Kuto - Kuşadası Ticaret Odası 

Şirket Bilgileri

http://www.kuto.org.tr

Kuto - Kuşadası Ticaret Odası
VİZYONUMUZ

Mesleki faaliyetlerin gelişmesini sağlamak ve etik anlayışı oluşturmak; yeni girişimlerde her zaman farklı bakış açısı içinde olmak.


MİSYONUMUZ

Üyelerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tatmin edecek kalitede hizmet sunarken, Kuşadası’nın, bölgemizin ve ülkemizin ticari ve ekonomik hayatının gelişmesini sağlayıcı katkılarda bulunmak.

KUŞADASI TİCARET ODASI

Kuşadası'nda Ticaret Odasının kuruluşu,Türkiye'de ki benzer ilklerinin tarihi ile aynı zamana rastlamaktadır. 1880 yılında Kuşadası'nda Ziraat ve Ticaret Cemiyetinin var olduğu bilinmektedir.Kurtuluş savaşından sonra ticaret ile uğraşanların azalması nedeniyle pek çok kurum gibi Kuşadası Ticaret Odası da kapanmıştır.

Ülkemizde Cumhuriyet döneminde Ticaret odalarının örgütsel gelişimi 25 Eylül 1925 tarih ve 655 sayılı Ticaret ve Sanayii Odaları yasası ile yeniden sağlanmıştır. Bu yeni düzenleme sonrasında 1926 yılında Kuşadası Ticaret Odası yeniden faaliyete geçmiştir.

25 Mayıs 1929 günü toplanan İzmir Bölgesi Ticaret odaları toplantısında, bugün dahi hala ilkokullarımızda kutlanmakta olan "Yerli Malı" kullanılmasını teklif eden heyetin içinde bir Kuşadalı hemşehrimiz Ticaret Odası başkanı Ahmet Hamdi Bey'in de olması bizi gururlandırmaktadır.Kesin olarak tespit edilememekle birlikte muhtemelen üye sayısının azlığı nedeniyle 1932 yılında Kuşadası Ticaret Odası, İzmir Ticaret Odasına bağlı Ticaret Ajanlığına dönüştürülmüştür.

Kuşadası'nın turizme yönelik artan ticari potansiyeli dolayısıyla Ticaret Odası Kurulması çalışmalarına 1990’ lı yılların başında yeniden başlanmıştır. Haziran 1992'de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na Odanın kurulması için müracaat edilmiş ve Temmuz 1992'de Oda kuruluşuna izin verilmiştir. Kuşadası Ticaret Odası 1992 yılı Ekim –Kasım ayında yapılan seçimlerle 706 üye sayısıyla resmen faaliyetine başlamıştır.

KUŞADASI TİCARET ODASI, bugün 3500 üye sayısı ve 12 Meslek Grubu ile bölgemizin en büyük Odalarından biri olup TURİZM VE GAYRİ MENKUL sektöründe HIZLA GELİŞEN Kuşadası’nın en önemli Meslek Kuruluşudur.Kuto - Kuşadası Ticaret Odası İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.