Koçoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.kocoglu.com.tr 

Koçoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Koçoğlu Grubu'nun lokomotif firması olan Koçoğlu İnşaat, ülkenin önde gelen inşaat şirketlerindendir. 1981'de kuruluşundan bugüne tamamladığı yüzlerce kamu ve özel sektör projelerinde zamanından önce ve üstün kalitede üretimleriyle kısa sürede Türkiye'nin saygın ve güvenilir firmalarından biri olmayı başarmıştır. Koçoğlu İnşaat, inşaat sektörünün her alanında, yurt içi ve yurt dışı proje portföyünü genişleterek büyümekte ve müşteri memnuniyetini hedef alan teknolojik altyapısıyla geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

Koçoğlu Turizm ile Turizm sektöründe yaz, kış, şehir ve kongre otelleriyle faaliyet gösterilmektedir. Sektöre 1990 yılında Antalya/Side'de 4 yıldızlı Hotel Arinna ile girilmiş ve yatırımlara Fransa/Paris'te Hotel GeorgesT., Bursa/Uludağ'da Koçoğlu Hotel Karinna ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Colosseum Resort and Casino ile devam edilmiştir. Koçoğlu Turizm, Türkiye'nin eski ve köklü turizm şirketlerinden birisidir. Koçoğlu Grubu, Roma İmparatorluğunun en büyük mimari projesi olan Colosseum Projesi benzerinin Kıbrıs'ta tamamlanmasıyla 2500 yatak kapasitesine ulaşacak ve turizm faaliyetlerine yurt içi ve yurt dışında üstün kalitede hizmet anlayışıyla devam edecektir.

Koçoglu Tarım ile gıda sektöründe faaliyet gösteren Grup, Antalya/Serik'teki Tarım ve Hayvancılık Tesisleriyle bölgenin en büyük ve sektörün en teknolojik tesislerinden birini kurmuştur. Koçoğlu Tarım, Türkiye'nin kaliteli, sağlıklı ve ekonomik kırmızı et ihtiyacını karşılayacak et ürünleri üretmektedir. Antalya ve Akdeniz Bölgesi'nin kırmızı et ihtiyacını karşılayan tesis, sürekli yatırımlarla büyümekte ve Türkiye'nin ihtiyacına cevap verecek konuma erişmektedir. Tesis bünyesindeki Koçoğlu Gübre Tesislerinde Organik Gübre üretilmekte ve Biyogaz Enerji Üretim Tesislerinde bölge ihtiyacina cevap verecek sağlıklı ve temiz enerji üretilmektedir.

Koçoglu Enerji ile enerji yatırımları gerçekleştiren Grup, yenilenebilir enerji teknolojileri üzerine araştırma ve geliştirme yapmakla beraber akarsu ve baraj tipi hidroelektrik santraller kurup işletmektedir. Halen Rize'de Rüzgarli HES ve Uzundere HES projelerine devam edilmektedir.

Koçoğlu Ulaşım Grubu, Raylı Sistemler ve Havacılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Raylı Sistemler üzerine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Teknokent'indeki Ar-Ge ofisinde Monoray, Hızlı Tren, Metro Sistemleri, Banliyo ve Yük Trenleri tasarımı gerçekleştirmektedir. 2006 yılı ortasında Türkiye'nin ilk Monoray sistemini ODTÜ Kampüsüne kurmak üzere çalişmalar devam etmektedir. Sistem, içerdiği teknoloji bakımından dünyada da bir ilk olacaktir.

Havacılık sektöründe Coach Airlines ile faaliyet gösteren Koçoğlu Grubu, uzun mesafe ve kıtalararası hava kargo taşımacılığı yapmaya 2006' nın ilk çeyreğinde başlayacaktır. Grup, 2006 yılında yolcu taşımacılığında da faaliyet göstermeye başlayacaktır. Koçoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.