Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1986


www.karel.com.tr 

 

KAREL ELEKTRONİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.


 

Karel Elektronik A.Ş.,1986 yılında, telekomünikasyon sektöründe, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyerek ülkemiz şartlarına en uygun sistemleri tasarlamak ve üretmek amacıyla, tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur.

Karel misyonunu, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu yeni ürün geliştirmek ve bu ürünlere paralel olarak pazar yaratmak, pazarı büyütmek, satış ve satış sonrası hizmetleri organize etmek olarak belirlemiştir. Şirket istikrarlı performansı, sektöre getirdiği yüksek standartlar, %50'yi aşan pazar payı ve pazar oluşturucu rolü ile sektörün lideri konumundadır. Karel’in başlıca faaliyet alanları;

Elektronik Haberleşme Ürünleri Tasarım ve Üretimi,

Elektronik Kart Üretim Hizmetleri,

Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri,

Savunma Sanayi Tasarım ve Üretim Hizmetleri,

Görüntülü İletişim - Güvenlik Sistemleri üzerinedir.

 

Ürünler 

Karel; Savunma Sanayi Projeleri kapsamında, uluslararası ve ulusal güvenlik standartlarını içerecek şekilde üretimden Ar-ge’ye her aşamada hizmet vermektedir. Bu bağlamda; alt sistem tasarımları, elektronik kart tasarımları, sistem ara yüzü yazılımı tasarımları, elektronik kartlar için gömülü yazılım tasarımları, test planlarının hazırlanması, elektronik kart üretimi, ICT ve fonksiyonel testlerin yapılması gibi çalışmalar yürütülmektedir.

Elektronik Kart Üretimi faaliyetleri, Aselsan, Roketsan, Tai vb. Savunma Sanayi firmalarının yanı sıra, beyaz eşya sektöründe de yürütülmektedir. Hizmet verilen firmalar arasında, Türkiye’de Arçelik, Beko, yurtdışında Applied Energy, INCA gibi markalar bulunmaktadır. Ürün çeşitleri arasında; ara mamul olarak beyaz eşya elektronik kartları, modem kartları vb. bulunmaktadır.

Telekomünikasyon faaliyetleri kapsamında; Kurumsal Projeler Satış ve Uygulama Grupları, telekomünikasyon ve kurumsal alanlarda ekipman tedariği, planlama, optimizasyon, proje yönetimi, survey, montaj, devreye alma, servis, fiber optik transmisyon sistemleri, IP Radyo Link (R/L), WIMAX eğitim ve servis sonrası hizmetleri vermektedir. Türk Telekom, Avea, Turkcell ve Turkcell Superonline gibi şirketlerden alınan projeler, planlamadan kuruluma kadar anahtar teslim bir anlayışla yürütülmekte ve bu projeler kapsamında Türkiye’nin pek çok ilinde yer alan baz istasyonlarının bakım – çözüm ortaklığı titiz bir anlayışla sağlanmaktadır.

Karel'in haberleşme ürünleri yelpazesi çeşitli kapasitelerde elektronik telefon santrallerini ve bu santrallerle birlikte kullanılabilen özel telefon setlerini, sesli yanıt sistemlerini, bilgisayar arabirimlerini, özel amaçlı haberleşme ürünlerini ve telsiz haberleşme arabirimlerini içermektedir. Ürün sunumu faks cihazları, robot operatör sistemleri ve telsiz telefonlarla zenginleştirilmiştir. 

Ek olarak; Karel'in ürün çeşitleri arasında; tümleşik iletişim, çağrı merkezleri, entegrasyon ürünleri, CCTV, hırsız / yangın alarm sistemleri ve apartman konuşma sistemleri de yer almaktadır.

 

 

Satış-Pazarlama

Yaklaşık 400.000 adet kurulu PABX sistemi; yıllık ortalama 450.000 adet hat/ 30.000 adet sistem satışı; küçük santral pazarında %75 ve toplam santral pazarındaki %50 payı ile Karel Türkiye'de PABX pazarının lideridir. 

Faks, telsiz telefon ve standart telefon pazarlarının her birinde %10 pazar payına sahiptir.

Karel; Savunma Sanayi ve GSM sektöründe de pek çok ihaleye girmekte ve alınan projeler doğrultusunda geniş çaplı çalışmalar yürütmektedir.

Karel'in yurt içi satış ve satış sonrası hizmet organizasyonu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Van'daki ana birimlere bağlı olarak çalışan tüm yurda yayılmış 250'yi aşkın, deneyimli Yetkili Satıcıdan oluşmaktadır.


 

İhracat Faaliyetleri 

Haberleşme sektöründe bir dünya markası olmayı hedefleyen Karel, 1990 yılından itibaren yurt dışı pazarlara da yönelmiştir. Bu amaca yönelik pazarlama yatırımları ve kalite, fiyat ve teknolojik açıdan rekabet şansına sahip ürünleri sayesinde bugün aralarında İspanya, Portekiz, Yunanistan gibi Avrupa ülkeleri de olmak üzere 20'den fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç etmektedir.


 

Özel Projeler

Karel, standart ürünlerinin yanı sıra, Türk Telekom, Aselsan gibi kamu kuruluşları ve güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda anahtar teslimi sistemler ve ürünler de sunmaktadır. Bu çalışmalarda satış sonrası destek hizmetleri de Karel tarafından verilmektedir. Ayrıca, gerekli durumlarda, talepleri karşılamak amacıyla yurtdışı ve yurtiçinden teknoloji ve çözüm sağlayıcı iş ortaklarıyla birlikte çalışılmakta ve bu firmalarla stratejik işbirlikleri gerçekleştirmektedir.


 

Personel Profili

Karel, İstanbul Genel Müdürlük, Ankara Üretim Tesisleri (OSB), Ankara Ar-Ge Merkezi, İzmir, Antalya, Bursa ve Van Bölge Müdürlükleri olmak üzere toplam 7 lokasyonda faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan bu yana Üretim Tesisleri bünyesinde yer alan Ar-ge Merkezi ve bağlı birimler, 1.6.2005 tarihinde Bilkent Cyberpark’a taşınmış ve Karel Ar-ge San. ve Tic. A.Ş. adı altında ayrı bir şirket olarak faaliyete geçmiştir. Karel genelinde, 63’ü yönetici ve 195’i mühendis, toplam 1453 çalışanı bulunmaktadır. Çalışanların % 21’i üniversite / yüksek lisans / doktora, % 74’ü lise / meslek lisesi/ meslek yüksek okulu ve %5’i ilköğretim eğitimi almıştır.

 

Ar-Ge Faaliyetleri

Kuruluşundan bu yana elektronik sektöründe teknolojik birikimin firma bünyesinde özümsenmesi ve rekabet gücü yüksek ürünler-çözümler oluşturulması ilkesini benimseyen ve herhangi bir lisans veya know-how bağımlılığı olmayan Karel, her tür elektronik tasarımı yapabilecek ve doğrulayabilecek eleman ve ekipman gücü ve bilgi birikimine sahiptir.

Yeni ürün ve sistem geliştirme faaliyetleri, Ankara Bilkent Cyberpark’ta  bulunan Karel Ar-Ge bünyesinde yürütülmektedir.

90’I aşkın mühendis çalışanıyla Karel Ar-Ge, Haberleşme Elektroniği ve Endüstriyel Elektronik sektöründe, mühendislik gücü, ekipman ve bilgi birikimi açısından Türkiye ortalamasının üzerinde çok saygın bir konuma sahiptir.

 

Üretim Tesisleri

Karel'in Ankara OSB'de 13.000 m2' si kapalı olmak üzere toplam 20.000 m2 alana kurulu tesislerindeki Üretim Tesisleri’nde, üretim, üretim planlama, satınalma, kalite ve insan kaynakları faaliyetleri yürütülmektedir. Üretim için en son teknoloji dizgi ve test makinaları kullanılmakta; yatay, dikey ve yüzey monte teknolojileri uygulanmaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik,Telekomünikasyon

Firma web sitesi: www.karel.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Kreş
YemekhaneKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
MOBESE TEKNİSYENİ Gaziantep Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
MOBESE TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Tercihen MYO' nın Elektrik & Elektronik bölümlerinden mezun,Kamera ve Güvenlik Sistemleri kurulum ve arıza giderme işlerinde deneyimli,Aktif olarak araç kullanabilen ve yurtiçi seyahat engeli bulunmayan, Etkin iletişim kurabilen, MS Office Programlarını etkin kullanabilen, Sonuç odaklı ve takım çalışmasına yatkın,Gaziantep’te ikamet  eden, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
DEPO TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
DEPO TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Liselerinin Elektrik/Elektronik bölümlerinden mezun,- Lojistik ve depo işinde çalışmaya istekli,- Bilgisayar kullanabilen; Word, Excel ve benzeri ofis programlarını kullanmış,- Tercihen ERP sistemini kullanmış,- Tercihen forklift ehliyetine sahip,- Gerektiğinde yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.     
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRONİK TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ELEKTRONİK TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,- Vardiyalı ve fazla mesai ile üretim şartlarında çalışabilecek,- Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
OTOMATİK DİZGİ TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
OTOMATİK DİZGİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Endüstri Meslek Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının Endüstriyel Otomasyon, Makine, Mekatronik, Elektrik / Elektronik, vb. bölümlerinden mezun, Vardiyalı çalışmaya veya fazla mesai yapmaya engeli olmayan, Askerlikle ilişiği olmayan adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
BAYAN GÜVENLİK GÖREVLİSİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
BAYAN GÜVENLİK GÖREVLİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Ankara - Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Üretim Tesisleri'nde görevlendirilmek üzere; Bayan 5188 Sayılı Güvenlik kimlik kartına sahip (Silahlı), Sincan ve çevre semtlerde ikamet eden, Gerekli güvenlik eğitimlerini almış ve alanında en az 2 yıllık iş deneyimine sahip, Vardiyalı çalışma düzeninde görev alabilecek, Özel Güvenlik Görevlisi aranmaktadır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engelli Personel-Genel Başvuru Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Engelli Personel-Genel BaşvuruKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Üretim Tesislerinde ' Engelli Personel İstihdamı' kapsamında görevlendirilmek üzere, Engelli raporu %40 ve üzerinde olan ancak engel düzeyi verilecek görevi yerine getirmesine mani olmayan; Türkiye İş Kurumuna Kayıtlı; En az lise mezunu, Üretim alanında çalışmaya istekli, İnsan ilişkileri güçlü, güler yüzlü ve kolay iletişim kurabilen, Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SİSTEM VE NETWORK DESTEK UZMANI Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
SİSTEM VE NETWORK DESTEK UZMANIKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Tercihen Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun, Teknik dökümanları takip edebilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Microsoft Active Directory, DNS, DHCP ve Exchange Server konusunda uzman, Tercihen söz konusu ürün ve teknolojiler için ilgili sertifikalara (MCTS, MCSA, MCITP, MCDBA vb.) sahip,   E-posta güvenliği (antispam/antivirus) ve SMTP, POP3, IMAP, MAPI, TLS gibi mesajlaşma protokolleri konularında uzman, Tercihen Antivirüs ve Güvenlik Yazılımlarının yönetiminde deneyimli, VMWARE platformuna hakim, işletimi ve yönetiminde deneyimli, Yedekleme teknolojilerinde yazılım (Veeam, Data  Protector, vb) ve donanım teknolojilerine hakim, Storage konusuna hakim, WEB sunucu yönetimi konusunda deneyimli, Tercihen Linux bilgisine sahip, Analiz yeteneği kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, problem çözme becerileri gelişmiş, Erkek adaylar için, askerlik hizmetinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Görev yeri Ankara olacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
PROJE MÜDÜRÜ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
PROJE MÜDÜRÜKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Firmamızın Tedes, Mobese vb fiziki güvenlik sistemleri ürünlerinin satış sonrası kurulum ve destek hizmetlerin gerçekleşmesinden sorumlu, aşağıdaki niteliklere sahip Proje Müdürü aranmaktadır: Üniversitelerin tercihen Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun; Sistem, network, güvenlik saha uygulamaları kurulum ve desteğinde bilgi sahibi, Benzer pozisyonda 5 yıl deneyimli, Ekip ve motivasyon yönetiminde başarılı,organizasyon yeteneği yüksek, En az 3 yıl yönetici konumunda çalışmış, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Seyehat engeli olmayan Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
ENDÜSTRİYEL TASARIM STAJYERİ / AR-GE MERKEZİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ENDÜSTRİYEL TASARIM STAJYERİ / AR-GE MERKEZİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım bölümlerinde 3.veya 4.sınıf öğrencisi, Mezun olması için staj yapma zorunluluğu üniversite yönetmeliğince belirlenmiş olan ve bunu belgeleyebilen, MS Office uygulamalarını iyi düzeyde kullanabilen stajyerler aranmaktadır.NOT: Önyazılarında tercih edilen staj dönemi ve not ortalaması belirtilmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır. 
Stajyer        İlan Detayı
GENEL BAŞVURU Ankara, İstanbul(Avr.)... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GENEL BAŞVURUKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Lisans, önlisans ve ya endüstri meslek lisesi mezunu Şirketimizin dinamik ve yoğun çalışma programına uyum sağlayabilecek Kalite ve müşteri odaklılık yaklaşımını benimseyen Kurumumuz misyon ve vizyonunu temsil edebilecek İletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına ve işbirliğine yatkın Sürekli gelişim ve yaratıcılığa inanan Siz de KAREL ailesine katılmak ve bizimle çalışmak istiyorsanız, çalışmak istediğiniz alan/bölümü ve kariyer hedeflerinizi belirten bir önyazı ile birlikte ilanımıza başvurabilirsiniz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİ İstanbul(Avr.) Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GÜVENLİK SİSTEMLERİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Yüksek Okulları’nın Elektrik-Elektronik / Güvenlik Sistemleri bölümlerinden mezun, IP Kamera Sistemleri, Apartman Konuşma Sistemleri ve Alarm Sistemleri konusunda teknik bilgi birikimine sahip, Tercihen Kartlı Geçiş, Plaka Tanıma ve OGS/HGS Sistemleri konusunda deneyimli, Bilgisayar teknolojileri, network altyapısı, kablolama ve montaj konularına hakim, Güvenlik sistemleri telefon desteği, arıza çözümü ve saha servisi konularında en az 2 yıl tecrübeli, Microsoft Office, ürün yönetimi, çağrı merkezi vb. yazılımları kullanabilen, Programlı vardiya planına uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasında uyumlu ve sorumluluk sahibi, Güler yüzlü, diksiyonu düzgün ve etkili iletişim kurabilen, Araştırmacı, girişken ve kendini sürekli geliştiren, Tercihen yabancı kaynaklardan araştırma yapabilecek kadar yeterli İngilizce dil bilgisine sahip, Tercihen B sınıfı ehliyetli, aktif olarak araç kullanabilen, ve seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylarda askerliğini tamamlamış olmak tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
AR-GE YAZILIM MÜHENDİSİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
AR-GE YAZILIM MÜHENDİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
İngilizce eğitim veren Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun, Web tasarımı ve kodlaması, HTML5, Javascript, CSS3 konularına hakim, Perl, Phyton, Node JS script dilleri ve geliştirme ortamları konusunda bilgi sahibi, Nesne tabanlı yazılım mimari desenlerine ve C++ programlama diline hakim, İlişkisel veritabanı yönetim sistemleri ve NOSQL veritabanları hakkında bilgili, İyi derecede İngilizce bilen, Analitik düşünme ve problem çözme yetkinliğine sahip, Ekip çalışmasına uygun, sorumluluk sahibi ve iletişimi kuvvetli, Değişime açık, yeni teknolojileri öğrenmeye istekli, Araştırmacı, yaratıcı ve sonuç odaklı, Erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış olması gerekmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL DEPO TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL DEPO TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri meslek liselerinin elektrik elektonik bölümünlerinden mezun,- Tercihen ERP sistemini kullanmış,- Gerektiğinde gece vardiyasında çalışabilecek,- Tercihen Sincan, Fatih, Batıkent, Eryaman, Etimesgut bölgesinde ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GSM ALTYAPI ENERJİ TEKNİSYENİ Gaziantep, Şanlıurfa Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
GSM ALTYAPI ENERJİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Endüstri Meslek Liselerinin Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun, GSM Saha Montaj/Kabul işlerinde çalışmış, MS Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen, OG/AG arıza bakım işlerinde en az 2 yıl tecrübesi olan, Tercihen EKAT belgesine sahip, Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan, 7/24 enerji arıza bakım müdahalesi yapabilecek, jeneratör desteği verebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli, Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAHA UYGULAMALARI TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
SAHA UYGULAMALARI TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Liselerinin Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun, GSM sektöründe Jeneratör Destek, Arıza Müdahale ve Periyodik Bakım konularında en az 2 yıl tecrübesi olan, Tercihen Saha Montaj / Kabul işlerinde çalışmış, Microsoft Office programlarını etkin olarak kullanabilen, AG / OG işlerinde çalışabilecek sertifikaya / tecrübeye sahip, Aktif olarak 4x4 araç kullanabilen, SRC Belgesi olan, 7 / 24 enerji arıza bakım müdahalesi yapabilecek, jeneratör desteği verebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı