Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.koluman.com.tr 

Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş

 

1965 yılında mümessillik ve ithalat alanında çalışmak üzere kurulmuş bir şirket olan KOLUMAN, bugün, motorlu araçlar, inşaat ve mühendislik, pazarlama ve dış ticaret alanlarını kapsayan geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. KOLUMAN, 1984 yılında Otomarsan'a ortak olarak, Mercedes-Benz'in Türkiye'de yeniden yapılanması sırasında, ülkemizin otomotiv pazarında önemli bir sorumluluk almıştır.
Firmamız, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin Türkiye ana bayilerinden biri olup, Mercedes marka araçların satış ve satış sonrası servis hizmetlerini vermesinin yanı sıra, araç üst yapısı ve montaj işleri de yapmaktadır.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş. finans, idare, satış, montaj, üretim ve uluslararası ticaret birimiyle idari yapısını oluştururken, işletme noktalarındaki başarılı hizmet ve servis anlayışı ile özel sektörün yanı sıra, başta T.C. Karayolları, Köy Hizmetleri Gen. Müd., Türk Silahlı Kuvvetleri, Orman Gen. Müd., Devlet Demiryolları olmak üzere bir çok kamu kuruluşuna ve belediyelere yaptığı satışlar ve kurduğu tesislerle devlet sektörüne güvenle hizmetlerini sürdürmektedir.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş.’nin tüm şubeleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi; TS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında TÜV akreditasyonlu belgeye sahip olup; bu sistemleri tüm iş süreçlerinde başarıyla uygulamaya devam etmektedir.
Avrupa standartlarındaki pazarlama ve servis kalitesini imalat alanına da taşıyarak, damper ve tanker üretiminin yanı sıra yangın söndürme üst yapıları, tuz serici, vakumlu süpürge, ön süpürge ve kar bıçağı ekipmanlarını da güvenle piyasaya sürmeye başlamıştır.
Yıllardır Türkiye pazarında taşımacılık sektörünün sorunları ile yakından ilgilenen KOLUMAN, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. bünyesinde Tarsus’taki 10.000 m2’lik fabrikasında üretilen treylerlerin satışını da uygun finans koşulları ile yapmaktadır. Bunun yanında, pazarladığı ürünler arasında, MERCEDES-BENZ UNIMOG'un ayrıcalıklı bir yeri vardır.
Şirketimiz 2013 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde 5 Şube, 8 Showroom, 654 personeli, 1.374.455.435-TL cirosu, tamamı ödenmiş 170.000.000.-TL sermayesi ile otomotiv sektörünün önemli firmalarından biri haline gelen şirketimiz, Fortune dergisinin her yıl yayınladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi listesinde 2013 cirosu ile 91. sırada yer almıştır.
Şirketin en büyük hissedarı, aynı zamanda Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin de ortağı olan Koluman Holding A.Ş.’dir.
Şirketimizin yönetim merkezi Ankara'dadır.
 
Diğer Grup Şirketleri
Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
HAMA Oto Kiralama ve Çevre Hizmetleri A.Ş.
Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Koluman İnşaat ve Araç Muayene İstasyon İşletmeciliği A.Ş.
 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: OtomotivKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 17
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SATIŞ DESTEK SORUMLUSU - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SATIŞ DESTEK SORUMLUSU - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Sancaktepe Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak " SATIŞ DESTEK SORUMLUSU "aranmaktadır.Meslek yüksek okulu veya lisans mezunu, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,MS Office programları kullanımına hakim, iyi derecede Excel kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, uyumlu,Kişisel motivasyonu yüksek, proaktif ve enerjik. Sadece Bayanların başvuruları dikkate alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Uzmanı Ankara, İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Yazılım UzmanıKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
C# .Net ve Microsoft İş Zekası platformunda projeler geliştirmiş ve en az 2 yıl deneyimli,Nesne yönelimli programlama ve web uygulamaları konusunda deneyimli, Entity Framework, Katmanlı Yazılım Mimarisi, MVC, Jquery konularında bilgi sahibi,Devexpress .NET bileşenleri ile uygulama geliştirmiş, T-SQL sorgulama diline hakim, Microsoft SQL Server Reporting Services konusunda tecrübeli, Microsoft SQL Server Integration Services üzerinde ETL pojeleri geliştirmiş, Microsoft SQL Server Analysis Services konusunda uzman, Veriambarı modelleme ve geliştirme konusunda tecrübeli Microsoft SQL Server  ve BI projelerimizde görev alacak, Tercihen literatürü takip edebilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, Araştırmacı, gelişmiş problem çözme ve analitik düşünme yeteneğine sahip, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Gazi Antep Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip ve aşağıda yer alan İi Tanımı çerçevesinde Binek Araç Atölyesi'nde çalışacak "SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI'' aranmaktadır. En az  Endüstri Meslek Lisesi mezunu,  Otomotiv sektöründe, servis bölümünde en az 2 yıllık deneyime sahip, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Müşteri odaklı, Müşteri ilişkilerinde etkileme ve ikna kabiliyeti yüksek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
ENGELLİ - OFİS ELEMANI İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
ENGELLİ - OFİS ELEMANIKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Samandıra Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "İç Hizmetleri Elemanı'' aranmaktadır.Min. Lise mezunu, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Dikkatli, özenli çalışabilen ve sorumluluk alabilen, Diksiyonu düzgün, Tercihen benzer pozisyon daha önce çalışmış olan, Yoğun tempoya uyum sağlayabilecek ve ekip çalışmasına yatkın olan. Not: Bayan personel alımı yapılacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
TEKNİK ELEMAN - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
TEKNİK ELEMAN - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "TEKNİK ELEMAN'' aranmaktadır. Tercihen yüksek okul mezunu, Endüstriyel bakım-onarım sertifkasına (MEB) sahip, Tesislerde elektrik, ısıtma soğutma ve tüm tesisat sistemlerinin bakım ve onarımında tecrübe sahibi,B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
MEKANİK / ELEKTRİK TEKNİSYENİ - GAZİANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MEKANİK / ELEKTRİK TEKNİSYENİ - GAZİANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Gaziantep Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak "Mekanik Teknisyeni" ve''Elektrik Teknisyeni'' aranmaktadır. Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun, Gaziantep'te ikamet eden/ edebilecek olan, Tercihen benzer pozisyonda 2 yıl deneyimli, Binek Araç bakım ve onarımlarını yapabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış, Tercihen B Sınıfı Ehliyeti olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Sonrası Hizmetler Mühendisi Adana, Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Satış Sonrası Hizmetler MühendisiKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun Tercihen otomotiv sektörü satış sonrası hizmetler  konusunda 2 yıl tecrübeli Etkin iletişim becerilerine sahip İyi derecede İngilizce bilen SAP ve MS Office programlarını kullanabilen Takım çalışmasına uyum sağlayabilen  Seyahat engeli bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Araştırma Geliştirme /AR-GE Mühendisi Adana, Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Araştırma Geliştirme /AR-GE MühendisiKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Mekatronik veya Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezunOtomotiv temel teknikleri konusunda bilgi sahibi Ürün ağacı yapısına hakim Savunma ya da Otomotiv Sanayi alanında 4 yıl tasarım tecrübesine sahip İyi derecede İngilizce bilen Analitik, çözüm ve sonuç odaklı, planlama, takip ve raporlama yeteneği olan Autocad, Catia V5, SAP MM ve MS Office programlarını kullanabilen Takım çalışmasına uyum sağlayabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Araştırma Geliştirme /AR-GE Mühendisi Adana, Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Araştırma Geliştirme /AR-GE MühendisiKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği veya Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezunOtomotiv temel teknikleri konusunda bilgi sahibi Ürün ağacı yapısına hakim Minimum 3 yıl deneyimli İyi derecede İngilizce bilen Analitik, çözüm ve sonuç odaklı, planlama, takip ve raporlama yeteneği olan Autocad, Catia V5, SAP MM ve MS Office programlarını kullanabilen Takım çalışmasına uyum sağlayabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Robot Teknikeri Adana, Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Robot TeknikeriKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Üniversitelerin Kontrol, Elektrik, Mekatronik MYO veya benzeri bölümlerinden mezun,Tercihen boya veya kaynak uygulamalarında 2 yıl robotik uygulama tecrübesi olan,Tercihen otomotiv sektörü ve satış alanında 2 yıl tecrübeli , Robot uygulamalarından en az birini bilen(ABB tercih nedenidir), Seyahat engeli bulunmayan , Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek , Takım çalışmasına yatkın, Seyahat engeli olmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SERVİS KABUL SORUMLUSU - G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SERVİS KABUL SORUMLUSU - G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. G.Antep Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde Otomobil Atölyesi'nde çalışacak ''Servis Kabul Sorumlusu'' aranmaktadır.En az Lise mezunu,  En az 2 yıl otomotiv sektörü deneyimi olan,  İleri seviyede MS Office programlarına hakim,  Etkili iletişim becerisine sahip,  Başlatılan her işi ve konuyu takip eden ve geri bildirimini sağlayan,  Stres altında çalışma becerisine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
2. EL OTOBÜS SATIŞ DANIŞMANI - YETİŞTİRİLMEK ÜZERE İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
2. EL OTOBÜS SATIŞ DANIŞMANI - YETİŞTİRİLMEK ÜZEREKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak  " Otobüs Satış Bölümü"nde görevlendirilmek üzere " 2. EL OTOBÜS SATIŞ DANIŞMANI " aranmaktadır.En az 2 yıllık önlisans mezunu,  Otomotiv sektöründe satış bölümünde kendini yetiştirmek isteyen, Tercihen otomotiv sektöründe satış tecrübesi olan, Askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Tercihen ağır vasıta ehliyet sahibi ( E ) ve aktif araç kullanan, Araç alım-satım süreçleri ve fiyatlandırma konularında deneyimli,  İnsan ilişkilerinde başarılı, etkili iletişim becerisine sahip, Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturan,Başlatılan her işi ve konuyu takip eden ve geri bildirimini sağlayan, Stres altında çalışma becerisine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GÜVENLİK ELEMANI İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
GÜVENLİK ELEMANIKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Samandıra Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak  " Güvenlik" departmanında görevlendirilmek üzere "Güvenlik Elemanı " aranmaktadır.En az Lise mezunu,Benzer pozisyonda en az 2 yıl tecrübeli,5188 sayılı yasa gereği Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip,Vardiyalı çalışabilecek,Takım çalışmasına yatkın,insan ilişkilerinde başarılı,Anadolu yakasında; Kartal, Yakacık, Uğurmumcu, Sultanbeyli, Samandıra civarında ikamet eden,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MEKANİK VE ELEKTRİK TEKNİSYENİ - İSTANBUL İstanbul(Avr.) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MEKANİK VE ELEKTRİK TEKNİSYENİ - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak "Mekanik Teknisyeni" ve''Elektrik Teknisyeni'' aranmaktadır.Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun, Konusunda en az 3 yıl tecrübeli, B sınıfı ehliyet sahibi, Askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
HAMA - MUHASEBE ELMANI İstanbul(Asya) HAMA OTO KİRALAMA VE ÇEVRE HİZMETLERİ A.Ş.
HAMA - MUHASEBE ELMANIHAMA OTO KİRALAMA VE ÇEVRE HİZMETLERİ A.Ş.
Almanya’nın en hızlı büyüyen kiralık ticari araç filosu sahibi HAMA–TRUCKS , Nisan 2008 den bu yana hizmetlerini Türkiye’de HAMA OTO KİRALAMA VE ÇEVRE HİZMETLERİ  A.Ş. çatısı altında vermeye devam ederek, her marka Çekici-Treyler kombinasyonu ile 8- 40 ton arası üstyapılı kamyonların filo olarak orta ve uzun süreli kiralama hizmetlerini sağlamaktadır.HAMA OTO KİRALAMA VE ÇEVRE HİZMETLERİ A.Ş. 'de çalışmak üzere aşağıdaki niteliklere sahip ''Muhasebe Sorumlusu'' aranmaktadır. Üniversitelerin tercihen İşletme, İktisat veya Maliye bölümlerinden mezun, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Konusunda en az 3 yıl tecrübeli, Disiplinli, iş takip, planlama ve koordinasyon yeteneğine sahip, analitik düşünenebilen,30 yaşını aşmamış, Tekdüzen hesap planına hakim, B sınıfı ehliyeti olup, aktif araç kullanabilen, Askerlikle ilişiği olmayan, Anadolu yakasında ikamet eden Bay Muhasebe Çalışanı alınacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde Binek Araç Atölyesi'nde çalışacak "SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI'' aranmaktadır.En az Meslek Lisesi mezunu, Tercihen üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Otomotiv sektöründe, servis bölümlerinde en az 3 yıl iş deneyimine sahip,   MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, B sınıfı sürücü ehliyeti sahip, aktif araç kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olan, Stresle başa çıkabilme yeteneğine sahip, İç motivasyonunu yüksek tutabilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
ENGELLİ SANTRAL GÖREVLİSİ - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
ENGELLİ SANTRAL GÖREVLİSİ - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Santral Görevlisi'' aranmaktadır.Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı ve yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek,Tercihen lise mezunu, Anadolu yakasında ikamet eden, Tercihen benzer pozisyonda deneyimi olan, Diksiyonu düzgün, Dikkatli ve özenli çalışmayı benimsemiş, Bayan personel alımı yapılacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı