Erkurt Holding A.Ş 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1978


Ülkemizin seri üretim anlayışıyla üretilen ilk otomobili, 1966 yılında üretilen Anadol’dur. Bundan önce, 1961 yılında, müthiş bir heves, özveri ve hayal gücüyle üretilen Devrim, ne yazık ki seri üretime geçememiştir. 

Anadol’un ardından, 1971 yılında üretime başlanan Murat 124 ve Renault 12’yi yollarda görmeye başlarız. Ancak bu yerli üretim, ilk başlarda tamamen ithal parçaların ülkemizde monte edilmesine dayanıyordu. Bu nedenle, ithal edilen parça sayısını azaltmak için yerli yan sanayinin geliştirilmesi hayati önemdeydi ve farklı sektörlerden imalatçı firmalar, üretim yapmaları için teşvik ediliyorlardı.
Hikâyemiz, ülkemizdeki otomotiv sanayinin geleceğine inanan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin’in, 1969 yılında Bursa’ya gelerek, kurucu ortak ve genel müdür olarak çalıştığı Taysan A.Ş. ilebaşlar. 

İlk başlarda ses yalıtımı için üretilen bitüm esaslı ürünlerin ardından, sektörün taleplerini karşılamak amacıyla keçeden ses yalıtım malzemeleri üretmek için çalışmalara başlanır. Bu sayede keçe makinaları imal eden Recep Bekler ile kurulan dostluk, sonunda bir ortaklığa dönüşür ve 1978 yılında Erkurt Tekstil ve Yalıtım Ürünleri A.Ş. kurulur.
1970’li yıllar, imalatçıların kendilerinden talep edilen parçaların benzerini yapmaya çabaladığı, amatör ruhun ön planda olduğu yıllardır. Zaman geçtikçe artan sayılar ve kalite beklentisi, Erkurt adıyla başlayan ortaklığın da kendini geliştirmesine sebep olur.
1980’li yıllar, yoğun heyecana sahne olan atılım yıllarıdır. 

Sırasıyla 1983 yılında, taban ve bagaj halılarını formlamak üzere Formfleks Yalıtım Ürünleri A.Ş. 1985 yılında oto yedek parça sektörüne hizmet amacıyla Erkurt Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş. 1987 yılında ise otomotiv, duvardan duvara ve ofis halıları üretmek üzere, Cemre Halıcılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulur. Böylece bugünkü yapımızın omurgası tamamlanmıştır.
90’lı yıllar, kalite ve kalite güvence kavramlarıyla yeni tanışmış otomotiv yan sanayisinin uluslararası alanda kendini ispat etme ve gelişme yıllarıdır. Artan kalite ve kapasite beklentileriyle yeni parçaların yerlileştirilme çabaları sonucunda, 1992 yılında İsviçre merkezli Rieter Automotive ile, 1993 yılında ise Fransız Sommer Alibert ile teknik yardım ve Know-How sözleşmeleri imzalanır.
1992 yılında, hikâyemizin ilk perdesinin başladığı, ancak henüz bünyemizde olmayan Taysan Oto Yan Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin de aramıza katılmasıyla PVC folyo, muşamba ve halı arkası kaplama ürünleri bazındaki eksiklerimiz de tamamlanır.

1994 yılında ülkemizde yaşanan ekonomik kriz sebebiyle yöneldiğimiz yeni pazar araştırmaları, bizim beyaz eşya sektörüne ses izolasyon malzemeleri üretmemize olanak sağlamıştır.
90’lı yıllar, küreselleşme yıllarıdır. Uluslar, hızla gelişen iletişim araçları sayesinde birbirlerine çok yakınlaşmış ve bu sayede stratejiler ülke bazından sıyrılarak bölgesel ve küresel kimliklere bürünmüştür. Bunun otomotiv sanayine yansıması da ortak satın alma, maliyet düşürme ve dünya arabası kavramlarıyla olmuştur. Tüm bu gelişmelere paralel olarak, değişen şartlara uyum sağlayabilmek adına, 1997 yılında Rieter Automotive ile Rieter-Erkurt ortaklığı kurulmuş, 1998 yılında da Erkurt Holding A.Ş kurularak yeniden yapılanmaya gidilmiş ve tüm şirketlerimiz birer Holding iştiraki haline gelmiştir.
2000’li yıllar ise, tasarım, inovasyon ve ar&ge kavramlarının ön planda olduğu yıllar olarak yaşanmaktadır. Sektörümüzdeki yeni açılımlara cevap verebilmek adına, 2002 yılında Bekalp Kalıpçılık, Makine İmalatı ve Sistem Tasarımı A.Ş. kurularak kalıp imalatı, proje geliştirme, mühendislik ve tasarım konularındaki eksikliklerimiz giderilmiştir. 

Uluslararası ilişkilerimizde de oldukça faal olduğumuz 2000’li yıllarda, bir taraftan Rusya, İran, İngiltere, Pakistan, Mısır, Romanya gibi ülkelere ürünlerimizi ihraç ederken, diğer taraftan 2005 yılında Fransız Novetüd firması ile Türkiye’de bir ortaklık kurulmuş ve yine bir Fransız firması olan Faurecia ile işbirliğimiz geliştirilmiştir. 

Son olarak 2012 yılında kurulan kendi lojistik firmamız Bekalp Otomotiv A.Ş sayesinde de ürünlerimizi kendimiz taşıyor ve müşterilerimizin “Just in Time” teslimat anlayışına uyumlu olarak çalışıyoruz.
 
Erkurt Holding her geçen gün gelişen, büyük bir ailedir. Bizi ayakta tutan inançlarımız, deneyimlerimiz ve hevesimiz, gelişerek büyümeye devam edecek ve bizi önümüzdeki nesillere taşıyacaktır.
 
 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi

Firma web sitesi: www.erkurtholding.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane
Erzak YardımıÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 200-249

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 1000-1499


Erkurt Holding A.Ş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Elektrik Bakım Elemanı Bursa ERKURT HOLDİNG A.Ş.
Elektrik Bakım ElemanıERKURT HOLDİNG A.Ş.
Erkurt Holding bünyesine bağlı sirketlerimizde çalıştırılmak üzere Elektrik Bakım Elemanı alınacaktır. MYO veya EML Elektrik-Elektronik bölümü mezunu, Elektrik konusunda  tecrübeli, Elektrik bakımı ve arıza giderilmesi konusunda deneyimli, Esnek ve yoğun çalışma saatlerine uyumlu, Askerliğini yapmış, 40 yaşını aşmamış, Sürücü ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Elektrik Bakım elemanı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Sorumlusu Bursa ERKURT HOLDİNG A.Ş.
Kalite SorumlusuERKURT HOLDİNG A.Ş.
Erkurt Holding bünyesinde bulunan, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Formfleks A.Ş. şirketimizde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun, Otomotiv sektöründe  deneyimli, Kalite Sistemleri, 8D ve Q1 konusunda bilgi sahibi, ISO/TS 16949 ve ISO/TS 14001 Kalite Yönetim Sistemikonusunda tecrübeli, İngilizce bilen, Aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini yapmış İnsan ilişkilerinde başarılı , yönetim becerisi olan ve gerektiğinde insiyatif kullanbilecek,Dokümantasyon becerisine sahip, Sistematik, ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerisi yüksek olan,            Kalite Sorumlusu aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje / Ar-Ge Sorumlusu Bursa ERKURT HOLDİNG A.Ş.
Proje / Ar-Ge SorumlusuERKURT HOLDİNG A.Ş.
Erkurt Holding bünyesinde bulunan, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Formfleks A.Ş. şirketimizde görevlendirilmek üzere;·         Üniversitelerin Mühendislik  bölümlerinden mezun·         APQP, FMEA ve PPAP prosesleri konusunda tecrübeli,·         AR-GE konusunda en az 5 yıl deneyimli·         İyi derece İngilizce veya Fransızca  bilgisine sahip·         Planlama ve takip yönü kuvvetli, analitik düşünebilen ve sonuç odaklı çalışabilen, ·         Aktif araç kullanabilen·         Raporlama ve sunum yapma konularında başarılı,·         Sorunlar karşısında hızlı çözüm üretebilen, sonuç odaklı , analatik düşünme ve yorumlama kabiliyeti yüksek,Proje / Ar-Ge Sorumlusu  aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Sorumlusu Sakarya ADAPAZARI-FORMFLEKS A.Ş.
Kalite SorumlusuADAPAZARI-FORMFLEKS A.Ş.
Holding'imize bağlı şirketimizin, ADAPAZARI lokasyonundaki fabrikamızda çalışmak üzere;Üniversitelerin Kimya, Makina, Endüstri, Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nden mezun,En az 2 yıl deneyimli, İyi derecede İngilizce bilen, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi uygulamalarında deneyimli ve dökümantasyon sürecine hakim,Kalite ve Çevre Yönetim sürecini yürütecek ve geliştirecek, Müşteri odaklı kalite anlayışı içinde olan, Takım çalışmasına yatkın, Planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş, Problem çözme teknikleri ve 8D, APQP, PPAP, MSA, FMEA, SPC gibi kalite araçlarına hakim,Sürekli iyileştirme süreçleri hakkında bilgi sahibi,  Adapazarı'nda ikamet eden veya edebilecek, Kalite Mühendisi alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Elemanı Bursa ERKURT HOLDİNG A.Ş.
Mekanik Bakım ElemanıERKURT HOLDİNG A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu veya Meslek Liselerinin Torna, Tesviye, Motor bölümlerinden mezun,Tercihen otomotiv sektöründe deneyimli, Fabrikada mekanik bakımı ve arıza giderimi konusunda 3 yıl deneyimli, Hidrolik ve pnömatik sistemleri hakkında bilgi sahibi, Torna kullanabilen, Kaynak Makinesi (Argon-Elektrik-Oksijen )bilgisine sahip, Vardiyalı çalışabilecek, Yoğun çalışma saatlerine ayak uydurabilecek, Askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Operatörü Bursa ERKURT HOLDİNG A.Ş.
Forklift OperatörüERKURT HOLDİNG A.Ş.
Tüm segmentlerdeki araçlar için sessizleştirici yalıtım malzemeleri, ağır ticari araçlar için tavan, yan duvar gibi iç trim malzemeleri üretmekte olan , Erkurt Holding bünyesinde bulunan şirketimizde görevlendirmek üzere;  Forklift Operatör ehliyeti olan (MEB tarafından yetkilendirilen özel kurumlardan alınmış),Aktif olarak Forklift kullanabilen, En az 3 yıl tecrübeli, Tercihen en az ortaokul mezunu, Askerliğini yapmış, Bursa'da ikamet eden, İş disipline sahip, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, Vardiya çalışabilecek, FORKLİFT OPERATÖRÜ aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru - Üretim - Temizlik Bursa ERKURT HOLDİNG A.Ş.
Genel Başvuru - Üretim - TemizlikERKURT HOLDİNG A.Ş.
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Erkurt Holding bünyesinde bulunan firmalarda Temizlik üzerine çalışacak; Türkiye İş Kurumuna kayıtlı ve yasa gereği Engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek,Engelliler için kurumlarca onaylı sağlık raporu olan, Engellilik derecesi % 40 ve üzeri olan, Temizlik ve üretim  alanında daha öncesinde çalışmış olan, Bay ve ya Bayan elemanlar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Operatörü Bursa ERKURT HOLDİNG A.Ş.
Üretim OperatörüERKURT HOLDİNG A.Ş.
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Holdingimize bağlı şirketlerimizde ÜRETİM bölümünde çalıştırmak üzere; Ortaokul, Lise ve tercihen E.M.L / Teknik Lise mezunu Üretim hatlarının her safhasında görev alabilecek Tercihen otomotiv yan sanayi deneyimi olan 18-45 yaşlarında Vardiyalı çalışabilecek Ekip çalışmasın yatkın    ÜRETİM OPERATÖRLERİ aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnsan Kaynakları Uzmanı / Özlük İşlemleri Bursa ERKURT HOLDİNG A.Ş.
İnsan Kaynakları Uzmanı / Özlük İşlemleriERKURT HOLDİNG A.Ş.
Erkurt Holding İnsan Kaynakları Departmanı' na bağlı olarak, Formfleks A.Ş şirketimizde çalışmak üzere;Üniversitelerin İktisadi ve idari Bilimler Fakültelerinden mezun, Personel Özlük işlemleri, Bordrolama , İş Kanunu ve SGK uygulamaları konusunda en az 5 yıl deneyimli,Teşviklerin takibini yapabilecek,  İletişim becerileri ve insan ilişkileri güçlü, takım çalışmasına yatkın, MS Office programlarını etkin şekilde kullanabilen Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış Bursa'da ikamet eden ya da edebilecek, İnsan Kaynakları Uzmanı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı