HSBC Bank A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.hsbc.com.tr  

HSBC Grubu

                 Avrupa,  Asya-Pasifik  bölgesi,  Kuzey  ve  Güney  Amerika, Ortadoğu  ve Afrika'da faaliyet  gösteren  HSBC  Grubu, dünyanın en büyük bankacılık ve finansal hizmetler kuruluşlarından  biridir.  Merkezi  Londra'da bulunan HSBC, dünyanın  87 ülkesinde, yaklaşık  7.500  şube  ve  ofisi, 307.000 personeli ile yaklaşık  95 milyonun üzerinde müşteriye hizmet vermektedir. 

 

HSBC Türkiye

                 1990  yılında  İstanbul'da  %100 yabancı sermayeli bir banka olarak kurulan Midland Bank A.Ş.'nin ismi 1999 yılında HSBC Bank A.Ş. olarak değiştirildi. Türkiye'de   1990   yılından  itibaren  kurumsal bankacılık  alanında  ve  sermaye piyasalarında  faaliyet gösteren HSBC Bank A.Ş., 1997 yılından bu yana kapsamlı bir ürün yelpazesi ile bireysel bankacılık hizmetleri sunmaya başladı. Ekim  2001'de Demirbank T.A.Ş'nin satın alınmasıyla ardından, iki bankanın birleşme işlemleri  Aralık  2001  içinde  sonuçlandırıldı  ve 19 Eylül 2002 tarihinde Benkar Tüketici  Finansmanı  ve  Kart Hizmetleri A.Ş., Advantage markası dahil olmak üzere satın alındı.

Ayrıca  2005  yılında  Anadolu  Hayat Emeklilik A.Ş. ile yapılan anlaşma ile 2 adet emeklilik   fonu   portföyünün  yönetimini  üstlenilmiştir. Aynı  tarihte  İşletme Bankacılığı kurulmuştur.

 

                 Şube sayısı: 333

                 Çalışan sayısı: 6.483

                 Müşteri sayısı: 3.5 Milyon

                 İştirakleri:  HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş., HSBC Portföy Yönetimi A.Ş., HSBC Ödeme  Sistemleri  Bilgisayar Teknolojileri Basın Yayın ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., HSBC İnternet ve Telekominikasyon Hizmetleri A.Ş.

 

Ekspres  Bankacılık  Kanalları:  Müşterilerine  güvenli, hızlı, ve kullanımı kolay İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı hizmetleri sunan HSBC Bank, ATM'lerinde de  en  yeni  teknolojileri  kullanarak  Türkiye'nin en hızlı ATM ağlarından birini müşterilerinin  hizmetine  sunmaktadır. Tüm bankacılık hizmetlerini gerçekleştirmek üzere  kullanılan  HSBC Bank Telefon Bankacılığı 444 0 111, HSBC Bank Şirket Telefon Bankacılığı   444  0  424,  HSBC  Bank  Bireysel  ve Şirket  İnternet  Bankacılığı www.hsbc.com.tr hizmetinizdedir.

Ürün  Yelpazesi:  HSBC  Bank  A.Ş.,  bireysel  finansal hizmetler, kurumsal,  ticari, işletme  (SME) yatırım bankacılığı, hazine ve sermaye piyasaları alanlarında hizmet vermektedir.,

Bireysel  Bankacılık  Hizmetleri:  Banka  Kartı,  Kredi Kartları, Mevduat Ürünleri, Bireysel  Krediler,  Ödeme ve Tahsilatlar, HSBC Premier, Finansal Planlama, Sigorta Ürünleri, HSBC Private Bank.

Kurumsal/İşletme    (SME)    Bankacılığı:   Krediler,   Dış Ticaret   Finansmanı, Yapılandırılmış  Finansman,  Proje  ve  İhracat Finansmanı,  Sendikasyonlar, Bono, Kurumsal Finansman Hizmetleri, Saklama Hizmetleri, Nakit Yönetimi, Sigorta Ürünleri Mevduat  ve  Yatırım  Ürünleri,  Risk  Yönetimi,  Üye İşyeri  Hizmetleri ve Ticari Kartlar.

Yatırım  Hizmetleri:  Yatırım Fonları, Hisse Senedi İşlemleri, HSBC Varlık yönetimi

Hazine ve Sermaye Piyasaları: Hazine Bonosu ve Tahviller, Eurobond, Vadeli işlemler ve Opsiyon Borsası,Türev Ürünler Spot ve Vadeli Döviz İşlemleri, Tüm Sabit Getirili Menkul  Değerler,  Altın  İşlemleri,  Futures  ve  Opsiyon Kontratları, Diğer Türev Ürünleri, Para Piyasaları Ürünleri.

HSBC Grubunun Rüşvetle Mücadeleye ilişkin Yaklaşımı : HSBC, uygun politika ve prosedürler ile rüşvet ve yolsuzlukla mücadele etmeyi ve buna bağlı olarak iş ahlakı standartlarını daha da iyileştirmeyi taahhüt etmektedir. HSBC, çalışanlarının rüşvet ve yolsuzluk iddiaları da dahil olmak üzere şüphelendikleri durumları raporlamaları için kurulu bir bildirim mekanizması bulunmaktadır. Rüşvet ve yolsuzluk riskini izlemek ve yönetmek üzere Grup düzeyinde bir komite kurulmuş ve ortaya çıkabilecek kaygıların bildirimi için prosedürler oluşturulmuştur.

 

İnternet Adresi: www.hsbc.com.tr 

 

 

 

 HSBC Bank A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Client Management Analyst (Temporary) İstanbul(Avr.) HSBC Bank A.Ş.
Client Management Analyst (Temporary)HSBC Bank A.Ş.
KNOWLEDGE  Strong knowledge of HSBC’s organizational structure, business lines and policies and procedures to ensure compliance on all proposals and able to manage new product due diligence. Experience with DBOS, ATLAS and  MS Office, particularly Excel Strong business knowledge and a working knowledge of onboarding and the products that are utilised CMA Level1 Certificate   EXPERIENCE   Excellent client service skills (must have minimum of 2 years service in a client facing role) Solid and proven relevant work experience (supporting Relationship Managers, Sales or working in an operational middle office or client facing support function and focus on fund managers, hedge funds and complex products), within the banking / financial services industry. Gravitas and experience to drive the required outcomes in any given situation, engaging with Sales, RM, Client and internally to achieve completion and monetise the onboarding pipeline   SKILLS   Ownership for the customer outcome – task focused but able to hold onto the required outcomes through the management of the individual tasks Results focused individuals – driving the customer outcomes based on knowledge of the client outcomes and with expertise of the onboarding process Exceptionally effective communicators able to build strong relationships with RM, RM Associates and the Client and provide transparency of activity e2e Fully engaged with the RM team for their sector / Sub-sector – co-location is key to enable quick and easy conversations when new requirements come in with the most appropriate people Strong organisation skills, able to manage a large number of activities at any one time; able to internalise activity in order to manage the complexity Commercially aware – understands the drivers behind the on-boarding requirement and the value to the bank of what is being requested and uses this knowledge to proactively manage the prioritisation, enabling function to align and deliver their activities
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Know Your Customer (KYC) Assistant Specialist İstanbul(Avr.) HSBC Bank A.Ş.
Know Your Customer (KYC) Assistant SpecialistHSBC Bank A.Ş.
Bachelor’ s Degree Understanding of KYC, financial regulatory environment and Anti Money Laundering risk implications Thorough understanding of various Line of Businesses: Retail Banking, Corporate Banking and Global Banking and various client types Sound knowledge of financial regulatory requirements Good command of English (Written & Spoken) Computer literate and ability to work on basic applications like MS Excel, MS Word and Lotus Notes Flexibility to work in different shift timings Excellent communication skills Team player and ability to manage people and performance Ability to handle crisis situations and take appropriate / timely decisions Ability to work well under pressure with high degree of accuracy Ability to learn quickly and adapt to evolving and changing priorities in line with frequently changing procedures Ability to interpret complex changes in regulatory guidelines and assess impact Good understanding of MS office and proven skills on banking platforms
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Müşteri Hizmetleri Temsilcisi İstanbul(Avr.) HSBC Bank A.Ş.
Müşteri Hizmetleri TemsilcisiHSBC Bank A.Ş.
İstanbul Lokasyonumuz için Alacak Takip Memuru arıyor.- MYO ve/veya üniversite mezunu,- MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,- İletişim ve ikna becerileri yüksek,- Diksiyonu düzgün,- Problem çözme yeteneği gelişmiş,- Ekip çalışmasına yatkın,- Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek,- Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecilli 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı