Hema Endüstri A.Ş. 

Şirket Bilgileri

 

Hattat Holding 1996 yılında kurulmuş olup bünyesinde 17 şirket bulunmaktadır Holding’in Otomotiv, Enerji, Turizm ve inşaat sektöründe yatırımları vardır.

Otomotiv bölümü 11 fabrikadan oluşup Çerkezköy’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enerji bölümü Batı Karadeniz Enerji projesi adı altında Zonguldak, Amasra ve Kandilli’de Elektrik santralleri, kömür madenciliği, metan gazı, petrol ve doğalgaz üretimi yapılmaktadır.

Turizm ve inşaat yatırımlarında İstanbul’un en yüksek çelik binası olan “Diamond of Istanbul” yapılmakta olup içerisinde Deluxe Otel, A sınıfı ofis katları, Deluxe Rezidans, Birinci sınıf yerli yabancı markaları barındıran alışveriş merkezi ve 1400 kişilik konferans salonu bulunacaktır. Güzelce’de “Pearl of Istanbul” projesinde ise 500 yat kapasiteli marina, Deluxe Otel, Apart Otel ve Alışveriş merkezi yatırımı sürdürülmektedir. 

 

Hema Endüstri

İmalat teknolojisi konusunda Türkiye’nin lider firmalarından biri olan Hema Endüstri A.Ş. Otomotiv, tarım ve iş makineleri alanında çalışan ana sanayi (OEM) firmalarının sistem ve ünite ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tüm bu faaliyetler firmamızın Çerkezköy’deki 800.000 metrekarelik açık alan 150.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde yürütülmektedir. Hema Endüstri A.Ş.‘nin yıllık cirosunun %45’ini ihracat oluşturmaktadır ve yıllık cironun %6’nü araştırma geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır.

Firmanın ürünleri hidrolik pompalar, ticari araç direksiyon ve sistemleri, traktör hidrolik kaldırıcıları ve kontrol valfleri, krank milleri,otomobil fren sistemleri, hidrolik silindirler, dişliler ve transmisyon, hidrolik maden direkleri ve sistemleridir. Hema, ana sanayi firmalarına ürettiği ürünlerle ilgili olarak dizayn ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır

AR-GE faaliyetlerinde Türkiye Teknoloji Geliştirme (TTGV), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı (TİDEB)'nın desteği alınmakta ve üniversitelerle de işbirliği yapılmaktadır.

Fonksiyonel tüm işlemeler, montaj ve test operasyonları Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmekte, döküm, dövme, sac pres, hırdavat, lastik aksam gibi diğer parçalar QS 9000 prosedürüne uygun üretim yapan Türk yan sanayi firmalarından temin edilmektedir. Yüzey sertleştirme, nitrasyon, sementasyon gibi çeşitli ısıl işlem faaliyetleri ile çinko kaplama, fosfat kaplama, kataforez boya, püskürtme boya ve fırınlama gibi çeşitli işlemler Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmektedir.

 

Hema Otomotiv Sistemleri

Tesisimiz üretimine Continental TEVES, şimdiki adıyla Continental Automotive Systems lisansı altında 1995 yılında başlamıştır. Tofaş-Fiat firmasının Bursa tesislerinde üretilen Palio- Siena Weekend, Doblo modelleri ve Ford-Otosan Gölcük fabrikasında üretilen Ford Transit Connect modeli için fren sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. otomotiv sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayan öncü bir sanayi kuruluşudur. Değişik tiplerde fren sistemleri üretmesinin yanı sıra grup içi müşterisi olan Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş. için alüminyum direksiyon gövdeleri üretmektedir. Bununla birlikte debriyaj silindiri, mafsallar, traktör fren silindirleri ürün gamında yer almaktadır.   

 

Hattat Otomotiv Pazarlama

Hattat Otomotiv Pazarlama A.Ş yurtiçinde ve yurtdışında güçlü bayi ve servis ağıyla yedek parça dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

 

Hattat Tarım makinaları

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.  tarım makinalarının ve teçhizatlarının günümüz teknolojisinin gereği olan özelliklerde üretilerek müşteri talep ve beklentilerinin karşılanması amacıyla, 2002 yılında üretime geçmiştir. Firma yönetim ve üretim faaliyetleri, Çerkezköy’de 78.000 m2 açık alan üzerinde kurulu; 19.000 m2‘lik bir kapalı üretim ile 2.600 m2’lik Sosyal ve İdari Bölüm alanlarında gerçekleştirilmektedir.

 

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ‘nin bünyesinde bulunan; Traktör Fabrikasında; Valtra Lisansı ile Valtra ve Massey Ferguson traktörler, Hattat markası ile Hattat Traktörler ve İş makinaları üretilmektedir. Şirketin yurt içindeki tüm bölgelerde oluşturulmuş bayilik ağı üzerinden satışlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, yurtdışında da traktörlerimizin Polonya, Romanya, Bulgaristan, İrlanda, Irak ve Şili’ ye ihracatı yapılmaktadır.

 

Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş

Ülkemizin sanayi alanında ilk 500 firma sıralaması içinde giderek yükselen HEMA TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri A.Ş Otomotiv Sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayHema Endüstri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bordro Uzmanı Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Bordro UzmanıHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin İşletme,İktisat,Çalışma Ekonomisi veya ilgili bölümlerinden mezun,Personel özlük işleri, bordrolama, puantaj ve ücret tahakkuku konularında en az 5 yıl deneyimli,Üretim sektöründe deneyimli, Sigorta mevzuatı ve İş kanununa hakim, SAP HR Modülünü iyi derecede kullanabilen, MS Office Uygulamalarına hakim, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Kalite Güvence MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun, Office programlarına hakim, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek, Malzeme Laboratuvarı ve Kontaminasyon Analiz Laboratuvarı için Kalite Güvence Mühendisi arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Garson (AMASRA) Bartın Hattat Enerji ve Maden A.Ş.
Garson (AMASRA)Hattat Enerji ve Maden A.Ş.
Lise Mezunu (Tercihen Turizm Okulları) Tercihen konusunda deneyimli, İletişim becerileri gelişmiş, Prezantabl, Vardiyalı çalışabilecek, Amasra ve civarında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnsan Kaynakları Şefi - Amasra Bartın Hema Endüstri A.Ş.
İnsan Kaynakları Şefi - AmasraHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen maden sektöründe, şirket hedefleri doğrultusunda İnsan Kaynakları süreçlerinin uygulanması ve geliştirilmesi konularında en az 5 yıl tecrübeli,Bordro konusunda deneyimli Sendikal süreçlere hakim, İyi seviyede yazılı ve sözlü ingilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, esnek çalışma saatlerine uyumlu, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış Amasra ve çevresinde ikamet edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Kalite MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin tercihen Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, En az 2-3 yıl otomotiv sektöründe kalite deneyimli, İyi derecede sözlü/yazılı ingilizce bilen, Seyahat engeli olmayan, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek, Krank ve Motor Üniteleri fabrikamıza Kalite Mühendisi arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Resepsiyonist (AMASRA) Bartın Hattat Enerji ve Maden A.Ş.
Resepsiyonist (AMASRA)Hattat Enerji ve Maden A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu yada Lise mezunu(Turizm), Tercihen en az 1 yıl deneyimli, Dış görünüşüne önem veren, Prezantabl, Güler yüzlü, Vardiyalı çalışabilecek, Amasra ve çevresinde ikamet eden Resepsiyonist aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Accounting Responsible Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş
Accounting ResponsibleHema Endüstri A.Ş
·         Bachelor’s degree (MA/MBA preferred) in Business, Management, or Finance.·         5 years of working experience in position of Accouting Executive.·         Outstanding practical knowledge and hands-on experience in Generally Accepted Accounting Principles (GAAP) and International Financial Reporting Standards (IFRS) is a prerequisite.·         Awareness about the importance of reporting on financial procedures and accounting principles, with creating financial statements, general financial process functions, the week/month-end/year-end close progress.·         Effective experience in financial management, including knowledge upon compliance, budget and accounting principles, practices, standards, laws and regulations.·         Advanced computer skills on MS Office, accounting software and databases.·         Ability to manipulate large amounts of data with high attention to detail and accuracy.·         Demonstrated resourcefulness in setting priorities.·         Fluency in English - both verbal and written. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Lojistik Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş
Lojistik MühendisiHema Endüstri A.Ş
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun,Otomotiv sektöründe tecrübeli, MS Office programlarına hakim (Özellikle Excell bilgisi iyi seviyede),SAP programında deneyimli,Planlama, organizasyon, veri toplama, değerlendirme, problem çözme, analiz ve raporlama yeteneğine sahip,İkna kabiliyeti olan, ekip çalışmasına uyumlu, girişken,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,Aktif araç kullanabilen,Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek olan Lojistik Mühendisi arayışındayız. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı