E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş. 

Şirket BilgileriE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.

1928 yılında Uşak-Karahallı ilçesinde ikinci kuşak Hacı İrfan Acar tarafından iplik ve Amerikan bezi ticareti ile başlayan,geliştirilerek devam eden ve üçüncü kuşak Nuri Acar’ın yerelden Türkiye geneline taşıyarak faaliyetini   sürdürdüğü firmamız, uzun, gelişim ve değişim dolu bir geçmiş taşımaktadır.

1980 yılında Bursa ile ilişkilerin yoğunluğu ve artan talep gereği Nuri Acar ve ortağı Bursa’yı merkez olarak seçerek; üreterek katma değer yaratmak, kurumsallaşarak daha iyi hizmet vermek amacı ile 1986 yılında ilk olarak dokuma fabrikasını, 1990 yılında iplik fabrikasını kurmuş, 1993 ve 1997 yılları arasında teknolojik ve kurumsal gelişimlerin devam etmesini sağlamışlardır. 1997 yılında dördüncü kuşağın göreve gelmesi ile gelişim ivme kazanmış, 2001 yılında enerji üretiminde ENTEK’le ortaklık gerçekleştirilmiştir. 2002 yılında boya tesisi kurularak 2003 yılında kapasitesi arttırılmış aynı yıl dokuma yatırımı yapılarak entegre tesis olmanın temelleri atılmıştır. 2004 yılında da iplik üretiminde ilave yatırımlar yapılarak teknolojik makine parkuru genişletilmiştir.

Bugüne gelindiğinde; İplik Fabrikası 10.495 m²,  İplik Bobin Boyama 5.806 m², ve Dokuma 8.058 m² olmak üzere toplam 24.359 m² kapalı alanda  380 çalışanı ile hem iç piyasada hem de ihracata yönelik faaliyetini sürdürmektedir.

E.N.A.TEKSTİL;
Kuşaklar boyu oluşan tecrübe ve bilginin gücü, mükemmele ulaşmak için gereken istek ve enerji, zamanında, kaliteli ve uygun fiyatlı üretim anlayışı ile hizmet vermektedir.

Misyonunu: Türkiye’nin tekstil sanayinde hak ettiği yere gelebilmesi için; sürekli gelişme,artan kalite anlayışı ile dış pazarda rekabet gücüne ulaşarak var olmak olarak belirlemiştir.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ :

Polyester, pamuk, viskon, akrilik, floş, ve bunların karışımının bobin boyaması. 
Her türlü yüzde 100 viskon, yüzde 100 polyester, yüzde 100  pamuk karışımlarından üretilmiş iplikler bunun yanında core  yarn ve santuklu iplik çeşitleri. Bayan dış giyim kumaşları.

İŞYERLERİ :

  - İPLİK BOBİN BOYAMA ve DOKUMA FABRİKASI  (GENEL MÜDÜRLÜK)  - OSMANGAZİ /BURSA

  - İPLİK ÜRETİM TESİSİ – OSMANGAZİ / BURSA

  - İSTANBUL İRTİBAT  OFİSİ – MERTER / İST.E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Mekanik Bakım Elemanı Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Mekanik Bakım ElemanıE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Elemanı Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Elektrik Bakım ElemanıE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Operatörü Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Forklift OperatörüE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Tercihen Lise Mezunu,Forklift ehliyeti olan,Forklift kullanımı ve sevkiyat konularında deneyimliAskerliğini tamamlamış ve 45 yaşını aşmamış bay
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Modelist (Kalıp) Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Modelist (Kalıp)E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
MİYA, uzun yıllardır iplik ve kumaş imalat ve pazarlamasını yapan grup şirketleri olan  E.N.A ve ACAR’ın müşterilerinin talepleri doğrultusunda  2012 Ocak ayında kurulmuş olan bayan dış giyiminde ihracata yönelik konfeksiyon firmamızdır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Muhasebe Sorumlusu Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Genel Muhasebe SorumlusuE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
 2003 yılında kurulan E.N.A. Tekstil, kurucularının sahip olduğu dört kuşağı aşan tekstil tecrübesi ile, kurulduğu günden itibaren büyümeye devam etmiş; İplik Üretimi, İplik Boyama, İplik Satış Pazarlama ve Dokuma konusunda sektörünün en önemli şirketlerinden biri haline gelmiştir. Türkiye'nin tekstil sanayinde hak ettiği yere gelebilmesi için, sürekli gelişme, artan kalite anlayışı ile dış pazarda rekabet gücüne ulaşarak var olan şirket Yalın Altı Sigma uygulamaları ile de, maksimum müşteri memnuniyeti, maksimum verim ile dünya şirketleri arasında yerini almaktadır.Grup olarak E.N.A, Tekstil sektörünün yanı sıra, Konfeksiyon, Enerji, Çimento ve yurt dışı yatırımları ile de büyümeye devam etmekte olup, bu vizyonu paylaşacak takım arkadaşları arıyoruz.*Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,SMMM Belgesi olan,* Genel muhasebesi alanında en az 5 yıl çalışmış,*Tek düzen hesap planına, muhasebe ve maliyet muhasebesi ilkelerine hakim,*Logo Tiger ve MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen,*Ayrıntılara dikkat eden, raporlama becerileri gelişmiş,*Analitik düşünme, koordinasyon ve planlama yeteneği yüksek,*Tercihen sürücü belgesi olup, aktif olarak araç kullanabilen,*Erkek adaylar için askerliğini yapmış, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Konfeksiyon Makinecisi Bursa E.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
Konfeksiyon MakinecisiE.N.A Tekstil Tic. ve San. A.Ş.
MİYA, uzun yıllardır iplik ve kumaş imalat ve pazarlamasını yapan grup şirketleri olan  E.N.A ve ACAR’ın müşterilerinin talepleri doğrultusunda  2012 Ocak ayında kurulmuş olan bayan dış giyiminde ihracata yönelik konfeksiyon firmamızın modelhane bölümünde çalışacak; Bayan dış giyim numune dikim konusunda deneyimli model numune makinacı çalışma arkadaşları arıyoruz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Personel Özlük İşleri Elemanı Bursa MİYA KONF. DOKUMA TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
Personel Özlük İşleri ElemanıMİYA KONF. DOKUMA TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
MİYA, uzun yıllardır iplik ve kumaş imalat ve pazarlamasını yapan grup şirketleri olan  E.N.A ve ACAR’ın müşterilerinin talepleri doğrultusunda  2012 Ocak ayında kurulmuş olan ihracata yönelik konfeksiyon firmamızdır.*Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, *Tercihen hazır giyim sektörü Sosyal Uygunluk standartlarında tedarikçi seçimi ve değerlendirilmesi sürecinde en az 2 yıl deneyimli,*İş Kanunu, İş Sağlığı&Güvenliği ve Çevre Yönetimi konularına hakim,*Personel özlük  ve ücretlendirme konularında bilgi sahibi,*Ofis ve saha çalışmalarına yatkın, planlama ve organize etme yönü güçlü,*Aktif araç kullanabilen ve şehir dışı seyahat engeli olmayan,*Askerlik hizmetini tamamlamış, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı