E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş. 

Şirket BilgileriE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.

1928 yılında Uşak-Karahallı ilçesinde ikinci kuşak Hacı İrfan Acar tarafından iplik ve Amerikan bezi ticareti ile başlayan,geliştirilerek devam eden ve üçüncü kuşak Nuri Acar’ın yerelden Türkiye geneline taşıyarak faaliyetini   sürdürdüğü firmamız, uzun, gelişim ve değişim dolu bir geçmiş taşımaktadır.

1980 yılında Bursa ile ilişkilerin yoğunluğu ve artan talep gereği Nuri Acar ve ortağı Bursa’yı merkez olarak seçerek; üreterek katma değer yaratmak, kurumsallaşarak daha iyi hizmet vermek amacı ile 1986 yılında ilk olarak dokuma fabrikasını, 1990 yılında iplik fabrikasını kurmuş, 1993 ve 1997 yılları arasında teknolojik ve kurumsal gelişimlerin devam etmesini sağlamışlardır. 1997 yılında dördüncü kuşağın göreve gelmesi ile gelişim ivme kazanmış, 2001 yılında enerji üretiminde ENTEK’le ortaklık gerçekleştirilmiştir. 2002 yılında boya tesisi kurularak 2003 yılında kapasitesi arttırılmış aynı yıl dokuma yatırımı yapılarak entegre tesis olmanın temelleri atılmıştır. 2004 yılında da iplik üretiminde ilave yatırımlar yapılarak teknolojik makine parkuru genişletilmiştir.

Bugüne gelindiğinde; İplik Fabrikası 10.495 m²,  İplik Bobin Boyama 5.806 m², ve Dokuma 8.058 m² olmak üzere toplam 24.359 m² kapalı alanda  380 çalışanı ile hem iç piyasada hem de ihracata yönelik faaliyetini sürdürmektedir.

E.N.A.TEKSTİL;
Kuşaklar boyu oluşan tecrübe ve bilginin gücü, mükemmele ulaşmak için gereken istek ve enerji, zamanında, kaliteli ve uygun fiyatlı üretim anlayışı ile hizmet vermektedir.

Misyonunu: Türkiye’nin tekstil sanayinde hak ettiği yere gelebilmesi için; sürekli gelişme,artan kalite anlayışı ile dış pazarda rekabet gücüne ulaşarak var olmak olarak belirlemiştir.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ :

Polyester, pamuk, viskon, akrilik, floş, ve bunların karışımının bobin boyaması. 
Her türlü yüzde 100 viskon, yüzde 100 polyester, yüzde 100  pamuk karışımlarından üretilmiş iplikler bunun yanında core  yarn ve santuklu iplik çeşitleri. Bayan dış giyim kumaşları.

İŞYERLERİ :

  - İPLİK BOBİN BOYAMA ve DOKUMA FABRİKASI  (GENEL MÜDÜRLÜK)  - OSMANGAZİ /BURSA

  - İPLİK ÜRETİM TESİSİ – OSMANGAZİ / BURSA

  - İSTANBUL İRTİBAT  OFİSİ – MERTER / İST.E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Dokuma Operatörü Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Dokuma OperatörüE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Bayan fantezi kumaş dokuma işletmemizde çalışacak, Konusunda deneyimli,  4'lü vardiya sistemindeçalışacak dokuma operatörü alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Depo Sevkiyat Elemanı Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Depo Sevkiyat ElemanıE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
İplik bobin paketleme ve sevkiyatında çalışacak, Bedenen dinamik, Vardiyalı çalışabilecek, Askerlikle ilişiği olmayan, 45 yaşını aşmamış, Deneyimli veya yetiştirilmek üzere bay personeller,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Boyahane Elemanı Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Boyahane ElemanıE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
İplik bobin boyama işletmesinde boya operatörü, boya tartım personeli,  yükleme personeli olarak görevlendirilmek üzere,45 yaşını aşmamış, vardiyalı çalışabilecek,Konusunda tecrübeli veya yetiştirilmek üzere erkek personeller alınacaktır:
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Fason Baskı ve Nakış Takipçisi Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Fason Baskı ve Nakış TakipçisiE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
MİYA, uzun yıllardır iplik ve kumaş imalat ve pazarlamasını yapan grup şirketleri olan  E.N.A ve ACAR’ın müşterilerinin talepleri doğrultusunda  2012 Ocak ayında kurulmuş olan bayan dış giyiminde ihracata yönelik konfeksiyon firmamızdır.Tekstil bölümlerinden mezun, Konfeksiyon baskı ve nakış tekniği konusunda en az 5 yıl deneyimli, Bayan dokuma giyim tecrübesi olan Analitik düşünebilen ve koordinasyon yeteneğine sahip, Ms Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Aktif araç kullanabilen, erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlama Uzmanı Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Planlama UzmanıE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
·         Meslek yüksek okul mezunu,·         Tekstil sektöründe dokuma da iplik fason boya  planlaması alanında en az 2  yıl deneyimli,·         Dokuma ve iplik boya  planlama departmanı ile entegre çalışarak doğru bilgi akışını sağlayabilecek,·         Zaman odaklı çalışabilen, detaya önem veren ve ekip çalışmasına yatkın,·         Planlama, analitik düşünme, analiz ve raporlama yeteneği gelişmiş,·         25-35 yaşları arasında,·         Bay-bayan personel .
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Büro Asistanı İstanbul(Avr.) E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Büro AsistanıE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
2003 yılında kurulan E.N.A. Tekstil, kurucularının sahip olduğu dört kuşağı aşan tekstil tecrübesi ile, kurulduğu günden itibaren büyümeye devam etmiş; İplik Üretimi, İplik Boyama, İplik Satış Pazarlama ve Dokuma konusunda sektörünün en önemli şirketlerinden biri haline gelmiştir. Türkiye'nin tekstil sanayinde hak ettiği yere gelebilmesi için, sürekli gelişme, artan kalite anlayışı ile dış pazarda rekabet gücüne ulaşarak var olan şirket Yalın Altı Sigma uygulamaları ile de, maksimum müşteri memnuniyeti, maksimum verim ile dünya şirketleri arasında yerini almaktadır.Grup olarak E.N.A, Tekstil sektörünün yanı sıra, Enerji, Çimento ve yurt dışı yatırımları ile de büyümeye devam etmekte olup, bu vizyonu paylaşacak takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence Mühendisi Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Kalite Güvence MühendisiE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Pozisyon : Kalite Güvence Mühendisi İş AçıklamasıKalite Kontrol birimimizde çalışmak üzere ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin kurulması, dökümantasyon sürecinin tamamlanması ve gerekliliklerinin tam olarak uygulanmasını sağlayacak ve takip edecek,Kalite Yönetim Sisteminin gerektirdiği tüm denetimleri takip edip, verilerini analiz edecek ve raporlayacak Kalite Güvence Mühendisi arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Vasıfsız Eleman Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Vasıfsız ElemanE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
GENEL NİTELİKLER- İlkokul, ortaokul, tercihen endüstri meslek lisesi mezunu,- 23-40 yaş aralığında,-Vardiyalı çalışabilecek,- Üretimde,İmalatda çalışmış veya çalışabilecek,- Ekip çalışmasına uyumlu,- Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek,- Askerlik ile ilişiği olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı