Haribo Şekerleme 

Şirket Bilgileri

www.haribo.com.tr

HARIBO
ÇOCUK YA DA BÜYÜK OL, HARIBO'YLA MUTLU OL

HARIBO, 13 Aralık 1920 tarihinde HAns RIegel tarafından BOnn 'da kurulmuştur. HARIBO başlangıçta sadece kaynatılarak üretilen şekerlemeler yapıyordu. 1922 yılına gelindiğinde Hans Riegel ilk önemli ilham kaynağı olan Dansçı Ayı "Tanzbar"ı yaratmıştır. O dönemin Dansçı Ayısı, bugün üretilen Altın Ayı türünün biraz daha zayıfı, ama daha büyüğüydü. Dansçı ayıların her biri kalıba elle dökülerek imal edilmelerine rağmen, Riegel günlük üretimin 100 kiloya çıkmasını başarabilmiştir.

Bonn'un Kessenich bölgesindeki küçük fabrika binasına taşındıktan sonra Şirketin ürün gamına bir dizi yeni meyve jöleli şekerleme çeşidi daha katıldı. 1925'te, bunları meyan kökünden yapılan ürünler izledi. Schnecken adı verilen meyankökü tekerleri, Konfekt adı verilen meyankökü bazlı karışık şekerler ve Salino'lar bugün hale popülerliklerini sürdürmektedirler.

1930 yılına gelindiğinde HARIBO'nun Kessenich fabrikasının 160 çalışanı vardı ve Şirketin ürünleri Almanya sathında iyi organize olmuş bir satış ağıyla dağıtılıyordu. Şirketin ölümsüz reklam şarkısının (HARIBO macht Kinder froh- HARIBO çocukları mutlu eder) yaratılması ve Kessenich'te bugün hala ayakta duran fabrika kompleksinin ana binasının inşaatı da bu dönemde gerçekleşti. İkinci Dünya Savaşı başlamadan hemen önce, 400 kişi çalıştıran ve günde ortalama 10 ton şekerleme üreten, orta büyüklükte sağlam bir kuruluşla karşı karşıyaydık.

Savaşı izleyen yıllarda HARIBO büyük bir hızla büyüdü. Savaştan sadece beş yıl sonra, 1950'de HARIBO çalışanlarının toplamı bin kişiyi bulmuştu. Büyüme sürdü ve 1957'ye gelindiğinde HARIBO, kurucusu Hans Riegel'in ilk işvereni olan Kleuten ve Meier'i satın aldı.

1960'ların ortalarında HARIBO'nun sevilen reklam sloganı büyükleri de kapsayacak şekilde değiştirildi: Almanca aslından tam olarak çevirildiğinde; HARIBO Çocukları Mutlu Eder (HARIBO Macht Kinder froh) sloganına "ve Büyükleri de... (und Erwanchsene ebenso)" kelimeleri eklendi. Şirket, zamanın eğilimlerini çabuk yakaladı: HARIBO ilk TV reklamlarını 1962'de vermeye başladı.

HARIBO yurt dışıyla interaktif iş yapmaya çok önem verdiği için, Şirketin faaliyetleri içinde ihracatın tuttuğu yer giderek büyümeye başladı. Bugüne bakıldığında; HARIBO'nun 11 ayrı ülkede ekspansiyonu, dünya çapında 18 fabrikası ve 5500 çalışanı bulunmaktadır. HARIBO Atlantik aşırı faaliyetini ise 1982 yılında Baltimore'da kurduğu pazarlama ünitesiyle sürdürmektedir.Ayrıca HARIBO ürünleri 43'ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Almanya'ya dönersek HARIBO orada başlatmış olduğu kararlı büyümeyi sürdürdü ve iç pazardaki payını düzenli adımlarla genişletti. HARIBO Grubu günümüzde MAOAM, VADEMECUM ve BAREN-SCHMIDT gibi bir dizi yenilenmiş markayı da içinde barındırmaktadır. HARIBO artık pazarda liderdir ve meyve jöleli şekerlemeler ile meyankökünden yapılan ürünlerde dünyanın bir numaralı üreticisidir.

HARIBO her gün 70 milyon ayıcık şekeri üretmektedir. 82 yıllık Şirketin genç ürünlerini gençler kadar yaşlılar da sevmektedir. Altın ayıcıklar, Renkli Rado ve Meyankökü şeritleri hemen her Avrupalı çocuk için birer klasik sayılır. Sıra son eğilimleri yakalamaya ve bunlara doğru ürünle cevap vermeye geldiğinde de HARIBO hep hızlı davranmıştır. HARIBO'nun en yeni ürünleri arasında Power Gum, Glücksbox (Şans kutusu) ve Ice Tea vardır.

HARIBO Türkiye'nin yaklaşık 200 çalışanı bulunmaktadır. HARIBO Türkiye olarak, hijyenik koşullarda , ekonomik fiyatlarda, ulusal ve uluslararası tüzük, yönetmelik ve mevzuatlara uygun olarak ürünlerimizi kaliteden asla ödün vermeden üretiyoruz.

Şirketimizle ilgili daha detaylı blgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Web adresi : www.haribo.deHaribo Şekerleme İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Resepsiyonist İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
ResepsiyonistHaribo Şekerleme
Adayların ön yazılarında engel durumlarını açıklamasını ve heyet raporlarında yazan engel derecelerini yüzdesel olarak belirtmelerini rica ederiz.   Önlisans veya üniversite mezunu, Benzer pozisyonda 3 yıl deneyim sahibi, İngilizce bilen, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Çözüm odaklı çalışan, problem çözme becerisi yüksek İletişimi güçlü ve takım çalışmasına önem veren, Diksiyonu düzgün ve dış görünümüne önem gösteren, prezantabl
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Paketleme Vardiya Mühendisi İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Paketleme Vardiya MühendisiHaribo Şekerleme
 HARİBO, pazarda lider ve meyve aromalı jöle şekerlemeler ile meyankökünden yapılan ürünlerde Dünya''nın bir numaralı üreticisidir.Yumuşak şekerleme üretimi üzerine faaliyet göstermekte olan %100 yabancı sermayeli firmamızın gelişen ve büyüyen organizasyonu içerisinde Paketleme bölümünde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip, PAKETLEME VARDİYA MÜHENDİSİ aramaktayız.Ø Üniversitelerin Gıda, Makina veya Endüstri Mühendisi bölümlerinden mezunØ Gıda, yiyecek-içecek ve/veya hızlı tüketim malları üretimi sektörlerinde 2-3 yıl deneyimliØ Planlama ve organizasyon yeteneğine sahipØ İletişim becerileri yüksekØ Haftanın 6 günü 3'lü vardiya sistemiyle çalışacakØ Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamışØ İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Purchasing Chief İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Purchasing ChiefHaribo Şekerleme
   University degree At least 4 years experience in purchasing especially in production materials Strong communication and interpersonal skills, Customer focused Custom management experience Ability to work with cross functional teams, Excellent command of both English and German Good knowledge of MS Office applications No military obligation for male candidates.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Purchasing Assistant İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Purchasing AssistantHaribo Şekerleme
University degree New graduate or at least 1 years of experience in procurement Willing to have a career in the purchasing department of an international company Good command of English, Good level of MS Office Applications Minimum 6 months contract period Good communication skills Creative thinking and eager to learn  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Paketleme Makine Operatörü İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Paketleme Makine OperatörüHaribo Şekerleme
- Teknik veya meslek lisesi mezunu- Askerlik görevini tamamlanmış- 25/35 yaş arası- Makine operatörü olarak en az 3 yıl deneyimli (Tercihen “Dikey Paketleme'' ve ''Yatay Paketleme'' makinelerinde)- 3’ lü vardiya sisteminde çalışabilecek.- Ekip çalışmasına yatkın.- Ekip yönetme vasfına sahip.- Sorumluluk sahibi- Teknik kabiliyeti olan- Kalite bilincine sahip- Dürüst- Uyumlu
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı