Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. 

Şirket Bilgileri

HAKKIMIZDA

Mega proje yaklaşımı ile hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada üstlendiği altyapı ve üstyapı projeleriyle, Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş., kendi sektörünün lider şirketlerinden biridir. 1951 yılından bugüne kadar tamamladığı ve devam eden 17 milyar dolara yakın 190’dan fazla projesiyle Doğuş İnşaat, dünyanın önde gelen müteahhitlik firmalarının bir önceki yıl elde ettikleri yurtdışı gelirleri doğrultusunda ENR tarafından her yıl belirlenen “Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması” Listesi’nde 2003 yılından bu yana yer almaktadır. 

Bugün, Doğuş İnşaat’ın içinde yer aldığı projelerin toplam tutarı 3,757 milyar dolar civarındadır. Doğuş, aynı zamanda dünya çapında aktif inşaat çalışmalarını yürüten şirketlerin katılımıyla kurduğu ortak girişim ve konsorsiyumlarla Türkiye’de, Orta Doğu’da, Doğu Avrupa ve Körfez Ülkeleri’nde  çeşitli projelerin gerçekleştirilmesinde yer almaktadır. 

Kuruluşundan bu yana Doğuş İnşaat’ın gerçekleştirmiş olduğu projeler arasında; toplamda 3350 MW elektrik üretme kapasitesine sahip 21 baraj ve hidroelektrik santral, 1460 km yol yapımı, 2.000.000 m² bina yapımı, 43 km köprü, viyadük ve geçit yapımı, 209 km’den fazla metro, tünel ve derivasyon tünelleri, aynı zamanda limanlar, marinalar, sulama projeleri, kanalizasyon sistemleri, ofis binaları, alışveriş ve yaşam merkezleri, konut ve endüstriyel binalar yer almaktadır.

Uluslararası piyasada çalışma alanını genişletmeyi hedefleyen Doğuş; Sahara Altı Afrika Ülkeleri, Doğu Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ile Hindistan ve Körfez Ülkeleri’nde iş geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Doğuş İnşaat’ın  beyaz yaka ve mavi yaka olmak üzere toplam 10.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. 

Doğuş İnşaat gerçekleştirdiği her projede çevrenin ve doğal kaynakların korunmasını önemsemektedir. Gelecek nesillerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ekolojik dengeyi korumak için gerekli önlemleri almaktadır. Sürdürülebilir bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek  kurma  hedefi çerçevesinde tüm faaliyetlerini  gönüllü olarak gerçekleştirmektedir. Doğuş İnşaat, her Doğuş Ailesi bireyine bu bilincin yerleştirilmesini ve bu çerçevede iş süreçlerinin yeniden gözden geçirilmesini öncelikli amaç edinmiştir. Her türlü faaliyetin ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini ölçmek, yürürlükte olan tüm yasa ve yönetmeliklere uyum göstermek Doğuş İnşaat’ın sorgulanamaz ilkelerindendir.

Bu nedenle, devamlı gelişen yönetim sistemlerine sahip olmak Doğuş İnşaat için çok önemlidir. Kalite yönetimi, çevre yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği yönetimi, iş sürekliliği yönetimi, risk yönetimi ve kurumsal sosyal sorumluluk yönetimi gibi yönetim sistemleriyle birlikte uyum içinde çalışarak etik değerleri en önde tutarak Şirket, hem topluma hem de şirket çalışanlarına fayda sağlamaktadır.  

Doğuş İnşaat şeffaflık, adillik, sorumluluk ve hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunacak çalışmaları desteklemektedir. Bu nedenle Etik ve İtibar Derneği-TEİD- üyesidir. Ayrıca, tamamen gönüllülük esasına dayanan ve 10 temel ilkeden oluşan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 8 Ekim 2012’de imzalayarak insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzluk konularında ne kadar duyarlı bir tutum sergilediğini göstermiştir. Amacı; çalışan motivasyonu ve bağlılığını artırmak, risk yönetimini daha etkin şekilde gerçekleştirmek, faaliyet ve projelerine daha fazla sosyal sorumluluk bilinci yerleştirmektir. 

Doğuş İnşaat, üstün İnsan Kaynakları Uygulamaları nedeniyle 2014 senesinde Great Place to Work® Enstitüsü tarafından düzenlenen benchmark araştırması sonucunda, 50-500 çalışan sayısı kategorisinde “Türkiye’nin En İyi İşvereni” seçilen 10 şirketten biri olmaya hak kazandı. En değerli varlığının “insan” olduğuna inanan Doğuş İnşaat, öncelikli hedefi olan çalışanları için risklerden uzak, güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı oluşturmak güdüsüyle geliştirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki uygulamaları ve politikaları ile de aynı organizasyon çerçevesinde  “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Özel Ödülü”ne layık görüldü. 

Doğuş İnşaat "yaşam, mal varlığı ve çevre koruma" ile risk yönetimi konularında hizmet veren Lloyd's Register Quality Assurance tarafından denetlenmiş, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İnşaatDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ASİSTANI İstanbul(Asya) Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ASİSTANIDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat Merkez Ofis'te görevlendirilmek üzere ”ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ASİSTANI" arıyoruz.*Üniversite mezunu*Üst düzey yönetici asistanlığı konusunda minimum 3 yıl tecrübeli*Çok iyi derecede İngilizce bilen, yazıp konuşabilen*MS Office programlarına hakim*Planlama, organizasyon ve koordinasyon yeteneği kuvvetli*Sözlü, yazılı iletişim becerileri ve temsil yeteneği güçlü*Prezentabl, dinamik, güleryüzlü, dış görünüşüne önem veren*Detaycı, takipçi, sonuç odaklıİlgilenen adayların fotoğraflı özgeçmişlerini iletmeleri rica olunur. Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ELEKTRİK MÜHENDİSİ Katar Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
ELEKTRİK MÜHENDİSİDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat’ın Katar’da üstlenmiş olduğu Al Rayyan Yol Projesi’nde görevlendirilmek üzere ”ELEKTRİK MÜHENDİSİ” arıyoruz.* Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun* Minumum 5 yıl deneyimli tercihen Ortadoğu Bölgesi'nde çalışmış* Zayıf, orta, kuvvetli akım, ITS konularına hakim, tecrübe sahibi* Data IT/Network Sistemleri’nde bilgi sahibi* Uluslararası projelerde çalışmış ve ilgili spesifikasyonları bilen* MS Office, Autocad programlarına hakim* Çok iyi seviyede mesleki İngilizce bilgisine sahip* Erkek adaylar için askerliğini yapmış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
YÖNETİM SİSTEMLERİ SORUMLUSU İstanbul(Avr.) Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
YÖNETİM SİSTEMLERİ SORUMLUSUDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat’ın üstlenmiş olduğu Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali Sitesi Projesi’nde  görevlendirilmek üzere “YÖNETİM SİSTEMLERİ SORUMLUSU” arıyoruz.* Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Çevre Mühendisliği veya Yönetim Sistemleri bölümlerinden mezun* Mesleğinde en az 5 yıl deneyimli, daha önce inşaat sektöründe yönetim sistemi kurmuş ve çevre mevzuatına hakim* Kalite ve çevre  yönetim sistemlerinin uluslararası standartlara (ISO 9001ve ISO 14001) uygun olarak kurulumunu ve uygulamasını sağlayabilen* Dokümantasyon ve iç denetim tecrübeli, raporlama becerisine sahip* MS Office Programlarına hakim* Askerlikle ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
STAJ BAŞVURUSU ** Tüm Türkiye Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
STAJ BAŞVURUSUDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Bu ilan, Doğuş İnşaat'a staj başvurusu ilanıdır. Bu yolla yapılacak başvurular, şirketimiz bünyesinde doğabilecek fırsatlarda değerlendirmeye alınmak üzere saklı tutulacak; nitelik ve isteklerinize uygun staj pozisyonları olduğu takdirde sizinle irtibat kurulacaktır.Doğuş İnşaat'ı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, kariyerinizde başarılar dileriz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GENEL BAŞVURU ** Tüm Türkiye Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
GENEL BAŞVURUDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Bu ilan, Doğuş İnşaat'a genel başvuru ilanıdır. Bu yolla yapılacak başvurular, şirketimiz bünyesinde doğabilecek fırsatlarda değerlendirmeye alınmak üzere saklı tutulacak; nitelik ve isteklerinize uygun pozisyonlar olduğu takdirde sizinle irtibat kurulacaktır.Doğuş İnşaat'ı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, kariyerinizde başarılar dileriz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KONTRAT (HAK TALEBİ) MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
KONTRAT (HAK TALEBİ) MÜHENDİSİDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat projelerinde görevlendirilmek üzere “KONTRAT (HAK TALEBİ) MÜHENDİSİ” arıyoruz.*Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun*Claim Management alanında en az 10 yıl yurtdışı şantiye deneyimi olan*Çok iyi derecede İngilizce bilen*MS Office ve Autocad programlarına hakim
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
İŞ GÜVENLİĞİ GÖREVLİSİ (KATAR) Katar Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
İŞ GÜVENLİĞİ GÖREVLİSİ (KATAR)Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat’ın Katar’da üstlenmiş olduğu Al Rayyan Yol Projesi’nde görevlendirilmek üzere ”İŞ GÜVENLİĞİ GÖREVLİSİ” arıyoruz.Üniversitelerin ilgili bölümlerinden (tercihen İş Güvenliği Uzmanlığı önlisans programlarından) mezunMesleğinde en az 3 yıl tecrübeli, tercihen yol projelerinde çalışmış NEBOSH, IOSH, OSHA gibi mesleki sertifikalara sahip İyi derecede İngilizce konuşma ve yazma becerilerine hakim MS Office programlarına hakim B sınıfı ehliyet sahibi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SEÇ ŞEFİ (BAŞAKŞEHİR) İstanbul(Avr.) Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
SEÇ ŞEFİ (BAŞAKŞEHİR)Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat’ın üstlenmiş olduğu Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali Sitesi Projesi’nde  görevlendirilmek üzere “ SEÇ ŞEFİ “ arıyoruz.·         Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden, tercihen Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun·         Mesleğinde en az 5 yıl tecrübeli·         Tercihen üstyapı projelerinde deneyim sahibi·         ISO 14001, ISO 9001 ve OHSAS 18001 standartlarına hakim·         B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına sahip·         Türkiye’deki İSG ve Çevre mevzuatı konusunda bilgili·         Takım çalışmasına yatkın, iletişim, ikna kabiliyeti ve raporlama yeteneği yüksek·         Planlama ve organizasyon becerisi olan, problem çözme ve analitik düşünme yeteneğine sahip·         MS Office programlarına hakim·         Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı