Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.koluman.com.tr 

Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş

 

1965 yılında mümessillik ve ithalat alanında çalışmak üzere kurulmuş bir şirket olan KOLUMAN, bugün, motorlu araçlar, inşaat ve mühendislik, pazarlama ve dış ticaret alanlarını kapsayan geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. KOLUMAN, 1984 yılında Otomarsan'a ortak olarak, Mercedes-Benz'in Türkiye'de yeniden yapılanması sırasında, ülkemizin otomotiv pazarında önemli bir sorumluluk almıştır.
Firmamız, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin Türkiye ana bayilerinden biri olup, Mercedes marka araçların satış ve satış sonrası servis hizmetlerini vermesinin yanı sıra, araç üst yapısı ve montaj işleri de yapmaktadır.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş. finans, idare, satış, montaj, üretim ve uluslararası ticaret birimiyle idari yapısını oluştururken, işletme noktalarındaki başarılı hizmet ve servis anlayışı ile özel sektörün yanı sıra, başta T.C. Karayolları, Köy Hizmetleri Gen. Müd., Türk Silahlı Kuvvetleri, Orman Gen. Müd., Devlet Demiryolları olmak üzere bir çok kamu kuruluşuna ve belediyelere yaptığı satışlar ve kurduğu tesislerle devlet sektörüne güvenle hizmetlerini sürdürmektedir.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş.’nin tüm şubeleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi; TS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında TÜV akreditasyonlu belgeye sahip olup; bu sistemleri tüm iş süreçlerinde başarıyla uygulamaya devam etmektedir.
Avrupa standartlarındaki pazarlama ve servis kalitesini imalat alanına da taşıyarak, damper ve tanker üretiminin yanı sıra yangın söndürme üst yapıları, tuz serici, vakumlu süpürge, ön süpürge ve kar bıçağı ekipmanlarını da güvenle piyasaya sürmeye başlamıştır.
Yıllardır Türkiye pazarında taşımacılık sektörünün sorunları ile yakından ilgilenen KOLUMAN, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. bünyesinde Tarsus’taki 10.000 m2’lik fabrikasında üretilen treylerlerin satışını da uygun finans koşulları ile yapmaktadır. Bunun yanında, pazarladığı ürünler arasında, MERCEDES-BENZ UNIMOG'un ayrıcalıklı bir yeri vardır.
Şirketimiz 2013 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde 5 Şube, 8 Showroom, 654 personeli, 1.374.455.435-TL cirosu, tamamı ödenmiş 170.000.000.-TL sermayesi ile otomotiv sektörünün önemli firmalarından biri haline gelen şirketimiz, Fortune dergisinin her yıl yayınladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi listesinde 2013 cirosu ile 91. sırada yer almıştır.
Şirketin en büyük hissedarı, aynı zamanda Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin de ortağı olan Koluman Holding A.Ş.’dir.
Şirketimizin yönetim merkezi Ankara'dadır.
 
Diğer Grup Şirketleri
Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
HAMA Oto Kiralama ve Çevre Hizmetleri A.Ş.
Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Koluman İnşaat ve Araç Muayene İstasyon İşletmeciliği A.Ş.
 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: OtomotivKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
C SINIF İŞ GÜVENLİK UZMANI - GAZİANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
C SINIF İŞ GÜVENLİK UZMANI - GAZİANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.'nin  Gaziantep Showroom ve Bina İnşaatında görevlendirilmek üzere aşağıdaki nitelikler çerçevesinde çalışacak C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı aranmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından onaylı C sınıfı sertifikasına sahip,Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden, tercihen İnşaat ve Maden Mühendisliği bölümlerinden mezun,Seyahat engeli bulunmayan, İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamaları konusunda deneyimli, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında inşaat sektöründe saha deneyimi en az iki yıl olan,(Yüksek Bina İnşaatlarda çalışabilecek)Güncel mevzuat ve yönetmeliklere hakim, Prosedür, talimat hazırlama konularında tecrübeli, Analitik düşünce yapısına ve raporlama becerisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, İletişim becerisi yüksek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
YEDEK PARÇA MÜDÜRÜ - ANKARA Ankara Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
YEDEK PARÇA MÜDÜRÜ - ANKARAKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Ankara Gölbaşı Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıda belirlenmiş niteliklere sahip  'Yedek Parça Müdürü'  aranmaktadır.Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun,Otomotiv yedek parça sektöründe 5 yıl iş ve en az 3 yıl yöneticilik deneyimine sahip,Otomotiv yedek parça ürünlerine ve pazarına hakim,İngilizce ya da Almanca dillerinden en az birini bilen,MS Office Programları kullanımına hakim,Ehliyet sahibi, seyahat engeli bulunmayan,Ankara'da ikamet eden/edebilecek olan,Takım çalışmasına yatkın,Etkili iletişim ve stres yönetimi becerisine sahip,Erkek adaylarda askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
ENGELLİ - OFİS ELEMANI İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
ENGELLİ - OFİS ELEMANIKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Samandıra Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "İç Hizmetleri Elemanı'' aranmaktadır.Min. Lise mezunu, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Dikkatli, özenli çalışabilen ve sorumluluk alabilen, Diksiyonu düzgün, Tercihen benzer pozisyon daha önce çalışmış olan, Yoğun tempoya uyum sağlayabilecek ve ekip çalışmasına yatkın olan. Not: Bayan personel alımı yapılacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - İSTANBUL ( AVR ) İstanbul(Avr.), ... Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - İSTANBUL ( AVR )Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Büyükdere Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Otomobil Satış Danışmanı'' aranmaktadır.Üniversitelerin en az önlisans bölümlerinden mezun, Tercihen otomotiv sektöründe en az 2 yıl satış tecrübesine sahip,  Tercihen İngilizce ve/veya Almanca bilen, MS Office programlarını ve ofis makinelerini iyi derecede kullanabilen, İletişim becerileri kuvvetli, ikna ve müzakere becerileri yüksek, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında ikamet eden, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, stres altında çalışma becerisine sahip,Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturabilecek,Bayan, 30 yaşını aşmamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SATIŞ DESTEK SORUMLUSU - İSTANBUL ( ASYA ) İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SATIŞ DESTEK SORUMLUSU - İSTANBUL ( ASYA )Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Sancaktepe Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak SATIŞ DESTEK SORUMLUSU aranmaktadır.Min. Lise,tercihen Meslek Yüksek Okulu veya Lisans mezunu,  Otomotiv sektöründe Satış Destek departmanında min. 1 yıl tecrübesi olan, MS Office programları bilen ve iyi derecede Excel kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, uyumlu olan, Kişisel motivasyonu yüksek, proaktif ve enerjik çalışma becerisine sahip olan,İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
MEKANİK VE ELEKTRİK TEKNİSYENİ - İSTANBUL İstanbul(Avr.), ... Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MEKANİK VE ELEKTRİK TEKNİSYENİ - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak "Mekanik Teknisyeni" ve''Elektrik Teknisyeni'' aranmaktadır.Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun, Konusunda en az 3 yıl tecrübeli, B sınıfı ehliyet sahibi, Askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Avrupa yakasında veya Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
TESİS BAKIM ONARIM ELEMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
TESİS BAKIM ONARIM ELEMANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Samandıra Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "TEKNİK ELEMAN'' aranmaktadır. Tercihen Meslek Yüksek okullarının ilgili bölümlerinden mezun, Endüstriyel bakım-onarım sertifkasına (MEB) sahip, Tesislerde elektrik, ısıtma soğutma ve tüm tesisat sistemlerinin bakım ve onarımında Min. 3 yıl tecrübe sahibi,B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Araç Takip ve Teslimat Sorumlusu İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Araç Takip ve Teslimat SorumlusuKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Göztepe Şubesinde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Araç Takip ve Teslimat Sorumlusu'' aranmaktadır.Tercihen üniversitelerin en az iki yıllık önlisans bölümlerinden mezun, 30 yaşını aşmamış / Bayan, Anadolu Yakasında ikamet eden, Dış görünümüne önem veren ve kişisel bakımına özen gösteren, İletişim becerileri kuvvetli, ikna ve müzakere becerileri yüksek, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, MS Office programlarını ve ofis makinelerini kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, stres altında çalışma becerisine sahip,Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MEKANİK / ELEKTRİK TEKNİSYENİ - GAZİANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MEKANİK / ELEKTRİK TEKNİSYENİ - GAZİANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Gaziantep Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak "Mekanik Teknisyeni" ve''Elektrik Teknisyeni'' aranmaktadır. Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun, Gaziantep'te ikamet eden/ edebilecek olan, Tercihen benzer pozisyonda 2 yıl deneyimli, Binek veya Ticari Araç bakım ve onarımlarını yapabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, Tercihen B Sınıfı Ehliyeti olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engelli Temizlik Elemanı İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Engelli Temizlik ElemanıKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Samandıra Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Engelli Temizlik Elemanı'' aranmaktadır. Tercihen Min. Lise mezunu, Atölyenin temizlik işlerini yapabilecek, tercihen ilgili işte min.1 yıl deneyimi olan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engelli Çay - Kahve Servis Elemanı İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Engelli Çay - Kahve Servis ElemanıKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Samandıra Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "İç Hizmetleri Elemanı'' aranmaktadır.Tercihen Min. Lise mezunu olan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Servis departmanında çay işleriyle ilgilenebilecek, Tercihen ilgili işte Min.1 yıl deneyimi olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
FİNANS ELEMANI - Ankara Türkiye Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
FİNANS ELEMANI - AnkaraKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Balgat lokasyonunda görev alacak, aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "FİNANS ELEMANI'' aranmaktadır.Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun, Konusu ile ilgili sektörde en az 3 yıllık iş deneyimine sahip, Finansal süreçlere hakim, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, MS Office programlarını kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde Binek Araç Atölyesi'nde çalışacak "SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI'' aranmaktadır.En az Meslek Lisesi mezunu, Tercihen üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Otomotiv sektöründe, servis bölümlerinde en az 3 yıl iş deneyimine sahip,   MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, B sınıfı sürücü ehliyeti sahip, aktif araç kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olan, Stresle başa çıkabilme yeteneğine sahip, İç motivasyonunu yüksek tutabilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ENGELLİ SANTRAL GÖREVLİSİ - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
ENGELLİ SANTRAL GÖREVLİSİ - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Santral Görevlisi'' aranmaktadır.Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı ve yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek,Tercihen lise mezunu, Anadolu yakasında ikamet eden, Tercihen benzer pozisyonda deneyimi olan, Diksiyonu düzgün, Dikkatli ve özenli çalışmayı benimsemiş, Bayan personel alımı yapılacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Arıza Teşhis Teknisyeni ( ATT ) İstanbul(Avr.) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Arıza Teşhis Teknisyeni ( ATT )Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Büyükdere Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak "Arıza Teşhis Teknisyeni" aranmaktadır. Min. Endüstri Meslek Liselerinin Motor, Tesviye vb. bölümlerinden mezun olan,İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Mercedes - Benz Arıza Teşhis Teknisyeni sertifikasına sahip olan,ATT pozisyonunda min. 2 yıl deneyimli, Mercedes - Benz iş kriterlerine hakim olan, Takım çalışmasına yatkın, B sınıfı ehliyetine sahip, Askerlik hizmetini tamamlamış olan. NOT: ATT sertifikası olmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı