Çuhadaroğlu Grubu

Metal Sanayi, Alüminyum

Genel Bilgiler


1954 yılında, Yüksek Mimar Ahmet Çuhadaroğlu tarafından temelleri atılan ve çelik yapı elemanları üretimiyle sektöre adım atan Çuhadaroğlu Grubu, 1965 yılından sonra faaliyetlerini alüminyum doğrama imalat ve doğrama taahhüdü alanlarına kaydırmıştır. Grup 1978 yılında alüminyum profil üretimi yapan Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. ile alüminyum dış cephe taahhüt işleri yürüten Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Pazarlama A.Ş.’yi kurmuştur.
Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş.’nin İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan 57 Bin metrekare alan kurulu üretim tesisi; Dökümhane, Kalıp Atölyesi, Ekstrüzyon Hatları, Yüzey İşlem Tesisleri, Mekanik İşlem ve Montaj Atölyeleri ile son modern teknoloji ile donatılmış entegre bir yapıya sahiptir. Yeniliklere ve yaratıcılığa değer vererek bu doğrultuda sürekli yatırım yapmak gayesiyle, AR-GE çalışmalarını üretim stratejisinin merkezine yerleştiren Çuhadaroğlu Metal bünyesinde, değişen teknolojiye hızla ayak uyduran tasarım ve test altyapısını ve yüksek nitelikli uzman mühendis kadrosunu haiz ve tüm tüketici taleplerine yanıt verecek ürünler tasarlama becerisine sahip AR-GE merkezi bulunmaktadır. Alüminyum mimari profil sistemleri (cephe profilleri, cephe kaplamaları, kapı&pencere sistemleri, skylight, güneş kırıcılar), alüminyum yapı elemanları (döner&kayar kapılar, yangın, kurşun ve bombaya dayanıklı kapı&pencere sistemleri, ofis içi bölmeler, mimari tamamlayıcı ürünler) ve bir çok sektör için endüstriyel profil üretimi ve satışı gerçekleştiren Çuhadaroğlu Metal 2016 yılında halka açılmış olup hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.
Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olan ve 2017 yılı başında yatırımını tamamladığı İstanbul Beylikdüzü’ndeki yeni tesisinde faaliyetlerini sürdüren Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Pazarlama A.Ş. ise alüminyum dış cephe taahhüt alanında projelere özgü çözümler üretmekte, projelerin ihtiyaçlarını belirleyerek, kendine özel, üstün nitelikli ve ileri teknoloji gerektiren çağdaş çözümler sunmaktadır. Alüminyum dış cephe taahhüt alanının Türkiye’deki tartışmasız lideri olan Çuhadaroğlu Alüminyum, bugüne kadar üstlendiği tüm projelerde nitelikli ve özgün vizyonunu sergileyerek sektörüne rehberlik etmiştir. Türkiye başta olmak üzere Suudi Arabistan’dan Fransa’ya, İngiltere’den İsrail’e 25 ülkedeki prestijli projelerde imzası olan Şirket geçmişte olduğu gibi günümüzde de seçkin projelerde dış cephe giydirme konusunda çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.
“Değişime ve teknolojiye ayak uydurarak, alüminyum sektörünün öncüsü olmak” misyonu ile faaliyetlerini sürdüren Çuhadaroğlu Grubu, bu yolda en değerli sermayesinin insan kaynağı olduğu bilinciyle hareket etmektedir. Bu misyon çerçevesinde, stratejilerinin hayata geçirilmesi için etik ilke ve değerlere bağlı, aidiyet duygusu yüksek, nitelikli, gelişime ve yeniliğe açık, girişimci, iş birliğine açık ve belirlenen hedeflere ulaşmak için tutkuyla çalışan bir insan kaynağı oluşturmayı ve sürdürülebilirliğini sağlamayı ilke edinen Grup, insan kaynakları politikalarını söz konusu özelliklere sahip çalışanların ilk tercihi olma doğrultusunda şekillendirmektedir.


  

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 07.00 - 17.00

07:15-17:15

ÇALIŞAN SAYISI

Beyaz Yaka 200 - 249

Mavi Yaka 450 - 549

KURULUŞ YILI

1954