Koza Altın Şirketi 

Şirket Bilgileri

http://

Koza Altın ŞirketiKOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş., ülkemizdeki altın madenlerini aramak ve işletmek üzere %100 Türk sermayesiyle kurulmuş bir Türk Şirketi'dir. KOZA DAVETİYE MAĞAZA İŞLETMELERİ VE İHRACAT A.Ş. ve KOZA-İPEK HOLDİNG A.Ş. firması, Mart 2005'te, Normandy Madencilik A.Ş.nin bütün hisselerini Newmont Mining Corporation şirketinden satın aldı. Böylece, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir Türk şirketi altın üretimini gerçekleştirmiş olmaktadır.

Şirketin bünyesindeki İzmir - Bergama - Ovacık altın madeni, ülkemizdeki büyük altın potansiyelinin ülke ekonomisine kazandırılmasında anahtar konumunda olup Türkiye Cumhuriyeti’nin işletilen ilk altın madenidir. Yine Şirketimiz tarafından işletme yatırımlarına devam edilmekte olan Gümüşhane - Mastra altın madeni, Ovacık’tan sonra ikinci Türk altın madeni olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Ülkemizin her yöresinde maden arama programı mevcut olan Şirketimizin amacı, Türkiye'nin önemli bir altın üreticisi olmak, bilinen en iyi teknolojiyi kullanarak altın madenciliği endüstrisinin gelişmesine ve Türk ekonomisine katkıda bulunmak, dünyada mevcut en yüksek çevre standartlarını uygulamaktır.

MİSYONUMUZ,
Yöre insanlarıyla karşılıklı güven içinde ve değerlerine saygı göstererek,
Yörenin sosyal ve ekonomik gelişmesine katkıda bulunarak,
Mevcut en yüksek çevre standartlarını uygulayarak,
Mevcut en iyi teknolojiyi kullanarak,
Kalıcı ve ekonomik katkısı yüksek bir altın madenciliği geliştirmektir.Koza Altın Şirketi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 1
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Mekanik Bakım Şefi Gümüşhane Koza Altın İşletmeleri AŞ.
Mekanik Bakım ŞefiKoza Altın İşletmeleri AŞ.
GENEL NİTELİKLER KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş., ülkemizdeki altın madenlerini aramak ve işletmek üzere kurulmuş%100Türk sermayeli bir şirkettir.Ovacık, Mastra, Kaymaz, Çukuralan, Himmetdedeİşletmeleri, Söğütprojesi ve ileriki yıllarda geliştireceği projeler ile Türkiye'nin önemli bir altın üreticisidir. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde, bilinen en iyi teknolojiyi kullanarak, altın madenciliği endüstrisini geliştirmeyi, Türk ekonomisine katkıda bulunmayı, yöre insanıyla karşılıklı güven içinde, onların değerlerine saygılı, şeffaf, kalıcı ve ekonomik getirisi yüksek altın madenciliği yapmayı hedeflemektedir.Koza Altın, Türkiye genelinde Kurumlar Vergisi Rekortmenleri listesinde 2014 yılında 113 Milyon 576 bin TLvergi ödeyerek25.sırada yerini aldı. Türkiye’nin en çok vergi ödeyen6. Sanayi kuruluşu olan firmamız, Kamu şirketleri hariç tutulduğunda Türkiye’de en fazla vergi ödeyen4. Sanayi kuruluşu oldu. Geçen yıla göre55 basamak birden yükselerek, çıkardığı altınlar için ödediği devlet hakkı tutarı ile132 milyon TL’nin üzerinde vergi ödemiştir.Koza Altın, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde2014 yılında 82. Sırada yer almış, özel şirket sıralamasında76. Sırada olurken, madencilik sektöründe ise4. Sıradayerini almıştır.Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Şubat 2010 yılı itibariyle halka arz edilmiştir.Gelişmekte ve büyümekte olan organizasyonel yapılanma içerisinde Mastra İşletmemiz Gümüşhane'de görevlendirilmek üzere “Maden Mekanik Bakım Şefi” aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı