CEVA Lojistik 

Şirket Bilgileri

http://www.cevalogistics.com 

CEVA Türkiye 

Firma Adı:                     CEVA Lojistik
Kuruluş tarihi:               Dünyada 1946, Türkiye'de 2000
Genel Müdür:                Fuat Adoran
Sermaye yapısı:            %100 yabancı
2012 Cirosu:                  Ceva Global 7,2 milyar Euro

İstihdam:                       Türkiye'de 4.500 çalışan
                                      Dünyada 49.000 çalışan

Dünyanın dördüncü büyük kontrat lojistiği firması CEVA, geniş hizmet ağının ve uzun yıllara dayanan birikiminin verdiği güçle, 170 ülkede 1.200’den fazla ofisiyle CEVA farkını iş ortaklarının ayağına götürmektedir.
 
CEVA, ulusal ve çok uluslu firmalar için dünya genelinde müşterilerine özel tedarik zinciri çözümleri tasarlamakta ve hayata geçirmektedir. Tedarik zincirinin tüm aşamalarını kullanarak, otomotivden lastik sanayine, elektronikten petrokimyaya, endüstriyel mamullerden hızlı tüketim ürünlerine, teknolojiden basım yayına kadar farklı pazar ve sektördeki müşterilerine uçtan uca lojistik çözümleri sunmaktadır.
 
CEVA, 49.000 çalışanı ve toplam 10 milyon metrekareye ulaşan depolama alanı ile müşterilerine hizmet vermekte; dünyanın her yerine deniz, hava ve karayolu ile ulaşmaktadır.
 
CEVA Lojistik, 2000 yılından bu yana Türkiye’de uluslararası nakliyeden antrepoya, çok kullanıcılı depolamadan hafif üretime kadar birçok alanda faaliyet göstermektedir. Şeffaf ve kaliteli dağıtım ağını 2008 yılında satın aldığı Varan Kargo ile güçlendirerek, lojistik alanındaki deneyimlerini bireysel müşterilere de aktarmaya başlamıştır.
 
CEVA Lojistik Türkiye, 2005 yılında "Operasyonel Mükemmellik" felsefesi ışığında ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 standartları ile belgelenmiş olan hizmetlerini daha da ileriye taşıyarak, 2008’de ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Standardı belgesini almaya hak kazanmıştır.
 
CEVA Lojistik Türkiye, Kariyer.net tarafından 2003 yılından bu yana verilen ‘İnsana Saygı Ödülü’nü lojistik sektöründe 11 üst üste kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştır. “İnsana yatırım yapan kurum” kimliğini benimsemiş olan CEVA, ABD’li danışmanlık devi Hewitt Associates'in "En İyi İşyerleri" araştırmasında, 2008, 2009, 2010 yıllarında üst üste üç kez Türkiye'nin "En İyi İşyeri" seçilmenin yanı sıra, 2008 yılında Orta - Doğu Avrupa'nın da  "En İyi İşyeri" seçilmiştir. 2011 yılında ise İnsan için Sürdürülebilir Mükemmellik ödülüne layık görülmüştür. 2009 yılında PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nden Performans Yönetimi Kategorisi’nde ve Eğitim & Gelişim Yönetimi Kategorisi’nde birincilik kazanmanın gururunu yaşamaktadır. 
 

 

 

 

 


CEVA Lojistik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 17
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
OPERASYON ELEMANI Ankara CEVA Lojistik
OPERASYON ELEMANICEVA Lojistik
 Ankara Polatlı FTL Operasyonlarımızda, Operasyon Elemanı olarak görev alacak , En az lise mezunu, MS Office programlarına hakim, Organizasyon, Planlama , İletişim becerileri gelişmiş, Tercihen Lojistik sektöründe deneyimli adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Operasyon Elemanı Bursa CEVA Logistics
Operasyon ElemanıCEVA Logistics
BURSA/KARACABEY FTL Operasyonlarımız'da Operasyon Elemanı olarak görev alacak, Tercihen üniversite mezunu, İyi derecede bilgisayar kullanabilen, MS Office uygulamalarına hakim, Takipçi ve analitik düşünebilen, İletişimi kuvvetli, Takım çalışmasına yatkın adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İDARİ İŞLER UZMANI İstanbul(Asya) CEVA
İDARİ İŞLER UZMANICEVA
Genel Müdürlük İdari İşler Departmanımız’da İdari İşler Uzmanı olarak görev yapacak, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İdari İşler fonksiyonlarında en az 1 yıl deneyimli, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, Askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ARAÇ TAKİP ANALİSTİ Kocaeli, İstanbul(Asya) CEVA Lojistik
ARAÇ TAKİP ANALİSTİCEVA Lojistik
Gebze’de kurulu bulunan tesisimizde görevlendirilmek üzere aşağıdaki nitelikle sahip Araç Takip Analisti aranmaktadır; Lisans  ya da ön lisans mezunu, Ofis programlarına hakim, Filo ve nakliye yönetimi alanında en az 1 yıllık tecrübeye sahip,  Vardiyalı sistemde çalışabilecek, Gebze, Darıca ve çevresinde ikamet eden, Sorun çözmeye yönelik, iletişim becerileri yüksek,  B sınıfı ehliyeti olan,  Askerlik görevini yerine getirmiş, Lojistik alanında kariyer hedefi olan, takım arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İNSAN KAYNAKLARI STAJYERİ İstanbul(Asya) CEVA
İNSAN KAYNAKLARI STAJYERİCEVA
Genel Müdürlük, İnsan Kaynakları Departmanı'nda Uzun Dönem Stajyer olarak görev yapacak, Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Ekonometri veya ilgili bölümlerinde mezun, İngilizce bilgisine sahip, İnsan Kaynakları departmanında kariyer hedefleyen, Analitik, sözlü ve yazılı iletişim becerileri gelişmiş,  MS Office programlarını etkin kullanabilen, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasına yatkın adaylar aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
YAZILIM UZMANI İstanbul(Asya) CEVA Lojistik
YAZILIM UZMANICEVA Lojistik
Genel Müdürlük Bilgi Teknolojileri Departmanımız’da Yazılım Uzmanı olarak görev alacak, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İlişkisel veri tabanları konusunda deneyimli, Yazılım konusunda en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede SQL, Java, .net bilgisine sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Nesne tabanlı yaklaşımlara hakim adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SERVİS VE DESTEK UZMANI İstanbul(Asya) CEVA
SERVİS VE DESTEK UZMANICEVA
Genel Müdürlük Bilgi Teknolojileri Departmanımız'da Servis ve Destek Uzmanı olarak görevlendirilmek üzere, Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun, Tercihen 3 yıl alanında deneyimli, PC, Printers, Access point, Switch, Firewall, Ups, Server, San, Handheld Computers cihaz gruplarında teklif ve satınalma süreçlerinin yönetiminde tecrübe sahibi,  İyi düzeyde ingilizce bilgisine sahip. Bilgi Teknolojileri yönetimindeki cihazların bakım ve teknik servis süreçlerinin yönetimi konularında deneyimli, Envanter yönetimi ve süreçlerine hakim, Data & Telekominikasyon hatlarının hizmet alım süreçlerinin yönetiminde tecrübeli, Word, Excel ve PowerPoint uygulumalarını ileri düzeyde kullanabilen, raporlama ve analiz yönü kuvvetli, Ekip çalışmasına inanan, çözüm odaklı ve proaktif düşünce yapısına sahip, Project Management konusunda tecrübeli, Teknik dökümanları okuyup anlayabilecek ve yurtdışıyla yazışmada bulunabilecek düzeyde ingilizce bilgisine sahip adaylar arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
ŞUBE MÜDÜRÜ Aydın CEVA
ŞUBE MÜDÜRÜCEVA
Ege Bölge Aydın Lokasyonu  Dağıtım Operasyonları Departmanımız' da Şube Müdürü olarak değerlendirilmek üzere,  Tercihen üniversite mezunu, Teslimat, lojistik, depo, nakliye yönetimi, kargo gibi alanlarda 1-3 yıl arası tecrübe sahibi, İyi derecede Ms Office programları kullanabilen, İletişimi güçlü, problem çözme becerileri gelişmiş, Ekip yönetme, öncelikleri belirleme yetkinlikleri olan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Lojistik Mühendisi İstanbul(Asya) CEVA
Lojistik MühendisiCEVA
Genel Müdürlük Kara Operasyonları Direktörlüğü’nde Operasyonel Gelişim Departmanımız’da Lojistik Mühendisi olarak görevlendirilmek üzere, Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun, Tercihen lojistik sektöründe deneyim sahibi, Analitik düşünebilen, İyi derecede İngilizce bilen,  MS Office  programlarını ileri düzeyde kullanabilen, Yurtiçi seyahat engeli olmayan adaylar arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
REWARD SPECIALIST İstanbul(Asya) CEVA
REWARD SPECIALISTCEVA
University degree, Range and depth of experience in management of reward processes within a large corporate environment, Comprehensive knowledge of legislation affecting compensation and benefits, and HR best practice, Knowledge of Hay or Towers Watson methodology and practices, Experience working in diverse and changing work environment, Self-disciplined and result-oriented, Strong analytical skills and have excellent communication, negotiation & coordination skills, Humanist payroll program experience / know-how will be an asset.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
LOJİSTİK PLANLAMA YETKİLİSİ Karaman CEVA Lojistik
LOJİSTİK PLANLAMA YETKİLİSİCEVA Lojistik
Orta Anadolu Bölge Inbound Operasyonlarımız, Karaman lokasyonumuzda Lojistik Planlama Yetkilisi olarak görev alacak,  Tercihen Lisans mezunu, Tercihen Nakliye, Lojistik konularında deneyimli MS Office uygulamalarına hakim, Takipçi ve analitik düşünebilen, İletişimi kuvvetli, Takım çalışmasına uygun adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
GENÇ LOJİSTİKÇİ Adana, İzmir, ... CEVA
GENÇ LOJİSTİKÇİCEVA
Dünya devi firmada kariyer imkanı!CEVA Lojistik bünyesinde 6 ay sürecek staj programına katılacak; İktisadi ve İdari Bilimler, Ulaştırma ve Lojistik ya da Mühendislik fakültelerinden yeni mezun ya da yüksek lisans öğrencisi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakimgenç yetenekler arıyoruz.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
DEPO ŞEFİ İzmir CEVA
DEPO ŞEFİCEVA
Ege Bölge Inbound Depo Operasyonlarımızda, Depo Şefi olarak görev alacak, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun , Minimum 3 yıl otomotiv yedek parça konusunda deneyimi olan, MS Office uygulamalarına hakim, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilen, Müşteri odaklı, Takım çalışmasına yatkın, İletişimi ve ikna yeteneği kuvvetli olan adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İŞ GELİŞTİRME SORUMLUSU İzmir CEVA
İŞ GELİŞTİRME SORUMLUSUCEVA
Ege Bölge Uluslararası Nakliye Operasyonlarımızda,İş Geliştirme Departmanı bünyesinde İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev alacak, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Uluslararası taşımacılık operasyonel ve proje süreçlerinde bilgi sahibi, Minimum 3 yıl uluslararası taşımacılık iş geliştirme/satış deneyimi olan, MS Office uygulamalarına hakim, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilen, Müşteri ve satış odaklı, Takım çalışmasına yatkın, İletişimi ve ikna yeteneği kuvvetli olan adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KURYE Karabük CEVA
KURYECEVA
Anadolu Bölge  Karabük Dağıtım Operasyonları'nda Kurye olarak görev alacak,  Tercihen lise mezunu, Takım çalışmasına yatkın, İletişimi güçlü adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
COMPLIANCE OFFICER İstanbul(Asya) CEVA
COMPLIANCE OFFICERCEVA
We are looking for Compliance Officer to be located in Turkey Head Office;·         1 – 2 years relevant Change Management experience, work experience is required,·         Minimum of 1 years’ demonstrated experience in IT Change Management,·         Good understanding of Windows, Networks and Remedy,·         Excellent oral communication and customer relations skills. Ability to communicate and interact at all levels of the organisations hierarchy. Ability to understand and communicate technical concepts to a business audience,·         Able to own an issue and see it through to resolution,·         Able to work off own initiative. Ability to multitask and excellent time management skills,·         Produce Technical documentation. Design Processes and templates. Develop Standard Operating Procedures,·         Excellent Written/ Spoken English language.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
JUNIOR CHANGE ANALYSIS İstanbul(Asya) CEVA
JUNIOR CHANGE ANALYSISCEVA
We are looking for Junior Change Analysis to be located in Turkey Head Office;·         Bachelor's degree in Computer Science or similar, or some relevant Change Management or Incident management experience,·         Either degree or some work experience in IT Change Management or Incident Management,·         Working knowledge of Remedy,·         Working knowledge of networks,·         Good understanding of Windows, Networks and Remedy,·         Understanding of service management processes (Problem, incident and change),·         Proficient in Excel and word,·         Excellent oral communication and customer relations skills. Ability to communicate and interact at all levels of the organisations hierarchy. Ability to understand and communicate technical concepts to a business audience,·         Able to own an issue and see it through to resolution,·         Able to work off own initiative. Ability to multitask and excellent time management skills,·         Produce Technical documentation. Design Processes and templates. Develop Standard Operating Procedures,·         Excellent Written/ Spoken English language.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı