Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. 

Şirket Bilgileri





http://www.koluman.com.tr 

Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş

 

1965 yılında mümessillik ve ithalat alanında çalışmak üzere kurulmuş bir şirket olan KOLUMAN, bugün, motorlu araçlar, inşaat ve mühendislik, pazarlama ve dış ticaret alanlarını kapsayan geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. KOLUMAN, 1984 yılında Otomarsan'a ortak olarak, Mercedes-Benz'in Türkiye'de yeniden yapılanması sırasında, ülkemizin otomotiv pazarında önemli bir sorumluluk almıştır.
Firmamız, Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin Türkiye ana bayilerinden biri olup, Mercedes marka araçların satış ve satış sonrası servis hizmetlerini vermesinin yanı sıra, araç üst yapısı ve montaj işleri de yapmaktadır.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş. finans, idare, satış, montaj, üretim ve uluslararası ticaret birimiyle idari yapısını oluştururken, işletme noktalarındaki başarılı hizmet ve servis anlayışı ile özel sektörün yanı sıra, başta T.C. Karayolları, Köy Hizmetleri Gen. Müd., Türk Silahlı Kuvvetleri, Orman Gen. Müd., Devlet Demiryolları olmak üzere bir çok kamu kuruluşuna ve belediyelere yaptığı satışlar ve kurduğu tesislerle devlet sektörüne güvenle hizmetlerini sürdürmektedir.
KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş.’nin tüm şubeleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi; TS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında TÜV akreditasyonlu belgeye sahip olup; bu sistemleri tüm iş süreçlerinde başarıyla uygulamaya devam etmektedir.
Avrupa standartlarındaki pazarlama ve servis kalitesini imalat alanına da taşıyarak, damper ve tanker üretiminin yanı sıra yangın söndürme üst yapıları, tuz serici, vakumlu süpürge, ön süpürge ve kar bıçağı ekipmanlarını da güvenle piyasaya sürmeye başlamıştır.
Yıllardır Türkiye pazarında taşımacılık sektörünün sorunları ile yakından ilgilenen KOLUMAN, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. bünyesinde Tarsus’taki 10.000 m2’lik fabrikasında üretilen treylerlerin satışını da uygun finans koşulları ile yapmaktadır. Bunun yanında, pazarladığı ürünler arasında, MERCEDES-BENZ UNIMOG'un ayrıcalıklı bir yeri vardır.
Şirketimiz 2013 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde 5 Şube, 8 Showroom, 654 personeli, 1.374.455.435-TL cirosu, tamamı ödenmiş 170.000.000.-TL sermayesi ile otomotiv sektörünün önemli firmalarından biri haline gelen şirketimiz, Fortune dergisinin her yıl yayınladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi listesinde 2013 cirosu ile 91. sırada yer almıştır.
Şirketin en büyük hissedarı, aynı zamanda Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin de ortağı olan Koluman Holding A.Ş.’dir.
Şirketimizin yönetim merkezi Ankara'dadır.
 
Diğer Grup Şirketleri
Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
HAMA Oto Kiralama ve Çevre Hizmetleri A.Ş.
Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Koluman İnşaat ve Araç Muayene İstasyon İşletmeciliği A.Ş.
 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv



Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Muhasebe Elemanı Mersin Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Muhasebe ElemanıKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
    Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Tarsus Şubesi'nde istihdam edilmek üzere  aşağıda belirlenmiş       niteliklere sahip " Muhasebe Elemanı "  aranmaktadır.     ·     Maliye, İktisat, İşletme bölümlerinden mezun     ·     Resmi muhasebe'de en az 5 yıl deneyimli     ·     Tercihen Autoline muhasebe programını kullanabilen     ·     MS Office uygulamalarını etkin şekilde kullanabilen     ·     Vergi, SSK vb. yasal mevzuat konusuna ve tek düzen hesap planına vakıf     ·     Genel Muhasebe süreçlerine hakim, resmi kurumlarla mali konuların takip edilmesi                                                      ve sonuçlandırılmasında bilgi sahibi     ·     Planlama, iş takibi ve koordinasyon becerilerine sahip     ·     Raporlama ve sunum yeteneği gelişmiş     ·     Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış     ·     Mersin , Tarsus 'ta ikamet eden     ·     Dikkatli ve özenli çalışmayı benimsemiş 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
SATIŞ DESTEK SORUMLUSU - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SATIŞ DESTEK SORUMLUSU - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Sancaktepe Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak " SATIŞ DESTEK SORUMLUSU " aranmaktadır. Meslek yüksek okulu veya lisans mezunu,  İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, MS Office programları kullanımına hakim, iyi derecede Excel kullanabilen,  Takım çalışmasına yatkın, uyumlu, Kişisel motivasyonu yüksek, proaktif ve enerjik, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sigorta Müdürü Ankara Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Sigorta MüdürüKoluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
Koluman Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.'nin Merkez ofisinde istihdam edilmek üzere, aşağıdaki niteliklere sahip  ''SİGORTA SATIŞ MÜDÜRÜ " aranmaktadır. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun, Sigorta sektöründe en az 10 yıllık deneyime sahip, tercihen sigorta şirketi, brokerlik veya büyük acente deneyimli, Elementer sigorta konusuna hakim ve üst seviyede teknik bilgiye sahip, SEGEM tarafından verilen Teknik Personel Yetki Belgesine sahip, MS Office uygulamalarını çok iyi kullanan, İş sorumluluğu yüksek, dinamik ve yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Müşteri Memnuniyeti odaklı çalışan, Dinamik, iletişimi kuvvetli, planlama ve organizasyon becerisine sahip ve satış ekibi yönetimi konusunda deneyimli, Disiplinli, takipçi, sonuç odaklı çalışan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, B sınıfı sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanan, Seyahat engeli olmayan, Ankara'da ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
KAMYON SATIŞ DANIŞMANI - ANKARA Ankara Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
KAMYON SATIŞ DANIŞMANI - ANKARAKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Ankara Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak "Kamyon Satış Danışmanı'' aranmaktadır. En az iki yıllık üniversite mezunu, Tercihen Kargo ve İnşaat ürün gruplarında satış tecrübesi olan, Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen (tercihen ağır vasıta ehliyeti de bulunan), Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, MS Office programlarını kullanabilen, Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturan, Stres altında çalışma becerisine sahip.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
HAFİF TİCARİ ARAÇ SATIŞ DANIŞMANI - ANKARA Ankara Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
HAFİF TİCARİ ARAÇ SATIŞ DANIŞMANI - ANKARAKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Ankara Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak  "Hafif Ticari Araç Satış Danışmanı" aranmaktadır.  En az üniversitelerin iki yıllık ön lisans bölümlerinden mezun, MS Office programlarına hakim, İyi derecede İngilizce ve/veya Almanca dil bilgisine sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı, etkili iletişim becerisine sahip, Takım çalışmasına ve işbirliğine yatkın, Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SERVİS PAZARLAMA SORUMLUSU - ANKARA Ankara Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SERVİS PAZARLAMA SORUMLUSU - ANKARAKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Gölbaşı Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıda belirlenmiş niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde görev yapacak " SERVİS PAZARLAMA SORUMLUSU " aranmaktadır. Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun, Benzer pozisyonda iş deneyimine sahip, Etkin iletişim becerisine sahip ve çözüm odaklı, Takım çalışmasına yatkın, MS Office Programlarına hakim, B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. Tercihen Kamu Hizmet Alım Süreçlerini bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Satınalma Mühendisi Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
İnşaat Satınalma MühendisiKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
·         Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun,·         5 yıl ve üzeri Saha ya da İnşaat Satınalma tecrübesine sahip,·         İnşaat işlerinin; teklif, satınalma, sözleşme, uygulama, taşeron yönetimi, hakediş ve proje yönetimi konularında tecrübeli,·         Tedarikçi İlişkileri konusunda bilgi ve deneyim sahibi,·         Piyasa araştırması ve fiyat analizi konularında deneyim sahibi,·         Ms Offıce programlarını kullanabilen,·         Tercihen İngilizce bilen,·         Adana veya Mersin Bölgesinde ikamet eden veya edebilecek olan,·         B sınıfı ehliyet sahibi,·         Askerlik görevini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI - G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayisi, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. G.Antep Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip "SERVİS MÜŞTERİ DANIŞMANI'' aranmaktadır.  En az  Endüstri Meslek Lisesi veya 2 yıllık Yüksek Okul mezunu,  Tercihen otomotiv sektöründe, servis bölümünde deneyime sahip, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Müşteri odaklı, Müşteri ilişkilerinde etkileme ve ikna kabiliyeti yüksek, Tercihen İngilizce veya Almanca dil bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI - G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. G.Antep Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak " OTOMOBİL SATIŞ DANIŞMANI '' aranmaktadır. En az iki yıllık üniversite mezunu, Tercihen İngilizce ve/veya Almanca bilen, Seyahat engeli bulunmayan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Gaziantep'te ikamet eden/edebilecek, Müşteriye katma değer kazandırma ilkesini önde tutarak müşteri ilişkilerini ve iş düzenini bu düşüncede oluşturan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MUHASEBE ELEMANI - G.ANTEP Gaziantep Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
MUHASEBE ELEMANI - G.ANTEPKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. Gaziantep Şubesi'nde istihdam edilmek üzere aşağıda belirlenmiş niteliklere sahip "Muhasebe Elemanı"  aranmaktadır. En az 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunu,   Muhasebe alanında en az 3 yıl deneyim sahibi,   MS Office programlarını çok iyi seviyede kullanabilen,   Internet ve muhasebe programları kullanıcı bilgisine sahip,   Konusu ile ilgili mevzuata hakim,   Askerlik hizmetini tamamlamış,   Dikkatli ve özenli çalışmayı benimsemiş.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Sonrası Hizmetler Mühendisi Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Satış Sonrası Hizmetler MühendisiKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
-Üniversitelerin Makine Mühendisliği Bölümlerinden mezun-İyi derecede İngilizce Bilgisine sahip-Tercihen otomotiv sektörü Satış Sonrası Hizmetlerinde 2 yıl tecrübeli-Etkin iletişim becerilerine sahip-Takım çalışmasına yatkın-Seyahat engeli bulunmayan-Askerlikle ilişiği olmayan(erkek adaylar için)-Mersin veya Adana illerinde ikamet edebilecek-B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Mühendisi Mersin Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Proje MühendisiKoluman Otomotiv Endüstri A.Ş.
Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. bünyesinde, Tarsus'da kurulu fabrikamızda istihdam edilmek üzere, aşağıdaki niteliklere sahip ve iş tanımı çerçevesinde görev yapacak  ' PROJE MÜHENDİSİ '  aranmaktadır.  Üniversitelerin Makine veya Otomotiv Mühendisliği bölümünden mezun, Benzer pozisyonda tecrübeli, İyi derecede İngilizce ve/veya Almanca bilen, Analitik düşünce yapısına sahip, hedef odaklı, iyi derecede dokümantasyon ve raporlama yeteneği olan, Otomotiv temel teknikleri konusunda bilgisi olan (FMEA-SPC-MSA-APQP-PPAP) Autocad, Catia V5 ve MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Adana veya Mersin bölgesinde ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
FİLO SATIŞ DANIŞMANI - İSTANBUL İstanbul(Asya) Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
FİLO SATIŞ DANIŞMANI - İSTANBULKoluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
 Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ana Bayii, Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. İstanbul Şubesi'nde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip ve ekte yer alan iş tanımı çerçevesinde çalışacak " Otomobil Filo Satış Danışmanı'' aranmaktadır. En az iki yıllık üniversite mezunu, Tercihen Filo satış alanında en az 3 yıl kurumsal satış deneyimi olan, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Tercihen İngilizce ve/veya Almanca bilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Müşteri odaklı çalışabilen,iş disiplini yüksek,ikna kabiliyeti olan, Ekip çalışmasına yatkın,temsil yeteneği kuvvetli, Lüks segment satış tecrübesi olan, Ms Office programlarına hakim, 25-35 yaşları arasında,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı