Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1986


www.karel.com.tr 

 

KAREL ELEKTRONİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.


 

Karel Elektronik A.Ş.,1986 yılında, telekomünikasyon sektöründe, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyerek ülkemiz şartlarına en uygun sistemleri tasarlamak ve üretmek amacıyla, tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur.

Karel misyonunu, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu yeni ürün geliştirmek ve bu ürünlere paralel olarak pazar yaratmak, pazarı büyütmek, satış ve satış sonrası hizmetleri organize etmek olarak belirlemiştir. Şirket istikrarlı performansı, sektöre getirdiği yüksek standartlar, %50'yi aşan pazar payı ve pazar oluşturucu rolü ile sektörün lideri konumundadır. Karel’in başlıca faaliyet alanları;

Elektronik Haberleşme Ürünleri Tasarım ve Üretimi,

Elektronik Kart Üretim Hizmetleri,

Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri,

Savunma Sanayi Tasarım ve Üretim Hizmetleri,

Görüntülü İletişim - Güvenlik Sistemleri üzerinedir.

 

Ürünler 

Karel; Savunma Sanayi Projeleri kapsamında, uluslararası ve ulusal güvenlik standartlarını içerecek şekilde üretimden Ar-ge’ye her aşamada hizmet vermektedir. Bu bağlamda; alt sistem tasarımları, elektronik kart tasarımları, sistem ara yüzü yazılımı tasarımları, elektronik kartlar için gömülü yazılım tasarımları, test planlarının hazırlanması, elektronik kart üretimi, ICT ve fonksiyonel testlerin yapılması gibi çalışmalar yürütülmektedir.

Elektronik Kart Üretimi faaliyetleri, Aselsan, Roketsan, Tai vb. Savunma Sanayi firmalarının yanı sıra, beyaz eşya sektöründe de yürütülmektedir. Hizmet verilen firmalar arasında, Türkiye’de Arçelik, Beko, yurtdışında Applied Energy, INCA gibi markalar bulunmaktadır. Ürün çeşitleri arasında; ara mamul olarak beyaz eşya elektronik kartları, modem kartları vb. bulunmaktadır.

Telekomünikasyon faaliyetleri kapsamında; Kurumsal Projeler Satış ve Uygulama Grupları, telekomünikasyon ve kurumsal alanlarda ekipman tedariği, planlama, optimizasyon, proje yönetimi, survey, montaj, devreye alma, servis, fiber optik transmisyon sistemleri, IP Radyo Link (R/L), WIMAX eğitim ve servis sonrası hizmetleri vermektedir. Türk Telekom, Avea, Turkcell ve Turkcell Superonline gibi şirketlerden alınan projeler, planlamadan kuruluma kadar anahtar teslim bir anlayışla yürütülmekte ve bu projeler kapsamında Türkiye’nin pek çok ilinde yer alan baz istasyonlarının bakım – çözüm ortaklığı titiz bir anlayışla sağlanmaktadır.

Karel'in haberleşme ürünleri yelpazesi çeşitli kapasitelerde elektronik telefon santrallerini ve bu santrallerle birlikte kullanılabilen özel telefon setlerini, sesli yanıt sistemlerini, bilgisayar arabirimlerini, özel amaçlı haberleşme ürünlerini ve telsiz haberleşme arabirimlerini içermektedir. Ürün sunumu faks cihazları, robot operatör sistemleri ve telsiz telefonlarla zenginleştirilmiştir. 

Ek olarak; Karel'in ürün çeşitleri arasında; tümleşik iletişim, çağrı merkezleri, entegrasyon ürünleri, CCTV, hırsız / yangın alarm sistemleri ve apartman konuşma sistemleri de yer almaktadır.

 

 

Satış-Pazarlama

Yaklaşık 400.000 adet kurulu PABX sistemi; yıllık ortalama 450.000 adet hat/ 30.000 adet sistem satışı; küçük santral pazarında %75 ve toplam santral pazarındaki %50 payı ile Karel Türkiye'de PABX pazarının lideridir. 

Faks, telsiz telefon ve standart telefon pazarlarının her birinde %10 pazar payına sahiptir.

Karel; Savunma Sanayi ve GSM sektöründe de pek çok ihaleye girmekte ve alınan projeler doğrultusunda geniş çaplı çalışmalar yürütmektedir.

Karel'in yurt içi satış ve satış sonrası hizmet organizasyonu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Van'daki ana birimlere bağlı olarak çalışan tüm yurda yayılmış 250'yi aşkın, deneyimli Yetkili Satıcıdan oluşmaktadır.


 

İhracat Faaliyetleri 

Haberleşme sektöründe bir dünya markası olmayı hedefleyen Karel, 1990 yılından itibaren yurt dışı pazarlara da yönelmiştir. Bu amaca yönelik pazarlama yatırımları ve kalite, fiyat ve teknolojik açıdan rekabet şansına sahip ürünleri sayesinde bugün aralarında İspanya, Portekiz, Yunanistan gibi Avrupa ülkeleri de olmak üzere 20'den fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç etmektedir.


 

Özel Projeler

Karel, standart ürünlerinin yanı sıra, Türk Telekom, Aselsan gibi kamu kuruluşları ve güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda anahtar teslimi sistemler ve ürünler de sunmaktadır. Bu çalışmalarda satış sonrası destek hizmetleri de Karel tarafından verilmektedir. Ayrıca, gerekli durumlarda, talepleri karşılamak amacıyla yurtdışı ve yurtiçinden teknoloji ve çözüm sağlayıcı iş ortaklarıyla birlikte çalışılmakta ve bu firmalarla stratejik işbirlikleri gerçekleştirmektedir.


 

Personel Profili

Karel, İstanbul Genel Müdürlük, Ankara Üretim Tesisleri (OSB), Ankara Ar-Ge Merkezi, İzmir, Antalya, Bursa ve Van Bölge Müdürlükleri olmak üzere toplam 7 lokasyonda faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan bu yana Üretim Tesisleri bünyesinde yer alan Ar-ge Merkezi ve bağlı birimler, 1.6.2005 tarihinde Bilkent Cyberpark’a taşınmış ve Karel Ar-ge San. ve Tic. A.Ş. adı altında ayrı bir şirket olarak faaliyete geçmiştir. Karel genelinde, 63’ü yönetici ve 195’i mühendis, toplam 1453 çalışanı bulunmaktadır. Çalışanların % 21’i üniversite / yüksek lisans / doktora, % 74’ü lise / meslek lisesi/ meslek yüksek okulu ve %5’i ilköğretim eğitimi almıştır.

 

Ar-Ge Faaliyetleri

Kuruluşundan bu yana elektronik sektöründe teknolojik birikimin firma bünyesinde özümsenmesi ve rekabet gücü yüksek ürünler-çözümler oluşturulması ilkesini benimseyen ve herhangi bir lisans veya know-how bağımlılığı olmayan Karel, her tür elektronik tasarımı yapabilecek ve doğrulayabilecek eleman ve ekipman gücü ve bilgi birikimine sahiptir.

Yeni ürün ve sistem geliştirme faaliyetleri, Ankara Bilkent Cyberpark’ta  bulunan Karel Ar-Ge bünyesinde yürütülmektedir.

90’I aşkın mühendis çalışanıyla Karel Ar-Ge, Haberleşme Elektroniği ve Endüstriyel Elektronik sektöründe, mühendislik gücü, ekipman ve bilgi birikimi açısından Türkiye ortalamasının üzerinde çok saygın bir konuma sahiptir.

 

Üretim Tesisleri

Karel'in Ankara OSB'de 13.000 m2' si kapalı olmak üzere toplam 20.000 m2 alana kurulu tesislerindeki Üretim Tesisleri’nde, üretim, üretim planlama, satınalma, kalite ve insan kaynakları faaliyetleri yürütülmektedir. Üretim için en son teknoloji dizgi ve test makinaları kullanılmakta; yatay, dikey ve yüzey monte teknolojileri uygulanmaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik,Telekomünikasyon

Firma web sitesi: www.karel.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Kreş
YemekhaneKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 24
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SİSTEM VE SÜREÇ İYİLEŞTİRME TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
SİSTEM VE SÜREÇ İYİLEŞTİRME TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Sistem ve Süreç İyileştirme Müdürlüğü'nde görevlendirilecek,
- Endüstri Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,
- Elektronik malzeme ve lehimleme bilgisi kuvvetli,
- Multimetre, Osiloskop gibi ölçüm aletlerini kullanabilen,
- Windows işletim sistemi ve MS Office programlarını temel düzeyde kullanabilen,
- Fazla mesai ile üretim şartlarında çalışabilecek,
- Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış,
teknisyen aranmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAHA UYGULAMALARI TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
SAHA UYGULAMALARI TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Meslek Liselerinin Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,
GSM sektöründe Jeneratör Destek, Arıza Müdahale ve Periyodik Bakım konularında en az 2 yıl tecrübesi olan,
Tercihen Saha Montaj / Kabul işlerinde çalışmış,
Microsoft Office programlarını etkin olarak kullanabilen,
AG / OG işlerinde çalışabilecek sertifikaya / tecrübeye sahip,
Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan,
7 / 24 enerji arıza bakım müdahalesi yapabilecek, jeneratör desteği verebilecek,
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ELEKTRONİK TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ELEKTRONİK TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,
- Vardiyalı ve fazla mesai ile üretim şartlarında çalışabilecek,
- Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ŞOFÖR Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ŞOFÖRKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- E sınıfı sürücü ehliyetine sahip,
- Büyük otobüs kullanma tecrübesi olan,
- Askerlik hizmetini tamamlamış/muaf,
- SRC 2, SRC 4 ve Psikoteknik belgelerine sahip,
 
Önemli Not: Otobüs kullanma tecrübesi olmayan adaylar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu nedenle özgeçmişinize kullanmış olduğunuz araçların modellerini lütfen yazınız.
Sürekli / Tam zamanlı    İlköğretim (Mezun), Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ARKA OFİS TEKNİSYENİ Ankara KAREL A.Ş.
ARKA OFİS TEKNİSYENİKAREL A.Ş.

Meslek Liselerinin / Meslek Yüksek Okullarının Elektrik / Elektronik, Elektronik Haberleşme vb. bölümlerinden mezun,
Karel telekomünikasyon ürünleri hakkında bilgi sahibi,
Santral montajı, konfigürasyonu, işletmesi konularında bilgi sahibi,
Montaj malzeme ve ekipmanları hakkında bilgi sahibi,
Takım çalışmasına yatkın,
Sorumluluk alabilen,
Seyahat engeli olmayan,
B sınıfı sürücü belgesi olan, aktif araç kullanabilen,
Askerlikle ilişiği bulunmayan adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
DENEYİMLİ GÖMÜLÜ YAZILIM MÜHENDİSİ Ankara KAREL A.Ş.
DENEYİMLİ GÖMÜLÜ YAZILIM MÜHENDİSİKAREL A.Ş.

Üniversitelerin Elektrik / Elektronik Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun,
C diline hakim,
Tercihen bootloading konusunda tecrübeli,
Tercihen SPI, I2C, SMBUS, PS2, CANBUS, USB, ARINC vb. protokollerde deneyimli,
Tercihen mikrodenetleyici, DSP, GPU, video işlemci kullanım tecrübesi olan,
Tercihen Linux ve gerçek zamanlı işletim sistemleri için BSP uyarlama ve sürücü hazırlama tecrübesi olan,
Tercihen Linux ve gerçek zamanlı işletim sistemleri üzerinde kullanıcı / uygulama yazılım tecrübesi olan,
Yazılım geliştirme yaşamdöngüsünde yer alan gereksinim yönetimi (DOORS), konfigürasyon yönetimi yönetimi (CC) ve değişiklik yönetimi (CQ) araç kullanımı bilgisine sahip,
CMMI, D0-178 / C vb. yaşamdöngülerinde deneyimli,
Model tabanlı tasarım metodolojilerinde bilgili,
İleri derecede İngilizce bilen,
Takım içerisinde çalışmaya istekli,
Stres altında çalışabilen ve sorumluluk sahibi adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ÜRÜN KALİTESİ TEST TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ÜRÜN KALİTESİ TEST TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Ürün Kalitesi Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere;
- Meslek Lisesi veya Meslek Yüksekokulları'nın Elektrik-Elektronik, Haberleşme bölümlerinden mezun,
- Tercihen ESD ve Lehimcilik Eğitimlerini almış ve uygulama tecrübesi olan,
- Tercihen Elektronik alanında en az 2 yıllık iş deneyimine sahip,
- Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
- B tipi sürücü belgesine sahip
Teknisyen / tekniker arayışımız bulunmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİ İstanbul(Avr.) Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Meslek Yüksek/Meslek Okulları'nın Elektrik-Elektronik / Güvenlik bölümlerinden mezun,
Güvenliksistemleri(CCTV, Alarm, Yangın, Apartman konuşma sistemleri) hakkında bilgi sahibi ve  arıza çözüm deneyimine sahip olmak,
Ürün yönetim, çağrı merkezi vb. yazılımları kullanabilen,
Bilgisayar teknolojilerine ve Ms Office programlarını bilen,
Network altyapısı, ADSL bağlantıları, uzak erişim konularına hakim,
Tercihen çalışma alanı ile ilgili İngilizce kaynaklardan araştırma yapabilecek kadar yeterli İngilizce dil bilgisine sahip,
Tercihen çağrı merkezi, masa başı telefon desteği ve sahada çalışma alanlarında deneyimli, 
Programlı vardiya planına uyum sağlayabilecek ,
Diksiyonu düzgün ve telefonda etkili iletişim kurabilen.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
BAKIM ÇÖZÜM ORTAĞI İL SORUMLUSU Adıyaman, Gaziantep... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
BAKIM ÇÖZÜM ORTAĞI İL SORUMLUSUKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
·         En az Teknik Lise, Tercihen MYO mezunu,
·         Huawei&Motorola ekipmanları  (BTS, node-B, BSC, RNC) arıza bakımında  tecrübeli, arayüz programlarını aktif olarak kullabilen,
·         Transmisyon ekipmanları (radyolink, aggregator, SDH, DXX) arıza bakımında tecrübeli, arayüz programlarını aktif olarak   kullabilen,
·         GSM Saha Montaj/Kabul işlerinde çalışmış,
·         MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen,
·         OG/AG arıza bakım bilgisi olan,
·         Tercihen E-KAT belgesi sahibi,
·         GSM sektöründe en az 3 yıl tecrübeli,
·         Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan,
·         7/24 arıza bakım müdahalesi yapabilecek,
·         Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli,
·         Seyahat engeli bulunmayan
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GSM ALTYAPI ENERJİ TEKNİSYENİ Adıyaman, Gaziantep... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GSM ALTYAPI ENERJİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Endüstri Meslek Liselerinin Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,
GSM Saha Montaj/Kabul işlerinde çalışmış,
MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen,
OG/AG arıza bakım işlerinde en az 2 yıl tecrübesi olan,
Tercihen EKAT belgesine sahip,
Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan,
7/24 enerji arıza bakım müdahalesi yapabilecek, jeneratör desteği verebilecek,
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli,
Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GSM ALTYAPI İKLİMLENDİRME TEKNİSYENİ Adıyaman, Gaziantep... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GSM ALTYAPI İKLİMLENDİRME TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Klima Bakım ve Onarımı alanında en az 3 yıl deneyimli
MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen,
Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli,
Seyehat engeli olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GSM PERIYODIK BAKIM TEKNISYENI Adıyaman, Gaziantep... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GSM PERIYODIK BAKIM TEKNISYENIKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Baz İstasyonları ekipmanları  Bakım ve Onarımı alanında en az 3 yıl deneyimli
AG/YG bakım ve Onarımı alanında alanında en az 3 yıl deneyimli
El Terminalini aktif kullanıp, envanter sayım ve raporlaması yapabilecek
Tercihen EKAT belgesi sahibi
MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen,
Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli,
Seyahat engeli bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GSM DEPO SORUMLUSU Adıyaman, Gaziantep... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GSM DEPO SORUMLUSUKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

GSM sektöründe en az 2 yıl deneyimli
MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen
Depo ve lojistik konusunda en az 2 yıl deneyimli
Tercihen Maximo / Atlas süreçlerine hakim ve etkin kullanabilen
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli
Envanter takibi yapabilecek ve depo programlarını kullanabilecek
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GSM HELPDESK PERSONELİ Gaziantep Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GSM HELPDESK PERSONELİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.


Endüstri Meslek Liselerinin Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun

NSN ekipmanları (BTS, node-B, BSC, RNC) arıza bakımında tecrübeli, arayüz programlarını aktif olarak kullanabilen, bu konuda teknik destek verebilecek,

Transmisyon ekipmanları (radyolink, aggregator, SDH, DXX) arıza bakımında tecrübeli, saha çalışanlarına telefonla bu ekipmanlar hakkında teknik destek verebilecek,

Tercihen GSM Saha Montaj/Kabul işlerinde çalışmış,

GSM sektöründe en az 3 yıl tecrübeli

Vardiyalı çalışabilecek,

Alarm izleme ve analiz yeteneğine sahip, saha personelini yönlendirecek yetkinliğe sahip,

Analitik ve hızlı düşünüp ani karar verme yeteneğine sahip,

MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen,

Tercihen Maximo / Atlas süreçlerine hakim ve etkin kullanabilen,

Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Gaziantep'te ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAVUNMA SANAYİ YETKİN / KIDEMLİ TEST TEKNİSYENİ Ankara KAREL A.Ş.
SAVUNMA SANAYİ YETKİN / KIDEMLİ TEST TEKNİSYENİKAREL A.Ş.

Teknik lise veya Endüstri meslek liselerinin Elektronik, Endüstriyel Kontrol, Bilgisayar  bölümlerinden veya meslek yüksek okullarının Elektronik, Endüstriyel Elektronik bölümlerinden mezun olmak,
Elektronik Kart ve cihaz testleri konusunda min. 4 yıl tecrübeli,
Test cihaz ve ekipmanları hakkında bilgi sahibi ve kullanabilen,
Devre şeması analizi yapabilen,
Arıza arama konularında bilgi sahibi ve gerçekleştirebilen,
Takım çalışmasına yatkın,
Öğrenmeye ve Gelişmeye açık,
Seyahat engeli olmayan,
B sınıfı ehliyet sahibi olup aktif araç kullanabilen,
Dinamik, çözüm odaklı ve iş disiplinine sahip
Mesai ve vardiya engeli olmayan
Güvenlik soruşturma engeli olmayanKıdemli Teknisyenler aranmaktadır.
 
Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:
Kart Üretim ve Cihaz Üretim konularında bilgi sahibi olmak,IPC standartları hakkında bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAVUNMA SAN. YETKİN/KIDEMLİ KART ÜRETİM TEKNİSYENİ Ankara KAREL A.Ş.
SAVUNMA SAN. YETKİN/KIDEMLİ KART ÜRETİM TEKNİSYENİKAREL A.Ş.

Teknik lise veya Endüstri meslek liselerinin elektronik, endüstriyel kontrol, bilgisayar  bölümlerinden veya meslek yüksek okullarının elektronik, endüstriyel elektronik bölümlerinden mezun olmak,
Askeri Standartlara uygun elektronik kart ve cihaz üretiminde tecrübeli olmak,
Elektronik kartlar ve kablajda lehimleme işlemleri için el becerisine sahip olmak,
Lehim yapma konusunda tecrübeli, havya setlerini kullanabilen,
IPC standartları hakkında bilgi sahibi,
Takım çalışmasına yatkın,
Öğrenmeye ve Gelişmeye açık,
Seyahat engeli olmayan,
B sınıfı ehliyet sahibi olup aktif araç kullanabilen,
Dinamik, çözüm odaklı ve iş disiplinine sahip
Mesai ve vardiya engeli olmayan,
Güvenlik soruşturma engeli olmayan,
          Kıdemli Teknisyenler aranmaktadır.
 
Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: 
Kablo üretim, birim içi kablaj gibi konularda bilgi sahibi olmak.
Kablo üretim standartlarına(IPC WHMA 620) hakim olmak.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
BAKIM ÇÖZÜM ORTAĞI BÖLGE MÜDÜRÜ Gaziantep Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
BAKIM ÇÖZÜM ORTAĞI BÖLGE MÜDÜRÜKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
•    En az MYO mezunu(Elektrik&Elektronik), Tercihen Elektrik/Elektronik Mühendisi,
•    Enerji, Altyapı, BTS, RF, Transmisyon konularında bilgi ve deneyim sahibi,
•    Tercihen GSM operatörlerinin BÇO organizasyonunda yöneticilik yapmış,
•    GSM sektöründe en az 5 yıl tecrübeli,
•    Ekip ve personel görevledirmesi yapabilecek, yönetim kabiliyeti olan,
•    Yoğun stres ortamında çalışabilecek,
•    Analitik ve hızlı düşünüp ani karar verme yeteneğine sahip,
•    MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen,
•    Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
•    Seyahat engeli bulunmayan,
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANI Gaziantep KAREL A.Ş.
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANIKAREL A.Ş.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın en az  C sınıfı (tercihen B sınıfı) iş güvenliği uzmanı sertifikasına sahip,
Üniversite mezunu,
Çok tehlikeli Sınıfta yer alan sekörlerde en az 3 yıl iş güvenliği uzmanlığı yapmış (GSM sektöründe tecrübe sahibi olmak tercih sebebidir),
İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuat ve yönetmeliklerine hakim,
İş Güvenliği Temel eğitimlerini verebilecek, (Yüksekte Çalışma konusunda  sertifika sahibi ve eğitim verebilecek olmak tercih sebebidir)
Microsoft Office programlarının iyi derecede kullanan
Esnek çalışma saatlerine görev yapabilecek,
Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olan,
Takım çalışmalarına yatkın nitelikte olan,
Yurt içinde seyahat engeli olmayan, aktif olarak araç kullanabilen (SRC belgesi tercih sebebidir),
Gaziantep’de ikamet eden, 
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
KİRALAMA UZMANI Adıyaman, Gaziantep... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
KİRALAMA UZMANIKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Üniversite Mezunu olan,
Mobil Şebekeler sahaları ve Enerji hatları lokasyonları kiralaması konusunda tecrübeli
Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek olan,
Sözlü ve yazılı iletişim becerisi güçlü,  
İkna kabiliyeti yüksek,
Takım çalışmasına uygun
MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen,
Seyahat engeli bulunmayan, SRC belgesi olan,
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
KİRALAMA BİRİM YÖNETİCİSİ (AVUKAT) Adıyaman, Gaziantep... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
KİRALAMA BİRİM YÖNETİCİSİ (AVUKAT)Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Hukuk Bölümü  Mezunu olan ve Avukatlık yapmaya hak kazanmış
Mobil Şebekeler sahaları ve Enerji hatları lokasyonları kiralaması ve sözleşmeleri konusunda tecrübeli
Daha önceden yöneticilik yapmış
Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek olan,
Sözlü ve yazılı iletişim becerisi güçlü,  
İkna kabiliyeti yüksek,
Takım çalışmasına uygun
MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen ve raporlama yeteneği kuvvetli olan
Seyahat engeli bulunmayan
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GSM OPERASYON YÖNETİCİSİ Gaziantep Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GSM OPERASYON YÖNETİCİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
·Tercihen Elektrik/Elektronik Mühendisi, en az Meslek Yüksekokulu Elektrik&Elektronik mezunu,
·Huawei ve Motorola ekipmanları(BTS, node-B, BSC, RNC) arıza bakımındatecrübeli, arayüz programlarını aktif olarak kullabilen, bu konuda teknik destek ve temel eğitim verebilecek,
·Transmisyon ekipmanları (radyolink, aggregator, SDH, DXX) arıza bakımında tecrübeli, arayüz programlarını aktif olarak kullabilen, bu konuda teknik destek ve temel eğitim verebilecek
·GSM Saha Montaj/Kabul işlerinde çalışmış,
·Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan
·GSM sektöründe en az 3 yıl tecrübeli,
·Ekip ve personel görevledirmesi yapabilecek, yönetim kabiliyeti olan
·Yoğun stres ortamında çalışabilecek,
·Analitik ve hızlı düşünüp ani karar verme yeteneğine sahip,
·MS Ofis programlarını ve AUTO CAD etkin olarak kullanabilen,
·Maximo süreçlerine hakim,
·7/24 arıza bakım teknik desteği verebilecek,
·Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
·Seyahat engeli bulunmayan ve Gaziantep'te ikamet eden adaylar aranmaktadır.
 
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİ - BAKIM/ONARIM Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİ - BAKIM/ONARIMKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

Endüstri Meslek Liseleri veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektrik-Elektronik / Güvenlik Sistemleri bölümlerinden mezun,
Güvenlik sistemleri (CCTV, Alarm, Yangın, Kartlı Geçiş Sistemleri) hakkında bakım / onarım ve arıza çözümü deneyimine sahip,
Sahadan gelen ve yeni ürünlerin testlerini yapabilecek,
Ürün yönetimi, çağrı merkezi vb. yazılımları kullanabilen,
Ürünlerin depolanması ve sevkiyatlarının organize edilmesinde görev alabilecek,
Çalışma alanı ile ilgili İngilizce kaynaklardan araştırma yapabilecek seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olmak tercih nedenidir.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
BAKIM ÇÖZÜM ORTAKLIĞI PROJE YÖNETİCİSİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
BAKIM ÇÖZÜM ORTAKLIĞI PROJE YÖNETİCİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.

    Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun,   
    Mobil operatörlere GSM baz istasyonları kurulum, bakım projelerinde 5 yıl deneyimli,
    Bakım Çözüm ortaklığı  projelerinde en az  3 yıl  yöneticilik yapmış,
    Ekip yönetme tecrübesi bulunan,
    Kamu sektöründe proje yönetimi tecrübesi bulunan,
    Takım çalışmasına istekli ve yatkın,
    İyi derecede İngilizce bilen,
    Yazılı ve sözlü iletişim becerileri kuvvetli,
    Müşteri ile doğrudan iletişim kurma deneyimine sahip,
    Ankara'da ikamet eden/edebilecek durumda olan.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İNSAN KAYNAKLARI ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİ Ankara KAREL A.Ş.
İNSAN KAYNAKLARI ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİKAREL A.Ş.
Haberleşme, Elektronik ve Savunma Sanayii sektörlerinde faaliyet gösteren şirketimiz için aşağıdaki niteliklere sahip 'İnsan Kaynakları Üst Düzey Yöneticisi' aramaktayız;
 
Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun,
İK fonksiyonlarının yönetiminde en az 5 yıl görev almış
Ücretlendirme, işe alım, eğitim, performans, yetenek ve kariyer yönetimi alanlarında en az 10 yıl deneyimine sahip,
Personel özlük işlemleri ve hukuki süreçlerin yönetiminde uzman,
İş Kanunu, İş Güvenliği ve SGK mevzuatına hakim,
Tercihen üretim/imalat faaliyetleri olan firmalarda tecrübeli,
Ekip çalışmasına yatkın,
Sonuç odaklı, sistematik ve analitik düşünebilen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme