Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.klimasan.com.tr/ 

K L İ M A S A N
“ Soğutma Sektörünün Yükselen Yıldızı” 

1969 yılında İzmir’de kurulan Türkiye’nin ilk ticari buzdolabı ve dondurma muhafaza dolabi ureticisi olan  Klimasan, bugün Manisa O.S.B’de yer alan 87,650 m2lik tesisinde yıllık 450,000 adet üretim kapasitesi, 1000’den fazla çalışanı, 67 ülkeye yaptığı ihracatı ile istikrarli bir şekilde faaliyetini sürdürerek ülke ve Ege bölge ekonomisine 40 yildan uzun süredir katkida bulunmaktadir.

  

2007’nin Ekim ayinda kismen, 2008 Agustos’unda ise bütün üretim hatlariyla devreye giren Manisa fabrikası içerdiği teknolojik ve otomasyona yonelik yatirimlarla, ticari buzdolabi alaninda Avrupa’daki tek çati altindaki en büyük ve modern üretim tesisi durumundadir.

 

ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve sertifikasina sahip olan çevre dostu firma, vizyonunu küresel içecek ve donmuş gıda şirketlerinin onaylı ve tercih edilen üreticisi olma başarısıyla tamamlamaktadır.

 

Tüm dünyada artan ve zorlaşan rekabet koşullarinda Klimasan, herbir çalişanı rol aldiklari süreçlerde iş yapiş şeklini sürekli sorgulamaya sevk edip katma değeri olmayan operasyonlari ortadan kaldirarak iç verimlilik yaratan ve hata oranlarini azaltan, 6 Sigma yönetim felsefesini yine sektöründe kullanan ilk ve tek firma olarak bu uygulamalarindan elde ettigi başarili sonuçlar sayesinde faaliyet gösterdiği pazarlarda kendisine rekabet avantaji yaratmaya devam etmektedir.

 

Kuresel krizin henuz tam olarak etkilerinin gecmedigi bir yil olan 2010 senesinde 278,000 adet urun satisi ve 82,3 milyon €’luk ciro ile Klimasan tarihindeki en basarili sonuclari elde etmistir.

 

1997 yilinda yaptigi bir halka arz ile Istanbul Menkul Kiymetler borsasina kote olmus olan Klimasan gostermis oldugu basarili performans ile gerek yerli gerekte yabanci yatirimcilarin dikkatini cekmis ve bunun sonucunda 2008 yilinin Mart ayinda Klimasan’in cogunluk hissesi ayni zamanda Brezilya’li bir ticari buzdolabi ureticisi olan Metalfrio firmasini da bunyesinde bulunan Rome Investment grubu tarafindan satin alinmistir.

 

Gunumuzde Metalfrio Grubu sahip oldugu Brezilya, Meksika ve Rusya fabrikalarinin yaninda Klimasan’in da satis ve uretim gucu sayesinde  gerek elde ettigi konsolide 700,000 satis adedi gerekse de 300 milyon €’luk satis hasilatiyla sektorunde dunya liderligine soyunmus durumdadir.Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Method and Lean Engineer Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Method and Lean EngineerKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Metalfrio Solutions is currently one of the largest companies in the industry and continues to grow as a result of a strong and focused expansion program.The supply base consists of 4 strategically located manufacturing facilities in Brazil, Mexico, Turkey and Russia and has a global distribution structure in over 80 countries.Metalfrio Plant in Turkey (Klimasan) is one of the most modern and automated facilities in the industry. With its efficient manufacturing capabilities and excellent location can serve most markets in Europe, Middle East, Africa and Asia.General qualifications: Bs. Degree in Industrial, Mechanical Engineering Excellent command of written and spoken English Advanced level of MS Office usage Live/Willing to live in or close to Manisa or İzmirAll apllications will be evaluated by human resources and kept confidential.Desired characteristics: Proactive personality and Analytical minded Result oriented, Having team work approach Must energize teams through inclusiveness and connection with people
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Sorumlusu Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Yazılım SorumlusuKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Bilgi İşlem Departmanı'mızda görevlendirilmek üzere, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programlama MYO, Matematik, Endüstri Müh. ve İstatistik bölümlerinden mezun, İyi derecede ingilizce bilen, Ms Office programlarına hakim, Üretim sektöründe en az 2 yıl; toplam 5 yıl deneyimli, Askerliğini tamamlamış (erkek adaylar için), İzmir veya Manisa'da ikamet eden, İyi derecede SQL Server ve T-SQL kod yazabilen, Net C# platformunda uygulama geliştirebilen, Windows 2008 Server, WAN ve TCP/IP konularında uzman, Sharepoint, EBA bilgisi olan, Netsis yazılım ve veritabanına hakimYazılım Sorumlusu alımı yapılacaktır.Başvurular gizlilik ilkesi içinde IK tarafından değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Export Sales Specialist Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Export Sales SpecialistKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Bs. Degree in  Economics, Business Management, Administrative Sciences or Engineering Faculties, Excellent command of written and spoken English, Have minimum 3-4 years of work experience, No military obligation for male candidates, Advanced level of MS Office usage, Live/Willing to live in or close to Manisa or İzmir, All apllications will be evaluated by human resources and kept confidential.Desired characteristics: Proactive personality and Analytical minded, Result oriented, Having team work approach.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı