MAN Türkiye A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1966
250 yılı aşkın köklü geçmişi ile Dünya’nın üretim ve mühendislik devi MAN’ın Almanya dışındaki ilk üretim tesisi MAN Türkiye, 50’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor.
Bugün Ankara Akyurt’taki MAN Türkiye fabrikası, 111.000 metrekaresi kapalı, 90.000 metrekare si de üretim alanı olmak üzere kapladığı yaklaşık 320.000 metrekarelik alan ile aynı zamanda MAN’ın en büyük otobüs fabrikası konumunda bulunuyor.
Yıllık 2.000 otobüslük kapasite, 41 ülkeye ihracat
Bünyesindeki 1.800 çalışanı ile yıllık yaklaşık 2.000 adetlik üretim kapasitesine sahip olan MAN Türkiye, üretiminin %85’ini, başta Avrupa olmak üzere toplam 41 ülkeye otobüs ihracatı gerçekleştiriyor.
MAN Türkiye Akyurt bölgesindeki tesislerinde, MAN ve NEOPLAN marka otobüs üretimi ve diğer MAN fabrikaları için elektrik/elektronik parça imalatı da yapılıyor.
MAN ve NEOPLAN’lar yüksek kalite ile üretiliyor
MAN Türkiye fabrikası, MAN’ın şehiriçi, şehirlerarası ve seyahat otobüslerinin yanı sıra otobüs segmentinin premium markası NEOPLAN’ın ise tüm modellerinin yegane üretim merkezi konumunda. MAN’ın “Lion’s Regio”, “Lion’s Coach”, “Lion’s City” ile NEOPLAN’ın “Skyliner”, “Cityliner”, “Jetliner” ve “Tourliner” modellerinin yer aldığı MAN Türkiye ürün ailesinin en genç üyesi ise; Ankara’da gerçekleştirilen “Bus Days” müşteri günleri kapsamında 25 Mart 2015’te düzenlenen gala gecesi ile Dünya Lansmanı yapılan “MAN Lion’s Intercity” oldu.

Ar-Ge Merkezi ile de başarılara imza atıyor

MAN Türkiye Ar-Ge Merkezi, 2010 yılında Sanayi Bakanlığı’na yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması ile resmen kurulmuştur.
2.300 m2 kapalı alan ve 91 personeli ile faaliyete başlayan MAN Türkiye Ar-Ge Merkezi, bugün 3.800 m2 kapalı alana kurulu tesislerinde 161 Ar-Ge personeli ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
MAN Türkiye Ar-Ge Merkezi, hem kendi bünyesinde hem de yan sanayi tarafından üretilen parçalara ait testleri büyük oranda kendi bünyesinde gerçekleştirme imkanına sahiptir.
Ar-Ge Merkezi içerisinde bulunan 4 birim, Münih’teki merkez mühendislik birimleri ile işbirliği içinde yeni ürün ve üretim geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmektedir.


  

Faaliyet gösterdiği sektörler: Otomotiv


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane

Diğer: (Sosyal ve Yan hakların tamamı iş teklifi sürecinde paylaşılmaktadır.)


MAN Türkiye A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İş Güvenliği Uzmanı Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
İş Güvenliği UzmanıMAN TÜRKİYE A.Ş
İş Güvenliği bölümünde görevlendirilmek üzere geçici süreyle çalışabilecek; İş Güvenliği ile ilgili yasal mevzuata hakim, Saha kontrollerini gerçekleştirerek sonuçları raporlayacak ve takip edecek, Fabrikada gerekli gözetim, kontrol ve ölçümleri ve iş kazası risklerine karşı gerekli incelemeleri yaparak tedbirleri belirleyecek, takibini yapacak, Şirket içerisinde yürütülen tüm faaliyetlerin, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına ve genel iş güvenliği kurallarına uygun olarak sürdürülmesini sağlayacak, Risk analizi ile gerekli önlemlerin zamanında alınması ve ilgili raporlamaların yapılmasını sağlayacak, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda eğitimleri verebilecek, MS Office programlarına hakim ve etkin kullanabilen, Aktif araç kullanabilen takım arkadaşı aramaktayız.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Malzeme Yönetim Mühendisi Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Malzeme Yönetim MühendisiMAN TÜRKİYE A.Ş
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun Alanında minimum 2 yıl deneyimli İyi derece Almanca ya da İngilizce bilgisi olan Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış Çalışkan, istekli, stresli ortamlara ayak uydurabilen, dışa dönük, iletişimi kuvvetli
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MAN TRAINEE Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
MAN TRAINEEMAN TÜRKİYE A.Ş
  We are looking for team members to join our company for project based with the following qualifications and skills,-University degree in Engineering or Social Sciences Departments-Excellent command of English and/ or German-Good knowledge of MS Office tools-Excellent communication skills, and able to work in a team environment-Result oriented personality with strong analysing skills-Advanced analytical and problem solving skills-Willing to live in Ankara
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Dokümantasyon Mühendisi Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Dokümantasyon MühendisiMAN TÜRKİYE A.Ş
MAN Türkiye A.Ş ArGe Merkezi Bünyesinde değerlendirmek üzere proje bazlı "Dokümantasyon Mühendisi" arayışımız mevcuttur.Üniversitelerin Endüstri ,Elektrik & Elektronik, Otomotiv, Makine ve Üretim,  Mühendisliklerinden mezunİngilizce ve/veya Almanca bilenTecihen Windchill süreçlerinde tecrübesi olanTercihen ağır ticari araç veya otomotiv  tecrübesi olanAnkarada İkamet eden ya da edebilecek. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yönetim Ofisi Sorumlusu Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Yönetim Ofisi SorumlusuMAN TÜRKİYE A.Ş
Fabrikamız "Yönetim Ofisi"nde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun, Çok iyi düzeyde İngilizce ve/veya Almanca bilgisine sahip, MS Office programlarını çok iyi düzeyde bilen, İletişimi kuvvetli, Sonuç ve çözüm odaklı, Takım çalışmasına yatkın"Yönetim Ofisi sorumlusu" aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Mühendisi Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Kalite MühendisiMAN TÜRKİYE A.Ş
Fabrikamızın Kalite Direktörlüğü'nde görevlendirilmek üzere;• Üniversitelerin Makine, Endüstri, Mekatronik, Kimya veya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinden mezun,• Otomotiv sektöründe 2 yıl tecrübeli,• İleri düzeyde İngilizce ve Almanca bilen,• B sınıfı ehliyeti olan ve seyahat engeli olmayan,• İletişimi kuvvetli, analitik, sonuç ve çözüm odaklı,“Kalite Mühendisi” aramaktayız.**Askerlik hizmetinin tamamlanmış olması erkek adaylar için ön koşuldur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ERP Application Developer Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
ERP Application DeveloperMAN TÜRKİYE A.Ş
Bachelor’s degree or the equivalent in Computer Science, Computer Information Systems, Engineering or  related fields Requirement of minimum 3 years experience on ABAP programming language, knowledge on Interactive Reporting, Dialog Programming, BAPI, RFC, SAP Scripts, Smartforms, ALE / IDocs, Interface Programming, BDC, Workflow, Object Oriented programming, Web Service, Portal Programming experience in the SAP HCM modules Experience working with several programming languages Willingness to make programming in Non-SAP systems Ability to write and validate the technical specification and able to create test scripts ERP Process know-how and experience is desirable (SAP HCM module is a plus) Interact and collaborate effectively with the functional team members Good analytical and problem solving skills for design, creation and testing of programs Fluent in English and/or German No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknoloji ve Metod Mühendisi Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Teknoloji ve Metod MühendisiMAN TÜRKİYE A.Ş
Üniversitelerin Makina Mühendisliği veya Metalurji Malzeme  Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen iyi düzeyde Catia kullanabilen, İleri düzeyde İngilizce ve/veya Almanca bilen, İletişimi kuvvetli, Esnek ve dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilen, öğrenmeye açık,takım arkadaşları aramaktayız.* Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak önkoşuldur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Personeli Ankara MAN TÜRKİYE A.Ş
Üretim PersoneliMAN TÜRKİYE A.Ş
Üretim bölümlerinde görevlendirilmek üzere geçici süreyle çalışabilecek; Meslek Yüksek Okulu veya Endüstri Meslek Lisesi mezunu (tercihen; Otomotiv, Motor, Kaynak teknolojisi, Elektrik, Boya, Metal işleri bölümleri) Tercihen otomotiv sektöründe deneyimli, Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen, Takım çalışmasına yatkın, Dikkati ve sorumluluk bilinci yüksek, Askerlik hizmetini tamamlamış takım arkadaşları aramaktayız
Dönemsel / Proje bazlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı