Zülfikarlar Holding A.Ş

Holding / Şirketler Grubu

Genel Bilgiler

~~
     

ZüLFiKARLAR HOLDiNG A.Ş

Zülfikarlar Holding A.Ş 1942 yılında İstanbul Eminönü’nde kimyevi maddeler sanayi üzerine ticari hayatına başlamış, güçlü mali bünyesiyle, geçen 65 yıl içinde faktoring, akaryakıt, lojistik ve sigorta alanlarında da faaliyet göstererek hızla büyümüştür.
Bugün evrensel değerlere sahip 185 çalışanı, İstanbul’da Genel Müdürlüğü, Yarımca/İzmit, Kırıkkale ve Aliağa/İzmir Bölge Müdürlükleri İzmir ve Eminönü’nde irtibat büroları, depolama-ikmal tesisleri, yüzlerce bayii, binlerce müşteri, enerji, kimya ve finans sektöründe edindiği pazar payı ve ciro açısından Türkiye’nin ve dünyanın sayılı firmaları ile rekabet edebilir hale gelmiştir.
1942 yılından bu yana kimyevi maddeler sektöründe hizmet veren Zülfikarlar Holding A.Ş, Türk sanayicisi ve işadamına yeni kaynaklar yaratmak için 1993 yılında Akdeniz Factoring Hizmetleri A.Ş.’yi kurmuş, çağdaş bir finans modeli olan factoring işlemleri ile finans sektöründe önemli bir konuma ulaşmıştır.
Akaryakıt dağıtım şirketi olan Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş. 1994 yılında kurulmuş ve kısa sürede geniş bir dağıtım ağına ulaşmıştır.
2006 yılından itibaren de Trend Lojistik ve Özturkuaz Sigorta da Zülfikarlar Holding A.Ş bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır.

Turkuaz Petrol

Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş., 1995 yılında İstanbul’da kuruldu. Bugün 278 bayisiyle tüm Türkiye’ye hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.
Bugün evrensel değerlere sahip 175 çalışanı, İstanbul’da Genel Müdürlüğü, Yarımca/İzmit, Kırıkkale ve Aliağa/İzmir Bölge Müdürlükleri ve depolama-ikmal tesisleri, yüzlerce bayii, binlerce müşteri, enerji, kimya ve finans sektöründe edindiği pazar payı ve ciro açısından Türkiye’nin ve dünyanın sayılı firmaları ile rekabet edebilir hale gelmiştir.
Grubun ana firmalarından biri ve bir akaryakıt dağıtım şirketi olan Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş. 1995 yılında kurulmuş ve kısa sürede kısa sürede geniş bir dağıtım ağına ulaşmıştır.
Firmaya ait Yarımca depolama ve ikmal tesisi 30.105 m/ton kapasiteli 9 adet yer üstü tank, 7,5 km uzunluğundaki yer altı borular ile Tüpraş’a sağlanmış kara ve deniz bağlantıları mevcut olup, yıllık satış hedefi 1.000.000 ton olacak şekilde hazırlanmıştır. Yarımca tesislerimizde Turkuaz markalı madeni yağ da üretilmektedir.
Yine Kırıkkale’de olan 17 dönümlük arazi üzerinde 8.500 m/tonluk dolum tesisi, yıllık 40.000 ton/yıl kapasiteyle çalışacak şekilde hazırlanmış ve faaliyete geçmiştir. Kırıkkale tesisimiz, Tüpraş Kırıkkale Rafinerisine boru hattı ile bağlı olan tek dolum tesisidir.
İzmir Aliağa’da 13 dönümlük arazi üzerinde 16250 m/tonluk dolum tesisi, yıllık 100.000 ton/yıl kapasiteyle çalışacak şekilde hazırlanmış olup 2007 yılında faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Akdeniz Factoring

Akdeniz Factoring 1993 yılından bu yana factoring sektöründe faaliyet göstermektedir. Grubumuz, Türk sanayicisi ve işadamına yeni kaynaklar yaratmak için 1993 yılında Akdeniz Factoring’i kurmuştur. Firmamız Türkiye’de şahıslara factoring kurma izninin verildiği tarih olan 1992'den sonra kurulmuş 7. factoring firmasıdır. Firmamız güçlü mali yapısı ve likiditesi ile ön plana çıkarak, rekabetçi fiyatlarla hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Şirketimiz ayrıca Factoring Derneği üyesidir.

Akça Kimya

Grubun ana firmaları olan Zülfikarlar Kimyevi Maddeler İth. İhr. ve Depoculuk A.Ş. 1981 ve Akça Kimyevi Maddeler Nakliyat Tic. San. A.Ş. 2004 yılında kurulmuştur.
Kimyevi madde üretim ve depolama-ikmal tesisi olarak İzmit/Yarımca'da Gübretaş Fabrikaları yanında faaliyet gösteren firmalara ait 40.000 m2 arazi üzerinde 45.000 m/ton depolama ve ikmal kapasiteli yer üstü tank sahası bulunmaktadır.
İthal etmekte olduğu yaklaşık 100 çeşit kimyevi ürünle Türkiye çapında sahip olduğu geniş müşteri ağına en iyi hizmeti vermenin haklı gururunu yaşamakta olup, kurulduğu günden beri kalite konusunda gösterdiği titizlikten ödün vermemiştir.
1985 yılından itibaren (Sodyum Hidroksit) Payet ve Taş Kostik, 1999'dan bu yana da Sodyum Silikat markasına yakışır şekilde devreye alınarak hizmet vermektedir.

Tesla Enerji

Konularında söz sahibi uzman kadrosu ile enerji sektöründe katma değeri yüksek faaliyet planlarını adım adım gerçekleştirmekte olan TESLA ENERJİ, stratejik önceliğini elektrik üretimine vermiş ve bu kapsamda Hidroelektrik ve Jeotermal kaynakların değerlendirilmesini ön plana almıştır.
TESLA ENERJİ uzmanları ülkenin elektrik enerjisi üretimine katkı sağlayacak projeler için bir yılı aşkın süredir yoğun faaliyetleri kapsamında birçok  projenin fizibilitesini değerlendirmiş olup ekonomik yönden yapılabilir projeleri gerçekleştirme yönünde çalışmalarını hızla sürdürmektedir.
Öte yandan stratejik planında yer alan inovatif yaklaşımımız çerçevesinde, yakıt hücreleri, fotovoltaik enerji gibi önümüzdeki yılların konularına şimdiden konsantre olmakta ve güçlü uluslararası ilişkileri ile geleceğin şekillenmesinde rol almaktadır.
 TESLA ENERJİ, gerek özelleştirme ihaleleri, gerek proje geliştirme yolu gerekse satınalmalar yolu ile dengeli ve grubun güçlü ölçek ekonomisine uyumlu bir enerji portföyünü hızla oluşturmaktadır.

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 08.30 - 17.30

KURULUŞ YILI

1942