Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.koluman.com.tr 

Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş

 

1965 yılında mümessillik ve ithalat alanında çalışmak üzere kurulmuş bir şirket olan KOLUMAN, bugün, motorlu araçlar, inşaat ve mühendislik, pazarlama ve dış ticaret alanlarını kapsayan geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. KOLUMAN, 1984 yılında Otomarsan'a ortak olarak, Mercedes-Benz'in Türkiye'de yeniden yapılanması sırasında, ülkemizin otomotiv pazarında önemli bir sorumluluk almıştır.
Firmamız, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin Türkiye ana bayilerinden biri olup, Mercedes marka araçların satış ve satış sonrası servis hizmetlerini vermesinin yanı sıra, araç üst yapısı ve montaj işleri de yapmaktadır.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş. finans, idare, satış, montaj, üretim ve uluslararası ticaret birimiyle idari yapısını oluştururken, işletme noktalarındaki başarılı hizmet ve servis anlayışı ile özel sektörün yanı sıra, başta T.C. Karayolları, Köy Hizmetleri Gen. Müd., Türk Silahlı Kuvvetleri, Orman Gen. Müd., Devlet Demiryolları olmak üzere bir çok kamu kuruluşuna ve belediyelere yaptığı satışlar ve kurduğu tesislerle devlet sektörüne güvenle hizmetlerini sürdürmektedir.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş.’nin tüm şubeleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi; TS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında TÜV akreditasyonlu belgeye sahip olup; bu sistemleri tüm iş süreçlerinde başarıyla uygulamaya devam etmektedir.
Avrupa standartlarındaki pazarlama ve servis kalitesini imalat alanına da taşıyarak, damper ve tanker üretiminin yanı sıra yangın söndürme üst yapıları, tuz serici, vakumlu süpürge, ön süpürge ve kar bıçağı ekipmanlarını da güvenle piyasaya sürmeye başlamıştır.
Yıllardır Türkiye pazarında taşımacılık sektörünün sorunları ile yakından ilgilenen KOLUMAN, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. bünyesinde Tarsus’taki 10.000 m2’lik fabrikasında üretilen treylerlerin satışını da uygun finans koşulları ile yapmaktadır. Bunun yanında, pazarladığı ürünler arasında, MERCEDES-BENZ UNIMOG'un ayrıcalıklı bir yeri vardır.
Şirketimiz 2013 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde 5 Şube, 8 Showroom, 654 personeli, 1.374.455.435-TL cirosu, tamamı ödenmiş 170.000.000.-TL sermayesi ile otomotiv sektörünün önemli firmalarından biri haline gelen şirketimiz, Fortune dergisinin her yıl yayınladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi listesinde 2013 cirosu ile 91. sırada yer almıştır.
Şirketin en büyük hissedarı, aynı zamanda Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin de ortağı olan Koluman Holding A.Ş.’dir.
Şirketimizin yönetim merkezi Ankara'dadır.
 
Diğer Grup Şirketleri
Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
HAMA Oto Kiralama ve Çevre Hizmetleri A.Ş.
Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Koluman İnşaat ve Araç Muayene İstasyon İşletmeciliği A.Ş.
 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: OtomotivKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 16
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Otomobil Satış Danışmanı'' aranmaktadır. Üniversitelerin en az iki yıllık önlisans bölümlerinden mezun,   Tercihen otomotiv sektöründe 2 yıl satış tecrübesine sahip,   B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen,   Seyahat engeli bulunmayan,   Tercihen İngilizce ve/veya Almanca bilen,   İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,   Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,   MS Office programlarını kullanabilen,   Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturabilecek,   Stres altında çalışma becerisine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI İstanbul(Avr.) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANIKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Otomobil Satış Danışmanı'' aranmaktadır. Üniversitelerin en az önlisans bölümlerinden mezun, Tercihen otomotiv sektöründe en az 2 yıl satış tecrübesine sahip,  Tercihen İngilizce ve/veya Almanca bilen, MS Office programlarını ve ofis makinelerini iyi derecede kullanabilen, İletişim becerileri kuvvetli, ikna ve müzakere becerileri yüksek, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, stres altında çalışma becerisine sahip, Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturabilecek, 30 yaşını aşmamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - TARSUS Mersin Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - TARSUSKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Tarsus Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Otomobil Satış Danışmanı'' aranmaktadır.  Tercihen otomotiv sektöründe 2 yıl satış tecrübesine sahip, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Tercihen İngilizce ve/veya Almanca bilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, MS Office programlarını kullanabilen, Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturabilecek, Stres altında çalışma becerisine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Vinç Operatörü Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Vinç OperatörüKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Gaziantep Şubesi'nde proje süresince istihdam edilmek üzere aşağıda belirlenmiş niteliklere sahip "Vinç Operatörü"  aranmaktadır. Yüksek vinç operatörlüğünde en az 5 yıl tecrübeli, Kule Vinç Operatör belgesine sahip, Askerlik hizmetini tamamlamış, Gaziantepte ikamet eden, Dikkatli ve özenli çalışmayı benimsemiş.    
Dönemsel / Proje bazlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ofis Asistanı İstanbul(Asya) HAMA OTO KİRALAMA VE ÇEVRE HİZMETLERİ A.Ş.
Ofis AsistanıHAMA OTO KİRALAMA VE ÇEVRE HİZMETLERİ A.Ş.
İstanbul Sancaktepe'de bulunan Şirketimize aşağıdaki niteliklere uygun Bayan Ofis Assistanı aranmaktadır. En az ön lisans mezunu, MS Office programlarını iyi kullanabilen, Tercihen Ofis Asistanlığı konusunda en az 2 yıl deneyimli, İnsan ilişkilerinde uyumlu, iletişim becerileri yüksek, diksiyonu düzgün, Disiplinli, iş takip, planlama ve koordinasyon yeteneğine sahip, 30 yaşını aşmamış, Dış görünümüne özen gösteren, Tercihen ingilizce bilen, Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MUHASEBE SORUMLUSU İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MUHASEBE SORUMLUSUKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Koluman Motorlu Araçlar Tic.ve San.Aş.İstanbul Şubesinde Görevlendirilmek üzere Muhasebe Sorumlusu aranmaktadır,GENEL NİTELİKLER Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (İşletme, İktisat, Muhasebe), Genel Muhasebe Konusunda en az 5 yıl deneyimli, (Erkek adaylar için) Askerlik görevini tamamlamış.  Tercihen Anadolu Yakasında ikamet eden 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Uzmanı Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Yazılım UzmanıKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
     Üniversitelerin Bilgisayar, Yazılım, Matematik, Endüstri Mühendisliği / Bilgisayar Programcılığı ve ilgili bölümlerinden mezun,        ABAP programlama dilinde en az 2 yıl deneyim sahibi,        Tercihen Netweaver teknolojilerinde bilgi sahibi, SAP Portal projesinde görev almış,        SAP projelerinde aktif görev almış, özellikle lojistik süreçlerinde (MM,SD, PP) ve HR süreçlerinde geliştirme yapmış        Entegrasyon, ALV Rapor Geliştirme, SAP script, BAPI, ALE, Smartforms, User Exit, Terminal uygulamaları,    konularına hakim,       .NET programlama dilinde bilgi sahibi,        Esnek çalışma saatlerine uyabilecek,          Araştırmacı, hızlı ve analitik düşünebilen, disiplinli,          Detaylara önem veren, sonuç odaklı, proaktif,          İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SANTRAL GÖREVLİSİ - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SANTRAL GÖREVLİSİ - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Santral Görevlisi'' aranmaktadır. Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı ve yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek, Tercihen lise mezunu, Anadolu yakasında ikamet eden, Tercihen benzer pozisyonda deneyimi olan, Diksiyonu düzgün, Dikkatli ve özenli çalışmayı benimsemiş.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
YÖNETİCİ ASİSTANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
YÖNETİCİ ASİSTANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıda belirlenmiş niteliklere sahip "Yönetici Asistanı"  aranmaktadır. En az 4 yıllık üniversite mezunu, Üst düzey yönetici asistanlığı konusunda en az 2 yıl tecrübeli, Sözlü ve yazılı iletişimde iyi derecede İngilizce kullanabilen, tercihen iyi derecede Almanca bilgisine sahip, MS Office programlarını etkin kullanabilen, Diksiyonu düzgün, İletişim ve temsil  becerisi kuvvetli,  İş takibi yapan ve sonuçları raporlayan, Sunum hazırlama ve aktarma becerileri olan, Organizasyon ve takip yeteneği kuvvetli, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen,  Anadolu yakasında ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - ANKARA Ankara Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - ANKARAKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Ankara Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Otomobil Satış Danışmanı'' aranmaktadır. En az lise mezunu, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Seyahat engeli bulunmayan, Tercihen İngilizce ve/veya Almanca bilen, MS Office programlarını kullanabilen, 35 yaşını aşmamış,  Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
YEDEK PARÇA AMBAR ELEMANI İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
YEDEK PARÇA AMBAR ELEMANIKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip  'Yedek Parça Ambar Elemanı' aranmaktadır. En az lise mezunu, Tercihen otomotiv yedek parça sektöründe deneyimi olan, Askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GÜVENLİK ELEMANI İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
GÜVENLİK ELEMANIKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
En az Lise Mezunu,Benzer Pozisyonda en az 2 yıl tecrübeli,5188 Sayılı Yasa Gereği Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip,Vardiyalı çalışabilecek,Takım Çalışmasına yatkın,İnsan İlişkilerinde Başarılı,Anadolu Yakasında İkamet Eden,Erkek Adaylar için Askerlik Hizmetini Tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Araştırma Geliştirme /AR-GE Mühendisi Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Araştırma Geliştirme /AR-GE MühendisiKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
 Üniversitelerin Makine veya Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen Otomotiv veya Makina Mühendisliği dallarında yüksek lisans derecesine sahip,3D tasarım programlarından en az birine hakim (CATIA tercih sebebidir)SAP hakkında bilgi sahibi,Hassas talaşlı imalata yönelik tasarım tecrübesine sahip,İleri seviyede İngilizce ve/veya Almanca dil bilgisine sahip,Askerlik hizmetini tamamlamış,En az 2 yıl tecrübeli 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MUHASEBE (ÖZLÜK İŞLERİ) ELEMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MUHASEBE (ÖZLÜK İŞLERİ) ELEMANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev almak üzere, aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak ''Özlük İşleri Elemanı'' aranmaktadır.  Meslek Yüksek Okulu veya Üniversite mezunu,    Personel ve Özlük işlerinin tüm süreçlerinde minimum 4 yıl tecrübeli,   İş Kanunu ve SGK uygulamalarını bilen,   MS Office ve Logo personel programı bilgisi olan,   Takım çalışmasına yatkın, uyumlu,   Motivasyonu güçlü, proaktif, enerjik,   Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,   Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Sigorta Satış Danışmanı İstanbul(Asya) Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Sigorta Satış DanışmanıKoluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.'nin İstanbul Şubesi'nde istihdam edilmek üzere, aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak  ''Sigorta Satış Danışmanı" aranmaktadır. Üniversitelerin en az iki yıllık Satış-Pazarlama, Bankacılık-Sigortacılık, İşletme veya İktisat bölümlerinden mezun, En az iki yıl sigortacılık alanında tecrübeye sahip (Elementer ve Sağlık branşlarında deneyimli), Axa, Anadolu, Ergo, Allianz,HDI, Ak, Gruopama,Mapfre Genel Sigorta şirketlerinden tercihen beşinin poliçe özelliklerine ve programlarına hakim, SEGEM Belge sahibi, Aktif satış yapabilecek, MS Office, özellikle Word ve Excel programları kullanımına hakim, B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri kuvvetli ve sonuç odaklı,  Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Hizmetler Elemanı-Engelli İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
İç Hizmetler Elemanı-EngelliKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip  'Engelli İç Hizmet Elemanı' aranmaktadır. Tercihen lise mezunu, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı