Farba A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1979


http://www.farba.com

Farba A.Ş.

1979 yılında Bursa Organize Sanayi bölgesinde Bayraktarlar Holding tarafından kurulmuş olan Farba, bugün ‘Otomotiv Aydınlatma’ alanında yaklaşık 900 kişilik kadrosu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Toyota, Renault, Ford, Daimler Chrysler başta olmak üzere Otomotiv Sanayi için dış aydınlatma ürünleri (Far, Stop, 3. fren lambası, …) üretmektedir.

Farba; Valeo ve Koito gibi aydınlatma sektörünün önde gelen firmalarının lisansı ile üretim yapmanın yanı sıra, Ar-Ge konusuna verdiği önem ve yaptığı yatırımlar ile bugün aydınlatma ürünlerinin tasarımını yapabilmekte ve Co-Design firması olarak çalışabilmektedir.

Farba ISO 9001:2000, TS 16949 ve Q1 Kalite Belgelerine sahip olmanın yanı sıra, İSO 14001 Çevre Belgesi ile de çevreye olan duyarlılığını belgelemiştir.
FARBA; 2004 yılında ‘’ Dünya klasmanında – Global Aydınlatma Üreticisi ’’ olma vizyonu ile çıktığı yolculuğunu ‘’ Yalın Mükemmellik ’’ yol haritası ile bugünlere kadar sürdürmüştür. Müşterilerimizden her yıl aldığımız ödüller doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir. 2011 yılında FARBA’dan 5 kat büyük Odelo firmasının gruba katılması ile birlikte başarılarını taçlandırmıştır.

2004 yılında sadece Bursa’da faaliyet gösteren FARBA grubu, bugün Gebze ve Çin olmak üzere 4 ayrı fabrikada faaliyet göstermektedir.
 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv

Firma web sitesi: www.farba.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane
Tam Gün Sağlık Hizmetleri
Erzak Yardımı
Bayram YardımıFarba A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 18
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Proses Enjeksiyon Mühendisi Kocaeli Farba A.Ş.
Proses Enjeksiyon MühendisiFarba A.Ş.
Üniversitelerin Makina Mühendisliği bölümünden mezun Otomotiv sektöründe minimum  2 yıl tecrübeli İleri derecede İngilizce konuşabilen( İkinci yabancı dil olarak Almanca tercih sebebidir.)Problem çözme ve yalın üretim teknikleri konusunda deneyimli Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış B sınıfı ehliyeti olan, seyahat edebilecek 28-35 yaşları arasında
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Gebze Üretim Operatörü Kocaeli, İstanbul(Asya) Farba
Gebze Üretim OperatörüFarba
Gebze'de faaliyet gösteren, otomotiv dış aydınlatma ürünleri (far, stop, vb.) üreten firmamıza ;Lise ve dengi okul mezunu, Tercihen otomotiv, torna, tesviye, makine, elektrik, plastik enjeksiyon bölümlerinden mezun,Erkek adaylar için askerliğini yapmış, 25-35 yaş aralığında, 3 vardiya düzeninde çalışabilecek, Takım çalışmasına yatkın, Kocaeli, Tuzla ve Pendik bölgelerinde ikamet eden, "Üretim Operatörü" takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Planlama Mühendisi Kocaeli Farba
Üretim Planlama MühendisiFarba
Üniversitelerin tercihen Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen Otomotiv sektöründe üretim planlama konusunda yetiştirilmek üzere veya min. 1 yıl deneyim sahibi,Microsoft Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilen, SAP bilgisi olan, Takım çalışmasına yatkın,iletişimi kuvvetli, Seyahat engeli bulunmayan, B Sınıfı sürücü ehliyeti sahibi, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, 25-35 yaşları arasında,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Optik Mühendisi Bursa Farba
Optik MühendisiFarba
Üniversitelerin Fizik Mühendisliği veya Fizik bölümlerinden mezun, tercihen bu alanda yüksek lisans yapmış,Otomotiv sektöründe veya aydınlatma ürünleri branşında 2 yıl deneyimli, İleri derecede İngilizce bilgisine sahip , İletişim ve takım çalışması yetkinlikleri yüksek, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, B sınıfı sürücü ehliyeti sahibi, Yurtdışı seyahat ve vize engeli bulunmayan ( tercihen Avrupa vatandaşı veya çifte vatandaş)Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Kalite Mühendisi Bursa Farba
Proje Kalite MühendisiFarba
Üniversitelerin Mühendislik (Tercihen Makine, Endüstri, Elektronik Müh.) fakültelerinden mezun,Çok iyi derecede İngilizce bilen (Tercihen 2.Dil Almanca iyi derecede bilen),En az 2 yıl otomotiv sektöründe kalite mühendisi olarak çalışmış, MS-Office programlarını iyi derecede kullanabilen, APQP, FMEA, PPAP, SPC, MSA konularında bilgi sahibi, Müşteri standartlarını bilen (Toyota, Mercedes, Ford, VW, Audi vb.) ISO 9001/ ISO TS 16949 bilgisi olan, İletişimi güçlü, gelişime açık, 25-34 yaşları arasında, Seyahat ve yurt dışına gitmek için engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP ABAP Yazılım Uzmanı Bursa Farba
SAP ABAP Yazılım UzmanıFarba
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programlama bölümlerinden mezun,SAP ABAP yazılım danışmanlığında en az  2 yıl tecrübesi olan, ALV veya ekran tasarımları (Table Control ile raporlama) yapabilecek, ALE, EDI, RFC, IDoc, Workflow,  Webservis,  ile sistemler/yazılımlar arası entegrasyonu sağlayabilecek,User-Exit, BADI, Batch Input, Enhancement, BAPI ile kod değişikliği/geliştirmesini yapabilecek,Smart Form, SAP Script ile form tasarlama teknikleri konusunda bilgili, Analitik düşünme yeteneğine sahip, İletişim yetenekleri güçlü, Ekip çalışmasına yatkın adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence Mühendisi Bursa Farba
Kalite Güvence MühendisiFarba
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinin makina, endüstri, kimya bölümlerinden mezun,Çok iyi derecede İngilizce konuşabilen,(İkinci dil olarak Almanca tercih sebebidir.)Otomotiv sektöründe kalite alanında en az 2 yıl tecrübeli, 8D problem çözme yöntemini iyi düzeyde bilen, ISO/TS 16949 Kalite Sistemi, VDA kalite yönetim sistemi, APQP,FMEA,PPAP,SPC,MSA ve CCC konularında bilgili,ISO 16949/9001 kalite sistem denetçi sertifikasına sahip, SPC ve MSA konularında bilgi sahibi, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, tercihen VDA 6.3 sts bilgisine sahip,İletişim ve organizasyonel yetkinlikleri yüksek, Takım çalışmasına yatkın, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı sürücü ehliyeti sahibi, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, 25-35 yaşları arasında Bay/Bayan adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engelli Üretim Operatörü Kocaeli Farba A.Ş.
Engelli Üretim OperatörüFarba A.Ş.
Lise ve dengi okul mezunu Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı ve en az %40 engel derecesi bulunan 3 vardiya düzeninde çalışabilecek 18-30 yaş aralığında Takım çalışmasına yatkın, yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli Gebze bölgesinde ikamet eden,       çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Proje Uzmanı Bursa Farba A.Ş.
Proje UzmanıFarba A.Ş.
Bursa Organize Sanayi Sarı Cadde üzerinde faaliyet gösteren firmamızda istihdam edilmek üzere;- Üniversitelerin tercihen Makine, Endüstri, Elektronik, Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,- Min. 2 yıl proje konusunda tecrübeli,- Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip,- İngilizce'yi iyi seviyede konuşabilen, (ikinci dil olarak Almanca tercih sebebidir.)- Tercihen Catia ve plastik kalıpçılık bilgisi olan,- Tercihen çifte vatandaşlığı olan veya vize problemi olmayan,- Askerlik hizmetini tamamlamış ya da askerlikten muaf,Proje Uzmanı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Uzmanı Bursa Farba
Satış UzmanıFarba
Bursa Organize Sanayi, Sarı Cadde üzerinde bulunan firmamızda istihdam edilmek üzere;- Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun ve tercihen işletme alanında yüksek lisans yapmış,- Min. 3 yıl otomotiv sektöründe tecrübeli,- Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip,- İleri düzeyde İngilizce konuşabilen, ( Almanca dil bilgisi tercih sebebidir.)- 25-35 yaşları arasında,- Tercihen çifte vatandaşlığı olan veya vize problemi olmayan,- B sınıfı ehliyeti olan,- Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Satış Uzmanı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Laboratuvar Elektronik Mühendisi Bursa Farba
Laboratuvar Elektronik MühendisiFarba
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği ya da fizik bölümlerinden mezun,Çok iyi derecede İngilizce konuşabilen, MS-Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İletişimi güçlü, gelişime açık, 25-35 yaşları arasında, Seyahat ve yurt dışına gitmek için engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalıp Bakım Teknisyeni Bursa Farba
Kalıp Bakım TeknisyeniFarba
Organize Sanayi Bölgesi, Sarı Cadde üzerindeki firmamızda görevlendirmek üzere;Endüstri Meslek Lisesi Kalıp, Torna -Tesviye bölümü mezunu, Torna,freze,taşlama,kaynak ve ölçüm aletlerini kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini yapmış,      Kalıp Bakım Teknisyeni arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Müşteri Kalite Sorumlusu Bursa Farba
Müşteri Kalite SorumlusuFarba
EML veya  üniversite mezunu,  İyi derecede Almanca, tercihen İngilizce de bilen,  En az 1 yıl otomotiv sektöründe çalışmış,  Mekanik ölçü aletlerini kullanabilen,  İletişime açık, problem çözme metodlarını kullanabilen,  22-30 yaşları arasında,  Seyahat engeli olmayan,  Otomobil ehliyeti olan,  Bay adaylar için askerliğini yapmış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalıp Bakım Uzmanı Kocaeli Farba A.Ş.
Kalıp Bakım UzmanıFarba A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği / Kalıpçılık Teknik Öğretmenliği / Makina öğretmenliği Bölümlerinden mezun,Plastik kalıp imalatı veya kalıp bakım faaliyetlerinde en az 1 yıl bulunmuş, Talaşlı İmalat mantığına sahip, Unigraphics, Solidworks, Catia programlarından en az birine hakim, MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen, Teknik resim konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Sonuç odaklı, iletişimi kuvvetli ve takım oyuncusu, İyi derecede İngilizce bilen, Yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, İstanbul’da veya Kocaeli’ de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Operatörü Bursa Farba
Forklift OperatörüFarba
Bursa Organize Sanayi Bölgesi, Sarı Cadde üzerinde bulunan firmamızda görevlendirmek üzere;Endüstri Meslek Lisesi mezunu, Min. 3 yıl mesleki deneyimi olan, Askerliğini yapmış, 22-28 yaşları arasında, Geçerli forklift ehliyeti olan ve aktif olarak forklift kullanabilen forklift operatörü arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Elektronik Teknikeri Bursa Farba
Elektrik Elektronik TeknikeriFarba
Endüstri Meslek Lisesi Elektrik -Elektronik bölümü mezunu, Alanında tercihen 3 yıl tecrübeli, 22-30 yaşları arasında, Erkek adaylar için askerliğini yapmış, 3 vardiya çalışabilecek         Elektrik- Elektronik Teknikerleri arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Uzmanı (Mühendis) Bursa Farba
Üretim Uzmanı (Mühendis)Farba
Bursa Organize Sanayi, Sarı Cadde üzerinde bulunan fabrikamızda görevlendirmek üzere;Üniversitelerin Makina Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği bölümünden mezun,Otomotiv sektöründe en az 3 yıl deneyimli, İleri derecede İngilizce konuşabilen, Problem çözme ve yalın üretim teknikleri konusunda bilgili, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Ehliyeti olan, seyahat edebilecek, 28-35 yaşları arasında. Üretim Uzmanı (Mühendis) aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Bursa Farba
Genel BaşvuruFarba
İlanımız 'Genel Başvuru' niteliğindedir ve açık bir pozisyonu doldurmak için yayınlanmamıştır.Şirketimize başvuruda bulunmak istiyorsanız ve ilgilendiğiniz alanda yayınlanmış bir ilanımız yoksa, çalışmak istediğiniz bölümü belirten bir kapak yazısıyla bu ilana başvurabilirsiniz.  Özgeçmişiniz ileride şirketimizde oluşabilecek uygun pozisyonlar için değerlendirilmek üzere veritabanımıza işlenecektir.   Niteliklerinize uygun bir pozisyon oluştuğu takdirde sizinle temasa geçilecektir.   İlanımız 'Genel Başvuru' niteliğinde olduğu için, bu ilana başvurunuz sonucunda size cevap mektubu gönderilmeyebilir.Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı