Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1986


www.karel.com.tr 

 

KAREL ELEKTRONİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.


 

Karel Elektronik A.Ş.,1986 yılında, telekomünikasyon sektöründe, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyerek ülkemiz şartlarına en uygun sistemleri tasarlamak ve üretmek amacıyla, tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur.

Karel misyonunu, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu yeni ürün geliştirmek ve bu ürünlere paralel olarak pazar yaratmak, pazarı büyütmek, satış ve satış sonrası hizmetleri organize etmek olarak belirlemiştir. Şirket istikrarlı performansı, sektöre getirdiği yüksek standartlar, %50'yi aşan pazar payı ve pazar oluşturucu rolü ile sektörün lideri konumundadır. Karel’in başlıca faaliyet alanları;

Elektronik Haberleşme Ürünleri Tasarım ve Üretimi,

Elektronik Kart Üretim Hizmetleri,

Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri,

Savunma Sanayi Tasarım ve Üretim Hizmetleri,

Görüntülü İletişim - Güvenlik Sistemleri üzerinedir.

 

Ürünler 

Karel; Savunma Sanayi Projeleri kapsamında, uluslararası ve ulusal güvenlik standartlarını içerecek şekilde üretimden Ar-ge’ye her aşamada hizmet vermektedir. Bu bağlamda; alt sistem tasarımları, elektronik kart tasarımları, sistem ara yüzü yazılımı tasarımları, elektronik kartlar için gömülü yazılım tasarımları, test planlarının hazırlanması, elektronik kart üretimi, ICT ve fonksiyonel testlerin yapılması gibi çalışmalar yürütülmektedir.

Elektronik Kart Üretimi faaliyetleri, Aselsan, Roketsan, Tai vb. Savunma Sanayi firmalarının yanı sıra, beyaz eşya sektöründe de yürütülmektedir. Hizmet verilen firmalar arasında, Türkiye’de Arçelik, Beko, yurtdışında Applied Energy, INCA gibi markalar bulunmaktadır. Ürün çeşitleri arasında; ara mamul olarak beyaz eşya elektronik kartları, modem kartları vb. bulunmaktadır.

Telekomünikasyon faaliyetleri kapsamında; Kurumsal Projeler Satış ve Uygulama Grupları, telekomünikasyon ve kurumsal alanlarda ekipman tedariği, planlama, optimizasyon, proje yönetimi, survey, montaj, devreye alma, servis, fiber optik transmisyon sistemleri, IP Radyo Link (R/L), WIMAX eğitim ve servis sonrası hizmetleri vermektedir. Türk Telekom, Avea, Turkcell ve Turkcell Superonline gibi şirketlerden alınan projeler, planlamadan kuruluma kadar anahtar teslim bir anlayışla yürütülmekte ve bu projeler kapsamında Türkiye’nin pek çok ilinde yer alan baz istasyonlarının bakım – çözüm ortaklığı titiz bir anlayışla sağlanmaktadır.

Karel'in haberleşme ürünleri yelpazesi çeşitli kapasitelerde elektronik telefon santrallerini ve bu santrallerle birlikte kullanılabilen özel telefon setlerini, sesli yanıt sistemlerini, bilgisayar arabirimlerini, özel amaçlı haberleşme ürünlerini ve telsiz haberleşme arabirimlerini içermektedir. Ürün sunumu faks cihazları, robot operatör sistemleri ve telsiz telefonlarla zenginleştirilmiştir. 

Ek olarak; Karel'in ürün çeşitleri arasında; tümleşik iletişim, çağrı merkezleri, entegrasyon ürünleri, CCTV, hırsız / yangın alarm sistemleri ve apartman konuşma sistemleri de yer almaktadır.

 

 

Satış-Pazarlama

Yaklaşık 400.000 adet kurulu PABX sistemi; yıllık ortalama 450.000 adet hat/ 30.000 adet sistem satışı; küçük santral pazarında %75 ve toplam santral pazarındaki %50 payı ile Karel Türkiye'de PABX pazarının lideridir. 

Faks, telsiz telefon ve standart telefon pazarlarının her birinde %10 pazar payına sahiptir.

Karel; Savunma Sanayi ve GSM sektöründe de pek çok ihaleye girmekte ve alınan projeler doğrultusunda geniş çaplı çalışmalar yürütmektedir.

Karel'in yurt içi satış ve satış sonrası hizmet organizasyonu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Van'daki ana birimlere bağlı olarak çalışan tüm yurda yayılmış 250'yi aşkın, deneyimli Yetkili Satıcıdan oluşmaktadır.


 

İhracat Faaliyetleri 

Haberleşme sektöründe bir dünya markası olmayı hedefleyen Karel, 1990 yılından itibaren yurt dışı pazarlara da yönelmiştir. Bu amaca yönelik pazarlama yatırımları ve kalite, fiyat ve teknolojik açıdan rekabet şansına sahip ürünleri sayesinde bugün aralarında İspanya, Portekiz, Yunanistan gibi Avrupa ülkeleri de olmak üzere 20'den fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç etmektedir.


 

Özel Projeler

Karel, standart ürünlerinin yanı sıra, Türk Telekom, Aselsan gibi kamu kuruluşları ve güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda anahtar teslimi sistemler ve ürünler de sunmaktadır. Bu çalışmalarda satış sonrası destek hizmetleri de Karel tarafından verilmektedir. Ayrıca, gerekli durumlarda, talepleri karşılamak amacıyla yurtdışı ve yurtiçinden teknoloji ve çözüm sağlayıcı iş ortaklarıyla birlikte çalışılmakta ve bu firmalarla stratejik işbirlikleri gerçekleştirmektedir.


 

Personel Profili

Karel, İstanbul Genel Müdürlük, Ankara Üretim Tesisleri (OSB), Ankara Ar-Ge Merkezi, İzmir, Antalya, Bursa ve Van Bölge Müdürlükleri olmak üzere toplam 7 lokasyonda faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan bu yana Üretim Tesisleri bünyesinde yer alan Ar-ge Merkezi ve bağlı birimler, 1.6.2005 tarihinde Bilkent Cyberpark’a taşınmış ve Karel Ar-ge San. ve Tic. A.Ş. adı altında ayrı bir şirket olarak faaliyete geçmiştir. Karel genelinde, 63’ü yönetici ve 195’i mühendis, toplam 1453 çalışanı bulunmaktadır. Çalışanların % 21’i üniversite / yüksek lisans / doktora, % 74’ü lise / meslek lisesi/ meslek yüksek okulu ve %5’i ilköğretim eğitimi almıştır.

 

Ar-Ge Faaliyetleri

Kuruluşundan bu yana elektronik sektöründe teknolojik birikimin firma bünyesinde özümsenmesi ve rekabet gücü yüksek ürünler-çözümler oluşturulması ilkesini benimseyen ve herhangi bir lisans veya know-how bağımlılığı olmayan Karel, her tür elektronik tasarımı yapabilecek ve doğrulayabilecek eleman ve ekipman gücü ve bilgi birikimine sahiptir.

Yeni ürün ve sistem geliştirme faaliyetleri, Ankara Bilkent Cyberpark’ta  bulunan Karel Ar-Ge bünyesinde yürütülmektedir.

90’I aşkın mühendis çalışanıyla Karel Ar-Ge, Haberleşme Elektroniği ve Endüstriyel Elektronik sektöründe, mühendislik gücü, ekipman ve bilgi birikimi açısından Türkiye ortalamasının üzerinde çok saygın bir konuma sahiptir.

 

Üretim Tesisleri

Karel'in Ankara OSB'de 13.000 m2' si kapalı olmak üzere toplam 20.000 m2 alana kurulu tesislerindeki Üretim Tesisleri’nde, üretim, üretim planlama, satınalma, kalite ve insan kaynakları faaliyetleri yürütülmektedir. Üretim için en son teknoloji dizgi ve test makinaları kullanılmakta; yatay, dikey ve yüzey monte teknolojileri uygulanmaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik,Telekomünikasyon

Firma web sitesi: www.karel.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Kreş
YemekhaneKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 11
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SAVUNMA SANAYİ YETKİN / KIDEMLİ TEST TEKNİSYENİ Ankara KAREL A.Ş.
SAVUNMA SANAYİ YETKİN / KIDEMLİ TEST TEKNİSYENİKAREL A.Ş.

Teknik lise veya Endüstri meslek liselerinin Elektronik, Endüstriyel Kontrol, Bilgisayar  bölümlerinden veya meslek yüksek okullarının Elektronik, Endüstriyel Elektronik bölümlerinden mezun olmak,
Elektronik Kart ve cihaz testleri konusunda min. 4 yıl tecrübeli,
Test cihaz ve ekipmanları hakkında bilgi sahibi ve kullanabilen,
Devre şeması analizi yapabilen,
Arıza arama konularında bilgi sahibi ve gerçekleştirebilen,
Takım çalışmasına yatkın,
Öğrenmeye ve Gelişmeye açık,
Seyahat engeli olmayan,
B sınıfı ehliyet sahibi olup aktif araç kullanabilen,
Dinamik, çözüm odaklı ve iş disiplinine sahip
Mesai ve vardiya engeli olmayan
Güvenlik soruşturma engeli olmayanKıdemli Teknisyenler aranmaktadır.
 
Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:
Kart Üretim ve Cihaz Üretim konularında bilgi sahibi olmak,IPC standartları hakkında bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAVUNMA SAN. YETKİN/KIDEMLİ KART ÜRETİM TEKNİSYENİ Ankara KAREL A.Ş.
SAVUNMA SAN. YETKİN/KIDEMLİ KART ÜRETİM TEKNİSYENİKAREL A.Ş.

Teknik lise veya Endüstri meslek liselerinin elektronik, endüstriyel kontrol, bilgisayar  bölümlerinden veya meslek yüksek okullarının elektronik, endüstriyel elektronik bölümlerinden mezun olmak,
Askeri Standartlara uygun elektronik kart ve cihaz üretiminde tecrübeli olmak,
Elektronik kartlar ve kablajda lehimleme işlemleri için el becerisine sahip olmak,
Lehim yapma konusunda tecrübeli, havya setlerini kullanabilen,
IPC standartları hakkında bilgi sahibi,
Takım çalışmasına yatkın,
Öğrenmeye ve Gelişmeye açık,
Seyahat engeli olmayan,
B sınıfı ehliyet sahibi olup aktif araç kullanabilen,
Dinamik, çözüm odaklı ve iş disiplinine sahip
Mesai ve vardiya engeli olmayan,
Güvenlik soruşturma engeli olmayan,
          Kıdemli Teknisyenler aranmaktadır.
 
Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: 
Kablo üretim, birim içi kablaj gibi konularda bilgi sahibi olmak.
Kablo üretim standartlarına(IPC WHMA 620) hakim olmak.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GENEL BAŞVURU Ankara, İstanbul Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GENEL BAŞVURUKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Lisans, önlisans ve ya endüstri meslek lisesi mezunu
Şirketimizin dinamik ve yoğun çalışma programına uyum sağlayabilecek
Kalite ve müşteri odaklılık yaklaşımını benimseyen
Kurumumuz misyon ve vizyonunu temsil edebilecek
İletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına ve işbirliğine yatkın
Sürekli gelişim ve yaratıcılığa inanan

Siz de KAREL ailesine katılmak ve bizimle çalışmak istiyorsanız, çalışmak istediğiniz alan/bölümü ve kariyer hedeflerinizi belirten bir önyazı ile birlikte ilanımıza başvurabilirsiniz.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ELEKTRONİK TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ELEKTRONİK TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,
- Vardiyalı ve fazla mesai ile üretim şartlarında çalışabilecek,
- Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ERP UZMANI İstanbul(Avr.) Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ERP UZMANIKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Üniversitelerin tercihen Endüstri Mühendisliği, İşletme / İktisat / Kamu Yönetimi veya dengi bölümlerinden mezun,       
Oracle R12 E-Business Suite ürününün fonksiyonel yapısına hakim olan,
Oracle Satış, Sipariş ve Lojistik modüllerinde tecrübe sahibi,           
ERP Süreç Yönetimleri ve Fonksiyonel Analiz konularında tecrübe sahibi,           
ERP Modül Sorumluluğu ve fonksiyonel danışmanlık kavramlarını bilen,           
Oracle AIM / OUM araçları / yöntemleri kullanarak proje çalışmalarında bulunmuş,                    
Oracle Metalink takip ederek teknik analiz ve sorun giderme çalışması yapacak seviyede İngilizce bilen,           
Takım çalışması içinde uyumlu ve iletişim yetenekleri gelişmiş olan,           
Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmayan adaylar aranmaktadır.            
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
UZMAN MÜHENDİS (BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ) Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
UZMAN MÜHENDİS (BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ)Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinden mezun,
- İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,
- Bilgi Teknolojileri alanında donanım / yazılım yönetimi tecrübesi olan (Sunucu, Switch, Storage, Firewall vb. cihazların yönetimini yapabilecek)
- Sanallaştırma teknolojileri alanında deneyim sahibi,
- Linux yönetimini bilen,
- Web tabanlı yazılım geliştirebilen,
- İletişim Yeteneği kuvvetli,
 Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
OFIS ELEMANI VE TEMİZLİK GÖREVLİSİ Edirne Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
OFIS ELEMANI VE TEMİZLİK GÖREVLİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Projesini yürüttüğümüz Resmi Bir Kuruluşun Edirne ofisinde görevlendirmek üzere aşağıdaki niteliklere uygun ofis ve  temizlik işlerinde çalışacak personeller aranmaktadır:
- En az lise mezunu,
- Güleryüzlü ve pozitif,
- Diksiyonu düzgün,
- Çalışkan ve sorumluluk sahibi,
- MS Ofis programlarını kullanabilen,
- Tercihen benzer bir görevde çalışmış.
 
Sürekli / Tam zamanlı    İlköğretim (Mezun), Lise (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİ İstanbul(Avr.) Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Meslek Yüksek/Meslek Okulları'nın Elektrik-Elektronik / Güvenlik bölümlerinden mezun,
Güvenliksistemleri(CCTV, Alarm, Yangın, Apartman konuşma sistemleri) hakkında bilgi sahibi ve  arıza çözüm deneyimine sahip olmak,
Ürün yönetim, çağrı merkezi vb. yazılımları kullanabilen,
Bilgisayar teknolojilerine ve Ms Office programlarını bilen,
Network altyapısı, ADSL bağlantıları, uzak erişim konularına hakim,
Tercihen çalışma alanı ile ilgili İngilizce kaynaklardan araştırma yapabilecek kadar yeterli İngilizce dil bilgisine sahip,
Tercihen çağrı merkezi, masa başı telefon desteği ve sahada çalışma alanlarında deneyimli, 
Programlı vardiya planına uyum sağlayabilecek ,
Diksiyonu düzgün ve telefonda etkili iletişim kurabilen.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
OFİS DESTEK ELEMANI Kayseri Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
OFİS DESTEK ELEMANIKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Tercihen Elektrik&Elektronik MYO mezunu,
Tercihen GSM sektöründe en az 1 yıl tecrübeli,
MS Ofis programlarını ve AUTO CAD programını etkin olarak kullanabilen,
Tercihen Maximo / Atlas süreçlerine hakim ve etkin kullanabilen,
Diksiyonu düzgün ve prezentabl adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GSM ARIZA BAKIM TEKNİSYENİ Adıyaman, Ağrı, ... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GSM ARIZA BAKIM TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Meslek Liselerinin Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,
GSM sektöründe Jeneratör Destek, Arıza Müdahale ve Periyodik Bakım konularında en az 2 yıl tecrübesi olan,
Tercihen Saha Montaj / Kabul işlerinde çalışmış,
Microsoft Office programlarını etkin olarak kullanabilen,
AG / OG işlerinde çalışabilecek sertifikaya / tecrübeye sahip,
Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan,
7 / 24 enerji arıza bakım müdahalesi yapabilecek, jeneratör desteği verebilecek,
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GÜVENLİK GÖREVLİSİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GÜVENLİK GÖREVLİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Ankara - Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Üretim Tesislerimiz'de görevlendirilmek üzere;
5188 Sayılı Güvenlik kimlik kartına sahip (Silahlı),
Sincan ve çevre semtlerde ikamet eden,
Vardiyalı çalışabilecek Özel Güvenlik Görevlileri aranmaktadır.Erkek adayların askerlikle ilişiğinin kesilmiş olması gerekmektedir.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme