Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.klimasan.com.tr/ 

K L İ M A S A N
“ Soğutma Sektörünün Yükselen Yıldızı” 

1969 yılında İzmir’de kurulan Türkiye’nin ilk ticari buzdolabı ve dondurma muhafaza dolabi ureticisi olan  Klimasan, bugün Manisa O.S.B’de yer alan 87,650 m2lik tesisinde yıllık 450,000 adet üretim kapasitesi, 1000’den fazla çalışanı, 67 ülkeye yaptığı ihracatı ile istikrarli bir şekilde faaliyetini sürdürerek ülke ve Ege bölge ekonomisine 40 yildan uzun süredir katkida bulunmaktadir.

  

2007’nin Ekim ayinda kismen, 2008 Agustos’unda ise bütün üretim hatlariyla devreye giren Manisa fabrikası içerdiği teknolojik ve otomasyona yonelik yatirimlarla, ticari buzdolabi alaninda Avrupa’daki tek çati altindaki en büyük ve modern üretim tesisi durumundadir.

 

ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve sertifikasina sahip olan çevre dostu firma, vizyonunu küresel içecek ve donmuş gıda şirketlerinin onaylı ve tercih edilen üreticisi olma başarısıyla tamamlamaktadır.

 

Tüm dünyada artan ve zorlaşan rekabet koşullarinda Klimasan, herbir çalişanı rol aldiklari süreçlerde iş yapiş şeklini sürekli sorgulamaya sevk edip katma değeri olmayan operasyonlari ortadan kaldirarak iç verimlilik yaratan ve hata oranlarini azaltan, 6 Sigma yönetim felsefesini yine sektöründe kullanan ilk ve tek firma olarak bu uygulamalarindan elde ettigi başarili sonuçlar sayesinde faaliyet gösterdiği pazarlarda kendisine rekabet avantaji yaratmaya devam etmektedir.

 

Kuresel krizin henuz tam olarak etkilerinin gecmedigi bir yil olan 2010 senesinde 278,000 adet urun satisi ve 82,3 milyon €’luk ciro ile Klimasan tarihindeki en basarili sonuclari elde etmistir.

 

1997 yilinda yaptigi bir halka arz ile Istanbul Menkul Kiymetler borsasina kote olmus olan Klimasan gostermis oldugu basarili performans ile gerek yerli gerekte yabanci yatirimcilarin dikkatini cekmis ve bunun sonucunda 2008 yilinin Mart ayinda Klimasan’in cogunluk hissesi ayni zamanda Brezilya’li bir ticari buzdolabi ureticisi olan Metalfrio firmasini da bunyesinde bulunan Rome Investment grubu tarafindan satin alinmistir.

 

Gunumuzde Metalfrio Grubu sahip oldugu Brezilya, Meksika ve Rusya fabrikalarinin yaninda Klimasan’in da satis ve uretim gucu sayesinde  gerek elde ettigi konsolide 700,000 satis adedi gerekse de 300 milyon €’luk satis hasilatiyla sektorunde dunya liderligine soyunmus durumdadir.Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Çay Servis ve Temizlik Elemanı İstanbul(Avr.) Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Çay Servis ve Temizlik ElemanıKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
İşinde pratik, tertipli, düzenli ve temizliğe önem veren, hijyen konusunda duyarlı Dış görünüşüne ve temizliğine özen gösteren, Diksiyonu düzgün, Daha önce benzer iş deneyimine sahip, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Sigara kullanmayan,           40 yaşını aşmamış, Lise mezunu, İstanbul Seyrantepe çevresinde ikamet eden, Dönemsel çalışacak bayan personel alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Domestic Services Sales Supervisor Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Domestic Services Sales SupervisorKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Metalfrio Solutions is currently one of the largest companies in the industry and continues to grow as a result of a strong and focused expansion program.The supply base consists of 4 strategically located manufacturing facilities in Brazil, Mexico, Turkey and Russia and has a global distribution structure in over 80 countries.Metalfrio Plant in Turkey (Klimasan) is one of the most modern and automated facilities in the industry. With its efficient manufacturing capabilities and excellent location can serve most markets in Europe, Middle East, Africa and Asia.Bs. Degree in Engineering Faculties, or in Business Administration,Excellent command of written and spoken English,4-6 year experience in manufacturing companies,Advanced level of MS Office usage, Live/Willing to live in or close to Manisa or İzmir,All applications will be evaluated by human resources and kept confidential.Desired characteristics:Proactive personality and analytical minded,Result oriented, Having team work approach, Executing within timelines with excellence; team worker; inspiring leadership,Exhibit communication and negotiation skills,Having analytical and numerical skills, show sound business and professional ethics.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurt İçi Satış Destek Elemanı Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Yurt İçi Satış Destek ElemanıKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimizin Satış Direktörlüğü bünyesinde Yurt İçi Satış departmanında görevlendirilmek üzere;Meslek Yüksekokullarının İşletme, Satış ve Pazarlama Bölümlerinden Mezun, Deneyimsiz veya tercihen 1-2 Yıllık Satış Destek Deneyimli, İngilizce bilgisine sahip, MS Office Programlarını çok iyi düzeyde kullanabilen, İletişim becerisi iyi, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, İzmir veya Manisa'da ikamet eden adaylar aranıyor.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Soğutma Teknisyeni Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Soğutma TeknisyeniKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Dünya’nın en büyük ticari soğutucu şirketlerinden olan Metalfrio | Solutions grubunun Manisa’da kurulu bulunan Klimasan fabrikamızda görevlendirilmek üzere;İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Meslek Yüksekokulu mezunu,Alanında beş yıl, tercihen saha tecrübeli, Dinamik iş ortamına uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasına yatkın, proaktif, dinamik, MS Office uygulamalarına ileri derecede hakim, İngilizce bilgisine sahip, Seyehat engeli olmayan, İzmir veya  Manisa'da ikamet eden, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Export Sales Specialist Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Export Sales SpecialistKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Bs. Degree in  Economics, Business Management, Administrative Sciences or Engineering Faculties,Excellent command of written and spoken English,Have minimum 3-4 years of work experience, No military obligation for male candidates, Advanced level of MS Office usage, Live/Willing to live in or close to Manisa or İzmir, All apllications will be evaluated by human resources and kept confidential. Desired characteristics:Proactive personality and Analytical minded, Result oriented, Having team work approach.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Proses Kalite Sorumlusu Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Proses Kalite SorumlusuKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Dünya’nın en büyük ticari soğutucu şirketlerinden olan Metalfrio | Solutions grubunun Manisa’da kurulu bulunan Klimasan fabrikamızda görevlendirilmek üzere; Tercihen Makine veya Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun, Dinamik iş ortamına uyum sağlayabilecek, MS Office uygulamalarına ileri derecede hakim, İyi derecede ingilizce bilen, Analitik düşünebilen, iletişim becerisi yüksek,  Takım çalışmasına yatkın,   Araştırıcı ve problem çözme yeteneği güçlü,  Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamışProses Kalite Sorumlusu  aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Method and Lean Engineer Manisa Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Method and Lean EngineerKlimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.
Metalfrio Solutions is currently one of the largest companies in the industry and continues to grow as a result of a strong and focused expansion program.The supply base consists of 4 strategically located manufacturing facilities in Brazil, Mexico, Turkey and Russia and has a global distribution structure in over 80 countries.Metalfrio Plant in Turkey (Klimasan) is one of the most modern and automated facilities in the industry. With its efficient manufacturing capabilities and excellent location can serve most markets in Europe, Middle East, Africa and Asia.General qualifications: Bs. Degree in Industrial, Mechanical Engineering Excellent command of written and spoken English Advanced level of MS Office usage Live/Willing to live in or close to Manisa or İzmirAll apllications will be evaluated by human resources and kept confidential.Desired characteristics: Proactive personality and Analytical minded Result oriented, Having team work approach Must energize teams through inclusiveness and connection with people
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı