Kuto - Kuşadası Ticaret Odası 

Şirket Bilgileri

http://www.kuto.org.tr

Kuto - Kuşadası Ticaret Odası
VİZYONUMUZ

Mesleki faaliyetlerin gelişmesini sağlamak ve etik anlayışı oluşturmak; yeni girişimlerde her zaman farklı bakış açısı içinde olmak.


MİSYONUMUZ

Üyelerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tatmin edecek kalitede hizmet sunarken, Kuşadası’nın, bölgemizin ve ülkemizin ticari ve ekonomik hayatının gelişmesini sağlayıcı katkılarda bulunmak.

KUŞADASI TİCARET ODASI

Kuşadası'nda Ticaret Odasının kuruluşu,Türkiye'de ki benzer ilklerinin tarihi ile aynı zamana rastlamaktadır. 1880 yılında Kuşadası'nda Ziraat ve Ticaret Cemiyetinin var olduğu bilinmektedir.Kurtuluş savaşından sonra ticaret ile uğraşanların azalması nedeniyle pek çok kurum gibi Kuşadası Ticaret Odası da kapanmıştır.

Ülkemizde Cumhuriyet döneminde Ticaret odalarının örgütsel gelişimi 25 Eylül 1925 tarih ve 655 sayılı Ticaret ve Sanayii Odaları yasası ile yeniden sağlanmıştır. Bu yeni düzenleme sonrasında 1926 yılında Kuşadası Ticaret Odası yeniden faaliyete geçmiştir.

25 Mayıs 1929 günü toplanan İzmir Bölgesi Ticaret odaları toplantısında, bugün dahi hala ilkokullarımızda kutlanmakta olan "Yerli Malı" kullanılmasını teklif eden heyetin içinde bir Kuşadalı hemşehrimiz Ticaret Odası başkanı Ahmet Hamdi Bey'in de olması bizi gururlandırmaktadır.Kesin olarak tespit edilememekle birlikte muhtemelen üye sayısının azlığı nedeniyle 1932 yılında Kuşadası Ticaret Odası, İzmir Ticaret Odasına bağlı Ticaret Ajanlığına dönüştürülmüştür.

Kuşadası'nın turizme yönelik artan ticari potansiyeli dolayısıyla Ticaret Odası Kurulması çalışmalarına 1990’ lı yılların başında yeniden başlanmıştır. Haziran 1992'de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na Odanın kurulması için müracaat edilmiş ve Temmuz 1992'de Oda kuruluşuna izin verilmiştir. Kuşadası Ticaret Odası 1992 yılı Ekim –Kasım ayında yapılan seçimlerle 706 üye sayısıyla resmen faaliyetine başlamıştır.

KUŞADASI TİCARET ODASI, bugün 3500 üye sayısı ve 12 Meslek Grubu ile bölgemizin en büyük Odalarından biri olup TURİZM VE GAYRİ MENKUL sektöründe HIZLA GELİŞEN Kuşadası’nın en önemli Meslek Kuruluşudur.Kuto - Kuşadası Ticaret Odası İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
HRVenue
İş görüşmesinin yeni yolu
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2015 Kariyer.net