İ.E. Ulagay - Menarini Grup  

Şirket Bilgileri

http://www.ieulagay.com.tr 

 

İ.E. Ulagay - Menarini Grup 

TARİHÇE

 

Yüz yılı aşkın bir süre önce küçük bir tahlilhanede başlayan İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayii Türk A.Ş.’nin hikayesi aynı zamanda Türk İlaç Sektörünün endüstrileşme sürecine de ışık tutar.

İE Ulagay, 1903 yılında tıbbi analizlerin yapıldığı küçük bir laboratuvar olarak kuruldu. Başlangıçta tıbbi, kimyasal ve besin analizlerinin yürütüldüğü bu küçük labortuvar, Gedikpaşa’da “Kimyager Doktor İbrahim Etem Laboratuvarı” adıyla faaliyetlerini sürdürdü.

1909 yılında, Türkiye’de ilk vitamin ve hormon preperatlarının üretildiği bu laboratuvar “böylece ilaç üretim tesisi” statüsü kazanmış oldu. Bu tarihten itibaren IE Ulagay yenilikçi ürün, tedavi ve bilimsel metodları Türk sağlık sektörüne kazandırmayı temel prensip olarak kabul eden bir şirket olarak çalışmalarına devam etti.

1924,  laboratuvar’ın adı “Doktor İbrahim Etem Kimyaevi” olarak değiştirildi ve üretim alanı Çemberlitaşa taşındı.

1934,  tablet, ampul, şurup gibi farmasötik formlar ve bazı veteriner ürünleriyle ilgili seri üretime başlandı..

1948,  yılında “Üretimde kontrol esastır” ilkesi ile kurulan yeni biyoloji kontrol labratuvarında sürdürülen çalışmalar sonucu, ülkemizde ilk defa 1950 yılında kalsiyum çözeltisinin stabilizasyonu ve depirojenizasyonu konusunda başarılı adımlar atılarak, yapılan yayınlarla pirojen maddenin insan sağlığı üzerindeki etkileri Türk Tıp çevrelerine anlatıldı.

1955,  IE Ulagay faaliyetlerine halen devam ettiği Topkapı tesislerine taşınmış ve bir Amerikan şirketi ile yapılan know-how anlaşması sayesindeTürkiye’de ilk yerli antibiyotik üretimine başlamıştır.

2001,  Hisselerinin büyük çoğunluğu İtalya’nın en büyük ve Avrupa’nın en önemli ilaç şirketlerinden MENARINI Group tarafından satın alınan IE Ulagay, Türkiye’nin ilk ve tek Türk-İtalyan ortaklığı ilaç şirketi olarak, Kim. Dr. İbrahim Etem’in başlattığı yüz yılı aşkın yolculuğuna daha dinamik ve daha güçlü olarak devam etmektedir.

 

IE ULAGAY – MENARINI Group İş Birliği

Farklı coğrafyalarda ancak oldukça benzer kuruluş öykülerine sahip iki şirket, benzer aşamalardan geçip aynı tarihi, sosyal ve ekonomik gelişim evreleri ile karşı karşıya kalmış ve bir birlerinden bağımsız benzer kararlar alarak tarihsel olarak aynı kültür, misyon ve felsefeyi paylaştıklarını kanıtlamışlardır.

ŞİRKET PROFİLİ

 

Son yıllarda Türk toplumunun yaşam beklentisi ve  toplum sağlığı, yeni tanı yöntemleri, modern cerrahi teknikler, artan tıbbi bilinç, ve ilaç tedavilerindeki hızlı gelişim sonucunda  geçtiğimiz dönemlere kıyasla olumlu gelişmeler göstermiştir.

 

Bu gelişim içerisinde Türkiye’nin en köklü ilaç firması olan IE Ulagay,  bugün de sektörün önde gelen şirketlerinden biri olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yüz yılı aşkın süredir faaliyetlerine aralıksız devam eden IE Ulagay, günümüzde Menarini Group üyesi  ve ülkenin tek Türk – İtalyan  ilaç şirketi sıfatıyla, önemli uluslarası araştırma-geliştirme  merkezleri ile olan direkt bağlantısı sayesinde Türk sağlık sektörüne yeni ürünler ve yenilikçi tedavi alternatifleri sunmayı ilke edinmiştir.

Bu ilke doğrultusunda IE Ulagay, Menarini Group laboratuvarlarında uluslararası araştırma-geliştirme projeleri sonucunda geliştirilen yenilikçi ürünlerin Türkiye’de ruhsatlandırılmasını ve Pazara verilmesini amaçlamaktadır.

İE Ulagay’ın  İlaç Sektöründeki Yeri 

Sürekli büyüyen pazar payları ile Mayıs 2008 sonu 12 aylık IMS verilerine göre YTL cinsinden değer bazında  satışta Türk İlaç Sektörünün 13ncü firması konumunda olan IE Ulagay,  kutu bazında satışta ise 4ncü pozisyonda yer almaktadır..

 

 

ÜRÜNLER

IE Ulagay oldukça geniş bir ürün portföyüne sahiptir ve bu ürünler antibiyotikler, antihipertansifler ve analjezik/anti-inflamatuvarlar olmak üzere, özellikle üç ana tedavi alanında yoğunlaşmaktadır.

Antibiyotikler konusunda her zaman sektörün lider firmalarından biri olan IE Ulagay, bu alanda yoğun çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Portföyünde oral/injektabl penisilin, florokinolon, makrolid, sefalosporin ve aminoglikozid grubu antibiyotik ürünleri bulunduran IE Ulagay Türk sağlık sektörüne oldukça geniş ve güncel bir antibotik ürün yelpazesi ile hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

2001 yılında gerçekleşen IE Ulagay – Menarini birleşmesi sonrasında , aşağıda belirtilen alanlarda yenilikçi ürünlerin ruhsatlandırma süreci başlatılmıştır ;

            - Hipertansiyon

            - Gastroenteroloji

            - Ağrı Kesiciler

            - Migren

            - Viral Hastalıklar

Bu süreç sonucunda, birleşme sonrası dönemde IE Ulagay üç yeni  antihipertansif, bir oral NSAI, bir antispazmotik, bir antimigren ve bir antiviral olmak üzere toplam yedi yenilikçi molekülü Türk tıbbının hizmetine sunmuştur.

Kardiovasküler alandaki faaliyetlerine 2003 yılında başlayan IE Ulagay, çalışmalarını risk faktörlerinin önlenmesi ve özellikle de yüksek tansiyonun tedavi edilmesi aİ.E. Ulagay - Menarini Grup İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Ürün Tanıtım Temsilcisi İstanbul Menarini Grup
Ürün Tanıtım TemsilcisiMenarini Grup
 
Türkiye’de büyümekte olan Tüketici Sağlığı  İş Birimimiz bünyesine İstanbul  için Ürün Tanıtım Temsilcisi olarak katılmak üzere;
4 Yıllık üniversite Mezunu
Tercihen benzer alanda ve/veya ilaç – kozmetik  sektöründe benzer deneyime sahip
Seyahat engeli olmayan
B Sınıfı sürücü belgesine sahip ve aktif güvenli araç kullanabilen
Erkek adaylar için askerliğini tamamlamışçalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ürün Tanıtım Temsilcisi Adana Menarini Grup
Ürün Tanıtım TemsilcisiMenarini Grup
 
Türkiye’de büyümekte olan Tüketici Sağlığı  İş Birimimiz bünyesine Adana ili  için Ürün Tanıtım Temsilcisi olarak katılmak üzere;
Üniversite Mezunu
En az 2 yıl benzer alanda ve/veya ilaç – kozmetik  sektöründe benzer deneyime sahip
Seyahat engeli olmayan
B Sınıfı sürücü belgesine sahip ve aktif güvenli araç kullanabilen
Erkek adaylar için askerliğini tamamlamışçalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GENEL BAŞVURU İstanbul İbrahim Etem-Menarini
GENEL BAŞVURUİbrahim Etem-Menarini

En az lise mezunu,
MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,
İletişim yeteneği kuvvetli,
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,

 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Hammadde Depo Elemanı İstanbul(Avr.) İbrahim Etem-Menarini
Hammadde Depo Elemanıİbrahim Etem-Menarini

Endüstri Meslek lisesi Kimya veya tercihen  Meslek Yüksek Okulu Kimya bölümünden mezun,
Takım çalışmasına yatkın,
Özgüveni tam,
Oluşabilecek yeniliklere ve değişikliklere kolay adapte olabilen,
Bilgisayar programlarını kullanabilen,
Dikkatli ve titiz,
İşini seven, özen gösteren,
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Çevre Mühendisi İstanbul(Avr.) İbrahim Etem-Menarini
Çevre Mühendisiİbrahim Etem-Menarini
Çevre Mühendisliği mezunu,
Tercihen ilaç sektöründe deneyimli,
İlaç fabrikası saf su (Wpu, Wfı ) ve saf buhar üretimi konularında bilgi sahibi,
Genel İşçi Sağlığı & İş Güvenliği konularına ve mevzuatına hakim,
İlaç fabrikası çevre mevzuatına hakim,
İleri seviyede ingilizce bilen,
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme