Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1986


www.karel.com.tr 

 
KAREL ELEKTRONİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.Karel Elektronik A.Ş.,1986 yılında, telekomünikasyon sektöründe, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyerek ülkemiz şartlarına en uygun sistemleri tasarlamak ve üretmek amacıyla, tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur.
Karel misyonunu, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu yeni ürün geliştirmek ve bu ürünlere paralel olarak pazar yaratmak, pazarı büyütmek, satış ve satış sonrası hizmetleri organize etmek olarak belirlemiştir. Şirket istikrarlı performansı, sektöre getirdiği yüksek standartlar, %50'yi aşan pazar payı ve pazar oluşturucu rolü ile sektörün lideri konumundadır. Karel’in başlıca faaliyet alanları;
Elektronik Haberleşme Ürünleri Tasarım ve Üretimi,
Elektronik Kart Üretim Hizmetleri,
Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri,
Savunma Sanayi Tasarım ve Üretim Hizmetleri,
Görüntülü İletişim - Güvenlik Sistemleri üzerinedir.
 
Ürünler 
Karel; Savunma Sanayi Projeleri kapsamında, uluslararası ve ulusal güvenlik standartlarını içerecek şekilde üretimden Ar-ge’ye her aşamada hizmet vermektedir. Bu bağlamda; alt sistem tasarımları, elektronik kart tasarımları, sistem ara yüzü yazılımı tasarımları, elektronik kartlar için gömülü yazılım tasarımları, test planlarının hazırlanması, elektronik kart üretimi, ICT ve fonksiyonel testlerin yapılması gibi çalışmalar yürütülmektedir.
Elektronik Kart Üretimi faaliyetleri, Aselsan, Roketsan, Tai vb. Savunma Sanayi firmalarının yanı sıra, beyaz eşya sektöründe de yürütülmektedir. Hizmet verilen firmalar arasında, Türkiye’de Arçelik, Beko, yurtdışında Applied Energy, INCA gibi markalar bulunmaktadır. Ürün çeşitleri arasında; ara mamul olarak beyaz eşya elektronik kartları, modem kartları vb. bulunmaktadır.
Telekomünikasyon faaliyetleri kapsamında; Kurumsal Projeler Grubumuz , Telekomünikasyon Ekipmanları Tedariği, Survey, Montaj, Devreye alma, Fiber Optik Transmisyon Sistemleri, IP Radyo Link (R/L), Mobese Kameraları ve Kent Güvenlik Sistemleri üzerine eğitim ve servis sonrası hizmetleri vermektedir. Türk Telekom, Turkcell ve Superonline, Aselsan.Net gibi şirketlerden alınan projeler, planlamadan kuruluma kadar anahtar teslim bir anlayışla yürütülmekte ve bu projeler kapsamında Türkiye’nin pek çok ilinde yer alan baz istasyonlarının bakım – çözüm ortaklığı titiz bir anlayışla müşterilerimize sağlanmaktadır.
Karel'in haberleşme ürünleri yelpazesi çeşitli kapasitelerde elektronik telefon santrallerini ve bu santrallerle birlikte kullanılabilen özel telefon setlerini, sesli yanıt sistemlerini, bilgisayar arabirimlerini, özel amaçlı haberleşme ürünlerini ve telsiz haberleşme arabirimlerini içermektedir. Ürün sunumu faks cihazları, robot operatör sistemleri ve telsiz telefonlarla zenginleştirilmiştir. 
Ek olarak; Karel'in ürün çeşitleri arasında; tümleşik iletişim, çağrı merkezleri, entegrasyon ürünleri, CCTV, hırsız / yangın alarm sistemleri ve apartman konuşma sistemleri de yer almaktadır.
 
 
Satış-Pazarlama
Yaklaşık 400.000 adet kurulu PABX sistemi; yıllık ortalama 450.000 adet hat/ 30.000 adet sistem satışı; küçük santral pazarında %75 ve toplam santral pazarındaki %50 payı ile Karel Türkiye'de PABX pazarının lideridir. 
Faks, telsiz telefon ve standart telefon pazarlarının her birinde %10 pazar payına sahiptir.
Karel; Savunma Sanayi ve GSM sektöründe de pek çok ihaleye girmekte ve alınan projeler doğrultusunda geniş çaplı çalışmalar yürütmektedir.
Karel'in yurt içi satış ve satış sonrası hizmet organizasyonu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Van'daki ana birimlere bağlı olarak çalışan tüm yurda yayılmış 250'yi aşkın, deneyimli Yetkili Satıcıdan oluşmaktadır.
 
İhracat Faaliyetleri 
Haberleşme sektöründe bir dünya markası olmayı hedefleyen Karel, 1990 yılından itibaren yurt dışı pazarlara da yönelmiştir. Bu amaca yönelik pazarlama yatırımları ve kalite, fiyat ve teknolojik açıdan rekabet şansına sahip ürünleri sayesinde bugün aralarında İspanya, Portekiz, Yunanistan gibi Avrupa ülkeleri de olmak üzere 20'den fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç etmektedir.
 
Özel Projeler
Karel, standart ürünlerinin yanı sıra, Türk Telekom, Aselsan gibi kamu kuruluşları ve güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda anahtar teslimi sistemler ve ürünler de sunmaktadır. Bu çalışmalarda satış sonrası destek hizmetleri de Karel tarafından verilmektedir. Ayrıca, gerekli durumlarda, talepleri karşılamak amacıyla yurtdışı ve yurtiçinden teknoloji ve çözüm sağlayıcı iş ortaklarıyla birlikte çalışılmakta ve bu firmalarla stratejik işbirlikleri gerçekleştirmektedir.
 
Personel Profili
Karel, İstanbul Genel Müdürlük, Ankara Sincan Üretim Tesisleri (OSB), Bilkent Cyberpark Ar-Ge Merkezi, İzmir, Antalya, Bursa, Van, Gaziantep Bölge Müdürlükleri olmak üzere toplam 8 lokasyonda faaliyet göstermektedir. Karel genelinde 1500’i aşkın çalışanı bulunmaktadır. Çalışanların % 21’i üniversite / yüksek lisans / doktora, % 74’ü lise / meslek lisesi/ meslek yüksek okulu eğitimi almıştır.

Ar-Ge Faaliyetleri
Kuruluşundan bu yana elektronik sektöründe teknolojik birikimin firma bünyesinde özümsenmesi ve rekabet gücü yüksek ürünler-çözümler oluşturulması ilkesini benimseyen ve herhangi bir lisans veya know-how bağımlılığı olmayan Karel, her tür elektronik tasarımı yapabilecek ve doğrulayabilecek eleman ve ekipman gücü ve bilgi birikimine sahiptir.
Yeni ürün ve sistem geliştirme faaliyetleri, Ankara Bilkent Cyberpark’ta  bulunan Karel Ar-Ge bünyesinde yürütülmektedir.
90’I aşkın mühendis çalışanıyla Karel Ar-Ge, Haberleşme Elektroniği ve Endüstriyel Elektronik sektöründe, mühendislik gücü, ekipman ve bilgi birikimi açısından Türkiye ortalamasının üzerinde çok saygın bir konuma sahiptir.
 
Üretim Tesisleri
Karel'in Ankara OSB'de 13.000 m2' si kapalı olmak üzere toplam 20.000 m2 alana kurulu tesislerindeki Üretim Tesisleri’nde, üretim, üretim planlama, satınalma, kalite ve insan kaynakları faaliyetleri yürütülmektedir. Üretim için en son teknoloji dizgi ve test makinaları kullanılmakta; yatay, dikey ve yüzey monte teknolojileri uygulanmaktadır.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik,Telekomünikasyon

Firma web sitesi: www.karel.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Kreş
YemekhaneKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 16
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
ELEKTRONİK TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ELEKTRONİK TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,- Vardiyalı ve fazla mesai ile üretim şartlarında çalışabilecek,- Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
OTOMATİK DİZGİ TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
OTOMATİK DİZGİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Endüstri Meslek Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının Endüstriyel Otomasyon, Makine, Mekatronik, Elektrik / Elektronik, vb. bölümlerinden mezun,Vardiyalı çalışmaya veya fazla mesai yapmaya engeli olmayan, Askerlikle ilişiği olmayan adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MOBESE TEKNİSYENİ Adana, Balıkesir... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
MOBESE TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Liselerinin Elektronik/ Elektronik Haberleşme bölümünden mezun, Kamera ve Güvenlik Sistemleri kurulum ve arıza giderme işlerinde en az 5 yıl deneyimli,Kablolama ve elektronik cihaz montajı yapabilecek, MS Office ( Word , Excel vb. ) programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, proje sahalarında çalışabilecek,Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış, İletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına yatkın.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
GİRİŞ KALİTE KONTROL SORUMLU TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GİRİŞ KALİTE KONTROL SORUMLU TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Tedarik Kalite Güvencesi Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere;Endüstri Meslek Lisesi veya Meslek Yüksekokulların Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun,İş tanımında belirtilen benzer görevlerde az 5 yıl tecrübeli, Elektronik malzemeler ve giriş kalite kontrol süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi,Fazla mesaili üretim şartlarında çalışabilecek, Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış, Ankara’da ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRETİM ELEMANI Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ÜRETİM ELEMANIKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Elemanı olarak yetiştirilmek üzere;·  Düz Lise mezunu, ·  Vardiyalı ve fazla mesaili üretim şartlarında çalışabilecek,·  Ankara’da Sincan, Fatih, Eryaman, Etimesgut, Batıkent, Etlik, Keçiören semtlerinde ikamet eden,·  Erkek adaylar için; tercihen askerlik hizmetini tamamlamış adaylar aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ŞOFÖR Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ŞOFÖRKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- E sınıfı sürücü ehliyetine sahip,- Büyük otobüs kullanma tecrübesi olan,- Askerlik hizmetini tamamlamış/muaf,- SRC 2, SRC 4 ve Psikoteknik belgelerine sahip,- Yapracık veya Sincan'da ikamet eden, Önemli Not: Otobüs kullanma tecrübesi olmayan adaylar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu nedenle özgeçmişinize kullanmış olduğunuz araçların modellerini lütfen yazınız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
DIŞ TİCARET UYGULAMA ELEMANI / UZMAN YRD. Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
DIŞ TİCARET UYGULAMA ELEMANI / UZMAN YRD.Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
·         Üniversite mezunu (tercihen İşletme, İktisat, Maliye, Gümrük, Dış Ticaret bölümlerinde eğitim almış),·         Dış ticaret operasyon süreçlerinde en az 1 yıllık iş deneyimine sahip,·         İthalat, ihracat ve gümrük mevzuatı bilgilerine sahip,·         Problem çözme ve analitik düşünme becerilerine sahip,·         Ekip çalışmasına yatkın,·         İletişim becerileri güçlü, dış görünümüne önem veren,·         Sorumluluk sahibi, sonuç odaklı çalışabilen,·         MS Office uygulamalarına hakim,·         Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış,·         Ankara’da ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
DEPO TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
DEPO TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Liselerinin Elektrik/Elektronik bölümlerinden mezun,- Lojistik ve depo işinde çalışmaya istekli,- Bilgisayar kullanabilen; Word, Excel ve benzeri ofis programlarını kullanmış,- Tercihen ERP sistemini kullanmış,- Tercihen forklift ehliyetine sahip,- Gerektiğinde yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KART TASARIM MÜHENDİSİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
KART TASARIM MÜHENDİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik / Elektronik Mühendisliği Bölümlerinden mezun,ORCAD, PCAD, Altium, Mentor programlarından en az birini kullanabilen,Kütüphane tanımlama (Sembol, Footprint) konusunda yetenekli,PCB tasarımı konusunda deneyimli, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan mühendisler aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İNŞAAT TEKNİSYENİ Adana, Bursa, ... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
İNŞAAT TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Liseleri veya  Meslek Yüksek Okulların İnşaat bölümünden mezun, Güvenlik Kamera Sistemleri ve Aydınlatma Altyapısı üzerine 5 yıl aktif saha deneyimi,Enerji Direği , Güvenlik Kamera Direği, Fiber Optik ve Enerji Altyapı Kazı çalışmaları konusunda iş takibi ve kontrol deneyimi,Saha çalışmalarında kullanılacak boru, menhol ve kablo gibi malzeme tespiti ve ihtiyaca göre alt yapı çalışmalarında kazı alanında hazır bulunmasının sağlanması,  Sistem odası inşaat tadilat çalışmaları deneyimi, İyi derecede MS Office programları ve AutoCAD kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, proje sahalarında çalışabilecek,Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış, İletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına yatkın.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
HARİTA TEKNİSYENİ Ankara, İstanbul(Avr.)... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
HARİTA TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Yüksekokulları Harita / Harita – Kadastro bölümlerinden mezun, Tercihen Mesleki yeterlilik belgesi olan (Ustalık Belgesi), Tercihen Netcad ve AutoCAD programlarına hakim, İmar planı uygulamalarında tecrübe sahibi, Proje okuyabilen, İl/İlçe kapsamında montaj yapılacak nokta ve kazı güzergahlarının belirlenmesi ve projelendirlilmesi,Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, proje sahalarında çalışabilecek,Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış, İletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına yatkın.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
AR-GE MÜHENDİSİ (DONANIM TASARIM) Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
AR-GE MÜHENDİSİ (DONANIM TASARIM)Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
İngilizce eğitim veren üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen donanım tasarım konusunda tecrübeli, Şematik baskı devre tasarım araçlarında deneyim sahibi (Orcad ,Pcad, Mentor vb)Elektronik komponent bilgisi kuvvetli,  Erkek adaylar için askerlik hizmetinin tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SİSTEM VE SÜREÇ İYİLEŞTİRME TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
SİSTEM VE SÜREÇ İYİLEŞTİRME TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Sistem ve Süreç İyileştirme Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere:- Endüstri Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,- Görev tanımında belirtilen benzer pozisyonda en az 1 yıl tecrübeli,- Çok iyi seviyede elektronik malzeme ve lehimleme bilgisine sahip,- Tercihen IPC eğitimi almış,- Multimetre, Osiloskop gibi ölçüm aletlerini kullanabilen,- Windows işletim sistemi ve MS Office programlarını kullanabilen, (temel düzeyde kelimelerini çıkaralım)- Fazla mesaili üretim şartlarında çalışabilecek,- Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış,adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİ İstanbul(Avr.) Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Yüksek Okulları’nın Elektrik-Elektronik / Güvenlik Sistemleri bölümlerinden mezun,IP Kamera Sistemleri, Apartman Konuşma Sistemleri ve Alarm Sistemleri konusunda teknik bilgi birikimine sahip,Tercihen Kartlı Geçiş, Plaka Tanıma ve OGS/HGS Sistemleri konusunda deneyimli,Bilgisayar teknolojileri, network altyapısı, kablolama ve montaj konularına hakim,Güvenlik sistemleri telefon desteği, arıza çözümü ve saha servisi konularında en az 2 yıl tecrübeli,Microsoft Office, ürün yönetimi, çağrı merkezi vb. yazılımları kullanabilen,Programlı vardiya planına uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasında uyumlu ve sorumluluk sahibi, Güler yüzlü, diksiyonu düzgün ve etkili iletişim kurabilen,Araştırmacı, girişken ve kendini sürekli geliştiren,Tercihen yabancı kaynaklardan araştırma yapabilecek kadar yeterli İngilizce dil bilgisine sahip,Tercihen B sınıfı ehliyetli, aktif olarak araç kullanabilen, ve seyahat engeli bulunmayan,Erkek adaylarda askerliğini tamamlamış olmak tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
GEÇİCİ KABUL DEPO ELEMANI Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GEÇİCİ KABUL DEPO ELEMANIKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Liselerinin Elektrik/Elektronik bölümlerinden mezun,- Lojistik ve depo işinde çalışmaya istekli,- Bilgisayar kullanabilen; Word, Excel ve benzeri ofis programlarını kullanmış,- Gerektiğinde yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.- Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SİSTEM VE NETWORK DESTEK UZMANI İstanbul(Avr.) Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
SİSTEM VE NETWORK DESTEK UZMANIKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Tercihen üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerden mezun;Teknik dokümanları takip edebilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Firewall yönetimi konusunda tecrübeli, özellikle Cisco ASA kullanmış olan, Microsoft Active Directory, DNS, DHCP ve Exchange Server konusunda uzman,        Tercihen söz konusu ürün ve teknolojiler için sertifikası olan (MCTS, MCSA, MCITP, MCDBA vb.),E-posta güvenliği (antispam/antivirus) konusunda ve SMTP, POP3, IMAP, MAPI, TLS gibi mesajlaşma protokolleri konusunda uzman,Tercihen Antivirüs ve Güvenlik Yazılımlarının yönetiminde deneyimli, VMWARE platformuna hakim, işletimi ve yönetiminde deneyimli, Yedekleme teknolojilerinde yazılım (Veeam, Data  Protector, vb) ve donanım teknolojilerine hakim,Storage konusuna hakim, WEB sunucu yönetimi konusunda deneyimli,    Analiz yeteneği kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, problem çözme becerileri gelişmiş,Erkek adaylar için, askerlik hizmetinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Görev yeri İstanbul olacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı