Hayat Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1987


1987’de kurulan Hayat Kimya; hızlı tüketim sektöründe, ev bakım, hijyen ve temizlik kağıtları kategorilerinde faaliyet gösteriyor. Temizlik kağıtları kategorisinde Papia, Familia, Teno ve Focus, ev bakım ürünleri kategorisinde Bingo ve Test, hijyenik ped kategorisinde Molped, bebek bakım ürünleri kategorisinde Molfix ve Bebem, yetişkin bezi kategorisinde Joly ile sadece medikal satış kanalına yönelik Evony markalarını tüketicilerle buluşturan Hayat Kimya, Türkiye ve uluslararası organizasyonlarında 8.000’e yakın kişiye istihdam sağlıyor.
 
Hayat Kimya, Türkiye’nin ardından Mısır, İran, Cezayir ve Rusya olmak üzere 5 ülkede tüketim ürünleri üretimi ve 5 kıtada 100’e yakın ülkeye ihracat yaparak, bölgesel konumunu güçlendirmeye, pazarlama ve medya iletişimleri ile markalarının sesini dünya çapında tüketicilere duyuruyor. 
 
İhracat performansı sayesinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Türkiye'nin en büyük ihracatçıları sıralamasında 2014’te 62. sırada, İSO’nun ilk 500 sıralamasında 56. sırada yer alan Hayat Kimya, Ar-Ge Merkezi ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sektöründeki ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ ödülüne layık görülerek yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyor. Çocuk bezi kapasitesiyle dünyanın 5. büyük markalı bebek bezi üreticisi ve temizlik kağıtları yatırımıyla ise Avrupa’nın 7. büyük üreticisi haline geliyor.


  

Faaliyet gösterdiği sektörler: Hızlı Tüketim Malları

Firma web sitesi: www.hayat.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane

Diğer: Yan haklar pozisyona göre farklılık göstermektedir.


Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 2000-2999

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 5000-5999


Hayat Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 17
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sistem Geliştirme Mühendisi Kocaeli Hayat Kimya San. A.Ş.
Sistem Geliştirme MühendisiHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Kocaeli - Başiskele Fabrikamızın Tedarik Zinciri Direktörlüğü' nde görevlendirilecek "Sistem Geliştirme Mühendisi" arıyoruz.·         Üniversitelerin Endüstri, Matematik, Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun,·         SAP ve benzeri bir ERP sistemi ile en az 1 yıl  çalışmış, ·         Tercihen SAP WM ve WMS modüllerini bilen,·         Tercihen Oracle veri tabanını kullanmış ve SQL bilen, ·         İyi derecede İngilizce bilen, ·         İletişim becerisi yüksek,·         Analitik düşünen ve sonuç odaklı, ·         Planlama ve organizasyon becerisi yüksek,·         Takım çalışmasına yatkın, ·         Kocaeli'de ikamet eden ya da edebilecek, ·         Seyahat engeli olmayan, ·         Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP LOJİSTİK UYGULAMALAR DANIŞMANI (SD) İstanbul(Asya) Hayat Holding A.Ş.
SAP LOJİSTİK UYGULAMALAR DANIŞMANI (SD)Hayat Holding A.Ş.
Hızlı Tüketim ve Ağaç Ürünleri sektörünün lider firmalarından olan şirketimizin Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere SAP LOJİSTİK UYGULAMALAR DANIŞMANI (SD) arıyoruz.Genel Nitelikler Üniversitelerin Endüstri, Bilgisayar, Matematik , İşletme Mühendisliği bölümlerinden mezun, SAP SD modülünde 2-3 sene iş tecrübesine sahip olan ve baştan başa en az 2 projede görev almış, ABAP yazılım diline hakim (debug yapma ve kod okuma), MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen  (Word, Excel, PowerPoint ve Outlook), Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe ve Vergi Müdürü İstanbul(Asya) Hayat Kimya San. A.Ş.
Muhasebe ve Vergi MüdürüHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Mali İşler Direktörlüğü takımımıza katılmak, değer ve fark yaratmak isteyen “Muhasebe ve Vergi Müdürü” arıyoruz. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Uluslararası bağımsız denetim şirketlerinde ve tercihen üretim şirketleri başta olmak özel sektörde 10 yıl tecrübeli, En az 4-5 yıl yöneticilik yapmış ve ekip yönetmiş, Çok iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını aktif olarak kullanan ve SAP bilen, Tercihen SMMM Belgesi sahibi, Tercihen SAP ve benzeri ERP kurulum projelerinde görev almış, Doğruluk ve detaylara önem veren, Analitik düşünen ve sonuç odaklı, Yurt dışı ve yurt içi seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
MEKANİK BAKIM USTASI Kocaeli Hayat Kimya San. A.Ş.
MEKANİK BAKIM USTASIHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Kocaeli - Yeniköy Fabrikamızda görevlendirilmek üzere ' Mekanik Bakım Ustası' arıyoruz.  Meslek Yüksekokulu veya Meslek Lisesi Makine bölümü mezunu, Makine Bakım alanında en az 4 yıl deneyim sahibi, Takım çalışmasına yatkın, Seyahat engeli olmayan, Kocaeli' de ikamet eden ya da edebilecek olan, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Destek Temsilcisi Adana, Adıyaman... Hayat Kimya San. A.Ş.
Satış Destek TemsilcisiHayat Kimya San. A.Ş.
  En az lise, tercihen Ön Lisans & Lisans mezunu, Müşteri odaklı, iletişimi güçlü, ikna kabiliyeti yüksek, Takım çalışmasına yatkın, Temsil yeteneği güçlü.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Turquality Uzmanı / Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Hayat Kimya San. A.Ş.
Turquality Uzmanı / Uzman YardımcısıHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektörünün lider firmalarından biri olan Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Mali İşler Direktörlüğü'nde görevlendirmek üzere “Turquality Uzmanı / Uzman Yardımcısı” arıyoruz. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden (Tercihen İşletme ya da Ekonomi) mezun, Turquality’nin desteklenmesi hakkında tebliğ ve diğer ilgili mevzuatların takibi ve uygulaması konusunda 1-5 yıl tecrübeli, Turquality sürecini  ve takibini resmi kurumlar nezdinde yürütmüş olan, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına hakim, Analitik ve sonuç odaklı, Planlı ve organize çalışan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Ustası Kocaeli Hayat Kimya San. A.Ş.
Mekanik Bakım UstasıHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Kocaeli - Başiskele Fabrikamızın Tam Otomatik Depo bölümünde görevlendirilmek üzere ' Mekanik Bakım Ustası' arıyoruz.  Meslek Yüksekokulu otomotiv, mekatronik, motor, makine ve endüstriyel bakım bölümlerinden mezun, Makine Bakım alanında en az 3 yıl deneyim sahibi, Makine elemanları ve malzeme bilgisine sahip Takım çalışmasına yatkın, Autocad ve MS Office bilen, Vardiyalı çalışabilecek, Seyahat engeli olmayan, Kocaeli' de ikamet eden ya da edebilecek olan, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Muhasebe Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Hayat Kimya San. A.Ş.
Genel Muhasebe Uzman YardımcısıHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Mali işler Direktörlüğü takımımıza katılmak, değer ve fark yaratmak isteyen “Genel Muhasebe Uzman Yardımcısı” arıyoruz.  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, 1-2 yıl benzer pozisyonlarda deneyim sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını (özellikle excel) etkin olarak kullanan ve tercihen SAP (FI Modülü) bilen, Doğruluk ve detaylara önem veren, Analitik düşünen ve sonuç odaklı, Yazılı ve sözlü iletişim becerileri gelişmiş, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Deterjan Ürün Arge Uzmanı Kocaeli Hayat Kimya San. A.Ş.
Deterjan Ürün Arge UzmanıHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’ nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Kocaeli - Başiskele Ar-Ge Merkezi' mizde görevlendirilecek 'Deterjan Ürün Arge Uzmanı' arıyoruz.  Üniversitelerin Kimya,Tekstil ve ya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun ve  doktorasını tamamlamış, Kimya ya da deterjan sektöründe en az 5 yıl tecrübeli, İleri derecede İngilizce bilen, Analitik düşünen ve sonuç odaklı, Takım çalışmasına yatkın, Doğruluk ve detaylara önem veren, Kocaeli' de ikamet eden ya da edebilecek, Seyahat engeli olmayan, Askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Zincir Mağazalar Satış Temsilcisi-İstanbul İstanbul(Asya) Hayat Kimya San. A.Ş.
Zincir Mağazalar Satış Temsilcisi-İstanbulHayat Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun, Hızlı tüketim sektöründe, ulusal zincir kanalında en az 2 yıl satışta deneyimli, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office uygulamalarını etkin olarak kullanabilen , Yurt içi ve yurt dışı seyahat konusunda esnek, Yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek, Takım çalışmasına yatkın, ekip liderliği yapabilecek ve sonuç odaklı, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İştirakler Satın Alma Operasyon Yöneticisi İstanbul(Asya) Hayat Kimya San. A.Ş.
İştirakler Satın Alma Operasyon YöneticisiHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektörünün lider firmalarından biri olan şirketimizin Satın Alma Direktörlüğü'nde görevlendirmek üzere, “İştirakler Satın Alma Operasyon Yöneticisi” arayışımız bulunmaktadır.- Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, yüksek lisans tercih sebebidir,- Benzer iş alanlarında en az 5 yıl tecrübeli,- Advanced seviyede İngilizce bilgisine sahip, ikinci yabancı dil tercih sebebidir,- SAP MM modülünü ve MS uygulamalarını aktif olarak kullanabilen,- Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş,- Yoğun tempoya uyum sağlayabilen, sorgulayıcı ve proaktif özelliklere sahip,- Aktif araç kullabilen ve seyahat engeli olmayan 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Packaging Development Specialist Kocaeli Hayat Kimya San. A.Ş.
Packaging Development SpecialistHayat Kimya San. A.Ş.
Hayat Kimya is one of the biggest companies in FMCG business in Turkey, are looking for a ''Packaging Development Specialist''  in R&D department. Possess an engineering degree, preferably with 2-5 years of experience (Master’s degree preferred), Fluency in English is mandatory, Have passion for packaging to contribute to a great consumer experience and create strong brands through innovation, Demonstrate experience in packaging development at a consumer goods company, preferably in the fabric care and home care category, Have theoretical knowledge and working experience on packaging manufacturing processes such as EBM, IM, ISBM. Intention to continue a growthful career in packaging development, Excellent problem solving skills and crisis management, Able to leverage interpersonal skills to form strong relationships / build networks internally and externally, Excellent communication skills, the ability to listen and translate this into actions, Team player with a natural ability to take the lead where/when needed, Ability to adapt well to new environments in a very dynamic company and manage changes at a very fast pace, Highly professional project manager, with strong work ethic, Self-motivated person with ability to quickly understand objectives and independently manage the delivery of results.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bordro ve Özlük İşleri Yöneticisi İstanbul(Avr.), ... Hayat Kimya San. A.Ş.
Bordro ve Özlük İşleri YöneticisiHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri  sektörünün lider firmalarından olan şirketimizin İnsan Kaynakları Departmanı'nda görevlendirmek üzere “Bordro ve Özlük İşleri Yöneticisi” arıyoruz. Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İktisat, vb. bölümlerinden mezun, Personel işlemleri, puantaj, bordro süreçlerinde en az 7-8 yıl tecrübeli, Tercihen SAP HR modülünde deneyimli, Tercihen İnsan Kaynakları bütçe sürecinde rol almış, İş Kanunu, SGK, İş-Kur, SGK-Teşvik uygulamaları ve ilgili diğer çalışma mevzuatlarına hakim, Özel Sağlık Sigortası ve Hayat Sigortası konularında deneyimli, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını etkin olarak kullanan, İnsan ilişkilerinde başarılı ve ekip çalışmasına uyumlu, Analitik düşünebilen, Sonuç odaklı, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRETİM MÜHENDİSİ Kocaeli Hayat Kimya San. A.Ş.
ÜRETİM MÜHENDİSİHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Kocaeli - Yeniköy Fabrikamızın Çocuk Bezi üretimi yapan tesisinde görevlendirilmek üzere ' Üretim Mühendisi' arıyoruz.  Üniversitelerin Makina veya  Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Üretim işletmelerinde en çok 1 yıl deneyim sahibi, İyi derecede İngilizce bilen,  Ms Office uygulamalarına hakim, tercihen SAP bilen,  Seyahat engeli olmayan,  Analitik düşünen ve sonuç odaklı,  Kendisine bağlı ekibin koordinasyon ve yönetimini yapacak, Takım çalışmasına yatkın,  Dinamik ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Kocaeli'de ikamet eden ya da edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRİK OTOMASYON MÜHENDİSİ Kocaeli Hayat Kimya San. A.Ş.
ELEKTRİK OTOMASYON MÜHENDİSİHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Kocaeli - Yeniköy Fabrikamızda görevlendirilmek üzere ' Elektrik Otomasyon Mühendisleri ' arıyoruz.     Üniversitelerin Elektrik mühendisliği ya da Elektrik - Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Alanında en az 2 yıl tecrübeli, Siemens (Rockwell Otomasyon) PLC, Siemens Sımotıon ve motor sürücüleri konusunda deneyimli, OG, AG ve elektrik makineleri konusunda bilgili, İyi derecede İngilizce bilen,  Ms Office uygulamalarına hakim, Takım çalışmasına yatkın,  Yaratıcı ve yeniliklere açık, Analitik düşünebilme yetkinliğine sahip, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Kocaeli' de ikamet eden ya da edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Teknisyeni Kocaeli Hayat Kimya San. A.Ş.
Elektrik Bakım TeknisyeniHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektörünün lider firmalarından biri olan Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, Kocaeli - Başiskele fabrikamızda görevlendirmek üzere ' Elektrik Teknisyenleri / Teknikerleri' aramaktayız.  Meslek Yüksekokulu Elektrik, Endüstriyel Otomasyon, Elektronik ya da Mekatronik  bölümlerinden mezun, Elektrik konusunda en az 4 yıl tecrübesi olan, Elektrik makineleri ve kontrol sistemlerin konusunda bilgi sahibi olan, Hidrolik, pnömatik ve teknik resim okuma konusunda bilgi sahibi olan, Kocaeli ve çevresinde ikamet eden ya da edebilecek, İletişim becerileri gelişmiş, dinamik ve çözüm odaklı çalışabilen, Ekip çalışmasına yatkın, Vardiyalı çalışabilecek, Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
İdari İşler Bütçe Raporlama ve Analiz Uzmanı İstanbul(Asya) Hayat Kimya San. A.Ş.
İdari İşler Bütçe Raporlama ve Analiz UzmanıHayat Kimya San. A.Ş.
Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe emin adımlarla büyüyen ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşumuz bünyesinde, İdari İşler takımımıza katılmak, değer ve fark yaratmak isteyen “Bütçe Raporlama ve Analiz Uzmanı” arıyoruz.· Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği, Ekonometri, İstatistik, İşletme, İktisat vb. bölümlerinden mezun,· En az 3 yıl benzer bir pozisyonda tercihen hızlı tüketim ürünleri sektöründe tecrübeli,· MS Office programlarını (özellikle excel) etkin olarak kullanabilen ve tercihen SAP bilen,· İyi derecede İngilizce bilen,· Takım çalışmasına yatkın, yazılı ve sözlü iletişim becerileri gelişmiş,· Analitik düşünce yapısına sahip,· Sonuç odaklı, planlı ve organize çalışan,· Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı