Hema Endüstri A.Ş. 

Şirket Bilgileri

 

Hattat Holding 1996 yılında kurulmuş olup bünyesinde 17 şirket bulunmaktadır Holding’in Otomotiv, Enerji, Turizm ve inşaat sektöründe yatırımları vardır.

Otomotiv bölümü 11 fabrikadan oluşup Çerkezköy’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enerji bölümü Batı Karadeniz Enerji projesi adı altında Zonguldak, Amasra ve Kandilli’de Elektrik santralleri, kömür madenciliği, metan gazı, petrol ve doğalgaz üretimi yapılmaktadır.

Turizm ve inşaat yatırımlarında İstanbul’un en yüksek çelik binası olan “Diamond of Istanbul” yapılmakta olup içerisinde Deluxe Otel, A sınıfı ofis katları, Deluxe Rezidans, Birinci sınıf yerli yabancı markaları barındıran alışveriş merkezi ve 1400 kişilik konferans salonu bulunacaktır. Güzelce’de “Pearl of Istanbul” projesinde ise 500 yat kapasiteli marina, Deluxe Otel, Apart Otel ve Alışveriş merkezi yatırımı sürdürülmektedir. 

 

Hema Endüstri

İmalat teknolojisi konusunda Türkiye’nin lider firmalarından biri olan Hema Endüstri A.Ş. Otomotiv, tarım ve iş makineleri alanında çalışan ana sanayi (OEM) firmalarının sistem ve ünite ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tüm bu faaliyetler firmamızın Çerkezköy’deki 800.000 metrekarelik açık alan 150.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde yürütülmektedir. Hema Endüstri A.Ş.‘nin yıllık cirosunun %45’ini ihracat oluşturmaktadır ve yıllık cironun %6’nü araştırma geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır.

Firmanın ürünleri hidrolik pompalar, ticari araç direksiyon ve sistemleri, traktör hidrolik kaldırıcıları ve kontrol valfleri, krank milleri,otomobil fren sistemleri, hidrolik silindirler, dişliler ve transmisyon, hidrolik maden direkleri ve sistemleridir. Hema, ana sanayi firmalarına ürettiği ürünlerle ilgili olarak dizayn ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır

AR-GE faaliyetlerinde Türkiye Teknoloji Geliştirme (TTGV), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı (TİDEB)'nın desteği alınmakta ve üniversitelerle de işbirliği yapılmaktadır.

Fonksiyonel tüm işlemeler, montaj ve test operasyonları Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmekte, döküm, dövme, sac pres, hırdavat, lastik aksam gibi diğer parçalar QS 9000 prosedürüne uygun üretim yapan Türk yan sanayi firmalarından temin edilmektedir. Yüzey sertleştirme, nitrasyon, sementasyon gibi çeşitli ısıl işlem faaliyetleri ile çinko kaplama, fosfat kaplama, kataforez boya, püskürtme boya ve fırınlama gibi çeşitli işlemler Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmektedir.

 

Hema Otomotiv Sistemleri

Tesisimiz üretimine Continental TEVES, şimdiki adıyla Continental Automotive Systems lisansı altında 1995 yılında başlamıştır. Tofaş-Fiat firmasının Bursa tesislerinde üretilen Palio- Siena Weekend, Doblo modelleri ve Ford-Otosan Gölcük fabrikasında üretilen Ford Transit Connect modeli için fren sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. otomotiv sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayan öncü bir sanayi kuruluşudur. Değişik tiplerde fren sistemleri üretmesinin yanı sıra grup içi müşterisi olan Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş. için alüminyum direksiyon gövdeleri üretmektedir. Bununla birlikte debriyaj silindiri, mafsallar, traktör fren silindirleri ürün gamında yer almaktadır.   

 

Hattat Otomotiv Pazarlama

Hattat Otomotiv Pazarlama A.Ş yurtiçinde ve yurtdışında güçlü bayi ve servis ağıyla yedek parça dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

 

Hattat Tarım makinaları

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.  tarım makinalarının ve teçhizatlarının günümüz teknolojisinin gereği olan özelliklerde üretilerek müşteri talep ve beklentilerinin karşılanması amacıyla, 2002 yılında üretime geçmiştir. Firma yönetim ve üretim faaliyetleri, Çerkezköy’de 78.000 m2 açık alan üzerinde kurulu; 19.000 m2‘lik bir kapalı üretim ile 2.600 m2’lik Sosyal ve İdari Bölüm alanlarında gerçekleştirilmektedir.

 

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ‘nin bünyesinde bulunan; Traktör Fabrikasında; Valtra Lisansı ile Valtra ve Massey Ferguson traktörler, Hattat markası ile Hattat Traktörler ve İş makinaları üretilmektedir. Şirketin yurt içindeki tüm bölgelerde oluşturulmuş bayilik ağı üzerinden satışlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, yurtdışında da traktörlerimizin Polonya, Romanya, Bulgaristan, İrlanda, Irak ve Şili’ ye ihracatı yapılmaktadır.

 

Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş

Ülkemizin sanayi alanında ilk 500 firma sıralaması içinde giderek yükselen HEMA TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri A.Ş Otomotiv Sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayHema Endüstri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Üretim Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Üretim MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun,Tercihen talaşlı imalat konusunda tecrübeli,İyi derecede İngilizce bilen,Üretimin esnek çalışma şartlarına uyum sağlayabilecek,Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden "Üretim Mühendisi" aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Çevre ve İş Güvenliği Uzmanı Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş
Çevre ve İş Güvenliği UzmanıHema Endüstri A.Ş
Üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümünden mezun, İş sağlığı ve iş güvenliği mevzuatlarına hakim, B sınıfı iş güvenliği sertifikası olan, İyi derecede ingilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden /edebilecek                                   
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAP Finansal Süreçler Uzmanı İstanbul(Avr.) Hattat Holding
SAP Finansal Süreçler UzmanıHattat Holding
  SAP FI, CO modüllerine iyi derecede  hakim,   En az 5 yıl SAP projelerinde FI-CO modüllerinde görev almış,   SAP ERP’ nin tüm finansal modülleri ile ilgili bilgi sahibi,   SAP CO-PA Modül uyarlama bilgi ve tecrübesine sahip,    Dokümantasyona önem veren,    Ekip çalışmasını benimsemiş,   Sorumluluk sahibi,    Zaman yönetimi ve iş planlama becerisine sahip,   Sigara kullanmayan,   Seyahat engeli bulunmayan,    Erkek adaylar için askerlik hizmetini yerine getirmiş,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yan Sanayi Geliştirme Müdürü Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Yan Sanayi Geliştirme MüdürüHema Endüstri A.Ş.
- Üniversitelerin Makine, Metalurji ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,- En az 9-10 yıl otomotiv tecrübeli,- Kalite altyapısı olan (ISO 16949- ISO 9001- APQP - PPAP )- İyi seviyede ingilizce bilen,- Seyahat engeli olmayan,- Askerlik görevini tamamlamış,- Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 9 yıl tecrübe İlan Detayı
Özel Kalem Müdürü / Yönetim Kurulu Başkan Asistanı İstanbul(Avr.) Hattat Holding A.Ş.
Özel Kalem Müdürü / Yönetim Kurulu Başkan AsistanıHattat Holding A.Ş.
OTOMOTİV, ENERJİ, SAVUNMA SANAYİİ SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN MASLAK’TAKİ HOLDİNGİMİZDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ, YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI, ARAYIŞIMIZ BULUNMAKTADIR. ·         En az Lisans düzeyinde mezun olmak,·         Alanında en az 8 yıl tecrübeye sahip olmak,·         İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak,·         İleri derecede MS Office programlarını kullanabilmek,·         Seyahat engeli bulunmamak,·         Askerlik görevini yerine getirmiş olmak,·         İleri düzeyde temsil, organizasyon, iletişim ve sunum becerisine sahip olmak.·         Genç, dinamik, prezentabl,·         Oto sürücü ehliyeti olmak·         Sigara kullanmamak, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
YÖNETİM KURULU ASİSTANI İstanbul(Avr.) Hattat Holding A.Ş.
YÖNETİM KURULU ASİSTANIHattat Holding A.Ş.
HOLDİNG MERKEZİMİZDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE, YÖNETİM KURULU  BAŞKANINA BAĞLI ÇALIŞACAKYÖNETİM KURULU ASİSTANIARIYORUZ. ÜNİVERSİTELERİN İLGİLİ BÖLÜMLERİNDEN MEZUN, İYİ DERECEDE İNGİLİZCE BİLEN, İLETİŞİM VE YÖNETİM BECERİLERİ GELİŞMİŞ, BENZER POZİSYONDA EN AZ 5 YIL DENEYİMLİ, PLANLAMA VE ORGANİZASYON YETENEĞİ GELİŞMİŞ, YURTİÇİ VE YURT DIŞI SEYAHAT ENGELİ OLMAYAN İŞ TAKİBİ KONUSUNDA TİTİZ, SİGARA KULLANMAYAN 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
AR-GE Elektronik\Mekatronik Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
AR-GE Elektronik\Mekatronik MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik\Elektronik\Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Mekatronik Mühendisliği bölümleri lisans, yüksek lisans veya doktora mezunu,Gömülü donanım ve yazılım tasarımı konularına ilgi duyan (tercihen 1-3 yıl gömülü yazılım\donanım tasarım tecrübesine sahip)C\C++ programlama becerileri ve nesneye dayalı programlama konusuna hakim,Tercihen RTOS içeren platformlarda yazılım tasarımı ve kontrol teorisi\yöntemleri konularında bilgi sahibi,Dinamik bir çalışma ortamında projeye bağlılıkla işini yürütebilecek,Kendini geliştirmeye açık, öğrenmeye hevesli,Yenilikçi projelerimizde aktif görev alabilecek,Esnek çalışma saatlerine, yoğun çalışma ortamına ve ekip çalışmasına uyum sağlayabilen,Etkin yazılı ve sözlü iletişim becerisine sahip,İyi derecede İngilizce bilen,Tercihen Matlab\Simulink programları ve otomatik kod dönüşümü hakkında uygulama geliştirmiş ya da bilgi sahibi,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek olan "AR-GE Elektronik\Mekatronik Mühendisi" aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
RESEPSİYONİST Bartın Hattat Enerji ve Maden A.Ş.
RESEPSİYONİSTHattat Enerji ve Maden A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu yada Lise mezunu,(Turizm) Yetiştirilmek üzere, Dış görünüşüne önem veren, Güler yüzlü, 2 vardiya çalışabilecek, Bayan, Amasra ve çevresinde ikamet edenRESEPSİYONİST aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yan Sanayi Geliştirme Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Yan Sanayi Geliştirme MühendisiHema Endüstri A.Ş.
- Üniversitelerin Makine, Metalurji ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,- En az 1-2 yıl otomotiv tecrübeli,- Kalite altyapısı olan (ISO 16949- ISO 9001- APQP - PPAP )- İyi seviyede ingilizce bilen,- Seyahat engeli olmayan,- Askerlik görevini tamamlamış,- Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı