Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.klimasan.com.tr/ 

K L İ M A S A N
“ Soğutma Sektörünün Yükselen Yıldızı” 

1969 yılında İzmir’de kurulan Türkiye’nin ilk ticari buzdolabı ve dondurma muhafaza dolabi ureticisi olan  Klimasan, bugün Manisa O.S.B’de yer alan 87,650 m2lik tesisinde yıllık 450,000 adet üretim kapasitesi, 1000’den fazla çalışanı, 67 ülkeye yaptığı ihracatı ile istikrarli bir şekilde faaliyetini sürdürerek ülke ve Ege bölge ekonomisine 40 yildan uzun süredir katkida bulunmaktadir.

  

2007’nin Ekim ayinda kismen, 2008 Agustos’unda ise bütün üretim hatlariyla devreye giren Manisa fabrikası içerdiği teknolojik ve otomasyona yonelik yatirimlarla, ticari buzdolabi alaninda Avrupa’daki tek çati altindaki en büyük ve modern üretim tesisi durumundadir.

 

ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve sertifikasina sahip olan çevre dostu firma, vizyonunu küresel içecek ve donmuş gıda şirketlerinin onaylı ve tercih edilen üreticisi olma başarısıyla tamamlamaktadır.

 

Tüm dünyada artan ve zorlaşan rekabet koşullarinda Klimasan, herbir çalişanı rol aldiklari süreçlerde iş yapiş şeklini sürekli sorgulamaya sevk edip katma değeri olmayan operasyonlari ortadan kaldirarak iç verimlilik yaratan ve hata oranlarini azaltan, 6 Sigma yönetim felsefesini yine sektöründe kullanan ilk ve tek firma olarak bu uygulamalarindan elde ettigi başarili sonuçlar sayesinde faaliyet gösterdiği pazarlarda kendisine rekabet avantaji yaratmaya devam etmektedir.

 

Kuresel krizin henuz tam olarak etkilerinin gecmedigi bir yil olan 2010 senesinde 278,000 adet urun satisi ve 82,3 milyon €’luk ciro ile Klimasan tarihindeki en basarili sonuclari elde etmistir.

 

1997 yilinda yaptigi bir halka arz ile Istanbul Menkul Kiymetler borsasina kote olmus olan Klimasan gostermis oldugu basarili performans ile gerek yerli gerekte yabanci yatirimcilarin dikkatini cekmis ve bunun sonucunda 2008 yilinin Mart ayinda Klimasan’in cogunluk hissesi ayni zamanda Brezilya’li bir ticari buzdolabi ureticisi olan Metalfrio firmasini da bunyesinde bulunan Rome Investment grubu tarafindan satin alinmistir.

 

Gunumuzde Metalfrio Grubu sahip oldugu Brezilya, Meksika ve Rusya fabrikalarinin yaninda Klimasan’in da satis ve uretim gucu sayesinde  gerek elde ettigi konsolide 700,000 satis adedi gerekse de 300 milyon €’luk satis hasilatiyla sektorunde dunya liderligine soyunmus durumdadir.Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bilgi İşlem Sistem Sorumlusu Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Bilgi İşlem Sistem SorumlusuKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Universitelerin ilgili bolumlerinden onlisans/lisans mezunu,BT Sistemleri Donanım yönetim tecrübesi olan,Network yönetim ve Bilgi güvenliği tecrübesi olan,Erkek adaylar icin askerligini tamamlamis,Tercihen uretim sektoru tecrubesine sahip,Alaninda min 3 yil tecrubeliTercihen ingilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Araştırma Geliştirme / AR-GE Şefi Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Araştırma Geliştirme / AR-GE ŞefiKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Arge Merkezinde değerlendirmek üzere, Üniversitelerin Makina Mühendisliğinden mezun, Alanında min 5 yıl deneyimli, (Soğutma sektöründe deneyimli), Creo 3,0 programını iyi derecede kullanabilen, Autocad, Solidworks programlarını kullanabilen, Sac, plastik enjeksiyon ve ektrüzyon kalıplarında bilgi ve deneyim sahibi olan, Prototip imalatında deneyim sahibi olan ve , Prototip 3D makinalarını kullanabilecek, İyi derecede Ms Office programlarına hakim, İngilizce bilen, Manisa/İzmir'de yaşayan7yaşayabilecek, Seyehat engeli olmayan, Sonuç odaklı, analitik, proje yönetim tecrübesine sahip, Ekip çalışmasına yatkın mühendis arayışımız vardır. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurtdışı Satış Destek Elemanı Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Yurtdışı Satış Destek ElemanıKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Dünya’nın en büyük ticari soğutucu şirketlerinden olan Metalfrio | Solutions grubunun Manisa’da kurulu bulunan Klimasan fabrikamızda görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, En az 2 yıl yurtdışı destek satış konusunda deneyimli, Tercihen Soğutma veya Beyaz Eşya Sektöründe tecrübeli, Dış Ticaret Mevzuatına hakim, Dinamik iş ortamına uyum sağlayabilecek, MS Office uygulamalarına ileri derecede hakim, Çok iyi derece İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı