Haribo Şekerleme 

Şirket Bilgileri

www.haribo.com.tr

HARIBO
ÇOCUK YA DA BÜYÜK OL, HARIBO'YLA MUTLU OL

HARIBO, 13 Aralık 1920 tarihinde HAns RIegel tarafından BOnn 'da kurulmuştur. HARIBO başlangıçta sadece kaynatılarak üretilen şekerlemeler yapıyordu. 1922 yılına gelindiğinde Hans Riegel ilk önemli ilham kaynağı olan Dansçı Ayı "Tanzbar"ı yaratmıştır. O dönemin Dansçı Ayısı, bugün üretilen Altın Ayı türünün biraz daha zayıfı, ama daha büyüğüydü. Dansçı ayıların her biri kalıba elle dökülerek imal edilmelerine rağmen, Riegel günlük üretimin 100 kiloya çıkmasını başarabilmiştir.

Bonn'un Kessenich bölgesindeki küçük fabrika binasına taşındıktan sonra Şirketin ürün gamına bir dizi yeni meyve jöleli şekerleme çeşidi daha katıldı. 1925'te, bunları meyan kökünden yapılan ürünler izledi. Schnecken adı verilen meyankökü tekerleri, Konfekt adı verilen meyankökü bazlı karışık şekerler ve Salino'lar bugün hale popülerliklerini sürdürmektedirler.

1930 yılına gelindiğinde HARIBO'nun Kessenich fabrikasının 160 çalışanı vardı ve Şirketin ürünleri Almanya sathında iyi organize olmuş bir satış ağıyla dağıtılıyordu. Şirketin ölümsüz reklam şarkısının (HARIBO macht Kinder froh- HARIBO çocukları mutlu eder) yaratılması ve Kessenich'te bugün hala ayakta duran fabrika kompleksinin ana binasının inşaatı da bu dönemde gerçekleşti. İkinci Dünya Savaşı başlamadan hemen önce, 400 kişi çalıştıran ve günde ortalama 10 ton şekerleme üreten, orta büyüklükte sağlam bir kuruluşla karşı karşıyaydık.

Savaşı izleyen yıllarda HARIBO büyük bir hızla büyüdü. Savaştan sadece beş yıl sonra, 1950'de HARIBO çalışanlarının toplamı bin kişiyi bulmuştu. Büyüme sürdü ve 1957'ye gelindiğinde HARIBO, kurucusu Hans Riegel'in ilk işvereni olan Kleuten ve Meier'i satın aldı.

1960'ların ortalarında HARIBO'nun sevilen reklam sloganı büyükleri de kapsayacak şekilde değiştirildi: Almanca aslından tam olarak çevirildiğinde; HARIBO Çocukları Mutlu Eder (HARIBO Macht Kinder froh) sloganına "ve Büyükleri de... (und Erwanchsene ebenso)" kelimeleri eklendi. Şirket, zamanın eğilimlerini çabuk yakaladı: HARIBO ilk TV reklamlarını 1962'de vermeye başladı.

HARIBO yurt dışıyla interaktif iş yapmaya çok önem verdiği için, Şirketin faaliyetleri içinde ihracatın tuttuğu yer giderek büyümeye başladı. Bugüne bakıldığında; HARIBO'nun 11 ayrı ülkede ekspansiyonu, dünya çapında 18 fabrikası ve 5500 çalışanı bulunmaktadır. HARIBO Atlantik aşırı faaliyetini ise 1982 yılında Baltimore'da kurduğu pazarlama ünitesiyle sürdürmektedir.Ayrıca HARIBO ürünleri 43'ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Almanya'ya dönersek HARIBO orada başlatmış olduğu kararlı büyümeyi sürdürdü ve iç pazardaki payını düzenli adımlarla genişletti. HARIBO Grubu günümüzde MAOAM, VADEMECUM ve BAREN-SCHMIDT gibi bir dizi yenilenmiş markayı da içinde barındırmaktadır. HARIBO artık pazarda liderdir ve meyve jöleli şekerlemeler ile meyankökünden yapılan ürünlerde dünyanın bir numaralı üreticisidir.

HARIBO her gün 70 milyon ayıcık şekeri üretmektedir. 82 yıllık Şirketin genç ürünlerini gençler kadar yaşlılar da sevmektedir. Altın ayıcıklar, Renkli Rado ve Meyankökü şeritleri hemen her Avrupalı çocuk için birer klasik sayılır. Sıra son eğilimleri yakalamaya ve bunlara doğru ürünle cevap vermeye geldiğinde de HARIBO hep hızlı davranmıştır. HARIBO'nun en yeni ürünleri arasında Power Gum, Glücksbox (Şans kutusu) ve Ice Tea vardır.

HARIBO Türkiye'nin yaklaşık 200 çalışanı bulunmaktadır. HARIBO Türkiye olarak, hijyenik koşullarda , ekonomik fiyatlarda, ulusal ve uluslararası tüzük, yönetmelik ve mevzuatlara uygun olarak ürünlerimizi kaliteden asla ödün vermeden üretiyoruz.

Şirketimizle ilgili daha detaylı blgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Web adresi : www.haribo.deHaribo Şekerleme İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Paketleme Makine Operatörü İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Paketleme Makine OperatörüHaribo Şekerleme
- Teknik veya meslek lisesi mezunu- Askerlik görevini tamamlanmış- 25/35 yaş arası- Makine operatörü olarak en az 3 yıl deneyimli (Tercihen “Dikey Paketleme'' ve ''Yatay Paketleme'' makinelerinde)- 3’ lü vardiya sisteminde çalışabilecek.- Ekip çalışmasına yatkın.- Ekip yönetme vasfına sahip.- Sorumluluk sahibi- Teknik kabiliyeti olan- Kalite bilincine sahip- Dürüst- Uyumlu
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlı Bakım Mühendisi İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Planlı Bakım MühendisiHaribo Şekerleme
Üniversitelerin Mekanik veya Mekatronik bölümlerinden mezun, İleri seviyede İngilizce bilen İş Güvenliğini öncelik olarak benimsemiş, sorumluluk ve disiplin bilinci yüksekMekanik, elektrik, elektronik, pnömatik ve hidrolik sistemlerin bakım ve onarım süreçlerinde yer almış,Gıda Üretim Makinalarının bakım ve onarım süreçlerinde yer almış, Araştırmacı, analitik düşünce yapısına sahip, Planlama ve problem çözme becerileri gelişmiş, sonuç odaklı, Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilen ve gelişime açık olan, Takım çalışmasına yatkın, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilen En az 3 yıl Gıda Sektöründe Bakım organizasyonu tecrübesine sahip Askerliğini tamamlamış B tipi sürücü ehliyeti olan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım-Onarım Şefi İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Elektrik Bakım-Onarım ŞefiHaribo Şekerleme
Üniversitelerin Elektrik/ Elektronik/ Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Siemens PLC'lerinde  programlama yapabilen, Gıda üretim sektöründe makine otomasyonu bakım arıza konularında min. 5 yıl deneyimli,İş Güvenliğini öncelik olarak benimsemiş, sorumluluk ve disiplin bilinci yüksekİleri derecede İngilizce bilen, Proaktif ve enerjisi yüksek, Analitik düşünebilen ve sonuç odaklı, Planlama ve problem çözme becerileri gelişmiş, sonuç odaklı,Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilen ve gelişime açık olan,Takım çalışmasına yatkın, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilen Askerliğini tamamlamış B tipi sürücü ehliyeti olan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence Elemanı İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Kalite Güvence ElemanıHaribo Şekerleme
Kalite Güvence bölümümüzde görevlendirilmek üzere; Tercihen kalite kontrol prosesinde çalışmış, minimum 1-2 yıl tecrübeli Meslek Yüksek okulu, meslek lisesi veya teknik lise'lerin gıda ile ilgili bölümlerinden mezun Laboratuvar ve spesifik analiz cihazlarını kullanabilen Planlı ve düzenli çalışan, takım çalışmasına uyumlu Vardiyalı çalışabilecek Avrupa yakasında ikamet eden 21-27 yaşları arası Askerliğini yapmış adaylar
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Operational Excellence Chief İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Operational Excellence ChiefHaribo Şekerleme
University degree in Industrial Engineering Fluent in English, German is a plus. At least 5 years related work experience in business analysis and method engineering in a production company Excellent communication skills  High analytical skills Result and target oriented Proven experience in ERP programm / project integration SQL knowledge No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Project Manager İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Project ManagerHaribo Şekerleme
    University degree in Industrial Engineering  (or similar) At least 5 years of related work experience in Manufacturing Project management (FMCG preferred food ındustry would be a plus) Strong analytical and problem solving skills Ability of negotiation and conflict solution skills Ability to work in a team and cross-functions Multi-tasking, prioritizing and ability to meet deadlines, Fluent in English, German is a plus No military obligation for male candidates  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı