Genel Bilgiler

ARÇELİK A.Ş.

Arçelik Hakkında
 
Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. yaklaşık 27.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika'da 15 üretim tesisi, dünyanın dört bir yanındaki  satış ve pazarlama organizasyonu ve kendisine ait 10 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus) 135’ten fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.
 
İşletmeler
 
“Sürdürülebilir Gelişim” yaklaşımı doğrultusunda, çevre dostu, verimli, teknoloji ve tasarımda yenilikçi, kullanımı kolay ürünler geliştirmeyi ve tüketicilere sunmayı hedefleyen Arçelik A.Ş., aynı zamanda, “küresel ısınma”, “azalan doğal kaynaklar”, “susuzluk” gibi geleceği tehdit eden konuların çözümüne yönelik sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. Arçelik A.Ş.’nin ürün geliştirme süreçlerinde odaklandığı öncelikli konulardan biri de, kaynak tasarrufudur.
 
Arçelik A.Ş.’de ürünlerin hayat çevrimi boyunca çevresel etkilerinin kontrol altına alınması, tasarım aşamasından başlayan bir süreç olarak ele alınmaktadır. Bu amaçla Arçelik A.Ş.’de Ar-Ge faaliyetlerini ve endüstriyel tasarım faaliyetlerini yürüten birimler, ürünlere yönelik tasarım çalışmalarını, teknolojik çalışmaları, ürün geliştirme ve iyileştirme çalışmalarını da yürütmektedir.
 
TPM ve Altı Sigma metodolojilerini uygulayarak maliyet azaltma, kalite ve süreç iyileştirme projeleri gerçekleştiren ve esnek üretim yapısıyla rekabet üstünlüğünü her geçen gün daha da artıran Arçelik A.Ş., işletmelerinde uluslararası standartlarda üretim teknolojisi ve kalitesine sahiptir. “Toplam Kalite” felsefesini esas alarak yürüttüğü süreçlerini Kalite Yönetimi, Çevre Yönetim Sistemi, Enerji Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile bütünleşik bir şekilde yönetmektedir.
 
Arçelik A.Ş.’nin Türkiye, Romanya, Rusya ve Çin'de faaliyet gösteren tüm üretim tesisleri ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 50001 belgelerine sahiptir. Şirketin Türkiye'deki genel müdürlük ve üretim kampüslerinden kaynaklanan sera gazı emisyonu envanteri, ISO 14064-1 Sera Gazı Emisyonu Standardına uygun olarak hesaplanmakta ve bağımsız bir kuruluş tarafından denetlenerek, belgelendirilmektedir.
 
Arçelik A.Ş.’nin enerji verimliliği alanında yürüttüğü çalışmalar sonucunda; Türkiye, Çin ve Romanya'daki üretim tesisleri olmak üzere toplam 9 işletmesi "Enerji Verimli Yeşil Tesisler" derecelendirmesinde en üst seviye olan "Platin" sertifika sahibidir.
 
Arçelik A.Ş. İşletmeleri “Üretimde Verimlilik” sloganıyla su, enerji tüketimi ve atıkların azaltılmasına yönelik projeler gerçekleştirmeye devam etmektedir.
 
Faaliyet Ağı
 
Üretim Tesisleri – Türkiye

Buzdolabı İşletmesiEskişehir
Çamaşır Makinesi İşletmesiİstanbul, Tuzla
Elektronik İşletmesiİstanbul, Beylikdüzü
Pişirici Cihazlar İşletmesiBolu
Bulaşık Makinesi İşletmesiAnkara
Elektrik Motorları İşletmesiTekirdağ, Çerkezköy
Kompresör İşletmesiEskişehir
Çamaşır Kurutma Makinesi İşletmesiTekirdağ, Çerkezköy

Üretim Tesisleri – Uluslararası

Buzdolabı İşletmesiRomanya, Gaeşti
Buzdolabı ve Çamaşır Makinesi İşletmesiRusya, Kirzhach
Çamaşır Makinesi İşletmesiÇin, Changzhou
Pişirici Cihazlar ve Çamaşır Kurutma Makinesi İşletmesiG.Afrika, Jacobs
Soğutucu Cihazlar İşletmesiG.Afrika, Ezakheni, Ladysmith
Buzdolabı İşletmesiG.Afrika, East London

Uluslararası Satış ve Pazarlama - Ar-Ge Ofisleri

Ardutch B.V. TaiwanTayvan
Beko A and NZ Pty Ltd.Avustralya, Yeni Zelanda
Beko Deutschland GmbHAlmanya
Beko Egypt Trading LLCMısır
Beko Electronics España S.L.İspanya
Beko France S.A.S.Fransa
Beko Italy SRLİtalya
Beko LLC.Rusya
Beko Plc.İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti
Beko Slovakia S.R.O.Slovakya
Beko S.A.Polonya, Çek Cumhuriyeti
Beko Shanghai Trading Company Ltd.Çin
Beko Ukraine LLC.Ukrayna
Changzhou Beko Electrical Appliances Co. Ltd.Çin
Defy Appliances LimitedGüney Afrika Cumhuriyeti
Defy (Botswana) (Proprietary) Ltd.Botsvana
Defy (Namibia) (Proprietary) Ltd.Namibya
Elektra Bregenz AGAvusturya
Grundig Multimedia A.G.İsviçre
Grundig Intermedia GmbHAlmanya,Hırvatistan
Grundig Nordic No ASNorveç
Grundig Nordic AB.İsveç
SC Arctic SARomanya
Beko Hong Kong Ltd.Hong Kong, Çin
Beko BalkansBelgrad, Sırbistan
Beko R&D OfficeTayvan
Beko Plc. R&D Centerİngiltere
METU Technopolis R&D CenterAnkara, Türkiye

Devamını Oku Gizle