Erkunt Sanayi A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2004
ERKUNT SANAYİ A.Ş.

 

1953 yılında kurulan; otomotiv, zirai ve iş makinelerine yönelik gri ve sfero pik parçalarda ham, işlenmiş ve komponent üretim yapabilme kabiliyetine sahip olan Erkunt Sanayi A.Ş. motor bloğu, silindir kafası ve dişli kutusu gibi parçaların üretiminde uzmanlığı ve ileri teknolojisi ile tanınmaktadır.

Çalıştığı firmalarca çözüm ortağı olarak benimsenen Erkunt Sanayi A.Ş. tasarım, döküm, talaşlı imalat ve montaj işlemlerini aynı çatı altında yapabilen dünyadaki nadir firmalardan biridir.

İki vardiyada 60.000 ton/yıl üretim kapasitesine sahip Erkunt Sanayi A.Ş. süreçlerini Yalın 6 Sigma metodolojisiyle yönetmekte ve ISO/TS 16949-ISO 14001-OHSAS 18001 yönetim sistemi gereklerine uygun olarak çalışmalarına devam etmektedir.

1980 yılında gerçekleştirdiği ilk ihracatından bu yana; İngiltere, Almanya, İtalya, Avusturya, Fransa, Finlandiya ve ABD gibi önemli pazarlarda adından övgüyle bahsettiren Erkunt Sanayi A.Ş. Döküm ve Makine Fabrikaları; sektöründe dünyanın dev kuruluşları olan AGCO Group, CAT Group, ZF Group, Same Deutz-Fahr Group,Cummins Group ve MAN gibi firmaların çözüm ortağı haline gelmiştir. Yıllık üretiminin  %75’lik kısmını Otomotiv sektörünün önemli firmalarına ihraç etmektedir.

Üretimini yaptığı tüm parçalarda, mevcut müşterilerinin yanı sıra, döküm parça kullanan diğer şirketlerde de oluşturduğu yüksek kalite algısı, pazarda Erkunt Sanayi A.Ş.’ni rakiplerinden ayıran temel özelliklerden biridir.ERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş.

Erkunt Traktör,  58 yıllık döküm tecrübesini arkasına alarak Eylül 2003 tarihinde tamamen yerli sermaye ile kurulmuş ve bir yıl gibi kısa süre zarfında, tasarımı tamamen Türk mühendislerce yapılan, Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktörünü üretmeye başlamıştır. 2004 yılında Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’ nde kurulu fabrikasında 2 model traktör ile üretime başlayan Erkunt, bugün 8 tipte ve 40’ a yakın modelde traktör üretmektedir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaptığı testlerle bir dönüm arazide 0,75 – 1 litre aralığında mazot tükettiğini noter huzurunda ispat eden Erkunt Traktör, sektöründe 3 yıl garanti taahhüt  eden ilk ve tek firmadır.

Erkunt Traktör, Ülke geneline yayılan 141 satış noktası ve 264 yetkili servis ile sektörde yer almakta ve Türkiye genelinde  % 9, bulunduğu iller ve segment bazında ise % 21’ lik pay ile pazar 3. lüğünü sürdürmektedir.

Tüm traktörlerinde Avrupa Birliği Homologasyon Belgesi bulunan Erkunt Traktör, sektöründe bunu başaran ilk firma olma özelliğini taşımaktadır. 2007 yılında ArmaTrac ismiyle ilk kez Bulgaristan’a yapılan ihracat Balkan Ülkeleri, Orta Doğu ve Afrika ülkeleri ile devam etmektedir.
İlklerin firması olan Erkunt,  aldığı kalite Belgeleriyle de bu özelliğini sürdürmüş, TS-ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Sistemi, 10002 Müşteri Memnuniyeti Politikası kalite belgelerine sahip en genç traktör üreticisi olmuştur.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
ServisErkunt Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Lojistik Mühendisi Ankara ERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş
Lojistik MühendisiERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş
Ankara'da kurulu fabrikamızın Planlama ve Lojistik Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere Lojistik Mühendisi arayışımız için;-Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun, (Tercihen Endüstri Mühendisliği)-Otomotiv sektöründe lojistik, tedarik zinciri ve depo yönetimi alanlarında en az 3 yıl tecrübeli,-İyi seviyede İngilizce bilgisine sahip,-MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,-Seyahat engeli bulunmayan,- B sınıfı sürücü belgesi olan ve aktif olarak araç kullanabilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Transmisyon Tasarım Mühendisi Ankara ERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş
Transmisyon Tasarım MühendisiERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş
-Üniversiteleri Makine,Havacılık,Uçak ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun-Tercihen yüksek lisans mezunu-Otomotiv sektöründe en az 3 yıl deneyimli-Tercihen dişli tasarımı konusunda tecrübeli-İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip-3D Tasarım/Hesaplama Yazılımları (Inventor, ProE, Kisssoft vb.)konusunda tecrübeli-Teknoloji geliştirme faaliyetlerine ilgili, alternatif düşünmeye, gelişmeye ve öğrenmeye açık,-Erkek adaylar için askerlik hizmetini yerine getirmiş,-Ankara’da ikamet eden veya edebilecek olan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Uygulama Tasarım Mühendisi Ankara Erkunt Sanayi A.Ş.
Uygulama Tasarım MühendisiErkunt Sanayi A.Ş.
-Üniversiteleri Makine , Havacılık, Uçak ve Mekatronik  Mühendisliği bölümlerinden mezun-Tercihen yüksek lisans mezunu-Otomotiv sektöründe en az 3 yıl deneyimli-Tercihen araç uygulamaları konusunda tecrübeli-İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip-3D Tasarım/Hesaplama Yazılımları (Inventor, ProE vb.)konusunda tecrübeli-Teknoloji geliştirme faaliyetlerine ilgili, alternatif düşünmeye, gelişmeye ve öğrenmeye açık,-Erkek adaylar için askerlik hizmetini yerine getirmiş,-Ankara’da ikamet eden veya edebilecek olan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Hidrolik Sistem Tasarım Mühendisi Ankara ERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş
Hidrolik Sistem Tasarım MühendisiERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş
-Üniversitelerin Makine, Havacılık, Uçak ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun-Tercihen yüksek lisans mezunu-Otomotiv sektöründe en az 3 yıl deneyimli-İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip -3D Tasarım/Hesaplama Yazılımları (Inventor, ProE  vb.)konusunda tecrübeli-Teknoloji geliştirme faaliyetlerine ilgili, alternatif düşünmeye, gelişmeye ve öğrenmeye açık,-Erkek adaylar için askerlik hizmetini yerine getirmiş,-Ankara’da ikamet eden veya edebilecek olan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Ankara ERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş
Genel BaşvuruERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız."Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümübelirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir.başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi, İyi düzeyde  İngilizce dil bilgisi gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı