DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1900 
DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş

Firma Ünvanı    :DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Kuruluş Tarihi   :1958 Tokat Merkez
Sektör   : Hızlı Tüketim Ürünleri  sektöründe Üretim & Satış ve Pazarlama
Ürünler :Meyve Suyu, Meyve Nektarları, Meyveli İçecek, Meyve Suyu Konsantresi, Meyve Pulpu, UHT Süt, Süt Ürünleri, Kahvaltılık Ürünler


İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARIMIZ

Diren Şirketler Grubunda çalışmaktan gurur duyan, yeniliklere ve değişimlere açık, tutkulu, enerjik, motivasyonu yüksek, kendini ve işini geliştirmeyi hedefleyen, rekabetçi çalışma şartları ve gelişim fırsatı elde edebilen çalışanların olduğu, en çok çalışılmak istenilen bir işyeri olmak temel amacımızdır.
Katılımcı ve adil değerlendirme ile çalışanlara hak ettiği değeri vermek, gelişimlerine olanak sunarak yaratıcılığı ön plana çıkartmak, çalışanlar için mutlu ve huzurlu bir iş ortamını sürekli kılmak yönetim anlayışımızdır.


Seçme ve Yerleştirme 

Diren Grup olarak bünyesinde bulunan fonksiyonlar; Pazarlama – Satış- Teknik Operasyonlar (Üretim-Depo Lojistik, Teknik İşler)-  Finans-Muhasebe, Kalite Sistemleri,  insan kaynakları, Satın alma, Bilgi İşlem, Planlama, Zirai Operasyon (Hayvansal ve Bitkisel Üretim) gibi fonksiyonlar bulunmaktadır. 
İnsan Kaynakları olarak amacımız, Dimes’i geleceğe taşıyacak, Dimes yetkinliklerine sahip nitelikli işgücünü aramıza katmak, en uygun adayı en uygun pozisyonda objektif araçlarla değerlendirmektir.
Şirketimiz bünyesinde belirlenen kadro planı doğrultusunda, işe alım sürecimiz açık olan pozisyonların www.dimes.com.tr  ve anlaşmalı internet sitelerde duyurulmasıyla başlar. Açık pozisyonlar için alınan başvurulardan aday havuzları oluşturulup değerlendirmeler yapılarak ön mülakatlar sonrası işe alım prosesine göre final edilmektedir.

 

Tokat, İzmir  ve Aydın-Sultanhisar fabrikalarıyla toplam 200.000 metrekarelik bir alanda üretim yapan Dimes, bugün Türkiye'de meyve suyu üretiminde en yüksek kapasiteye sahip kuruluştur. Meyve Suyu 300.000 Ton, Süt ve Süt Ürünleri 120.000 Ton, Meyve İşleme 80.000 Ton üretim yapmaktadır .  Dimes, bu anlamda da sektördeki liderliğini sürdürmektedir.     
 

1997 yılında kurulan Nobel Pazarlama Ltd. Şti., yaptığı çalışmalarla Dimes'in pazarlama ve satış sisteminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlamakta; pazarlama stratejilerinin oluşturulmasında, bayi ilişkilerinin sürdürülmesinde ve satış sürecinin yönetilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Nobel Pazarlama Ltd. Şti., faaliyetlerini, Doğu Marmara, Batı Marmara, Ege & Batı Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz & G. Doğu Anadolu, Karadeniz Bölge Müdürlükleri ile Zincir Mağazalar Müdürlüğü vasıtasıyla yürütmektedir. Ülke genelinde yaklaşık 150 bayi ile işbirliği yapan Dimes, etkin pazarlama ve satış sistemiyle, ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanındaki satış noktalarına ulaştırmaktadır.

 

Dimes, 2003 yılında mülkiyeti Tarım Bakanlığı’na ait olan, Tokat’ın Turhal ilçesindeki 5.415 dekarlık arazi üzerine kurulu Kazova Tarım İşletmesi’ni, hakim ortak konumunda, %25 TİGEM iştirakiyle “Kazova Vasfi Diren Tarım İşletmesi” adı altında 30 yıllığına kiralayarak, kamu ve özel sektör işbirliğini gerçekleştiren ilk kuruluş olmuştur.

İşletmenin 3.940 dekarlık alanında buğday, ayçiçeği, şeker pancarı ve yem bitkileri yetiştirilirken, ayrıca meyvecilik ve süt sığırcılığı da yapılmakta, Türkiye’nin artan nüfusu ile birlikte gelecekte de kendi kendini besleyebilen bir ülke olmasına katkıda bulunulmaktadır. Dimes, modern işletmecilik anlayışıyla yüklendiği bu misyonu, gerek tarım gerekse hayvancılık alanında gerçekleştirdiği projelerle verimli bir şekilde ortaya koymaktadır.


 


 

1997 yılında kurulan Tokat Cihan Nakliyat, 76 kamyonluk filosuyla Dimes ürünlerinin dağıtım ve lojistik hizmetlerini yürütmektedir.

Filosunda 3 yaşının üstünde araç bulunmayan Tokat Cihan Nakliyat, yılda ortalama 7 milyon kilometre yol yapmaktadır. Aylık olarak, ortalama araç başına 13 ton net ürün kapasitesi olan 76 kamyon ile sevkiyat gerçekleştirmektedir. Uluslararası olma yönünde atılımlar da yapan Tokat Cihan Nakliyat, ciddiyet ve sorumlulukla büyümesini sürdürmektedir.

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Gıda

Firma web sitesi: www.dimes.com.trDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
MARKET AKTİVİTE ELEMANI İzmir DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
MARKET AKTİVİTE ELEMANIDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Lise mezunu, Satış destek uygulamaları  konusunda deneyimli, İletişim ve ikna kabiliyeti yüksek İZMİR' de ikamet eden Takım Arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ÜRETİM PLANLAMA UZMANI İzmir DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
ÜRETİM PLANLAMA UZMANIDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
İzmir Fabrika Müdürlüğü  bünyesinde görev yapacak Üretim Planlama Uzmanı aramaktayız.Üniversitelerin ilgili bölümlerinden, tercihen Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun,Gıda üretimi  yapan  firmalarda  benzer  görevlerde  2-4 yıl deneyimli, Üretimin zamanında ve doğru olarak hedeflere uygun  tamamlanmasını sağlayacak iş disiplinine  sahip,MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen, tercihen SAP bilgisine sahip ,İyi derecede İngilizce bilen, İletişim ve koordinasyon yeteneği yüksek, Analitik düşünme yeteneğine sahip, sonuç odaklı ve takip yönü kuvvetli, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİ Kocaeli, Sakarya DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Güney Marmara Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev alacak, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Hızlı tüketim sektöründe  deneyimli, Satış ve dağıtım bütçelerini oluşturma, yönetme ve geliştirme konularına hakim,Müşteri odaklı, etkili iletişim becerilerine sahip ve takım çalışmasına yatkın,Seyahat engeli olmayan, SAKARYA ilinde ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
MARKET AKTİVİTE ELEMANI İstanbul(Avr.) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
MARKET AKTİVİTE ELEMANIDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Lise mezunu, Satış destek uygulamaları  konusunda deneyimli, İletişim ve ikna kabiliyeti yüksek İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden Takım Arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
TİCARİ PAZARLAMA ASİSTANI İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
TİCARİ PAZARLAMA ASİSTANIDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Ön lisans veya lisans mezunu, Ön muhasebe bilgisi olan, MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP bilgisine sahip, İletişim becerileri kuvvetli ve takipçi, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SATIŞ UZMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
SATIŞ UZMANI - İSTANBULDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Üniversite mezunu, Tercihen hızlı tüketim sektöründe, satış alanında minimum 1 yıl deneyimli ve Satış alanında kariyer hedefi olan, şirketimizde tanımlı kariyer planı kapsamında ileride sahada görev alabilecek,Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, MS Office uygulamalarına hakim, Analiz ve raporlama becerileri gelişmiş, İletişim ve ikna becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden/edebilecek, Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı