Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.koluman.com.tr 

Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş

 

1965 yılında mümessillik ve ithalat alanında çalışmak üzere kurulmuş bir şirket olan KOLUMAN, bugün, motorlu araçlar, inşaat ve mühendislik, pazarlama ve dış ticaret alanlarını kapsayan geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. KOLUMAN, 1984 yılında Otomarsan'a ortak olarak, Mercedes-Benz'in Türkiye'de yeniden yapılanması sırasında, ülkemizin otomotiv pazarında önemli bir sorumluluk almıştır.
Firmamız, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin Türkiye ana bayilerinden biri olup, Mercedes marka araçların satış ve satış sonrası servis hizmetlerini vermesinin yanı sıra, araç üst yapısı ve montaj işleri de yapmaktadır.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş. finans, idare, satış, montaj, üretim ve uluslararası ticaret birimiyle idari yapısını oluştururken, işletme noktalarındaki başarılı hizmet ve servis anlayışı ile özel sektörün yanı sıra, başta T.C. Karayolları, Köy Hizmetleri Gen. Müd., Türk Silahlı Kuvvetleri, Orman Gen. Müd., Devlet Demiryolları olmak üzere bir çok kamu kuruluşuna ve belediyelere yaptığı satışlar ve kurduğu tesislerle devlet sektörüne güvenle hizmetlerini sürdürmektedir.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş.’nin tüm şubeleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi; TS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında TÜV akreditasyonlu belgeye sahip olup; bu sistemleri tüm iş süreçlerinde başarıyla uygulamaya devam etmektedir.
Avrupa standartlarındaki pazarlama ve servis kalitesini imalat alanına da taşıyarak, damper ve tanker üretiminin yanı sıra yangın söndürme üst yapıları, tuz serici, vakumlu süpürge, ön süpürge ve kar bıçağı ekipmanlarını da güvenle piyasaya sürmeye başlamıştır.
Yıllardır Türkiye pazarında taşımacılık sektörünün sorunları ile yakından ilgilenen KOLUMAN, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. bünyesinde Tarsus’taki 10.000 m2’lik fabrikasında üretilen treylerlerin satışını da uygun finans koşulları ile yapmaktadır. Bunun yanında, pazarladığı ürünler arasında, MERCEDES-BENZ UNIMOG'un ayrıcalıklı bir yeri vardır.
Şirketimiz 2013 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde 5 Şube, 8 Showroom, 654 personeli, 1.374.455.435-TL cirosu, tamamı ödenmiş 170.000.000.-TL sermayesi ile otomotiv sektörünün önemli firmalarından biri haline gelen şirketimiz, Fortune dergisinin her yıl yayınladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi listesinde 2013 cirosu ile 91. sırada yer almıştır.
Şirketin en büyük hissedarı, aynı zamanda Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin de ortağı olan Koluman Holding A.Ş.’dir.
Şirketimizin yönetim merkezi Ankara'dadır.
 
Diğer Grup Şirketleri
Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
HAMA Oto Kiralama ve Çevre Hizmetleri A.Ş.
Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Koluman İnşaat ve Araç Muayene İstasyon İşletmeciliği A.Ş.
 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: OtomotivKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
YEDEK PARÇA AMBAR ELEMANI İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
YEDEK PARÇA AMBAR ELEMANIKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip  'Yedek Parça Ambar Elemanı' aranmaktadır. En az lise mezunu, Tercihen otomotiv yedek parça sektöründe deneyimi olan, Askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İç Hizmetler Elemanı-Engelli İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
İç Hizmetler Elemanı-EngelliKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip  'Engelli İç Hizmet Elemanı' aranmaktadır. Tercihen lise mezunu, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GÜVENLİK ELEMANI İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
GÜVENLİK ELEMANIKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
En az Lise Mezunu,Benzer Pozisyonda en az 2 yıl tecrübeli,5188 Sayılı Yasa Gereği Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip,Vardiyalı çalışabilecek,Takım Çalışmasına yatkın,İnsan İlişkilerinde Başarılı,Anadolu Yakasında İkamet Eden,Erkek Adaylar için Askerlik Hizmetini Tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Araştırma Geliştirme /AR-GE Mühendisi Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Araştırma Geliştirme /AR-GE MühendisiKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
 Üniversitelerin Makine veya Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen Otomotiv veya Makina Mühendisliği dallarında yüksek lisans derecesine sahip,3D tasarım programlarından en az birine hakim (CATIA tercih sebebidir)SAP hakkında bilgi sahibi,Hassas talaşlı imalata yönelik tasarım tecrübesine sahip,İleri seviyede İngilizce ve/veya Almanca dil bilgisine sahip,Askerlik hizmetini tamamlamış,En az 2 yıl tecrübeli 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MUHASEBE (ÖZLÜK İŞLERİ) ELEMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MUHASEBE (ÖZLÜK İŞLERİ) ELEMANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev almak üzere, aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak ''Özlük İşleri Elemanı'' aranmaktadır.  Meslek Yüksek Okulu veya Üniversite mezunu,    Personel ve Özlük işlerinin tüm süreçlerinde minimum 4 yıl tecrübeli,   İş Kanunu ve SGK uygulamalarını bilen,   MS Office ve Logo personel programı bilgisi olan,   Takım çalışmasına yatkın, uyumlu,   Motivasyonu güçlü, proaktif, enerjik,   Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,   Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Sigorta Satış Danışmanı İstanbul(Asya) Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Sigorta Satış DanışmanıKoluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.'nin İstanbul Şubesi'nde istihdam edilmek üzere, aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak  ''Sigorta Satış Danışmanı" aranmaktadır. Üniversitelerin en az iki yıllık Satış-Pazarlama, Bankacılık-Sigortacılık, İşletme veya İktisat bölümlerinden mezun, En az iki yıl sigortacılık alanında tecrübeye sahip (Elementer ve Sağlık branşlarında deneyimli), Axa, Anadolu, Ergo, Allianz,HDI, Ak, Gruopama,Mapfre Genel Sigorta şirketlerinden tercihen beşinin poliçe özelliklerine ve programlarına hakim, SEGEM Belge sahibi, Aktif satış yapabilecek, MS Office, özellikle Word ve Excel programları kullanımına hakim, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri kuvvetli ve sonuç odaklı,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SATIŞ OPERASYON SORUMLUSU -G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SATIŞ OPERASYON SORUMLUSU -G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. G.Antep Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak  ''Satış Operasyon Sorumlusu'' aranmaktadır. En az Lise mezunu, Tercihen benzer pozisyonlarda en az 2 yıl deneyim sahibi, MS Office programlarına hakim, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Askerlik hizmetini tamamlamış, Seyahat engeli bulunmayan, Gaziantep'te ikamet eden, Stres altında çalışma becerisine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. G.Antep Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip "SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI'' aranmaktadır.  En az  Endüstri Meslek Lisesi veya 2 yıllık Yüksek Okul mezunu,  Tercihen otomotiv sektöründe, servis bölümünde deneyime sahip, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Müşteri odaklı, Müşteri ilişkilerinde etkileme ve ikna kabiliyeti yüksek, Tercihen İngilizce veya Almanca dil bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GÜVENLİK ELEMANI - G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
GÜVENLİK ELEMANI - G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. G.Antep Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip  " GÜVENLİK ELEMANI '' aranmaktadır.  5188 Sayılı Yasa gereği, Özel Güvenlik Kimlik Kartı bulunan (Silahlı-Silahsız), Özel güvenlik sektöründe benzer bir pozisyonda deneyimli, İletişim becerileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, G.Antep'te ikamet eden/edebilecek durumda olan, Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. G.Antep Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak " OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI '' aranmaktadır. En az iki yıllık üniversite mezunu, Tercihen İngilizce ve/veya Almanca bilen, Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Gaziantep'te ikamet eden/edebilecek, Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ SORUMLUSU İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ SORUMLUSUKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
En az yüksekokul mezunuOtomotiv Sektöründe benzer bir pozisyonda iş deneyimine sahipMs Office proglamlarını iyi seviyede kullanabilenB Sınıfı ehliyet sahibi ve aktif sürüş tecrübesi olanErkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamışAnadolu yakasında ikamet edenİnsan ilişkilerinde başarılı,gelişime açıkDikkatli ve özenli çalışmayı benimsemiş  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde Binek Araç Atölyesi'nde çalışacak "SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI'' aranmaktadır.  En az Meslek Lisesi mezunu,   Otomotiv sektöründe, servis bölümlerinde en az 3 yıl iş deneyimine sahip,   MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, B sınıfı sürücü ehliyeti sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SATIŞ DESTEK SORUMLUSU - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SATIŞ DESTEK SORUMLUSU - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Sancaktepe Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak " SATIŞ DESTEK SORUMLUSU " aranmaktadır. Meslek yüksek okulu veya lisans mezunu,  İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, MS Office programları kullanımına hakim, iyi derecede Excel kullanabilen,  Takım çalışmasına yatkın, uyumlu, Kişisel motivasyonu yüksek, proaktif ve enerjik, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı