Hema Endüstri A.Ş. 

Şirket Bilgileri

 

Hattat Holding 1996 yılında kurulmuş olup bünyesinde 17 şirket bulunmaktadır Holding’in Otomotiv, Enerji, Turizm ve inşaat sektöründe yatırımları vardır.

Otomotiv bölümü 11 fabrikadan oluşup Çerkezköy’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enerji bölümü Batı Karadeniz Enerji projesi adı altında Zonguldak, Amasra ve Kandilli’de Elektrik santralleri, kömür madenciliği, metan gazı, petrol ve doğalgaz üretimi yapılmaktadır.

Turizm ve inşaat yatırımlarında İstanbul’un en yüksek çelik binası olan “Diamond of Istanbul” yapılmakta olup içerisinde Deluxe Otel, A sınıfı ofis katları, Deluxe Rezidans, Birinci sınıf yerli yabancı markaları barındıran alışveriş merkezi ve 1400 kişilik konferans salonu bulunacaktır. Güzelce’de “Pearl of Istanbul” projesinde ise 500 yat kapasiteli marina, Deluxe Otel, Apart Otel ve Alışveriş merkezi yatırımı sürdürülmektedir. 

 

Hema Endüstri

İmalat teknolojisi konusunda Türkiye’nin lider firmalarından biri olan Hema Endüstri A.Ş. Otomotiv, tarım ve iş makineleri alanında çalışan ana sanayi (OEM) firmalarının sistem ve ünite ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tüm bu faaliyetler firmamızın Çerkezköy’deki 800.000 metrekarelik açık alan 150.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde yürütülmektedir. Hema Endüstri A.Ş.‘nin yıllık cirosunun %45’ini ihracat oluşturmaktadır ve yıllık cironun %6’nü araştırma geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır.

Firmanın ürünleri hidrolik pompalar, ticari araç direksiyon ve sistemleri, traktör hidrolik kaldırıcıları ve kontrol valfleri, krank milleri,otomobil fren sistemleri, hidrolik silindirler, dişliler ve transmisyon, hidrolik maden direkleri ve sistemleridir. Hema, ana sanayi firmalarına ürettiği ürünlerle ilgili olarak dizayn ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır

AR-GE faaliyetlerinde Türkiye Teknoloji Geliştirme (TTGV), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı (TİDEB)'nın desteği alınmakta ve üniversitelerle de işbirliği yapılmaktadır.

Fonksiyonel tüm işlemeler, montaj ve test operasyonları Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmekte, döküm, dövme, sac pres, hırdavat, lastik aksam gibi diğer parçalar QS 9000 prosedürüne uygun üretim yapan Türk yan sanayi firmalarından temin edilmektedir. Yüzey sertleştirme, nitrasyon, sementasyon gibi çeşitli ısıl işlem faaliyetleri ile çinko kaplama, fosfat kaplama, kataforez boya, püskürtme boya ve fırınlama gibi çeşitli işlemler Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmektedir.

 

Hema Otomotiv Sistemleri

Tesisimiz üretimine Continental TEVES, şimdiki adıyla Continental Automotive Systems lisansı altında 1995 yılında başlamıştır. Tofaş-Fiat firmasının Bursa tesislerinde üretilen Palio- Siena Weekend, Doblo modelleri ve Ford-Otosan Gölcük fabrikasında üretilen Ford Transit Connect modeli için fren sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. otomotiv sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayan öncü bir sanayi kuruluşudur. Değişik tiplerde fren sistemleri üretmesinin yanı sıra grup içi müşterisi olan Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş. için alüminyum direksiyon gövdeleri üretmektedir. Bununla birlikte debriyaj silindiri, mafsallar, traktör fren silindirleri ürün gamında yer almaktadır.   

 

Hattat Otomotiv Pazarlama

Hattat Otomotiv Pazarlama A.Ş yurtiçinde ve yurtdışında güçlü bayi ve servis ağıyla yedek parça dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

 

Hattat Tarım makinaları

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.  tarım makinalarının ve teçhizatlarının günümüz teknolojisinin gereği olan özelliklerde üretilerek müşteri talep ve beklentilerinin karşılanması amacıyla, 2002 yılında üretime geçmiştir. Firma yönetim ve üretim faaliyetleri, Çerkezköy’de 78.000 m2 açık alan üzerinde kurulu; 19.000 m2‘lik bir kapalı üretim ile 2.600 m2’lik Sosyal ve İdari Bölüm alanlarında gerçekleştirilmektedir.

 

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ‘nin bünyesinde bulunan; Traktör Fabrikasında; Valtra Lisansı ile Valtra ve Massey Ferguson traktörler, Hattat markası ile Hattat Traktörler ve İş makinaları üretilmektedir. Şirketin yurt içindeki tüm bölgelerde oluşturulmuş bayilik ağı üzerinden satışlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, yurtdışında da traktörlerimizin Polonya, Romanya, Bulgaristan, İrlanda, Irak ve Şili’ ye ihracatı yapılmaktadır.

 

Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş

Ülkemizin sanayi alanında ilk 500 firma sıralaması içinde giderek yükselen HEMA TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri A.Ş Otomotiv Sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayHema Endüstri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kesici Takım Uzmanı Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Kesici Takım UzmanıHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Meslek Yüksek okulu veya Teknik Öğretmenlik bölümünden mezun,Kesici takım bilgisine sahip, En az 1 yıl tecrübeli veya yetiştirilmek üzere, İyi seviyede İngilizce bilen, MS office programlarına ve Autocad programına hakim, Dikkatli ve iş takibini yapabilecek, Araştırmacı ve kendini geliştirmeyi seven, B sınıfı ehliyete sahip, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden, Askerliğini hizmetini tamamlamış, Hema Endüstri Dişli fabrikamıza "Kesici Takım Uzmanı" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAP Modül Uzmanı(Lojistik) Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
SAP Modül Uzmanı(Lojistik)Hema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, SAP Lojistik Modüllerinde en az 3 yıl deneyimli, Tercihen maliyet muhasebesi bilgisi olan, Tercihen SAP ABAP konusunda bilgi sahibi, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Takım çalışmasının önemine inanan, Sabırlı, olumlu düşünen ve hedef doğrultusunda hareket edebilen,Güçlü iletişim, organizasyon ve muhakeme yeteniğine sahip, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Bakım MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, Tercihen Bakım alanında en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede sözlü/ yazılı İngilizce bilen, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Tasarım MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Geometrik ölçümlendirmei toleranslandırma, tolerans analizi konusunda bilgi sahibi,3D modelleme programlarından en az birini iyi derecede kullanabilen(Tercihen Creo),İmalat ve ölçüm metotları hakkında tecrübesi olan, Teknoloji geliştirme faaliyetlerine ilgili, alternatif düşünmeye, gelişmeye ve öğrenmeye açık,Takım çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için) Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden yada edebilecek olan, Ar-Ge Müdürlüğümüze "Tasarım Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Operatörü Tekirdağ Hattat Holding
Üretim OperatörüHattat Holding
Endüstri meslek lisesi, teknik lise, çıraklık eğitim merkezi veya MYO mezunu (Motor, Metal işleri, CNC, Makine, Otomotiv, Torna,Tesviye)CNC,Torna İşleme Merkezi bilgisi, Teknik resim okuyabilen, Torna  ,Freze ve Taşlama Tezgahı kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek..
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Fiyat Analiz Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş
Fiyat Analiz MühendisiHema Endüstri A.Ş
Üniversitelerin Makine veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, Maliyet analizi konusunda en az 2-3 yıl tecrübeli, İyi derecede sözlü/yazılı ingilizce bilgisine sahip, İnsan ilişkileri iyi ve ikna kabiliyeti olan, Analitik düşünebilen, Yurtiçi/yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Çevre Mühendisi ve B Sınıfı İSG Uzmanı Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Çevre Mühendisi ve B Sınıfı İSG UzmanıHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümünden mezun, B Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı sertifikasına sahip, Çevre Görevlisi belgesine sahip, Fabrika ortamında deneyime sahip, İş sağlığı ve güvenliği ve çevre ile ilgili yasal mevzuatlara hakim, saha uygulamaları konusunda deneyimli,MS Office uygulamalarına hakim, raporlama yapabilecek, Planlama, organizasyon ve analitik düşünme yeteneği gelişmiş, ekip çalışmasına yatkın,İyi seviyede İngilizce bilgisi olan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Hema Otomotiv firmamıza "Çevre Mühendisi ve B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Üretim MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Mekatronik ve/veya Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen talaşlı imalat konusunda 1-2 yıl tecrübeli, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Analitik düşünce yapısına sahip ve çözüm odaklı, Üretimin esnek çalışma şartlarına uyum sağlayabilecek, Erkek adaylarımız için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Hattat Holding bünyesinde çalışmak üzere "Üretim Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik/Elektrik Bakım Operatörü Tekirdağ Hattat Holding
Mekanik/Elektrik Bakım OperatörüHattat Holding
Endüstri meslek lisesi, teknik lise, çıraklık eğitim merkezi veya MYO mezunu (Motor, Metal işleri, CNC, Makine, Otomotiv, Torna,Tesviye)Mekanik Bakım ve/veya Elektrik Bakım konusunda tecrübeli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Resepsiyonist İstanbul(Avr.) Hattat Holding A.Ş.
ResepsiyonistHattat Holding A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu ya da Lise mezunu, Yetiştirilmek üzere veya tercihen  en az bir yıl deneyimli,iç motivasyonu yüksek ve sonuç odaklı Güler yüzlü, prezentable ve düzgün bir diksiyona sahip,İletişim becerisi ve insan ilişkileri güçlü, Misafir memnuniyeti  ve hizmet odaklı, Problem çözme becerisi yüksek, İstanbul Avrupa yakası Maslak civarında ikamet eden,İstanbul Avrupa yakasında bulunan Hattat Holding firmamızın Ön Bürosuna "Resepsiyonist" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı