Genel Bilgiler

HTTP://www.limakcement.com 

LİMAK ÇİMENTO, HAZIR BETON GRUBU
 

1976 yılında Limak  İnşaat ile inşaat faaliyetlerine başlayan Limak Şirketler Grubu sürekli ve dengeli büyüyerek faaliyet gösterdiği alanlara turizm, enerji, çimento, hazır beton, gıda ve havacılık sektörlerini de katmıştır.

 

Gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında çok önemli, stratejik projeleri tamamlayan İnşaat Grubumuz uzun yıllardır ülkemizi başarı ile temsil etmektedir. Engineering News Record dergisinin yaptığı araştırmada üç sene üst üste dünyanın en büyük inşaat şirketleri arasında ön sıralarda yer almayı başarmıştır.

 

Reel büyümenin gerekliliğinin ve öneminin farkında olan Grubumuz sanayi yatrımlarını çimento sektöründe yoğunlaştırarak Limak Kurtalan (Siirt), Ergani (Diyarbakır), Gaziantep ve Şanlıurfa’da çimento fabrikaları, Bitlis ve Mardin Derik’te çimento öğütme ve paketleme tesisleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Grup diğer taraftan Mart 2011 tarihinde İtalyan Italcementi Group’a ait olan Set Group ve Set Çimento’nun hisselerini devralarak Ankara, Balıkesir ve Trakya Çimento Fabrikalarını ve Ambarlı (İstanbul) Çimento Öğütme ve Paketleme Tesisini de bünyesine katmış ve toplamda 7 çimento fabrikası, 3 çimento öğütme ve paketleme tesisiyle operasyonlarına devam etmektedir. Böylece toplam klinker üretim kapasitesini yılda 6 milyon ton, çimento kapasitesini ise yılda 9 milyon tona çıkararak sektörün ön sıralarında yerini almıştır. Bu satınalmayla ayrıca Ankara’da, Marmara ve Trakya Bölgelerinde 13 adet hazır beton tesisini de bünyesine katarak hazır beton sektöründe de faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 

 

Devamını Oku Gizle