Eker Süt Ürünleri A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1977


www.eker.com.tr

EKER SÜT ÜRÜNLERİ GIDA SAN. TİC. A.Ş.

Eker Süt Ürünleri, 1977 yılında Altan Eker ve Aykut Kutay tarafından Bursa’da Eker Çiftliği içindeki küçük bir imalathanede yoğurt ve ayran üretimi yapmak amacıyla kuruldu. Bugün ise süt ve süt ürünleri konusunda 100’den fazla ürün çeşidine sahip bir firmadır. Ürünlerinin ana başlıkları ayran, yoğurt, sütlü tatlılar,meyveli süzme yoğurt beyaz peynir, kaşar peyniri, kaymak, tereyağı, kefir, pastörize süt ve UHT süttür.

1997’de yönetim olarak ikinci kuşak olan Ahmet Eker ve Nevra Eker’in devraldığı Eker, yeni yatırımlarıyla modern teknolojiyi takip ederek sürekli büyümeyi kendine hedef olarak belirlemiştir. 1980’li yıllarda yoğurt ve ayran üretimiyle adını Bursa dışında da duyurmaya başlayan Eker, 1983 yılında İzmir'de, 1985 yılında İstanbul'da ve 1997 yılında Ankara’da Bölge Müdürlükleri kurmuştur. Ayrıca Kocaeli, Samsun, Konya, Kayseri, Adana, Antalya, Eskişehir, Bodrum, Muğla, Mustafakemalpaşa, Çorlu, Denizli, Düzce ,  Gebze , Bandırma, Fethiye,  Balıkesir,Çanakkale ve  Manisa, da satış müdürlüğü ve cep depoları bulunan Eker, 1400’e yakın çalışanımızla ve 3062  soğuk zincir dağıtım aracıyla 100 farklı ürün çeşidini 20,000 noktaya günlük olarak ulaştırmaktadır. Önümüzdeki yıllarda yeni cep depolar da açarak, lojistik ve dağıtım anlamında avantaj elde ederek, Türkiye’nin tüm bölgelerinde bulunurluğu sağlamayı hedeflemektedir.
Eker Süt Ürünleri, 2006 yılında Fransız Andros grubu ile %50-%50 oranında bir ortaklık gerçekleştirmiştir. Bu ortaklık sayesinde Eker büyüme ivmesini hızlandırmıştır, teknolojik alt yapısını güçlendirmiştir. Ayrıca Andros’un sütlü tatlı konusundaki bilgi birikimi ve uzmanlığı ve Eker’e sağladığı know-how desteği ile Eker Sütlü Tatlılar 2007 yılında piyasaya sunulmuştur.
Ortaklığın en büyük getirilerinden birisi 2009 yılında yatırımlarına başlanan ve 2012 yılı itibariyle tamamen faaliyete giren Bursa Mustafakemalpaşa ilçesindeki yeni fabrikadır. Mustafakemalpaşa fabrika 2016 yılında da yeni yatırımla üretim ve depolama alanı 14 bin m2 daha büyütülerek  günlük üretim kapasitesi 1000 tona çıkartılacaktır.

Türkiye’nin süt endüstrisinde en gelişmiş teknolojisine sahip olan fabrikamız  yeni yatırımıyla 120 dönümlük arazi içinde, 39 bin metrekare kapalı alanda günlük 1000 ton süt işleyebilecektir.

Eker’in en büyük güçlerinden birisi sahip olduğu inovatif bakış açısıdır. Bu bakış açısı ile sektörde birçok ilki gerçekleştirerek yeni pazarlar yaratmıştır. 1994 yılında Türkiye’de ilk litrelik ayranı Eker piyasaya sunarak market raflarında satılmasını sağlamıştır. 1999 yılında ambalajlanmış kaymak ürününü de yine ilk defa tüketici ile Eker buluşturmuştur. 2000 yılında doğada 1 yıl içerisinde çözülebilen Ecolean ambalajda günlük sütü satışa sunmuştur. 2007 yılında Yine bir ilki gerçekleştirerek geleneksel Türk Sütlü Tatlılarını endüstriyel olarak market rafına koyan ilk firma Eker’dir. 2012 yılında  ambalajda inovasyon yaparak 1 kg. yoğurdu dörde bölüp 4x250g. yoğurdu çıkarmıştır. 2015 yılında ise Türkiye’de ilk defa meyveli süzme yoğurdu ve  70’lerde ürettiği  nostalji cam şişe ayranından esinlenerek aynı formda şişede tombul ayranı üretmeye başlamıştır.    Süt ve süt ürünleri gibi rekabetin çok çetin olduğu bir pazarda yer alan firmalar arasında fark yaratabiliyor olmak ve bu farkın da tüketiciler tarafından benimseniyor olması sektördeki gücümüzü sağlamlaştırmaya çok büyük katkı sağlamaktadır.
Eker ayrıca 2012 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından orijinal marka özelliği taşıyan, ürünlerde ve hizmet anlayışında kalite standardının sağlandığı ve tüketici tarafından bilinir olduğu kanıtlanmış olan markalara verilen Tanınmış Marka Tescili’ni alarak marka gücünü onaylatmıştır.

Eker , sadece perakende pazarında değil aynı zamanda yerinde tüketim kanalında özellikle ayran ürünü ile çok güçlü bir firmadır. Yerinde tüketim kanalında satış payı ile sektöründe ikinci sırada yer alan ve satışlarını sürekli artıran marka, prestijli ve en kaliteli zincir restoranlar tarafından tercih edilen marka olmayı sürdürmektedir.
Eker’i tüketiciler tarafından vazgeçilmez bir marka yapan en önemli unsur, teknolojik alt yapıyı nitelikli iş gücü ve yüksek hizmet kalitesiyle birleştirip aynı zamanda lezzet konusunda fark yaratan ürünler üretmesidir.
 
 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Hızlı Tüketim Malları

Firma web sitesi: www.eker.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Eker Süt Ürünleri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Zincir Mağazalar Yöneticisi İstanbul(Avr.) Eker Süt Ürünleri A.Ş.
Zincir Mağazalar YöneticisiEker Süt Ürünleri A.Ş.
Eker Süt Ürünleri AŞ'nin  İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü'nde görev alacak olan ZİNCİR MAĞAZALAR YÖNETİCİSİ pozisyonu için aranılan nitelikler aşağıda belirtildiği gibidir; Üniversite mezunu, Yerel müşteri yönetimi konusunda 2 yıl deneyimli, Tercihen İngilizce bilen, Stres yönetiminde başarılı, Sürekli öğrenmeye ve gelişime açık, İkna ve müzakere yeteneği gelişmiş, Problem çözme ve karar verme yetkinliğine sahip, Sürücü ehliyetli ve aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, İstanbul Avrupa'da ikamet eden, Seyahat engeli olmayan, 35 yaşını aşmamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tır Şoförü Bursa Eker Süt Ürünleri A.Ş.
Tır ŞoförüEker Süt Ürünleri A.Ş.
Eker Süt Ürünleri AŞ'nin genç ve dinamik organizasyonunda görev alacak olan TIR ŞOFÖRÜ pozisyonu için aranılan nitelikler aşağıda belirtildiği gibidir; Gıda sektöründe şehirlerarası frigofrik tır şoförlüğünde en az 3 yıl deneyimli,D sınıfı dijital sürücü belgesine sahip, SRC belgeleri ve Psikoteknik değerlendirme raporu mevcut, Güvenli sürüş tekniklerine hakim, Bursa'da veya Mustafakemalpaşa'da ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış, Bay
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Mühendisi Bursa Eker Süt Ürünleri A.Ş.
Yazılım MühendisiEker Süt Ürünleri A.Ş.
Eker Süt Ürünleri AŞ'nin Bursa Mustafakemalpaşa'da  yer alan fabrikasında görev alacak YAZILIM MÜHENDİSİ pozisyonu için aranılan nitelikler aşağıda belirtildiği gibidir; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,İyi Derecede İngilizce bilen, Bilgi Teknolojileri alanında minimum 2 yıl deneyimli,Yazılım geliştirme konusunda tercihen Delphi programlama dili deneyimli,Oracle veri tabanı yönetimi ve geliştirme araçları konusunda deneyimli,HTML, XML, Javascript, HTML5 üzerinde deneyimli,Kurum içinde geliştirilmekte olan ve geliştirilmiş yazılım projelerini yönetebilecek,Yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek,Bursa 'da ikamet eden veya edebilecek Mustafakemalpaşa'da görev alacak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, YAZILIM MÜHENDİSİ aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ön Muhasebe Elemanı İstanbul(Avr.) Eker Süt Ürünleri A.Ş.
Ön Muhasebe ElemanıEker Süt Ürünleri A.Ş.
Eker Süt Ürünleri AŞ'nin İSTANBUL AVRUPA'da faaliyet gösteren Bölge Müdürlüğü'nde görev alacak olan ÖN MUHASEBE ELEMANI pozisyonu için aranılan genel nitelikler aşağıda belirtildiği gibidir; En az lise mezunu, Ön Muhasebe konusunda en az 2 yıl deneyimli, Aktif olarak bilgisayar kullanabilen, Hızlı çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Takım çalışması ve işbirliğine yatkın, Planlama ve organize etme yeteneği güçlü, Müşteri odaklı çalışma anlayışına sahip, İletişim güçlü ve ilişki yönetiminde başarılı, İstanbul Avrupa'da ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satınalma Uzmanı Bursa Eker Süt Ürünleri A.Ş.
Satınalma UzmanıEker Süt Ürünleri A.Ş.
Eker Süt Ürünleri AŞ'nin genç ve dinamik organizasyonunda görev alacak olan SATIN ALMA UZMANI pozisyonu için aranılan nitelikler aşağıda belirtildiği gibidir;·  Mühendislik fakültelerinin makine, metalurji, malzeme ve endüstri bölümlerinden mezun,·  Çok iyi derecede İngilizce, tercihen Fransızca bilen·  Satın alma prosesleri, tedarikçi ilişkileri ve süreç yönetimi ve raporlaması konusunda yetkinliği olan,·  Dış ticaret Mevzuatı hakkında bilgisi ve uygulaması olan, ·  MS Office programlarına hakim, tercihen iyi derecede Excel bilgisi olan, ·  Disiplinli, takipçi ve takım çalışmasına yatkın, ·  Askerlik hizmetini tamamlamış,·  Bursa’da ya da Mustafakemalpaşa’da ikamet eden,·  Mustafakemalpaşa'da görev alacak,·  30 yaşını aşmamış bay
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ön Muhasebe Sorumlusu Denizli Eker Süt Ürünleri A.Ş.
Ön Muhasebe SorumlusuEker Süt Ürünleri A.Ş.
Eker Süt Ürünleri AŞ'nin DENİZLİ'de faaliyete gösteren Gıda Dağıtım Deposunda görev alacak olan ÖN MUHASEBE SORUMLUSU pozisyonu için aranılan genel nitelikler aşağıda belirtildiği gibidir; En az 3 yıl ön muhasebe alanında deneyimli, Cari hesapların ve tahsilatların takibi konusunda bilgi sahibi, Aktif olarak bilgisayar kullanabilen, Hızlı çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Takım çalışması ve işbirliğine yatkın, Planlama ve organize etme yeteneği güçlü, Müşteri odaklı çalışma anlayışına sahip, İletişimi güçlü ve ilişki yönetiminde başarılı, Denizli'de ikamet eden, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı