Son Arama SonuçlarıFederal Grup 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1992


www.federal.com.tr 
  

FEDERAL GRUP

Her türlü alçak gerilim malzemeleri imalatı yapan firmamızda değişik meslekten 30 mühendis olmak üzre toplam 460 kişi çalışmaktadır.
Yurtiçi ve yurtdışında geniş bir pazar ağına sahip olan şirketimiz İnsan Kaynakları, Dış Ticaret, Pazarlama satış, Satınalma, Muhasebe, Mekanik Ar-Ge, Elektronik Arge, Üretim Planlama, üretim. Bilgi işlem, Metod, Kalite Güvence, ürün geliştirme bölümleri ile birlikte çok sayıda imalat kısımlarından oluşmaktadır.

1-ELEMAN SEÇİM PROSEDÜRÜ: İnsan kaynakları iş ilanları sonucunda boş pozisyon için adayları görüşmeye çağırır. Öngörüşmeden sonra adayları tanımaya yönelik bazı testler uygulanır. İnsan kaynakları ve adayın çalışacağı bölüm yöneticisi tarafından kişilik ve mesleki bilgi düzeyi bakımından uygun görülen adayların göreve atanma kararları Genel Müdürün onayına sunulur.
2-YÜKSELME OLANAKLARI: Hızla gelişmekte olan firmamızda çalışanların çabaları ve firmanında desteğiyle hızla yükselmek mümkündür.
3-PERSONEL KOMPOZİSYONU:
Yönetici sayısı:30
Beyaz yakalı:60
Mavi yakalı:370
PERSONEL EĞİTİM DÜZEYİ
Yüksek lisanslı eleman sayısı:10
Üniversite mezunu eleman sayısı:90
Lise mezunu eleman sayısı:290
İlk/Orta mezunu eleman sayısı:70
4-ÇALIŞANLARIN KADIN/ERKEK ORANI: %35-%65
5-ÜCRET POLİTİKASI: Sabit ücret olarak 12 maaş verilmektedir. Yılda bir enflasyon, performans düzeyi ve bulunduğu pozisyon gözönüne alınarak ücret ayarlaması yapılmaktadır.
6-ÇALIŞMA SAATLERİ: Haftada beş gün saat 8:00-18:30 arası mesai yapılmaktadır.
7-EĞİTİM OLANAKLARI: Personelin bulunmuş olduğu pozisyon itibari ile ihtiyaç duyduğu eğitimler firma içinde ve firma dışında eğitim imkanları sağlanarak karşılanır. Eğitimler genellikle yönetim becerileri, iletişim becerileri, pazarlama satış becerileri, mesleki eğitimler ve el becerileri eğitimlerinden oluşmaktadır.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Federal Grup İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bölge Satış Sorumlusu Gaziantep, İstanbul(Avr.)... Federal Grup
Bölge Satış SorumlusuFederal Grup
Sektörünün öncü kuruluşlarından olan firmamız, bünyesinde tasarlayıp ürettiği Şalt Malzeme ve Aydınlatma ürünlerini 55 ülkeye ihraç etmektedir.Sürekli büyüyen organizasyonumuzun Yurt içi Satış & Pazarlama bünyesinde ; İstanbul, Konya, Gaziantep, İzmir Bölge Temsilciliklerinde görevlendirilecek ; kendine güvenen, hedefleri olan ekip arkadaşları arıyoruz.Alçak Gerilim Şalt malzemeleri konusunda en az  3 yıl tecrübeli, Üniversitelerin Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültelerinden mezun, Araştırma, Problem Çözme, Analiz etme ve karar verme becerileri gelişmiş, İletişim becerileri ve Organizasyon yönü güçlü, Güler yüzlü Kendisini geliştirmeye istekli, Sorumluluk alabilen, Çalışma arkadaşlarıyla uyum içerisinde çalışabilen, Takım çalışmasına yatkın,Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Yurtiçi seyahat engeli olmayan, MS Office ve Autocad uygulamalarına hakim 36 Yaşını aşmamış, askerliğini tamamlamış, Mesai kavramına bağlı olmayan, Bay ve Bayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalıp Tasarım Uzmanı Sakarya Federal Grup
Kalıp Tasarım UzmanıFederal Grup
GENEL NİTELİKLERFederal Elektrik , elektromekanik sektöründe Türkiye'nin öncü firmalarından olup, 3250 farklı ürünü 400 personeli ile üretmektedir. Firmamızın bünyesinde bulunan Kalıphane bölümünde Plastik, Sac ve Hacim Kalıplarının imalatı yapılmaktadır. Bünyemizde 3000' den fazla kalıp imal edilmiş , bu kalıplar ile kendi atölyelerimizde parça imalatımız devam etmektedir. Sürekli gelişmekte olan teknolojiye uyum sağlayabilmek adına konusunda uzmanlaşmış Kalıphanemizde görevlendirilmek üzere Kalıp Tasarım Uzmanı  aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Satınalma Müdürü Sakarya Federal Grup
Satınalma MüdürüFederal Grup
İlkleri gerçekleştirmeyi vizyon edinmiş yönetim anlayışıyla yıllardır süregelen serüvenin mimarı ve esnek üretim anlayışıyla müşteri beklentilerine hayranlık kazandıran sektörün önemli markalarından biri olan Federal Elektrik Yatırım ve Ticaret A.Ş.’ bünyesinde bulundurduğu elektro mekanik ürünler , ölçüm ve kontrol cihazları, aydınlatma ürünleri, doğalgaz sayaçları ve müşterileri ile büyüme stratejimizle referans projelerin kabul gören markası haline gelmiştir.Fabrikamızda bulunan Montaj, Test, Presler , Kalıphane ve Kaplama bölümleri ile 200 üzerinde satış noktası yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren pazarlama ve satış ofislerimizle birlikte bünyemizde 400 üzerinde personel çalışmakta olup 3250 den fazla ürüne Federal Elektrik İmzası atılmıştır. Sahip olduğumuz misyonun ve sorumluluğun farkında olarak Dünya’ da ulaştığımız her noktada uzun yıllardır mesaimize güvenin tek adı olmak için harcıyoruz.Üretimini yapmış olduğumuz fabrikamızda Sakarya veya İstanbul Ofisimizde görevlendirilmek üzereSatınalma Müdürü ( yurt içi ve yurt dışı süreçleri yönetebilecek ) aramaktayız.Genel NiteliklerÜniversitelerin Mühendislik Fakültesi veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Mezun,Üretici firmada Satın Alma pozisyonunda en az 5 yıl tecrübesi olanTercihen Dış Ticaret mevzuatı ve İthalat uygulamaları tecrübesine sahip,Tercihen banka, dış ticaret ve kambiyo işlemlerini bilen,MS Office Programlarını etkin kullanabilen, ERP tecrübesi olanİyi derecede İngilizce bilen,Planlama ve Organizasyon yapabilme becerisine sahip,İş takibi ve yönlendirme yapabilme yeteneği olan,İkna ve Müzakere edebilme kabiliyetine sahip,Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,İnsan ilişkileri güçlü ve etkin iletişim kurabilen,Problemler karşısında farklı çözüm yolları bulabilme yeteneğine sahip,Seyahat engeli olmayan,Sakarya veya İstanbul’da ikamet edebilecek,Askerlik görevini tamamlamış ( Erkek adaylar için )
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Müdürü İstanbul(Avr.), ... Federal Grup
İhracat MüdürüFederal Grup
Sakarya'da faaliyet gösteren sektörün önemli markalarından biri olan Federal Elektrik Yatırım ve Ticaret A.Ş.'de 400 personel çalışmaktadır. Ürettiği 3250 çeşit Alçak Gerilim Şalt Malzeme Ürünlerini yurtdışında 55 ülkeye ihraç etmekte ve Türkiye genelinde 100'ün üzerinde bayisi olmakla birlikte  İstanbul ve Adapazarı'nda iki ayrı ihracat ofisi bulunmaktadır.Sürekli büyüyen ve gelişen ihracat hacmimizi ve ekibimizi daha ileriye taşıyacak vizyon ve misyonumuzu benimseyip başarı hikayemize katkı sağlayacak  İhracat Müdürü aramaktayız.Lisans Mezunu olmak, tercihen Elektrik veya Elektrik - Elektronik Mühendisliği fakültelerinden mezun olmak,İhracat ve Satış - Pazarlama alanında en az 7 yıl satış tecrübesi, 2 yıl yöneticilik deneyimine sahip,Çok iyi derecede İngilizce bilen, tercihen  2. Yabancı dil bilgisine sahip ( Arapça, Farsça, Rusça, Fransızca )Alçak Gerilim ürünlerinin kullanıldığı alanlara yönelik satış tecrübesi olan,ERP programları hakkında tecrübe edinmiş Ürünler hakkında üst düzey teknik bilgiye sahip, İnsiyatif alarak mevcut pazarı geliştirebilecek , yönetsel ve liderlik becerilerine sahip,Güçlü müzakere ve temsil kabiliyeti olan, Ekibini yönetecek ve yönlendirecek ticari zekaya sahip, sonuç odaklı çalışabilecek,Yurt içi ve Yurt dışı seyahat engeli olmayan, İletişimi iyi ve grup çalışmasına yatkın, Temsil yeteneğine sahip, diksiyonu düzgün, dış görünümüne ve giyimine özen gösteren
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Mühendisi Sakarya Federal Grup
Yazılım MühendisiFederal Grup
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği Bölümünden mezun olmak           MS-SQL veritabanı konusunda iyi derecede bilgi sahibi.   ( Procedure, function, trigger  yazabilecek kadar)            Delphi programlama dili konusunda  proje yazabilecek düzeyde bilgili.            C# programlama dili konusunda bilgi sahibi.            ERP konusunda genel olarak bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mezun - Mastır Tez Öğrencisi Sakarya Federal Grup
Mezun - Mastır Tez ÖğrencisiFederal Grup
1.İşbaşı Eğitim Programı kapsamında değerlendirilmek üzere ilgili fakültelerden mezun,Teknoloji Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Meslek Yüksek Okullarının Teknik Bölümleri, 2. Microsoft Office Programlarına hakim,3. Kendini geliştirme konusunda istekli,4. Sorumluluk sahibi,5. İletişim becerisi kuvvetli,6. Erkek adaylar için askerliği en az 2 yıl tecilli,7. Sakarya'da ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Müdürü Sakarya Federal Grup
Üretim MüdürüFederal Grup
Makine, Endüstri veya Elektrik - Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu Tercihen yüksek lisans yapmış Ürün tasarımlarına üretilebilirlik, maliyet ve kalite yönlerine bakarak yön verebilecek,Kalıp tasarım ve imalat süreçlerini yönetebilecek, 5S, 6 Sigma, Kaizen çalışmalarını yönetmiş, ISO 9001 VE ISO 14001 iç denetçi belgesi olan, Üretim, AR - GE ve Kalite bölümleri arasındaki koordinasyonu sağlayabilecek, Kalite yönetimi, verimlilik, maliyet düşürme ve süreç iyileştirme çalışmalarını yönetmiş,Analatik düşünen, takipçi, sonuç odaklı, raporlama becerisine sahip, sorumluluk sahibi,Adapazarında ikamet eden veya edebilecek, Yurt içi - Yurt dışı seyahet engeli olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Mühendisi Sakarya Federal Grup
Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği MühendisiFederal Grup
Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden mezun, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesine  sahip, İmalat tecrübesi bulunan, Sakarya'da ikamet edecek, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Mühendisi aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı