Genel Bilgiler

www.tml.com.tr 

TML İNŞAAT A.Ş. 
 

TML yirmi yılı aşkın süre bir ekip olarak çalışan dört mühendis tarafından kurulmuştur. Kurucular, çalışmakta oldukları inşaat firmasının gelişme süreci içinde çeşitli kademelerinde görev üstlenmişler, ortağı olmuşlar ve üst yönetim grubunu oluşturmuşlardır. Bu süreç içinde; Libya, Suudi Arabistan, İran, Tunus ve Türkiye'de ; değeri 3 milyar doları aşan, birçok projeyi tamamlamışlardır.

Şirket bünyesindeki, enerji, tenknolojik montaj, turizm, yapı yatırımları ve deniz işletme faaliyetlerini bünyeden ayırarak uzmanlık konularında çalışmalarını bağımsız olarak sürdürecek yeni şirketler kurmuşlardır. Daha sonra, gemi inşa, ticaret ve savunma elektroniği konularında yeni şirketlerle ortaklıklar kurarak oluşan şirketler grubunun da yönetiminde görev üslenmişlerdir.

Bu dört mühendis, 1992 yılında, ortağı bulundukları grup şirketlerini profesyonel yöneticilere devrederek edindikleri deneyimleri değerlendirebilmek amacıyla TML'yi kurmuşlardır.

TML, Genel Müteahhitlik ve İnşa Yönetimi alanlarında halen Türkiye, Libya, Azerbaycan, Gürcistan ve Bosna-Hersek'te aktif durumda olup hizmetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Şirketin Yönetim Kurulu ; Başkan Eser TÜMEN, ve üyeler H. Ersin TAKLA, R. Oğuz BOZKURT, YÜKSEL TİRYAKİOĞLU ve TAYLAN DAL olmak üzere çoğunlukla kurucu ortaklardan oluşmaktadır.

Şirket halen Ağır Yapılar, Ticaret ve Konut Kompleksleri, Endüstriyel Yapılar, Altyapı Projeleri, Enerji Santralları alanlarında İNŞAAT İŞLERİ , MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ , ULUSLARARASI TİCARET , ENDÜSTRİYEL YATIRIM PROJELERİ ve TURİZM PROJELERİ konularında faaliyet göstermektedir.

TML'nin iştiraki olan şirketler arasında; STFA Şirketler Grubundan, STFA İnşaat A.Ş.- STFA Temel Kazıkları İnşaatı A.Ş. - STFA Cıvata Sanayi ve Ticaret A.Ş. - STFA Enerji ve Telekominikasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. -STFA Teknolojik Montaj A.Ş. - STFA Deniz İşletmeciliği A.Ş. - STFA Turizm A.Ş. şirketleri yer almaktadır. Bunun yanısıra, TML'nin FILO Deniz Taşımacılığı ve Ticaret A.Ş. - TİBOT Yapı Market Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve BOROVA-TML Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş olmak üzere inşaat, enerji, ticaret ve deniz taşımacılığı alanlarında faaliyet gösteren iştirakleri de bulunmaktadır.

FILO DENİZ TAŞIMACILIĞI VE TİCARET A.Ş. , Ulusal ve Uluslararası deniz taşımacılığı alanında faaliyetlerini sürdürmek amacıyla Türkiye'nin üç büyük denizcilik şirketi; Cerrahgil Şirketler Grubu, Denizcilik A.Ş., Semih Sohtorik Deniz İşletmeciliği ve Acentalığı ile inşaat ve sanayi deneyimi yanında gemi inşa, deniz işletmeciliği ve tersane iştirakleri bulunan TML Grubu tarafından 1997 yılında kurulmuştur.

TİBOT YAPI MARKET A.Ş. 1997 yılında kurulmuş uluslararası ticaret şirketidir ve Azerbaycan'daki ilk yapı market olma özelliğini taşımaktadır.

BOROVA-TML ENERJİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. , Türkiye'de yatırımları Yap-İşlet-Devret modeli olarak gerçekleştirilecek enerji santrallarının yapımı için kurulmuş bir ortak girişim şirketidir. Şirket halen Y. Akçay Hidroelektrik Santralı ve Arıt Hidroelektrik Santralı projelerini yürütmektedir.


Devamını Oku Gizle


TML İNŞAAT A.Ş. İş İlanları

Firmaya ait ilan şuan için yok Ancak yeni ilan çıktığında ilk sen haberdar olmak istiyorsan firmayı takip etmen yeterli.