Hema Endüstri A.Ş. 

Şirket Bilgileri

 

Hattat Holding 1996 yılında kurulmuş olup bünyesinde 17 şirket bulunmaktadır Holding’in Otomotiv, Enerji, Turizm ve inşaat sektöründe yatırımları vardır.

Otomotiv bölümü 11 fabrikadan oluşup Çerkezköy’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enerji bölümü Batı Karadeniz Enerji projesi adı altında Zonguldak, Amasra ve Kandilli’de Elektrik santralleri, kömür madenciliği, metan gazı, petrol ve doğalgaz üretimi yapılmaktadır.

Turizm ve inşaat yatırımlarında İstanbul’un en yüksek çelik binası olan “Diamond of Istanbul” yapılmakta olup içerisinde Deluxe Otel, A sınıfı ofis katları, Deluxe Rezidans, Birinci sınıf yerli yabancı markaları barındıran alışveriş merkezi ve 1400 kişilik konferans salonu bulunacaktır. Güzelce’de “Pearl of Istanbul” projesinde ise 500 yat kapasiteli marina, Deluxe Otel, Apart Otel ve Alışveriş merkezi yatırımı sürdürülmektedir. 

 

Hema Endüstri

İmalat teknolojisi konusunda Türkiye’nin lider firmalarından biri olan Hema Endüstri A.Ş. Otomotiv, tarım ve iş makineleri alanında çalışan ana sanayi (OEM) firmalarının sistem ve ünite ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tüm bu faaliyetler firmamızın Çerkezköy’deki 800.000 metrekarelik açık alan 150.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde yürütülmektedir. Hema Endüstri A.Ş.‘nin yıllık cirosunun %45’ini ihracat oluşturmaktadır ve yıllık cironun %6’nü araştırma geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır.

Firmanın ürünleri hidrolik pompalar, ticari araç direksiyon ve sistemleri, traktör hidrolik kaldırıcıları ve kontrol valfleri, krank milleri,otomobil fren sistemleri, hidrolik silindirler, dişliler ve transmisyon, hidrolik maden direkleri ve sistemleridir. Hema, ana sanayi firmalarına ürettiği ürünlerle ilgili olarak dizayn ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır

AR-GE faaliyetlerinde Türkiye Teknoloji Geliştirme (TTGV), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı (TİDEB)'nın desteği alınmakta ve üniversitelerle de işbirliği yapılmaktadır.

Fonksiyonel tüm işlemeler, montaj ve test operasyonları Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmekte, döküm, dövme, sac pres, hırdavat, lastik aksam gibi diğer parçalar QS 9000 prosedürüne uygun üretim yapan Türk yan sanayi firmalarından temin edilmektedir. Yüzey sertleştirme, nitrasyon, sementasyon gibi çeşitli ısıl işlem faaliyetleri ile çinko kaplama, fosfat kaplama, kataforez boya, püskürtme boya ve fırınlama gibi çeşitli işlemler Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmektedir.

 

Hema Otomotiv Sistemleri

Tesisimiz üretimine Continental TEVES, şimdiki adıyla Continental Automotive Systems lisansı altında 1995 yılında başlamıştır. Tofaş-Fiat firmasının Bursa tesislerinde üretilen Palio- Siena Weekend, Doblo modelleri ve Ford-Otosan Gölcük fabrikasında üretilen Ford Transit Connect modeli için fren sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. otomotiv sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayan öncü bir sanayi kuruluşudur. Değişik tiplerde fren sistemleri üretmesinin yanı sıra grup içi müşterisi olan Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş. için alüminyum direksiyon gövdeleri üretmektedir. Bununla birlikte debriyaj silindiri, mafsallar, traktör fren silindirleri ürün gamında yer almaktadır.   

 

Hattat Otomotiv Pazarlama

Hattat Otomotiv Pazarlama A.Ş yurtiçinde ve yurtdışında güçlü bayi ve servis ağıyla yedek parça dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

 

Hattat Tarım makinaları

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.  tarım makinalarının ve teçhizatlarının günümüz teknolojisinin gereği olan özelliklerde üretilerek müşteri talep ve beklentilerinin karşılanması amacıyla, 2002 yılında üretime geçmiştir. Firma yönetim ve üretim faaliyetleri, Çerkezköy’de 78.000 m2 açık alan üzerinde kurulu; 19.000 m2‘lik bir kapalı üretim ile 2.600 m2’lik Sosyal ve İdari Bölüm alanlarında gerçekleştirilmektedir.

 

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ‘nin bünyesinde bulunan; Traktör Fabrikasında; Valtra Lisansı ile Valtra ve Massey Ferguson traktörler, Hattat markası ile Hattat Traktörler ve İş makinaları üretilmektedir. Şirketin yurt içindeki tüm bölgelerde oluşturulmuş bayilik ağı üzerinden satışlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, yurtdışında da traktörlerimizin Polonya, Romanya, Bulgaristan, İrlanda, Irak ve Şili’ ye ihracatı yapılmaktadır.

 

Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş

Ülkemizin sanayi alanında ilk 500 firma sıralaması içinde giderek yükselen HEMA TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri A.Ş Otomotiv Sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayHema Endüstri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Genel Başvuru Tekirdağ Hattat Holding A.Ş.
Genel BaşvuruHattat Holding A.Ş.
En az lise mezunu, Birimlerimizde vardiyalı çalışabilecek, Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden(Çerkezköy,Kapaklı, Saray, Çorlu, Ergene)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknik Ressam Tekirdağ Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş.
Teknik RessamHema Otomotiv Sistemleri A.Ş.
Meslek Lisesi veya Meslek Yüksekokulu mezunu, AutoCAD,Solidworks, Pro-engineer vb. çizim programlarına hakim. Teknik Resim çizim konusunda tecrübeli, En az 1 yıl tecrübeli veya yetiştirilmek üzere, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Aktif olarak araç kullanabilen, Çerkezköy ve civarında ikamet eden ya da edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Fiyat Analiz Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş
Fiyat Analiz MühendisiHema Endüstri A.Ş
Üniversitelerin Makine ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, Konusunda en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede sözlü/yazılı ingilizce bilgisine sahip, İnsan ilişkileri iyi ve ikna kabiliyeti olan, Analitik düşünebilen, Yurtiçi/yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Pazarlama Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Pazarlama MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun tercihen; Makine veya Endüstri Mühendisliği mezunu,Pazarlama konusunda en az 2 yıl deneyimli, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, MS Office programları ve SAP kullanabilen, Sunum ve raporlama teknikleri konusunda bilgili ve temsil yeteneğine sahip, Prezantable ve dikdiyonu düzgün, İnsan ilişkilerinde başarılı ve takım çalışmasına yatkın, Aktif olarak araç kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek olan, Şirketimizin Çerkezköy/Tekirdağ’daki Fabrikasında Pazarlama Bölümünde ( Batı Avrupa, Kuzey/Güney Amerika) "Pazarlama Mühendisi" olarak çalışacak çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Forklift Operatörü Tekirdağ Hattat Holding
Forklift OperatörüHattat Holding
En az lise tercihen meslek lisesi mezunu,  Forklift ehliyeti olan, Reach Truck forklift kullanımında en az 2 yıl deneyimi olan, SAP depo hareketlerini kullanabilen,  Askerlik hizmetini yerine getirmiş, Takım çalışmasına uyum sağlayabilecek, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden,  Hattat Traktör şirketimizde görevlendirilmek üzere forklift operatörleri aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Mühendisi ( Havacılık) Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Tasarım Mühendisi ( Havacılık)Hema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, Mekanik tasarım ve malzeme mekaniği konularında teorik altyapıya sahip, İyi derecede sözlü/ yazılı İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın,iletişim becerisi gelişmiş,sonuç ve çözüm odaklı çalışabilen,Havacılık konusunda en az 1 yıl deneyimli, Tercihen ANSYS, CFD ve 1D simulasyon programlarını kullanabilen, Bir CAD programı konusunda tecrübeli ( Tercihen Creo), Tercihen Geometrik ölçümlendirmei toleranslandırma, tolerans analizi konusunda bilgi sahibi,Tercihen imalat ve ölçüm metodları hakkında tecrübeli, Askerlik görevini tamamlamış(Erkek adaylar için) Aktif olarak araç kullanabilen, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden yada edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı