Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1915K L İ M A S A N
“ Soğutma Sektörünün Yükselen Yıldızı” 1969 yılında İzmir’de kurulan Türkiye’nin ilk ticari buzdolabı ve dondurma muhafaza dolabı üreticisi olan  Klimasan, bugün Manisa O.S.B’de yer alan 87,650 m2’lik tesisinde yıllık 450,000 adet üretim kapasitesi, 1000’den fazla çalışanı, 67 ülkeye yaptığı ihracatı ile istikrarlı bir şekilde faaliyetini sürdürerek ülke ve Ege bölge ekonomisine 40 yıldan uzun süredir katkıda bulunmaktadır.
  
2007’nin Ekim ayında kısmen, 2008 Ağustos’unda ise bütün üretim hatlarıyla devreye giren Manisa fabrikası içerdiği teknolojik ve otomasyona yönelik yatırımlarla, ticari buzdolabı alanında Avrupa’daki tek çatı altındaki en büyük ve modern üretim tesisi durumundadır.
 
ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve sertifikasina sahip olan çevre dostu firma, vizyonunu küresel içecek ve donmuş gıda şirketlerinin onaylı ve tercih edilen üreticisi olma başarısıyla tamamlamaktadır.
 
Tüm dünyada artan ve zorlaşan rekabet koşullarında Klimasan, her bir çalışanı rol aldıkları süreçlerde iş yapış şeklini sürekli sorgulamaya sevk edip katma değeri olmayan operasyonları ortadan kaldırarak iç verimlilik yaratan ve hata oranlarını azaltan, 6 Sigma yönetim felsefesini yine sektöründe kullanan ilk ve tek firma olarak bu uygulamalarından elde ettiği başarılı sonuçlar sayesinde faaliyet gösterdiği pazarlarda kendisine rekabet avantajı yaratmaya devam etmektedir.
 
Küresel krizin henüz tam olarak etkilerinin geçmediği bir yıl olan 2010 senesinde 278,000 adet ürün satışı ve 82,3 milyon €’luk ciro ile Klimasan tarihindeki en başarılı sonuçları elde etmiştir.
 
1997 yılında yaptığı bir halka arz ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na kote olmuş olan Klimasan göstermiş olduğu başarılı performans ile gerek yerli gerek yabancı yatırımcıların dikkatini çekmiş ve bunun sonucunda 2008 yılının Mart ayında Klimasan’ın çoğunluk hissesi aynı zamanda Brezilyalı bir ticari buzdolabı üreticisi olan Metalfrio firmasını da bünyesinde bulunan Rome Investment grubu tarafından satın alınmıştır.
 
Günümüzde Metalfrio Grubu sahip olduğu Brezilya, Meksika ve Rusya fabrikalarının yanında Klimasan’ın da satış ve üretim gücü sayesinde  gerek elde ettiği konsolide 700,000 satış adedi gerekse de 300 milyon €’luk satış hasılatıyla sektöründe dünya liderliğine soyunmuş durumdadır.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Beyaz Eşyalar,Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve HVAC,Dayanıklı Tüketim Ürünleri

Firma web sitesi: www.klimasan.com.tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00

Açıklama: 07:45-17:45


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemekhane
Yakacak
Tam Gün Sağlık Hizmetleri
Giyim Yardımı
Erzak Yardımı
Bayram YardımıÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 150-199

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 750-999


Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Lazer Operatörü Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Lazer OperatörüKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Metal İşleri bölümünde Fiber Lazer Operatörü olarak görevlendirilmek üzere;EML veya M.Y.O. ilgili bölümlerinden mezun, (Metal İşleri, Torna-Tesviye, Makina vb.)İzmir & Manisa'da ikamet eden, Vardiyalı, fazla mesaili çalışabilecek, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Metal veya Beyaz Eşya sektöründe abkant opr. en az 1yıl deneyimli, (tercih nedenidir.)Lazer Punch bilgisine sahip, Teknik resim bilgisine sahip, Askerliğini yapmış, Metal İşleri bünyesinde çalışmak isteyen çalışma arkadaşları arıyoruz.Başvurular İnsan Kaynakları tarafından gizlilik ilkesi içinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Punch Operatörü Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Punch OperatörüKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Metal İşleri bölümünde Punch Operatörü olarak görevlendirilmek üzere;EML veya M.Y.O. ilgili bölümlerinden mezun, (Metal İşleri, Torna-Tesviye, Makina vb.)İzmir & Manisa'da ikamet eden, Vardiyalı, fazla mesaili çalışabilecek, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Metal veya Beyaz Eşya sektöründe punch opr. en az 1yıl deneyimli, (tercih nedenidir.)Punch makinesinde setup bilgisine sahip, Teknik resim bilgisine sahip, Askerliğini yapmış, Metal İşleri bünyesinde çalışmak isteyen çalışma arkadaşları arıyoruz.Başvurular İnsan Kaynakları tarafından gizlilik ilkesi içinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Abkant Operatörü Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Abkant OperatörüKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Metal İşleri bölümünde Abkant Operatörü olarak görevlendirilmek üzere;EML veya M.Y.O. ilgili bölümlerinden mezun, (Metal İşleri, Torna-Tesviye, Makina vb.)İzmir & Manisa'da ikamet eden, Vardiyalı, fazla mesaili çalışabilecek, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Metal veya Beyaz Eşya sektöründe abkant opr. en az 1yıl deneyimli, (tercih nedenidir.)Teknik resim bilgisine sahip, Söz konusu makinede setup bilgisine sahip, Askerliğini yapmış, Metal İşleri bünyesinde çalışmak isteyen çalışma arkadaşları arıyoruz.Başvurular İnsan Kaynakları tarafından gizlilik ilkesi içinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Malzeme Planlama Sorumlusu Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Malzeme Planlama SorumlusuKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Dünya’nın en büyük ticari soğutucu şirketlerinden olan Metalfrio | Solutions grubunun Manisa’da kurulu bulunan Klimasan fabrikamızda, Tedarik Zinciri Direktörlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin Endüstri, Makina Mühendisliği ve Lojistik bölümlerinden mezun,Çok iyi derecede ingilizce bilgisine sahip, MS Office programlarını, özellikle Excel'i çok iyi kullanabilen,Üretim planlama veya malzeme planlama alanlarında en az 1 yıl deneyimli,İzmir'de veya Manisa'da ikamet eden, Netsis MRP program bilgisine sahip Malzeme Planlama Sorumlusu aramaktayız.Başvurular gizlilik ilkesi içinde İK tarafından değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Postabaşı Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
PostabaşıKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Dünya’nın en büyük ticari soğutucu şirketlerinden olan Metalfrio | Solutions grubunun Manisa’da kurulu bulunan Klimasan fabrikamızda görevlendirilmek üzere; İletişim yeteneği güçlü, Ekip çalışmasına önem veren, Excel programı kullanabilen, Sorumluluk sahibi, Tercihen MYO mezunu, Vardiya düzeninde çalışabilecek, Askerliğini tamamlamış, En az 1 yıl Postabaşı olarak çalışmış, Manisa veya İzmir’de ikamet eden / edebilecek   “Postabaşı” görevi için  çalışma arkadaşları aramaktayız.Başvurular gizlilik ilkesi içinde IK tarafından değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı