Hema Endüstri A.Ş. 

Şirket Bilgileri

 

Hattat Holding 1996 yılında kurulmuş olup bünyesinde 17 şirket bulunmaktadır Holding’in Otomotiv, Enerji, Turizm ve inşaat sektöründe yatırımları vardır.

Otomotiv bölümü 11 fabrikadan oluşup Çerkezköy’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enerji bölümü Batı Karadeniz Enerji projesi adı altında Zonguldak, Amasra ve Kandilli’de Elektrik santralleri, kömür madenciliği, metan gazı, petrol ve doğalgaz üretimi yapılmaktadır.

Turizm ve inşaat yatırımlarında İstanbul’un en yüksek çelik binası olan “Diamond of Istanbul” yapılmakta olup içerisinde Deluxe Otel, A sınıfı ofis katları, Deluxe Rezidans, Birinci sınıf yerli yabancı markaları barındıran alışveriş merkezi ve 1400 kişilik konferans salonu bulunacaktır. Güzelce’de “Pearl of Istanbul” projesinde ise 500 yat kapasiteli marina, Deluxe Otel, Apart Otel ve Alışveriş merkezi yatırımı sürdürülmektedir. 

 

Hema Endüstri

İmalat teknolojisi konusunda Türkiye’nin lider firmalarından biri olan Hema Endüstri A.Ş. Otomotiv, tarım ve iş makineleri alanında çalışan ana sanayi (OEM) firmalarının sistem ve ünite ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tüm bu faaliyetler firmamızın Çerkezköy’deki 800.000 metrekarelik açık alan 150.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde yürütülmektedir. Hema Endüstri A.Ş.‘nin yıllık cirosunun %45’ini ihracat oluşturmaktadır ve yıllık cironun %6’nü araştırma geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır.

Firmanın ürünleri hidrolik pompalar, ticari araç direksiyon ve sistemleri, traktör hidrolik kaldırıcıları ve kontrol valfleri, krank milleri,otomobil fren sistemleri, hidrolik silindirler, dişliler ve transmisyon, hidrolik maden direkleri ve sistemleridir. Hema, ana sanayi firmalarına ürettiği ürünlerle ilgili olarak dizayn ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır

AR-GE faaliyetlerinde Türkiye Teknoloji Geliştirme (TTGV), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı (TİDEB)'nın desteği alınmakta ve üniversitelerle de işbirliği yapılmaktadır.

Fonksiyonel tüm işlemeler, montaj ve test operasyonları Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmekte, döküm, dövme, sac pres, hırdavat, lastik aksam gibi diğer parçalar QS 9000 prosedürüne uygun üretim yapan Türk yan sanayi firmalarından temin edilmektedir. Yüzey sertleştirme, nitrasyon, sementasyon gibi çeşitli ısıl işlem faaliyetleri ile çinko kaplama, fosfat kaplama, kataforez boya, püskürtme boya ve fırınlama gibi çeşitli işlemler Hema tesisleri içinde gerçekleştirilmektedir.

 

Hema Otomotiv Sistemleri

Tesisimiz üretimine Continental TEVES, şimdiki adıyla Continental Automotive Systems lisansı altında 1995 yılında başlamıştır. Tofaş-Fiat firmasının Bursa tesislerinde üretilen Palio- Siena Weekend, Doblo modelleri ve Ford-Otosan Gölcük fabrikasında üretilen Ford Transit Connect modeli için fren sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. otomotiv sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayan öncü bir sanayi kuruluşudur. Değişik tiplerde fren sistemleri üretmesinin yanı sıra grup içi müşterisi olan Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş. için alüminyum direksiyon gövdeleri üretmektedir. Bununla birlikte debriyaj silindiri, mafsallar, traktör fren silindirleri ürün gamında yer almaktadır.   

 

Hattat Otomotiv Pazarlama

Hattat Otomotiv Pazarlama A.Ş yurtiçinde ve yurtdışında güçlü bayi ve servis ağıyla yedek parça dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

 

Hattat Tarım makinaları

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.  tarım makinalarının ve teçhizatlarının günümüz teknolojisinin gereği olan özelliklerde üretilerek müşteri talep ve beklentilerinin karşılanması amacıyla, 2002 yılında üretime geçmiştir. Firma yönetim ve üretim faaliyetleri, Çerkezköy’de 78.000 m2 açık alan üzerinde kurulu; 19.000 m2‘lik bir kapalı üretim ile 2.600 m2’lik Sosyal ve İdari Bölüm alanlarında gerçekleştirilmektedir.

 

Hattat Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ‘nin bünyesinde bulunan; Traktör Fabrikasında; Valtra Lisansı ile Valtra ve Massey Ferguson traktörler, Hattat markası ile Hattat Traktörler ve İş makinaları üretilmektedir. Şirketin yurt içindeki tüm bölgelerde oluşturulmuş bayilik ağı üzerinden satışlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, yurtdışında da traktörlerimizin Polonya, Romanya, Bulgaristan, İrlanda, Irak ve Şili’ ye ihracatı yapılmaktadır.

 

Hema TRW Direksiyon Sistemleri A.Ş

Ülkemizin sanayi alanında ilk 500 firma sıralaması içinde giderek yükselen HEMA TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri A.Ş Otomotiv Sanayi dallarında kullanılan ekipman ihtiyaçlarını karşılayHema Endüstri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Mali İşler Müdürü Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Mali İşler MüdürüHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Muhasebe alanında en az 10 yıl deneyime sahip, Ekip yönetimi konusunda deneyimli, Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Vergi mevzuatı, maliyet muhasebesi cari hesaplar, risk kontrolü ve raporlamalar konusunda uzman,Tercihen SMMM Belgesine sahip, UFRS standartları konusunda bilgi ve deneyimi olan,Muhasebe-SAP uygulamaları konusunda yetkin ve ileri derecede excel bilgisi olan,Yurt dışı ve yurtiçi seyahate engeli olmayan, Tekirdağ(Çorlu-Çerkezköy) çevresinde ikamet eden/edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Metod Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Metod MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik fakültesi tercihen Endüstri veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen en az 2 yıl otomotiv tecrübesi olan, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Autocad ve CREO programlarına hakim, Yalın üretim konusunda bilgi sahibi, SAP programı kullanımı konusunda deneyimli, Seyahat engeli olmayan, Askerliğini yapmış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek,  "Proses ve Metod Mühendisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje ve Metod Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Proje ve Metod MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik fakültesi tercihen Metalurji ve Malzeme ve/veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,En az 3 yıl proje ekibinde ve/veya yönetiminde bulunmuş, Alüminyum döküm prosesi ve kalıp analiz süreçlerine hakim, Yalın üretim ve istatistiksel analiz metodlarına hakim, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Teknik Resim okuyabilen, Aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış (Erkek adaylar için), Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek,  "Proses ve Metod Mühendisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Sistem Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Kalite Sistem MühendisiHema Endüstri A.Ş.
- Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden mezun (Tercihen Endüstri veya Makina)- ISO 9001, ISO/TS 16949 konusunda en az 1 yıl deneyimli- APQP, PPAP, FMEA, SPC, MSA gibi konuları bilen- Tercihen ISO/TS 16949 iç denetçi sertifikası olan- Dokümantasyon konusunda aktif çalışmış- Office programlarını çok iyi bilen- İyi derecede sözlü/yazılı ingilizce bilen,- Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,- Çerkezköy  ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Operatör Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
OperatörHema Endüstri A.Ş.
Endüstri meslek lisesi, teknik lise, çıraklık eğitim merkezi veya MYO mezunu (Motor, Metal işleri, CNC, Makine, Otomotiv, Torna,Tesviye)CNC,Torna İşleme Merkezi bilgisi, Teknik resim okuyabilen, Torna  ,Freze ve Taşlama Tezgahı kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden/edebilecek. Endüstri Mühendisliği Müdürlüğü Takım Aparat Atölyesinde Çalışmak Üzere " Operatör" Çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Tasarım MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Geometrik ölçümlendirmei toleranslandırma, tolerans analizi konusunda bilgi sahibi,3D modelleme programlarından en az birini iyi derecede kullanabilen(Tercihen Creo),İmalat ve ölçüm metotları hakkında tecrübesi olan, Teknoloji geliştirme faaliyetlerine ilgili, alternatif düşünmeye, gelişmeye ve öğrenmeye açık,Takım çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için) Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden yada edebilecek olan, Ar-Ge Müdürlüğümüze "Tasarım Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Lojistik Modüller Uzmanı İstanbul(Avr.) Hattat Holding A.Ş.
SAP Lojistik Modüller UzmanıHattat Holding A.Ş.
Üniversitelerin tercihen İşletme, Endüstri, Fizik, Bilgisayar Mühendisliği veya İlgili bölümlerinden mezun olan,SAP SD, PP, MM, QM, modüllerinde uygulama ve uyarlama bilgisine sahip, bu alanda en az 2 yıl tecrübeli,İç müşteri memnuniyetinin önemini bilen ve benimsemiş olan, Analitik düşünme, sorun çözme ve planlama becerisine sahip, Takım çalışmasına uyumlu ve iletişim becerileri yüksek, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Sigara kullanmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Finansal Modüller Uzmanı İstanbul(Avr.) Hattat Holding A.Ş.
SAP Finansal Modüller UzmanıHattat Holding A.Ş.
Üniversitlerin tercihen İşletme, Endüstri, Matematik , Fizik veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun,  SAP FI, CO modüllerinde uygulama ve uyarlama bilgisine sahip, bu alanda en az 2 yıl tecrübeli,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, İç müşteri memnuniyetinin önemini bilen ve benimsemiş olan, Analitik düşünme, sorun çözme ve planlama becerisine sahip, Takım çalışmasına uyumlu ve iletişim becerileri yüksek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yerine getirmiş, Sigara kullanmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP ABAP Uzmanı İstanbul(Avr.) Hattat Holding A.Ş.
SAP ABAP UzmanıHattat Holding A.Ş.
Üniversitelerin terichen Endüstri, Matematik, Fizik, Bilgisayar Mühendisliği veya İşletme bölümlerinden mezun,SAP ABAP programlama dilinde en az 3 yıl tecrübeli, Enhancement, BADI, User Exit, BAPI, RFC, SAP Web Servis geliştirmeleri yapabilen,SAP Basis konusunda tecrübeli, SAP sistem entegrasyonları konusunda tecrübeli, Analitik düşünme, problem çözme ve planlama becerisine sahip, Takım çalışmasına uyumlıu ve iletişim becerileri yüksek, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Sigara kullanmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tasarım Yöneticisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Tasarım YöneticisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Otomotiv sektöründe en az 2 yıl yöneticilik tecrübesi olan, 3D modelleme programlarından en az birini iyi derecede kullanabilen(Tercihen Creo),Teknoloji geliştirme faaliyetlerine ilgili, alternatif düşünmeye, gelişmeye ve öğrenmeye açık,Seyahat engeli olmayan, Aktif olarak araç kullanabilen  Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için) Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden yada edebilecek olan, Hattat Traktör Ar-Ge Müdürlüğümüze "Tasarım Yöneticisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Planlama Uzmanı Tekirdağ Hattat Holding A.Ş.
Planlama UzmanıHattat Holding A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Planlama-Lojistik Departmanı ile ilgili süreçlerde tecrübeli, ERP programına hakim, Takım çalışmasına yatkın, Tercihen iyi derecede ingilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden / edebilecek, olan çalışma arkadaşı aramaktayız.Hattat Traktör firmamızda değerlendirilmek üzere "Planlama Uzmanı" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim ve Bakım Yöneticisi Tekirdağ Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş.
Üretim ve Bakım YöneticisiHema Otomotiv Sistemleri A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği veya Makine Mühendisliği bölümünden mezun,Tercihen otomotiv sektöründe deneyimli, En az 5 yıl ekip yönetimi konusunda tecrübeli ve iletişim kabiliyeti yüksek  Alüminyum döküm prosesi ve kalıp analiz süreçlerine hakim, Magma Simülasyon raporlarını  analiz edebilen, Tezgah / ekipman bilgisine sahip, Yalın üretim ve istatistiksel analiz metodlarına hakim, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Seyahat engeli olmayan ve aktif olarak araç kullanabilen, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek, Hema Otomotiv firmamızda görevlendirme üzere " Üretim ve Bakım Yöneticisi" çalışma arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Endüstri Mühendisi Tekirdağ Hema Endüstri A.Ş.
Endüstri MühendisiHema Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun, İyi derecede sözlü/yazılı İngilizce bilen, Turquality belgelendirme konusunda bilgi sahibi, Proje yönetimi ile ilgili eğitim almış veya bu konu üzerinde deneyimli,  Takım çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için) Çerkezköy ve çevresinde ikamet eden yada edebilecek olan, Endüstri Müdürlüğümüze "Endüstri Mühendisi" çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı