Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1986


www.karel.com.tr 

 

KAREL ELEKTRONİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.


 

Karel Elektronik A.Ş.,1986 yılında, telekomünikasyon sektöründe, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyerek ülkemiz şartlarına en uygun sistemleri tasarlamak ve üretmek amacıyla, tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur.

Karel misyonunu, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucu yeni ürün geliştirmek ve bu ürünlere paralel olarak pazar yaratmak, pazarı büyütmek, satış ve satış sonrası hizmetleri organize etmek olarak belirlemiştir. Şirket istikrarlı performansı, sektöre getirdiği yüksek standartlar, %50'yi aşan pazar payı ve pazar oluşturucu rolü ile sektörün lideri konumundadır. Karel’in başlıca faaliyet alanları;

Elektronik Haberleşme Ürünleri Tasarım ve Üretimi,

Elektronik Kart Üretim Hizmetleri,

Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri,

Savunma Sanayi Tasarım ve Üretim Hizmetleri,

Görüntülü İletişim - Güvenlik Sistemleri üzerinedir.

 

Ürünler 

Karel; Savunma Sanayi Projeleri kapsamında, uluslararası ve ulusal güvenlik standartlarını içerecek şekilde üretimden Ar-ge’ye her aşamada hizmet vermektedir. Bu bağlamda; alt sistem tasarımları, elektronik kart tasarımları, sistem ara yüzü yazılımı tasarımları, elektronik kartlar için gömülü yazılım tasarımları, test planlarının hazırlanması, elektronik kart üretimi, ICT ve fonksiyonel testlerin yapılması gibi çalışmalar yürütülmektedir.

Elektronik Kart Üretimi faaliyetleri, Aselsan, Roketsan, Tai vb. Savunma Sanayi firmalarının yanı sıra, beyaz eşya sektöründe de yürütülmektedir. Hizmet verilen firmalar arasında, Türkiye’de Arçelik, Beko, yurtdışında Applied Energy, INCA gibi markalar bulunmaktadır. Ürün çeşitleri arasında; ara mamul olarak beyaz eşya elektronik kartları, modem kartları vb. bulunmaktadır.

Telekomünikasyon faaliyetleri kapsamında; Kurumsal Projeler Satış ve Uygulama Grupları, telekomünikasyon ve kurumsal alanlarda ekipman tedariği, planlama, optimizasyon, proje yönetimi, survey, montaj, devreye alma, servis, fiber optik transmisyon sistemleri, IP Radyo Link (R/L), WIMAX eğitim ve servis sonrası hizmetleri vermektedir. Türk Telekom, Avea, Turkcell ve Turkcell Superonline gibi şirketlerden alınan projeler, planlamadan kuruluma kadar anahtar teslim bir anlayışla yürütülmekte ve bu projeler kapsamında Türkiye’nin pek çok ilinde yer alan baz istasyonlarının bakım – çözüm ortaklığı titiz bir anlayışla sağlanmaktadır.

Karel'in haberleşme ürünleri yelpazesi çeşitli kapasitelerde elektronik telefon santrallerini ve bu santrallerle birlikte kullanılabilen özel telefon setlerini, sesli yanıt sistemlerini, bilgisayar arabirimlerini, özel amaçlı haberleşme ürünlerini ve telsiz haberleşme arabirimlerini içermektedir. Ürün sunumu faks cihazları, robot operatör sistemleri ve telsiz telefonlarla zenginleştirilmiştir. 

Ek olarak; Karel'in ürün çeşitleri arasında; tümleşik iletişim, çağrı merkezleri, entegrasyon ürünleri, CCTV, hırsız / yangın alarm sistemleri ve apartman konuşma sistemleri de yer almaktadır.

 

 

Satış-Pazarlama

Yaklaşık 400.000 adet kurulu PABX sistemi; yıllık ortalama 450.000 adet hat/ 30.000 adet sistem satışı; küçük santral pazarında %75 ve toplam santral pazarındaki %50 payı ile Karel Türkiye'de PABX pazarının lideridir. 

Faks, telsiz telefon ve standart telefon pazarlarının her birinde %10 pazar payına sahiptir.

Karel; Savunma Sanayi ve GSM sektöründe de pek çok ihaleye girmekte ve alınan projeler doğrultusunda geniş çaplı çalışmalar yürütmektedir.

Karel'in yurt içi satış ve satış sonrası hizmet organizasyonu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Van'daki ana birimlere bağlı olarak çalışan tüm yurda yayılmış 250'yi aşkın, deneyimli Yetkili Satıcıdan oluşmaktadır.


 

İhracat Faaliyetleri 

Haberleşme sektöründe bir dünya markası olmayı hedefleyen Karel, 1990 yılından itibaren yurt dışı pazarlara da yönelmiştir. Bu amaca yönelik pazarlama yatırımları ve kalite, fiyat ve teknolojik açıdan rekabet şansına sahip ürünleri sayesinde bugün aralarında İspanya, Portekiz, Yunanistan gibi Avrupa ülkeleri de olmak üzere 20'den fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç etmektedir.


 

Özel Projeler

Karel, standart ürünlerinin yanı sıra, Türk Telekom, Aselsan gibi kamu kuruluşları ve güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda anahtar teslimi sistemler ve ürünler de sunmaktadır. Bu çalışmalarda satış sonrası destek hizmetleri de Karel tarafından verilmektedir. Ayrıca, gerekli durumlarda, talepleri karşılamak amacıyla yurtdışı ve yurtiçinden teknoloji ve çözüm sağlayıcı iş ortaklarıyla birlikte çalışılmakta ve bu firmalarla stratejik işbirlikleri gerçekleştirmektedir.


 

Personel Profili

Karel, İstanbul Genel Müdürlük, Ankara Üretim Tesisleri (OSB), Ankara Ar-Ge Merkezi, İzmir, Antalya, Bursa ve Van Bölge Müdürlükleri olmak üzere toplam 7 lokasyonda faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan bu yana Üretim Tesisleri bünyesinde yer alan Ar-ge Merkezi ve bağlı birimler, 1.6.2005 tarihinde Bilkent Cyberpark’a taşınmış ve Karel Ar-ge San. ve Tic. A.Ş. adı altında ayrı bir şirket olarak faaliyete geçmiştir. Karel genelinde, 63’ü yönetici ve 195’i mühendis, toplam 1453 çalışanı bulunmaktadır. Çalışanların % 21’i üniversite / yüksek lisans / doktora, % 74’ü lise / meslek lisesi/ meslek yüksek okulu ve %5’i ilköğretim eğitimi almıştır.

 

Ar-Ge Faaliyetleri

Kuruluşundan bu yana elektronik sektöründe teknolojik birikimin firma bünyesinde özümsenmesi ve rekabet gücü yüksek ürünler-çözümler oluşturulması ilkesini benimseyen ve herhangi bir lisans veya know-how bağımlılığı olmayan Karel, her tür elektronik tasarımı yapabilecek ve doğrulayabilecek eleman ve ekipman gücü ve bilgi birikimine sahiptir.

Yeni ürün ve sistem geliştirme faaliyetleri, Ankara Bilkent Cyberpark’ta  bulunan Karel Ar-Ge bünyesinde yürütülmektedir.

90’I aşkın mühendis çalışanıyla Karel Ar-Ge, Haberleşme Elektroniği ve Endüstriyel Elektronik sektöründe, mühendislik gücü, ekipman ve bilgi birikimi açısından Türkiye ortalamasının üzerinde çok saygın bir konuma sahiptir.

 

Üretim Tesisleri

Karel'in Ankara OSB'de 13.000 m2' si kapalı olmak üzere toplam 20.000 m2 alana kurulu tesislerindeki Üretim Tesisleri’nde, üretim, üretim planlama, satınalma, kalite ve insan kaynakları faaliyetleri yürütülmektedir. Üretim için en son teknoloji dizgi ve test makinaları kullanılmakta; yatay, dikey ve yüzey monte teknolojileri uygulanmaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Elektrik & Elektronik,Telekomünikasyon

Firma web sitesi: www.karel.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Kreş
YemekhaneKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 14
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SAVUNMA SAN. ÜRETİM/ KIDEMLİ ÜRETİM MÜHENDİSİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
SAVUNMA SAN. ÜRETİM/ KIDEMLİ ÜRETİM MÜHENDİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin savunma sanayi projelerinde değerlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Üretim Mühendisi alınacaktır. Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden Mezun Tercihen Üretim Mühendisliği hakkında bilgi sahibi, deneyimli Yalın Üretim  projelerinde görev almış, Sonuç odaklı, takip ve raporlama yönü kuvvetli, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneği gelişmiş, Ekip yönetme yetkinliğine sahip, Çok İyi seviyede İngilizce bilen MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen İşe karşı motivasyonu yüksek, yoğun iş temposunda çalışmaya  ve ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan. Erkek adaylar için askerliğini yapmış. Güvenlik soruşturma engeli olmayan Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Kart Üretim ve Cihaz Üretim konularında bilgi sahibi olmak, IPC standartları hakkında bilgi sahibi olmak, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
OTOMATİK DİZGİ TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
OTOMATİK DİZGİ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Endüstri Meslek Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının Endüstriyel Otomasyon, Makine, Mekatronik, Elektrik / Elektronik, vb. bölümlerinden mezun, Vardiyalı çalışmaya veya fazla mesai yapmaya engeli olmayan, Askerlikle ilişiği olmayan adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
TEKNİK DESTEK VE EĞİTİM MÜHENDİSİ Adana, Bursa, ... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
TEKNİK DESTEK VE EĞİTİM MÜHENDİSİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,  Kamera ve Güvenlik Sistemleri projelerinde en az 5 yıl tecrübeli Sorumlu olduğu projelerde Sistem Mühendisliği ve Bakım Onarım konularında deneyim kazanmış, Sistem mühendisliği standartları hakkında bilgi ve deneyim sahibi Farklı projeleri koordine ve takip etme konusunda başarılı, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, proje sahalarında çalışabilecek, Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış, İletişim becerisi yüksek ve ekip yönetiminde tecrübeli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
AR-GE MÜHENDİSİ (DONANIM TASARIM) Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
AR-GE MÜHENDİSİ (DONANIM TASARIM)Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
İngilizce eğitim veren üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen donanım tasarım konusunda tecrübeli, Şematik baskı devre tasarım araçlarında deneyim sahibi (Orcad ,Pcad, Mentor vb) Elektronik komponent bilgisi kuvvetli,  Erkek adaylar için askerlik hizmetinin tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
PAZARLAMA STAJYERİ İstanbul(Avr.) Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
PAZARLAMA STAJYERİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Pazarlama Direktörlüğü'nde görevlendirilmek üzere;- Tercihen üniversitlelerin İletişim Fakülteleri'nde 2., 3. veya 4. sınıf öğrencisi olan,- Pazarlama alanında kendini geliştirmeye istekli,- İletişimi kuvvetli, ekip çalışmasına yatkın,- Teknoloji ve iş dünyası gelişmelerini takip eden,- İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olan,- MS Office programlarına hakim,- Haftada en az 2 gün Genel Müdürlük Ofisi'nde çalışabilecek,Pazarlama Stajyeri aranmaktadır.
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
ENGELLİ PERSONEL-GENEL BAŞVURU Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ENGELLİ PERSONEL-GENEL BAŞVURUKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Üretim Tesislerinde ' Engelli Personel İstihdamı' kapsamında görevlendirilmek üzere, Engelli raporu %40 ve üzerinde olan ancak engel düzeyi verilecek görevi yerine getirmesine mani olmayan; Türkiye İş Kurumuna Kayıtlı; En az lise mezunu, Üretim alanında çalışmaya istekli, İnsan ilişkileri güçlü, güler yüzlü ve kolay iletişim kurabilen, Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci yüksek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRONİK TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ELEKTRONİK TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektronik veya Haberleşme bölümlerinden mezun,- Vardiyalı ve fazla mesai ile üretim şartlarında çalışabilecek,- Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
PROJE KONTROLÖRÜ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
PROJE KONTROLÖRÜKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
1986 yılından beri telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren şirketimizin Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri projelerinde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin İktisat, İşletme veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, Denetim, raporlama ve bütçeleme konularında  tecrübeli, Tercihen daha önce Askeri SSM projelerinde yer almış, Analitik bakış açısına sahip, süreç ve veri analizi yapabilecek, Takip ettiği projelerde çalışan personellerin  iş süreç konrollerini yapabilecek, Proje kurumları ile olan ilişkileri yürütebilecek, Sözlü ve yazılı iletişim yetenekleri gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, Tüm ofis programlarını etkin kullanabilen (Excel, Access, Word, Powerpoint) İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, ERP programlarını aktif olarak kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Aktif olarak araç kullanabilen, Erkek Adaylar için askerliğini yapmış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İNŞAAT TEKNİSYENİ Adana, Bursa, ... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
İNŞAAT TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Liseleri veya  Meslek Yüksek Okulların İnşaat bölümünden mezun, Güvenlik Kamera Sistemleri ve Aydınlatma Altyapısı üzerine 5 yıl aktif saha deneyimi, Enerji Direği , Güvenlik Kamera Direği, Fiber Optik ve Enerji Altyapı Kazı çalışmaları konusunda iş takibi ve kontrol deneyimi, Saha çalışmalarında kullanılacak boru, menhol ve kablo gibi malzeme tespiti ve ihtiyaca göre alt yapı çalışmalarında kazı alanında hazır bulunmasının sağlanması,   Sistem odası inşaat tadilat çalışmaları deneyimi, İyi derecede MS Office programları ve AutoCAD kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, proje sahalarında çalışabilecek, Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış, İletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına yatkın.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
HARİTA TEKNİSYENİ Ankara, İstanbul(Avr.)... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
HARİTA TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Yüksekokulları Harita / Harita – Kadastro bölümlerinden mezun, Tercihen Mesleki yeterlilik belgesi olan (Ustalık Belgesi), Tercihen Netcad ve AutoCAD programlarına hakim, İmar planı uygulamalarında tecrübe sahibi, Proje okuyabilen, İl/İlçe kapsamında montaj yapılacak nokta ve kazı güzergahlarının belirlenmesi ve projelendirlilmesi, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, proje sahalarında çalışabilecek, Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış, İletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına yatkın.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
MOBESE TEKNİSYENİ Adana, Balıkesir... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
MOBESE TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Meslek Liselerinin Elektronik/ Elektronik Haberleşme bölümünden mezun, Kamera ve Güvenlik Sistemleri kurulum ve arıza giderme işlerinde en az 5 yıl deneyimli, Kablolama ve elektronik cihaz montajı yapabilecek, MS Office ( Word , Excel vb. ) programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, proje sahalarında çalışabilecek, Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış, İletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına yatkın.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
BÖLGE SAHA KOORDİNATÖRÜ Adana, Bursa, ... Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
BÖLGE SAHA KOORDİNATÖRÜKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden mezun, Kamera ve Güvenlik Sistemleri projelerinde bakım, onarım operasyon ve bütçe yönetimi konularında 5 yıl tecrübesi olan, Son 5 yıl içinde en az 3 projeyi başarı ile tamamlamış olan, Sayısal analiz yeteneği gelişmiş, problem çözme yetkinliğine sahip, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, proje sahalarında çalışabilecek, Farklı projeleri koordine ve takip etme konusunda başarılı, Ekip yönetme tecrübesi olan, Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerliğini yapmış, İletişim becerisi yüksek ve ekip yönetiminde tecrübeli. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
DEPO TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
DEPO TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
- Endüstri Meslek Liselerinin Elektrik/Elektronik bölümlerinden mezun,- Lojistik ve depo işinde çalışmaya istekli,- Bilgisayar kullanabilen; Word, Excel ve benzeri ofis programlarını kullanmış,- Tercihen ERP sistemini kullanmış,- Tercihen forklift ehliyetine sahip,- Gerektiğinde yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.     
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ÜRETİM KABLAJ TEKNİSYENİ Ankara Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
ÜRETİM KABLAJ TEKNİSYENİKarel Elektronik San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Üretim Tesisleri'nde değerlendirilmek üzere;- Lise, Endüstri Meslek Lisesi , ve/veya Meslek Yüksek Okulları'nın Elektronik, Haberleşme veya Makine bölümlerinden mezun,- Vardiyalı ve fazla mesai ile üretim şartlarında çalışabilecek- Kablaj tahtası, elektronik birim ve elektronik pano üzerinde çalışmaya istekli- Tercihen askerlik hizmetini tamamlamış- Tercihen savunma sanayi projeleri kablaj ve elektromekanik işlerinde çalışmış,- Tercihen IPC-WMA-620 eğitimi/sertifikası bulunan,- Tercihen uygulamalı crimping (krimpleme) , hand soldering (el lehimciliği), ESD (Elektrostatik Yük Deşarjından Koruma),  v.b. eğitimleri/sertifikaları bulunan,Teknisyen / Teknikerler aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı