DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1958


Hikayemiz

Kurucumuz Mustafa Vasfi Diren‘in Ziraat Mektebi defterine, mezun olduğu gün not düştüğü “Bugün derslere son verdik, hayırlısıyla şu imtihanları da atlatırsak memleketimize hayırlı bir eleman olarak hayata atılmış olacağız.” sözleriyle başladı hikâyemiz.

Zorluk ve yokluk içinde geçen 50’li yıllarda sağlıklı nesillerin yetişmesi için beslenmenin önemini bilen ve vatansever bir ziraatçı olan kurucumuz, katma değerli ürünlerle bereketli topraklarımızın değerleneceğini ve Türkiye’nin tarıma dayalı sanayiyi geliştirerek kalkınacağını biliyordu.

Memleketin meyvesi bol ve çeşitliydi ama birbirinden lezzetli, sofralık meyveler değerlendirilemiyor ve çiftçinin tüm çabası heba oluyordu.

M. Vasfi Diren’in düşünce dünyasını doğa ve insan şekillendiriyordu ve 50’li yıllarda eyleme geçerek DİMES’in ilk tohumlarını Anadolu’nun tam kalbinde Tokat’ta kendi evinin bahçesinde attı.

Kurucumuz, halkı için her zaman en iyisini üretmek ilkesinden hiç şaşmadı ve 1963 yılında “Soframıza koymayacağımız meyveyi işleyemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz.” dedi, bugünlerimize ışık tuttu.

Türkiye’nin yerel sermaye ile kurulan ilk meyve suyu markası olarak köklerimizden gelen bu kalite anlayışımızla tohumdan, evlerinize giren DİMES ürünlerine kadar tüm süreçleri kendimiz yönetiyor, DİMES lezzetinden nesillerdir emin oluyoruz.

DİMES’lik meyve seçiminden, meyvelerimizin kendi araçlarımızla 24 saat içinde fabrikalarımıza taşınmasına, üretimde geleneksel saklama yöntemlerinden ilham alınarak koruyucu katkı kullanılmamasına kadar tüm seçimleri büyük bir sorumlulukla yapıyoruz çünkü bizler meyvenin o minik mucizesine yıllardır tanıklık ediyor ve bir küçük seçimin bile anlamını, fark yaratacağını biliyoruz.

Bugün Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi olmanın, evlerde en fazla içilen* ve 100’den fazla ülkeye ihracat yapan meyve suyu olmanın gururu ve sorumluluğu, meyvenin o yalın haline tutkumuz ile yorulmadan çalışıyoruz.

İnsana ve doğaya her zaman başka bakıyoruz; çiftçilerimiz, iş ortaklarımız ve tüketicilerimizle sürdürülebilir bir değer zinciri yarattığımızı biliyoruz ve gelecek nesiller için yatırımlarımıza devam ediyoruz.

Vizyonumuz

Türkiye'nin lider "keyifli ve besleyici" markası Dimes’i, doğaya ve insana duyduğumuz saygı ile küresel ölçeğe taşırız.

Misyonumuz

Topraktan  insana kurduğumuz değer zincirinde en iyi olanları seçerek doğanın mucizesini korur, sürdürülebilir ideallerin peşinden koşarız.

Değerlerimiz

“Doğaya ve İnsana Saygı” Ana Değerimizden Hareketle;

1.     Samimiyiz
2.     Olumlu ve Azimliyiz
3.     Yenilikçiyiz, öncüyüz
4.     Özenle hep iyi olanı seçeriz
5.     Güvene Dayalı İlişki Kurarız
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Hızlı Tüketim Malları

Firma web sitesi: www.dimes.com.trDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
DİJİTAL İLETİŞİM STAJYERİ İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
DİJİTAL İLETİŞİM STAJYERİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Pazarlama Direktörlüğü bünyesinde , Dijital İletişim Uzmanına bağlı olarak görev alacak,Üniversite öğrencisi olan, Haftanın ez az 3 günü tam zamanlı olmak üzere uzun dönem stajyer olarak çalışabilecek,Sosyal medya reklamları hakkında bilgisi olan, Google Adwords ve Google Analytics kullanmayı bilen, SEO hakkında bilgi sahibi, Tercihen Google Tag Manager deneyimi olan Analitik becerileri yüksek, sayısal rapor hazırlamayı ve okumayı bilen,  Dijital iletişim stajyeri arıyoruz.
Stajyer        İlan Detayı
SATIŞ UZMANI-KOCAELİ Kocaeli DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
SATIŞ UZMANI-KOCAELİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Satış Direktörlüğü’ne bağlı Güney Marmara Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev alacak,Üniversite mezunu, Tercihen hızlı tüketim sektöründe, satış alanında minimum 3 yıl deneyimli ve Satış alanında kariyer hedefi olan,MS Office uygulamalarına hakim, Analiz ve raporlama becerileri gelişmiş, İletişim ve ikna becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Aktif araç kullanabilen, KOCAELİ'nde ikamet eden. Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİ İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Satış Direktörlüğü'ne bağlı, Kuzey Marmara Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev alacak,Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Hızlı tüketim sektöründe  deneyimli, Satış ve dağıtım bütçelerini oluşturma, yönetme ve geliştirme konularına hakim,Müşteri odaklı, etkili iletişim becerilerine sahip ve takım çalışmasına yatkın,Seyahat engeli olmayan, Tercihen İstanbul Anadolu Yakasında ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİ Bursa DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
DİSTRİBÜTÖR SATIŞ YÖNETİCİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Satış Direktörlüğüne bağlı,Güney Marmara Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev alacak,Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Hızlı tüketim sektöründe  deneyimli, Satış ve dağıtım bütçelerini oluşturma, yönetme ve geliştirme konularına hakim,Müşteri odaklı, etkili iletişim becerilerine sahip ve takım çalışmasına yatkın,Seyahat engeli olmayan, BURSA veya ESKİŞEHİR ilinde ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İDARİ SATIŞ ASİSTANI İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
İDARİ SATIŞ ASİSTANIDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Satış Direktörlüğüne bağlı,Zincir Mağazalar Müdürlüğü bünyesinde görev alacak,Tercihen üniversitelerin İşletme, İktisat ve benzeri bölümlerinden mezun olmak,MS Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP bilgisine sahip, İletişim becerileri kuvvetli ve takipçi, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MARKET AKTİVİTE ELEMANI Adana DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
MARKET AKTİVİTE ELEMANIDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Satış Direktörlüğüne bağlı,Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev alacak,En az lise mezunu, Satış destek uygulamaları  konusunda deneyimli, İletişim ve ikna kabiliyeti yüksek, ADANA' da ikamet eden, Market aktivite elemanı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KALİTE KONTROL MÜHENDİSİ Aydın DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
KALİTE KONTROL MÜHENDİSİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Teknik Operasyon Müdürlüğü bağlı ,Sultanhisar Aydın fabrikamızda görev alacak,Üniversitelerin Gıda Mühendisliği  bölümlerinden mezun , Tercihen gıda sektöründe ve meyve suyu üretimi süreçleri konusunda 2-3 yıl deneyimli,Türk Gıda Kodeksi, Çevre ve İş Sağlığı ve Güvenliği kanunlarının yönetmelik ve standartları konusunda bilgi ve deneyime sahip,Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri kuvvetli, Planlama, koordinasyon ve organizasyon becerisi yüksek, SAP ve MS Office programlarını kullanabilen, Erkek Adaylar için askerliğini yapmış, Kalite kontrol mühendisi arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL MÜDÜR ASİSTANI İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
GENEL MÜDÜR ASİSTANIDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Genel Müdürlük bünyesinde görev alacak,Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen gıda üretimi yapan firmalarda benzer  görevde 3 yıl deneyimli, İletişim kurma ve ilişki yönetimi becerisi yüksek, Planlama yeteneğine sahip, sonuç odaklı ve takip yönü kuvvetli, Raporlama ve sunum yeteneğine sahip, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Ms Office programını etkin bir şekilde kullanabilen, tercihen SAP kullanmış, Seyahat engeli olmayan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,  Genel müdür asistanı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
UZUN DÖNEM PAZARLAMA STAJYERİ İstanbul(Asya) DİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
UZUN DÖNEM PAZARLAMA STAJYERİDİMES Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin İşletme Mühendisliği, Ekonomi ve Endüstri Mühendisliği bölümünde son sınıf öğrencisi olan,Haftanın ez az 3 günü tam zamanlı olmak üzere uzun dönem stajyer olarak çalışabilecek,Pazarlama alanında kariyer planlayan, İngilizce bilgisi olan, Sonuç odaklı, kişisel iletişim becerileri gelişmiş, Analitik ve sistematik düşünce yapısına sahip, Ekip çalışmasına yatkın, İleri düzeyde MS Office program bilgisine sahip.
Stajyer        İlan Detayı