Gemak Şirketler Grubu 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1969


Gemak Şirketler Grubu

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yeralan Gemak Şirketler Grubu, ilk önce Gemak Tersanesi olarak 1969 yılında Gemi İnşaat Mühendisi Sn. İsmet Üner tarafından İstanbul Haliç’de kuruldu. Tüm tesis 1981 yılında gemi tamir ve inşaatı için tahsis edilen Tuzla Tersaneler Bölge’sine taşındı. 2000 yılında Tuzla Gemi Endüstrisi (TGE) tersanesini devralarak bünyesine katan Gemak Grup, 2008 yılında NETA boru ve çelik tesisini kurmuş ve ardından bünyesine 2012 yılında Gemak Altınova tersanesini eklemiştir.
Gemak Grup 2000’i aşkın geminin armatör ve operatörlerinin güvenilir çözüm ortağı olmaktan gurur duymaktadır. Deneyimli iş gücü kaynakları, modern tesisleri ve mükemmel referansları ile Gemak Grup, gemi bakım-onarım ve inşaatında lider pozisyonunu devam ettirmekte olup Akdeniz’deki en rekabetçi tersane konumundadır. Grup bunun yanı sıra mega çelik projelerdeki başarılı teslimatlarıyla da öne çıkmaktadır.
 
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında yer alan Yavuz Sultan Selim Köprüsünün yaklaşık 48.000 ton ağırlığındaki çelik tabliye konstrüksiyon inşası Hyundai Grubu’nun alt yüklenicisi olarak Gemak Grup tarafından üstlenildi. Proje kapsamında her biri yaklaşık 830 ton ağırlığındaki 59 adet çelik tabliyenin imalatı grup bünyesinde bulunan NETA boru çelik tesisi, TGE ve Gemak Altınova tersanelerinde tamamlandı. Tabliyelerin köprüdeki yerine nakliyesi ve pozisyonlandırılması ise deniz yoluyla Gemak gruba ait ve NETA adlı duba ile sağlanmıştır. NETA duba için titiz bir dönüştürme çalışması ile DP1 sistem kurulup, bu projeye özel teknoloji ile donatılmıştır. 
 
Kuzey Marmara otoyolu projesi kapsamındaki 3. Köprü, 1408 metre ana açıklığı ile dünyanın en uzun, 8 şerit karayolu ve 2 şerit tren yoluyla toplam 59 metrelik genişliği ile dünyanın en geniş ve 322 metreyi aşan kuleleri ile dünyanın en uzun asma köprüsü olma özelliğini taşıyor.  Bu projeyle Gemak Grup, kapasitesini sadece gemi inşaat ve bakım-onarımıyla sınırlı bırakmayıp, büyük ve kapsamlı projelerde  mega çelik yapıların inşaatı ile de genişletmiştir.
 
Grup, ana faaliyet konusu olan gemi inşaatı ve gemi bakım onarımı yanında zorlayıcı ve kapsamlı mega çelik yapı projelerinde yer almaya devam ederek, mevcut tesislerini ve teknolojilerini geliştirip, yeni tesis yatırımları ekleyerek daha geniş bir coğrafyada bölgenin öncü gücü olmayı hedeflemektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tersane / Gemi İnşa

Firma web sitesi: tr.gemak.com/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00

Açıklama: Beyaz Yaka 8:00-18:00 haftada 5 gün çalışma esaslı. / Mavi Yaka 8:00-17:00 haftada 6 gün çalışma esaslı.


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane
Bireysel EmeklilikGemak Şirketler Grubu İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yazılım Uzman Yardımcısı(Belirli Süreli) İstanbul(Asya) Gemak Gemi İnşaat
Yazılım Uzman Yardımcısı(Belirli Süreli)Gemak Gemi İnşaat
·         Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı veya benzeri bölümlerinden mezun,·         En az 1 yıl yazılım geliştirme alanında deneyimli,·         C#, Microsoft SQL Server 2008/2012 konularında uzman,·         MS SQL veritabanı konusunda deneyimli, performanslı sorgular, stored procedure'ler yazabilen,·         İyi seviyede ASP.NET bilgisine sahip ve aktif olarak yazılım geliştirmiş,·         Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip,·         Planlı çalışma disiplinine ve sorumluluk duygusuna sahip, sonuç odaklı, araştırmacı,·         Dinamik ve enerjik, inisiyatif alabilen, motivasyonu yüksek, takım çalışmasına yatkın,·         İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden.·
Dönemsel / Proje bazlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Mühendisi (Belirli süreli) İstanbul(Asya) Gemak Gemi İnşaat
Yazılım Mühendisi (Belirli süreli)Gemak Gemi İnşaat
·         Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı veya benzeri bölümlerinden mezun,·         En az 3 yıl yazılım geliştirme alanında deneyimli,·         Object Oriented Programlama mantığına hakim,·         C#, Microsoft SQL Server 2008/2012 konularında uzman,·         MS SQL veritabanı konusunda deneyimli, performanslı sorgular, stored procedure'ler yazabilen,·         İyi seviyede ASP.NET bilgisine sahip ve aktif olarak yazılım geliştirmiş,·         Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip,·         Planlı çalışma disiplinine ve sorumluluk duygusuna sahip, sonuç odaklı, araştırmacı,·         Dinamik ve enerjik, inisiyatif alabilen, motivasyonu yüksek, takım çalışmasına yatkın,·         İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden.·
Dönemsel / Proje bazlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
RASPA BOYA FORMENİ Yalova GEMAK GEMİ İNŞAAT SAN. ve TİC. A.Ş. (ALTINOVA)
RASPA BOYA FORMENİGEMAK GEMİ İNŞAAT SAN. ve TİC. A.Ş. (ALTINOVA)
Gemak Grup Şirketleri bünyesinde, Yalova Altınova bölgesindeki Tersanemizde istihdam edilmek üzere takım arkadaşları arıyoruz. Endüstri Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu “Boya Teknolojisi” bölümü mezunu veya MEB onaylı "Mesleki Eğitim Sertifikası" na sahip,Tercihen Tersane ve/veya ağır sanayi işletmeleri tecrübesi olan, Raspa (kumlama) veya boya/su jeti uygulamaları konusunda en az 3 yıllık deneyime sahip,Ms Office programlarını kullanabilen, Ekip çalışmasına ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Tercihen askerliğini tamamlamış ya da en az 1 yıl tecilli,  Tercihen Yalova, İstanbul Anadolu yakası, Gebze veya Kocaeli-İzmit çevresinde ikamet eden veya edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ELEKTRİK BAKIM PERSONELİ Kocaeli, İstanbul(Asya) Neta Boru Çelik Konstrüksiyon San. ve Tic. A.Ş.
ELEKTRİK BAKIM PERSONELİNeta Boru Çelik Konstrüksiyon San. ve Tic. A.Ş.
Gemak Grup Şirketleri bünyesinde, Dilovası Organize Sanayi Bölgesindeki Neta fabrikamızda istihdam edilmek üzere takım arkadaşları arıyoruz.Meslek lisesi veya MYO/ Elektrik bölümlerinden mezun, Tercihen ağır sanayi işletmeleri tecrübesi olan, Konusunda uygulama ağırlıklı olmak üzere tercihen en az 3 yıl deneyimli, Tercihen orta ve alçak gerilim elektrik sistemlerinde tecrübesi EKAT Belgesi sahibi olan,Ağır sanayide çalışmaya engel bir sağlık problemi olmayan, Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 1 yıl tecili olan,  İstanbul Anadolu yakası veya Gebze civarında ikamet eden veya edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Planlama Mühendisi İstanbul(Asya) Gemak Şirketler Grubu
Proje Planlama MühendisiGemak Şirketler Grubu
Üniversitelerin Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,       Gemi tamir, bakım ya da yeni inşa planlama süreçlerinde tecrübeli,   MS Office programlarına ve MS Project programına hakim İyi seviyede İngilizce bilen, Analitik düşünce yapısına sahip, araştırmacı ve yeniliklere açık, Sonuç odaklı ve dikkatli çalışan, zamanını iyi yönetebilen, Askerlikle ilişiği bulunmayan (erkek adaylar için), Gebze ve Anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PERSONELİ Kocaeli, İstanbul(Asya) Gemak Gemi İnşaat
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PERSONELİGemak Gemi İnşaat
Endüstri Meslek Lisesi, Teknik Lise veya Meslek Yüksek Okulu (tercihen İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği veya İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü) mezunu,İş sağlığı ve İş Güvenliği alanında "Mesleki Eğitim Sertifikası" na sahip,Tercihen Yangın ve İlkyardımcı Sertifikasına sahip,Tercihen gemi inşa sektöründeki iş sağlığı ve iş güvenliği kurallarını bilen, tersane ve/veya gemilerde çalışmış, gemi inşa sektör deneyimi olan,Patlayıcı, parlayıcı, zehirleyici ve yanıcı gazlar konusunda bilgili,Hevesli bu alanda çalışmak isteyen yetiştirilmek üzere,Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanları denetleyebilecek,Dikkatli, işinde disiplinli, titiz ve takipçi, 20-30 yaş arasında, Vardiyalı çalışabilecek, Ağır sanayide çalışmaya engel bir sağlık problemi olmayan, Yoğun çalışma ortamına ayak uydurabilecek, Askerlikle ilişiği bulunmayan(erkek adaylar için) Anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Armador İşaretçi İstanbul(Asya) Gemak Gemi İnşaat
Armador İşaretçiGemak Gemi İnşaat
Gemak Grup Şirketleri bünyesinde, Gemak Tersanemizde istihdam edilmek üzere takım arkadaşları arıyoruz.Lise mezunu,Tersanalerde, gemilerde ve/veya ağır sanayide alanında minumum 3 yıl deneyim sahibi,Milli Eğitim Bakanlığı onaylı "Vinç ve/veya Forklift Operatörlüğü" veya Montaj, Metal Yapılandırma “Mesleki Eğitim Sertifikasına” sahip,25-40 yaşları arasında,Ağır sanayide çalışmaya engel herhangi bir sağlık problemi olmayan,Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek,İstanbul Anadolu yakası, Gebze veya Kocaeli çevresinde ikamet eden veya edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
VİNÇ OPERATÖRÜ Kocaeli, İstanbul(Asya) Gemak Gemi İnşaat
VİNÇ OPERATÖRÜGemak Gemi İnşaat
Lİse mezunu, En az 3 yıllık Vinç Operatörlüğü deneyimine sahip, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Vinç Operatörlüğü Sertifikasına sahip olan, Tercihen gemi inşa veya ağır sanayide çalışmış, Tercihen tersane veya liman vinçleri kullanmış, Ağır sanayide çalışmaya engel bir sağlık problemi olmayan, Vardiyalı çalışabilecek, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için), İstanbul Anadolu yakasında veya Gebze ve civarında kamet eden/edebilecek olan adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
OPERASYON SORUMLUSU (KAPTAN) İstanbul(Asya) Gemak Gemi İnşaat
OPERASYON SORUMLUSU (KAPTAN)Gemak Gemi İnşaat
Üniversitelerin Deniz İşletme Mühendislik Fakültesi “Güverte” bölümünden mezun,Gemilerde “Uzakyol Zabiti” ve/veya “Uzakyol I.Zabiti” yeterliliği ile çalışmış olmak,30-35 yaşlarında, Ms Office programlarını etkin kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Analitik düşünebilen, insan ilişkileri ve yöneticilik nitelikleri gelişmiş,Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek olan, Askerliğini yapmış (Erkek adaylar için), İstanbul Anadolu yakasında veya Gebze ve civarında ikamet eden veya edebilecek olan adaylar.- Gemi adamı yeterliliğine sahip olmayan ve gemilerde çalışmamış olan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.- Başvuran adayların önyazı ile kendilerini kısaca tanıtmaları önemle rica edilir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
RASPA BOYA FORMENİ İstanbul(Asya) Tuzla Gemi Endüstrisi A.Ş.
RASPA BOYA FORMENİTuzla Gemi Endüstrisi A.Ş.
*Endüstri Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu “Boya Teknolojisi” bölümü mezunu veya MEB onaylı "Mesleki Eğitim Sertifikası" na sahip,Endüstri Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu "Boya Teknolojisi" bölümü mezunu veya MEB onaylı "Mesleki Eğitim Sertifikası"na sahip,Tercihen Tersane ve/veya ağır sanayi işletmeleri tecrübesi olan, Raspa (kumlama) veya boya/su jeti uygulamaları konusunda min. 3 yıllık deneyime sahip,Ms Office programlarını kullanabilen, Ekip çalışmasına ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Tercihen askerliğini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakası veya Gebze ve civarında ikamet eden veya edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PERVANE, ŞAFT, MEKANİK BAKIM ONARIM PERSONELİ Kocaeli, İstanbul(Asya) Gemak Gemi İnşaat
PERVANE, ŞAFT, MEKANİK BAKIM ONARIM PERSONELİGemak Gemi İnşaat
Endüstri Meslek Lisesi veya Teknik Liselerin "Makina" , "Motor" veya "Torna-Tesviye" bölümlerinden mezun veya MEB onaylı Mesleki Eğitim Sertifikasına sahip,Tercihen Tersane ve/veya ağır sanayide pervane, şaft ve mekanik işlerde deneyimi olan usta seviyesinde veya yetiştirilmek üzere,Temel mekanik bilgisi, temel kaynak ve tavlama becerileri olan, Takım çalışmasına yatkın, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Sözlü ve yazılı iletişim becerisine sahip, Tercihen askerliğini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakası veya Gebze ve civarında ikamet eden veya edebilecek olan adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kaynak Mühendisi İstanbul(Asya) Gemak Şirketler Grubu
Kaynak MühendisiGemak Şirketler Grubu
Üniversitelerin Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,Kaynak Mühendisliği Sertifikasına sahip, Çelik konstrüksiyon imalatları konusunda deneyimli, tercihen Gemi tamir, bakım ya da yeni inşa süreçlerinde sahada kalite kontrol süreçlerinde bulunmuş.  MS Office programlarına hakim, İyi seviyede İngilizce bilen, Analitik düşünce yapısına sahip, araştırmacı ve yeniliklere açık, Sonuç odaklı ve dikkatli çalışan, zamanını iyi yönetebilen, Askerlikle ilişiği bulunmayan(erkek adaylar için), Gebze ve Anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek olan. Kalite dokümantasyon hazırlık ve takibi yapabilecek tecrübeye sahip,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Talaşlı İmalat Atölye Mühendisi / Teknikeri İstanbul(Asya) Gemak Gemi İnşaat
Talaşlı İmalat Atölye Mühendisi / TeknikeriGemak Gemi İnşaat
Üniversitelerin Makina, Gemi İnşa, Gemi Makinaları veya Talaşlı İmalat bölümlerinden lisans veya ön lisans mezunu,Talaşlı imalat, mekanik işlerle ilgili bakım (pompa, ırgat vb.) konularında tecrübeli,Tercihen gemi inşa sektörü veya ağır sanayi tecrübesi olan, Ms Office programlarını etkin kullanabilen, Analitik düşünebilen, insan ilişkileri ve yöneticilik nitelikleri gelişmiş, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan, İstanbul Anadolu yakasında veya Gebze ve civarında ikamet eden veya edebilecek olan adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı