Hema Endüstri A.Ş. 

Şirket Bilgileri

 

Hattat Holding 1996 yılında kurulmuş olup bünyesinde 17 şirket bulunmaktadır Holding’in Otomotiv, Enerji, Turizm ve inşaat sektöründe yatırımları vardır.

Otomotiv bölümü 11 fabrikadan oluşup Çerkezköy’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enerji bölümü Batı Karadeniz Enerji projesi adı altında Zonguldak, Amasra ve Kandilli’de Elektrik santralleri, kömür madenciliği, metan gazı, petrol ve doğalgaz üretimi yapılmaktadır.

Turizm ve inşaat yatırımlarında İstanbul’un en yüksek çelik binası olan “Diamond of Istanbul” yapılmakta olup içerisinde Deluxe Otel, A sınıfı ofis katları, Deluxe Rezidans, Birinci sınıf yerli yabancı markaları barındıran alışveriş merkezi ve 1400 kişilik konferans salonu bulunacaktır. Güzelce’de “Pearl of Istanbul” projesinde ise 500 yat kapasiteli marina, Deluxe Otel, Apart Otel ve Alışveriş merkezi yatırımı sürdürülmektedir. 

 

Hema Endüstri

İmalat teknolojisi konusunda Türkiye’nin lider firmalarından biri olan Hema Endüstri A.Ş. Otomotiv, tarım ve iş makineleri alanında çalışan ana sanayi (OEM) firmalarının sistem ve ünite ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tüm bu faaliyetler firmamızın Çerkezköy’deki 800.000 metrekarelik açık alan 150.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde yürütülmektedir. Hema Endüstri A.Ş.‘nin yıllık cirosunun %45’ini ihracat oluşturmaktadır ve yıllık cironun %6’nü araştırma geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır.

Firmanın ürünleri hidrolik pompalar, ticari araç direksiyon ve sistemleri, traktör hidrolik kaldırıcıları ve kontrol valfleri, krank milleri,otomobil fren sistemleri, hidrolik silindirler, dişliler ve transmisyon, hidrolik maden direkleri ve sistemleridir. Hema, ana sanayi firmalarına ürettiği ürünlerle ilgili olarak dizayn ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır

AR-GE faaliyetlerinde Türkiye Teknoloji Geliştirme (TTGV), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı (TİDEB)'nın desteği alınmakta ve üniversitelerle de işbirliği yapılmaktadır.

Fonksiyonel tüm işlemeler, montaj ve test operasyonları Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmekte, döküm, dövme, sac pres, hırdavat, lastik aksam gibi diğer parçalar QS 9000 prosedürüne uygun üretim yapan Türk yan sanayi firmalarından temin edilmektedir. Yüzey sertleştirme, nitrasyon, sementasyon gibi çeşitli ısıl işlem faaliyetleri ile çinko kaplama, fosfat kaplama, kataforez boya, püskürtme boya ve fırınlama gibi çeşitli işlemler Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmektedir.

 

Hema Otomotiv Sistemleri

Tesisimiz üretimine Continental TEVES, şimdiki adıyla Continental Automotive Systems lisansı altında 1995 yılında başlamıştır. Tofaş-Fiat firmasının Bursa tesislerinde üretilen Palio- Siena Weekend, Doblo modelleri ve Ford-Otosan Gölcük fabrikasında üretilen Ford Transit Connect modeli için fren sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. otomotiv sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayan öncü bir sanayi kuruluşudur. Değişik tiplerde fren sistemleri üretmesinin yanı sıra grup içi müşterisi olan Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş. için alüminyum direksiyon gövdeleri üretmektedir. Bununla birlikte debriyaj silindiri, mafsallar, traktör fren silindirleri ürün gamında yer almaktadır.   

 

Hattat Otomotiv Pazarlama

Hattat Otomotiv Pazarlama A.Ş yurtiçinde ve yurtdışında güçlü bayi ve servis ağıyla yedek parça dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

 

Hattat Tarım makinaları

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.  tarım makinalarının ve teçhizatlarının günümüz teknolojisinin gereği olan özelliklerde üretilerek müşteri talep ve beklentilerinin karşılanması amacıyla, 2002 yılında üretime geçmiştir. Firma yönetim ve üretim faaliyetleri, Çerkezköy’de 78.000 m2 açık alan üzerinde kurulu; 19.000 m2‘lik bir kapalı üretim ile 2.600 m2’lik Sosyal ve İdari Bölüm alanlarında gerçekleştirilmektedir.

 

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ‘nin bünyesinde bulunan; Traktör Fabrikasında; Valtra Lisansı ile Valtra ve Massey Ferguson traktörler, Hattat markası ile Hattat Traktörler ve İş makinaları üretilmektedir. Şirketin yurt içindeki tüm bölgelerde oluşturulmuş bayilik ağı üzerinden satışlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, yurtdışında da traktörlerimizin Polonya, Romanya, Bulgaristan, İrlanda, Irak ve Şili’ ye ihracatı yapılmaktadır.

 

Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş

Ülkemizin sanayi alanında ilk 500 firma sıralaması içinde giderek yükselen HEMA TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri A.Ş Otomotiv Sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayHema Endüstri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 18
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Network Uzmanı Tekirdağ Hattat Holding A.Ş.
Network UzmanıHattat Holding A.Ş.
Tercihen Üniversitelerin Elektronik, Bilgisayar veya ilgili Mühendislik bölümlerinden mezun, Alanında en az 3 yıl tecrübeli, Teknik seviyede İngilizce bilgisine sahip, Cisco, HP Switching/Routing yönetimi konularında ileri düzeyde bilgi sahibi, Fortinet, Juniper vb. utm ve firewall yönetimlerine hakim, Güvenlik konusunda bilgi sahibi, Network Monitoring uygulamaları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi, Tercihen CCNP (En az CCNA) Sertifikasına sahip olmak, VLAN ağ projeleri kurulumu ve yönetimi konularında tecrübe sahibi, Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneğine sahip, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Üretim MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Mekatronik ve/veya Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen talaşlı imalat konusunda 1-2 yıl tecrübeli, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Analitik düşünce yapısına sahip ve çözüm odaklı, Üretimin esnek çalışma şartlarına uyum sağlayabilecek, Erkek adaylarımız için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Hattat Holding bünyesinde çalışmak üzere "Üretim Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Operatörü Tekirdağ Hattat Holding
Üretim OperatörüHattat Holding
Endüstri meslek lisesi, teknik lise, çıraklık eğitim merkezi veya MYO mezunu (Motor, Metal işleri, CNC, Makine, Otomotiv, Torna,Tesviye)CNC,Torna İşleme Merkezi bilgisi, Teknik resim okuyabilen, Torna  ,Freze ve Taşlama Tezgahı kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek..
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali İşler Müdürü Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Mali İşler MüdürüHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Muhasebe alanında en az 10 yıl deneyime sahip, Ekip yönetimi konusunda deneyimli, Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip,  Vergi mevzuatı, maliyet muhasebesi cari hesaplar, risk kontrolü ve raporlamalar konusunda uzman,Tercihen SMMM Belgesine sahip, UFRS standartları konusunda bilgi ve deneyimi olan, Muhasebe-SAP uygulamaları konusunda yetkin ve ileri derecede excel bilgisi olan,Yurt dışı ve yurtiçi seyahate engeli olmayan, Tekirdağ(Çorlu-Çerkezköy) çevresinde ikamet eden/edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Bakım MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine,Mekatronik, Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen Bakım alanında en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede sözlü/ yazılı İngilizce bilen, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Müşteri Temsilcisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
İhracat Müşteri TemsilcisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Otomotiv alanında 2 yıl deneyimli, Akreditifli işlemleri ve akreditif okumayı bilen, İyi seviyede İngilizce bilen (tercih sebebi), MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Tercihen SAP kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Hema Endüstri firmamız için " İhracat Müşteri Temsilcisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Operatörü Tekirdağ Hattat Holding
Elektrik Bakım OperatörüHattat Holding
Endüstri meslek lisesi, teknik lise, çıraklık eğitim merkezi veya MYO mezunu (Motor, Metal işleri, CNC, Makine, Otomotiv, Torna,Tesviye)Elektrik Bakım konusunda tecrübeli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Sürekli İyileştirme Yöneticisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Sürekli İyileştirme YöneticisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun, Yalın üretim, 6 Sigma ve süreç iyileştirme uygulamalarında en az 5 yıl deneyimli,Tercihen 6 Sigma kara kuşak sahibi, İyi seviyede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, esnek çalışma saatlerine uyumlu, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan. Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Hema Endüstri Kalite Güvence departmanına "Sürekli İyileştirme Yöneticisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Genel BaşvuruHema Endüstri A.Ş.
Tercihen Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinden mezun, İyi seviyede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/ edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tasarım Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Tasarım MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Geometrik ölçümlendirmei toleranslandırma, tolerans analizi konusunda bilgi sahibi,3D modelleme programlarından en az birini iyi derecede kullanabilen(Tercihen Creo),İmalat ve ölçüm metotları hakkında tecrübesi olan, Teknoloji geliştirme faaliyetlerine ilgili, alternatif düşünmeye, gelişmeye ve öğrenmeye açık,Takım çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için) Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden yada edebilecek olan, Ar-Ge Müdürlüğümüze "Tasarım Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Pazarlama Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Pazarlama MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun tercihen; Makine veya Endüstri Mühendisliği mezunu,Pazarlama konusunda en az 1 yıl deneyimli, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, MS Office programları ve SAP kullanabilen, Sunum ve raporlama teknikleri konusunda bilgili ve temsil yeteneğine sahip, Prezantable ve dikdiyonu düzgün, İnsan ilişkilerinde başarılı ve takım çalışmasına yatkın, Aktif olarak araç kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek olan, Hema TRW firmamız için "Pazarlama Mühendisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Kalite MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen en az 1 yıl otomotiv sektöründe kalite deneyimli, İyi derecede sözlü/yazılı ingilizce bilen, MS Office programlarını bilen ve SAP kullanabilen, İnsan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasına yatkın, Seyahat engeli olmayan, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, "Kalite Mühendisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ressam Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Teknik RessamHema Endüstri A.Ş.
Meslek Lisesi veya Meslek Yüksekokulu mezunu, AutoCAD,Solidworks, Pro-engineer vb. çizim programlarına hakim.  Teknik Resim çizim konusunda tecrübeli, En az 1 yıl tecrübeli veya yetiştirilmek üzere, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Aktif olarak araç kullanabilen, Çerkezköy ve civarında ikamet eden ya da edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Satınalma Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Satınalma MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin tercihen Makine,Metalurji ve Malzeme ve  Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,Alanında tercihen en az 2 yıl tecrübeli, SAP ve Microsoft Office programlarını kullanabilen, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilgisine sahip, Seyahat engeli olmayan, Aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek olan, Hema Endüstri firmamız için "Satınalma Mühendisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Metod Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Metod MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik fakültesi tercihen Endüstri veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen en az 2 yıl otomotiv tecrübesi olan, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Autocad ve CREO programlarına hakim, Yalın üretim konusunda bilgi sahibi, SAP programı kullanımı konusunda deneyimli, Seyahat engeli olmayan, Askerliğini yapmış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek,  "Proses ve Metod Mühendisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yan Sanayi Geliştirme Mühendisi Tekirdağ Hattat Holding
Yan Sanayi Geliştirme MühendisiHattat Holding
Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden mezun tercihen; Makine, Metalurji ve Malzeme,Tercihen en az 1-2 yıl kalite deneyimine sahip, Kalite altyapısı olan (ISO 16949- ISO 9001) İyi seviyede sözlü/yazılı ingilizce bilen, Seyahat engeli olmayan, Aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Muhasebe Uzmanı Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Genel Muhasebe UzmanıHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Muhasebe konusunda en az 3 yıl deneyimli, Tüm muhasebe süreçlerinde çalışmış, MS Office programlarına hakim, SAP kullanabilen, Vergi iadesi, beyanname konularına hakim, Tercihen İngilizce bilen, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden, Hema Endüstri A.Ş. firmamıza "Genel Muhasebe Uzmanı" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Lojistik Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş
Lojistik MühendisiHema Endüstri A.Ş
Üniversitelerin Endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun, Otomotiv sektöründe tecrübeli,  MS Office programlarına hakim (Özellikle Excell bilgisi iyi seviyede), İyi derece sözlü/yazılı İngilizce bilen SAP programında deneyimli, Planlama, organizasyon, veri toplama, değerlendirme, problem çözme, analiz ve raporlama yeteneğine sahip,İkna kabiliyeti olan, ekip çalışmasına uyumlu, girişken, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Aktif araç kullanabilen, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek Hema Endüstri firmamıza "Lojistik Mühendisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı