Haribo Şekerleme 

Şirket Bilgileri

www.haribo.com.tr

HARIBO
ÇOCUK YA DA BÜYÜK OL, HARIBO'YLA MUTLU OL

HARIBO, 13 Aralık 1920 tarihinde HAns RIegel tarafından BOnn 'da kurulmuştur. HARIBO başlangıçta sadece kaynatılarak üretilen şekerlemeler yapıyordu. 1922 yılına gelindiğinde Hans Riegel ilk önemli ilham kaynağı olan Dansçı Ayı "Tanzbar"ı yaratmıştır. O dönemin Dansçı Ayısı, bugün üretilen Altın Ayı türünün biraz daha zayıfı, ama daha büyüğüydü. Dansçı ayıların her biri kalıba elle dökülerek imal edilmelerine rağmen, Riegel günlük üretimin 100 kiloya çıkmasını başarabilmiştir.

Bonn'un Kessenich bölgesindeki küçük fabrika binasına taşındıktan sonra Şirketin ürün gamına bir dizi yeni meyve jöleli şekerleme çeşidi daha katıldı. 1925'te, bunları meyan kökünden yapılan ürünler izledi. Schnecken adı verilen meyankökü tekerleri, Konfekt adı verilen meyankökü bazlı karışık şekerler ve Salino'lar bugün hale popülerliklerini sürdürmektedirler.

1930 yılına gelindiğinde HARIBO'nun Kessenich fabrikasının 160 çalışanı vardı ve Şirketin ürünleri Almanya sathında iyi organize olmuş bir satış ağıyla dağıtılıyordu. Şirketin ölümsüz reklam şarkısının (HARIBO macht Kinder froh- HARIBO çocukları mutlu eder) yaratılması ve Kessenich'te bugün hala ayakta duran fabrika kompleksinin ana binasının inşaatı da bu dönemde gerçekleşti. İkinci Dünya Savaşı başlamadan hemen önce, 400 kişi çalıştıran ve günde ortalama 10 ton şekerleme üreten, orta büyüklükte sağlam bir kuruluşla karşı karşıyaydık.

Savaşı izleyen yıllarda HARIBO büyük bir hızla büyüdü. Savaştan sadece beş yıl sonra, 1950'de HARIBO çalışanlarının toplamı bin kişiyi bulmuştu. Büyüme sürdü ve 1957'ye gelindiğinde HARIBO, kurucusu Hans Riegel'in ilk işvereni olan Kleuten ve Meier'i satın aldı.

1960'ların ortalarında HARIBO'nun sevilen reklam sloganı büyükleri de kapsayacak şekilde değiştirildi: Almanca aslından tam olarak çevirildiğinde; HARIBO Çocukları Mutlu Eder (HARIBO Macht Kinder froh) sloganına "ve Büyükleri de... (und Erwanchsene ebenso)" kelimeleri eklendi. Şirket, zamanın eğilimlerini çabuk yakaladı: HARIBO ilk TV reklamlarını 1962'de vermeye başladı.

HARIBO yurt dışıyla interaktif iş yapmaya çok önem verdiği için, Şirketin faaliyetleri içinde ihracatın tuttuğu yer giderek büyümeye başladı. Bugüne bakıldığında; HARIBO'nun 11 ayrı ülkede ekspansiyonu, dünya çapında 18 fabrikası ve 5500 çalışanı bulunmaktadır. HARIBO Atlantik aşırı faaliyetini ise 1982 yılında Baltimore'da kurduğu pazarlama ünitesiyle sürdürmektedir.Ayrıca HARIBO ürünleri 43'ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Almanya'ya dönersek HARIBO orada başlatmış olduğu kararlı büyümeyi sürdürdü ve iç pazardaki payını düzenli adımlarla genişletti. HARIBO Grubu günümüzde MAOAM, VADEMECUM ve BAREN-SCHMIDT gibi bir dizi yenilenmiş markayı da içinde barındırmaktadır. HARIBO artık pazarda liderdir ve meyve jöleli şekerlemeler ile meyankökünden yapılan ürünlerde dünyanın bir numaralı üreticisidir.

HARIBO her gün 70 milyon ayıcık şekeri üretmektedir. 82 yıllık Şirketin genç ürünlerini gençler kadar yaşlılar da sevmektedir. Altın ayıcıklar, Renkli Rado ve Meyankökü şeritleri hemen her Avrupalı çocuk için birer klasik sayılır. Sıra son eğilimleri yakalamaya ve bunlara doğru ürünle cevap vermeye geldiğinde de HARIBO hep hızlı davranmıştır. HARIBO'nun en yeni ürünleri arasında Power Gum, Glücksbox (Şans kutusu) ve Ice Tea vardır.

HARIBO Türkiye'nin yaklaşık 200 çalışanı bulunmaktadır. HARIBO Türkiye olarak, hijyenik koşullarda , ekonomik fiyatlarda, ulusal ve uluslararası tüzük, yönetmelik ve mevzuatlara uygun olarak ürünlerimizi kaliteden asla ödün vermeden üretiyoruz.

Şirketimizle ilgili daha detaylı blgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Web adresi : www.haribo.deHaribo Şekerleme İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Planning and Operational Excellence Chief İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Planning and Operational Excellence ChiefHaribo Şekerleme
University degree in Industrial Engineering Fluent in English, German is a plus. At least 5 years related work experience in business analysis and method engineering in a production companyExcellent communication skills  High analytical skills Result and target oriented Proven experience in ERP programm / project integration SQL knowledge No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Hizmetleri Uzmanı (İhracat) İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Müşteri Hizmetleri Uzmanı (İhracat)Haribo Şekerleme
Üniversite mezunu Müşteri Hizmetleri alanına en az 3 yıl deneyimli Çok iyi derecede İngilizce bilen ve aktif konuşabilen MS Office programlarını iyi derecede kullanan Proaktif, iletişimi kuvvetli Takım çalışmasına yatkın Takip becerisi ve motivasyonu yüksek Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Makina Bakım Teknisyeni İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Makina Bakım TeknisyeniHaribo Şekerleme
Tercihen Meslek Lisesi ve Meslek Yüksekokulu’nun Makinai Torna Tesviye  veya Makine Teknikerliği bölümlerinden mezunTercihen gıda sektöründe paketleme  ekipmanları üzerine en az 3 yıl deneyim sahibiBilgisayar kullanabilen, tercihen Office programlarını kullanabilen Teknik resim okuyabilen Analitik düşünme becerileri ve sorun çözme yeteneği gelişmiş Takım çalışmasına yatkın,  Avrupa  Yakasında ikamet eden ve/veya edebilecek olan, Tercihen B sınıfı ehliyet sahibi Askerliğini tamamlamış, Vardiyalı düzende çalışabilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Paketleme Vardiya Mühendisi İstanbul(Avr.) Haribo Şekerleme
Paketleme Vardiya MühendisiHaribo Şekerleme
HARİBO, pazarda lider ve meyve aromalı jöle şekerlemeler ile meyankökünden yapılan ürünlerde Dünya''nın bir numaralı üreticisidir.Yumuşak şekerleme üretimi üzerine faaliyet göstermekte olan %100 yabancı sermayeli firmamızın gelişen ve büyüyen organizasyonu içerisinde Paketleme bölümünde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip, PAKETLEME VARDİYA MÜHENDİSİ aramaktayız.Ø Üniversitelerin Makina veya Elektrik Mühendisi bölümlerinden mezunØ Gıda, yiyecek-içecek ve/veya hızlı tüketim malları üretimi sektörlerinde 0-2 yıl deneyimliØ Planlama ve organizasyon yeteneğine sahipØ İletişim becerileri yüksekØ Haftanın 6 günü 3'lü vardiya sistemiyle çalışacakØ Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamışØ İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı