MAN Türkiye A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1966
250 yılı aşkın köklü geçmişi ile Dünya’nın üretim ve mühendislik devi MAN’ın Almanya dışındaki ilk üretim tesisi MAN Türkiye, 50’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor.
Bugün Ankara Akyurt’taki MAN Türkiye fabrikası, 111.000 metrekaresi kapalı, 90.000 metrekare si de üretim alanı olmak üzere kapladığı yaklaşık 320.000 metrekarelik alan ile aynı zamanda MAN’ın en büyük otobüs fabrikası konumunda bulunuyor.
Yıllık 2.000 otobüslük kapasite, 41 ülkeye ihracat
Bünyesindeki 1.800 çalışanı ile yıllık yaklaşık 2.000 adetlik üretim kapasitesine sahip olan MAN Türkiye, üretiminin %85’ini, başta Avrupa olmak üzere toplam 41 ülkeye otobüs ihracatı gerçekleştiriyor.
MAN Türkiye Akyurt bölgesindeki tesislerinde, MAN ve NEOPLAN marka otobüs üretimi ve diğer MAN fabrikaları için elektrik/elektronik parça imalatı da yapılıyor.
MAN ve NEOPLAN’lar yüksek kalite ile üretiliyor
MAN Türkiye fabrikası, MAN’ın şehiriçi, şehirlerarası ve seyahat otobüslerinin yanı sıra otobüs segmentinin premium markası NEOPLAN’ın ise tüm modellerinin yegane üretim merkezi konumunda. MAN’ın “Lion’s Regio”, “Lion’s Coach”, “Lion’s City” ile NEOPLAN’ın “Skyliner”, “Cityliner”, “Jetliner” ve “Tourliner” modellerinin yer aldığı MAN Türkiye ürün ailesinin en genç üyesi ise; Ankara’da gerçekleştirilen “Bus Days” müşteri günleri kapsamında 25 Mart 2015’te düzenlenen gala gecesi ile Dünya Lansmanı yapılan “MAN Lion’s Intercity” oldu.

Ar-Ge Merkezi ile de başarılara imza atıyor

MAN Türkiye Ar-Ge Merkezi, 2010 yılında Sanayi Bakanlığı’na yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması ile resmen kurulmuştur.
2.300 m2 kapalı alan ve 91 personeli ile faaliyete başlayan MAN Türkiye Ar-Ge Merkezi, bugün 3.800 m2 kapalı alana kurulu tesislerinde 161 Ar-Ge personeli ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
MAN Türkiye Ar-Ge Merkezi, hem kendi bünyesinde hem de yan sanayi tarafından üretilen parçalara ait testleri büyük oranda kendi bünyesinde gerçekleştirme imkanına sahiptir.
Ar-Ge Merkezi içerisinde bulunan 4 birim, Münih’teki merkez mühendislik birimleri ile işbirliği içinde yeni ürün ve üretim geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmektedir.


  

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane

Diğer: (Sosyal ve Yan hakların tamamı iş teklifi sürecinde paylaşılmaktadır.)


MAN Türkiye A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
General Accounting Specialist Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
General Accounting SpecialistMAN TÜRKİYE A.Ş
University degree in Business Administration or Economics, Min.4 years of SAP- FI General Accounting experience and the knowledge ofAccount Payable, Account Receivable and Fixed Assets,Turkish GAAP, IFRS and Taxation knowledge, Preferably experience in Industrial Environment, Preferably, Certified Public Accountant(SMMM) degree, Good command of verbal and written English or/and German, Team player, self-motivated, strong analytical and communication skills, No military obligation for male candidates No travel restrictions.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Araç Konfigürasyon ve Ürün Ağacı Mühendisi Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Araç Konfigürasyon ve Ürün Ağacı MühendisiMAN TÜRKİYE A.Ş
Üniversitelerin Makine, Elektrik & Elektronik, Otomotiv, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun- İleri derecede Almanca bilgisine sahip- Takım çalışmasına yatkın- Analitik- Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış yada tecilli- Ankara'da ikamet eden ya da edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Mühendisi Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Üretim MühendisiMAN TÜRKİYE A.Ş
MAN Türkiye A.Ş Üretim Direktörlüğü' ne bağlı İskelet Üretim Müdürlüğü' nde  görevlendirilmek üzere;-Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden mezun,-Kaynak Mühendisliği sertifikasına sahip,-Kaynaklı imalat alanında ve tercihen otomotiv sektöründe en az 2 yıl tecrübe sahibi olan,-İleri düzeyde İngilizce ve/veya Almanca bilen,-İletişimi kuvvetli, sonuç odaklı, problem çözme ve karar verme konularında yetkin,-Esnek ve dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilen,takım arkadaşları aramaktayız.* Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak önkoşuldur.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Araç Kontrol Mühendisi Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Müşteri Araç Kontrol MühendisiMAN TÜRKİYE A.Ş
Fabrikamızın Müşteri Merkezi ve Araç Kabul bölümü' nde görevlendirilmek üzere;• Üniversitelerin Makine, Endüstri, Mekatronik, Otomotiv Mühendisliği bölümlerinden mezun,• Otomotiv sektöründe 2 yıl tecrübeli,• İleri düzeyde İngilizce ve Almanca bilen,• B sınıfı ehliyeti olan ve seyahat engeli olmayan,• İletişimi kuvvetli, analitik, sonuç ve çözüm odaklı,“Satış/Araç Muayene Mühendisi” aramaktayız.**Askerlik hizmetinin tamamlanmış olması erkek adaylar için ön koşuldur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üst Düzey Yönetici Asistanı Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Üst Düzey Yönetici AsistanıMAN TÜRKİYE A.Ş
Fabrika Yönetimi bünyesinde görevlendirmek üzere;Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen, Çok iyi düzeyde MS Office programlarını  kullanabilen, İletişim becerisi gelişmiş, organizasyon becerisi yüksek, Tecrübeli ya da tecrübesi bulunmayan, Çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik Mühendisi Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Elektrik MühendisiMAN TÜRKİYE A.Ş
Üniversitelerin Elektri, Elektrik-Elektronik, Elektronik Haberleşme Mühendisliği Bölümlerinden mezun,Tercihen Otomotiv sektöründe deneyimli, İyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilgisine sahip, Elektronik çizim programlarından en az birini kullanabilen Sistem kurgulama ve tasarım yetkinliğine sahip Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış Ankara'da ikamet eden ya da edebilecek Takım arkadaşı arayışı içindeyiz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı