GÜNAYDIN İTH. İHR.TARIM İÇECEK SAN. VE TİC. LTD.ŞT 

Şirket Bilgileri

http://www.gunaydin-gmbh.com

Günaydın İth. İhr. San ve Tic. Ltd. Şti.

Şirketimiz 1980 yılında Hamburg halinde 40 m2 lik kiralık bir dükkanda Günaydın İthalat ve İhracat Vahdi Günaydın unvanıyla taze meyve ve sebze ihracatına başlayarak sektöre adım atmıştır.İlk ihraç edilen ürünler Antalya'dan temin edilen Nar, Domates ve biber olmuştur. 1982 yılında meyve ve sebze taleplerinin artması üzerine Günaydın Transport kurularak şirket kendi nakliye araçları ile ihracata devam etmiştir.1990 yılına kadar faaliyetlerini Günaydın İthalat ve İhracat Vahdi Günaydın unvanı ile sürdüren şirketimiz bu yıldan itibaren isim değişikliği yaparak Günaydın İthalat İhracat ve Ticaret Ltd. Şti ismini almıştır.

Günaydın İthalat İhracat ve Ticaret Ltd. Şti bir yandan yurt dışı pazarlarda konumunu güçlendirmeye çalışırken bir yandan da ülkemizde yatırımlara başlamıştır. Almanya'da Hamburg'dan sonra Bremen ve Hannover hallerinde satış yerleri ve soğuk hava depolarına sahip olurken, Antalya'da da 2000 m2 lik kapalı alana sahip modern bir paketleme tesisi inşa edilmiştir.

Gelişmesine hızla devam eden şirketimiz , yurtdışı pazarlarda kaliteden ödün vermemesi, azim ve disiplinli çalışması sonucu Toros ve Best Choice gibi markalarla sağlam yerler edinmeye başlamış, ihraç edilen ürün çeşidini arttırmıştır. İstikrarlı bir şekilde devam eden pazar talebi ülkemizde de modern işletmelere yapılan yatırım ve büyümeyi beraberinde getirmiştir. 2002 yılında Manisa ili Alaşehir ilçesinde 10000m2 lik kapalı alana sahip 38000 m2 kapalı alanda ülkemizin ve avrupanın en modern entegre tesislerinden biri kurulmuştur. 20000 ton depolama kapasitesine sahip bu işletmemizde teknik cihaz ve donanımın tamamı yurtdışından getirilmiş , soğutma sistemleri Peter Krima tarafından tesis edilmiştir. Kayısı işleme Avusturalya'dan Kiraz işleme makinesi ise Amerika'dan getirilerek kurulmuştur.

Bugün bu modern entegre tesislerde ürünler hijyen koşullarda el değmeden modern makine ve cihazlarla işlenerek paketlenmekte ve Avrupa Kalite Standartlarına uygun bir şekilde ihraç edilmektedir. Şirketimizin politikalarından biri olan Avrupa Kriterlerine uyum , insan ve çevre sağlığına saygı , gıda güvenliğine sadakat ilkesi doğrultusunda sadece varolan ürünü IFS ve HACCP kurallarına göre işlemek değil bu ürünü sağlıklı bir şekilde yetiştirmek için üreticilerimizle birlikte arazi ve bahçe koşullarında EUREPGAP (İyi tarım uygulamaları ) kriterlerini uygulamaktır.2004 yılında Kiraz ve Bağ alanlarında yürütülen bu çalışma 2005 yılında Günaydın İthalat İhracat ve Ticaret Ltd. Şti tarafından tüm ürünlerde uygulanacaktır.

Ürün temini , ürünün işlenmesi , nakliye , işletmede ihtiyaç duyulan girdilerin temini gibi pek çok alanda çalışanı ve iş sağladığı insan sayısı , yüksek volümlü ihracatları ile ülkemize kazandırdığı döviz miktarı , sözleşmeli üretici sayısı , sahip olduğu işletme modernizasyon ve kapasitesi , yurt dışı pazarlarındaki payı ile bugün ülkemiz ihracat sektörünün en büyüğü olan Günaydın İthalat İhracat ve Ticaret Ltd. Şti, yarınlarda kaliteden ödün vermeyen , gıda güvenliğini her şeyden üstün tutan , tüketiciye saygı duyan tüm çalışanları ile birlikte her bireyinin bir tüketici olduğunu unutmayan, müşteri kaybetmektense para kaybetmeyi göze alan insan ve çevre sağlığına önem veren , birlikten kuvvet doğar ilkesi ile çalışanları ile birlikte büyük bir aile yaratan , üreticiden tüketiciye ürün temininde sağlıksız aşamaları ortadan kaldıran, kalite standartlarına uygun ürünlerin yetiştirilmesinde üreticilerimizi eğiten ve onlara rehberlik eden istikrarlı kararlı ve azim dolu çizgisini sürdürmeye devam edecek , koyduğu hedeflere ulaşmak için yoğunlaşan çabalarıyla ihracat sektörünün dünya devleri arasında yerini alacaktır.GÜNAYDIN İTH. İHR.TARIM İÇECEK SAN. VE TİC. LTD.ŞT İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.