Haribo Şekerleme 

Şirket Bilgileri

www.haribo.com.tr

HARIBO
ÇOCUK YA DA BÜYÜK OL, HARIBO'YLA MUTLU OL

HARIBO, 13 Aralık 1920 tarihinde HAns RIegel tarafından BOnn 'da kurulmuştur. HARIBO başlangıçta sadece kaynatılarak üretilen şekerlemeler yapıyordu. 1922 yılına gelindiğinde Hans Riegel ilk önemli ilham kaynağı olan Dansçı Ayı "Tanzbar"ı yaratmıştır. O dönemin Dansçı Ayısı, bugün üretilen Altın Ayı türünün biraz daha zayıfı, ama daha büyüğüydü. Dansçı ayıların her biri kalıba elle dökülerek imal edilmelerine rağmen, Riegel günlük üretimin 100 kiloya çıkmasını başarabilmiştir.

Bonn'un Kessenich bölgesindeki küçük fabrika binasına taşındıktan sonra Şirketin ürün gamına bir dizi yeni meyve jöleli şekerleme çeşidi daha katıldı. 1925'te, bunları meyan kökünden yapılan ürünler izledi. Schnecken adı verilen meyankökü tekerleri, Konfekt adı verilen meyankökü bazlı karışık şekerler ve Salino'lar bugün hale popülerliklerini sürdürmektedirler.

1930 yılına gelindiğinde HARIBO'nun Kessenich fabrikasının 160 çalışanı vardı ve Şirketin ürünleri Almanya sathında iyi organize olmuş bir satış ağıyla dağıtılıyordu. Şirketin ölümsüz reklam şarkısının (HARIBO macht Kinder froh- HARIBO çocukları mutlu eder) yaratılması ve Kessenich'te bugün hala ayakta duran fabrika kompleksinin ana binasının inşaatı da bu dönemde gerçekleşti. İkinci Dünya Savaşı başlamadan hemen önce, 400 kişi çalıştıran ve günde ortalama 10 ton şekerleme üreten, orta büyüklükte sağlam bir kuruluşla karşı karşıyaydık.

Savaşı izleyen yıllarda HARIBO büyük bir hızla büyüdü. Savaştan sadece beş yıl sonra, 1950'de HARIBO çalışanlarının toplamı bin kişiyi bulmuştu. Büyüme sürdü ve 1957'ye gelindiğinde HARIBO, kurucusu Hans Riegel'in ilk işvereni olan Kleuten ve Meier'i satın aldı.

1960'ların ortalarında HARIBO'nun sevilen reklam sloganı büyükleri de kapsayacak şekilde değiştirildi: Almanca aslından tam olarak çevirildiğinde; HARIBO Çocukları Mutlu Eder (HARIBO Macht Kinder froh) sloganına "ve Büyükleri de... (und Erwanchsene ebenso)" kelimeleri eklendi. Şirket, zamanın eğilimlerini çabuk yakaladı: HARIBO ilk TV reklamlarını 1962'de vermeye başladı.

HARIBO yurt dışıyla interaktif iş yapmaya çok önem verdiği için, Şirketin faaliyetleri içinde ihracatın tuttuğu yer giderek büyümeye başladı. Bugüne bakıldığında; HARIBO'nun 11 ayrı ülkede ekspansiyonu, dünya çapında 18 fabrikası ve 5500 çalışanı bulunmaktadır. HARIBO Atlantik aşırı faaliyetini ise 1982 yılında Baltimore'da kurduğu pazarlama ünitesiyle sürdürmektedir.Ayrıca HARIBO ürünleri 43'ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Almanya'ya dönersek HARIBO orada başlatmış olduğu kararlı büyümeyi sürdürdü ve iç pazardaki payını düzenli adımlarla genişletti. HARIBO Grubu günümüzde MAOAM, VADEMECUM ve BAREN-SCHMIDT gibi bir dizi yenilenmiş markayı da içinde barındırmaktadır. HARIBO artık pazarda liderdir ve meyve jöleli şekerlemeler ile meyankökünden yapılan ürünlerde dünyanın bir numaralı üreticisidir.

HARIBO her gün 70 milyon ayıcık şekeri üretmektedir. 82 yıllık Şirketin genç ürünlerini gençler kadar yaşlılar da sevmektedir. Altın ayıcıklar, Renkli Rado ve Meyankökü şeritleri hemen her Avrupalı çocuk için birer klasik sayılır. Sıra son eğilimleri yakalamaya ve bunlara doğru ürünle cevap vermeye geldiğinde de HARIBO hep hızlı davranmıştır. HARIBO'nun en yeni ürünleri arasında Power Gum, Glücksbox (Şans kutusu) ve Ice Tea vardır.

HARIBO Türkiye'nin yaklaşık 200 çalışanı bulunmaktadır. HARIBO Türkiye olarak, hijyenik koşullarda , ekonomik fiyatlarda, ulusal ve uluslararası tüzük, yönetmelik ve mevzuatlara uygun olarak ürünlerimizi kaliteden asla ödün vermeden üretiyoruz.

Şirketimizle ilgili daha detaylı blgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Web adresi : www.haribo.deHaribo Şekerleme İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İş Süreçleri Analisti (Üretim) İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
İş Süreçleri Analisti (Üretim)Haribo Şekerleme
Haribo Şekerleme - İş Süreçleri'ne bağlı olarak merkezimiz olan İstanbul Hadımköy'de görev yapacak "İş Süreçleri Analisti (Üretim)" aranmaktadır.Ø  Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği veya benzer bölümlerden mezun,Ø  Sistem analizi, tasarımı ve proje geliştirme konularında deneyimli,Ø  MS-Office programlarını etkin kullanabilen,Ø  3 yıl ve üzeri tecrübeli,Ø  Çok iyi düzeyde analitik ve yorumsal düşünme becerisine sahip,Ø  Analitik ve problemler karşısında çözüm üretebilen,Ø  Sonuç odaklı, hızlı karar alabilen, ikna kabiliyeti yüksek, strese dayanıklıØ  Güçlü iletişim becerilerine sahip,Ø  Sürekli gelişim ve öğrenmeye açık, yenilikçi yaklaşım gösterebilen,Ø  Süreç analizi, süreç iyileştirme, süreç geliştirme ve dokümantasyon konularında bilgi sahibi,Ø  Çok iyi düzeyde İngilizce bilen,Ø  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamışØ  İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden veya edebilecek adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi İşlem Teknisyeni İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Bilgi İşlem TeknisyeniHaribo Şekerleme
Fabrikamızın Bilgi İşlem departmanında görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde “Bilgi İşlem Teknisyeni” aramaktayız.  *Tercihen teknik meslek lisesi ya da 2 yıllık yüksek okul mezunu  *Sistem ve Network yönetimi ve kablolama alt yapısı konularında bilgili,*Veri tabanı ve sistem yedeklemeleri, mail ve yazılım envanter yedeklemeleri konularında bilgili,*Tercihen sunucu yönetimi ve Windows işletim sistemleri konularına hakim*MS Office uygulamalarını kullanan ve kurulumunu yapan ( Word, Excel, MS Outlook, PowerPoint vb.)*Yeni teknolojileri öğrenmeye açık, bilgisini sürekli olarak güncel tutabilen,*Planlama ve organizasyon becerisine sahip*Analitik düşünebilen, problem çözme, karar verme, iş takibi ve sonuç alma becerileri gelişmiş,*Düzenli disiplinli çalışma ve raporlama alışkanlığı olan,*Yazılı ve sözlü ifade ve iletişim yeteneği iyi olan*Takım çalışmasına yatkın,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Gıda Mühendisi İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Gıda MühendisiHaribo Şekerleme
 HARİBO, pazarda lider ve meyve aromalı jöle şekerlemeler ile meyankökünden yapılan ürünlerde Dünya''nın bir numaralı üreticisidir.Yumuşak şekerleme üretimi üzerine faaliyet göstermekte olan %100 yabancı sermayeli firmamızın gelişen ve büyüyen organizasyonu içerisinde Paketleme bölümünde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip, GIDA MÜHENDİSİ aramaktayız.Ø Gıda Mühendisliği mezunu ve tercihen İşletme, endüstri mühendisiliği alanında yüksek lisans yapmış Ø Gıda, yiyecek-içecek ve/veya hızlı tüketim malları üretimi sektörlerinde/ copacking - elleçlemede 2-3 yıl deneyimliØ Planlama ve organizasyon yeteneğine sahipØ İletişim becerileri yüksekØ Haftanın 6 günü 3'lü vardiya sistemiyle çalışacakØ Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamışØ İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Planlama Mühendisi İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Teknik Planlama MühendisiHaribo Şekerleme
 * Makine & Mekatronik & Endüstri Mühendisliği / tercihen Yüksek Lisans mezunu* Gıda, yiyecek-içecek ve/veya hızlı tüketim malları üretimi sektörlerinde en az 3 yıl deneyimli* Yardımcı tesisler bakımı konusunda en az 2 yıl deneyimi olan,* Planlama ve organizasyon yeteneğine sahip* Raporlama ve analiz yönü güçlü,* İyi derecede Autocad programını kullanabilen,* Teknik resim hazırlama konusunda deneyimli,* Mesleğinin gerektirdiği Ms-Office programları kullanıcı deneyimi,* İletişim becerileri yüksek* İyi derecede İngilizce bilen,* Proje yönetimi,organizasyon becerisine sahip* Makine ekipmanları, mühendislik hesaplama ve analizi konularına hakim,* İş Sağlığı ve Güvenliği ve uygulamaları konusunda bilgili,* Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış* Ehliyet sahibi ve aktif araç kullanan,* İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden / tercihen Beylikdüzü ve civarı 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Teknikeri İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Elektrik TeknikeriHaribo Şekerleme
•             Tercihen Endüstri Meslek Lisesi ve Meslek Yüksekokulu’nun Elektrik, Elektronik veya Mekatronik bölümlerinden mezun,•             Tercihen gıda sektöründe üretim ve paketleme  ekipmanları üzerine en az 3 yıl deneyim sahibi,•             Elektrik, Elektronik ve Elektro-mekanik aksamların arıza tespit, tamir ve bakımını yapabilecek,•             Elektrik, Elektronik şemaları okuyabilen,•             PLC programlama bilgisi bulunan•             Bilgisayar kullanabilen, tercihen Office programlarını kullanabilen•             Ölçü aletleri kullanabilme yetkinliğine sahip,•             İletişim becerileri güçlü,•             Analitik düşünme becerileri ve sorun çözme yeteneği gelişmiş,•             Takım çalışmasına yatkın,•             Avrupa  Yakasında ikamet eden ve/veya edebilecek olan,•             Tercihen B sınıfı ehliyet sahibi,•             Askerliğini tamamlamış,•             Vardiyalı düzende çalışabilecek olan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı