Havelsan 

Şirket Bilgileri

www.havelsan.com.tr

HAVELSAN A.Ş.

HAVELSAN kurulduğu 1982 yılından bu güne, Komuta Kontrol Sistemleri, Kaynak Yönetimi, Simülatörler, Aviyonik Sistemler gibi tematik alanlarda pek çok projeyi başarıyla tamamlamıştır. HAVELSAN Bilişim ve Savunma sektörlerinde Türkiye'de lider konumundadır.

HAVELSAN merkez Ankara tesislerinin yanında, ODTÜ Teknopark yerleşkesi içinde teknoloji üretimi, AR-GE çalışmaları yapmak üzere yeni tesislerinde çalışmaya başlamıştır. Mühendislik ağırlıklı bir personel yapısına sahiptir.

 "Türkiye'nin Bilişim ve Sistem Evi Havelsan"

HAVELSAN, "Müşteri Odaklı Genişleyerek Büyüme" stratejisi yerine, seçilmiş kritik tematik alanlarda, metodolojik uzmanlık konularını bünyesinde tutarak "Uzmanlaşarak Derinleşme" stratejisini benimsemiş ve 2003 yılı içinde yapılanmasını bu sentezle yenilemiştir.

VİZYONUMUZ

HAVELSAN'ın vizyonu, Silahli Kuvvetler, Kamu ve Sivil Kurumlar için bilişim ve savunma sistemleri alanlarında güncel teknolojileri kullanarak entegre çözümler üreten ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilen, Türkiye'nin en büyük Bilişim ve Sistem Evi olmaktır.      Havelsan İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
UX/UI DEVELOPER Ankara Havelsan
UX/UI DEVELOPERHavelsan
Bachelor's degree in CS, Ceng, IS or similar field. Strong background in UX/UI design (accessibility & usability), methodologies and development. Experience in optimization of front end code for multiple browsers, platforms, and devices, with a focus on accessibility, site performance and scalability Experience in web-based technologies, including Object-Oriented JavaScript, HTML code, CSS layout, AngularJS, NodeJS, PHP, JavaScript/jQuery, AJAX techniques, JSON and XML. Ability to create mockups, wireframes, and layouts that promote ease of use and optimize how customers interact with all new products and features. Knowledge in programming and working with APIs and RESTful Web Services.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Güvenli Mobil Platformlar Yazılım Mühendisi Ankara Havelsan
Güvenli Mobil Platformlar Yazılım MühendisiHavelsan
Üniversitelerin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya 4 yıllık mühendislik bölümlerinden mezun, Asgari 5 yıl yazılım mühendisliği tecrübesine sahip, 1 yılı içerisinde mobil sistemler üzerinde yazılım tasarımı yapmış olan, Mobil Platformlar ve Mobil İşletim Sistemleri üzerinde çekirdek derleme, mobil platform sürücü (driver) yazılımı geliştirme, vb. yazılım tasarımı ve geliştirme deneyimine sahip, Yazılım Seviyesi use-case tanımlama, nesne tabanlı modelleme ve tasarım, yazılım gereksinimleri tanımlama ve yazılım geliştirme süreçlerine uygun doküman yazma tecrübesine sahip, Yazılım geliştirme ve konfigürasyon yönetimi altyapılarını kurma ve yönetme tecrübesine sahip, Yazılım mimarileri konusunda tecrübeli, Standart Android uygulamaları geliştirme tecrübesine sahip, Genel olarak nesne yönelimli programlama, C/C++ ve/veya Java dillerinde tasarım yapma ve uygulama geliştirme tecrübesi olan, Açık kaynak kod dünyasında tecrübeli, büyük çaplı kaynak kodlar üzerinde yazılım geliştirme ve konfigürasyon yönetimi tecrübesine sahip, Android kaynak kodu ve çekirdek işletim sistemi üzerinde geliştirme deneyimine sahip, Trusted Execution Environment API ve Spesifikasyonu üzerinde deneyim sahibi, Güvenli yazılım geliştirme konusunda bilgi sahibi,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Güvenli Mobil Platformlar Sistem Mühendisi Ankara Havelsan
Güvenli Mobil Platformlar Sistem MühendisiHavelsan
Üniversitelerin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya 4 yıllık mühendislik bölümlerinden mezun olan, Asgari 5 yıl mühendislik tecrübesine sahip, Sistem Mühendisliği konusunda INCOSE Sistem Mühendisliği süreçlerini bilen ve CSEP sertifikası olan, Genel olarak Mobil Platformlar ve Mobil İşletim Sistemleri üzerinde, çözüm geliştirme, sistem tasarımı yapma konularında deneyimli, Sistem Seviyesi use-case tanımlama ve sistem gereksinimleri yazma, sistem/altsistem seviyesi tasarım yapma tecrübesine sahip, Yazılım konfigürasyon yönetimi kavram ve uygulamalarına hakim, Yazılım test metodolojileri ve kavramlarına hakim,   Güvenilir Bilişim (Trusted Computing) kavram ve yöntemleri konusunda tecrübeli, Aşağıda belirtilen uygulama ve alanlarda uygulama seviyesinde deneyim sahibi,             - Android İşletim Sistemi Mimarisi,             - Linux İşletim Sistemi Mimarisi ve İşletimi,             - ARM Trustzone veya Intel Trusted Execution Technology,             - Trusted Execution Environment,             - Güvenilir İşletim Sistemleri, Temel bilgi ve veri güvenliği kavramları ve uygulamalarında bilgi ve tecrübe sahibi (PKI, Sayısal İmza, SSL Protokolü, VPN, Kriptolama Algoritmaları, vb.)  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı