Hexagon 

Şirket Bilgileri

http://www.hexagonstudio.com.tr  

HEXAGON STUDIO

 

Hexagon Studio, gelişmekte olan otomotiv sektörü ve savunma sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan tasarım ve mühendislik hizmetlerini, ana ve yan sanayi firmalarına sağlamak amacı ile 2006 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden beri hızla büyümektedir. Hexagon Studio, kurucularının ve teknik personelinin ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği bilgi birikimi, yurtiçi ve yurtdışı iş ortaklarının kabiliyetleri ile birlikte en uygun çözümü üretmektedir.

 

Tasarım ve Mühendislik Kabiliyeti Sunuyor

 

Otomotiv ana ve yan sanayindeki kurumlar, daha az sıklıkta ihtiyaç duydukları, uzmanlık gerektiren tasarım ve mühendislik çalışmaları için bünyeleri dışından destek almayı tercih etmektedir. Bir çözüm ortağı olarak Hexagon Studio, imalat ve yan sanayi firmalarına ihtiyaç duydukları tasarım ve mühendislik hizmetini sunmaktadır.

 

Ek Kapasite Sağlıyor

 

Otomotiv endüstrisinde artan rekabet, ürün geliştirme ve devreye alma süresini gittikçe kısaltmaktadır. Ana ve yan sanayi firmaları çoğalan mühendislik iş yüklerini kendi kaynakları ile karşılayamaz hale geldiklerinde dış destek arayışına girmektedir. Böyle bir durumda Hexagon Studio, imalat ve yan sanayi firmalarına ve de uluslararası mühendislik şirketlerine ek kapasite sağlayarak iş yüklerini hafifletmektedir.

 

İletişim Sağlıyor

 

Şirket, Türkiye’de mühendislik ve tasarım konusunda önemli bir merkez olmayı ve yurtiçinde bulunan kaynaklarla yurtdışı kaynaklarını birleştirmeyi hedeflemektedir.

Türkiye; tasarım, mühendislik, prototip, test olanakları ve kaynakları bakımından parlak bir geleceğe sahiptir. Diğer taraftan, Türkiye merkezli firmalar, uluslararası kaynaklardan temin edilen bazı özel hizmetlere ihtiyaç duymaktadırlar.

Hexagon Studio, otomotiv mühendisliği alanında faaliyet gösteren yurtiçi ve yurtdışı firmaların arz ve talepleri arasında bir köprü görevindedir.


www.hexagonstudio.com.tr


Hexagon İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 11
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Dayanım ve Güvenlik Teknisyeni Kocaeli Heksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş.
Dayanım ve Güvenlik TeknisyeniHeksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş.
Otomotiv, Denizcilik ve Savunma sanayilerinde yerel ve uluslararası platformlarda tasarım ve mühendislik hizmeti sunan firmamıza aşağıda belirtilen özelliklerde takım arkadaşı aramaktayız.- Teknik lise ya da önlisans mezunu olmak. (Tercihen makine, otomotiv bölümlerinden mezun)- Öğrenme ve kendini geliştirme konusunda istekli olmak,- Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olmak,- Otomotiv sektörüne ilgili olmak,- Tercihen sonlu elemanlar yöntemi hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,- Tercihen orta derecede İngilizce bilgisine sahip olmak,- Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak,- Askerliğini yapmış ve ya minimum 2 sene tecilli olmak-Dönemsel olarak çalışabilecek 
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Dayanım ve Güvenlik Mühendisi Kocaeli Heksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş.
Dayanım ve Güvenlik MühendisiHeksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş.
Otomotiv, Denizcilik ve Savunma sanayilerinde yerel ve uluslararası platformlarda tasarım ve mühendislik hizmeti sunan firmamıza aşağıda belirtilen özelliklerde takım arkadaşı aramaktayız.  Makine / Uçak / Havacılık / Mekatronik / Malzeme Mühendisliği bölümlerinin birinden mezunu olmak, Mukavemet ve Sonlu Elemanlar Yöntemi hakkında teorik bilgisine sahip olmak, Sonlu elemanlar (FEA) yazılım ailelerinden birinde (tercihen Hyperworks) temel seviye bilgi sahibi olmak, Araştırmaya ve öğrenmeye istekli olmak Esnek çalışma saatlerine uyumlu, takım çalışmasına yatkın olmak, İyi derecede İngilizce biliyor olmak, İstanbul Anadolu Yakası veya Kocaeli’de ikamet ediyor olmak, Dönemsel olarak çalışabilecek,
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Araç Entegrasyon Mühendisi Kocaeli Hexagon Studio
Araç Entegrasyon MühendisiHexagon Studio
Otomotiv, Denizcilik ve Savunma sanayilerinde yerel ve uluslararası platformlarda tasarım ve mühendislik hizmeti sunan firmamıza aşağıda belirtilen özelliklerde takım arkadaşı aramaktayız.  Makina Mühendisliği Bölümü mezunu olmak Otomotiv dalında yüksek lisans yapıyor ya da yapmış olmak (tercih sebebidir) Genel olarak araç sistemleri üzerine özel ilgisi, eğitim sertifikaları, pratik bilgisi olmak Proje yönetimi tecrübesi sahip veya eğitimini almış olmak Otomobil kullanma tecrübesi olmak (Otomobil ve motor sporlarıyla ilgili olması tercih sebebidir.) İyi derecede yabancı dil (İngilizce) biliyor olmak Yeni araç geliştirme projeleri kapsamında, proje süreçlerinin planlamasını ve takibini yapabilecek ve sorumluluk alabilecek yapıda olmak İstanbul Anadolu Yakası veya Gebze' de ikamet ediyor olmak Askerliğini yapmış olması tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Homologasyon Mühendisi Kocaeli Hexagon Studio
Homologasyon MühendisiHexagon Studio
Otomotiv, Denizcilik ve Savunma sanayilerinde yerel ve uluslararası platformlarda tasarım ve mühendislik hizmeti sunan firmamıza aşağıda belirtilen özelliklerde takım arkadaşı aramaktayız. Üniversitelerin Makina, Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, İyi seviyede İngilizce bilmek, Sonuç odaklı, analitik düşünme yapısına sahip olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, İletişimi güçlü olmak, Seyahat engeli olmayan, Sürücü belgesi olmak, MS ofis programlarını iyi bilmek, Erkek adaylar için askerlik engeli olmamak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Gövde Tasarım Teknisyeni Kocaeli Hexagon Studio
Gövde Tasarım TeknisyeniHexagon Studio
Otomotiv, Denizcilik ve Savunma sanayilerinde yerel ve uluslararası platformlarda tasarım ve mühendislik hizmeti sunan firmamıza aşağıda belirtilen özelliklerde takım arkadaşı aramaktayız. Tercihen 2 yıllık meslek yüksek okulu,4 yıllık teknik öğretmen okulu veya meslek lisesi mezunu olan, İyi derecede 3D tasarım programı bilgisine sahip olan (tercihen UG ve CATIA V5 ) Tercihen Otomotiv sanayi ve araç gövdesi tasarım veya üretiminde tecrübe sahibi olan, Tercihen orta seviyede teknik ingilizce bilgisine sahip olan, İletişim yetenekleri yüksek,takım çalışmasına yatkın olan, Orta seviye MS office programları bilgisine sahip olan, Sürücü belgesi bulunan, Seyahat engeli olmayan, Proje süreçlerine ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olan, Askerliğini yapmış Anadolu Yakası’nda ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Boyasız Gövde Tasarım Mühendisi Kocaeli Hexagon Studio
Boyasız Gövde Tasarım MühendisiHexagon Studio
Otomotiv, Denizcilik ve Savunma sanayilerinde yerel ve uluslararası platformlarda tasarım ve mühendislik hizmeti sunan firmamıza aşağıda belirtilen özelliklerde takım arkadaşı aramaktayız Üniversitelerin Makina/Otomotiv/Uçak Mühendisliği bölümü mezunu olmak Otomotiv Gövde malzeme ve imalat yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmak Özellikle kaynak teknolojileri ve metodları konusunda bilgi sahibi olmak CATIA/NX yazılımlarından birine hakim olmak Proje yönetimi ve organizasyonu konularında tecrübeli olmak Tercihen daha önce otobüs veya binek otomobil gövde geliştirme projelerinde çalışmış olmak Seyahat engeli bulunmamak Gelişime açık ve takım çalışmasına uygun olmak Analitik düşünebilmek ve sonuç odaklı olmak Askerliğini tamamlamış olmak Aktif araç kullanabilmek İngilizce biliyor olmak İstanbul Anadolu Yakası, Gebze veya Kocaeli çevresinde oturuyor olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Geometrik Entegrasyon ve Ergonomi Mühendisi Kocaeli Hexagon Studio
Geometrik Entegrasyon ve Ergonomi MühendisiHexagon Studio
 Otomotiv, Denizcilik ve Savunma sanayilerinde yerel ve uluslararası platformlarda tasarım ve mühendislik hizmeti sunan firmamıza aşağıda belirtilen özelliklerde takım arkadaşı aramaktayız.- Makina Mühendisliği veya Uçak Mühendisliği bölümü mezunu olmak,- Otomotiv ürün geliştirme sürecinde daha önceden görev almış olmak,- 3-D CAD programları kullanıcısı olmak  (CATIA- NX),- Genel olarak araç sistemleri üzerine özel ilgi, eğitim sertifikaları, pratik bilgiye sahip olmak,- İyi derecede yabancı dil (ingilizce) bilmek,- Yeni araç geliştirme projeleri kapsamında, proje süreçlerinin planlamasını ve takibini   yapabilecek ve sorumluluk alabilecek yapıda olmak,-Karmaşık mekanik problemler çözme yeteneği,-Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak,-Tercihen Kocaeli ve İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden/edebilecek olan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
HMI Electronic & Software Engineer Kocaeli Hexagon Studio
HMI Electronic & Software EngineerHexagon Studio
BS or higher degree in Electrical and Electronics,Electronics, Computer Engineering Fluent speaking and excellent writing skills in English Experience with the design process from concept to design, implementation and test. Ideally within a ISO26262 or IEC61508 project environment Ability to understand and resolve problems at both system and code level. Solid experience of developing high quality C and assembler for embedded system. Solid experience of developing Android and IOS applications. A team player with the ability to work to tight deadlines in a multi-discipline, multiproject environment Self-motivation Knowledge of Automotive Electronics Knowledge of serial communication buses - CAN, SPI, I2C.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Electronic & Software Engineer Kocaeli Hexagon Studio
Electronic & Software EngineerHexagon Studio
BS or higher degree in Electrical and Electronics,Electronics, Mechatronics Engineering Fluent speaking and excellent writing skills in English Experience with the design process from concept to design, implementation and test. Ideally within a ISO26262 or IEC61508 project environment Ability to understand and resolve problems at both system and code level. Solid experience of developing high quality C and assembler for embedded system. A team player with the ability to work to tight deadlines in a multi-discipline, multiproject environment Self-motivation Knowledge of Automotive Electronics Knowledge of serial communication buses - CAN, SPI, I2C. Experience with power semiconductors - IGBTs, Mosfets, gate drive circuits a plus. Embedded programming of DSPs and FPGAs in real-time control applications is highly valuable.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Electrical Distribution Systems & Systems Engineer Kocaeli Hexagon Studio
Electrical Distribution Systems & Systems EngineerHexagon Studio
BS or higher degree in Electrical and Electronics, Electrical, Electronics Engineering Fluent speaking and excellent writing skills in English A team player with the ability to work to tight deadlines in a multi-discipline, multi project environment Self-motivation No military obligation for male candidates Have no restriction to travel domestic or overseas VeSys Automotive applications Knowledge of Automotive Electrical and Electronics System Knowledge of CAN, LIN Communication Standards
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Trim Ustası Kocaeli Hexagon Studio
Trim UstasıHexagon Studio
·         Endüstri Meslek Lisesi veya Çıraklık Okulu ustalık eğitimi almış olmak,·         Otomotiv sanayinde en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak,·         İklimlendirme ve tesisatı konusunda tecrübeli olmak,·         Araç içi mekanik ve aydınlatma montajlarında tecrübeli olmak,·         Araç iç ve dış trim konusunda çalışmış olmak,·         Parça kaplama işinde çalışmış olmak, ·         Takım çalışmasına yatkın, seyahat engeli olmayan, proje süreçlerine ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı