Kaltun Madencilik San.Tic.A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.kaltun.com.tr 

Kaltun Madencilik San. Nakliye ve Akaryakıt Tic. A.Ş.

Kaltun Madencilik faaliyetlerine 1960’ lı yılların başlarında başlamış ve bugün sektöründe Türkiye' nin en güçlü şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Türkiye' de feldspat madeni ilk kez Kaltun' un kurucularından olan ve
şu anda yönetim kurulu başkanlığına devam eden Mehmet Tuncer tarafından seramik sektöründe hammadde olarak kullanıma teşvik edilmiştir. Mehmet Tuncer' in teşviki ile birlikte feldspatın seramik sektöründe kullanımı bir standart halini almış ve bu durum zaman içerisinde cam sektöründe de aynı duruma gelmiştir.

Kaltun Grubu 11 şirketten oluşmakta ve şirketlerin 6 tanesi endüstriyel hammaddeler üretimi ve ticareti ile 1 tanesi tarım ve hayvancılık,
4 tanesi ise gemi işletmeciliği ile uğraşmaktadır

Grup, 2006 yılı itibarı ile Türkiye seramik pazarının yaklaşık % 65'ine, cam sanayiinin yaklaşık %70'ine ve kompoze taş sektörünün yaklaşık %90'ına hizmet vermektedir.

Türkiye'nin sodyum feldspat dış satımının yaklaşık % 35'ini gerçekleştiren Kaltun Madencilik, 2006 yılı rakamlarına göre feldspat üretiminde, dünyanın sayılı firmaları arasında yer almaktadır.
Şirket, öğütülmüş ve sınıflandırılmış kuvars satışında da Türkiye'nin en büyük üreticisi konumundadır ve dünya pazarında önemli bir yere sahiptir. Satışlarının % 80'i ihracata yönelik olan firma, üretim kapasitesinin tamamını işleyerek satmayı ve ihracatta çok daha büyük rakamlara ulaşmayı ana hedef olarak belirlemiştirKaltun Madencilik San.Tic.A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Makine Mühendisi Aydın, İzmir Kaltun Madencilik San. Nakliye ve Akaryakıt Tic. A
Makine MühendisiKaltun Madencilik San. Nakliye ve Akaryakıt Tic. A
Yer Üstü Madencilik Sektöründe Faaliyet Gösteren Firmamızın Makina Bakım-Onarım ve Kurulum Sürecinde Değerlendirilmek Üzere "Makine Mühendisi" aranmaktadır.Yerüstü Madenciliği alanında deneyimli yada endüstriyel tesislerde projelendirme çalışmalarında görev almış,Üniversitelerin Makine Mühendisliği yada Mekatronik Mühendisliği bölümü mezunu,Aydın İli Çine İlçesinde ikamet edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Alanında en az 2 yıl deneyimli, Aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Gerektiğinde ikametgâh değişikliği yapabilecek, Tercihen iyi derecede yabancı dil bilgisi olan  Beklenen Yetkinlikler;Makine Bakım-Onarım süreçlerinde köklü ve kalıcı çözümler sunmak,Teknik ekip ve saha arasındaki koordinasyonu sağlamak, Üretim ekipleriyle proje bazlı işbirliği içinde çalışmak, Planlı bakım ve kestirimci bakım konularına etkin çözümler getirmek,MS Offıce ve Autocad, Solid Works programlarını  iyi derece kullanmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proses ve Kalite Kontrol Mühendisi Aydın Kaltun Madencilik San. Nakliye ve Akaryakıt Tic. A
Proses ve Kalite Kontrol MühendisiKaltun Madencilik San. Nakliye ve Akaryakıt Tic. A
Madencilik Sektöründe Faaliyet Gösteren Firmamızın Laboratuvar Bölümünde İstihdam Edilmek Üzere "Proses ve Kalite Kontrol Mühendisi" aranmaktadır.Endüstriyel tesislerde (Tercihen Plastik Sektörü) laboratuvar bölümlerinde görev almış,Üniversitelerin Kimya Mühendisliği bölümü mezunu,Aydın İli  Çine ilçesinde ikamet edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen, Aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Gerektiğinde ikametgâh değişikliği yapabilecek, Gerektiğinde vardiyalı çalışma sisteminde çalışabilecek, Tercihen iyi derecede yabancı dil bilgisi olan  (İngilizce)  Beklenen Yetkinlikler;Hammaddeye yönelik teknik bilgiye sahip olmak Test aşamasında kullanılan ekipman ve yardımcı malzeme bilgisine sahip olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı