin ve dünyanın köklü şirketleri ve yükseköğretim kurumlarında üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir.

Kurulduğundan beri öğretim üyesi başına düşen uluslararası bilimsel yayın sayısı bakımından Türkiye ve dünyada üst sıralarda yer alan Bilkent Üniversitesi, yükseköğretimdeki öncü rolünü sürdürmektedir.

  

Faaliyet gösterdiği sektörler: Eğitim


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
RF ENGINEER Ankara UMRAM
RF ENGINEERUMRAM
Minumum of BS degree in Electric/Electronics engineering. Ability to design, optimize and impedance match HF/UHF Analog and RF circuits employing lumped passive elements, transistors, active devices and RF ICsAbility to perform theoretical circuit analysis and computer simulation to support design effortAbility to trouble-shoot RF Hardware at block-diagram, schematics, layout, and board assembly levelsWorking knowledge of electromagnetics Ability to express ideas clearly in both written and oral communications in English and Turkish.Driven to work towards meeting project goals and deadlines Driven to establish and maintain effective working relationships with supervisors and co-workers.Military service is required to be completed for male candidates.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Altyapı Yöneticisi / Yönetmeni Ankara Bilkent Üniversitesi
Altyapı Yöneticisi / YönetmeniBilkent Üniversitesi
UNAM-Altyapı Yöneticisi : Çeşitli kurum ve araştırmacılara malzeme bilimi ve nanoteknoloji alanında bilimsel araştırma ve deneylerini yapabilmeleri için altyapı sağlayanBilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji ve Araştırma Merkezimiz bünyesinde aşağıda belirtilen görev ve sorumlulukları yerine getirecek Yöneticiaranmaktadır. UNAM hakkında detaylı bilgi için http://unam.bilkent.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.İlan pozisyon dolana kadar açık kalacaktır. Aranan Nitelikler : Lisans derecesine sahip, tercihen üniversitelerin Elektrik/Elektronik, Makina, Endüstri, Bilgisayar Mühendisliği ile Fizik, Kimya, Biyoloji vb. bölümlerinden mezun,Araştırma-Geliştirme, bilim, teknoloji veya yenilik alanlarında faaliyet gösteren kurumlarda en az beş yıl tecrübeli,Tercihen endüstriyel tesis kurulum ya da işletmesinde en az iki yıl deneyim sahibi,Tercihen Sağlık-Emniyet-Çevre (SEÇ) standartlarında ve uygulamalarında bilgiliEtkin yönetim ve iletişim becerisine sahip, Ekip çalışmasına yatkın, farklı kurum/birimlerle ortak çalışmalar yürütebilen,İyi seviyede İngilizce bilen, Ofis yazılımları çok iyi seviyede kullanabilen, Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) Sistemlerinde en az kullanıcı düzeyinde çalışmış olan,Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı