GENEL NİTELİKLER

Finansal veri analiz ve işlem platformları geliştiren scrum ekibimizde görevlendirilmek üzere, İTÜ ARI Teknokent ARI-3 Binası’ndaki ofisimizde  çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.

Matriks, 2003 yılında kurulan, 'finansal veri yayıncılığı ve işlem platformları' alanlarında market liderliğini elinde bulunduran bir teknoloji firmasıdır. İTÜ ARI Teknokent'te yer alan 65 kişiden oluşan yazılım ekibi ve toplam 140 kişiye yakın personeli ile İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.

Tümünü kendi bünyesinde geliştirdiği yazılım ürünleri ile yerli ve yabancı pek çok finansal kuruluşa hizmet vermektedir.

Matriks, farklı segmentler ve platformlar için geliştirdiği ürünleri ile çalışanlarına birden fazla alanda tecrübe kazanma olanağı sunmaktadır. Matriks tarafından geliştirilen ürünlerden bazıları şunlardır : Masaüstü, mobil ve web uygulamaları, sunucu katmanı yazılımları, enerji piyasaları ve finansal piyasalar için yapay zeka destekli tahmin yazılımları, türev ürün fiyatlama yazılımları, big data projeleri, emir ve risk yönetim sistemleri.

Aranan Özellikler:
  • Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden (Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Haberleşme Mühendisliği vb.) mezun olunması,
  • Microsoft .NET ve C# kullanarak Windows tabanlı uygulama geliştirme alanında en az 4 yıl deneyim,
  • Object Oriented Programming, Design Patterns, Data Structures, Socket Programlama, Solid ve Multithread uygulama geliştirme konularında deneyim sahibi olunması,
  • WPF bilinmesi tercih sebebidir,
  • İyi derecede İngilizce bilgisi,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan.

İŞ TANIMI

Scrum takımımıza katılacak arkadaşlarımız,C# / Wpf ile geliştirdiğimiz Finansal Veri Analiz ve İşlem Platformu projemizin geliştirilmesinde rol alacaklardır. Proje, Agile yaklaşımlardan Scrum proje yönetimi altyapısı ile geliştirilmekte olup, takım çalışması ve takım uyumu esastır.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

Bilişim

Çalışma Şekli:

Haftaiçi 09.00 - 18.00

Sosyal / Yan Haklar:

Özel Sağlık Sigortası
Servis
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)

Çalışan Profili:

Beyaz Yaka: 100-149
Mavi Yaka: