Hema Endüstri A.Ş. 

Şirket Bilgileri

 

Hattat Holding 1996 yılında kurulmuş olup bünyesinde 17 şirket bulunmaktadır Holding’in Otomotiv, Enerji, Turizm ve inşaat sektöründe yatırımları vardır.

Otomotiv bölümü 11 fabrikadan oluşup Çerkezköy’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enerji bölümü Batı Karadeniz Enerji projesi adı altında Zonguldak, Amasra ve Kandilli’de Elektrik santralleri, kömür madenciliği, metan gazı, petrol ve doğalgaz üretimi yapılmaktadır.

Turizm ve inşaat yatırımlarında İstanbul’un en yüksek çelik binası olan “Diamond of Istanbul” yapılmakta olup içerisinde Deluxe Otel, A sınıfı ofis katları, Deluxe Rezidans, Birinci sınıf yerli yabancı markaları barındıran alışveriş merkezi ve 1400 kişilik konferans salonu bulunacaktır. Güzelce’de “Pearl of Istanbul” projesinde ise 500 yat kapasiteli marina, Deluxe Otel, Apart Otel ve Alışveriş merkezi yatırımı sürdürülmektedir. 

 

Hema Endüstri

İmalat teknolojisi konusunda Türkiye’nin lider firmalarından biri olan Hema Endüstri A.Ş. Otomotiv, tarım ve iş makineleri alanında çalışan ana sanayi (OEM) firmalarının sistem ve ünite ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tüm bu faaliyetler firmamızın Çerkezköy’deki 800.000 metrekarelik açık alan 150.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde yürütülmektedir. Hema Endüstri A.Ş.‘nin yıllık cirosunun %45’ini ihracat oluşturmaktadır ve yıllık cironun %6’nü araştırma geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır.

Firmanın ürünleri hidrolik pompalar, ticari araç direksiyon ve sistemleri, traktör hidrolik kaldırıcıları ve kontrol valfleri, krank milleri,otomobil fren sistemleri, hidrolik silindirler, dişliler ve transmisyon, hidrolik maden direkleri ve sistemleridir. Hema, ana sanayi firmalarına ürettiği ürünlerle ilgili olarak dizayn ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır

AR-GE faaliyetlerinde Türkiye Teknoloji Geliştirme (TTGV), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı (TİDEB)'nın desteği alınmakta ve üniversitelerle de işbirliği yapılmaktadır.

Fonksiyonel tüm işlemeler, montaj ve test operasyonları Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmekte, döküm, dövme, sac pres, hırdavat, lastik aksam gibi diğer parçalar QS 9000 prosedürüne uygun üretim yapan Türk yan sanayi firmalarından temin edilmektedir. Yüzey sertleştirme, nitrasyon, sementasyon gibi çeşitli ısıl işlem faaliyetleri ile çinko kaplama, fosfat kaplama, kataforez boya, püskürtme boya ve fırınlama gibi çeşitli işlemler Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmektedir.

 

Hema Otomotiv Sistemleri

Tesisimiz üretimine Continental TEVES, şimdiki adıyla Continental Automotive Systems lisansı altında 1995 yılında başlamıştır. Tofaş-Fiat firmasının Bursa tesislerinde üretilen Palio- Siena Weekend, Doblo modelleri ve Ford-Otosan Gölcük fabrikasında üretilen Ford Transit Connect modeli için fren sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. otomotiv sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayan öncü bir sanayi kuruluşudur. Değişik tiplerde fren sistemleri üretmesinin yanı sıra grup içi müşterisi olan Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş. için alüminyum direksiyon gövdeleri üretmektedir. Bununla birlikte debriyaj silindiri, mafsallar, traktör fren silindirleri ürün gamında yer almaktadır.   

 

Hattat Otomotiv Pazarlama

Hattat Otomotiv Pazarlama A.Ş yurtiçinde ve yurtdışında güçlü bayi ve servis ağıyla yedek parça dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

 

Hattat Tarım makinaları

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.  tarım makinalarının ve teçhizatlarının günümüz teknolojisinin gereği olan özelliklerde üretilerek müşteri talep ve beklentilerinin karşılanması amacıyla, 2002 yılında üretime geçmiştir. Firma yönetim ve üretim faaliyetleri, Çerkezköy’de 78.000 m2 açık alan üzerinde kurulu; 19.000 m2‘lik bir kapalı üretim ile 2.600 m2’lik Sosyal ve İdari Bölüm alanlarında gerçekleştirilmektedir.

 

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ‘nin bünyesinde bulunan; Traktör Fabrikasında; Valtra Lisansı ile Valtra ve Massey Ferguson traktörler, Hattat markası ile Hattat Traktörler ve İş makinaları üretilmektedir. Şirketin yurt içindeki tüm bölgelerde oluşturulmuş bayilik ağı üzerinden satışlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, yurtdışında da traktörlerimizin Polonya, Romanya, Bulgaristan, İrlanda, Irak ve Şili’ ye ihracatı yapılmaktadır.

 

Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş

Ülkemizin sanayi alanında ilk 500 firma sıralaması içinde giderek yükselen HEMA TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri A.Ş Otomotiv Sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayHema Endüstri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Mimar İstanbul(Avr.) Hattat Holding A.Ş.
MimarHattat Holding A.Ş.
Üniversite veya meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinden mezun, En az 2 sene Ofis deneyimi olan, Autocad ‘i çok iyi derecede kullanabilen, Uygulama Projesi safhasında çalışmış, Detay projesi deneyimi olan, Tercihen modelleme, sunum, görselleştirme yapabilen (Sketch-up, 3ds Max, Photoshop)Erkek adaylar için askerliği hizmetini tamamlamış, İstanbul Maslak ofisimizde görevlendirilmek üzere "Mimar/İç Mimar" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Görsel Tasarım Uzmanı İstanbul(Avr.) Hattat Holding A.Ş.
Görsel Tasarım UzmanıHattat Holding A.Ş.
Üniversitelerin veya meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinden mezun, En az 2 sene ofis deneyimi olan Mimari Projelerde modelleme, sunum, görselleştirmede uzman, Sketch-up, 3ds Max, Phoroshop ve autocad çok iyi derecede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Maslak ofisimizde görevlendirilmek üzere "Görsel Tasarım Uzmanı" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektronik Tasarım Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Elektronik Tasarım MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik, Elektronik ya da Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden mezun,Elektronik bileşenler, devre tasarımı, PCB tasarımı ve üretimi konusunda bilgi sahibi,EMC, EMI ve çevresel testler konusunda bilgi sahibi, Analitik düşünme ve problem çözme becerisi kuvvetli, Takım çalışmasına uygun ve iletişim yeteneği güçlü, İyi derecede sözlü/yazılı ingilizce bilen, Altium Designer ya da benzer programlarda deneyim sahibi, Gömülü yazılım ve yazılım-donanım entegrasyonu konusunda bilgi sahibi,Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Ar-Ge Müdürlüğümüze "Elektronik Tasarım Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Tasarım MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Geometrik ölçümlendirmei toleranslandırma, tolerans analizi konusunda bilgi sahibi,3D modelleme programlarından en az birini iyi derecede kullanabilen(Tercihen Creo),İmalat ve ölçüm metotları hakkında tecrübesi olan, Teknoloji geliştirme faaliyetlerine ilgili, alternatif düşünmeye, gelişmeye ve öğrenmeye açık,Takım çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için) Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden yada edebilecek olan, Ar-Ge Müdürlüğümüze "Tasarım Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Sistem Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Kalite Sistem MühendisiHema Endüstri A.Ş.
- Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden mezun (Tercihen Endüstri veya Makina)- ISO 9001, ISO/TS 16949 konusunda en az 1 yıl deneyimli- APQP, PPAP, FMEA, SPC, MSA gibi konuları bilen- Tercihen ISO/TS 16949 iç denetçi sertifikası olan- Dokümantasyon konusunda aktif çalışmış- Office programlarını çok iyi bilen- İyi derecede sözlü/yazılı ingilizce bilen,- Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,- Çerkezköy  ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kesici Takım Uzmanı Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Kesici Takım UzmanıHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine ve Otomotiv Öğretmenliği veya Makine Mühendisi bölümlerinden mezun,Kesici takım bilgisine sahip, En az 1 yıl tecrübeli veya yetiştirilmek üzere, İyi seviyede İngilizce bilen, MS office programlarına ve Autocad programına hakim, Dikkatli ve iş takibini yapabilecek, Araştırmacı ve kendini geliştirmeyi seven, B sınıfı ehliyete sahip, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden, Askerliğini hizmetini tamamlamış, Hema Endüstri Dişli fabrikamıza "Kesici Takım Uzmanı" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Network Uzmanı Tekirdağ Hattat Holding A.Ş.
Network UzmanıHattat Holding A.Ş.
Tercihen Üniversitelerin Elektronik, Bilgisayar veya ilgili Mühendislik bölümlerinden mezun, Alanında en az 3 yıl tecrübeli, Teknik seviyede İngilizce bilgisine sahip, Cisco, HP Switching/Routing yönetimi konularında ileri düzeyde bilgi sahibi, Fortinet, Juniper vb. utm ve firewall yönetimlerine hakim, Güvenlik konusunda bilgi sahibi, Network Monitoring uygulamaları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi, Tercihen CCNP (En az CCNA) Sertifikasına sahip olmak, VLAN ağ projeleri kurulumu ve yönetimi konularında tecrübe sahibi, Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneğine sahip, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Genel BaşvuruHema Endüstri A.Ş.
Tercihen Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinden mezun, İyi seviyede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/ edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Proje Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Proje MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, İleri seviyede İngilizce bilen, Tercihen 1 yıl uluslararası proje deneyimine sahip, Proje alanları tercihen demiryolu, savunma sanayii ve havacılık sanayii vb. konularda olan,MS Office programlarına hakim, Girişken, araştırmayı seven ve sabırlı kişiliğe sahip, Aktif olarak araç kullanabilen, Sehayat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek,  Hema Endüstri firmamızda çalışmak üzere "Proje Mühendisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Operatörü Tekirdağ Hattat Holding
Elektrik Bakım OperatörüHattat Holding
Endüstri meslek lisesi, teknik lise, çıraklık eğitim merkezi veya MYO mezunu (Motor, Metal işleri, CNC, Makine, Otomotiv, Torna,Tesviye)Elektrik Bakım konusunda tecrübeli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Üretim MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Mekatronik ve/veya Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen talaşlı imalat konusunda 1-2 yıl tecrübeli, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Analitik düşünce yapısına sahip ve çözüm odaklı, Üretimin esnek çalışma şartlarına uyum sağlayabilecek, Erkek adaylarımız için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Hattat Holding bünyesinde çalışmak üzere "Üretim Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Operatörü Tekirdağ Hattat Holding
Üretim OperatörüHattat Holding
Endüstri meslek lisesi, teknik lise, çıraklık eğitim merkezi veya MYO mezunu (Motor, Metal işleri, CNC, Makine, Otomotiv, Torna,Tesviye)CNC,Torna İşleme Merkezi bilgisi, Teknik resim okuyabilen, Torna  ,Freze ve Taşlama Tezgahı kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek..
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Fiyat Analiz Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş
Fiyat Analiz MühendisiHema Endüstri A.Ş
Üniversitelerin Makine veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, Maliyet analizi konusunda en az 2-3 yıl tecrübeli, İyi derecede sözlü/yazılı ingilizce bilgisine sahip, İnsan ilişkileri iyi ve ikna kabiliyeti olan, Analitik düşünebilen, Yurtiçi/yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Müşteri Temsilcisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
İhracat Müşteri TemsilcisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Otomotiv alanında 2 yıl deneyimli, Akreditifli işlemleri ve akreditif okumayı bilen, İyi seviyede İngilizce bilen (tercih sebebi), MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Tercihen SAP kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Hema Endüstri firmamız için " İhracat Müşteri Temsilcisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Muhasebe Uzmanı Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Genel Muhasebe UzmanıHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Muhasebe konusunda en az 3 yıl deneyimli, Tüm muhasebe süreçlerinde çalışmış, MS Office programlarına hakim, SAP kullanabilen, Vergi iadesi, beyanname konularına hakim, Tercihen İngilizce bilen, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden, Hema Endüstri A.Ş. firmamıza "Genel Muhasebe Uzmanı" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı