Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1915K L İ M A S A N
“ Soğutma Sektörünün Yükselen Yıldızı” 1969 yılında İzmir’de kurulan Türkiye’nin ilk ticari buzdolabı ve dondurma muhafaza dolabı üreticisi olan  Klimasan, bugün Manisa O.S.B’de yer alan 87,650 m2’lik tesisinde yıllık 450,000 adet üretim kapasitesi, 1000’den fazla çalışanı, 67 ülkeye yaptığı ihracatı ile istikrarlı bir şekilde faaliyetini sürdürerek ülke ve Ege bölge ekonomisine 40 yıldan uzun süredir katkıda bulunmaktadır.
  
2007’nin Ekim ayında kısmen, 2008 Ağustos’unda ise bütün üretim hatlarıyla devreye giren Manisa fabrikası içerdiği teknolojik ve otomasyona yönelik yatırımlarla, ticari buzdolabı alanında Avrupa’daki tek çatı altındaki en büyük ve modern üretim tesisi durumundadır.
 
ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve sertifikasina sahip olan çevre dostu firma, vizyonunu küresel içecek ve donmuş gıda şirketlerinin onaylı ve tercih edilen üreticisi olma başarısıyla tamamlamaktadır.
 
Tüm dünyada artan ve zorlaşan rekabet koşullarında Klimasan, her bir çalışanı rol aldıkları süreçlerde iş yapış şeklini sürekli sorgulamaya sevk edip katma değeri olmayan operasyonları ortadan kaldırarak iç verimlilik yaratan ve hata oranlarını azaltan, 6 Sigma yönetim felsefesini yine sektöründe kullanan ilk ve tek firma olarak bu uygulamalarından elde ettiği başarılı sonuçlar sayesinde faaliyet gösterdiği pazarlarda kendisine rekabet avantajı yaratmaya devam etmektedir.
 
Küresel krizin henüz tam olarak etkilerinin geçmediği bir yıl olan 2010 senesinde 278,000 adet ürün satışı ve 82,3 milyon €’luk ciro ile Klimasan tarihindeki en başarılı sonuçları elde etmiştir.
 
1997 yılında yaptığı bir halka arz ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na kote olmuş olan Klimasan göstermiş olduğu başarılı performans ile gerek yerli gerek yabancı yatırımcıların dikkatini çekmiş ve bunun sonucunda 2008 yılının Mart ayında Klimasan’ın çoğunluk hissesi aynı zamanda Brezilyalı bir ticari buzdolabı üreticisi olan Metalfrio firmasını da bünyesinde bulunan Rome Investment grubu tarafından satın alınmıştır.
 
Günümüzde Metalfrio Grubu sahip olduğu Brezilya, Meksika ve Rusya fabrikalarının yanında Klimasan’ın da satış ve üretim gücü sayesinde  gerek elde ettiği konsolide 700,000 satış adedi gerekse de 300 milyon €’luk satış hasılatıyla sektöründe dünya liderliğine soyunmuş durumdadır.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Beyaz Eşyalar,Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve HVAC,Dayanıklı Tüketim Ürünleri

Firma web sitesi: www.klimasan.com.tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00

Açıklama: 07:45-17:45


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Yemekhane
Yakacak
Tam Gün Sağlık Hizmetleri
Giyim Yardımı
Erzak Yardımı
Bayram YardımıÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 150-199

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 750-999


Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Çay Servis ve Temizlik Elemanı İstanbul(Avr.) Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Çay Servis ve Temizlik ElemanıKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
İşinde pratik, tertipli, düzenli ve temizliğe önem veren, hijyen konusunda duyarlı Dış görünüşüne ve temizliğine özen gösteren, Diksiyonu düzgün, Daha önce benzer iş deneyimine sahip, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Sigara kullanmayan,           40 yaşını aşmamış, Lise mezunu, İstanbul Seyrantepe çevresinde ikamet eden, Dönemsel çalışacak bayan personel alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Domestic Services Sales Supervisor Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Domestic Services Sales SupervisorKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Metalfrio Solutions is currently one of the largest companies in the industry and continues to grow as a result of a strong and focused expansion program.The supply base consists of 4 strategically located manufacturing facilities in Brazil, Mexico, Turkey and Russia and has a global distribution structure in over 80 countries.Metalfrio Plant in Turkey (Klimasan) is one of the most modern and automated facilities in the industry. With its efficient manufacturing capabilities and excellent location can serve most markets in Europe, Middle East, Africa and Asia.Bs. Degree in Engineering Faculties, or in Business Administration,Excellent command of written and spoken English,4-6 year experience in manufacturing companies,Advanced level of MS Office usage, Live/Willing to live in or close to Manisa or İzmir,All applications will be evaluated by human resources and kept confidential.Desired characteristics:Proactive personality and analytical minded,Result oriented, Having team work approach, Executing within timelines with excellence; team worker; inspiring leadership,Exhibit communication and negotiation skills,Having analytical and numerical skills, show sound business and professional ethics.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurt İçi Satış Destek Elemanı Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Yurt İçi Satış Destek ElemanıKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Satış Direktörlüğü bünyesinde Yurt İçi Satış departmanında görevlendirilmek üzere;Meslek Yüksekokullarının İşletme, Satış ve Pazarlama Bölümlerinden Mezun, Deneyimsiz veya tercihen 1-2 Yıllık Satış Destek Deneyimli, İngilizce bilgisine sahip, MS Office Programlarını çok iyi düzeyde kullanabilen, İletişim becerisi iyi, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, İzmir veya Manisa'da ikamet eden adaylar aranıyor.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı