Ipsos Araştırma ve Danışmanlık 

Şirket Bilgileri

http://www.ipsos-kmg.com 
Ipsos Araştırma ve Danışmanlık

 

 
 
Ipsos Türkiye, dünyanın lider araştırma şirketlerinden Ipsos Grubunun bir parçası olarak reklam, müşteri ve çalışan memnuniyeti, pazarlama, medya, kamuoyu araştırmaları ve geleceği tahmin, modelleme ve danışmanlık uzmanlıkları sunan global bir pazar araştırma şirketidir.
 
TÜİK’den sonra ülkemizin en fazla araştırmacıya sahip kuruluşu olan Ipsos Türkiye, deneyimli araştırmacıları ile müşterilerinin işlerini geliştirmeleri için, ilk yaratıcı aşamadan,  marka / hizmet / ürün gelişme evrelerine kadar olan tüm süreçte ileri araştırma araçlarıyla, yüksek kalitede çözüm üretir. Ipsos Türkiye, hızlı tüketim, perakende, dayanıklı tüketim, sağlık, teknoloji, finans, otomotiv, medya, turizm ve daha pek çok alanda müşterileri ile çözüm ortağı olarak çalışır.
 
 
Bu amaç doğrultusunda aşağıdaki alan ve bölümlerde hizmet vermektedir.
 
Tüketici Panelleri ve Medya: Tüketicinin değişken ve çok boyutlu bir kitle olduğunu göz önüne alarak sabit bir örneklemi (Hane Tüketim Paneli, Medya Paneli, Radyo Paneli, Sigara Paneli, İletişim Paneli) çok boyutlu ve düzenli olarak inceler.
 
 
Perakende Ölçümü ve Araştırmaları: Ipsos Türkiye pazarlama araştırması konusundaki uzmanlığını perakende pazarlama ve satış bilgisi ile birleştirerek müşterilerine, düzenli satış&dağıtım ölçümünden, uzmanlaşmış araştırmalara kadar geniş bir yelpazede hizmet verir.
 
 
Ipsos Marketing: Ipsos tarafından geliştirilen birçok yenilikçi ürün ile müşterilerinin pazarlama faaliyetlerinde ihtiyaç duyabilecekleri, özel araştırma ve yöntemlerle stratejik çözümler sunar.
 
 
Ipsos ASI: Reklam araştırmaları kapsamında çok yönlü hizmeti sunan Ipsos ASI bölümü,  müşterilerinin reklamları ile ilgili en doğru kararları almasına yardımcı olur ve reklam yatırımlarının en fazla geri dönüşü sağlamasına katkıda bulunur.
 
 
Ipsos Loyalty: Çalışanlar, iş ortakları, bayiler ve müşteriler gibi tüm iş paydaşlarının sadakatlerini artırmaya odaklı entegre ürünleri ile firmaların iş başarılarına katkı sağlamaktadır. Bu bağlamda müşteri, çalışan memnuniyeti, gizli müşteri çalışmaları gibi “Memnuniyet Ölçümleri (CSM) ile Satınalma ve Müşteri İlişkileri verisinin (CRM) birleştirilmesiyle” oluşturulan günümüzün en ileri araştırma yaklaşımlarını sunar.
 
 
Ipsos Türkiye Sağlık Araştırmaları Bölümü ile hekimlerin ve hastaların etki alanlarını ve fikirlerini ortaya çıkararak, ilgili şirket ya da kurumların, birçok pazarlama sorularına çözüm ve alternatifler sunar.
 
 
Ipsos Türkiye Kalitatif Araştırmalar Bölümü düşünceyi farklı yollarla irdeleyerek, esinleyerek ve katalize ederek müşterilerin dünyasına farklı bir pencere açar.
 
 
 
 

 

 

 

 
Ipsos Araştırma ve Danışmanlık İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Insight Partner // Grup Lideri İstanbul(Asya) Ipsos
Insight Partner // Grup LideriIpsos
Üniversitelerin Mühendislik, İşletme, Psikoloji v.b. bölümlerinden mezun. Tercihen yüksek lisansını tamamlamış, İleri seviyede İngilizce bilgisine sahip, Yaratıcı düşünebilen ve Pazar Araştırması dinamiklerini takip eden, Yüksek iletişim becerisine ve pozitif enerjiye sahip, İyi bir takım oyuncusu olan, Müşteri ve ekip yönetimi konusunda en az 5 yıl deneyim sahibi, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Project Partner (Mystery Shopper) İstanbul(Asya) Ipsos
Project Partner (Mystery Shopper)Ipsos
Graduated from one of the leading universities in Turkey or abroad (MBA is an asset) Have an excellent command of both written & spoken English Innovative thinking style in following market dynamics; involved in "Mystery Shopper Project" is an asset. Have a strong communication and creative business skills, proven decision-making competence, energy and enthusiasm Highly self motivated as well as a great team member Strong numerical and analytical aptitude and be strong in reasoning Strong inter/intra company communication skills especially  to be made use of while in meetings, presenting and commenting on presentations Willing to learn new skills and develop himself/herself continuously Male candidates must have no military obligations Be able to travel in Turkey or abroad
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Data Executive İstanbul(Asya) Ipsos Araştırma ve Danışmanlık
Data ExecutiveIpsos Araştırma ve Danışmanlık
Üniversitelerin tercihen İstatistik, Ekonometri, Matematik ,Mühendislik veya diğer teknik bölümlerinden mezuniyet, tercihen yüksek lisans yapmış Tercihen MS SQL ve SPSS bilgisine sahip İyi düzeyde İngilizce bilgisi Analitik düşünebilme, iletişim ve sorun çözme becerilerine sahip olma Yeniliklere, değişime açık olma, ekip çalışmasına uyum Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olma
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Analisti Türkiye Ipsos
İş AnalistiIpsos
Üniversitelerin tercihen ekonomi, ekonometri, matematik, istatistik, iktisat, işletme bölümlerinden mezuniyet (eğitimin tamamlanmış olması gerekmektedir) MsOffice uygulamalarına hakim olmak (özellikle excel ve ppt) Öğrenmeye/gelişmeye açık olmak Analitik düşünce yapısına sahip olmak Temel istatistiksel analizler konusunda bilgi sahibi olmak Regresyon ve Korelasyon analizlerine hakim olmak Tercihen iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak Araştırma sektöründe kariyer yapma konusunda kararlı ve istekli olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Panel Temsilcisi Ankara, İstanbul(Avr.)... Ipsos
Panel TemsilcisiIpsos
En az lise mezuniyeti Güçlü iletişim becerisi ve ikna yeteneğine sahip Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek Ofis dışında çalışmaya istekli anketör adayları Düzgün diksiyon ve güçlü iletişim yeteneği olan Askerliğini tamamlamış olmak (erkek adaylar için) HoReCa kanalını bilen Tablet ve Harita kullanımına aşina Tam zamanlı çalışabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Stajyer (Uzun dönem) İstanbul(Asya) Ipsos
Stajyer (Uzun dönem)Ipsos
Haftada en az 3 gün çalışabilecek lisans, yüksek lisans öğrencisi veya yeni mezun İyi derecede ingilizce bilgisine sahip Ms Office uygulamalarına hakim Detaycı, takipçi ve sonuç odaklı Öğrenmeye istekli ve sorumluluk alabilecek İletişim ve sorun çözme becerilerine sahip İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden
Stajyer        İlan Detayı
Project Partner İstanbul(Asya) Ipsos Araştırma ve Danışmanlık
Project PartnerIpsos Araştırma ve Danışmanlık
Graduated from one of the leading universities in Turkey or abroad (MBA is an asset) Have an excellent command of both written & spoken English Innovative thinking style in following market dynamics. Have a strong communication and creative business skills, proven decision-making competence, energy and enthusiasm Highly self motivated as well as a great team member Strong numerical and analytical aptitude and be strong in reasoning Strong inter/intra company communication skills especially  to be made use of while in meetings, presenting and commenting on presentations Willing to learn new skills and develop himself/herself continuously Male candidates must have no military obligations Be able to travel in Turkey or abroad
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı