Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. 

Şirket Bilgileri

HAKKIMIZDA

Mega proje yaklaşımı ile hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada üstlendiği altyapı ve üstyapı projeleriyle, Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş., kendi sektörünün lider şirketlerinden biridir. 1951 yılından bugüne kadar tamamladığı ve devam eden 17 milyar dolara yakın 190’dan fazla projesiyle Doğuş İnşaat, dünyanın önde gelen müteahhitlik firmalarının bir önceki yıl elde ettikleri yurtdışı gelirleri doğrultusunda ENR tarafından her yıl belirlenen “Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması” Listesi’nde 2003 yılından bu yana yer almaktadır. 

Bugün, Doğuş İnşaat’ın içinde yer aldığı projelerin toplam tutarı 3,757 milyar dolar civarındadır. Doğuş, aynı zamanda dünya çapında aktif inşaat çalışmalarını yürüten şirketlerin katılımıyla kurduğu ortak girişim ve konsorsiyumlarla Türkiye’de, Orta Doğu’da, Doğu Avrupa ve Körfez Ülkeleri’nde  çeşitli projelerin gerçekleştirilmesinde yer almaktadır. 

Kuruluşundan bu yana Doğuş İnşaat’ın gerçekleştirmiş olduğu projeler arasında; toplamda 3350 MW elektrik üretme kapasitesine sahip 21 baraj ve hidroelektrik santral, 1460 km yol yapımı, 2.000.000 m² bina yapımı, 43 km köprü, viyadük ve geçit yapımı, 209 km’den fazla metro, tünel ve derivasyon tünelleri, aynı zamanda limanlar, marinalar, sulama projeleri, kanalizasyon sistemleri, ofis binaları, alışveriş ve yaşam merkezleri, konut ve endüstriyel binalar yer almaktadır.

Uluslararası piyasada çalışma alanını genişletmeyi hedefleyen Doğuş; Sahara Altı Afrika Ülkeleri, Doğu Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ile Hindistan ve Körfez Ülkeleri’nde iş geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Doğuş İnşaat’ın  beyaz yaka ve mavi yaka olmak üzere toplam 10.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. 

Doğuş İnşaat gerçekleştirdiği her projede çevrenin ve doğal kaynakların korunmasını önemsemektedir. Gelecek nesillerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ekolojik dengeyi korumak için gerekli önlemleri almaktadır. Sürdürülebilir bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek  kurma  hedefi çerçevesinde tüm faaliyetlerini  gönüllü olarak gerçekleştirmektedir. Doğuş İnşaat, her Doğuş Ailesi bireyine bu bilincin yerleştirilmesini ve bu çerçevede iş süreçlerinin yeniden gözden geçirilmesini öncelikli amaç edinmiştir. Her türlü faaliyetin ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini ölçmek, yürürlükte olan tüm yasa ve yönetmeliklere uyum göstermek Doğuş İnşaat’ın sorgulanamaz ilkelerindendir.

Bu nedenle, devamlı gelişen yönetim sistemlerine sahip olmak Doğuş İnşaat için çok önemlidir. Kalite yönetimi, çevre yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği yönetimi, iş sürekliliği yönetimi, risk yönetimi ve kurumsal sosyal sorumluluk yönetimi gibi yönetim sistemleriyle birlikte uyum içinde çalışarak etik değerleri en önde tutarak Şirket, hem topluma hem de şirket çalışanlarına fayda sağlamaktadır.  

Doğuş İnşaat şeffaflık, adillik, sorumluluk ve hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunacak çalışmaları desteklemektedir. Bu nedenle Etik ve İtibar Derneği-TEİD- üyesidir. Ayrıca, tamamen gönüllülük esasına dayanan ve 10 temel ilkeden oluşan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 8 Ekim 2012’de imzalayarak insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzluk konularında ne kadar duyarlı bir tutum sergilediğini göstermiştir. Amacı; çalışan motivasyonu ve bağlılığını artırmak, risk yönetimini daha etkin şekilde gerçekleştirmek, faaliyet ve projelerine daha fazla sosyal sorumluluk bilinci yerleştirmektir. 

Doğuş İnşaat, üstün İnsan Kaynakları Uygulamaları nedeniyle 2014 senesinde Great Place to Work® Enstitüsü tarafından düzenlenen benchmark araştırması sonucunda, 50-500 çalışan sayısı kategorisinde “Türkiye’nin En İyi İşvereni” seçilen 10 şirketten biri olmaya hak kazandı. En değerli varlığının “insan” olduğuna inanan Doğuş İnşaat, öncelikli hedefi olan çalışanları için risklerden uzak, güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı oluşturmak güdüsüyle geliştirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki uygulamaları ve politikaları ile de aynı organizasyon çerçevesinde  “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Özel Ödülü”ne layık görüldü. 

Doğuş İnşaat "yaşam, mal varlığı ve çevre koruma" ile risk yönetimi konularında hizmet veren Lloyd's Register Quality Assurance tarafından denetlenmiş, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İnşaatDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İŞ ANALİSTİ İstanbul(Asya) Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
İŞ ANALİSTİDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat Merkez Ofis Doğuş Bilgi Sistemi Departmanı’nda görevlendirmek üzere “İŞ ANALİSTİ” arıyoruz. Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun Tercihen Yüksek Lisans yapmış Mesleğinde en az 4 yıl tecrübeli İnşaat firmasına yönelik yazılımlarda (ERP yazılımları öncelikli) bilgi ve tecrübesi olan İyi derecede MS-SQL bilgisi olan, Bilgi Teknolojilerinin ihtiyaç duyduğu analiz görevlerinde deneyimli ve ”.Net” programlama diline hakim Tercihen SAP MM, FI, PM ve PS modüllerinde BAPI, RFC genel bilgi sahibi Tercihen Proje Yönetimi ve İş/Sistem Analizi konularında deneyim sahibi İyi derecede İngilizce bilen Askerlikle ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
TEKLİF SORUMLUSU İstanbul(Asya) Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
TEKLİF SORUMLUSUDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat Merkez Ofis Teklif Departmanı'nda görevlendirilmek üzere “TEKLİF SORUMLUSU” arıyoruz.* Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun, tercihen Yüksek Lisans yapmış* Teklif hazırlama sürecinde en az 10 yıl tecrübeli, yapımda deneyim sahibi* Uluslararası standartlara ve ihale süreçlerine hakim* Çok iyi derecede İngilizce bilen* MS Office programlarına hakim, MS Project, Autocad ve Primavera programlarını bilen* Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan* Askerlikle ilişiği olmayan 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
ARŞİV VE DOKÜMANTASYON (DCC) MÜDÜRÜ İzmir DOĞUŞ-ES Adi Ortaklığı
ARŞİV VE DOKÜMANTASYON (DCC) MÜDÜRÜDOĞUŞ-ES Adi Ortaklığı
İzmir Aliağa’da devam etmekte olan Star Ege Rafinerisi Projesi’nde görevlendirmek üzere “DCC MÜDÜRÜ” arıyoruz.* Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun* İnşaat sektöründe uluslararası proje deneyimi olan* En az 3 yıl arşiv ve dokümantasyon tecrübeli* MS Office programlarına ve veri tabanı programlarına hakim* İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PROJE YÖNETİM SİSTEMLERİ SORUMLUSU Afyon Doğuş-Tekfen Adi Ortaklığı
PROJE YÖNETİM SİSTEMLERİ SORUMLUSUDoğuş-Tekfen Adi Ortaklığı
Doğuş İnşaat ve Tekfen İnşaat iş ortaklığının üstlenmiş olduğu  Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesi Afyonkarahisar-Uşak (Banaz) Kesimi ile Afyonkarahisar Direk Geçiş Altyapı İnşaatı’nda görevlendirilmek üzere “PROJE YÖNETİM SİSTEMLERİ SORUMLUSU” arıyoruz.• Üniversitelerin Jeoloji ve İnşaat Mühendisliği ,Çevre ve Yönetim Sistemleri bölümünden mezun• Mesleğinde en az 5 yıl deneyimli, daha önce bir yönetim sistemi kurmuş  • Kalite,Çevre ve İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 bilgisine sahip• Dokümantasyon ve iç denetim tecrübeli, raporlama becerisine sahip• Çok iyi seviyede İngilizce bilen• Askerlikle ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
YAPISAL/GEOTEKNİK TASARIM MÜHENDİSİ İstanbul(Asya) Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
YAPISAL/GEOTEKNİK TASARIM MÜHENDİSİDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Doğuş İnşaat projelerinde görevlendirilmek üzere ”Yapısal/Geoteknik Tasarım Mühendisleri” arıyoruz.* Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun* Mesleğinde en az 5 yıl deneyimli* Metro,tramvay ve raylı sistemler konusunda tecrübeli* Metro ve raylı sistemlere ait yerel ve uluslararası tasarım standartlarına hakim* Betonarme tasarım veya geoteknik tasarım konularında tecrübeli* İyi derecede İngilizce bilen* MS Office programlarına hakim, SAP2000, Plaxis, Autocad bilen 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU ** Tüm Türkiye Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
GENEL BAŞVURUDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Bu ilan, Doğuş İnşaat'a genel başvuru ilanıdır. Bu yolla yapılacak başvurular, şirketimiz bünyesinde doğabilecek fırsatlarda değerlendirmeye alınmak üzere saklı tutulacak; nitelik ve isteklerinize uygun pozisyonlar olduğu takdirde sizinle irtibat kurulacaktır.Doğuş İnşaat'ı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, kariyerinizde başarılar dileriz. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
STAJ BAŞVURUSU ** Tüm Türkiye Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
STAJ BAŞVURUSUDoğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Bu ilan, Doğuş İnşaat'a staj başvurusu ilanıdır. Bu yolla yapılacak başvurular, şirketimiz bünyesinde doğabilecek fırsatlarda değerlendirmeye alınmak üzere saklı tutulacak; nitelik ve isteklerinize uygun staj pozisyonları olduğu takdirde sizinle irtibat kurulacaktır.Doğuş İnşaat'ı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, kariyerinizde başarılar dileriz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı