DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1958


Hikayemiz

Kurucumuz Mustafa Vasfi Diren‘in Ziraat Mektebi defterine, mezun olduğu gün not düştüğü “Bugün derslere son verdik, hayırlısıyla şu imtihanları da atlatırsak memleketimize hayırlı bir eleman olarak hayata atılmış olacağız.” sözleriyle başladı hikâyemiz.

Zorluk ve yokluk içinde geçen 50’li yıllarda sağlıklı nesillerin yetişmesi için beslenmenin önemini bilen ve vatansever bir ziraatçı olan kurucumuz, katma değerli ürünlerle bereketli topraklarımızın değerleneceğini ve Türkiye’nin tarıma dayalı sanayiyi geliştirerek kalkınacağını biliyordu.

Memleketin meyvesi bol ve çeşitliydi ama birbirinden lezzetli, sofralık meyveler değerlendirilemiyor ve çiftçinin tüm çabası heba oluyordu.

M. Vasfi Diren’in düşünce dünyasını doğa ve insan şekillendiriyordu ve 50’li yıllarda eyleme geçerek DİMES’in ilk tohumlarını Anadolu’nun tam kalbinde Tokat’ta kendi evinin bahçesinde attı.

Kurucumuz, halkı için her zaman en iyisini üretmek ilkesinden hiç şaşmadı ve 1963 yılında “Soframıza koymayacağımız meyveyi işleyemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz.” dedi, bugünlerimize ışık tuttu.

Türkiye’nin yerel sermaye ile kurulan ilk meyve suyu markası olarak köklerimizden gelen bu kalite anlayışımızla tohumdan, evlerinize giren DİMES ürünlerine kadar tüm süreçleri kendimiz yönetiyor, DİMES lezzetinden nesillerdir emin oluyoruz.

DİMES’lik meyve seçiminden, meyvelerimizin kendi araçlarımızla 24 saat içinde fabrikalarımıza taşınmasına, üretimde geleneksel saklama yöntemlerinden ilham alınarak koruyucu katkı kullanılmamasına kadar tüm seçimleri büyük bir sorumlulukla yapıyoruz çünkü bizler meyvenin o minik mucizesine yıllardır tanıklık ediyor ve bir küçük seçimin bile anlamını, fark yaratacağını biliyoruz.

Bugün Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi olmanın, evlerde en fazla içilen* ve 100’den fazla ülkeye ihracat yapan meyve suyu olmanın gururu ve sorumluluğu, meyvenin o yalın haline tutkumuz ile yorulmadan çalışıyoruz.

İnsana ve doğaya her zaman başka bakıyoruz; çiftçilerimiz, iş ortaklarımız ve tüketicilerimizle sürdürülebilir bir değer zinciri yarattığımızı biliyoruz ve gelecek nesiller için yatırımlarımıza devam ediyoruz.

Vizyonumuz

Türkiye'nin lider "keyifli ve besleyici" markası Dimes’i, doğaya ve insana duyduğumuz saygı ile küresel ölçeğe taşırız.

Misyonumuz

Topraktan  insana kurduğumuz değer zincirinde en iyi olanları seçerek doğanın mucizesini korur, sürdürülebilir ideallerin peşinden koşarız.

Değerlerimiz

“Doğaya ve İnsana Saygı” Ana Değerimizden Hareketle;

1.     Samimiyiz
2.     Olumlu ve Azimliyiz
3.     Yenilikçiyiz, öncüyüz
4.     Özenle hep iyi olanı seçeriz
5.     Güvene Dayalı İlişki Kurarız
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Hızlı Tüketim Malları

Firma web sitesi: www.dimes.com.trDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
BRAND MANAGER İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
BRAND MANAGERDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
University Degree, preferably in Economics,Endustrial Engineering and Master's Degree is a plus,At least  3 years of experience in marketing, especially in FMCG companies, Fluency in English, both written and spoken, No restriction to travel, Excellent communication, written and organizational skills Innovative with ability to influence staff and management at all levels, internally and externallyThat is highly organized and detail oriented Handle multiple tasks on deadline in fast-paced environment International Marketing/Trade Marketing Experience is a must
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PROJELİ ÜRETİMLER (FASON ÜRETİM) YÖNETİCİSİ İzmir DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
PROJELİ ÜRETİMLER (FASON ÜRETİM) YÖNETİCİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Teknik Operasyonlar Müdürlüğüne bağlı olarak  görev alacak,Üniversitelerin 4 yıllık ilgili fakültelerinden mezun, Tercihen Gıda Mühendisliği ve/veya Satış-Pazarlama alanında yüksek lisans yapmış,En az 5 yıl satış tecrübesine sahip, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, İleri seviyede Ms Office kullanabilen, İnsan ilişkileri kuvvetli, ikna kabiliyeti yüksek, Analitik düşünebilme, hızlı ve pratik kararlar verebilme becerisine sahip, İzmir'de ikamet eden veya edebilecek olan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
MAKİNE MÜHENDİSİ Tokat DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
MAKİNE MÜHENDİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Teknik Operasyonlar Müdürlüğüne bağlı, Tokat fabrikamızda görev almak üzereÜniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, Makine bakımı ve onarımı konusunda en az 2 yıl tecrübeye sahip, Teknik çizim programlarını kullanabilen, Tercihen iyi düzeyde İngilizce bilgisi olan, MS Office programlarına hakim, Analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri kuvvetli, Planlama, koordinasyon ve organizasyon becerisi yüksek, TOKAT’ ta ikamet eden veya edebilecek olan, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan  Makine Mühendisi arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİ Amasya DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Satış Direktörlüğü'ne bağlı, Karadeniz Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev alacak,Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Hızlı tüketim sektöründe deneyimli, Satış ve dağıtım bütçelerini oluşturma, yönetme ve geliştirme konularına hakim,Müşteri odaklı, etkili iletişim becerilerine sahip ve takım çalışmasına yatkın,Seyahat engeli olmayan, Amasya ilinde ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SATIŞ UZMANI (ORDU/GİRESUN) Ordu DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
SATIŞ UZMANI (ORDU/GİRESUN)DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Üniversite mezunu, Tercihen hızlı tüketim sektöründe, satış alanında minimum 3 yıl deneyimli ve satış alanında kariyer hedefi olan,MS Office uygulamalarına hakim, Analiz ve raporlama becerileri gelişmiş, İletişim ve ikna becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Aktif araç kullanabilen, ORDU/GİRESUN'da ikamet eden veya edebilecek olan, Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİ Van DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Hızlı tüketim sektöründe deneyimli, Satış ve dağıtım bütçelerini oluşturma, yönetme ve geliştirme konularına hakim,Müşteri odaklı, etkili iletişim becerilerine sahip ve takım çalışmasına yatkın,Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Aktif araç kullanabilen, VAN 'da ikamet eden veya edebilecek olan, Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
TEKNİK BAKIM YÖNETİCİSİ İzmir DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
TEKNİK BAKIM YÖNETİCİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Teknik Operasyonlar Müdürlüğüne bağlı, İzmir fabrikamızda görev almak üzere,Üniversitelerin Makine/Elektrik/Elektrik-Elektronik/Mekatronik  Mühendisliği bölümünden mezunFabrika ve yardımcı tesisler bakımı konusunda en az 5 yıl deneyimi olan, Tercihen Gıda sektöründe deneyimli, Önleyici ve Kestirimci bakım konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, Planlı bakım, TPM, yalın üretim teknikleri, hat performans geliştirilmesi gibi saha uygulamalarında deneyimli,En az 5 yıl Üretim alanında iş tecrübesine sahip, MS Office programlarına hakim, Bakım süreçleri yönetminde tecrübeli,  İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan, İzmir'de ikamet eden ya da edebilecek olan Teknik Bakım Yöneticisi arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİ İstanbul(Avr.) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Satış Direktörlüğüne bağlı,Kuzey Marmara Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev alacakÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Hızlı tüketim sektöründe deneyimli, Satış ve dağıtım bütçelerini oluşturma, yönetme ve geliştirme konularına hakim,Müşteri odaklı, etkili iletişim becerilerine sahip ve takım çalışmasına yatkın,Seyahat engeli olmayan, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden veya edebilecek. Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
ELEKTRİK BAKIM TEKNİKERİ İzmir DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
ELEKTRİK BAKIM TEKNİKERİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Teknik Operasyon Müdürlüğü'ne bağlı, İzmir fabrikamızda görev alacak,Meslek Yüksek Okullarının veya Meslek Liselerinin, Elektirk veya Elektronik bölümü mezunu,Minimum 2 yıl elektrik - otomasyon bakım, arıza takibi, arıza tanısı konusunda tecrübeli,Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan, Vardiyalı çalışabilicek, İzmir'de ikamet eden veya edebilecek,   Elektirik Bakım Teknikeri arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İNSAN KAYNAKLARI ŞEFİ İzmir DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
İNSAN KAYNAKLARI ŞEFİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
İnsan Kaynakları Direktörlüğüne bağlı, İzmir fabrikamızda görev alacak,Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İnsan kaynakları alanında en az 5 yıl deneyime sahip, İnsan Kaynakları süreçlerinde, beyaz ve mavi yaka uygulamalarında deneyimli, İnsan Kaynakları bütçe ve raporlama çalışmalarında aktif görev alan, SAP bilgisine sahip, İş Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Sosyal Güvenlik mevzuatına hâkim, Taşeron hizmetler sözleşme ve tedarikçi yönetimi konusunda deneyime sahip, Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Yazılı ve sözlü iletişim yeteneği, analitik yönü, organizasyon, planlama, takip ve raporlama yönü kuvvetli,Takım çalışmasına yatkın, ekip koordinasyonunu sağlayabilen, İnsan ilişkilerinde başarılı, ikna ve temsil yeteneği olan, İzmir’ de ikamet eden veya edebilecek olan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRETİM MÜHENDİSİ İzmir DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
ÜRETİM MÜHENDİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Teknik Operasyon Müdürlüğü'ne bağlı, İzmir fabrikamızda görev alacak,Üniversitelerin Makine Mühendisliği veya Gıda Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen gıda sektöründe ve meyve suyu üretimi süreçleri konusunda 3 yıl deneyimli,Tercihen ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001, OHSAS 18001 konularında bilgili, Meyve suyu teknolojisi, kalite kontrol analizleri, bakım-onarım hakkında bilgi sahibi,Yalın üretim ve TPM konularında bilgili, Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri kuvvetli, Planlama, koordinasyon ve organizasyon becerisi yüksek, SAP, ERP ve MS Office programlarını kullanabilen, İzmir’de ikamet eden veya ikamet edebilecek olan, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, Üretim Mühendisi arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İNSAN KAYNAKLARI STAJYERİ (UZUN DÖNEM) İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
İNSAN KAYNAKLARI STAJYERİ (UZUN DÖNEM)DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
İnsan Kaynakları Direktörlüğü bünyesinde görev alacak,Üniversite 3.sınıf ve/veya son sınıf öğrencisi, Haftanın en az 3 günü tam zamanlı olmak üzere uzun dönem stajyer olarak çalışabilecek,İnsan kaynakları alanında kariyer hedefi olan, MS Office programlarını etkin kullanabilen, İyi seviyede İngilizce bilen, Kendini geliştirmeye ve öğrenmeye açık, Analitik düşünebilen, iletişim becerisi yüksek, İstanbul (Anadolu) Yakası'nda ikamet eden, İnsan kaynakları stajyeri arıyoruz
Stajyer        İlan Detayı
İHRACAT STAJYERİ (UZUN DÖNEM) / İZMİR İzmir DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
İHRACAT STAJYERİ (UZUN DÖNEM) / İZMİRDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
İhracat Müdürlüğü bünyesinde görev alacak,Üniversite 3.sınıf öğrencisi ve/veta son sınıf öğrencisi, Haftanın en az 3 günü tam zamanlı olmak üzere uzun dönem stajyer olarak çalışabilecek,İhracat alanında kariyer hedefi olan, MS Office programlarını etkin kullanabilen, İyi seviyede İngilizce bilen, Kendini geliştirmeye ve öğrenmeye açık, Analitik düşünebilen, iletişim becerisi yüksek, İzmir'de  ikamet eden, İhracat Stajyeri arıyoruz.
Stajyer        İlan Detayı