Genel Bilgiler

http://www.basakkiremit.com.tr 

BAŞAK  Kiremit & Tuğla - Eskişehir

1969 yılının Mart ayında Bursa yolu 3. km de 17.000 m²’si kapalı olmak üzere toplam 100.000 m² lik bir alan içersine kurulan Başak Kiremit ve Tuğla San.Tic.A.Ş. 35 yılı gururla geride bırakmıştır. Kuruluşunda Adi Koll.Şti. şeklinde ve 22 kamaralı Hoffman fırınla imalat yapan fabrika, 1976 yılında Anonim Şirket’e dönüştürülmüştür.

Gelişmelere her zaman açık yapısı ve çağı yakalama hedefleriyle her geçen yıl teknolojisini geliştiren Başak Kiremit ve Tuğla San.Tic.A.Ş., pazarının genişlemesi ile artan talepleri karşılayabilmek için 1980 yılında Tünel Kurutma ile 900 m2’lik ikinci bir zigzag fırını devreye almış ve mamullerde de istenilen kalite standardına ulaşılmıştır.

1996 yılına kadar kendi imkanlarıyla bu gelişmeleri yakalayan şirket, yönetim olarak stratejik bir karar vererek büyük bir yatırıma gitmiş; ürün çeşitlerimiz arttırılmış ve Tünel Fırın yapımı ile de Fuel-oil sistemine geçmiştir. 1997 yılı Ağustos ayından itibaren Tünel Fırınlarda fuel-oil ile pişen ve standart ölçülerinin çok üstünde bir kalite ile mamullerini daha geniş bir pazara sunan Başak Kiremit ve Tuğla San.Tic.A.Ş., bu tarihten itibaren merkez fabrika ve bayi ağına Bölge Müdürlükleri, Bölge Temsilcileri ve Pazarlama Sorumluları da ekleyerek pazarlama ve tanıtım ağını da geliştirmiştir. 2000’li yılların başlangıcında Azerbaycan, Gürcistan, Ürdün, ve Kazakistan’a ürün sevkıyatlarımız ile ilk ihracatlarımız gerçekleştirilmiştir.

2001 yılında  Kalite Kontrol ve ARGE çalışmalarını en iyi şekilde sürdürebilecek yeni ve detaylı laboratuarın devreye alınmasının yanı sıra, 2003 yılının Mayıs ayından itibaren pres tuğla grubunda daha kaliteli ürün almak ve ürünü çeşitlendirmek amacıyla yurtdışından getirilen yeni tuğla kesicisi devreye alınmıştır. 2003 yılının Temmuz ayından itibaren de tüm ürünlerde yüksek kaliteye ulaşmak ve bu çerçevede müşteri memnuniyetini artırmak için 2.000 m²’lik yeni kurutma tesisimiz devreye girerken aynı zamanda 2.200 mt’lik doğalgaz boru hattı inşaatının tamamlanması ile tünel fırınlarda Doğalgaz’lı üretime geçilmiştir. Ayrıca yeni üretim hatları için mevcuda ek olarak 6.000 m2’lik yeni alan kapatılmış, kapalı alanımız 27.000 m2’ye ulaşmıştır.

Artan üretim kapasitemize paralel olarak 2003 yılında da üretim hatlarındaki makine parklarımıza yaptığımız ilaveler ve teknik donanımlar tamamlanarak kapasitemiz % 50 oranında arttırılmıştır. Bununla birlikte ürünler üzerinde yapılan çeşitli testlerin sonucu olarak TSE’nin istediği normlardan daha iyi sonuçlarla, yüksek kaliteli ürünler üretilmeye başlanmıştır.

Kurulduğumuz günden bugünlere dek Başak’ta değişmeyen tek şey üretimde ve hizmette her zaman kalite olmuştur, bizler için müşteri memnuniyeti en ön sırada yer almaktadır, yaptığımız yatırımların teknolojiyi sürekli takip etmemizin en önemli sebebi de budur. Kendimizi sürekli geliştirmek amacı ile merkezi İngiltere’de bulunan BSI REGISTERED firmasına müracaatta bulunularak yapılan ilk denetleme sonucunda ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanılmıştır. Başak Kiremit & Tuğla San.Tic A.Ş. olarak BSI REGISTERED firması tarafından verilen Kalite Belgemiz yaptığımız ve yapacağımız işlerin bir teminatıdır diye düşünüyoruz.

Ürün çeşitlerimizde ise firmamız; çatı aksesuarları olarak da adlandırılan Marsilya, Isoporto  ve Akdeniz tipi kiremitlerimizin çatılardaki eğimleri de dikkate alınarak tasarlanmış olan üç ve dört yollu bağlantı parçaları, sonlandırma parçaları ve çatılarınızın havalandırılabilmesi için tasarlanmış havalandırma kiremitleri, Adaptör Mahyalar, Porto ve Akdeniz Lüks tipi yeni kiremitlerin seri şekilde üretimine başlarken aynı zamanda; duvar panoları, antik el yapımı kaplamalar ve terasitli yüzey dış cephe kaplama tuğlaları ile mekânlarınızda daha sıcak bir atmosfer ve doğallık sağlamayı amaç edinmiştir.

Başak Kiremit ve Tuğla San.Tic.A.Ş. 2004 yılında çatıyı ve cepheyi bir sistem olarak ele almış ve “Başak Çatı Yalıtım Sistemleri” ile “Başak Cephe Yalıtım Sistemleri” adları altında iki yeni sistem geliştirmiştir. Başak Çatı ve Cephe Yalıtım Sistemlerinin Ar-Ge çalışmalarında müşterisini ve kullanıcıyı düşünmüş, kiremit haricinde çatı yalıtımını sağlayacak tüm malzemelerin tedarik anlaşmalarını, kendisi gibi sektöründe isim yapmış firmalarla yapmıştır. Böylelikle çatı yalıtım sistemlerinde; ısı yalıtım levhaları, bitümlü su yalıtım levhaları, jütlü kiremit altı örtüleri, nefes alan su yalıtım örtüleri, mahya havalandırma bantları, baca-duvar dibi yalıtım bantları, mail dere olukları, saçak havalandırma tarakları, saçak taşıyıcıları, aşık taşıma profilleri, mahya tespit kancaları, alaturka-marsilya-akdeniz-isoporto-porto kiremit tespit ve bağlantı kancaları, çatı çıkış-aydınlatma kapakları, galvanizli-pls.rondelalı sabitleme elemanları (çiviler), Başak mahya yapıştırıcıları, cephe yalıtım sistemlerindeyse; İzoBaşak kanallı yalıtım levhaları, Başak süper flex yapıştırıcı ve süper derzleri, Başak flex yapıştırıcı ve derzleri, izolasyon (strafor) dübelleri gibi geniş ürün yelpazesini müşterilerine sunmuştur.

2004 yılının hemen başlarında geçmişte başlatıp sürdürdüğü yurtdışı faaliyetlerinin neticesi olarak Dubai’de “The Palm City” projesinin dahilinde “The Jumeriah Island” projesine ürünlerini ihraç etmiştir. Dubai’nin yanı sıra Lübnan, Irak, Ukrayna, Ürdün, Kıbrıs, Gürcistan ve Azerbaycan’a da ihracatlar yapmıştır. Aynı zamanda hem üretim hem de çalışma ortamlarındaki alt yapı yatırımlarıyla , çağdaş ve gelişmelere açık yapısını bir kez daha perçinlemiştir.

Türkiye’de uygulamasına yeni başlanan KeraTwin Cephe Kaplama Sistemi ile, Başak Kiremit ve Tuğla San.Tic.A.Ş. kendine yakışır, dünya çapında bir firma olan Deutsche Steinzug AGROB BUTCHAL ile işbirliği yaparak 2005 yılında Türkiye piyasasına girmiştir. Hydrotect diye anılan kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip KeraTwin Cephe Kaplama Sistemi (facade) ile benzersiz çözümler sunan bu işbirliğini siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunabilmekten Başak Kiremit ve Tuğla San.Tic.A.Ş. olarak kıvanç duymaktayız.

Daha ileriyi ve daha yeniyi yakalamak için bu aile çatısı altında yeni yatırımlara ve yeni ufuklara ilerlemek; kaliteyi, güveni, estetiği geliştirmek için Başak Kiremit Ailesi gelişimlere açık ve atak fikirlerle hep birlikte olmuş ve olmayı da sürdürecektir.

BAŞAK KİREMİT VE TUĞLA; KALİTE VE GÜVEN BURADA....

Devamını Oku Gizle